EuCO – opinie i recenzja

EuCO (Europejskie Centrum Odszkodowań) to jedna z największych firm odszkodowawczych w Polsce. Jej początki sięgają 2004 roku. Od tego czasu z pomocy EuCO skorzystało ponad 350 000 klientów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Firma ma do dyspozycji sieć aż 40 000 agentów, którzy odzyskali dla swych klientów odszkodowania w kwocie ponad 3 mld złotych. Liczby są imponujące, ale to tylko kawałek informacji, które warto poznać zanim skorzystamy z usług EuCO. Po więcej zapraszamy do naszej recenzji Europejskiego Centrum Odszkodowań!

Jakie usługi świadczy EuCO SA?

W grupie kapitałowej EuCO SA znajdziemy między innymi własną kancelarię radców prawnych oraz firmę z branży wynajmu pojazdów (EuCOvipcar S.A.). To pokazuje, że EuCO świadczy kompleksowe usługi dla osób zainteresowanych pomocą przy uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Po pomoc do EuCO możemy się zwrócić w takich sprawach jak:

 • obrażenia ciała (np. powstałe w wyniku potknięcia / poślizgnięcia),
 • odszkodowania za śmierć bliskiej osoby,
 • szkody na pojeździe,
 • wypadek przy pracy,
 • odszkodowania dla rolników,
 • odszkodowania za błąd medyczny.

Jak widać kancelaria odszkodowawcza EuCO specjalizuje się w sprawach o odszkodowanie komunikacyjne i szkodach osobowych. Własna kancelaria radców prawnych to solidny atut EuCO, jednak firma korzysta też z usług zewnętrznych prawników i innych specjalistów (np. lekarzy).

Przekazując swoją sprawę w ręce jakiejkolwiek kancelarii odszkodowawczej warto upewnić się, kto będzie naszym pełnomocnikiem, a przede wszystkim, czy posiada wystarczające kompetencje.

W ramach grupy kapitałowej znajdziemy też podmioty, które zajmują się usługami finansowymi (EuCO Finanse SA) a nawet klinikę rehabilitacyjną znajdującą się w centrum Polski (Columna Medica).

Jak widać EuCO SA oferuje szeroki wachlarz usług dopasowany do potrzeb klientów interesujących się odszkodowaniami. My skupimy się jednak na kluczowej roli firmy, czyli prowadzeniu sporów o odszkodowanie lub zadośćuczynienie, pozostawiając na uboczu kwestię jakości usług finansowych i innych, które oferują pozostałe podmioty z grupy kapitałowej EuCO SA.

Jak działa EuCO?

Procedura odszkodowawcza w EuCO obejmuje cztery etapy. Pierwszym jest kontakt poszkodowanego z kancelarią oraz dostarczenie odpowiedniego materiału dowodowego.

Często zdarza się, że pomoc specjalisty będzie niezbędna już na samym początku (np. w celu zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji). Dlatego korzystając z usług dowolnej kancelarii odszkodowawczej zwróćmy uwagę, czy już od samego początku możemy liczyć na wsparcie. Firmy, którym zależeć będzie głównie na zysku będą chciały jak najszybciej ocenić, czy nasza sprawa im się po prostu opłaca.

Etap drugi to analiza dostarczonych dokumentów przez agenta EuCO. Na podstawie tych informacji, firma odszkodowawcza oblicza możliwą do uzyskania kwotę odszkodowania i przedstawia nam umowę (co kończy etap trzeci).

Jeżeli zgadzamy się na warunki umowy przedstawione przez EuCO, to kancelaria odszkodowawcza przystępuje do pracy (zabezpiecza roszczenia, przygotowuje postępowanie). I tak zaczyna się etap czwarty, który można podzielić na procedurę przedsądową, gdy spór o roszczenie odszkodowawcze może zostać rozwiązany polubownie lub, gdy nie dojdzie do porozumienia między stronami, sprawę rozstrzygnie sąd.

EuCO prowizja i koszty

Niestety kancelaria odszkodowawcza EuCO nie podaje stawek prowizji lub innych kosztów, jakie pobiera od swoich klientów. Na stronie internetowej firmy znajdziemy informację, o tym, że:

Nie wymagamy od Ciebie żadnych opłat wstępnych, zaliczek etc. Jeżeli uda nam się pomyślnie zakończyć Twoją sprawę, rozliczamy się po wypłacie odszkodowania na zasadzie prowizji (success fee). Bezpłatna jest także weryfikacja dokumentów, które będą niezbędne, aby skutecznie walczyć o należne Ci pieniądze. Dojazd do Klienta jest darmowy, więc nie musisz się obawiać żadnych kosztów.

Na plus jest to, że EuCO nie pobiera opłat przygotowawczych i zaliczek. Słabą stroną jest jednak brak jakikolwiek informacji o wysokości prowizji i podstawy jej naliczania. Czy prowizja naliczana jest od całej kwoty odszkodowania (nawet tej którą mamy już gwarantowaną?). A może wynagrodzenie liczone jest rzeczywiście od powodzenia firmy, czyli dodatkowych środków, które udało się uzyskać prawnikom? Tego nie wiemy, ale warto się o to zapytać, bo EuCO szczegółów udziela tylko po kontakcie z klientem.

Kontaktując się z dowolną kancelarią odszkodowawczą sprawdźmy, czy prezentowe koszty wliczają podatek. Podawanie wynagrodzenia w postaci netto narusza prawa ochrony konsumenta.

Jak przeczytamy na stronie kancelarii:

Wysokość prowizji pobierana za prowadzenie sprawy nie jest stała. Jej wysokość uzależniona jest od stopnia złożoności sprawy oraz od nakładu pracy EuCo, jaką trzeba włożyć w gromadzenie dokumentacji potwierdzającej zasadność i wysokość roszczeń, co umożliwi uzyskanie na Twoją rzecz jak najwyższego odszkodowania. O tym, ile wyniesie prowizja zostaniesz powiadomiony przed podpisaniem umowy.

Mimo, że łatwo zrozumieć, dlaczego poziom prowizji uzależniony jest od trudności sprawy, warto, aby EuCO bardziej transparentnie podeszło do informowania klientów. Poszukując opinii klientów na temat kosztów sprawy, natrafiliśmy w internecie np. na takie wiadomości od osób podających się za klienta kancelarii odszkodowawczej EuCO, które wskazywały, że prowizja wynosi od ok. 20% netto do 30% netto kwoty uzyskanego odszkodowania:

Opinia o EuCO z informacją o kosztach i prowizji

(źródło: https://forum.infor.pl/topic/329819-zbyt-male-odszkodowanie-z-oc-sprawcy/?p=1831183)

Opinia o EuCO z informacją o kosztach i prowizji

(źródło: https://goo.gl/maps/zBMw35mXQLq1gSQy6)

Oczywiście nie są to przykłady reprezentatywne dla kosztów prowadzenia sporu przez kancelarię EuCO. Kierowanie się opiniami pochodzącymi z internetu jest ryzykowne – jak sami się zaraz o tym przekonamy.

Dobrze wiedzieć, że

od 2018 roku toczą się prace nad projektem ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. W jego ramach pojawiła się propozycja ograniczenia wysokości wynagrodzenia doradcy odszkodowawczego do 20% prowizji za uzyskane świadczenie pieniężne. Ustawodawca uzasadnia takie ograniczenie praktyką firm odszkodowawczych. Zdarzało się, że prowizja wynosiła niekiedy ponad 30% a nawet więcej niż 50% kwoty odszkodowania.

EuCO opinie klientów

Każdy z nas poszukując w internecie informacji na temat jakiegoś produktu lub usługi zadawał sobie pewnie pytanie: “skąd mogę mieć pewność, że ta opinia jest prawdziwa?”. I nie chodzi tu tylko o to, że w sieci łatwiej dzielimy się złymi doświadczeniami. Problem ten zbadał niedawno UOKiK w raporcie: “Fałszowanie opinii w internecie (październik 2020)“. Warto rzucić okiem do tego dokumentu. Na przykład kilka przydatnych metod weryfikacji opinii znajdziemy na poniższym wykresie:

(źródło: UOKiK)

Zapamiętajmy powyższe wskazówki (nie wszystkie, tylko część z nich jest skuteczna), bo za chwilę mogą się one nam przydać. Sprawdźmy jakie opinie o EuCO znajdziemy w internecie.

Sprawdzając opinie w internecie pamiętajmy, że:

 • negatywną opinię może zostawić nie tylko klient, ale i konkurencyjna firma,
 • pozytywne opinie mogą pochodzić od klienta jak i agencji reklamowej wynajętej przez daną firmę.

Pierwszą ważną wskazówką jest to, aby nie podchodzić do oceny wiarygodności opinii z góry przyjętym założeniem. Uprzedzając się, co do komentarzy szukamy tylko potwierdzenia swoich przekonań, a pomijamy wskazówki, które mogą jemu zaprzeczać.

Zwróćmy uwagę na to czy komentarze, które wzbudzają naszą podejrzliwość są dodawane jeden po drugim w krótkich odstępach czasu (np. dzień po dniu). Czy są one dodawane tylko w zwyczajnych godzinach pracy (8:00 – 16:00) i w dni robocze. Czy zdjęcie/avatar przedstawiający osobę komentującą nie jest zdjęciem stockowym. Czy opinie są sformułowane podobnym językiem. Ostatni punkt jest akurat nieco subiektywny, ale warto też sprawdzić, czy dana opinia wnosi cokolwiek do dyskusji (podaje np. jakieś fakty lub szczegóły), czy może jest po prostu wyrazem zachwytu nad produktem/usługą.

EuCO w Google Moja Firma

Sprawdźmy jak powyższe rady działają na przykładzie opinii o EuCO w internecie. Zacznijmy od wizytówki w Google Moja Firma – znajdziemy ją tutaj. W związku z polityką Google, który stosuje automatyczne filtry spamu oraz może usuwać fałszywe opinie, to dobre miejsce, aby rozpocząć poszukiwania informacji o EuCO.

W końcu sami jako enerad.pl wykorzystujemy Google Moja Firma do sporządzenia rankingu kancelarii odszkodowawczych. Ale i tutaj przeglądając opinie o EuCO przyda się zdrowa doza sceptycyzmu. W końcu agencje reklamowe znajdują stale nowe sposoby, aby obejść filtr spamu.

Na przykład uwagę zwraca korelacja między stockowym zdjęciem użytkownika a pozytywnymi opiniami o firmie. Przykłady:

Opinia o EuCO w Google Moja Firma

(źródło: https://goo.gl/maps/ByEa28GMC4iWBwVb9)

Wystarczy powyższe zdjęcia “przeciągnąć” do przeglądarki obrazów (np. tej) i mamy już przykład na popularność użytkownika w internecie 😉

Opinia o EuCO w Google Moja Firma

(źródło: https://goo.gl/maps/Z3Rad1Uy6tFG2Y3t7)

Zdjęcie jest niewyraźne? Nie szkodzi, bo obraz znajdziemy w doskonałej jakości np. w adobe stock.

Pozytywna opinia o EuCO w Google Moja Firma

(źródło: https://goo.gl/maps/WYYSbCzYeTjy4BdP8)

Fotografia Pana w szaliku, też cieszy się nie małą popularnością.

Opinia o EuCO w Google Moja Firma

(źródło: https://goo.gl/maps/kvqjNSZJa7coaknT7)

A tutaj mamy nawet ukłon w stronę jednego z bohaterów internetowych memów – poznajecie? Osoba na zdjęciu to András Arató (link).

Opinia o EuCO w Google Moja Firma

(źródło: https://goo.gl/maps/ETchU6f9JEwroFyQ7)

I tu kolejny przykład, gdzie znajdziemy takie samo zdjęcie dostępne np. na platformie z darmowymi fotografiami.

Zazwyczaj z takich stockowych zdjęć korzystają agencje reklamowe, aby nadać komentarzowi wiarygodności – w końcu możemy zobaczyć wizerunek osoby, która dodała opinię. Warto też sprawdzić, czy wszystkie dodawane przez użytkownika opinie są pozytywne i jaki mają charakter – np. czy negatywne komentarze uderzają tylko w konkurencję.

Czy to wystarczy, żeby mieć pewność, że takie opinie są podejrzane? Nie do końca, bo nie możemy udowodnić, że ktoś po prostu nie postanowił sobie skorzystać ze swojego ulubionego zdjęcia, no i ostatecznie wszystko jest nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności.

Ale wizytówka Google Moja Firma daje nam też jeszcze inne cenne informacje. Na 271 opinii, kilka może wzbudzić podejrzliwość. Jak za chwilę pokażemy, to i tak dobry wynik. Dla kontrastu, przeglądając wizytówkę EuCO warto poszukać opinii negatywnych i sprawdzić, czego one dotyczą. Na przykład może się okazać, że jedna gwiazdka została dodana mimo skutecznych działań firmy – link: https://goo.gl/maps/swYWrb27gaUTv73eA. A problem jaki napotkał klient ma inny charakter.

Plusem jest to, że EuCO stara się skontaktować z osobami, które nie są zadowolone z ich usług. Taka praktyka nie należy do reguły, a pokazuje, że firmie zależy na opinii klientów.

Opinie o EuCO w innych serwisach

Drugim wartościowym miejscem do sprawdzenia opinii o firmie jest Facebook. Niestety EuCO SA nie zdecydowało się udostępnić możliwości recenzji ich usług. Szkoda, bo w naszym rankingu kancelarii odszkodowawczych to drugi ważny element, który bierzemy pod uwagę przy ich ocenie.

A jak wygląda sytuacja na innych portalach? Mieliśmy już tego przedsmak przy okazji, poszukiwania informacji na temat kosztów usługi w kancelarii odszkodowawczej EuCO. Oto profil EuCO na stronie portal-konsumenta.com:

(źródło: https://portal-konsumenta.com/opinie-o/europejskie-centrum-odszkodowan/1)

Wszystkie widoczne komentarze są pozytywne. Dodawane w małych odstępach czasu (prawie codziennie, w dni robocze). A co najważniejsze są wysyłane z IP mające taką samą końcówkę – to tak jakby ktoś wysyłał listy z tego samego adresu, ale podpisując się różnymi imionami. Przypadek? 😉 A w dodatku pod nickiem podpisuje się raz osoba o imieniu żeńskim, a raz męskim.

Ale to nie wszystko. Bo tak się składa, że te same komentarze znajdziemy na stronie gowork.pl. Zgadza się nick, data, a nawet ich treść! Co więcej na gowork widać godzinę w jakiej dodano opinię… i wszystkie są w godzinach roboczych.

opinie o EuCO

(źródło: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,158459)

Czego dowiemy się o ofercie EuCO z ich strony www?

Na stronie euco.pl znajdziemy wiele cennych informacji. Są tam porady i wskazówki dla poszkodowanych. Znajdziemy też ogólne dane na temat świadczonych usług ich kosztów oraz procesu odszkodowawczego. Klientów zainteresują też wygrane sprawy, którymi chwali się kancelaria odszkodowawcza EuCO. Zaraz obok jest zakładka z opiniami klientów.

Wszystko to stanowi wizytówkę firmy EuCO dlatego nie ma co oczekiwać, że prezentuje to rzeczywisty przekrój opinii klientów. Jednak sprawdzenie wygranych spraw może przynieść interesujące informacje. Na przykład w jakich sprawach EuCO jest najskuteczniejsze i czy przypadkiem jedna z nich nie przypomina sytuacji, w której sami się znaleźliśmy i poszukujemy pomocy.

Niestety EuCO podaje aktualnie na stronie tylko 6 wygranych spraw, wszystkie zakończone ugodą. Brakuje informacji o wygranych wyrokach sądowych przez EuCO wraz z sygnaturą orzeczenia. W ten sposób można zweryfikować informacje o procesie sądowym prowadzonym przez EuCO.

Generalnie dane podawane na stronie euco.pl są poprawne i przydatne. Ale zazwyczaj bardzo ogólne. Brakuje transparentności. Nie wiemy dokładnie:

 • ile kosztuje odszkodowanie w EuCO?
 • jaki radzi sobie EuCO w procesie sądowym a nie tylko przedsądowym (ugodowym)? (brak sygnatur i możliwości wglądu do orzecznictwa sądowego),

Natomiast w związku z tym, że EuCO SA od 2010 roku jest notowane na GPW, mamy na stronie dostęp do interesujących inwestorów sprawozdań i raportów. Z ciekawostek, można wskazać, że w 2020 roku przychody EuCO wyniosły 62 mln złotych, a zysk netto trochę ponad 7 mln zł, co oznacza spadek w porównaniu do 2019 roku.

sprawozdanie finansowe EuCO za 2020 rok

(źródło: euco.pl)

EuCO SA – kontakt, podstawowe informacje

EuCO to polska firma mająca swoją siedzibę w Legnicy. Specjalizuje się w roszczeniach odszkodowawczych a swoje usług świadczy także poza Polską – w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii. W ramach grupy kapitałowej oferuje też usługi uzupełniające podstawową działalność (np. wynajem samochodów, usługi finansowe oraz rehabilitacyjne). Co najważniejsze, posiada własną kancelarię radców prawnych założoną w 2006 roku, której komplementariuszem jest mec. Joanna Smereczańska – Smulczyk.

W swojej 17 letniej historii, zdążyła uzyskać liczne tytuły, nagrody, certyfikaty. Zasługującym na wyróżnienie jest powołanie Fundacji EuCO Dzieciom udzielającej się charytatywnie na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.

Dane kontaktowe: Adres: Św. M. Kolbe 18, 59-220 Legnica, Dolnośląskie, Polska

mail: biuro@euco.pl

tel: +48 76 723 98 00

EuCO mocne i słabe strony

Zbliżając się ku końcowi recenzji o Europejskim Centrum Odszkodowań, z tego miejsca widać dobrze, jak bardzo złożoną materią jest prowadzenie firmy odszkodowawczej. Z ich braku ucieszyłyby się towarzystwa ubezpieczeniowe. Jednak kancelarie odszkodowawcze mają oprócz swoich zalet, również mankamenty, o których nie wolno zapominać. Oto bilans mocnych i słabych stron kancelarii odszkodowawczej EuCO:

Mocne strony EuCO:

 • wieloletnie doświadczenie (firma od 2004 roku na rynku),
 • szeroki zakres usług, dostępnych na terenie całej Polski,
 • własna kancelaria radców prawnych,
 • specjalizacja w sprawach o odszkodowania komunikacyjne i osobowe,
 • bezpłatna analiza sprawy,
 • brak opłat wstępnych, zaliczek itp. (wynagrodzenie to prowizja za wygraną),
 • spółka notowana na giełdzie od 2010 roku,
 • dużo kanałów komunikacji z firmą (biuro, mail, telefon),
 • baza wiedzy na stronie internetowej.

Słabe strony EuCO:

 • w negatywnych komentarzach klienci EuCO często skarżą się na długi czas oczekiwania na przelew po wygranej sprawie,
 • brak konkretnych informacji o kosztach prowadzenia roszczeń odszkodowawczych (np. brak informacji o cenie brutto),
 • brak możliwości weryfikacji wygranych spraw przez EuCO w procesie sądowym (brak sygnatury orzeczenia),
 • brak możliwości recenzji i opiniowania usług firmy na Facebooku,
 • brak live chatu.

Jakie kryteria przyjęliśmy przy ocenie EuCO SA?

W związku z tym, że każda ocena nosi subiektywne cechy, postanowiliśmy jak najlepiej wyjaśnić zasady przyznawania gwiazdek w recenzji kancelarii odszkodowawczej EuCO. Dzięki temu mamy nadzieję, że uda nam się ograniczyć ryzyko braku obiektywności. Zakres ocen wynosi od 0 do 5 gwiazdek/punktów. Za każdy element lub mankament, który należałoby poprawić odejmujemy jedną gwiazdkę/punkt (w przypadku braku możliwości recenzji na FB to 2,5 gwiazdki). Natomiast za dobre praktyki (np. komunikację z klientami pozostawiającymi negatywne opinie) firma może otrzymać dodatkowe pół gwiazdki lub jedną. W ocenie EuCO wzięliśmy pod uwagę następujące kryteria:

1. zakres świadczonych usług

W związku z tym, że EuCO SA oferuje pomoc przy odszkodowaniach komunikacyjnych i osobowych (wypadki w pracy, odszkodowania za błędy medyczne), do pełnego zakresu usług brakuje tylko spraw związanych z odszkodowaniami turystycznymi i podróżnymi. Jednak w związku z tym, że w EuCO oferowane są inne usługi takie jak np. EuCOVIPCAR, w tym punkcie kancelaria otrzymuje od nas ocenę cząstkową 4,5.

2. dostępność informacji na stronie

Na stronie znajdziemy ogólne i podstawowe informacje na temat świadczonych usług. Jest FAQ, poradnik, baza wiedzy, informacje o wygranych sprawach. Wskazane sprawy zakończyły się ugodą. Szkoda, że EuCO nie podaje spraw zakończonych wyrokiem sądu. Wtedy na podstawie sygnatury orzeczenia można sprawdzić skuteczność działań kancelarii odszkodowawczej. Brakuje konkretnych informacji o kosztach usług. Za każdy brak ważnej informacji minus jeden punkt. Za odpowiadanie na komentarze w Google Moja Firma +0,5 pkt. Stąd ocena cząstkowa to 3,5.

3. dostępne kanały komunikacji z klientem

Z agentem EuCO możemy skontaktować się w terenie, w biurze, telefonicznie i mailowo. Brakuje możliwości rozmowy przez live chat (- 1 punkt). Za to EuCO obecne jest w mediach społecznościowych. Zatem ocena cząstkowa to 4,0.

4. dostępność opinii o firmie z wiarygodnych źródeł

Opinie w Google Moja Firma i Facebooku (mimo niedoskonałości) nadal są najlepszym źródłem informacji o firmach w internecie. Szczególnie w kontraście do innych platform łatwo zauważyć ich przewagę w walce z fałszywymi opiniami. Niestety EuCO nie udostępnia możliwości recenzji swoich usług na Facebooku (minus 2,5 punktu). Ocena cząstkowa dla EuCO to 2,5.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Zakres świadczonych usług
Dostępność informacji na stronie
Dostępne kanały komunikacji z klientem
Dostępność opinii o firmie z wiarygodnych źródeł
EuCO (Europejskie Centrum Odszkodowań) to polska firma odszkodowawcza działająca na rynku od 2004 roku. Specjalizuje się w sprawach związanych z wypadkami komunikacyjnymi i odszkodowaniami osobowymi (np. wypadki w pracy, w gospodarstwie rolnym, szkody spowodowane błędem medycznym).
3.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
19 września 2022 09:20

Nie polecam. Od dwóch miesięcy EuCo przetrzymuje świadczenie zasądzone przez sąd na rzecz mojego męża. Z firmą nie można się w żaden sposób skontaktować, ponieważ nie odpowiadają na maile i nie odbierają telefonów. Ponadto, pomimo wysłania wezwań do EuCO na maile biuro@euco.pl i rozliczenia@euco.pl nie było z firmą kontaktu, do momentu gdy mąż przesłał przedsądowe wezwanie do zapłaty. EuCO chciało polubownie załatwić sprawę, wypłacając odszkodowanie w transzach, przy czym I transza czyli jakieś 5 tys. zł miała być wypłacona do 12 września, czego oczywiście nie uczynili. Po moim komentarzu na portalu GoWork.pl skłamali, że we wczorajszej rozmowie wszystko zostało z mężem ustalone. Oczywiście żadnej wczorajszej rozmowy nie było, natomiast moje komentarze z tego portalu zostały usunięte. Wraz z mężem zgłosiliśmy już sprawę do Rzecznika Praw Konsumentów, Rzecznika Finansów i Prokuratury. Wierzę, że powyższe instytucje pomogą nam odzyskać odszkodowanie wraz z odsetkami, a wobec EuCO zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Wioletta
Wioletta
13 września 2022 10:48

Firma zajmowała się także sprawa brata który uległ poważnemu wypadkowi i miesiące później poniósł śmierć. Pieniądze zasądzone zostały rok temu a firma Euco w Legnicy nadal nie przelała zasadzonych pieniędzy. W dodatku obiecywane było zapewnienie ośrodka rehabilitacyjnego. Tłumaczone nam było żeby nie szukać ośrodka na własną rękę gdzie indziej aby brat nie trafił w “zle ręce”.. Zapewniane było iż firma Euco sama będzue tworzyć własny ośrodek już lada dzień. Żadnego rehabilitacyjnego ośrodka nie było i nie ma nadal choć minęły lata. Wszelkie próby kontaktu w placówce kończą się odsyłaniem do domu bo “oddzwonią” lub “wyślą pieniądze w przyszłym tygodniu” bo a to “nie ma Pani księgowej, a to prezes na urlopie, a to ktoś w zastępstwie” i inne stałe powody. Moja opinia na stronie go work Euco została usunięta a na Google została ukryta tak że widzę ja tylko ja ze swojego konta, gdy wejde w opinie z innego konta czyli telefonu to w ogóle ta opinia nie jest widoczna dla nikogo. Obecnie dość że nie wypłacili rodzicom pieniędzy to w dodatku rodzice szukają teraz dobrej pomocy adwokackiej i to wszystko na własny koszt. Nie byłam świadoma tego że aż tyle ludzi ma problem z tą firmą. Ale skąd wziąć ta świadomość skoro negatywne opinie są ukrywane
Jestem po obejrzeniu nowego odcinka programu Interwencji na Polsacie i mogę się niestety tylko pod tym podpisać.

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2022-09-09/firma-wywalczyla-odszkodowanie-pieniedzy-nie-ma/