e-sklep Energa

eSklep Energa - czy sprzedawcy prądu powinni sprzedawać żelazka?

Przeglądając sobie ostatnio serwisy dostawców i sprzedawców prądu trafiliśmy na eSklep Energa. Według informacji podanych przez samego sprzedawcę, online możemy kupić „innowacyjne produkty dla Twojego domu”. Brzmi nieźle i nawet zachęcająco, wiedzeni ciekawością postanowiliśmy zapoznać się z ofertą…

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Wygoda zmienia świat produktów i usług

Współczesny rynek cały czas się zmienia, w szczególności duże firmy wychodzą poza ramy swojej pierwotnej działalności i oferują klientom coraz szersze usługi lub produkty. Nikogo już nie dziwi, że nasze konto bankowe obsługiwane jest przez operatora telekomunikacyjnego, czy do zakupionej polisy ubezpieczeniowej dostajemy tablet w atrakcyjnej cenie. Takie pakietowe zakupy wiążą się nie tylko z wygodą, ale również z oszczędnością pieniędzy i czasu. W stronę poszerzenia swojej oferty poszła Energa, która proponuje szereg różnych produktów dostępnych w swoim e-sklepie. Pytanie brzmi: czy jest to dobra droga?

Internetowy sklep Energi

Nie ma co się oszukiwać, coraz więcej Polaków robi zakupy w sieci, czy ten trend chciała wykorzystać Energa? Nie wiemy i raczej nie będziemy tutaj dochodzić genezy powstania, bo bardziej interesuje nas oferta produktowa tego sprzedawcy. W eSklepie możemy kupić przedmioty z kilku kategorii: AGD, Narzędzia, Sport i zdrowie, Elektronika i oświetlenie, Podróże i wypoczynek. Na kilkunastoprocentowe zniżki mogą liczyć klienci Energi.

Fajnym pomysłem wydaje się być propozycja zakupu energii (pozycja w menu głównym: Energia elektryczna), wystarczy, że wpiszemy kod pocztowy odpowiadający naszemu miejscu zamieszkania i wyszukiwarka znajduje dostępne dla nas oferty. Na tym jednak „fajność” tego rozwiązania się kończy, bo nie możemy porównać sobie ofert – wyszukiwarka nie wymaga od nas podania zużycia energii, czy obecnego sprzedawcy. Będzie to, więc strzał w ciemno – może zyskamy na zmianie sprzedawcy prądu, może i nie. Warto uzbroić się w kalkulator.

eSklep Energa - baner promocyjny

Źródło: esklep.energa.pl

W eSklepie Energi jest też baza wiedzy, gdzie znajdują się różne artykuły – głównie są to poradniki, dzięki którym możemy dowiedzieć się, jak zaoszczędzić energię czy zabezpieczyć się w przypadku braku prądu. Pomysł byłby na szóstkę z plusem, gdyby nie to, że część artykułów jest stosunkowo kiepskiej jakości i raczej służą promocji produktów ze sklepu niż przekazywaniu praktycznych informacji :(

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie


OKREŚL PARAMETRY

PORÓWNAJ OFERTY

WYBIERZ NAJLEPSZĄ

„Innowacyjna” lampka z Kubusiem Puchatkiem

Sprzedawca prądu już na samym wstępie zaznaczył, że w eSklepie dostępne są innowacyjne produkty – nie nastawiamy się na pojazdy latające, ale oczekujemy czegoś faktycznie pasującego do tego określenia.

Oferta Energi jest szeroka i naprawdę można tutaj znaleźć ciekawe produkty w różnych cenach. Nam w szczególności przypadł do serca plecak z panelem solarnym i akumulatorem oraz system zdalnego sterowania urządzeniami elektrycznymi i światłem. Niestety, oferta sprzedawcy jest bardzo nierówna i widać tutaj brak konsekwencji. Obok takich rzeczywiście innowacyjnych produktów znajdują się niczym niewyróżniające się żelazka, blendery, tostery, czy ledowe lampki z Kubusiem Puchatkiem. Najgorsze jest to, że z tego typu produktów tylko część jest energooszczędna lub ekologiczna...

Co powinien sprzedawać sprzedawca prądu?

Na pierwszy rzut eSklep Energi wydaje się być ciekawą propozycją, myśleliśmy, że dobór produktów będzie bardziej przemyślany – stawialiśmy na ofertę korespondującą w jakiś sposób z obszarem działalności tego sprzedawcy prądu. Oprócz innowacyjności (którą tak chętnie podkreśla Energa), oczekiwaliśmy energooszczędności i ekologiczności. Niby dostaliśmy wszystkiego po trochu, ale trudno pozbyć się wrażenia, że spora część oferowanych produktów jest na tzw. zapchanie dziury.

Przeglądając ofertę sklepu Energi, cały czas towarzyszyło nam pytanie: po co ten sklep? Nie chcemy się czepiać, ale według nas jest jeszcze wiele do zrobienia w segmencie sprzedaży prądu. Sprzedawcy powinni skupić się przede wszystkim na swojej podstawowej działalności - czyli sprzedaży prądu. Zacznijmy od tego, że nadal spory odsetek odbiorców nie wie o takiej możliwości jak zmiana sprzedawcy prądu lub ich wiedza jest bardzo ograniczona – brakuje ze strony firm zdecydowanych działań, by uświadamiać klientów.

Idąc dalej, w Polsce kuleje obsługa i podejście do klienta, dobrym przykładem jest tutaj a href="https://enerad.pl/aktualnosci/ergo-energy-i-nieprzychylny-komentarz-naszego-uzytkownika/">postawa ERGO Energy w stosunku do nieprzychylnego komentarza. Według nas wiele też jest do zrobienia w ofercie produktowej – chociaż jest szeroka, to wymaga ona dalszych zmian i dostosowania do potrzeb klientów oraz samego rynku energetycznego. Tak naprawdę moglibyśmy długo wymieniać, jakie zadania stoją przed praktycznie każdym sprzedawcą...

Dlatego też eSklep Energi jest dla nas nieco niezrozumiałym posunięciem. Sprzedawca, zamiast skoncentrować się na swojej ofercie, czy klientach odpłynął gdzieś w niewłaściwym kierunku. Szczerze wątpimy, że Energa przekona do siebie klientów o kilkanaście procent tańszym żelazkiem, czy tosterem - tego typu asortyment dostępny jest praktycznie w każdym markecie i to po znacznie niższych cenach. Jeśli sprzedawca prądu chciał dawać rabaty, to mogły one dotyczyć opłaty handlowej, czy stawki za 1 kWh prądu.

Oddając jednak sprawiedliwość: jeśli macie wolną chwilę to możecie zajrzeć do eSklepu Energi, bo część produktów z pewnością zasługuje na Waszą uwagę, ale czy z ich powodu zdecydujecie się zmienić swojego dotychczasowego sprzedawcę - naprawdę wątpimy.

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments