FITEN – „młody” gracz na rynku energetycznym

0 /5
(Ocen: 0)

Nie da się ukryć, że w Polsce na rynku energetycznym prym wiodą duże koncerny. Jednak z roku na rok udział mniejszych spółek zwiększa się. Do walki o klienta pięć lat temu stanęła spółka FITEN, która działa w kraju oraz w Niemczech, Austrii oraz Czechach.

FITEN to niezależny sprzedawca, który rozpoczął swoją działalność na polskim i europejskim rynku pięć lat temu (więcej o sprzedawcy dowiesz się tutaj). Jest to jedna z najmłodszych firm energetycznych w kraju. Przede wszystkim FITEN stawia na elastyczną ofertę dopasowaną do odbiorców, ale również wychodzi poza ramy sprzedażowe i zajmuje się doradztwem oraz wsparciem merytorycznym (m.in. prowadzi szkolenia). Warto nadmienić, że spółka swoją ofertę kieruje tylko do przedsiębiorców. Jak przyznają przedstawiciele firmy, rynek polski nadal przechodzi ewolucję i jest bardzo perspektywiczny.

Konkurencja na polskim rynku energii elektrycznej wciąż się rozwija, a wraz z nią rosną oczekiwania klientów. Niestety nie wszyscy z nich zdają sobie sprawę, że wcale nie są skazani na duże koncerny, a mniejsze spółki obrotu, takie jak FITEN, często dysponują bardziej atrakcyjną ofertą. Podmioty te są obciążone mniejszymi kosztami, posiadają również prostą strukturę zarządzania, dzięki czemu reakcja na zmiany rynkowe oraz potrzeby klientów może być szybsza, a także dokładniejsza. Na przykładzie FITENu widzę, że oferta takich spółek spotyka się z entuzjazmem klientów, a odpowiednia kadra i indywidualne podejście do odbiorców są kluczem do sukcesu w tym biznesie – komentuje Krzysztof Czajka, Dyrektor ds. Sprzedaży Grupy FITEN, zajmującej się handlem energią elektryczną.

Nieograniczanie usług tylko do sprzedaży prądu, elastyczne oferty oraz konkurencyjne ceny mogą spowodować, że duże koncerny energetyczne w najbliższych latach mogą mieć kłopot z rosnącym udziałem na rynku „młodych” i niezależnych sprzedawców. Nie musimy dodawać, że wzrost konkurencyjności odbije się bardzo korzystnie po kieszeniach odbiorców indywidualnych i biznesowych. W enerad.pl jak zawsze będziemy dokładnie śledzić rynek energetyczny w kraju.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments