Farma wiatrowa RWE w Opalenicy została uruchomiona

5 /5
(Ocen: 1)

21.000 gospodarstw domowych będzie mogła zasilać nowo otwarta farma RWE w Opalenicy. Park składa się z 7 turbin wiatrowych o mocy 2,4 MW każda. Jest to kolejna inwestycja w OZE energetycznego giganta – RWE jeszcze w tym roku planuje oddać do użytku kolejną farmę.

Koło Poznania, w Opalenicy została uruchomiona farma wiatrowa należąca do RWE. Obiekt składa się z 7 turbin Nordex każda o wysokości 150 metrów i średnicy wirnika 117 metrów. Łączna moc inwestycji wynosi 17 MW (każda turbina jest o mocy 2,4 MW) i umożliwi zasilanie aż 21.000 gospodarstw domowych. Park wiatrowy został podłączony do sieci średniego napięcia. Warto zaznaczyć, że RWE w ostatnich latach kładzie nacisk na odnawialne źródła energii – inwestycje realizowane są praktycznie na całym świecie (np. https://enerad.pl/aktualnosci/rwe-posiadaczem-drugiej-co-do-wielkosci-farmy-wiatrowej-na-swiecie/). W Polsce firma od 2008 roku wybudowała już osiem farm wiatrowych i nie zamierza na tym poprzestać.

Jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku farma wiatrowa „Nowy Staw II” o łącznej mocy 28 MW – firma rozpoczęła właśnie rozruch 14 turbin (każda o mocy 2 MW). Po otwarciu tej inwestycji łączna moc farm wiatrowych RWE przekroczy 240 MW i umożliwi zasilanie 250 tys. gospodarstw domowych. Firma konsekwentnie realizuje swoją strategię inwestycji w OZE, która określona została w „Scenariusze Rozwoju Technologii na Polskim Rynku Energii 2050”. Według planu firmy, rocznie na rynku europejskim wsparcie dla inwestycji OZE ma wynieść 0,5 biliona euro!

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments