Fotowoltaika Columbus Energy 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 5 (ilość ocen: 3)

Ocena: 5
(ilość ocen: 3)

Columbus Energy to jedna z najpopularniejszych w Polsce firm zajmujących się montowaniem instalacji fotowoltaicznych. Od 2014 roku, kiedy to rozpoczęła swoją działalność, zrealizowała ponad 6200 projektów. Posiada niemal 100 ekip instalacyjnych, które obsługują klientów na terenie całego kraju. Jakie korzyści daje fotowoltaika w Columbus Energy w 2020 roku? Sprawdzamy!


Spis treści – czego dowiesz się z artykułu?
Dla kogo jest fotowoltaika od Columbus Energy?
Columbus Energy – abonament na słońce
Fotowoltaika Columbus Energy 2020 – ceny instalacji
Jak skorzystać z fotowoltaiki w Columbus Energy?
Fotowoltaika w Columbus Energy 2020 – zalety, wady
Podsumowanie recenzji i nasza opinia o fotowoltaice w Columbus Energy


Fotowoltaika od Columbus Energy – dla kogo?

Jak wynika z danych samej firmy, Columbus Energy w III kwartale 2019 roku zanotował 300% wzrost przychodów, w porównaniu z poprzednim rokiem. Wszystko dzięki rozbudowanej ofercie. Z usług Columbus Energy z powodzeniem mogą skorzystać wszystkie trzy, główne grupy docelowe – gospodarstwa domowe, firmy oraz rolnicy. Jak wygląda fotowoltaika od Columbus Energy dla każdej z nich?

Fotowoltaika dla domu od Columbus Energy

Dla osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej Columbus Energy przygotował dwa warianty oferty.

 • Wersja Smart – to rozwiązanie dla klientów posiadających nietypowe dachy, np. o wielu spadach czy tzw. jaskółkach. Dzięki pakietowi Smart możliwe jest maksymalne zoptymalizowanie instalacji fotowoltaicznej pod kątem uzyskiwanej energii, z uwzględnieniem specyfiki podłoża.Co konkretnie zawiera wersja Smart? Panele monokrystalistaliczne, konstrukcję montażową, okablowanie, zabezpieczenia przepięciowe oraz mikroinwertery, które dostosowują pracę każdego z modułów, dla jak najlepszej wydajności.
 • Wersja Standard – jest to opcja dla osób posiadających tradycyjne konstrukcje dachowe. Wybierając ją zyskujesz najlepszej jakości elementy zestawu fotowoltaicznego i profesjonalną instalację. Pakiet ten różni się od wersji Smart jedynie rodzajem falownika.

Columbus Energy – fotowoltaika dla firm

Na interesującą ofertę od Columbus Energy mogą również liczyć przedsiębiorstwa. Co można zyskać firmy w ramach fotowoltaiki od Columbus Energy? Przede wszystkim niezależność energetyczną i niższe koszty prowadzenia działalności, dzięki obniżeniu rachunków za prąd.

Usługi Columbus Energy dla firm obejmują kompleksową realizację całej inwestycji. Dla bezpieczeństwa inwestora, przedsięwzięcie przebiega jest na podstawie umowy. Columbus Energy, przed podjęciem działań, przeprowadza gruntowną wizję lokalną i sporządza projekt tak, aby zaproponować jak najlepsze dla klienta rozwiązanie. Później następuje błyskawiczny montaż instalacji i rozliczenie z klientem. Co istotne, w ramach współpracy z Columbus Energy firmy mogą liczyć na korzystne warunki finansowania, np. w formie leasingu.

Fotowoltaika w Columbus Energy dla rolnika

Ostatnią grupą, do której skierowana jest oferta firmy są rolnicy. Ze względu na zróżnicowane potrzeby poszczególnych gospodarstw, firma w tym przypadku stawia na indywidualne podejście.

Skorzystanie z fotowoltaiki, np. w Columbus Energy może przynieść rolnikom wymierne korzyści. Zyskują oni nie tylko na zmniejszeniu rachunku za prąd (który w gospodarstwie mogą wynieść nawet 20% całkowitych kosztów działalności), ale również na możliwości odliczenia kosztów instalacji od podatku rolnego (nawet 25% kosztów inwestycji).


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź ofertę fotowoltaiki


Columbus Energy – abonament na słońce

Omawiając ofertę fotowoltaiki w Columbus Energy, należy wspomnieć o stosowanym przez nią, pionierskim rozwiązaniu, jakim jest abonament na słońce Columbus Energy. Na czym to polega?

Korzystając z tej opcji, nie musisz angażować swoich środków, gdyż wydatki na inwestycję w fotowoltaikę pokryje specjalna oferta finansowania, przygotowana przez Columbus Energy. Koszty instalacji rozkładane są na dogodne raty, np. na 120 lub 96 miesięcy, a ich wysokość mogą pokrywać oszczędności uzyskane z pomocą fotowoltaiki. Co istotne, po spłacie zobowiązania, panele staną się własnością inwestora.

Oferta finansowania abonamentu na słońce od Columbus Energy powstała we współpracy z bankiem Credit Agricole. Oprocentowanie takiego kredytu nie powinno przekroczyć 0,2% miesięcznie – jest to zatem jedna z najlepszych ofert na rynku.

Fotowoltaika Columbus Energy – ceny

Na całkowity koszt instalacji, również tej od Columbus Energy, składa się wiele czynników, przede wszystkim jednak wielkość instalacji, użyta technologia i charakterystyka miejsca montażu (np. dach mocno skośny, pokryty blachodachówką).

W przypadku fotowoltaiki od Columbus Energy ceny instalacji spadają, wraz z wielkością zestawu. Zyskujesz zatem podwójnie – na mniejszych rachunkach i konkurencyjnej ofercie. Firma przy montażu korzysta z najwyższej jakości podzespołów – m.in. Sunport Power czy LONGi Solar, co gwarantuje wieloletnią, wysoką wydajność i znów, większe oszczędności.

Również w abonamencie na słońce Columbus Energy ceny mogą pozytywnie zaskoczyć. W zależności od wybranej formy finansowania i samej instalacji, miesięczny takiej usługi koszt waha się od ok. 120 zł do 300 zł.

Jak skorzystać z fotowoltaiki w Columbus Energy?

Interesuje Cię fotowoltaika od Columbus Energy? Aby skorzystać z oferty musisz przejść kilka prostych kroków.

 1. Kontakt z doradcą energetycznym – przedstawiciel firmy, po Twoim uprzednim kontakcie, umówi się z Tobą na spotkanie, w dogodnym terminie. Na podstawie Twoich rachunków za prąd i warunków montażowych, specjalista opracuje najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę.
 2. Podpisanie umowy – jeśli zaproponowane przez doradcę warunki będą dla Ciebie satysfakcjonującej będzie mógł od razu podpisać umowę. Po wypełnieniu formalności firma umówi się z Tobą na montaż instalacji.
 3. Realizacja inwestycji – budowa instalacji, w zależności od miejsca montażu oraz rodzaju systemu fotowoltaicznego trwa od 1 do 2 dni. Po założeniu konstrukcji, pracownicy firmy upewnią się, że każdy jej element jest właściwie zamontowany i zabezpieczony. Wyjaśnią Ci również, jak działa falownik i jak możesz kontrolować pracę swojej instalacji fotowoltaicznej.
 4. Zgłoszenie instalacji – po zakończeniu prac technicznych Columbus Energy w Twoim imieniu zgłosi fotowoltaikę do operatora, by ten mógł zainstalować Ci licznik dwukierunkowy. Uwaga! Gdy otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia, skontaktuj się z firmą Columbus Energy, a ta pomoże Ci w uzyskaniu dopłaty z programu “Mój prąd”.

Fotowoltaika w Columbus Energy 2020 – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki w Columbus Energy:

Realizacja projektów na terenie całej Polski;
Błyskawiczny montaż – nawet w 1 dzień;
Gwarancja Totalna – 15 lat na wszystkie komponenty i 25 lat na panele fotowoltaiczne;
Dogodne formy finansowania;
Indywidualne podejście do klienta;
Wieloletnie doświadczenie;
Kompleksowość usługi – Columbus Energy złoży za Ciebie wniosek o dofinansowanie do fotowoltaiki.
Wysokiej klasy podzespoły;
Columbus Care – monitorowanie wydajności instalacji i wysokości rachunków przez rok;

Wady fotowoltaiki w Columbus Energy:

brak szczegółowego cennika;

Podsumowanie recenzji i nasza opinia o fotowoltaice w Columbus Energy

 • Stosunek jakości do ceny

 • Szybkość realizacji

 • Jakość obsługi

 • Zastosowane podzespoły

 • Montaż instalacji

Nasza opinia o fotowoltaice w Columbus Energy

Fotowoltaika od Columbus Energy to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, którym zależy na wysokiej jakości komponentach i kompleksowej obsłudze. Firma przeprowadza klienta przez wszystkie etapy realizacji inwestycji – od zaplanowania instalacji, aż do momentu zgłoszenia jej do operatora. Na uwagę z pewnością zasługuje usługa, jaką jest Columbus Energy – abonament na słońce, która pozwala rozłożyć koszty fotowoltaiki na dogodne dla klienta raty. Dużym plusem jest również fakt, że Columbus Energy pomaga uzyskać dofinansowanie całego przedsięwzięcia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które miejsce firma Columbus Energy zajęła a w naszym rankingu, to zajrzyj na stronę: Ranking firm fotowoltaicznych 2020.

Najnowsze aktualności / recenzje

Komentarze

Dodaj komentarz