Fotowoltaika DGE – opinie i recenzja

DGE to firma, która od wielu lat, z powodzeniem funkcjonuje na rynku energetycznym. W zakres podejmowanych przez nią działań wchodzi m.in. doradztwo w obszarze optymalizacji kosztów energii. Fotowoltaika DGE jest kolejnym produktem, który dodatkowo uniezależnia energetycznie klientów. Z jakiego powodu warto skorzystać z oferty DGE?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

DGE – fotowoltaika i kompleksowe usługi energetyczne

Dla firmy DGE (znanej też jako Diagnostyka Gazowo-Energetyka), branża energetyczna nie ma tajemnic. Spółka od kilku lat zdobywa doświadczenie w tej dziedzinie, współpracując na różnych płaszczyznach z klientami indywidualnymi, biznesowymi oraz podmiotami samorządowymi. W ramach oferowanych przez firmę usług, podmioty te mogą korzystać z:

 • optymalizacji kosztów dystrybucji źródeł energii – DGE pomaga swoim kontrahentom dopasować stawki dystrybucyjne do profilu działalności, dzięki czemu mogą oni zmniejszyć swoje wydatki nawet o 60%,
 • ofert sprzedaży prądu i gazu, po stałych, atrakcyjnych cenach. Opcja ta zarezerwowana jest jednak wyłącznie dla przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego niepodlegającym przetargom na zakup energii i gazu,
 • projektowania i budowy stacji transformatorowych oraz przyłączy sieci,
 • wsparcia przy przeprowadzaniu przetargów na zakup prądu – pomoc obejmuje m.in. przeprowadzenie audytu, przygotowanie dokumentacji oraz doradztwo na późniejszych etapach postępowania,
 • serwisu i rozbudowy układów do kompensacji mocy biernej,
 • projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych, które to stanowią idealne uzupełnienie dla pozostałych usług, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej klientów i uniezależnienie się od wzrostów cen energii.

Kto może sięgnąć po fotowoltaikę w DGE? Czym wyróżnia się ta oferta?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

DGE fotowoltaika – do kogo skierowana jest oferta?

Fotowoltaika DGE to jedna z opcji, które pozwala klientom firmy nie martwić się o rosnące ceny energii. Do kogo jest ona skierowana? Po ofertę instalacji fotowoltaicznej od DGE z powodzeniem mogą sięgnąć m.in.:

 • przedsiębiorstwafotowoltaika dla firmy realizowana przez DGE to sposób na osiągnięcie stabilności energetycznej, znaczne zmniejszenie kosztów działalności, a także zwiększenie rentowności firmy. Klienci biznesowi, którzy decydują się na usługi tego instalatora cenią sobie profesjonalizm, kompleksowość oferowanych rozwiązań oraz indywidualne podejście do każdej inwestycji.
 • gospodarstwa domowe – osoby fizyczne stanowią jedną z liczniejszych grup klienckich, obsługiwanych przez firmę DGE. Co sprawia, że fotowoltaika dla domu od DGE cieszy się taką popularnością? Z całą pewnością znaczenie ma profesjonalizm i szerokie wsparcie formalne np. pomoc w uzyskaniu dofinansowania z Programu „Mój prąd” oraz niestandardowe podejście do każdego klienta, dzięki czemu klienci indywidualni zyskują instalację precyzyjnie dopasowaną do swoich potrzeb.
 • rolnicy – oferta DGE fotowoltaika to korzystne rozwiązanie również dla osób prowadzących działalność rolniczą. Firma nie tylko dopasuje instalację do potrzeb gospodarstwa, ale może też np. wyręczyć inwestora w formalnościach związanych z uzyskaniem dofinansowania do fotowoltaiki z rządowych programów, takich jak np. Agroenergia.

Oczywiście wymienione wyżej podmioty to tylko początek listy potencjalnych klientów DGE. Dlatego, jeśli interesuje Was realizacja innego typu, np. fotowoltaika dla gmin czy fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, także możecie skorzystać z usług tej firmy.

Na co, jako klienci, możecie liczyć? Oferta fotowoltaiki DGE uwzględnia:

 • profesjonalny audyt energetyczny, połączony z analizą wykonalności inwestycji,
 • doradztwo w zakresie efektywności energetycznej w celu maksymalnego obniżenia kosztów własnych,
 • indywidualnie opracowany projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • przygotowanie pełnej dokumentacji wymaganej przez lokalnego Dystrybutora,
 • realizację inwestycji “pod klucz” – DGE przejmuje na siebie nawet formalności związane z uruchomieniem instalacji,
 • pełne wsparcie w uzyskaniu dodatkowych środków – np. dotacji “Mój prąd”,
 • umożliwienie finansowania inwestycji – kredyt dla gospodarstw domowych (również kredyt 0%) oraz leasing dla przedsiębiorstw.

Zakres usługi jest zatem bardzo szeroki. Czy będzie miało to przełożenie na jej koszt?

Fotowoltaika DGE – ceny i finansowanie

Zanim przejdziemy do konkretniejszych informacji na temat cen fotowoltaiki DGE, warto zaznaczyć, co może wpływać na koszty instalacji fotowoltaicznej. Czynników jest kilka i należą do nich np.:

 • wykorzystywane komponenty – na rynku dostępnych jest wiele wariantów urządzeń fotowoltaicznych. Produkowane przez różne firmy, w różnej technologii, mogą charakteryzować się odmiennymi cenami. Należy podkreślić, że koszty podzespołów pochłaniają zdecydowaną większość całościowych nakładów na inwestycję.
 • miejsce montażu instalacji – instalacja dachowa zwykle będzie tańsza niż chociażby fotowoltaika wolnostojąca czy fotowoltaika na trackerach, które wymagają m.in. specjalnych stelaży. Jednak i tu mogą wystąpić różnice cenowe spowodowane np. rodzajem pokrycia dachowego.
 • złożoność projektu – tu zasada jest dosyć oczywista – im przedsięwzięcie będzie trudniejsze do wykonania, tym wyższy jego koszt. Dlatego, jeśli posiadacie dach o nietypowym kształcie czy nachyleniu, najprawdopodobniej napotkacie wyższe koszty.
 • jakość usług – znalezienie firmy fotowoltaicznej nie jest trudne, jednak znalezienie odpowiedniej firmy fotowoltaicznej (czyli takiej, która posiada kompetencje i doświadczenie) już takie łatwe nie jest. Podejrzanie niskich cen usług fotowoltaicznych, choć mogą być kuszące, należy unikać. Zwykle oznaczają one bowiem niskiej jakości podzespoły lub montaż.

Cena fotowoltaiki DGE (tak jak i każdej innej), jest zatem kwestią silnie uzależnioną od indywidualnych założeń danej inwestycji.

Niemniej jednak na stronie firmy można znaleźć szacunkowe koszty instalacji fotowoltaicznej o mocy 6 kW (przeznaczonej dla zużycia energii na poziomie ok. 5.500 kWh rocznie).

Moc 6 kW
Całkowita cena brutto z montażem ok. 27.000 zł
Cena za 1 kW ok. 4.500 zł

Biorąc pod uwagę stawki rynkowe, oferta fotowoltaiki DGE jest bardzo konkurencyjna cenowo – szczególnie, gdy uwzględnimy szeroki zakres wsparcia firmy. Przy czym musicie pamiętać, że powyższe dane są wyłącznie orientacyjne i mogą się zmienić w zależności od inwestycji.

Jeśli chodzi o finansowanie fotowoltaiki DGE, to jak już wspominaliśmy, firma udzieli Wam pełnego wsparcia w zakresie uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki. Pomoc ta dotyczy każdej grupy klienckiej.

Firma DGE oferuje klientom kredyty na fotowoltaikę zarówno 0% z okresem spłaty do 40 miesięcy oraz kredyty konsumenckie z ratami rozłożonymi nawet na 10 lat!

Dla klientów biznesowych DGE przygotowuje ofertę leasingu fotowoltaiki wybraną spośród kilku dostępnych banków.

Jak skorzystać? Fotowoltaika DGE w 5 krokach

Oferta “DGE fotowoltaika” to opcja naprawdę godna uwagi. Jeśli zastanawiacie się, jak możecie z niej skorzystać, spieszymy z wyjaśnieniami. Oto krótka procedura, która dzieli Was od produkcji ekologicznej i taniej energii we własnej elektrowni słonecznej.

1. Kontakt z doradcą

Punkt pierwszy obejmuje kontakt z wykwalifikowanym przedstawicielem firmy, który sprawdzi Wasze potrzeby energetyczne i oceni warunki montażu. Na tym etapie Doradca pyta o roczne zużycie energii, wasze wymagania do instalacji czy specyfikę miejsca montażu (np. kąt nachylenia czy powierzchnię dachu).

2. Dopasowanie oferty

Na podstawie przeprowadzonego audytu, firma DGE opracowuje optymalną dla danego inwestora instalację fotowoltaiczną, uwzględniającą kwestie takie jak: zapotrzebowanie energetyczne, potencjał wytwórczy miejsca montażu oraz możliwości finansowe.

3. Podpisanie umowy i montaż paneli

Po uzgodnieniu szczegółów współpracy oraz po podpisaniu umowy, profesjonalna ekipa instalacyjna przystąpi do montażu fotowoltaiki. Cała procedura instalacji nie powinna zająć dłużej niż kilka dni roboczych.

4. Formalności

Aby Wasza instalacja mogła działać, musi zostać podpięta do sieci dystrybutora. Na szczęście wszelkie formalności związane z podłączeniem fotowoltaiki do sieci bierze na siebie firma DGE. Co więcej, może ona Wam pomóc również w uzyskaniu wybranej dotacji.

5. Własna energia ze słońca

Po zakończeniu procedur przyłączeniowych, Wasza instalacja produkuje czysty i tani prąd ze słońca.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert
 

DGE fotowoltaika – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki DGE

Kompetentny zespół – firma zdobyła doświadczenie w różnych obszarach branży energetycznej, co przekłada się na profesjonalne wsparcie klientów
Renomowane urządzenia – DGE fotowoltaika opiera się na uznanych na rynku podzespołach, takich jak Longi, Solis czy Sunpower
Szeroki zakres usług – uwzględniający audyt energetyczny, dobór odpowiednich podzespołów, sprawny montaż instalacji oraz pomoc w formalnościach
Pomoc w uzyskaniu dofinansowania z wybranego rządowego programu dotacji
Szybka i terminowa realizacja ustalonych przedsięwzięć
Nawet 5 lat gwarancji na montaż
Dedykowana oferta finansowania – firma współpracuje z bankami i instytucjami finansowymi, które oferują korzystne leasingi oraz kredyty z ratami 0%.

Wady fotowoltaiki DGE

Brak szerszych informacji na temat kosztów inwestycji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Oferta DGE fotowoltaika może stanowić silną konkurencję dla usług innych firm fotowoltaicznych z naszego rankingu firm fotowoltaicznych. Mocną stroną instalatora jest z pewnością doświadczenie i gruntowna wiedza, zdobyta w różnych obszarach branży energetycznej. Cechy te przekładają się na profesjonalny dobór rozwiązań energetycznych i fotowoltaicznych. Firma korzysta z uznanych na rynku urządzeń wiodących marek, co gwarantuje długą i bezawaryjną pracę instalacji. Wiele osób powinno docenić fakt, że DGE przejmuje na siebie większość formalności - czy to związanych z Zakładem Energetycznym czy z uzyskaniem dofinansowania. Na duży plus należy też zaliczyć terminowość realizacji. Podsumowując, jeśli zależy Wam na wysokiej jakości instalacji, kompleksowym wsparciu i profesjonalnym montażu - weźcie pod uwagę fotowoltaikę DGE.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments