Fotowoltaika Brewa 2022 – opinie i recenzja

Osobom zainteresowanym korzyściami, jakie daje fotowoltaika z pewnością rzuciła się w oczy oferta firmy Brewa. To marka znana i ceniona wśród klientów, którzy rozważają inwestycję w przydomową elektrownię słoneczną. Czym może zaskoczyć fotowoltaika Brewa? Przyjrzymy się temu rozwiązaniu.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Brewa – fotowoltaika i inne eko-rozwiązania

Firma Brewa wywodzi się ze spółki z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w obszarze dystrybucji i produkcji energii cieplnej. Wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii, dział firmy wyewoluował w oddzielne przedsiębiorstwo – Brewa, które specjalizuje się w dostarczaniu eko-rozwiązań. Wśród produktów i usług firmy obecnie znajdują się:

 • instalacje fotowoltaiczne dla różnych grup klienckich,
 • folie grzewcze, które w połączeniu z darmowym prądem ze słońca tworzą tani i ekologiczny sposób na ogrzewanie domu,
 • stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, dzięki którym posiadanie samochodu elektrycznego będzie nie tylko ekologicznym, ale i wygodnym sposobem na transport.

Warto dodać, że już niebawem oferta ma także zostać wzbogacona o pompy ciepła, które stanowią doskonałe uzupełnienie dla instalacji fotowoltaicznych.

Zastosowanie w codziennym życiu wszystkich tych rozwiązań (w szczególności zaś fotowoltaiki) może przynieść wymierne zyski, nie tylko w postaci oszczędności, ale również znacznej redukcji śladu węglowego, który pozostawia każdy z nas.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Fotowoltaika Brewa – dla kogo?

Oferta firmy Brewa została opracowana w taki sposób, aby skorzystać z niej mogli wszyscy, którzy chcą oszczędzać na prądzie i chronić środowisko naturalne. Pośród ponad 1110 zrealizowanych instalacji można znaleźć, m.in.:

 • gospodarstwa domowe – to najliczniejsza grupa klientów firmy. Właściwie dobrana fotowoltaika dla domu od Brewa pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet do 10% wcześniejszych wydatków.
 • przedsiębiorstwa – o różnym zapotrzebowaniu energetycznym – od tych korzystających z mikroinstalacji o mocy do 50 kWp, jak i o większym zużyciu prądu. Fotowoltaika dla firmy stanowi istotny odsetek wszystkich wykonanych instalacji.
 • rolnicy – dużym zainteresowaniem cieszy się także fotowoltaika dla rolnika. Właściciele gospodarstw rolnych, dzięki rozwiązaniom świadczonym przez Brewa, mogą zaoszczędzić na rachunkach, a także na m.in. na podatku rolnym.

Warto podkreślić, że oprócz powyższych podmiotów, problemów z uzyskaniem ciekawej oferty nie powinny też mieć chociażby wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe – fotowoltaika w tym przypadku może być równie opłacalna, co dla osób fizycznych czy firm.

Ceny fotowoltaiki Brewa

Przejdźmy teraz do kwestii, która z pewnością ma ogromne znaczenie dla sięgających po fotowoltaikę w Brewa – ceny.

Zanim skupimy się na konkretnych informacjach, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wpływać na koszty fotowoltaiki nie tylko w Brewa, ale i w każdej innej firmie. Są to m.in.:

 • moc instalacji – im większa instalacja, tym większe ogólne koszty inwestycji, przy czym jednocześnie spada wówczas jednostkowy koszt za 1 kW instalacji;
 • miejsce montażu – zestaw fotowoltaiczny umieszczony na dachu, będzie tańszy niż instalacja gruntowa, gdyż nie wymaga dodatkowych, specjalnych wzmocnień i stelaży;
 • technologia – ceny fotowoltaiki Brewa mogą się również wahać w zależności od marki i rodzaju użytych podzespołów.

Oto, jak wyglądają przybliżone koszty instalacji w firmie Brewa.

Moc ok. 3 KW 6 KW 8 KW 10 KW
Cena brutto za 1 KW ok. 5.200 zł ok. 4.350 zł ok. 4.380 zł ok. 3.940 zł
Razem brutto (8% VAT)
z montażem
ok. 15.600 zł ok. 26.120 zł ok. 35.458 zł ok. 39.361 zł

Uwaga! Jak już wspominaliśmy są to wyłącznie orientacyjne ceny fotowoltaiki w tej firmie, pochodzące z kalkulatora dostępnego na stronie. Całościowy koszt inwestycji uzależniony jest od indywidualnego projektu i w Waszym przypadku może być różny od tego, co znajduje się w powyższej tabelce.

Jak sfinansować fotowoltaikę w Brewa?

Własna elektrownia słoneczna jest sporym wydatkiem, na który nie zawsze mogą sobie pozwolić zainteresowane nią firmy czy osoby fizyczne. Brewa umożliwia jednak skorzystanie z kilku wygodnych sposobów finansowania fotowoltaiki, w zależności od potrzeb i możliwości danego inwestora:

środki własne – to najtańszy sposób na pokrycie wydatków, jednak wymaga posiadania wolnych zasobów finansowych. W pewnych wypadkach oszczędności mogą zostać uzupełnione przez rządowe dotacje, takie jak np. “Mój prąd”.

abonament – dzięki temu rozwiązaniu, instalacja fotowoltaiczna może spłacać się sama. Firma Brewa dobiera instalację w taki sposób, aby miesięczna rata opłat za nią była zbliżona do wysokości płaconego rachunku za prąd. Podobną usługę znajdziecie m.in. w ofercie fotowoltaiki Columbus Energy.

kredyt na fotowoltaikę – czyli kredyt na preferencyjnych warunkach, oferowany przez Brewę, we współpracy z Santander Consumer Bank.

leasing fotowoltaiki – ta metoda finansowania skierowana jest wyłącznie do klientów biznesowych, którzy chcą czerpać korzyści z własnej elektrowni fotowoltaicznej, nie angażując jednocześnie kapitału własnego.

Instalacja fotowoltaiki w Brewa – krok po kroku

Zainteresowała Cię oferta i chcesz wiedzieć, jak wygląda procedura realizacji całego przedsięwzięcia? Oto jej poszczególne etapy.

 1. Konsultacje – po wysłaniu zapytania, skontaktuje się z Wami konsultant firmy, który oceni Wasze zapotrzebowanie na energię i wstępnie oceni możliwości montażu. Na tej podstawie zostanie przygotowana oferta.
 2. Umowa – na tym etapie przygotowywane są konkretne ustalenia dotyczące konfiguracji instalacji, montażu, a także kwestii finansowania. Jeśli zaproponowane warunki zostaną zaakceptowane, następuje podpisanie umowy.
 3. Finalny projekt – po zakończeniu formalności, ekipa firmy dokonuje szczegółowych obliczeń na miejscu montażu i przygotowuje ostateczny projekt przyszłej instalacji.
 4. Montaż – to kluczowy etap, który w przypadku standardowych mikroinstalacji powinien potrwać jeden dzień.
 5. Formalności pomontażowe – Brewa pomaga swoim klientom w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i dopełnieniu formalności.

Więcej podobnie działających firm znajdziecie w naszym rankingu firm fotowoltaicznych 2022.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Brewa – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Brewa

Dostępność informacji na temat kosztów
Realizacja zleceń na terenie całego kraju
Różne formy finansowania
Oferta korzystna cenowo
Kompleksowa oferta
Doświadczony zespół

Wady fotowoltaiki Brewa

Problemy w kontakcie z firmą
Sporadyczne opóźnienia w realizacji projektu

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Fotowoltaika Brewa to z całą pewnością dobre rozwiązanie, jeśli szukacie idealnego balansu między jakością i ceną. Firma posiada spore doświadczenie nie tylko w budowie mikroinstalacji dla domów, ale i także średniej wielkości zestawów dla pozostałych klientów - firm czy rolników. Dużym plusem oferty są różne formy finansowania, akceptowane przez firmę - m.in. abonament, kredyt czy leasing. Dzięki nim, nie ma konieczności opóźniania inwestycji, do czasu zebrania niezbędnych środków. Na uwagę zasługuje też fakt, że Brewa posiada także produkty i usługi, które doskonale komponują się fotowoltaiką - np. folie grzewcze. To dobra wiadomość dla tych, którzy szukają firmy, która kompleksowo zmieni ich dom w wersję eko.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
18 marca 2022 18:45

nie polecam, po podpisaniu umowy totalna olewka klienta a stylu radź sobie sam

Witold
Witold
21 stycznia 2022 17:12

Wykonawstwo bardzo niechlujne. Przebita ściana kołkiem i liczne zabrudzenia ścian po montażu. 5 miesiąc czekam na naprawę ściany.