Fortum chce kupić akcje firmy Duon

0 /5
(Ocen: 0)

duon logoCzy możliwe, że Grupa Duon zostanie kupiona przez koncern Fortum? Na razie fińska firma wezwała do zapisów na sprzedaż akcji Grupy. Nie da się ukryć, że gigant energetyczny, chce rozpocząć detaliczną sprzedaż energii w naszym kraju.

Chęć nabycia akcji firmy Duon wyraził Fortum Holding B.V. – spółka holdingowa grupy Fortum. Fiński gigant energetyczny w Polsce sprzedaje energię elektryczną na rynku hurtowym (TGE, rynki pozagiełdowe). Ponadto, firma jest także producentem energii – zainstalowana moc na koniec grudnia 2015 wyniosła 191,9 MWe i wyprodukowano 593,9 MWh energii elektrycznej.

W związku ze swoją strategią szybkiego rozwoju, Fortum chce wykorzystać swoje doświadczenie z rynku skandynawskiego i rozpocząć sprzedaż detaliczną w Polsce. Nie powinno zatem dziwić, że firma zainteresowała się Duonem, który jest sprzedawcą prądu i gazu.

Fortum chce zakupić przynajmniej 51 proc. akcji Duonu – koniec okresu zapisów został ustalony na 28 stycznia br. Cena jednej akcji, zaproponowana przez fińską firmę, to 3,85 zł.

Akcjonariuszami Duonu są:

  • Galiver Limited – 15,69 proc.
  • RIT Capital Partners PLC – 9,43 proc.
  • Navitas CEE Investents Limited – 7,87 proc.
  • ING OFE i ING DFE – 7,14 proc.
  • TFI Capital Partners S.A. działające w porozumieniu z Capital Partners S.A.TFI C – 6,71 proc.
  • Pozostali akcjonariusze poniże 5 proc. – Free Float – 53,17 proc.
Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments