Fotowoltaika Helio Expert 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 4.6 (ilość ocen: 14)

Ocena: 4.6
(ilość ocen: 14)

Blisko 10-letnie doświadczenie na rynku i ponad 1000 realizacji w całej Polsce – tak pokrótce można opisać fotowoltaikę w Helio Expert. Jak wynika ze statystyk firmy, z jej usług jest zadowolonych ok. 90% klientów, a 30% wszystkich kupujących skorzystało z polecenia znajomych. Co sprawia, że w Helio Expert fotowoltaika cieszy się takim powodzeniem? Sprawdźmy!

Helio Expert – fotowoltaika, z której skorzysta każdy

Już na pierwszy rzut oka widać pierwszy, mocny atut firmy – kompleksową ofertę opracowaną dla kątem różnych odbiorców energii. Coś dla siebie znajdą tu zatem nie tylko gospodarstwa domowe i rolnicy, ale również przedsiębiorstwa, a także spółdzielnie mieszkaniowe. Na co konkretnie może liczyć każdy z tych podmiotów?

Oferta dla domu

Fotowoltaika dla domu od Helio Expert to opcja naprawdę godna uwagi. Firma korzysta z wysokiej klasy podzespołów, pochodzących od uznanych producentów. Konsumenci mogą liczyć 25-lat gwarancji na produktywność i aż 35-lat gwarancji na żywotność instalacji. Ponadto, sięgając po fotowoltaikę od Helio Expert zyskują oni opiekę serwisową, z której mogą skorzystać tak podczas okresu gwarancji i rękojmi, jak i po.

Oferta firmy to również opcja dla osób, które obawiają się skomplikowanych procedur związanych z instalacją fotowoltaiki. Helio Expert bierze na siebie wszystkie formalności.

Oferta dla firm

Powodów do narzekań nie powinny mieć również przedsiębiorstwa decydujące się na fotowoltaikę Helio Expert. Firma ta posiada doświadczenie przy wdrażaniu nie tylko mikroinstalacji (o mocy do 50 kWp), ale także dużych instalacji – nawet powyżej 1MW.

Fotowoltaika dla firm do 50 kWp nie wymaga żadnych dodatkowych formalności – wdraża się ją na takich samych zasadach, jak w przypadku gospodarstw domowych. Przy dużych projektach konieczne są już różne pozwolenia i zgody. Pracownicy Helio Expert są jednak w stanie pomóc w tym zakresie.

Oferta dla rolnika i spółdzielni

A jak wygląda fotowoltaika dla rolnika i fotowoltaika dla spółdzielni w tej firmie? Jeśli chodzi gospodarstwa rolne i spółdzielnie mieszkaniowe, konkretna oferta fotowoltaiki Helio Expert zależy od mocy i przeznaczenia zestawu. Rolnicy i spółdzielnie, które chcą produkować energię na własne potrzeby z pomocą mikroinstalacji, mogą liczyć na zasady podobne zbliżone do tych dla gospodarstw domowych. Większe instalacje lub te tworzone z myślą o działalności gospodarczej, będą obsługiwane podobnie jak firmy.


  • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

    W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

    Sprawdź ofertę fotowoltaiki


Helio Expert – fotowoltaika w usłudze Solar as a service

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Helio Expert jest fotowoltaika, jako usługa Solar as a service. Na czym to polega?

Po podpisaniu długoterminowego kontraktu na zakup energii z OZE, Helio Expert wraz ze swoimi partnerami umożliwia skorzystanie z czystego prądu, bez konieczności inwestowania w instalację. W ten sposób, dzięki usłudze Solar as a service można znacznie obniżyć koszty pozyskiwanej energii elektrycznej.

Finansowanie fotowoltaiki w Helio Expert

W Helio Expert fotowoltaika może być sfinansowana na różne sposoby, w zależności od podmiotu, który decyduje się na instalację.

Kredyt na fotowoltaikę – skorzystać z niego mogą m.in. gospodarstwa domowe, rolnicy czy firmy. Helio Expert w zakresie kredytowania współpracuje z wiodącymi bankami np. BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole czy PKO BP.

Leasing fotowoltaiki – ta opcja skierowana jest głównie do klienta biznesowego i realizowana jest m.in. przez Pekao Leasing czy Santander Leasing.

Dotacje – Helio Expert pomaga swoim klientom (firmom, rolnikom, osobom fizycznym, spółdzielniom) w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki z różnych programów rządowych i samorządowych.

Ceny fotowoltaiki Helio Expert

Jakie są szacunkowe koszty fotowoltaiki w Helio Expert? Podobnie, jak w przypadku większości firm fotowoltaicznych trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Wszystko przez to, że instalacje dla poszczególnych klientów są bardzo zróżnicowane pod względem m.in. wykorzystanych urządzeń, mocy produkcyjnej czy miejsca i sposobu montażu.

Przykładowy zestaw fotowoltaiczny o mocy 3,84 kW to koszt rzędu około 23.000 zł. W przypadku dużych, skomplikowanych instalacji, konieczności zastosowania wysokowydajnych podzespołów czy montażu w nietypowym miejscu, ceny fotowoltaiki Helio Expert mogą być jednak wyższe niż przeciętnie.

Helio Expert fotowoltaika – jak to działa?

Jak w takim razie skorzystać z fotowoltaiki w Helio Expert? Cały proces zawiera się się w 4 krokach.

  1. Audyt fotowoltaiczny – ekspert podczas spotkania z inwestorem ustala możliwości montażowe oraz zapotrzebowanie na energię elektryczną.
  2. Projekt instalacji – następnie w oparciu o wcześniejsze uzgodnienia opracowywany jest właściwy projekt.
  3. Montaż – czas potrzebny na instalację elektrowni słonecznej zależy od jej mocy i stopnia skomplikowania projektu. W przypadku zestawu 3-8 kW zajmie to 1 dzień. Większy (8-20 kW) będzie montowany do 3 dni.
  4. Zgłoszenie do sieci – ostatnim etapem jest poinformowanie operatora o instalacji. Firma oferuje pełne wsparcie również w tym zakresie.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika w Helio Expert – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki w Helio Expert

Kompleksowe podejście
Serwis pomontażowy
35-letnia gwarancja żywotności i 25-letnia gwarancja na produktywność instalacji
Różne formy finansowania
Pomoc w uzyskaniu dotacji – m.in. w programie “Mój prąd”
Renomowane podzespoły
Niemal 10-letnie doświadczenie
Sprawny montaż
Profesjonalny zespół

Wady fotowoltaiki w Helio Expert

Brak szczegółowej informacji o cenach

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

  1. Przykro mi ale się zawiodłam. Pan Marcin Grzeszczyk jako agent jest bardzo solidny. Jednak wykonanie ( połowa paneli nie działa i czekam już 3 tygodnie na usunięcie awarii. Umawiają się ale nie przyjeżdżają i nawet nie odbierają telefonu. Firma wspólpracuje z ENEA i chyba ją to przerosło. Szkoda bo początek rozmów i zaangażowanie Pana Marcina na 5. Brak kontaktu z osobą odpowiedzialną za wykonanie. Nie ma bata.

Dodaj komentarz