Eventum – opinie i recenzja

Kancelaria odszkodowawcza Eventum z ponad 13-letnią praktyką może pochwalić się bogatym doświadczeniem, wysokim zaufaniem wśród klientów oraz precedensowymi wygranymi. Wszyscy, którzy podają w wątpliwość uzyskane wcześniej odszkodowanie mogą skontaktować się z kancelarią Eventum na bezpłatną konsultację w ramach Centrum Pomocy Poszkodowanym.

Co znajdzie na stronie potencjalny klient? W jakich procesach odszkodowawczych specjalizuje się kancelaria? W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie dla kancelarii? Jakie opinie wśród klientów ma Eventum? Sprawdziliśmy, co kryje się pomiędzy wierszami.

Jakie usługi świadczy Eventum?

Wypadek skutkujący obrażeniami ciała, rażące błędy medyczne, szkody mienia, a nawet zakłócanie ciszy – kancelaria odszkodowawcza Eventum obsługuje klientów na terenie całego kraju. 

Kancelaria Eventum oferuje pomoc z zakresu:

 • odszkodowań za błędy lekarskie,
 • odszkodowań powypadkowych (wypadki w pracy, wypadki w gospodarstwie rolnym)
 • odszkodowań za szkody na mieniu (w tym od żywiołów – pożarów, powodzi, gradobicia, huraganów),
 • odszkodowań komunikacyjnych (samochodowych, transportowych),
 • odszkodowań za śmierć bliskiej osoby,
 • odszkodowań za hałas,
 • odszkodowań z zakresu umów ubezpieczenia (grupowego, mieszkania, na życie),
 • odszkodowań dla firm,
 • odszkodowań za samochód z OC sprawcy,
 • odwołań od zaniżonego odszkodowania przez ubezpieczyciela,
 • kapitalizacji renty.

Eventum s.c. reprezentuje swoich klientów w sprawach odszkodowawczych przed ubezpieczycielami, sądami rejonowymi, okręgowymi, apelacyjnymi lub Sądem Najwyższym.

W jaki sposób działa kancelaria odszkodowawcza Eventum?

Sposób działania Eventum s.c można krótko określić w 7 punktach:

 1. wycena sprawy i ocena szkody,
 2. wystąpienie o roszczenia,
 3. prowadzenie sprawy i reprezentacja klienta do końca sprawy,
 4. weryfikacja i otwieranie spraw do zakładu ubezpieczeń w przypadku odmowy,
 5. odwołania od decyzji,
 6. reprezentacja klienta przed Rzecznikiem Finansowym,
 7. reprezentacja klienta przed sądem.

Istotne jest, że kancelaria podejmuje się spraw, które są już w toku.

Procedura odszkodowawcza w Eventum rozpoczyna się od bezpłatnej, podstawowej analizy sprawy poszkodowanego. Ekspert na podstawie zebranych materiałów będzie w stanie określić szanse powodzenia sprawy.

Poznańska kancelaria Eventum została założona przez prawników, radców prawnych, adwokatów i specjalistów z zakresu odszkodowań. Reprezentowanie przez nich swoich klientów to wygodne rozwiązanie dla osób, które ze względu na wiek lub sytuację życiową nie mogą być obecne na sali rozpraw, lub obawiają się koronawirusa.

Warto również dodać, że po wygranej sprawie, odszkodowanie wpływa bezpośrednio na konto klienta, a nie na konto kancelarii Eventum. Skraca to czas oczekiwania na wypłatę środków od ubezpieczyciela lub sprawcy wypadku. Kancelaria wielokrotnie podkreśla, jak ważne jest zaufanie wobec własnych klientów.

Sama kancelaria spośród swoich atutów wyróżnia:

 • wieloletnie doświadczenie,
 • zaufanie do klienta,
 • transparentność,
 • walkę o najwyższe możliwe odszkodowanie,
 • rozwiązanie każdej sprawy,
 • etyczny system wartości,
 • transparentne informacje na temat wynagrodzenia dla kancelarii.

Eventum – prowizja i koszty

Na stronie internetowej znajdziemy informację, że:

“Standardowo wynagrodzenie ustalane jest na zasadzie procentowej kwoty uzyskanego w wyniku sprawy odszkodowania. Najczęściej kwota ta wynosi 19% brutto, czyli z uwzględnieniem podatku VAT. Wynagrodzenie wyliczone w ten sposób wpisywane jest w umowę po uzgodnieniu z klientem”.

Co ważne, kancelaria Eventum nie dolicza dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem sprawy, a także kwestii dojazdów przedstawicieli na rozprawy. Możliwa jest jednak negocjacja wynagrodzenia, która jest zależna od złożoności sprawy.

Opinie klientów Eventum

opinie o kancelarii eventum

Opinie o Eventum w Google Moja Firma

Google Moja Firma jest istotnym elementem do weryfikowania i stworzenia własnej opinii na temat firmy lub usługi. To dzięki opiniom w Enerad tworzymy obiektywny ranking kancelarii odszkodowawczych, skupiony na ocenach użytkowników.

Klienci Eventum podkreślają, że przede wszystkim cenią sobie profesjonalizm, kontakt z kancelarią i skuteczność działań (wygrane sprawy).

opinia google eventum

W przypadku opinii wystawianej w Google istnieje możliwość dodania oceny, nawet bez skorzystania wcześniej z usług. Często negatywne komentarze są wynikiem pomyłki lub działań nieuczciwej konkurencji. Kancelaria Eventum systematycznie odpisuje na negatywne komentarze, stosując racjonalne argumenty. Na 97 opinii, wyłącznie 2 są negatywną oceną (1 gwiazdka).

opinia o Eventum

opinie klientów Eventum

Opinie klientów Eventum na Facebook

Kancelaria Eventum otrzymała pierwsze opinie w serwisie społecznościowym w 2013, a następnie – dość systematycznie – otrzymywała kolejne pochlebne wpisy.

Eventum opinie Facebook

opinia facebook Eventum

Eventum odszkodowania opinia klientów Facebook

Wszystkie pozytywne opinie zwracają uwagę na profesjonalizm pracowników, rzetelność, sprawną obsługę i opiekę nad klientem oraz dobry kontakt.

W 2013 roku pojawiły się również 5 negatywnych ocen, choć nie zostały opatrzone żadnym dodatkowym komentarzem. Co ważne, kancelaria Eventum nie usunęła negatywnych ocen, co wpływa na wiarygodność w oczach potencjalnego klienta. 

Kancelaria Prawna Eventum facebook

Eventum Odszkodowania opinie facebook

Opinie z forów internetowych

Wyjątkowo mała ilość opinii klientów kancelarii Eventum na forach internetowych może mieć dość prostą przyczynę. Fora internetowe w czasach social media mocno straciły na popularności i zadowoleni klienci wybierają np. platformę Facebook. Wśród nielicznych informacji udało się znaleźć opinię z datą 2010-01-04. 

Eventum odszkodowania opinia

źródło: Ubezpieczenie.com.pl

Nie oznacza to jednak całkowitego braku istnienia Eventum na forach. W latach 2007-2010 na forum gazeta.pl opublikowano wiele postów na temat usług kancelarii, w tym pochwał i poleceń. Niestety, można przypuszczać, że informacje te umieszczała sama kancelaria w celu pozyskania klientów, o czym może świadczyć, chociażby nick o nazwie “eventum” lub powtarzający się nick “piotreq35”.

Eventum na forach internetowych

odszkodowania Eventum forum

Eventum odszkodowania opinie na forum

Zadośćuczynienia Eventum opinie forum

odszkodowanie kancelaria Eventum opinie

Reklamowanie się na forach internetowych jest dość starą metodą marketingową. Najczęściej użytkownicy i potencjalni klienci odczytują ją jako SPAM. Na szczęście Eventum od tamtej pory nie tworzy postów w podobnych ilościach.

Czego dowiemy się na stronie internetowej firmy odszkodowawczej Eventum?

Strona kancelarii odszkodowawczej jest bardzo bogata w treści. Dla osób, które nie są zaznajomione z tematyką prawniczą lub odszkodowawczą, może być to na początku przytłaczające. Warto jednak podkreślić, że wszystkie treści są opisane językiem przyjaznym dla klientów zainteresowanych współpracą. Wiele sekcji opisujących możliwości odszkodowań są poparte przykładami, orzeczeniami sądowymi, słowami wsparcia, a także sposobem rozwiązania problemu. Takie treści na pewno wzbudzają zaufanie u poszkodowanych i skłaniają do bezpośredniego kontaktu z kancelarią.

Zdecydowanie największymi zaletami strony firmy Eventum są zakładki:

 • “Nasze sukcesy”, gdzie potencjalny klient może poznać historie najciekawszych wygranych procesów przez kancelarię.
 • “Poradnik”, który jest częścią Centrum Pomocy Poszkodowanym. Klienci znajdą w tej zakładce informacje, w jaki sposób skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą i jakiej pomocy mogą oczekiwać. Najlepszym sposobem jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Analiza sprawy jest wykonywana bezpłatnie.
 • “Wzory pism”, gdzie Eventum oferuje gotowe wzory pism do kupienia w cenach promocyjnych od 8 zł (bez promocji 10 zł) za podstawowe pisma, np. wzór wniosku o przesłanie orzeczenia lekarskiego do 60 zł (bez promocji 75 zł) za pozew o odszkodowanie za samochód z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Wszystkie wzory pism są dostępne na stronie www.lexshop.com.pl, której właścicielem jest firma Eventum.
wzory pism Eventum

źródło: www.lexshop.com.pl

Eventum gotowe wzory pisma

źródło: www.lexshop.com.pl

Alternatywą dla zakładki “Wzory pism” jest strona będąca częścią Centrum Pomocy Poszkodowanym. Na stronie dostępne są darmowe wzory pism do pobrania w formacie PDF, z zastrzeżeniem, że są to jedynie wzory, a nie gotowe pisma, które można wykorzystać w indywidualnej sprawie.

Eventum – wygrane sprawy

Kancelaria Eventum ma podstawy do chwalenia się swoimi sukcesami ze względu za wysoką skuteczność działań swoich prawników, adwokatów i specjalistów od odszkodowań. W większości przypadków sprawy dotyczyły wypłat zadośćuczynienia za błędy medyczne, wypadki przez nieodśnieżone drogi, za zniszczenie mienia przez pożary lub huragany, a także szkody w pojazdach z OC i AC.

Najciekawsze sprawy opisane są w zakładce “Nasze sukcesy”.

Eventum wypadki ze skutkiem śmiertelnym

Najtrudniejszymi sprawami są wypadki ze skutkiem śmiertelnym, które można połączyć z wypadkiem komunikacyjnym lub błędem lekarskim. Na wiele wygranych procesów, dwie opiewały na kwotę oscylującą w okolicach miliona złotych.

W pierwszym przypadku Sąd Apelacyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 28.01.2016 r. (sygn. V ACa 387/15) podtrzymał orzeczenie Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w którym przyznano klientom Eventum łącznie (zadośćuczynienie z odsetkami i wcześniej wypłacona kwota z PZU) 1 milion 15 tysięcy złotych. Żona i dwójka małoletnich dzieci były ofiarami wypadku komunikacyjnego, w którym zmarła ich najbliższa osoba. Różnica kwoty, którą uzyskała kancelaria odszkodowawcza Eventum jest 7-krotna.

Eventum wypadki komunikacyjne

Wśród wielu spraw związanych z wypadkami komunikacyjnymi ze szkodą na osobie, Eventum skutecznie walczy o stawki zadośćuczynień dla swoich klientów. Warto wymienić kilka z nich:

 • PZU zaoferowało 17 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla 77-letniej kobiety po wypadku. Eventum wywalczyło 75 tysięcy złotych,
 • Concordia TUW wypłaciło poszkodowanemu 1 900 zł odszkodowania za skręcenie kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego i urazu obu kolan. Mężczyzna skierował sprawę do kancelarii Eventum i uzyskał łącznie 50 tysięcy złotych w wyniku wyroku sądu,
 • Za złamanie kości ramiennej, kobieta otrzymała od TUiR WARTA S.A. zadośćuczynienie w kwocie 15 tysięcy złotych. Po skierowaniu wniosku do sądu, otrzymała kolejne 15 tysięcy złotych z odsetkami.

Eventum – kontakt i podstawowe informacje

Kancelaria Prawna EVENTUM M.Sadowski, M.Strzelbicki s.c. to spółka, która od 13 lat pomaga poszkodowanym odzyskać godne zadośćuczynienia po wypadkach komunikacyjnych, szkodach mienia i błędach lekarskich. 

Jednym z założycieli kancelarii odszkodowawczej Eventum jest Mariusz Sadowski, radca prawny, specjalizujący się w prawie ubezpieczeniowym i odszkodowawczym. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studia podyplomowe z zakresu ubezpieczeń gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (dawniej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu).  Mariusz Sadowski jest twórcą gotowych wzorów pism dostępnych do kupienia na stronie lexshop.com.pl. Preferowane dziedziny prawa Pana Mariusza to: prawo cywilny i spadki, prawo rodzinne, prawo konsumenckie, odszkodowania i ZUS/KRUS, a także regulaminy, umowy i statuty.

Drugim założycielem kancelarii Eventum jest Michał Strzelbicki, który specjalizuje się w prawie ubezpieczeń, gospodarczym, odszkodowawczym i europejskim. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz uzyskał stopień doktora nauk prawnych w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego UAM. Obecnie adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Kancelaria Prawna EVENTUM M.Sadowski, M.Strzelbicki s.c
ul. Solna 27/8, 61-736 Poznańgodz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00tel. 61 855 24 45 

tel. kom. 510 943 567

tel. kom. 502 603 736

e-mail: biuro@eventum.com.pl

Mocne i słabe strony kancelarii odszkodowawczej Eventum

Zaletą Eventum s.c. jest przede wszystkim przejrzystość działań i szeroki zakres usług odszkodowawczych – od błędów lekarskich, po wypadki przy pracy lub szkody w pojeździe. Kancelaria zdecydowanie ma powody do chwalenia się swoimi sukcesami, zarówno tymi mniejszymi, jak i precedensowymi.

Mocne strony Eventum s.c.:

 • wieloletnie doświadczenie (13 lat na rynku),
 • szeroki zakres usług,
 • bezpłatna podstawowa analiza sprawy,
 • przelew kwot bezpośrednio na konto poszkodowanego, a nie na konto kancelarii,
 • opis wygranych spraw z dodanymi sygnaturami sądowymi,
 • mobilność – usługi oferowane są na terenie całego kraju,
 • specjalność Eventum s.c. to odszkodowania osobowe, komunikacyjne, 
 • reprezentacja poszkodowanych przed Sądem Najwyższym, ubezpieczycielami, wierzycielami,
 • rozbudowana baza wiedzy w Centrum Pomocy Poszkodowanym,
 • darmowe pliki ze wzorami pism do pobrania w formacie PDF,
 • możliwość wykupienia profesjonalnych, gotowych pism z wielu rodzajów spraw,
 • łatwość kontaktu – mail, telefon, formularz kontaktowy, wiadomość na Messenger,
 • aktywność w social media (Facebook) i odpowiedzi na opinie w Google Moja Firma.

Słabe strony Eventum s.c.:

 • brak live chatu na stronie,
 • brak możliwości logowania się do indywidualnego panelu klienta do sprawdzania postępów w prowadzonej sprawie.

Jakie kryteria przejęliśmy przy ocenie Eventum s.c.?

Każde opiniowanie firmy może być nacechowane subiektywnie. Dlatego wprowadziliśmy system ocen od 0 do 5 punktów/gwiazdek za poniższe elementy:

1. zakres świadczonych usług

Choć może się wydawać, że kancelaria zajmuje się typowymi sprawami odszkodowawczymi – komunikacyjnymi, za błędy lekarskie, majątkowymi, wypadkowymi, to ich szczegółowość może zaskoczyć. Zakres usług jest naprawdę spory i znajdują się nawet nietypowe sprawy jak odszkodowania za hałas, czy kapitalizacja rent. Brakuje natomiast odszkodowań turystycznych (- 0,5 pkt). Za pomoc na terenie całego kraju, bezpłatną analizę wstępną i jasno określone wynagrodzenie Eventum otrzymuje ocenę 4,5.

2. dostępność informacji na stronie

Treści na stronie jest bardzo dużo, ale są opisane przyjaznym dla klienta językiem. Opisane sekcje, dostępne pisma (bezpłatne i płatne), dość duża baza z opisami wygranych spraw wraz z sygnaturami sądowymi wzbudza zaufanie potencjalnego klienta. Dlatego Eventum otrzymuje ocenę 5.

3. sposoby kanały komunikacji z klientem

Z Eventum s.c. można skontaktować się telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy na stronie oraz wysyłając wiadomość na Messenger. Minusem jest brak live chatu na stronie kancelarii (-0,5 pkt) oraz brak indywidualnego panelu klienta do kontroli przebiegu sprawy (-0,5 pkt). Ocena: 4.

4. dostępność opinii o firmie w internecie

Kancelaria odszkodowawcza Eventum jest aktywna na Facebook, gdzie systematycznie publikuje posty. Chętnie też odpisuje na pozytywne i negatywne komentarze w Google Moja Firma. Jest mało negatywnych opinii, co może mieć dwie przyczyny – usuwanie ich i pozostawienie tylko kilku dla niepoznaki lub faktyczny ich brak. Na forach internetowych przeważają reklamy/ogłoszenia samego Eventum niż realne opinie użytkowników. Pomimo tego, firma otrzymała dotychczas 52 opinie na Facebook i 97 opinii w wizytówce Google. Za zaangażowanie w komentarze i całokształt prowadzenia rozmów z klientami w Google Moja Firma, Eventum s.c. otrzymuje ocenę 4,5.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Zakres świadczonych usług
Dostępność informacji na stronie
Dostępne kanały komunikacji z klientem
Dostępność opinii o firmie z wiarygodnych źródeł
Eventum to kancelaria odszkodowawcza z wieloletnim doświadczeniem. Zespół kancelarii specjalizuje się w odszkodowaniach za błędy lekarskie, szkody na mieniu, wypadki komunikacyjne, za śmierć bliskiej osoby, czy kapitalizacje rent. Największymi atutami Eventum s.c. jest profesjonalizm, wiele opisów wygranych spraw, brak pośrednictwa przy wypłacie środków dla poszkodowanego i skuteczne wygrywanie trudnych spraw z ubezpieczycielami.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments