Fotowoltaika Alians OZE 2021 – opinie i recenzja

Alians OZE to jedna najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W zakres oferowanych przez nią usług wchodzi m.in. wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, dostawa i montaż podzespołów, pełne wsparcie w uruchomieniu fotowoltaiki, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Jak dokładnie wygląda fotowoltaika w Alians OZE? Prześwietlamy ofertę!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians – fotowoltaika dla każdego

Oferta fotowoltaiki w Alians OZE skierowana jest do różnych grup klienckich. Może z niej skorzystać właściwie każdy, kto jest zainteresowany produkcją taniej i ekologicznej energii ze słońca. Rozwiązania proponowane przez Alians OZE to przede wszystkim:

fotowoltaika dla firm – dzięki profesjonalnemu podejściu i terminowym realizacjom, firma Alians może poszczycić się udaną współpracą z wieloma partnerami biznesowych z obszaru całej Polski.

fotowoltaika dla domu – znaczną część wszystkich projektów wykonanych przez tę firmę, stanowią klienci indywidualni. Dlaczego? Za pomocą fotowoltaiki od Alians OZE mogą oni zredukować swoje rachunki za prąd nawet o 80-90%.

fotowoltaika dla rolników – również rolnicy, zarówno ci prowadzący działalność gospodarczą, jak i będący osobami fizycznymi, chętnie sięgają po ofertę przygotowaną przez Alians – fotowoltaika pozwala im oszczędzać nie tylko pieniądze, ale i dbać o środowisko naturalne.

Co sprawia, że w Alians fotowoltaika cieszy się takim powodzeniem? Klienci w każdej z powyższych grup cenią sobie szczegółowe informacje udzielane przez pracowników firmy, rzetelnie przygotowane audyty oraz wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

Firma Alians OZE daje swoim klientom gwarancję rozpoczęcia prac instalacyjnych nie później niż w 10 dni od wpłacenia zaliczki. Co więcej, za każdy dzień odstępstwa od tego terminu obniży Wam rachunek za instalację o 100 zł! Jest to wyjątkowo korzystna opcja, której raczej nie spotkacie u innych instalatorów.

Kompleksowość to kolejna kwestia, która decyduje o popularności fotowoltaiki Alians OZE. Wśród usług oraz produktów dostarczanych przez firmę znajduje się bowiem nie tylko projektowanie i montaż elektrowni słonecznych, ale również:

 • mycie instalacji fotowoltaicznych,
 • ubezpieczenie fotowoltaiki,
 • możliwość zamontowania pieca indukcyjnego, który w połączeniu z fotowoltaiką może być dobrym sposobem na tanie ogrzewanie domu.

Zainteresowani? Oto, jak krok po kroku, zacząć oszczędzać z fotowoltaiką Alians OZE.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Fotowoltaika Alians OZE – jak przebiega instalacja?

Chcesz wiedzieć jak wygląda proces wdrożenia fotowoltaiki od Alians? Oto kompletna procedura.

 1. Audyt i przygotowanie projektu – pierwszym krokiem do posiadania własnej elektrowni słonecznej jest kontakt z Alians OZE. Niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o chęci współpracy, z inwestorem kontaktuje się wyspecjalizowany doradca energetyczny, który przeprowadza audyt warunków montażu instalacji. Na podstawie zapotrzebowania na energię, specjalista oblicza optymalną wielkość instalacji i przygotowuje indywidualny projekt.
 2. Podpisanie umowy – jeśli klient zaakceptuje propozycję, zostaje podpisana umowa o realizację. Następnie, w zależności od wybranej przez inwestora formy finansowania, może nastąpić wpłata zaliczki lub podpisanie umowy o leasing fotowoltaiki.
 3. Montaż – po zakończeniu formalności ekipa instalatorów montuje zestaw fotowoltaiczny na wybranym przez klienta miejsca. W zależności od stopnia skomplikowania całej instalacji, może zająć to maksymalnie kilka dni.
 4. Odbiór fotowoltaiki – po zamontowaniu i sprawdzeniu instalacji, pracownicy Alians OZE przekazują klientowi niezbędną dokumentację oraz wyjaśniają, jak działają poszczególne podzespoły.
 5. Zgłoszenie i przyłączenie instalacji do sieci – po udanym montażu, Alians OZE pomaga swoim klientom w formalnościach związanych ze zgłoszeniem instalacji u operatora energetycznego oraz otrzymaniem m.in. dofinansowania “Mój prąd”.

Fotowoltaika Alians OZE – ceny

Kwestią, która zawsze nurtuje osoby zainteresowane ofertą firmy jest cena fotowoltaiki w Alians OZE. Na jakie wydatki trzeba się przygotować?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż na koszt fotowoltaiki w Alians (i każdej innej firmie) wpływa kilka kwestii, takich jak:

moc instalacji – zasada jest taka, że im większa jest instalacja, tym większe są jej koszty. W Alians OZE im większą instalację kupisz, tym mniejszy będzie jej koszt za 1 kWp,

rodzaj zastosowanych urządzeń – poszczególne podzespoły wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznej różnią się między sobą m.in. wydajnością czy użytymi technologiami. Dla przykładu, nowocześniejsze panele, produkujące większą ilość energii, przy mniejszej powierzchni są oczywiście droższe.

stopień skomplikowania projektu – przeciętnie montaż stanowi ok. 20-30% kosztów inwestycji w fotowoltaikę. Jeśli jednak ekipa ma do czynienia z niestandardowym kształtem lub pokryciem dachu, koszty mogą wzrosnąć.

miejsce montażu – instalacje montowane na dachy są zwykle tańsze niż te, umieszczane na gruncie, gdyż nie wymagają rozbudowanych stelaży.

Ostateczna cena fotowoltaiki w Alians OZE jest wypadkową powyższych parametrów i indywidualnych potrzeb klienta. Jednak z racji tego, że firma oferuje różne możliwości finansowania (m.in. leasing), ceny fotowoltaiki Alians OZE nie powinny obciążyć budżetu.

Co warto podkreślić, dla osób zainteresowanych ofertą firma przygotowała specjalny kalkulator, który pokazuje orientacyjne ceny instalacji. I tak:

 • instalacja o mocy 3,7 kWp to wydatek rzędu ok. 20.165 zł brutto (ok. 5.450 za 1 kWp);
 • instalacja o mocy 6,29 kW to koszt ok. 30.192 zł brutto, czyli ok. 4.800 zł za 1 kWp;
 • instalacja o mocy 8,51 kWp będzie kosztować ok. 40.848 zł brutto, czyli ok. 4.800 zł za 1 kWp.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians fotowoltaika – zalety i wady

Czy warto wziąć pod uwagę na instalację fotowoltaiczną od Alians OZE? Przyjrzyjmy się plusom i minusom tej opcji.

Zalety fotowoltaiki w Alians OZE

Gwarancja startu prac w ciągu 10 dni od wpłacenia zaliczki
Dostępność usług uzupełniających takich jak mycie lub ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych
Pomoc w dopełnianiu formalności – Alians jest oficjalnym partnerem NFOŚiGW dla programu “Mój prąd”
Różne formy finansowania – m.in. leasing
Doświadczenie w projektach dla różnych klientów

Wady fotowoltaiki w Alians OZE

Sporadyczne opóźnienia w realizacjach

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Alians OZE to firma z ogromnym potencjałem. Dysponuje zespołem doświadczonych doradców i konsultantów, którzy są w stanie opracować projekt optymalnej instalacji nawet dla najbardziej wymagających klientów. Oprócz tego, na coraz to większe zainteresowanie ofertą Alians OZE wpływa również profesjonalne podejście do realizacji każdego przedsięwzięcia. Osoby, które skorzystały w Alians z fotowoltaiki mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w każdej fazie wdrożenia - od momentu przeprowadzenia wstępnej analizy sytuacji po etap formalności związanych z przyłączeniem instalacji. Warto też podkreślić, że Alians OZE pomaga również w zdobyciu dofinansowania do fotowoltaiki - tu duże ułatwienie dla inwestorów. Alians OZE fotowoltaika to opcja dla osób, którym zależy na jak najlepszym stosunku jakości do ceny.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
4 października 2021 11:56

O dokumentacji technicznej zapomnijcie.Ekipa instalatorów z łapanki chociaż ta druga , która w końcowym efekcie wykonała zlecenie ,rdzennych Kaszubów, doskonała .Instalacje wykonano z 50 dniowym opóźnieniem.Ciekawy jestem jak rozliczą tę zwłokę w końcowym rachunku.

Arkadiusz Górka
Arkadiusz Górka
25 września 2021 09:18

Przestrzegam przed tą “firmą” wszystkich handlowców . Pan prezes Tomasz zwolni Was po miesiącu, nie dostaniecie wynagrodzeń , a na koniec powie Wam że jesteście jego niewolnikami więc będzie z Wami robił co będzie chciał. Jest to przykład mojej grupy sprzedażowej . I udowodnię to przed sądem.

ALEKSANDER
ALEKSANDER
30 września 2021 22:12
Odpowiedz do:  Arkadiusz Górka

grupa sprzedażowa jak sama nazwa wskazuje powinna sprzedawać , na 6 osób 2 umowy na 10 kwp brawo, picie w trakcie pracy ok. podziwiam samoocene

Anna
Anna
9 sierpnia 2021 16:01

Ja polecam firmę, ponieważ przyjechali do nas szybko do Rypina i sprawnie wszystko poszło. Do tego miły kontakt. Załatwili nasze formalności bez problemu. Jesteśmy z mężem zadowoleni.

MARIUSZ
MARIUSZ
21 lipca 2021 10:51

u mnie podobnie przebiegała rozmowa.tylko na szczęście to było przed zapłatą za usługę.”prezes” musiał spuścić powietrze jak się dowiedział że nie podpiszę protokółu odbioru i nie dostanie kasy.sam jestem ciekawy kto tam jest taki bezczelny.
osobiście podejrzewam że u mnie tym prezesem był szef instalatorów,podejrzewam że w przypadku iwony mogła to być ta sama osoba,której ktoś kazał wymienić falownik(wiadomo koszty).
powtarzam, że mogą w przyszłości wystąpić ewentualne problemy z reklamacją.Ale od czego jest rzecznik konsumentów.
jest też pytanie czy inne firmy są lepsze.wg.mnie nie,no może jakiś wyjątek.

Iwona
Iwona
20 lipca 2021 15:09

Ciąg dalszy do wcześniejszego komentarza
Jeśli chcesz zadowolić Prezesa – zamów panele w firmie Alians, jeśli chcesz być zadowolony z usługi – UNIKAJ FIRMY SZEROKIM ŁUKIEM.
Przed chwilą mój mąż, I po części też ja, odbyliśmy niemiłą rozmowę z panem, który przedstawił się jako Prezes (przepraszam, ale nie dosłyszałam nazwiska).
W rozmowie tej zostaliśmy zestrofowani jakoby, dlaczego siejemy panikę, że przecież instalacja nie pracuje od 16.07.21, a reklamacja była złożona w dniu 17.07.21, a przecież to jest sobota i w sobotę i niedzielę nikt nie pracuje, i że nawypisywałam bez mała bzdury i, że dzisiaj jest dopiero wtorek i, że właściwie to nawet…
Tak, proszę Państwa to my zostaliśmy opieprzeni, że mamy pretensję, że nikt nie potwierdził wcześniej, iż nasza reklamacja wpłynęła, że nikt nie powiedział nam, kiedy możemy się spodziewać naprawy usterki i że wielogodzinne próby połączenia się z konsultantem w dniu 19.07.21 w sprawie reklamacji, czy też awarii sprzętu spełzły na niczym, bo poza muzyką niczego innego nie usłyszeliśmy.
A teraz przejdźmy do sedna. Dlaczego ktoś, kto przedstawił się jako Prezes do nas zadzwonił? Czy po to , by nas zapewnić, że jak najszybciej zostanie zlikwidowana usterka i a nas przeprosić oraz wyjaśnić nasze wątpliwości? Nie! Telefon był po to, by wytknąć nam, a właściwie mi, że nie powinnam dawać negatywnej opinii w mediach społecznościowych, bo tak naprawdę wcale nie minęło dużo czasu. Padło nawet stwierdzenie, że mój mąż jest niekulturalny, gdy zapytał, kto ma być zadowolony z usługi czy pan Prezes, czy mój mąż jako klient. Mój mąż niekulturalny? Kto jak kto, ale Ci co znają Marka wiedzą, że to oaza spokoju i chodząca kultura. Problem w tym, że ten spokojny człowiek miał inne zdanie niż Pan Prezes.
Dowiedzieliśmy się przy okazji, że to co powiedziano nam przed montażem instalacji to bzdury, bo firma Alians nie monitoruje usterek, więc nie rozumiem po co w umowie informacja o zapewnieniu łącza internetowego w celu podłączenia instalacji do sieci internetowej.
I na koniec. Mój mąż zapytał Pana kiedy będzie naprawiona usterka. Odpowiedź brzmiała: „nie wiem”, na co padło pytanie mojego męża: „to po co pan do mnie dzwoni?”. No cóż, Pan dzwonił by wyrazić swoje niezadowolenie, z tego, że ośmieliłam się dać negatywną ocenę.
Tak, nie polecam firmy Alians, bo rozmowa przebiegała w niemiłej tonacji, bo zdenerwowana sama ją zakończyłam, bo dowiedziałam się, że teraz to na naprawę sobie poczekam cytuję: „Zgodnie z umową”, bo gdybyśmy byli milsi to … Naprawa zgodnie z umową? Jaką umową? Nigdzie w niej nie ma zapisów o terminach. Informuję Pana Prezesa, że każdy dzień zwłoki, będzie dniem opisu wyczekiwania na ekipę naprawczą w mediach społecznościowych. I jeszcze jedno; w Polsce klient nadal jest śmieciem i nie istnieje zasada: „klient nasz Pan”, przynajmniej tak wynikało z dzisiejszej rozmowy.
Dobrą firmę poznaje się po tym, jak potrafi rozwiązać problem. Tu nie dość, że problem nie został rozwiązany, ba, nie dowiedzieliśmy się kiedy będzie rozwiązany, tu zostaliśmy ochrzanieni, że śmiemy głośno się dopytywać.

MARIUSZ
MARIUSZ
20 lipca 2021 12:19

Instalacja została zamontowana w marcu,wtedy kiedy alians był na 1 miejscu w rankingu.
Wprawdzie przedstawiciel handlowy(jak na przedstawiciela) ze śląska był ok,zalety firmy alians przedstawione na portalu enerad były bez zastrzeżeń(montaż do 10 dni,wysokiej jakości komponenty,zgłoszenie do energetyki i dotacji),ale niestety słabym ogniwem była firma montażowa.Wykonany przez firmę montaż mogę uznać za co najwyżej poprawny.Nie ustrzegli się paru błędów i zbędnych dyskusji.Ostatecznie instalacja została zrobiona.Oczywiście jestem zadowolony,ale cena do wykonania była za wysoka.Polecam tą firmę komuś kto ma dach z papy a nie chce montażu inwazyjnego lub balastowego.Stosują metodę zgrzewania papy do konstrukcji.
Podejrzewam też że mogą w przyszłości wystąpić ewentualne problemy z reklamacją.Ale od czego jest rzecznik konsumentów

Iwona
Iwona
19 lipca 2021 17:12

Trzy tygodnie temu zamontowano nam instalację. W piątek 16.07.21 zepsuł się inwerter. Reklamacja została zgłoszona, jednak nikt się z nami nie skontaktował. Próby dodzwonienia się na infolinię, to strata cennego czasu, bo poza wnerwiającą muzyką, którą zmuszony jesteś słuchać, nikt nie odbiera telefonu. Mamy czwarty dzień bez produkcji prądu i zero odzewu ze strony firmy. Zero! Produkt na gwarancji i nikt nie raczy go naprawić. Czy tak powinna wyglądać obsługa ze strony firmy?

Iwona
Iwona
9 sierpnia 2021 15:26
Odpowiedz do:  Iwona

Informuję, że bardzo miły Pan serwisant dokonał oceny instalacji i okazało się, że wina była po stronie energetyki. Pan zgłosił usterkę do zakładu energetycznego i została ona usunięta. Jestem bardzo zadowona z obsługi Pana serwisanta. Olbrzymia wiedza i wielka kuktura.

Tomasz
Tomasz
22 czerwca 2021 15:59

Montaż OK, jest jednak duże ALE. Jeden z paneli uszkodzony. Nowy dostarczony dość szybko czeka na zamontowanie. Trwa to kilka tygodni. Kiepski kontakt, albo nie odbierają telefonów albo obiecanki cacanki.

Tomasz
Tomasz
2 sierpnia 2021 16:01
Odpowiedz do:  Tomasz

Ciąg dalszy tej historii…. Niestety nadal nie zamontowano panelu. Pracownik z działu reklamacji jeśli już odbierze telefon to stwierdzi że zaraz się dowie i odzwoni. W efekcie, trzeci miesiąc czekam na zamontowanie tego panelu. Żenada.

Krzysiek
Krzysiek
8 czerwca 2021 11:00

Niestety standard pracy ekip montażowych Alians OZE pozostawia wiele do życzenia, a raczej nie jest akceptowalny. W czasie montażu, kiedy ekipa uszkodziła w kilku miejscach dach usłyszałem odpowiedź “tak było wcześniej”. No i pokazałem panom zdjęcie domu zrobione przed montażem i poprosiłem o wskazanie uszkodzeń “które już były” – nie znaleźli na zdjęciu. Usuwanie uszkodzeń i umawianie ekipy trwa już od września 2020, a mamy czerwiec 2021. Ekipa raz się pojawiła, trochę poprawiła balachodachówkę, ale tym razem porwała membranę dachową. Jak się przypomnę, to kończy się na telefonicznej obietnicy że w tym lub następnym tygodniu ktoś przyjedzie. I tak już od ponad pół roku.
Teraz pojawiły się problemy z falownikiem. Wysłałem im mailem pełne dane wyeksportowane z falownika. Od dwóch tygodni brak odzewu.
Zatem jeśli chodzi o kwestie obsługi klienta, ocena wystawiona powyżej jest mocno zawyżona.

Renata
Renata
21 października 2020 17:55

Wszystko do momentu montażu przebiegło sprawnie natomiast wszelkie formalności i pomoc po przyłączeniu pozostawia wiele do życzenia,

Wojceich Z
Wojceich Z
25 maja 2020 09:06

Ja o Alians OZE opinie mam bardzo dobrą. Kontakt rozpoczolem jakos po majówce, ekipa przyjechała 20.05. i zamontowała panele w ciągu jednego dnia. Wyjasnili mi co i jak. Teraz czekam na przyłączenie. polecam