Fotowoltaika Energy Power Group – opinie i recenzja

Energy Power Group to firma, która na terenie całej Polski świadczy usługi projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych, ale także np. pomp ciepła. Nie wiesz, czy Fotowoltaika Energy Power Group to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie? Zapraszamy do lektury! 

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Energy Power Group Fotowoltaika – cena, warunki

Firma Energy Power Group ma na swoim koncie wiele udanych realizacji, które zapewniają ich właścicielom oszczędności każdego roku. Doświadczenie i profesjonalizm — to ważne cechy, które sprawiają, że Energy Power Group stale zyskuje nowych, zadowolonych klientów.

Fotowoltaika Energy Power Group – jakie podzespoły?

W swoich projektach Energy Power Group wykorzystuje wysokiej jakości, sprawdzone rozwiązania, które cieszą się dobrą opinią zarówno w Polsce, jak i za granicą. W ofercie firmy znajdują się urządzenia i podzespoły następujących producentów:

SolarEdge — to producent nowoczesnych, jedno- i trójfazowych falowników, które są wyposażone w innowacyjne, opatentowane przez producenta rozwiązania. Urządzenia SolarEdge cechują się kompaktowymi wymiarami i wysoką wydajnością, a także prostym i szybkim sposobem montażu. Producent zadbał także o możliwość wygodnego sterowania oraz modyfikowania ustawień za pośrednictwem internetowej platformy lub aplikacji mySolarEdge. Urządzenia objęte są 12-letnią gwarancją, posiadają wbudowane zabezpieczenia i wbudowany monitoring systemów.

Hyundai panele fotowoltaiczne tej marki posiadają nadany przez Bloomberg status Tier-1, co oznacza, że producent spełnił wiele rygorystycznych kryteriów i reprezentuje sobą najwyższą światową jakość. Moduły objęte są 25-letnią gwarancją, a dzięki nowoczesnym metodom produkcji cechują się długą żywotnością.

SolaX Power — inwertery marki SolaX Power nie są na polskim rynku aż tak znane, jak produkty największych firm. W niczym nie ustępują im jednak jakością: falowniki obejmuje 10-letnia gwarancja, mogą być montowane na dworze, a ich sprawność wynosi 97-98%. Ważną cechą tych urządzeń jest bardzo korzystny stosunek ceny do jakości.

Astronergy — ten producent często uwzględniany jest w zestawieniach Tier 1. Marka była także wielokrotnie wyróżniana przez instytut PVEL tytułem “Top Performers”. Wśród dostępnych technologii Astronergy znajdują się ogniwa połówkowe, technologia PERC oraz MBB. Panele są dostępne także w wariancie bifacial (dwustronnym), co oznacza, że energia jest produkowana nie tylko z promieni słonecznych, które padają na przednią część urządzenia, ale także z tych, które są odbite od otoczenia. Gwarancja na panele wynosi 12 lat.

FoxESS to produkująca falowniki firma, która została założona w 2019 roku w Chinach. Oferuje nowoczesne, trójfazowe falowniki objęte 12-letnią gwarancją oraz pełne wsparcie serwisowe. Urządzenia cechują się korzystną ceną i cieszą się wśród klientów popularnością, choć trzeba przyznać, że firma jest nadal stosunkowo nowym graczem na rynku, a jej produkty wciąż są rozwijane i udoskonalane.

Fronius — jest obecnie jednym z największych producentów falowników na świecie. Inwertery Fronius to produkty z górnej półki – nie bez powodu są bardzo często wybierane przez klientów. Minusem jest przede wszystkim wysoka cena i krótki wyjściowy okres gwarancji, który wynosi 2 lata. Dość łatwo można go jednak wydłużyć do 5 lub 7 lat. Falowniki cechuje jednak bardzo wysoka wydajność, jakość oraz wytrzymałość i bezpieczeństwo.

SOFAR SOLAR — to chiński producent inwerterów, który staje się w Polsce coraz popularniejszy. Ma w swojej ofercie falowniki standardowe oraz hybrydowe o mocy od 1 do 120 kW. Można montować je na zewnątrz, są objęte 10-letnią gwarancją i mają — w porównaniu do urządzeń innych firm — naprawdę korzystne ceny.

Jinko Solar firma skupia się na produkcji modułów fotowoltaicznych, wafli krzemowych oraz ogniw słonecznych. Od 2016 roku producent regularnie pojawia się w zestawieniach Tier 1 i jest wyróżniany przez instytut PVEL.

Fotowoltaika Energy Power Group – dla kogo oferta?

Oferta firmy Energy Power Group skierowana jest do wszystkich klientów, którzy są zainteresowani wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii. Instalacje fotowoltaiczne sprawdzają się:

W domach jednorodzinnych — umożliwiają obniżenie rachunków za prąd, a dzięki dostępnym dofinansowaniom wcale nie są tak drogim rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać.

W gospodarstwach rolnych — osoby zajmujące się rolnictwem szczególnie często zwracają uwagę na konieczność ochrony środowiska naturalnego. Wykorzystywanie instalacji fotowoltaicznych to duży krok w stronę minimalizowania emisji do atmosfery szkodliwych substancji.

W dużych i małych przedsiębiorstwach — firmy cenią sobie możliwość uzyskania niezależności od coraz wyższych cen prądu. Nie bez znaczenia jest także możliwość zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego.

W każdym z powyższym przypadków, system jest dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora, by zapewnić mu maksymalną opłacalność i efektywność.

Energy Power Group – ceny instalacji fotowoltaicznych

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na ostateczną cenę wpływa ogromna liczba czynników, takich jak:

  • Zapotrzebowanie energetyczne,
  • Stopień skomplikowania projektu – duże znaczenie ma np. rodzaj budynku, na którym montowane będą panele fotowoltaiczne, w szczególności kształt dachu,
  • Miejsce montażu instalacji (np. dach lub grunt),
  • Rodzaj wykorzystanych urządzeń.

Energy Power Group nie umieszcza na swojej stronie internetowej cennika jednak istnieje możliwość oszacowania ceny instalacji fotowoltaicznej, po podaniu niezbędnych do tego szczegółów. W tym celu należy skontaktować się z firmą.

Warto wiedzieć o tym, że chcąc zainwestować w instalację fotowoltaiczną — można starać się o rządowe dofinansowanie. W Polsce funkcjonuje obecnie szereg ogólnokrajowych programów, takich jak na przykład “Mój Prąd” lub “Czyste Powietrze”, a także wiele programów regionalnych. Otrzymanie dofinansowania często wymaga spełnienia szeregu formalności. Zastanawiasz się, czy jesteś w stanie poradzić sobie z tym samodzielnie? Bez obaw! Energy Power Group oferuje swoim klientom pomoc w uzyskaniu dotacji.

Jak wygląda montaż fotowoltaiki w Energy Power Group?

  • Pierwszym etapem współpracy z firmą Energy Power Group jest wstępna wycena i stworzenie zarysu projektu. Klient konsultuje się z doradcą, przedstawiając swoje oczekiwania i zapotrzebowanie na energię elektryczną. Przedstawiciel firmy opisuje dostępne rozwiązania.
  • Jeśli istnieje taka możliwość — firma pomaga klientowi w uzyskaniu finansowych dotacji na zakup fotowoltaiki.
  • Tworzony jest indywidualnie opracowany projekt instalacji. Klient musi go zaakceptować, by dalsze prace zostały rozpoczęte. Na tym etapie podpisywana jest również umowa.
  • Profesjonalna ekipa wykonawców dokonuje montażu instalacji.
  • Instalacja jest uruchamiana. Klient otrzymuje niezbędne informacje dotyczące jej użytkowania, a także pełną dokumentację techniczną.
  • Po zakończeniu montażu klienci mogą liczyć na opiekę posprzedażową oraz – w przypadku awarii – wsparcie serwisowe.

Energy Power Group Fotowoltaika – zalety i wady

Klienci, którzy korzystali z usług Energy Power Group, zazwyczaj wypowiadają się o firmie w sposób pozytywny. Szczególną uwagę zwracają na profesjonalizm, fachowe doradztwo oraz sprawny montaż instalacji.

Zalety fotowoltaiki Energy Power Group

Pomoc w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania
Wsparcie techniczne i profesjonalny montaż
Wybór indywidualnych rozwiązań dla każdego klienta

Wady fotowoltaiki Energy Power Group

Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą
Niewiele konkretnych informacji na stronie internetowej

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Energy Power Group to firma, która wysoko ceni sobie jakość. W swoich projektach instalacji wykorzystuje certyfikowane urządzenia, wyróżniane wielokrotnie w badaniach jakości. Obsługa klienta jest kompleksowa: od wstępnego projektu, aż po wsparcie serwisowe po zamontowaniu instalacji. Na uwagę zasługuje także pomoc przy uzyskiwaniu rządowych dotacji na zakup instalacji fotowoltaicznych. Zaletą jest z pewnością to, że firma prowadzi działalność na terenie całego kraju.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
18 kwietnia 2023 12:47

Nie polecam. A nawet przestrzegam przed tą firmą. To, że są ogromne opóźnienia w montażach to tylko mała część problemów. Panowie którzy się tym zajmują nie mają pojęcia o fotowoltaice ani pompach ciepła… Przed montażem twierdzą, że będzie idealnie a co do czego montaż robią podwykonawcy i firma jest niezorientowana, po montażu się okazuje, że jest nie do końca poprawnie wykonane… I tu uwaga…. Słyszy się komentarz… Ze klient powinien przypilnowac i że to klient nie ma pojęcia o niczym a to w jego kwestii jest na każdym etapie montażu posprawdzanie czy wszystko przebiega prawidłowo… Więc radzę trzymać się z daleka od tej firmy i nie ufać pięknym słowom jak go się wszystkim firma zaopiekuje.

Mariusz
Mariusz
8 kwietnia 2023 05:08

Nie polecam tej firmy. Po podpisaniu umowy na pompe ciepła SAMSUNG czekalem 3 miesiące. Następnie zaproponowano mi pompe innej firmy ze względu na opóźnienie dostawy pomp SAMSUNG. Przystałem na tę propozycję gdyz chcialem miec pompe ciepla w końcu. Po instalacji (4 miesiące po podpisaniu umowy) producent pompy dokonał przeglądu instalacji i wskazał na znaczące poprawki instalacyjne. Zgłosiłem te uwagi do Power Energy Group i ZERO odzewu, nie odpowiadaja na maile oraz nie odbierają telefonu. NIE POLECAM TEJ FIRMY .

Andrzej
Andrzej
8 listopada 2022 11:50

Podstawą zaufania do wykonawcy jest serwis. We wrześniu tego roku, zrobili dla mnie instalację 20KW z magazynem energii, która po 2 tygodniach przestała działać. Jest już 9 dni po zgłoszeniu awarii, a nikt się do mnie nie odezwał i nie mogę się do nikogo od nich dodzwonić. Odzywa się skrzynka. Ludzie z EPG, z którymi miałem kontakt już tam nie pracują. Nie otrzymałem karty gwarancyjnej, nie mam z kim się kontaktować i siedzę bezradny, bo nie mogę wziąć nikogo innego do serwisu, żeby nie stracić gwarancji. Montaż był robiony przez podwykonawcę i oni odsyłają nas do EPG. Zdecydowanie nie polecam.

Monika
Monika
6 lutego 2023 14:33
Odpowiedz do:  Andrzej

Witam! Mam bardzo podobne doświadczenia z tą firmą. Montaż został wykonany w grudniu po 4 miesiącach opóźnienia. Brak serwisu i karty gwarancyjnej. Każdy kontakt z nimi kończy się niczym.

Krystian
Krystian
6 listopada 2022 14:01

W mojej ocenie jest to o firma godna zaufania i osobiście jestem zadowolony. Warto było czekać, ekipa sprawnie I fachowo zamontowała pompę ciepła. Pan Artur zna się na robocie. Montaż przeciągnął się ze względu na brak komponentów ale o wszystkim mnie poinformowano.Fajni i sumienni ludzie. POLECAM

Pawel
Pawel
30 października 2022 18:39

Jak tak samo potwierdzam to co napisał Pan Wojciech czekam już dwa miesiące na montaż i jak narazie nic więcej nie wiadomo. Komponenty miały być dostępne od ręki a tak w całe nie było.

Tomasz
Tomasz
26 października 2022 18:58

Potwierdzam wpis Pana Wojciecha.
Przechodzimy gehennę z nimi.
Nikomu ich nie polece.

Wojciech
Wojciech
24 października 2022 18:57

Nie polecam nikomu skorzystania z oferty firmy Energy Power Group. Nierzetelna firma, nie dotrzymuje terminu realizacji zawartego w umowie, bardzo utrudniony kontakt, przed podpisaniem umowy przedstawiciel zapewniał o dostępności towaru w magazynie i szybkiej realizacji montażu, od podpisania umowy i wpłaty zaliczki minęły już prawie 3 miesiące i nadal nie wiadomo, kiedy będzie montaż

Urszula
Urszula
28 listopada 2022 23:27
Odpowiedz do:  Wojciech

Czy można wiedzieć jak się skończyła pana sprawa bo ja mam podobny problem czy jakbym podała emaylato może razem byśmy coś zdziałali