Esoleo – fotowoltaika od Cyfrowego Polsatu – opinie i recenzja

Ocena: 3.9 (ilość ocen: 46)

Ocena: 3.9
(ilość ocen: 46)

Popularność, jaką w ostatnich latach zyskała fotowoltaika, przyczyniła się nie tylko do powstawania całkiem nowych podmiotów zajmujących kompleksową obsługą inwestorów zainteresowanych pozyskiwaniem zielonej energii, ale także do rozbudowy oferty już istniejących firm. Właściciel Cyfrowego Polsatu i sieci Plus także postanowił zareagować na rynkowe trendy i stworzył markę Esoleo. Fotowoltaika połączona jest tu z dodatkowymi ofertami np. na dostawę internetu, czy wykupienie ubezpieczenia. Jakie propozycje w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych ma zatem Esoleo?

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Esoleo fotowoltaika – internet i ubezpieczenie w pakiecie?

Marka Esoleo reklamowana jest jako strategiczny partner Cyfrowego Polsatu oraz sieci komórkowej Plus (Polkomtel Sp. z o.o.). Firma należy zatem do Grupy Polsat Zygmunta Solorza – Żaka, która niedawno poszerzyła się także o serwis Interia. Biorąc pod uwagę zaplecze multimedialne, nie sposób było nie zaoferować klientom zainteresowanym panelami fotowoltaicznymi, także pakietu internetowego. Decydując się zatem na inwestycję w zakup i montaż fotowoltaiki od Esoleo, inwestorzy mogą liczyć także na 3 lata internetu z kartą LTE. Jak taka kombinacja oferty ma się przysłużyć potencjalnym klientom? Chodzi tu oczywiście o stały monitoring efektywności pracy instalacji. Dzięki mobilnemu internetowi od Plusa użytkownicy mogą za pomocą aplikacji mieć ciągłą kontrolę nad funkcjonowaniem instalacji.

Wartością dodaną w ofercie fotowoltaiki od Esoleo, jest nie tylko dostęp do sieci, ale także możliwość ubezpieczenia instalacji od wszelkich ryzyk za pośrednictwem firmy Uniqa. Ochrona obejmuje klientów indywidualnych, którzy wykupią usługę montażu paneli fotowoltaicznych w Esoleo. Przez 3 lata mogą oni liczyć na ubezpieczenie instalacji np. od skutków działania sił natury. Przedmiotem ochrony są w tym przypadku systemy fotowoltaiczne o mocy od 3,2 kW do 9,9 kW wraz z kosztami ich montażu.

Podobnie, jak w przypadku internetu LTE, usługa ubezpieczenia instalacji dostępna jest w pakietach MINI, MINI+, MIDI, MIDI+ oraz MAXI. Niestety w serwisie nie zostało podane, co dokładnie wchodzi w skład każdego z wymienionych pakietów.

 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki


Fotowoltaika od Esoleo – dla kogo?

Firma Esoleo może się pochwalić licznymi realizacjami w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych, zarówno na dachach domów jednorodzinnych, jak i obiektach użyteczności publicznej, takich jak hale magazynowe, biurowce, sklepy, a także gospodarstwa rolne. W swoim portfolio Esoleo posiada nie tylko montaże przydomowych mikroinstalacji, ale także dużych farm fotowoltaicznych. Z informacji dostępnych w serwisie internetowym instalatora wynika, że firma proponuje:

instalacje dla domów jednorodzinnych (fotowoltaika dla domu),

instalacje dla budynków użyteczności publicznej i przedsiębiorstw (fotowoltaika dla firmy)

instalacje dla gospodarstw rolniczych (fotowoltaika dla rolnika)

serwis gwarancyjny (dla produktów strategicznych partnerów Esoleo, a więc Huawei i Talesun).

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Esoleo przekonuje, że każdy, kogo zainteresuje oferta instalatora, może liczyć na profesjonalny dobór instalacji do potrzeb klienta, który zostanie poprzedzony wykonaniem całkowicie darmowego audytu energetycznego budynku. Dodatkowo Esoleo proponuje usługę wizualizacji, dzięki której każdy inwestor będzie mógł zobaczyć, jak instalacja będzie wyglądała już po zamontowaniu na jego nieruchomości. Z pewnością jest to bardzo ciekawy dodatek do oferty instalatora. Firma zapewnia, że większość montaży instalacji realizowanych jest w czasie od 1 do 2 dni. Wykonawcą usług dla Esoleo jest firma Alledo.

Cena fotowoltaiki od Esoleo

Tak, jak ma to miejsce w przypadku wielu instalatorów, również w serwisie firmy Esoleo próżno szukać informacji na temat choćby szacunkowych kosztów instalacji fotowoltaicznej. Jak przekonują konsultanci, cena uzależniona jest od sposobu montażu instalacji, jaki należy zastosować w przypadku konkretnego budynku oraz oczywiście od zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa względem rocznego zużycia. Koszty usług Esoleo ustalane są zatem zawsze indywidualnie z każdym klientem. Pewną podpowiedzią w tej kwestii może być jednak fakt, że instalator używa falowników firmy Huawei oraz paneli fotowoltaicznych Talesun. Jak przekonuje Esoleo, są to podzespoły najwyższej klasy, oferujące bezpieczeństwo i najlepszą efektywność pracy. Dla porównania można przejrzeć ranking paneli fotowoltaicznych 2020, który zawiera zestawienie urządzeń także od innych producentów.

Esoleo fotowoltaika – finansowanie inwestycji

Jakie jeszcze cechy fotowoltaiki od Esoleo powinny przekonać klientów do skorzystania z usług firmy? Może to być na przykład unikalny w skali europejskiego rynku system monitorowania działania instalacji fotowoltaicznej. Instalator zapewnia w tym obszarze aż 15 lat wsparcia technicznego w przypadku wykrycia nieprawidłowego działania systemu. Za wszystkie te profity trzeba jednak sporo zapłacić, gdyż średni koszt instalacji waha się od 20 do 40 tys. zł. Esoleo zapewnia jednak, że zanim inwestor będzie mógł liczyć na dofinansowanie w ramach wybranego programu wsparcia, służy pomocą w uzyskaniu kredytu na opłacenie inwestycji. Wszystkie formalności firma bierze na siebie.

Po przyłączeniu instalacji do sieci energetycznej, inwestor może otrzymać do 5000 zł dofinansowania do fotowoltaiki 2020. Stanie się tak, jeżeli jego wniosek o uczestnictwo w programie Mój Prąd zostanie pozytywnie rozpatrzony. Dodatkowo Esoleo podpowiada o możliwości skorzystania z ulgi odliczanej od podatku dochodowego.

Fotowoltaika w Esoleo – krok po kroku

Montaż instalacji fotowoltaicznej to proces składający się zazwyczaj z kilku etapów, z których każdy będzie miał wpływ na późniejsze efektywne działanie systemu. Fotowoltaika od Esoleo to 6 kroków na drodze do oszczędzania na energii elektrycznej. Jak zatem wygląda proces obsługi u recenzowanego instalatora? W serwisie internetowym wyróżnione zostały takie etapy, jak:

1. Darmowa konsultacja – aby skorzystać z darmowej konsultacji z doradcami Esoleo, należy wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić pod numer podany w serwisie instalatora;

2. Bezpłatny audyt – firma wysyła do domu (lub firmy) klienta eksperta, którego zadaniem jest wykonanie bezpłatnego audytu oraz pobranie pomiarów i ocena konstrukcyjna na drodze do stworzenia wyceny montażu instalacji fotowoltaicznej. Ekspert ma służyć rada i odpowiedzieć na każde pytanie inwestora;

3. Umowa i finansowanie – po otrzymaniu indywidualnej wyceny przychodzi czas na podpisanie umowy z instalatorem. Dodatkowo, Esoleo pomaga we wszystkich formalnościach dotyczących starania się o kredyt na fotowoltaikę. Firma przekonuje, że klient nie musi nawet wychodzić z domu, aby uzyskać finansowanie inwestycji;

4. Szybki montaż i uruchomienie instalacji – montaż instalacji fotowoltaicznej w Esoleo powinien potrwać nie dłużej niż 3 dni. Następnie firma zgłasza instalację do Operatora Systemu Dystrybucji. Po 30 dniach licznik powinien zostać wymieniony na dwukierunkowy i wówczas instalacja będzie mogła zacząć pozyskiwać energię słoneczną;

5. Złożenie wniosków o dofinansowanie – Esoleo wypełnia i składa wnioski o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd w imieniu klientów. Dodatkowo, mogą oni skorzystać z ulgi podatkowej oraz ulgi termomodernizacyjnej;

6. Opieka serwisowa i wieloletnia gwarancja – instalator zapewnia opiekę serwisową w przypadku wykrycia nieprawidłowości w funkcjonowaniu instalacja. Na swoje usługi udziela także wieloletniej gwarancji, dzięki której użytkownik fotowoltaiki może czuć się bezpiecznie.

Esoleo fotowoltaika – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki w Esoleo

Bezpłatna konsultacja
Darmowy audyt
Dodatkowy pakiet internetowy
Ubezpieczenie instalacji
Wizualizacja instalacji na nieruchomości klienta
Wsparcie w pozyskaniu finansowania inwestycji
Opieka serwisowa
15 lat wsparcia technicznego
Szybki montaż instalacji

Wady fotowoltaiki w Esoleo

Brak informacji o kosztach usług
Zewnętrzny wykonawca Alledo (choć należący do Grupy Polsat)

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

 1. Od trzech miesięcy zbywają klijenta ,to system nie przyjął ,to opiekun podał zły numer telefonu.Totalne olewanie klijęta .Na info opowiadają że wniosek w realizacji ale kiedy jak milczą .W innym przypadku usłyszałem że mogę zmienić sobie wykonawcę.

  • Panie Andrzeju,

   Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Bardzo chętnie przedstawimy ofertę bez żadnych zobowiązań. Jesteśmy dostępni pod numerem naszej infolinii.

   Pozdrawiamy
   Zespół ESOLEO

   [Komentarz edytowany przez Redakcję. Nie publikujemy danych kontaktowych.]

 2. Zapłaciłam całość we wrześniu do dziś nie mam założonej całej instalacji (uszkodzony panel) wykonawca nie zabezpiecza się zapasowymi sztukami, a co za tym idzie nie mam wymienionego licznika oraz dotacji. Teraz płacę raty i rachunki za prąd. Także to co jest napisane a rzeczywistość to jest porażka.

 3. We wrześniu br podpisałem umowę W pierwszej połowie Października wpłaciłem 8.000zł zaliczki w drugiej połowie października przywieźli elementy do montażu po ok tygodniu przyjechała ekipa techników.Następnie po trzech dniach od zamontowania instalacji przyjechał elektryk celem podłączenia instalacji , sporządził protokół z datą27 X 2020r .02 XI br przelałem na konto firmy całość należności 16XI br przyszło pismo z Zakładu Energetycznego mówiące o tym, że wniosek nie spełnia wymogów formalnych (błędy w nazwisku , nr licznika, , nieprawidłowa wartość przyznanej mocy oraz niedokładny model inwentera Instalacja do dnia dzisiejszego nie pracujeCzekam na zakończenie Firmy ESOLEO nie polecam najgorszemu wrogowi ARTUR

Dodaj komentarz