Fotowoltaika Arbor – opinie i recenzja

Od 2016 roku, gdy weszła w życie nowelizacja ustawy OZE, fotowoltaika przeżywa prawdziwy rozkwit. Co roku, ilość zainstalowanych zestawów fotowoltaicznych osiąga dwu, a nawet trzycyfrowe wzrosty. A liczba zainteresowanych tym rozwiązaniem nie spada. Na fali popularności, kolejne firmy decydują się spróbować swoich sił w tej branży. Przykładem może być tu firma Arbor Energia. Czy fotowoltaika Arbor Energia to konkurencyjne rozwiązanie? Sprawdzamy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Arbor Energia – co warto wiedzieć o ofercie?

Firma Arbor Energia to nowy profil działalności przedsiębiorstwa Arbor. Podmiot ten zajmującej się do tej pory przetwórstwem drewna – dostarczaniem surowców energetycznych, takich jak drewno opałowe i biomasa do odbiorców profesjonalnych (m.in. elektrowni) oraz produkcją palet, pelletu czy kory ogrodowej.

Z rynkiem energetyki odnawialnej, firma jest związana już od 15 lat. Przez okres swojej działalności na rynku fotowoltaicznym, Arbor Energia zrealizowała kilkadziesiąt projektów instalacji PV.

Co wchodzi zakres usługi fotowoltaika Arbor Energia? Instalator, podobnie jak firmy konkurencyjne, oferuje:

  • wsparcie w doborze rozwiązań fotowoltaicznych,
  • przygotowanie projektu instalacji, dopasowanej do potrzeb i możliwości finansowych inwestora,
  • montaż fotowoltaiki, zgodnie z przyjętymi normami (UDT, SEP) i najlepszą praktyką,
  • pomoc przy formalnościach związanych z podłączeniem fotowoltaiki do sieci.

Firma prowadzi również sprzedaż modułów. Arbor Energia jest oficjalnym dystrybutorem marki DAH Solar – modułów, które na początku 2020 roku weszły na polski rynek fotowoltaiczny.

Warto wiedzieć, że Arbor Energia to lokalny wykonawca, działający na obszarze Lublina, Warszawy, Radomia, Kielc, Rzeszowa, Tarnowa, Siedlec, Ostrowca Świętokrzyskiego, Chełma, Zamościa i okolicznych miejscowości.

Do kogo jest fotowoltaika Arbor Energia?

Firma w swojej działalności skupia się na trzech grupach odbiorców, do których należą:

  • osoby indywidualnefotowoltaika dla domu do Arbor Energia to jedna z częściej realizowanych usług. Klienci cenią sobie pomoc na każdym etapie realizacji.
  • przedsiębiorstwa – klient biznesowy to kolejna grupa, w którą celuje Arbor Energia. Instalator zapewnia firmom doradztwo i wsparcie od momentu tworzenia projektowania rozwiązań energetycznych, aż po pełne wdrożenie. Co więcej, specjaliści z Arbor Energia dbają również o znalezienie odpowiedniej pomocy finansowej czy to w formie kredytu na fotowoltaikę czy formie dofinansowań.
  • inwestorzy – w portfolio Arbor Energia znajdują się też farmy fotowoltaiczne. Firma może poszczycić łączną zainstalowaną mocą na poziomie ok. 10 MW.

Realizując swoje projekty, firma podejmowała się zarówno montażu instalacji dachowych, jak i fotowoltaiki na gruncie. Posiada zatem doświadczenie w różnych typach inwestycji.

Fotowoltaika od Arbor Energia – Twoja elektrownia słoneczna krok po kroku

Zainteresowała Was oferta firmy i zastanawiacie się, jak możecie z niej skorzystać? Oto, jak wygląda droga do produkowania Własnej energii ze słońca z pomocą fotowoltaiki Arbor Energia.

1. Kontakt z firmą

Pierwszym krokiem jest kontakt z wykonawcą. Na stronie firmy znajdziecie niezbędny do tego numer telefonu lub adres e-mail. Niestety, w przeciwieństwie do konkurencji, w tym przypadku nie ma możliwości pozostawienia danych w formularzu szybkiego kontaktu.

2. Dobór rozwiązań

Kolejnym etapem jest analiza sytuacji energetycznej inwestora i tzw. audyt fotowoltaiczny. Na podstawie m.in. zużycia energii oraz możliwości montażowych, specjalista Arbor Energia dobiera optymalną instalację fotowoltaiczną.

3. Dopięcie formalności

Po zatwierdzenie wstępnych ustaleń następuje podpisanie umowy, podsumowującej warunki współpracy. Dopiero po tym etapie mogą ruszyć prace montażowe.

4. Montaż instalacji

Czas prac instalacyjnych zależy od wielu czynników, przede wszystkim od miejsca montażu, a także mocy zestawu fotowoltaicznego. W przypadku mikroinstalacji, o mocy do 50 kWp, waha się od jednego do kilku dni roboczych.

5. Podłączenie do sieci

Ostatnim etapem jest zgłoszenie instalacji PV i podpięcie jej do sieci energetycznej. Firma Arbor Energia deklaruje wsparcie dla swoich klientów tym zakresie.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki Arbor Energia

Czy fotowoltaika Arbor Energia to konkurencyjna oferta? Jakie są jej plusy i minusy?

Zalety fotowoltaiki Arbor Energia

Doświadczenie w montażu różnych instalacji – firma w swoim portfolio posiada realizację różnych typów i wielkości instalacji.

Kompleksowe wsparcie dla klientów – inwestorzy mogą liczyć na profesjonalne doradztwo na każdym etapie projektu.

Pomoc w uzyskaniu dodatkowych środków – firma wspiera swoich klientów w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki – czy to w formie dotacji czy w formie pożyczek.

Asysta przy formalnościach związanych z podłączeniem fotowoltaiki do sieci

Wady fotowoltaiki Arbor Energia

Skąpe informacje na temat oferty – wykonawca nie zamieścił na stronie szczegółowych warunków współpracy.

Brak jakichkolwiek danych na temat kosztów – w przeciwieństwie do konkurencji, Arbor Energia nie udostępnia nawet informacji o szacunkowych kosztach inwestycji.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika Arbor Energia to raczej lokalny produkt, dostępny przede wszystkim dla inwestorów z regionu południowo-wschodniej Polski. Firma ma za sobą kilkadziesiąt udanych realizacji - mikroinstalacji dla osób fizycznych, zestawów PV dla firm a nawet farm fotowoltaicznych. Niestety, choć zakres usług oferowanych przez Arbor Energia nie odbiega znacznie od tych, oferowanych przez liderów rynku, ich prezentacja wypada bardzo, skromnie w porównaniu do konkurencji. Brak szerszych informacji na temat warunków współpracy i kosztów, może zniechęcić wielu klientów. To duża strata, szczególnie, że działalność wykonawcy wyrasta z zaufanej firmy, cenionej przez kontrahentów. Mimo tego, może być to dobra opcja, dla osób szukających lokalnego instalatora.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
grzegorz
grzegorz
5 maja 2023 12:15

Katastrofa umowa podpisana 17 lutego jeszcze nie uruchomina .Sprzedawcy cwaniaki.Nie polecam!!
brak kontaktu.Tragedia!!