Fotowoltaika Foton Technik 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 3.9 (ilość ocen: 44)

Ocena: 3.9
(ilość ocen: 44)

Firma Foton Technik jest częścią firmy Innogy. Realizuje ona zarówno duże inwestycje, jak i te mniejsze, dostarczając m.in. ogniwa fotowoltaiczne do gospodarstw domowych i rolnych oraz firm. Dzięki panelom fotowoltaicznym Foton Technik można zaoszczędzić minimum 80% na rachunkach za prąd. Jakie są warunki oferty firmy Foton Technik?

Foton Technik – pionier branży fotowoltaicznej

Foton Technik, jako pionier branży fotowoltaicznej, uruchamia i nadzoruje instalacje produkujące prąd ze słońca. W 2016 roku, dzięki doświadczeniu i pasji wkładanej w pracę, głównym udziałowcem firmy został czołowy koncern energetyczny – Innogy. Klienci Foton Technik zyskują w ten sposób nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale i obsługę instalacji zarówno teraz, jak i za kilkadziesiąt lat. Do tego, bazując na doświadczeniu grupy Innogy w krajach Europy Zachodniej, Foton Technik wprowadził na polski rynek unikalną i bezkonkurencyjną ofertę abonamentową, z najsilniejszymi gwarancjami na rynku.

Foton Technik specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych i ekologicznych systemów do produkcji darmowego prądu, pochodzącego z przetwarzania energii słonecznej. Dzięki najwyższej jakości panelom fotowoltaicznym, klienci firmy mogą nie tylko zaoszczędzić minimum 80% na rachunkach za prąd, ale i chronić środowisko naturalne. Firma realizuje zarówno duże, jak i małe inwestycje (dla gospodarstw domowych i rolniczych oraz firm i administracji publicznej). Co istotne, Foton Technik, jako jedyna firma w Polsce gwarantuje obniżenie rachunków lub zwrot różnicy w cenach za energię, co jest uwzględnione w umowie.

Firma zrealizowała ponad 3.500 instalacji dachowych. Tylko w samym 2017 roku wykonanych zostało blisko 1.000 projektów dla domów, rolników, firm i administracji publicznej. Foton Technik posiada również własne farmy fotowoltaiczne, a swoim klientom zapewnia:

 • bezpłatną analizę i indywidualny dobór wielkości instalacji;
 • szeroki program benefitów dla swoich klientów i partnerów;
 • projekt instalacji i kompletną dokumentację;
 • dostarczenie i profesjonalny montaż instalacji;
 • pomoc w podłączeniu instalacji do sieci;
 • gwarancję obowiązującą 25 lat.


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź ofertę fotowoltaiki


Cena fotowoltaiki w firmie Foton Technik

Fotowoltaika jest jednym z rodzajów zielonej energii, która staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród odbiorców indywidualnych, jak i firm. Wpływ na to ma coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa i wciąż rosnące ceny prądu 2020. Promocja instalacji fotowoltaicznych oraz programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki 2020 sprawia, że jest doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Korzyści z fotowoltaiki to nie tylko niższe rachunki, ale również posiadanie stałego dochodu dzięki sprzedaży nadwyżki wytworzonego prądu do sieci.

Jak wynika z informacji podanych przez Foton Technik, żywotność instalacji fotowoltaicznej to ponad 40 lat, a przeciętna oszczędność wynosi w tym czasie ponad 60.000 zł (biorąc pod uwagę programy dofinansowania, zwrot inwestycji może nastąpić nawet w ciągu kilku lat). A jaka jest cena fotowoltaiki w Foton Technik? Niestety, firma nie podaje na swojej stronie informacji dotyczących kosztów całej inwestycji. Aby je uzyskać trzeba zarezerwować termin bezpłatnej analizy. Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł i w dużej mierze uzależnione są od:

 • złożoności projektu i wielkości instalacji – ilość i rodzaj paneli fotowoltaicznych trzeba dopasować zarówno do zużycia prądu w danym obiekcie, jak i warunków otoczenia. Im bardziej skomplikowany projekt i większa instalacja, tym wyższe koszty całej inwestycji;
 • miejsca montażu – mniej zapłacimy za montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu (płaskim lub spadzistym), więcej natomiast za montaż fotowoltaiki na gruncie;
 • rodzaju i jakości komponentów – ceny paneli fotowoltaicznych i inwerterów o zbliżonych parametrach mogą się różnić w zależności od modelu, technologii czy producenta;
 • doświadczenia firmy fotowoltaicznej – przedsiębiorstwa oferujące najwyższej jakości usługi znajdziesz w naszym rankingu firm fotowoltaicznych.

Finansowanie Foton Technik fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna daje nam możliwość nie tylko uniezależnienia się od cen, ale i dostaw energii elektrycznej. Co ważne, fotowoltaika zaczyna generować oszczędności niemal od razu po zamontowaniu paneli. Jak wynika z danych Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej, koszt instalacji tylko w ciągu ostatnich 10 lat spadł o około 50-60%. Mimo to nadal, tak duży jednorazowy wydatek, przekracza możliwości finansowe wielu osób prywatnych i firm.

Cena ta może być jednak niższa, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z dofinansowania w postaci rządowego programu Mój Prąd, który skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. Obecnie ok. 33% mocy prosumenckich źródeł PV pochodzi z instalacji dofinansowanych dzięki temu programowi. W jego ramach, każdy właściciel może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV, ale nie wyższą niż 5.000 zł. Jednak to nie wszystkie możliwe opcje finansowania inwestycji, ponieważ osoby nią zainteresowane mogą ubiegać się m.in. o kredyt na fotowoltaikę, czy leasing na fotowoltaikę. Firma Foton Technik posiada szeroki program benefitów dla klientów i partnerów oraz największe w kraju doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji RPO.

Foton Technik – fotowoltaika krok po kroku

Zamówienie instalacji fotowoltaicznej od Foton Technik nie wymaga od nas nawet wychodzenia z domu, a wszystko przebiega w kilku następujących krokach:

1.Zamówienie bezpłatnej analizy

Z firmą Foton Technik można skontaktować się dzwoniąc na podany na stronie numer infolinii lub wysyłając wiadomość tekstową. Po umówieniu terminu spotkania z doradcą, przeprowadzona zostanie bezpłatna analiza. Specjalista sprawdzi zapotrzebowanie na energię, oceni możliwości instalacyjne oraz przygotuje projekt dopasowany do potrzeb klienta. Jest to również idealny moment na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące inwestycji i sposobów jej finansowania.

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po ustaleniu warunków i dopełnieniu wszystkich formalności, klient Foton Technik może podpisać umowę online za pośrednictwem platformy Autenti. Również na tym etapie ustalane są dokładne kwestie dotyczące sposobu finansowania instalacji fotowoltaicznej.

3. Montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej

Należy wiedzieć, że zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie wymaga pozwoleń budowlanych ani przebudowy budynku. Instalacje wykonuje doświadczona ekipa monterska z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i narzędzi. Po montażu urządzeń i zgłoszeniu instalacji do OSD, następuje jej uruchomienie.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika w firmie Foton Technik – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Foton Technik

Szeroki program benefitów dla klientów i partnerów
Doświadczony zespół specjalistów
Duże doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji RPO
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Gwarancja obniżenie rachunków lub zwrot różnicy w cenach za energię
Profesjonalna ekipa montażowa
Szeroki wybór wysokiej klasy urządzeń
Gwarancja obowiązująca 25 lat
Pozytywne opinie klientów firmy

Wady fotowoltaiki Foton Technik

Brak informacji na temat kosztów inwestycji
Pojawiają się opóźnienia w realizacjach usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

 1. Bardzo nie polecam. Firma bardzo nie słowna. Nikt nie stawił się na spotkanie. Nikt nie wyjaśnił dlaczego.Pomimo że zapewniano nas i potwierdzono termin spotkania. Po takim początku na pewno współpracy nie podejmiemy.

 2. Witam,Chciałbym wyrazić opinie o firmie Foton Technik. Kupiłem(Sylwek z Wielodroża) od tej firmy system PV dla domu na wsi 3,6 kW i wszystko(oferta, płatności, dostawa, montaż i uruchomienie) odbyło się bez zarzutu. Prosumentem jestem od 31.08.2020 bo dopiero wtedy dostawca energii dostarczył licznik dwukierunkowy. Wszystko działa. Tym samym chcę podziękować tak mojemu handlowcowi Panu Łukaszowi jak i całej firmie. Polecam taką firmę bo mnie obsłużyła świetnie. Przeszedłem całą tę drogę i mogę być pomocny dla przyszłych klientów firmy Foton Technik. We wszystkim zorientuję/wytłumaczę i pomogę wszystkim innym chętnym zakupu fotowoltaiki. Dlatego podaję mój mail(ragazzino7@gmail.com) do kontaktu ze mną.
  Pozdrawiam

 3. Póki co, jestem na etapie oczekiwania na montaż i uruchomienie instalacji. Jednak w zakresie zamówienia bezpłatnej analizy oraz czynności związanych z zawarciem umowy mogę wydać tylko i wyłączne pozytywna opinię. Konsultant Pan Przemek bardzo konkretny przedstawiciel. Termin spotkania zgodny z umówionym, choć to ja dokonywałam zmiany z uwagi na urlop. Zainteresowanie klientem, telefony z zapytaniem, bieżący monitoring. Oczekuje na montaż i uruchomienie. Po ich wykonaniu, przekażę swoja opinie w tym zakresie. Póki co, 5 gwiazdek.

 4. Mogę tylko dodać negatywną opinię na temat serwisu firmy Foton Technik,brak bezpośredniego kontaktu z serwisem tylko przez info przy czym czas oczekiwania na połączenie to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.Od 21.08.2020 oczekuje na wymianę zepsutego falownika. Co prawda po kilku tygodniach nadesłali falownik ale wymiany dalej do dzisiaj nie ma.Nie polecam.

  • Nie polecam tej firmy, awarie już po 3 miesiącach. Serwis nie osiągalny, a jeżeli już to około 2 miesiące czekania. Wychodzi się jak Zabłocki na mydle , ponieważ 2 miesiące nie ma produkcji. Jeszcze raz nie polecam!

 5. Jesteśmy bardzo zadowoleni z firmy Foton technik, wszystko jasno wykaśnione i pełna fachowość, żadnych problemów, wszystko załatwiał przedstawiciel ja tylko ciesze sie prądem 🙂 dziekuje 🙂

  [Komentarz edytowany przez Redakcję. Nie publikujemy danych osobowych.]

  • Witam. Umowa podpisana 22.09.20 , wpłacilem od razu dwie pierwsze transze tak podpowiedziała mi pani doradca że niby to przyspieszy cały proces realizacji instalacji , 24.09.20 otrzymałem na mail projekt instalacji zatwierdzilem i uwaga najlepsze 09.10.20 dzwonię na infolinię z zapytaniem jak przebiega proces mojej instalacji A pani mi mówi że nie widza nigdzie mnie w systemie – normalnie jaja . Po calodniowych telefonach pojawiłem się w systemie i tu dalej następne zaskoczenie że moja instalacja odwlecze się o min.4 tygodnie z powodu konstrukcji no brawo. A dostawa z montażem miała trwać 20 dni . Zobaczymy co dalej .

 6. Jak na razie czekam miesiąc aby zamontowali od trzech tygodni panele leżą na palecie a od podpisania miesiąc ciekawe jak długo jeszcze poleżą na palecie

 7. Umowa zawarta 03.08.2020 po interwencjach telefonicznych (podpisana „usługa „montaż ekspres ) .
  08.09.2020 dostarczono zestaw i po następnych interwencjach telefonicznych 16.09.zakończono montaż.
  18.09.2020 SMS powiadomienie o zgłoszeniu do Taurona wymianę licznika.
  13.10.2020 SMS z zapytaniem czy licznik został wymieniony i cisza.
  Tak szybko działa najdroższa firma na rynku .Kredyt w czy dni kasa wzięta ,klient płaci raty płaci za prąd a FOTON TECHNIK kasę wziął przecież to dopiero 2,5 miesiąca.Raty z odsetkami płaci klient można odpoczywać.

  Firma ma bardzo małe środki że nie stać ich na e- maila.Obawa że zostają pisane ślady ???

 8. Nie polecam tej firmy. Jeżeli nastąpi awaria to wtedy zaczynają się schody. Brak kontaktu, a jeżeli już to długa procedura do naprawy. Ja już czekam 2 miesiąc i nic.Nie polecam tej firmy.

 9. Polecam firmę FOTON TECHNIK . Bardzo kompetentni doradzcy. Panele zamontowane tak jak chciałam. W tej trudnej sytuacji epidemiologicznej, firma doradzała telefonicznie a także poprzez kontakt z doardzcą. Doradzil, co lepiej zrobić a czego nie robić. Inne firmy, ktore przejeżdżały …aby tylko sprzedać… Polecam firmę z całego serca !!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz