Fotowoltaika Brewa 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 3.5 (ilość ocen: 13)

Ocena: 3.5
(ilość ocen: 13)

Osobom zainteresowanym korzyściami, jakie daje fotowoltaika z pewnością rzuciła się w oczy oferta firmy Brewa. To marka znana i ceniona wśród klientów, którzy zdecydowali się zainwestować w przydomową elektrownię słoneczną. Czym może zaskoczyć fotowoltaika Brewa? Przyjrzymy się temu rozwiązaniu.

Brewa – fotowoltaika i inne eko-rozwiązania

Firma Brewa wywodzi się ze spółki z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w obszarze dystrybucji i produkcji energii cieplnej. Wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii, dział firmy wyewoluował w oddzielne przedsiębiorstwo – Brewa, które specjalizuje się w dostarczaniu eko-rozwiązań. Wśród produktów i usług firmy obecnie znajdują się:

 • instalacje fotowoltaiczne dla różnych grup klienckich,
 • folie grzewcze, które w połączeniu z darmowym prądem ze słońca tworzą tani i ekologiczny sposób na ogrzewanie domu,
 • stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, dzięki którym posiadanie samochodu elektrycznego będzie nie tylko ekologicznym, ale i wygodnym sposobem na transport.

Zastosowanie w codziennym życiu wszystkich tych rozwiązań (w szczególności zaś fotowoltaiki) może przynieść wymierne zyski, nie tylko w postaci oszczędności, ale również znacznej redukcji śladu węglowego, który pozostawia każdy z nas.


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź ofertę fotowoltaiki


Fotowoltaika Brewa – dla kogo?

Oferta firmy Brewa została opracowana w taki sposób, aby skorzystać z niej mogli wszyscy, którzy chcą oszczędzać na prądzie i chronić środowisko naturalne. Pośród ponad 500 zrealizowanych instalacji można znaleźć, m.in.:

 • gospodarstwa domowe – to najliczniejsza grupa klientów firmy. Właściwie dobrana fotowoltaika dla domu od Brewa pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet do 10% wcześniejszych wydatków.
 • przedsiębiorstwa – o różnym zapotrzebowaniu energetycznym – od tych korzystających z mikroinstalacji o mocy do 50 kWp, jak i o większym zużyciu prądu. Fotowoltaika dla firmy stanowi istotny odsetek wszystkich wykonanych instalacji.
 • rolnicy – dużym zainteresowaniem cieszy się także fotowoltaika dla rolnika. Właściciele gospodarstw rolnych, dzięki rozwiązaniom świadczonym przez Brewa, mogą zaoszczędzić na rachunkach, a także na m.in. na podatku rolnym.

Warto podkreślić, że oprócz powyższych podmiotów, problemów z uzyskaniem ciekawej oferty nie powinny też mieć chociażby wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe – fotowoltaika w tym przypadku może być równie opłacalna, co dla osób fizycznych czy firm.

Ceny fotowoltaiki Brewa

Przejdźmy teraz do kwestii, która z pewnością ma ogromne znaczenie dla sięgających po fotowoltaikę w Brewa – ceny.

Zanim skupimy się na konkretnych informacjach, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wpływać na koszty fotowoltaiki nie tylko w Brewa, ale i w każdej innej firmie. Są to m.in.:

 • moc instalacji – im większa instalacja, tym większe ogólne koszty inwestycji, przy czym jednocześnie spada wówczas jednostkowy koszt za 1 kW instalacji;
 • miejsce montażu – zestaw fotowoltaiczny umieszczony na dachu, będzie tańszy niż instalacja gruntowa, gdyż nie wymaga dodatkowych, specjalnych wzmocnień i stelaży;
 • technologia – ceny fotowoltaiki Brewa mogą się również wahać w zależności od marki i rodzaju użytych podzespołów.

Oto, jak wyglądają przybliżone koszty instalacji w firmie Brewa.

Moc 3 KW 6 KW 8 KW 10 KW
Cena brutto za 1 KW ok. 5.966 zł ok. 5.063 zł ok. 4.607 zł ok. 4.535 zł
Razem brutto (8% VAT)
z montażem
ok. 17.898 zł ok. 30.379 zł ok. 36.855 zł ok. 45.355 zł

Uwaga! Jak już wspominaliśmy są to wyłącznie orientacyjne ceny fotowoltaiki w tej firmie. Całościowy koszt inwestycji uzależniony jest od indywidualnego projektu.

Jak sfinansować fotowoltaikę w Brewa?

Własna elektrownia słoneczna jest sporym wydatkiem, na który nie zawsze mogą sobie pozwolić zainteresowane nią firmy czy osoby fizyczne. Brewa umożliwia jednak skorzystanie z kilku wygodnych sposobów finansowania fotowoltaiki, w zależności od potrzeb i możliwości danego inwestora:

środki własne – to najtańszy sposób na pokrycie wydatków, jednak wymaga posiadania wolnych zasobów finansowych. W pewnych wypadkach oszczędności mogą zostać uzupełnione przez rządowe dotacje, takie jak np. “Mój prąd”.

abonament – dzięki temu rozwiązaniu, instalacja fotowoltaiczna może spłacać się sama. Firma Brewa dobiera instalację w taki sposób, aby miesięczna rata opłat za nią była zbliżona do wysokości płaconego rachunku za prąd. Podobną usługę znajdziecie m.in. w ofercie fotowoltaiki Columbus Energy.

kredyt na fotowoltaikę – czyli kredyt na preferencyjnych warunkach, oferowany przez Brewę, we współpracy z Santander Consumer Bank.

leasing fotowoltaiki – ta metoda finansowania skierowana jest wyłącznie do klientów biznesowych, którzy chcą czerpać korzyści z własnej elektrowni fotowoltaicznej, nie angażując jednocześnie kapitału własnego.

Instalacja fotowoltaiki w Brewa – krok po kroku

Zainteresowała Cię oferta i chcesz wiedzieć, jak wygląda procedura realizacji całego przedsięwzięcia? Oto jej poszczególne etapy.

 1. Konsultacje – po wysłaniu zapytania, skontaktuje się z Wami konsultant firmy, który oceni Wasze zapotrzebowanie na energię i wstępnie oceni możliwości możliwości montażu. Na tej podstawie zostanie przygotowana oferta.
 2. Umowa – na tym etapie przygotowywane są konkretne ustalenia dotyczące konfiguracji instalacji, montażu, a także kwestii finansowania. Jeśli zaproponowane warunki zostaną zaakceptowane następuje podpisanie umowy.
 3. Finalny projekt – po zakończeniu formalności, ekipa firmy dokonuje szczegółowych obliczeń na miejscu montażu i przygotowuje ostateczny projekt przyszłej instalacji.
 4. Montaż – to kluczowy etap, który w przypadku standardowych mikroinstalacji powinien potrwać jeden dzień.
 5. Formalności pomontażowe – Brewa pomaga swoim klientom w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i dopełnieniu formalności.

Więcej podobnie działających firm znajdziecie w naszym rankingu firm fotowoltaicznych 2020.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika Brewa – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Brewa

Dostępność informacji na temat kosztów
Realizacja zleceń na terenie całego kraju
Różne formy finansowania
Oferta korzystna cenowo
Kompleksowa oferta
Doświadczony zespół

Wady fotowoltaiki Brewa

Problemy w kontakcie z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz