Fortum nabyło 93,35 proc. akcji firmy Duon!

0 /5
(Ocen: 0)

duon logoW styczniu holding Fortum wyraził chęć zakupu akcji firmy Duon. Dzisiaj już wiemy, że na wezwanie Fortum zareagowali akcjonariusze, dzięki czemu firma zostanie właścicielem 93,35 proc. akcji.

Jak poinformował Pekao Investment Banking, pośrednik w transakcji, 2 marca br. zostały zawarte transakcje kupna na 111.892.261 akcji firmy Duon. Dzięki zakupowi Fortum będzie akcjonariuszem w 93,35 proc. Cena za jedną akcję wyniosła 3,85 zł. Już 7 marca zostanie zakończony proces rozliczenia transakcji.

Przypomnijmy tylko, że holdingowi Fortum zależało na szybki rozwój na rynku polskim, najskuteczniejszym sposobem w takim przypadku jest po prostu zakup akcji innej firmy.

Grupa Fortum działa przede wszystkim w krajach nordyckich, bałtyckich i Rosji. W Polsce firma chce rozwinąć skrzydła – na naszym rynku obecna jest od 2003 roku i do tej pory obszarem jej działalności była energia cieplna. Firma jest właścicielem trzech elektrociepłowni i dostarcza ciepło do 360.000 gospodarstw domowych w Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu oraz Zabrzu.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
6 grudnia 2017 20:13

Już od pół roku korzystam z usługi Fortum dom energia + gaz. Stały kontakt z własnym doradcą super sprawa, właśnie jestem w trakcie zmiany energii w 2 moich firmach, gdzie oszczędności będą bardziej zauważalne niż w domu. 🙂 Początkowo miałam obawy, że niższa cena, jest jakiś haczyk, ale się myliłam. Polecam każdemu zmianę.