Fotowoltaika Alians OZE 2021 – opinie i recenzja

Alians OZE - fotowoltaika na domu.

Alians OZE to jedna najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W zakres oferowanych przez nią usług wchodzi m.in. wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, dostawa i montaż podzespołów, pełne wsparcie w uruchomieniu fotowoltaiki, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Jak dokładnie wygląda fotowoltaika w Alians OZE? Prześwietlamy ofertę!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians – fotowoltaika dla każdego

Oferta fotowoltaiki w Alians OZE skierowana jest do różnych grup klienckich. Może z niej skorzystać właściwie każdy, kto jest zainteresowany produkcją taniej i ekologicznej energii ze słońca. Rozwiązania proponowane przez Alians OZE to przede wszystkim:

fotowoltaika dla firm – dzięki profesjonalnemu podejściu i terminowym realizacjom, firma Alians może poszczycić się udaną współpracą z wieloma partnerami biznesowych z obszaru całej Polski.

fotowoltaika dla domu – znaczną część wszystkich projektów wykonanych przez tę firmę, stanowią klienci indywidualni. Dlaczego? Za pomocą fotowoltaiki od Alians OZE mogą oni zredukować swoje rachunki za prąd nawet o 80-90%.

fotowoltaika dla rolników – również rolnicy, zarówno ci prowadzący działalność gospodarczą, jak i będący osobami fizycznymi, chętnie sięgają po ofertę przygotowaną przez Alians – fotowoltaika pozwala im oszczędzać nie tylko pieniądze, ale i dbać o środowisko naturalne.

Co sprawia, że w Alians fotowoltaika cieszy się takim powodzeniem? Klienci w każdej z powyższych grup cenią sobie szczegółowe informacje udzielane przez pracowników firmy, rzetelnie przygotowane audyty oraz wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

Firma Alians OZE daje swoim klientom gwarancję rozpoczęcia prac instalacyjnych nie później niż w 10 dni od wpłacenia zaliczki. Co więcej, za każdy dzień odstępstwa od tego terminu obniży Wam rachunek za instalację o 100 zł! Jest to wyjątkowo korzystna opcja, której raczej nie spotkacie u innych instalatorów.

Kompleksowość to kolejna kwestia, która decyduje o popularności fotowoltaiki Alians OZE. Wśród usług oraz produktów dostarczanych przez firmę znajduje się bowiem nie tylko projektowanie i montaż elektrowni słonecznych, ale również:

  • mycie instalacji fotowoltaicznych,
  • ubezpieczenie fotowoltaiki,
  • możliwość zamontowania pieca indukcyjnego, który w połączeniu z fotowoltaiką może być dobrym sposobem na tanie ogrzewanie domu.

Zainteresowani? Oto, jak krok po kroku, zacząć oszczędzać z fotowoltaiką Alians OZE.

Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Fotowoltaika Alians OZE – jak przebiega instalacja?

Chcesz wiedzieć jak wygląda proces wdrożenia fotowoltaiki od Alians? Oto kompletna procedura.

  1. Audyt i przygotowanie projektu – pierwszym krokiem do posiadania własnej elektrowni słonecznej jest kontakt z Alians OZE. Niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o chęci współpracy, z inwestorem kontaktuje się wyspecjalizowany doradca energetyczny, który przeprowadza audyt warunków montażu instalacji. Na podstawie zapotrzebowania na energię, specjalista oblicza optymalną wielkość instalacji i przygotowuje indywidualny projekt.
  2. Podpisanie umowy – jeśli klient zaakceptuje propozycję, zostaje podpisana umowa o realizację. Następnie, w zależności od wybranej przez inwestora formy finansowania, może nastąpić wpłata zaliczki lub podpisanie umowy o leasing fotowoltaiki.
  3. Montaż – po zakończeniu formalności ekipa instalatorów montuje zestaw fotowoltaiczny na wybranym przez klienta miejsca. W zależności od stopnia skomplikowania całej instalacji, może zająć to maksymalnie kilka dni.
  4. Odbiór fotowoltaiki – po zamontowaniu i sprawdzeniu instalacji, pracownicy Alians OZE przekazują klientowi niezbędną dokumentację oraz wyjaśniają, jak działają poszczególne podzespoły.
  5. Zgłoszenie i przyłączenie instalacji do sieci – po udanym montażu, Alians OZE pomaga swoim klientom w formalnościach związanych ze zgłoszeniem instalacji u operatora energetycznego oraz otrzymaniem m.in. dofinansowania “Mój prąd”.

Fotowoltaika Alians OZE – ceny

Kwestią, która zawsze nurtuje osoby zainteresowane ofertą firmy jest cena fotowoltaiki w Alians OZE. Na jakie wydatki trzeba się przygotować?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż na koszt fotowoltaiki w Alians (i każdej innej firmie) wpływa kilka kwestii, takich jak

moc instalacji – zasada jest taka, że im większa jest instalacja, tym większe są jej koszty. W Alians OZE im większą instalację kupisz, tym mniejszy będzie jej koszt za 1 kWp,

rodzaj zastosowanych urządzeń – poszczególne podzespoły wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznej różnią się między sobą m.in. wydajnością czy użytymi technologiami. Dla przykładu, nowocześniejsze panele, produkujące większą ilość energii, przy mniejszej powierzchni są oczywiście droższe.

stopień skomplikowania projektu – przeciętnie montaż stanowi ok. 20-30% kosztów inwestycji w fotowoltaikę. Jeśli jednak ekipa ma do czynienia z niestandardowym kształtem lub pokryciem dachu, koszty mogą wzrosnąć.

miejsce montażu – instalacje montowane na dachy są zwykle tańsze niż te, umieszczane na gruncie, gdyż nie wymagają rozbudowanych stelaży.

Ostateczna cena fotowoltaiki w Alians OZE jest wypadkową powyższych parametrów i indywidualnych potrzeb klienta. Jednak z racji tego, że firma oferuje różne możliwości finansowania (m.in. leasing), ceny fotowoltaiki Alians OZE nie powinny obciążyć budżetu.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians fotowoltaika – zalety i wady

Czy warto wziąć pod uwagę na instalację fotowoltaiczną od Alians OZE? Przyjrzyjmy się plusom i minusom tej opcji.

Zalety fotowoltaiki w Alians OZE

Wsparcie klienta przez cały czas realizacji projektu
Gwarancja startu prac w ciągu 10 dni od wpłacenia zaliczki
Dostępność usług uzupełniających takich jak mycie lub ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych
Pomoc w dopełnianiu formalności – Alians jest oficjalnym partnerem NFOŚiGW dla programu “Mój prąd”
Doświadczony i przyjazny zespół doradców
Oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb
Różne formy finansowania – m.in. leasing
Doświadczenie w projektach dla różnych klientów
Terminowe realizacje

Wady fotowoltaiki w Alians OZE

Brak szczegółów na temat zasad finansowania

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Alians OZE to firma z ogromnym potencjałem. Dysponuje zespołem doświadczonych doradców i konsultantów, którzy są w stanie opracować projekt optymalnej instalacji nawet dla najbardziej wymagających klientów. Oprócz tego, na coraz to większe zainteresowanie ofertą Alians OZE wpływa również profesjonalne podejście do realizacji każdego przedsięwzięcia. Osoby, które skorzystały w Alians z fotowoltaiki mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w każdej fazie wdrożenia - od momentu przeprowadzenia wstępnej analizy sytuacji po etap formalności związanych z przyłączeniem instalacji. Warto też podkreślić, że Alians OZE pomaga również w zdobyciu dofinansowania do fotowoltaiki - tu duże ułatwienie dla inwestorów. Alians OZE fotowoltaika to opcja dla osób, którym zależy na jak najlepszym stosunku jakości do ceny.
5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
21 października 2020 17:55

Wszystko do momentu montażu przebiegło sprawnie natomiast wszelkie formalności i pomoc po przyłączeniu pozostawia wiele do życzenia,