Fotowoltaika Foton Technik 2021 – opinie i recenzja

Firma Foton Technik jest częścią firmy Innogy. Realizuje ona zarówno duże inwestycje, jak i te mniejsze, dostarczając m.in. ogniwa fotowoltaiczne do gospodarstw domowych i rolnych oraz firm. Dzięki panelom fotowoltaicznym Foton Technik można zaoszczędzić minimum 80% na rachunkach za prąd. Jakie są warunki oferty firmy Foton Technik?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Foton Technik – pionier branży fotowoltaicznej

Foton Technik, jako pionier branży fotowoltaicznej, uruchamia i nadzoruje instalacje produkujące prąd ze słońca. W 2016 roku, dzięki doświadczeniu i pasji wkładanej w pracę, głównym udziałowcem firmy został czołowy koncern energetyczny – Innogy. Klienci Foton Technik zyskują w ten sposób nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale i obsługę instalacji zarówno teraz, jak i za kilkadziesiąt lat. Do tego, bazując na doświadczeniu grupy Innogy w krajach Europy Zachodniej, Foton Technik wprowadził na polski rynek unikalną i bezkonkurencyjną ofertę abonamentową, z najsilniejszymi gwarancjami na rynku.

Foton Technik specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych i ekologicznych systemów do produkcji darmowego prądu, pochodzącego z przetwarzania energii słonecznej. Dzięki najwyższej jakości panelom fotowoltaicznym, klienci firmy mogą nie tylko zaoszczędzić minimum 80% na rachunkach za prąd, ale i chronić środowisko naturalne. Firma realizuje zarówno duże, jak i małe inwestycje (dla gospodarstw domowych i rolniczych oraz firm i administracji publicznej). Co istotne, Foton Technik, jako jedyna firma w Polsce gwarantuje obniżenie rachunków lub zwrot różnicy w cenach za energię, co jest uwzględnione w umowie.

Firma zrealizowała ponad 3.500 instalacji dachowych. Tylko w samym 2017 roku wykonanych zostało blisko 1.000 projektów dla domów, rolników, firm i administracji publicznej. Foton Technik posiada również własne farmy fotowoltaiczne, a swoim klientom zapewnia:

  • bezpłatną analizę i indywidualny dobór wielkości instalacji;
  • szeroki program benefitów dla swoich klientów i partnerów;
  • projekt instalacji i kompletną dokumentację;
  • dostarczenie i profesjonalny montaż instalacji;
  • pomoc w podłączeniu instalacji do sieci;
  • gwarancję obowiązującą 25 lat.

Rewolucyjny “Comfort Home” od Foton Technik

Firma systematycznie pracuje na swoje miano pioniera branży fotowoltaicznej, czego dowodem jest oferta Comfort Home, zaprezentowana pod koniec listopada 2020 roku.

Czym właściwie jest Comfort Home od Foton Technik? To kompleksowy “ekosystem produktów i usług” dedykowany klientom, którzy chcą unowocześnić i usprawnić zarządzanie efektywnością energetyczną budynku. Bazą całego rozwiązania jest instalacja fotowoltaiczna, uzupełniona o pompę ciepła oraz magazyn energii. Nad całością ma czuwać natomiast dedykowana aplikacja, opracowana w duchu “smart home”.

Każdy z elementów Comfort Home od Foton Technik ma być tak dobrany pod względem wydajności i charakterystyki pracy, by zapewniać inwestorowi idealne dopasowanie do jego potrzeb, maksymalną wygodę oraz bezpieczeństwo energetyczne.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Cena fotowoltaiki w firmie Foton Technik

Fotowoltaika jest jednym z rodzajów zielonej energii, która staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród odbiorców indywidualnych, jak i firm. Wpływ na to ma coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa i wciąż rosnące ceny prądu 2021. Promocja instalacji fotowoltaicznych oraz programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki 2021 sprawia, że jest doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Korzyści z fotowoltaiki to nie tylko niższe rachunki, ale również posiadanie stałego dochodu dzięki sprzedaży nadwyżki wytworzonego prądu do sieci.

Jak wynika z informacji podanych przez Foton Technik, żywotność instalacji fotowoltaicznej to ponad 40 lat, a przeciętna oszczędność wynosi w tym czasie ponad 60.000 zł (biorąc pod uwagę programy dofinansowania, zwrot inwestycji może nastąpić nawet w ciągu kilku lat). A jaka jest cena fotowoltaiki w Foton Technik? Niestety, firma nie podaje na swojej stronie informacji dotyczących kosztów całej inwestycji. Aby je uzyskać trzeba zarezerwować termin bezpłatnej analizy. Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł i w dużej mierze uzależnione są od:

  • złożoności projektu i wielkości instalacji – ilość i rodzaj paneli fotowoltaicznych trzeba dopasować zarówno do zużycia prądu w danym obiekcie, jak i warunków otoczenia. Im bardziej skomplikowany projekt i większa instalacja, tym wyższe koszty całej inwestycji;
  • miejsca montażu – mniej zapłacimy za montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu (płaskim lub spadzistym), więcej natomiast za montaż fotowoltaiki na gruncie;
  • rodzaju i jakości komponentów – ceny paneli fotowoltaicznych i inwerterów o zbliżonych parametrach mogą się różnić w zależności od modelu, technologii czy producenta;
  • doświadczenia firmy fotowoltaicznej – przedsiębiorstwa oferujące najwyższej jakości usługi znajdziesz w naszym rankingu firm fotowoltaicznych.

Finansowanie Foton Technik fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna daje nam możliwość nie tylko uniezależnienia się od cen, ale i dostaw energii elektrycznej. Co ważne, fotowoltaika zaczyna generować oszczędności niemal od razu po zamontowaniu paneli. Jak wynika z danych Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej, koszt instalacji tylko w ciągu ostatnich 10 lat spadł o około 50-60%. Mimo to nadal, tak duży jednorazowy wydatek, przekracza możliwości finansowe wielu osób prywatnych i firm.

Cena ta może być jednak niższa, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z dofinansowania w postaci rządowego programu Mój Prąd, który skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. Obecnie ok. 33% mocy prosumenckich źródeł PV pochodzi z instalacji dofinansowanych dzięki temu programowi. W jego ramach, każdy właściciel może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV, ale nie wyższą niż 3.000 zł. Jednak to nie wszystkie możliwe opcje finansowania inwestycji, ponieważ osoby nią zainteresowane mogą ubiegać się m.in. o kredyt na fotowoltaikę, czy leasing na fotowoltaikę. Firma Foton Technik posiada szeroki program benefitów dla klientów i partnerów oraz największe w kraju doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji RPO.

Foton Technik – fotowoltaika krok po kroku

Zamówienie instalacji fotowoltaicznej od Foton Technik nie wymaga od nas nawet wychodzenia z domu, a wszystko przebiega w kilku następujących krokach:

1.Zamówienie bezpłatnej analizy

Z firmą Foton Technik można skontaktować się dzwoniąc na podany na stronie numer infolinii lub wysyłając wiadomość tekstową. Po umówieniu terminu spotkania z doradcą, przeprowadzona zostanie bezpłatna analiza. Specjalista sprawdzi zapotrzebowanie na energię, oceni możliwości instalacyjne oraz przygotuje projekt dopasowany do potrzeb klienta. Jest to również idealny moment na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące inwestycji i sposobów jej finansowania.

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po ustaleniu warunków i dopełnieniu wszystkich formalności, klient Foton Technik może podpisać umowę online za pośrednictwem platformy Autenti. Również na tym etapie ustalane są dokładne kwestie dotyczące sposobu finansowania instalacji fotowoltaicznej.

3. Montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej

Należy wiedzieć, że zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie wymaga pozwoleń budowlanych ani przebudowy budynku. Instalacje wykonuje doświadczona ekipa monterska z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i narzędzi. Po montażu urządzeń i zgłoszeniu instalacji do OSD, następuje jej uruchomienie.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Foton Technik – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Foton Technik

Szeroki program benefitów dla klientów i partnerów
Doświadczony zespół specjalistów;
Duże doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji RPO
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Gwarancja obniżenie rachunków lub zwrot różnicy w cenach za energię
Profesjonalna ekipa montażowa
Szeroki wybór wysokiej klasy urządzeń
Gwarancja obowiązująca 25 lat

Wady fotowoltaiki Foton Technik

Brak informacji na temat kosztów inwestycji
Pojawiają się opóźnienia w realizacjach usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Dzięki instalacji fotowoltaicznej można wykorzystać potencjał swojego dachu i zacząć produkować energię elektryczną, oszczędzając minimum 80% na rachunkach za prąd. Ponadto każdy, kto zdecyduje się na usługi Foton Technik może liczyć na fachową pomoc na każdym etapie inwestycji. A więc: dopełnienie niezbędnych formalności, wybranie najkorzystniejszej formy dofinansowania, montaż, czy zgłoszenie instalacji do OSD. Oferta skierowana jest do gospodarstw domowych, rolników, firm oraz administracji publicznej. Minusem jest to, że potencjalni klienci nie mają możliwości zapoznania się na stronie internetowej firmy z kosztami inwestycji, programem benefitów oraz możliwościami finansowania fotowoltaiki.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
56 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
14 sierpnia 2021 19:43

Dzień dobry ja jestem bardzo zadowolona z usługi którą wykonał Foton Technik . Wszystko realizują od samego początku do końca i rzetelna wycena i załatwiają wszystkie formalności za klienta, i pomagają w wysłaniu na dotację .Pracują tam wspaniali ludzie którzy zawsze pomogą i doradzą , a w szczególności polecam Pana Michała N. naprawdę super doradca. Polecam.

Robert
Robert
9 sierpnia 2021 06:47

Dzien dobry. Firma olewa ludzi. Nawet komentarze mają gdzies. Piszą pod publikę ze proszą o kontakt. Dostają kontakt i co cisza. Bardzo słaba firma.

Sylwia
Sylwia
4 sierpnia 2021 10:34

Mamy fotowoltaikę od Fotona. Od początku do uruchomienia trwały 3 tygodnie. Firma która montowała panele na dachu bardzo rzetelna, 100% zaangażowania choć to był podwykonawca, później elektryk i wymiana licznika przez Tauron, równie szybko.

Włodzimierz
Włodzimierz
3 sierpnia 2021 19:49

Nie polecam tej firmy brak słów na serwis awaria trwa około półtora miesiąca i to jeszcze w okresie letnim gdzie jest największy zysk

Robert
Robert
2 sierpnia 2021 14:03

Dzien dobry
Chciałbym dodać bardzo negatywny komentarz. Firma nierzetelna. Zle obliczyli moc. Teraz nie chcą tego poprawić. Moc za mała. Dopłaciłem ponad 1000 zł do rozliczenia. Nie bierzcie tej firmy. Nie mam do dzisiaj aplikacji. Nie idzie połączyć się z falownikiem. Proszę o serwisanta tez nie przyjeżdża. Pani ktora odpisuje na e-maile nie ma pojęcia o fotowoltaice. Nawet chyba nie czyta wiadomości bo ciągle to samo odpisuje. Twierdzi ze moje faktury to za mało. Tylko ze za nim założyli panele to Przedstawiciel według nich obliczył moc No i zapomnial dodać 20 % dla energetyki. Nie chca przyznać się do błędu nawet sprawdzić falownika. Slaba firma omijajcie ich. Bierzcie inne firmy. Tylko nie tą. Mili Tylko do podpisania umowy. Później mają Cie gdzies. Nie polecam tej firmy. Jest wiele innych. Firma nierzetelna.

Irena
Irena
6 czerwca 2021 13:29

polecam u mnie wykonanie perfekt dokupiłam kolejne jestem zadowolona

Zbigniew
Zbigniew
24 kwietnia 2021 12:39

Nie polecam tej firmy. Wynajmują podwykonawców którzy totalnie nie maja zielonego pojęcia a do tego jest więcej szkód niż pożytku. W trakcie montażu uszkodzili mi poszycie dachowe i do domu lała się woda. Owszem przyjechali poprawili ale po roku pojawił się ten sam problem . Do tego wyszła pieśń w pokoju poniżej. Ponownie przyjechali poprawili. Tym razem trochę lepiej. Powołali pożal się Boże rzeczoznawce ktory stwierdził że wina pieśni i zacieków leży po winie wykonawcy dachu. No […] przez 12 lat bylo luks i raptem wykonawca zły. Ale foton technik stoi przy swoim. Nie wspomnę ze przy odpalaniu instalacji ekipa montująca popelnila szkolny błąd i prób dokonała na włączonych wszystkich bezpiecznikach i 90% podłączonych do sieci urzadzen poszło z dymem. Ubezpieczenie oczywiscie pokryło szkody ale za urządzenia ktore miały juz swoj wysłużony czas musiałem slono dołożyć bo oczywiscie odliczony został czas eksploatacji. Foton Technik nadal upiera się ze oni wykonali wszystko jak należy. Audyt nie wykazal nieprawidłowości a rzeczoznawca oczywiscie stal po stronie firmy. Omijajcie z daleka ich. Szkoda pieniędzy, nerwów i czasu. Stanowczo odradzam .

Komentarz edytowany przez Redakcję.

...
...
6 kwietnia 2021 20:53

Ich ludzie chodza po domach z listą adresów które dostają z firmy (mają nawet całą mape polski z zaznaczonymi domami) i naciągają starsze, nierozgarnięte osoby na KREDYT. Tak, kredyt. Mamią hasłami o taniej energii bez wspominku że to KREDYT tylko mówią że to opłata dla Tauron, 240zł/msc Wyciągają dane osobowe, PESEL, numery dowodów, pytają o zarobki/emeryturę i wybierają osobe która ma najwieksze zarobki aby wypełnić wniosek kredytowy zdalnie. Konsultanka z Credit Agricole czeka na kod z SMS zwrotnego który dostaje poszkodowany na numer podany w “umowie” z firmą Foton Technik. Po jego podaniu mogą podpisać umowę kredytową zdalnie. Dobrze że byłem w domu i dostałem e-mail z warunkami od Credi Agricole, inaczej ani słowa, ani warunków, nic. Taka osoba starsza nie ma szans na sprawdzenie co robi. Wmawianie że nikt nie daje takich warunków jak oni, że nikt nie daje takiego dofinansowania jak oni. A sie okazuje ze kredyt jest na 18 000zł, a kwota do spłaty ponad 30 000zł. RRSO prawie 10%. Kredyt na 10 lat. Dobrze że byłem akurat w domu jak facet mamił moich rodziców pięknymi sloganami. Że dostaną 5000zł zwrotu za założenie instalacji a potem 3000zł z PITu w kwietniu. i jak oddadzą te pieniądze im (czy bankowi juz cholera wie) to rata spadnie do 170zł. Że wam nie wstyd.

Mar
Mar
21 kwietnia 2021 16:56
Odpowiedz do:  ...

Dałem się na to złapać nie minęło 14 dni muszę zapłacić 5 tys zł […] mnie na długość kredytu miało byc 5 lat a w banku wyszło że 10. A kwota 2 tyle nic nie da się zrobić bo przez telefon kobieta okrężną droga zapytała o szybki montaż i chyba się zgodziłem szczerze nie polecam.

Komentarz edytowany przez Redakcję

Bartosz
Bartosz
6 kwietnia 2021 19:49

Z daleka od tej firmy, człowiek od fotowoltaiki jak zobaczył projekt powiedział że to do […] się nadaje, falownik jedno fazowy panele na dwóch połaciach dachu podłączone razem, nie widział jeszcze takiego bubla

Komentarz edytowany przez Redakcję.

jerzy
jerzy
3 kwietnia 2021 18:37

od 3 lat czekam na zwrot zaliczki ,firma nierzetelna

Dawid
Dawid
29 marca 2021 19:06

Dzień dobry wszystkim czytającym moją opinię na firmę foto technik. Ta firma to tragedia podpisałem umowę około 20 lutego do dzisiejszego dnia nie mam nic. Do podpisania umowy byli mili i uprzejmi mydlili oczy. Jestem z okolic Konina. Po miesiącu okazało się że nie mają takich paneli żeby mi założyć jak panele się znalazły to znowu podobno nie ma takich szyn do montażu. Ta firma to tragedia utopiłem 20 tys i zostałem z kredytem. Proszę uważajcie na tą firme

Jarek
Jarek
4 kwietnia 2021 15:51
Odpowiedz do:  Dawid

Proszę o kontakt też jestem z okolic Konina

Dawid
Dawid
7 kwietnia 2021 18:29
Odpowiedz do:  Jarek

Proszę podać jakieś namiary

Kamila
Kamila
20 czerwca 2021 22:41
Odpowiedz do:  Dawid

Potwierdzam foton technik to tragedia wpłacisz zaliczkę i już cie mają jak mnie i chcą karę ponad 9000 zł zato że się w porę kapnelem choć i tak wpłaciłem 8600zl 6 tygodni się zbierali gdzie mają stać panele szkoda slow, unikajcie ta firma ma takie zapisy w umowie żeby tylko kasę za nic wyciagnac piscie wszyscy pokrzywdzeni żeby następni sienie nabrali na tą firme

Renata
Renata
19 marca 2021 10:27

Firmy nie polecam rok czasu mam instalacje a juz 3 miesiace nie dzialala po prostu wylaczyla sie firma reklamacji nie uwzglednia . Z tego co mi napusali wynika ze 2 razy dziennie powinnam sprawdzac cze dziala falownik zenada

Stanisław
Stanisław
12 marca 2021 19:19

Jak do tej pory nie mam najmniejszych problemów . Przedstawiciel z Zamościa , podwykonawca z okolic Zamościa . Umowę podpisałem 20 lipca 2020 , montaż 03 sierpnia ,03 września PGE wymiana licznika . Wniosek o dofinansowanie składałem przez pełnomocnika F-T. To trochę trwa ale mam potwierdzenie z programu . Instalacja działa i jak na razie obserwuję efektywność -wydaje się zbliżona do zakładanej pomimo jesiennych szarug. Zobaczymy jak zamknie się rok . Szczerze mówiąc parę razy przekazałem im mailowo ,że są niesamowici . W każdym bądź razie serdecznie pozdrawiam załogę .

Irena
Irena
6 czerwca 2021 13:29
Odpowiedz do:  Stanisław

jestem zadowolona z tej firmy rzetelni i pomocni

Bogdan
Bogdan
12 marca 2021 18:53

NIE POLECAM ŁAPIOM KLIJENTA NA DOFINANSOWANIE A JAK TRZEBA TO ZAŁATWIĆ MAJĄ KLIJENTA GDZIEŚ ANI PREDSTAWICIEL ANI FIRMA SIĘ NIPOCZÓWAJĄ MIMO UMOWY. NA INFOLINI ZBYWAJĄ CO TELEFON TO INNA WYMÓWKA ZASTANÓWCIE SIĘ PUKI WPUŚCICIE KONSULTANTA DO DOMU .

Bozena
Bozena
25 sierpnia 2021 12:06
Odpowiedz do:  Bogdan

Niestety, ale zgadzam się z tą opinią. Montaż i uruchomienie paneli przeszło bez żadnych komplikacji. Jednak jeśli chodzi o dotację to tak jak pisze pan Bogdan: wydzwaniam,wysyłam maile-zero odpowiedzi i jakiejkolwiek reakcji (wniosek ponoć złożyli za mnie 9 miesięcy temu,ale do chwili obecnej ani potwierdzenia ani zwrotu dotacji nie mam.

Zenon
Zenon
11 marca 2021 09:03

NIE POLECAM!!!
Umowę podpisaliśmy 05.01.2016 i do dzisiaj ( 11.03.2021 ) nie ma ani realizacji, ani kontaktu. Nic nie zrobili poza podpisaniem umowy. 6000 zł. wzięli i się wypięli.
Co możemy zrobić?
Może nam ktoś podpowiedzieć?
Bardzo proszę o podpowiedz. Pozdrawiam.

enerad.pl
enerad.pl
11 marca 2021 16:17
Odpowiedz do:  Zenon

Panie Zenonie, firma Foton Technik to duża firma i być może doszło do pewnego rodzaju nieporozumienia/przeoczenia, bez złych intencji. Czy umowa została podpisana 05.01.2016 czy 05.01.2021? Czy próbował się Pan skontaktować poprzez infolinię lub e-mail?

Pozdrawiamy
enerad.pl

Daniel
Daniel
22 kwietnia 2021 08:39
Odpowiedz do:  Zenon

Witajcie u mnie zaczyna się tak samo zaliczki pilnował czy wpłacę następnego dnia a później same przeszkody to się dach zawali na hali przemysłowej przy 60 panelach i przeciąganie naczasie

Piotr
Piotr
22 lutego 2021 13:16

Dno
Chciałem taka wielkość instalacji by falownik był trojfazowy. Przedstawiciel wmawiał nam że instalacje podłączą nam do gniazdka, no a w gniazdku domowym mamy prąd trójfazowy. Wtedy trzeba było go pogonić, ale machnąłem ręką na te glupoty. Pierwszy falownik do instalacji był chyba z demontażu. Brudny, zapylony i że ścinkami przewodów i izolacji.
Założono nam instalacje jednofazową. Gdy chciałem powiększyć choćby o jeden panel i wymienić falownik dali mi cenę 13000. Super oferta. Tak jak ktoś pisał też czekałem na Tauron od lutego do maja.
Nie polecam

Mateusz
Mateusz
18 lutego 2021 01:56

Pracowałem dla tej firmy jako podwykonawca, współpraca z nimi była dnem, szybko się rozstaliśmy.
Projekty które robią nie zgadzają się w większości, 1 na 10 projektów był wykonany poprawnie, źle dobrane materiały, źle wykonane projekty, niezgodności w umowach u klientów, słaba organizacja, dzwoniąc do projektanta okazuje się że projekt robił ktoś inny. Już się chyba wypalili.. odradzam! Znacznie mniejsze firmy mają więcej do zaoferowania niz Foton! Tutaj już jakość nie gra roli, ma być i ma działać, jak? To już ich nie obchodzi… podwykonawcy się już tym kierują. Nie polecam firmy sroton

Józef
Józef
19 stycznia 2021 19:42

NIE POLECAM Z CAŁEGO SERCA!!!!!!!!!
Początkowo pełen wydawałoby się profesjonalizm. Dobry kontakt z przedstawicielem maile dotyczące płatności szybko i sprawnie (pieniążki na konto firmy). Montaż już z pewnymi perypetiami wynikającymi z winy podwykonawcy, ale się odbył.
I teraz zaczynają się SCHODY (firma ma już pieniążki na swoim koncie i ma w klienta w D) Wniosek złożony do Tauronu niepoprawny, po dwu dniach Tauron informuje firmę Foton o błędach we wniosku i cisza. Interweniuję w Tauronie po czasie jaki mają na zamontowanie licznika dwukierunkowego, i dowiaduję się że Foton nie złożył ponownie poprawnego wniosku a sprawa wisi w powietrzu. Z rozmowy z przedstawicielem Fotona dowiaduję się, że a jakże wniosek został już poprawiony i złożony, do mnie zostały wysłane jakieś maile które w dziwny sposób znikają z sieci, (e`maile dot wpłaty pieniążków jakoś dziwnie nie znikały) a w Tauronie nadal nie widnieję do wymiany licznika.
Po wielokrotnych rozmowach i wielogodzinnym (słuchaniu katarynki), wreszcie otrzymuję zapewnienie, że wszystko jest OK i licznik zostanie wymieniony zgodnie z czasem obowiązującym w Tauronie czyli ponowne czekanie ok 30 dni. Na wszelki wypadek po dwu tygodniach zasięgam informacji w Tauronie na jakim etapie jest realizacja I CO? jak można było podejrzewać, Foton ponownie schrzanił wniosek i pomimo natychmiastowej odpowiedzi z Taurona poprawionego wniosku nie przesłał, Po moich kategorycznych interwencjach (znów wiele rozmów, słuchanie katarynki aż do znudzenia, zmiana osoby zajmującej się wnioskiem, i wielu innych nerwówkach) wniosek wreszcie prawidłowy, Tauron potwierdza to również do mnie (uprzejmościowo oczywiście) i po tygodniu (nie 30 dni) licznik dwukierunkowy jest. Tak więc po prawie 4 miesiącach będę mógł instalację uruchomić, (gdy śnieg odsłoni panele) a co najmniej od trzech m-cy powinna produkować już prąd dla mnie. Mam również poważne wątpliwości co z serwisem gwarancyjnym świadczonym prze tę firmę, ale to się dopiero okaże. DLATEGO JAK WYŻEJ N I E P O L E C A M.

Sławomir
Sławomir
18 stycznia 2021 17:56

Już ponad pół roku czekam na dofinansowanie . Na razie brak !

Bożena
Bożena
25 sierpnia 2021 12:09
Odpowiedz do:  Sławomir

Ja panele założyłam w czerwcu 2021,foton złożył wniosek-do chwili obecnej dofinansowania brak

jerzy
jerzy
4 stycznia 2021 14:47

firma nierzetelna obchodzić zdaleka jak ognia

SŁAWOMIR
SŁAWOMIR
30 grudnia 2020 10:54

Witam ja nie mogę się doprosić o zmianę faktury a to koniec roku czekam od miesiąca . Telefony są nie odbierane

Last edited 8 miesięcy temu by SŁAWOMIR
Marzena
Marzena
21 grudnia 2020 09:34

Owszem założenie paneli (październik)szybko ale o złożenie wniosku prawidłowego to firma ma problem a już jest grudzień dalej wniosek jest w toku a dofinansowanie jest do końca grudnia 😟😢😠

Lech
Lech
7 grudnia 2020 15:10

od pierwszych dni października czekam na zainstalowanie opłaconych i dostarczonych paneli. Czy firma wie co zleca wykonawcy ( montaż ) i na podstawie czego to robi bo o ile mi wiadomo to nie ma innych planów oprócz tych dotyczących zainstalowania samych paneli czyli nie ma planu jak podłączyć to wszystko do sieci ( a działka jest duża ! ). Nie polecam firmy – sprzedawcy nie znają się na niczym – właściciele spółki sprawdźcie ich kwalifikacje techniczne.

Rysiek
Rysiek
3 grudnia 2020 10:27

24 stycznia – podpisana umowa
31 stycznia – instalacja zamontowana
19 lutego – wymiana lcznika
Pełen profesjonalizm, polecam.

Krzysztof J.
Krzysztof J.
1 grudnia 2020 16:45

Wysoce nieprofesjonalna i nierzetelna firma W marcu br. odrzuciłem zrobiony na kolanie projekt montażu fotowoltaiki na dachu domu jednorodzinnego w Będzinie i odstąpiłem od umowy powiadamiając o tym Foton Technikę i BNP Paribas. Jak się okazało po kilku miesiącach niedoszły dostawca paneli fotowoltaicznych pobrałeś moje konto kredyt w wysokości ponad 44 tys zł i jak mnie 27.11. br poinformował Bank do dnia dzisiejszego pieniędzy nie zwrócił Ja znalazłem się na liście dłużników w BIK Pisałem odwołanie do Foton Techniki ale Ci milczą

Dor
Dor
22 stycznia 2021 17:42
Odpowiedz do:  Krzysztof J.

Czyli rozumiem, najpierw Pan podpisał, a później odrzucił. Czy w Pana imieniu zawarli sobie umowe z bankiem? Pytam, ponieważ firma ma moje dane osobowe i boje się, że zostanę wykorzystana. Napisze, że nie brałam u nich kredytu, wszystko zostało przeze mnie opłacone.

Edzia
Edzia
1 grudnia 2020 10:48

Mam pytanie. Firma Foton Technik oferują panele na wyłączność, nie wytłumaczono mi jaka płynie z tego korzyść bo opowiadają o tym jakby to był jakiś mega argument. Czy ktoś z Państwa tutaj ma doświadczenie z tą firmą i ich panelami na wyłączność od producenta Astronergy.

Marek
Marek
18 listopada 2020 17:13

Po takich opiniach to nie wiem czy ich wezmę….

Agnieszka
Agnieszka
15 lutego 2021 14:32
Odpowiedz do:  Marek

Nie brać . Odradzam

Sławomir
Sławomir
10 marca 2021 13:38
Odpowiedz do:  Marek

Ja rozwiązałem kontakt bo przedstawiciel handlowy nie miał upoważnienia do podpisywania umów a robił to od czerwca. nie dajcie się nabrać. Wszystkie tamte umowy są nie ważne. Nie polecam firmy

Karina
Karina
13 listopada 2020 13:25

Polecam firmę FOTON TECHNIK . Bardzo kompetentni doradzcy. Panele zamontowane tak jak chciałam. W tej trudnej sytuacji epidemiologicznej, firma doradzała telefonicznie a także poprzez kontakt z doardzcą. Doradzil, co lepiej zrobić a czego nie robić. Inne firmy, ktore przejeżdżały …aby tylko sprzedać… Polecam firmę z całego serca !!!!!!!!!!!!!!

ewa
ewa
7 listopada 2020 16:52

Nie polecam tej firmy. Jeżeli nastąpi awaria to wtedy zaczynają się schody. Brak kontaktu, a jeżeli już to długa procedura do naprawy. Ja już czekam 2 miesiąc i nic.Nie polecam tej firmy.

Bogdan
Bogdan
21 października 2020 14:51

Umowa zawarta 03.08.2020 po interwencjach telefonicznych (podpisana „usługa „montaż ekspres ) .
08.09.2020 dostarczono zestaw i po następnych interwencjach telefonicznych 16.09.zakończono montaż.
18.09.2020 SMS powiadomienie o zgłoszeniu do Taurona wymianę licznika.
13.10.2020 SMS z zapytaniem czy licznik został wymieniony i cisza.
Tak szybko działa najdroższa firma na rynku .Kredyt w czy dni kasa wzięta ,klient płaci raty płaci za prąd a FOTON TECHNIK kasę wziął przecież to dopiero 2,5 miesiąca.Raty z odsetkami płaci klient można odpoczywać.
Firma ma bardzo małe środki że nie stać ich na e- maila.Obawa że zostają pisane ślady ???

Rafal
Rafal
10 października 2020 21:04

Jak na razie czekam miesiąc aby zamontowali od trzech tygodni panele leżą na palecie a od podpisania miesiąc ciekawe jak długo jeszcze poleżą na palecie

Andrzej
Andrzej
8 października 2020 11:56

Jesteśmy bardzo zadowoleni z firmy Foton technik, wszystko jasno wykaśnione i pełna fachowość, żadnych problemów, wszystko załatwiał przedstawiciel ja tylko ciesze sie prądem 🙂 dziekuje 🙂
[Komentarz edytowany przez Redakcję. Nie publikujemy danych osobowych.]

Zenek
Zenek
11 października 2020 17:47
Odpowiedz do:  Andrzej

Witam. Umowa podpisana 22.09.20 , wpłacilem od razu dwie pierwsze transze tak podpowiedziała mi pani doradca że niby to przyspieszy cały proces realizacji instalacji , 24.09.20 otrzymałem na mail projekt instalacji zatwierdzilem i uwaga najlepsze 09.10.20 dzwonię na infolinię z zapytaniem jak przebiega proces mojej instalacji A pani mi mówi że nie widza nigdzie mnie w systemie – normalnie jaja . Po calodniowych telefonach pojawiłem się w systemie i tu dalej następne zaskoczenie że moja instalacja odwlecze się o min.4 tygodnie z powodu konstrukcji no brawo. A dostawa z montażem miała trwać 20 dni . Zobaczymy co dalej .

Waldemar
Waldemar
18 października 2020 14:13
Odpowiedz do:  Zenek

Jak jeszcze możesz to się wycofaj,później tylko gorzej.

Waldemar
Waldemar
6 października 2020 17:01

Mogę tylko dodać negatywną opinię na temat serwisu firmy Foton Technik,brak bezpośredniego kontaktu z serwisem tylko przez info przy czym czas oczekiwania na połączenie to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.Od 21.08.2020 oczekuje na wymianę zepsutego falownika. Co prawda po kilku tygodniach nadesłali falownik ale wymiany dalej do dzisiaj nie ma.Nie polecam.

Katarzyna
Katarzyna
21 października 2020 20:05
Odpowiedz do:  Waldemar

Nie polecam tej firmy, awarie już po 3 miesiącach. Serwis nie osiągalny, a jeżeli już to około 2 miesiące czekania. Wychodzi się jak Zabłocki na mydle , ponieważ 2 miesiące nie ma produkcji. Jeszcze raz nie polecam!

Agnieszka
Agnieszka
15 lutego 2021 14:35
Odpowiedz do:  Katarzyna

U mnie ta sama sytuacja . Panele działały raptem 1 miesiąc . Kontakt z serwisem masakra

Ewa
Ewa
3 września 2020 10:59

Póki co, jestem na etapie oczekiwania na montaż i uruchomienie instalacji. Jednak w zakresie zamówienia bezpłatnej analizy oraz czynności związanych z zawarciem umowy mogę wydać tylko i wyłączne pozytywna opinię. Konsultant Pan Przemek bardzo konkretny przedstawiciel. Termin spotkania zgodny z umówionym, choć to ja dokonywałam zmiany z uwagi na urlop. Zainteresowanie klientem, telefony z zapytaniem, bieżący monitoring. Oczekuje na montaż i uruchomienie. Po ich wykonaniu, przekażę swoja opinie w tym zakresie. Póki co, 5 gwiazdek.

Waldek
Waldek
2 grudnia 2020 21:06
Odpowiedz do:  Ewa

Nie polecam tej firmy.przedstawiciel potrafił cyganić prosto w oczy że będę miał rozliczenie roczne a ja mam rozliczenie jak się okazało teraz dwumiesięczne i płacę 550 zł za prąd plus raty za panele a pan przedstawiciel powiedział że jemu jest przykro i popadam w długi.

Kamil
Kamil
5 marca 2021 14:58
Odpowiedz do:  Waldek

To już trzeba się zgłosić do dostawcy energii o zmianę okresu rozliczeniowego.

Ragazzino7
Ragazzino7
2 września 2020 09:57

Witam,Chciałbym wyrazić opinie o firmie Foton Technik. Kupiłem(Sylwek z Wielodroża) od tej firmy system PV dla domu na wsi 3,6 kW i wszystko(oferta, płatności, dostawa, montaż i uruchomienie) odbyło się bez zarzutu. Prosumentem jestem od 31.08.2020 bo dopiero wtedy dostawca energii dostarczył licznik dwukierunkowy. Wszystko działa. Tym samym chcę podziękować tak mojemu handlowcowi Panu Łukaszowi jak i całej firmie. Polecam taką firmę bo mnie obsłużyła świetnie. Przeszedłem całą tę drogę i mogę być pomocny dla przyszłych klientów firmy Foton Technik. We wszystkim zorientuję/wytłumaczę i pomogę wszystkim innym chętnym zakupu fotowoltaiki. Dlatego podaję mój mail(ragazzino7@gmail.com) do kontaktu ze mną.
Pozdrawiam

Greta
Greta
25 sierpnia 2020 11:03

Bardzo nie polecam. Firma bardzo nie słowna. Nikt nie stawił się na spotkanie. Nikt nie wyjaśnił dlaczego.Pomimo że zapewniano nas i potwierdzono termin spotkania. Po takim początku na pewno współpracy nie podejmiemy.

jerzy
jerzy
10 listopada 2020 14:23
Odpowiedz do:  Greta

Firma nierzetelna Od 23 miesięcy czekam na realizacje umowy,ani wykonania ani zwrotu zaliczki ,obchodzić z daleka ,

Krzysztof
Krzysztof
24 lipca 2020 22:27

Irma usuwa negatywne opinie na swój temat