Federacja Sportowa „Energetyk” – enerad.pl wspiera Stowarzyszenie

5 /5
(Ocen: 1)

Ruch to zdrowie, a inicjatywy, które wspierają każdego rodzaju aktywność fizyczną zasługują na wyróżnienia. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam Federację Sportową „Energetyk” – najstarsze i największe stowarzyszenie sportowe energetyków.

Federacja Sportowa „Energetyk” – krótka historia

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Federacja jest największym i najstarszym stowarzyszeniem sportowym energetyków w Polsce. Jej początki sięgają lat 50-tych XX wieku, kiedy to podczas IV Krajowego Zjazdu Związku Zawodowego Pracodawców Energetyki powołano Federację Sportową „Energetyk”. Od tego czasu, z niewielką przerwą w latach 80-tych, stowarzyszenie aktywnie działa i organizuje szereg ciekawych imprez sportowych oraz rekreacyjnych. Warto wspomnieć o takich imprezach jak m.in. Mistrzostwa Polski Energetyków w Piłce Siatkowej, Ogólnopolskie Igrzyska Sportowe Energetyków, Ogólnopolski Górski Rajd Pieszy Energetyków. Aktualnie Federacja zrzesza 18 klubów i stowarzyszeń.

Bardzo cieszymy się, że w Federacja Sportowa „Energetyk” propaguje proaktywny styl życia. Miło nam również poinformować, że enerad.pl wsparł działania statutowe stowarzyszenia.

Jeśli chcecie poznać wydarzenia Federacji, to poniżej zamieściliśmy kalendarz imprez i zawodów sportowych, turystycznych i rekreacyjnych. Na pewno warto się z nim zapoznać. Zapraszamy.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments