FITEN: decyzja URE obarczy odbiorców biznesowych

0 /5
(Ocen: 0)

W najbliższym czasie, decyzją URE, odbiorców indywidualnych gazu oraz prądu nie czeka wzrost cen za energię. Niestety, według niezależnego sprzedawcy prądu: firmy FITEN, skutki takiej decyzji najprawdopodobniej odczują klienci biznesowi.

Enea, Energa, PGE oraz Tauron wystąpiły o podniesie cen energii do URE. Jednak ich wniosek spotkał się z negatywną odpowiedzią – sam Prezes URE, Maciej Bando, stwierdził, że obecnie nie ma takiej możliwości. Ponadto, dodał, że taryfa G będzie na pewno regulowana w obecnym i przyszłym roku.

Po decyzji URE odbiorcy indywidualni mogą odetchnąć z ulgą, jednak mniej kolorowo rysuje się sytuacja przedsiębiorców, których najprawdopodobniej czekają z tego powodu podwyżki.

Wprawdzie decyzja URE uchroni użytkowników domowych przed podwyżką cen energii, uderzy jednak w klienta biznesowego. W przeciwieństwie do cen dla użytkowników taryfy G, ceny na rynku energii dla przedsiębiorstw nie podlegają centralnej regulacji. Jako że spółki wnioskujące o wzrost cen energii mają możliwość swobodnego kształtowania swoich taryf dla przedsiębiorstw, rosnącymi kosztami zapewne obarczą właśnie tę grupę klientów – komentuje Krzysztof Czajka, Dyrektor ds. Sprzedaży Grupy FITEN, zajmującej się handlem energią elektryczną.

Czy faktycznie negatywne skutki decyzji URE odczują klienci biznesowi? Na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać, jednak zawsze warto dmuchać na zimne i może najwyższy czas zdecydować się na: zmianę sprzedawcy i ofertę z gwarancją stałej ceny za prąd podczas trwania umowy? W enerad.pl zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments