Fotowoltaika Helio Expert 2021 – opinie i recenzja

Blisko 10-letnie doświadczenie na rynku i ponad 1000 realizacji w całej Polsce – tak pokrótce można opisać fotowoltaikę w Helio Expert S.A. Jak wynika ze statystyk firmy, z jej usług jest zadowolonych ok. 90% klientów, a 30% wszystkich kupujących skorzystało z polecenia znajomych. Co sprawia, że w Helio Expert fotowoltaika cieszy się takim powodzeniem? Sprawdźmy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert – fotowoltaika, z której skorzysta każdy

Już na pierwszy rzut oka widać pierwszy, mocny atut firmy – kompleksową ofertę opracowaną dla kątem różnych odbiorców energii. Coś dla siebie znajdą tu zatem nie tylko gospodarstwa domowe i rolnicy, ale również przedsiębiorstwa, a także spółdzielnie mieszkaniowe. Na co konkretnie może liczyć każdy z tych podmiotów?

Oferta dla domu

Fotowoltaika dla domu od Helio Expert to opcja naprawdę godna uwagi. Firma korzysta z wysokiej klasy podzespołów, pochodzących od uznanych producentów. Konsumenci mogą liczyć 25-lat gwarancji na produktywność i aż 35-lat gwarancji na żywotność instalacji. Ponadto, sięgając po fotowoltaikę od Helio Expert zyskują oni opiekę serwisową, z której mogą skorzystać tak podczas okresu gwarancji i rękojmi, jak i po.

Oferta spółki to również opcja dla osób, które obawiają się skomplikowanych procedur związanych z instalacją fotowoltaiki. Helio Expert bierze na siebie wszystkie formalności.

Oferta dla firm

Powodów do narzekań nie powinny mieć również przedsiębiorstwa decydujące się na fotowoltaikę Helio Expert. Firma ta posiada doświadczenie przy wdrażaniu nie tylko mikroinstalacji (o mocy do 50 kWp), ale także dużych instalacji – nawet powyżej 1MW.

Fotowoltaika dla firm do 50 kWp nie wymaga żadnych dodatkowych formalności – wdraża się ją na takich samych zasadach, jak w przypadku gospodarstw domowych. Przy dużych projektach konieczne są już różne pozwolenia i zgody. Pracownicy Helio Expert są jednak w stanie pomóc w tym zakresie.

Oferta dla rolnika i spółdzielni

A jak wygląda fotowoltaika dla rolnika i fotowoltaika dla spółdzielni w tej firmie? Jeśli chodzi gospodarstwa rolne i spółdzielnie mieszkaniowe, konkretna oferta fotowoltaiki Helio Expert zależy od mocy i przeznaczenia zestawu. Rolnicy i spółdzielnie, które chcą produkować energię na własne potrzeby z pomocą mikroinstalacji, mogą liczyć na zasady podobne zbliżone do tych dla gospodarstw domowych. Większe instalacje lub te tworzone z myślą o działalności gospodarczej, będą obsługiwane podobnie jak firmy.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Helio Expert – fotowoltaika w usłudze Solar as a service

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Helio Expert jest fotowoltaika, jako usługa Solar as a service. Na czym to polega?

Po podpisaniu długoterminowego kontraktu na zakup energii z OZE, Helio Expert wraz ze swoimi partnerami umożliwia skorzystanie z czystego prądu, bez konieczności inwestowania w instalację. W ten sposób, dzięki usłudze Solar as a service można znacznie obniżyć koszty pozyskiwanej energii elektrycznej.

Uwaga! Opcja ta jest przewidziana jedynie dla klientów biznesowych.

Finansowanie fotowoltaiki w Helio Expert

W Helio Expert fotowoltaika może być sfinansowana na różne sposoby, w zależności od podmiotu, który decyduje się na instalację.

Kredyt na fotowoltaikę – skorzystać z niego mogą m.in. gospodarstwa domowe, rolnicy czy firmy. Helio Expert w zakresie kredytowania współpracuje z wiodącymi bankami np. BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole czy PKO BP.

Leasing fotowoltaiki – ta opcja skierowana jest głównie do klienta biznesowego i realizowana jest m.in. przez Pekao Leasing czy Santander Leasing.

Dotacje – Helio Expert pomaga swoim klientom (firmom, rolnikom, osobom fizycznym, spółdzielniom) w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki z różnych programów rządowych i samorządowych.

Ceny fotowoltaiki Helio Expert

Jakie są szacunkowe koszty fotowoltaiki w Helio Expert? Podobnie, jak w przypadku większości firm fotowoltaicznych trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Wszystko przez to, że instalacje dla poszczególnych klientów są bardzo zróżnicowane pod względem m.in. wykorzystanych urządzeń, mocy produkcyjnej czy miejsca i sposobu montażu.

Przykładowy zestaw fotowoltaiczny o mocy 3,84 kW to koszt rzędu około 23.000 zł. W przypadku dużych, skomplikowanych instalacji, konieczności zastosowania wysokowydajnych podzespołów czy montażu w nietypowym miejscu, ceny fotowoltaiki Helio Expert mogą być jednak wyższe niż przeciętnie.

Helio Expert fotowoltaika – jak to działa?

Jak w takim razie skorzystać z fotowoltaiki w Helio Expert? Cały proces zawiera się się w 4 krokach.

  1. Audyt fotowoltaiczny – ekspert podczas spotkania z inwestorem ustala możliwości montażowe oraz zapotrzebowanie na energię elektryczną.
  2. Projekt instalacji – następnie w oparciu o wcześniejsze uzgodnienia opracowywany jest właściwy projekt.
  3. Montaż – czas potrzebny na instalację elektrowni słonecznej zależy od jej mocy i stopnia skomplikowania projektu. W przypadku zestawu 3-8 kW zajmie to 1 dzień. Większy (8-20 kW) będzie montowany do 3 dni.
  4. Zgłoszenie do sieci – ostatnim etapem jest poinformowanie operatora o instalacji. Firma oferuje pełne wsparcie również w tym zakresie.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w Helio Expert – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki w Helio Expert

Kompleksowe podejście
Serwis pomontażowy
35-letnia gwarancja żywotności i 25-letnia gwarancja na produktywność instalacji
Różne formy finansowania
Pomoc w uzyskaniu dotacji – m.in. w programie “Mój prąd”
Renomowane podzespoły
Niemal 10-letnie doświadczenie
Sprawny montaż

Wady fotowoltaiki w Helio Expert

Brak szczegółowej informacji o cenach
Brak własnych ekip montażowych

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika w Helio Expert to jedna z ciekawszych propozycji na rynku, z której skorzystać może każdy, kto chce produkować tanią i ekologiczną energię ze słońca. Dużą zaletą jest z pewnością zróżnicowanie oferty dla poszczególnych grup klientów. Indywidualne traktowanie każdego klienta sprawia, że możliwe jest lepsze dopasowanie instalacji do jego potrzeb, co zwiększa opłacalność i skraca czas zwrotu z inwestycji.
4.7
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
1 października 2021 08:31

Jestem bardzo zadowolony. Nie było żadnych problemów.
Montaż sprawny, terminowy, łatwy i szybki kontakt z serwisem.
Solidna firma.

Józef
Józef
23 września 2021 10:02

Lubuskie: Bardzo dobry handlowiec Pan Radek, fachowa porada i wybór komponentów. Doskonała ekipa montażowa, zero picia kawki czy piwka, praca od rana do wieczora. Niestety czekam prawie czwarty tydzień na wymianę licznika, no ale to już raczej wina Enei, nie Heliosa. Sprzęt z wysokiej półki, montaż bardzo sprawny, słowem warto u nich kupować.

Marian
Marian
30 lipca 2021 16:42

Jestem zadowolony montaż sprawny , kontakt też bardzo dobry ,panie pomocne i miłe udzielają wszystkich odpowiedzi na pytania więc polecam .

Halina
Halina
10 lipca 2021 13:56

My jesteśmy nie zadowoleni z tych państwa uslug ,poniewaz bylo w umowie ze wszystko załatwiają oni ,wszystkie papiery do dofinansowania okazało się ze musiałam wszystkie papiery załatwić sama.A teraz po ośmiu miesiącach chcą nowe papiery .Panie tam pracujące są nie zbyt.Gdy proszę o telefon do jakiegoś naczelnego nikt nie zna.Dlatego nie polecam..Obiecali wszystko zanim nie wpłynęły pieniądze,jak wpłynęły to teraz juz martw się sam.

Marek
Marek
10 czerwca 2021 15:17

Jestem zadowolony z usług HelioExpert. 👍😎 Cały proces od umowy po montaż przebiegł sprawnie. Panowie montażyści byli bardzo dobrze przygotowani i można się było z nimi dogadać.✔
Obecnie czekam 3 tydzień na montaż licznika, ale Enea ma na to 1 miesiąc, więc na tą chwilę jestem zadowolony. 💯💪⚡⚡⚡

Dorota
Dorota
14 maja 2021 08:37

Jestem bardzo zadowolona z wyboru firmy HelioExpert wszystko zrealizowane w terminie i profesjonalnie

Weronika
Weronika
13 maja 2021 09:37

Firma HelioExpert począwszy od kontaktu z handlowcem , montaż , kontakt
oraz wsparcie techniczne to klasa PREMIUM .
Produkty oraz wykonanie najwyższa półka – warte każdej wydanej złotówki .
Gorąco polecam !!!

Monika
Monika
12 maja 2021 19:48

Lubelskie. Bardzo dobra komunikacja z Panem Marcinem, na wszystkie pytania udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Bardzo szybki i sprawny montaż, w 5 godz. ekipa zamontowała 17 paneli i cały osprzęt. Jeszcze czekamy na wymianę licznika. Polecam współpracę .

Lidia
Lidia
23 kwietnia 2021 17:50

Dostarczony falownik niezgodny z zamówieniem – wymiana szczęśliwie przed montażem. Montaż przekładany 3 razy. Nie mogę złego słowa powiedziec na montażyustów – pełen profesjonalizm. Po zamontowaniu 1 kwietnia – dokumentacja do Enei wyslana po 2 tygodniach przez Helio Expert. Ja nie wybrałabym tej firmy drugi raz. Obsługa klienta twierdzi , ze nie może dodzwonić się od tygodnia do Enei po czym mi udaje się dwukrotnie rozmawiać z operatorem i ustalić wszystko, czego Helio Expert nie dopilnowała. Nie tego się spodziewałam – mam na dachu coś co jest już bezużyteczne 3 tydzień i moze być niużyteczne przez kolejne 4 do 15 maja – bo taki czas ma Enea na wymianę licznika na dwukierunkowy. Pieniądze zainwestowane, rachunek za prąd do zapłaty kolejny.

Marzena
Marzena
16 kwietnia 2021 12:36

Zrobione sprawnie i jak na razie wszystko dobrze działa. Szczególnie dobry kontakt z panem Konradem, który nie lekceważy uwag i obserwacji klienta.

Radek
Radek
16 kwietnia 2021 01:46

Od pierwszej wizyty przedstawiciela handlowego,zawarcie umowy aż po wykonanie instalacji przebiegło bardzo sprawnie.Dodam że instalacja na gruncie wymagała kilku korekt ale wszystko po konsultacji z szefem ekipy odbyło się poprawnie.Ekipa montażowa sprawna i fachowa na koniec zostawili porządek.Kontakt z wszystkimi osobami które były potrzebne bardzo sprawny i pomocny.
Teraz czekam na licznik ,szkoda że to trochę trwa bo instalacja mogłaby już parę kilowatów wyprodukować.
Ogólnie polecam.

Basia
Basia
15 kwietnia 2021 18:00

Wszystko sprawnie, polecam firmę 😉

Piotr G
Piotr G
10 kwietnia 2021 01:18

Cały proces przygotowania projektu aż do montażu paneli przebiegł sprawnie. Wysoka wiedza fachowa Pani przedstawicielki firmy helioexoert. Małe zastrzeżenia jednak do samego montażu. Chodzi mi tu o to rozwiązania zaproponowane przez samego instalatora. Doszliśmy jednak do porozumienia.

Arkadiusz
Arkadiusz
8 kwietnia 2021 21:43

Wszystko sprawnie i poprawnie. Polecam firmę.

Sławomir
Sławomir
20 marca 2021 07:33

Bardzo profesjonalne działanie, zarówno na etapie wyceny, przygotowania dokumentów i umowy, a zakończywszy na montażu.
Montaż przebiegł bardzo sprawnie i profesjonalnie pomimo trudnych warunków atmosferycznych.
Po zakończeniu prac przekazano kompletną dokumentację odbiorową, złożono wniosek do ENEA o montaż licznika dwukierunkowego. Cała procedura zgłoszenia do ENEA zakończona montażem licznika przebiegła szybko i sprawnie.
Polecam firmę Helio Expert, która w mojej ocenie wywiązała się z umowy w 100% i na żadnym z etapów realizacji nie miałem zastrzeżeń ani uwag.

Jakub
Jakub
17 marca 2021 15:46

Polecam. Patrząc na całość inwestycji wyszło bardzo dobrze. Nie obyło się bez drobnych potknięć, które na bieżąco były korygowane. Tutaj plus za niemal natychmiastowy kontakt z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne etapy projektu. Ekipa montażowa profesjonalna, z doświadczeniem.

Sławomir
Sławomir
9 lutego 2021 17:17

Ekipa montażowa która zakładała instalację bardzo profesjonalna,zaangażowana i kulturalna. Pomimo niesprzyjajacej aury cały montaż przebiegł bardzo sprawnie. Polecam.

Justyna
Justyna
14 stycznia 2021 11:44

Polecam. Firma dba o klienta. Dobry kontakt i instalacja przebiegła bezproblemowo.

Michał
Michał
23 grudnia 2020 10:04

Szybko i profesjonalnie. Zdecydowanie polecam. Suchy Las k. Pozania.

Waldemar
Waldemar
9 grudnia 2020 09:32

Wykonanie poprawne, mimo posadowienia na trudnym gruncie.
Nie mam zastrzeżeń.

Piotr
Piotr
8 grudnia 2020 17:48

Podwykonawcy niezwykle pracowici i dociekliwi, mimo braku doświadczenia. Na temat funkcjonowania paneli wypowiem sie po zainstalowaniu licznika.

Karolina
Karolina
8 grudnia 2020 16:16

Polecam,u mnie wszystko sprawnie i bez zastrzeżeń

Sławek
Sławek
7 grudnia 2020 15:18

Zgodnie z ustaleniami wykonane i działa. Papierologia ogarnięta przez nich od ręki. Bez uwag.

Małgorzata
Małgorzata
29 listopada 2020 12:03

Ja polecam firmę, teren Zamościa, woj. lubelskie, wszystko sprawnie przebiegło, cały czas kontakt z przedstawicielem, firma montażowa, chociaż zewnetrzana, montowała w jeden dzień 18 szt paneli

Marcin
Marcin
25 listopada 2020 11:38

Wszystko ok i bez problemu, montaż z lekkim opóźnieniem ale finalnie z sukcesem. POLECAM

Przemas
Przemas
24 listopada 2020 12:54

Nie polecam. Teraz wybrałbym inną firmę.

Lesław
Lesław
13 marca 2021 10:03
Odpowiedz do:  Przemas

Od podpisania umowy czekam już 50 dni na montaż co chwilę przekładają terminy nie odbierają telefonów i nie oddzwaniają. Na chwilę obecną czuję się oszukany.

Piotr
Piotr
9 października 2020 20:03

Instalacja o mocy 4,92kW, wykonana w czerwcu 2020 zgodnie z ustaleniami i w terminach z audytu oraz projektu. Ekipa bez problemu dokonała zmian na moje życzenie podczas instalacji. Działa bez problemu.

Roman Z.
Roman Z.
22 września 2020 10:54

U mnie instalacja przebiegła sprawnie i bez problemów. Ekipa przyjechała na czas, zamontowali mi instalację w 1 dzień, posprzątali po sobie i pojechali. Trochę było kłopotów z u wymianą licznika przez energatyke ale w końcu się udało – działa i produkuje.

Urszula
Urszula
31 sierpnia 2020 20:54

NIE POLECAM firma wysyła dokumenty do domu montaż był w czerwcu ,wszystko trzeba załatwiać samemu kontakt utrudniony chyba ze rózne standardy.Montażyśći to podwykonawcy i od razu mi o tym powiedzieli ich nic nie interesuje oni tylko montują kierownik tej ekipy bardzo dziwny pan cały czas z papierosem co drugie słowo h….i k…. śmieći nie zabrali nie mieli miejsca ,przedstawiciel zabierze .OK mąż spalił śmieći kiepy pozbierał uszkodzona rynna od drabiny nie zamocowali żadnej osłony lub czegoś podobnego montaż 2 dni brakowało jakiś haków
Wrażenie całośći negatywne cena jedna z najwyższych , kontakt z biurem utrudniony jakiegoś pana nie było nikt nic nie wie . Po 3 tygodniach licznik Enea i tu ciekawostka Enea nie odpowiada za działanie tej firmy skargi trzeba dzwonić do Poznania po prawie godzinie muzyki ,już nie chciałam .Nikomu nie polecę tej firmy są lepsze i tańsze widać bałagan i brak kompetencji zgadza się tylko faktura i kasa która przelałam .

Magdalena Sielicka
Magdalena Sielicka
31 sierpnia 2020 10:49

Dzień dobry. W zeszłym miesiącu ( sierpień) Firma Helioexpert założyła mi instalację fotowoltaiczną. Wybrałam Helio ze względu na bardzo sprawnie działającego przedstawiciela i ze względu na instalację i jej elementy. Do czasu wykonania było wszystko dobrze jednak po zainstalowaniu okazało się, że polowa paneli nie działa. Zamieściłam opinię krytyczną ze względu na niemożność doczekania się naprawy i kontaktu z wykonawcą. Jednak po mojej interwencji Firma natychmiast zareagowała i wyslała instalatorów. Okazało się, że to zwykły, mały błąd ludzki i od tej pory już wszystko działa. Na korzyść Firmy, która wykonywała instalację muszę dodać, że osobiście pofatygował się Szef i sam usunął błąd. Polecam Helioexpert, działa szybko i sprawnie. Ja jestem z wielkopolski a poleciłam Firmę koleżance z Jeleniej Góry i też sprawnie została obsłuzona. Polecam a pamięć o błędzie zanika bo to przecież rzecz ludzka. Poprawiłabym tylko możliwość szybkiego kontaktu w razie awarii. Ale to rzecz łatwa do nadrobienia.

Hanka
Hanka
27 sierpnia 2020 07:08

Szybko i sprawnie. Montaż w niecałe dwa tygodnie. Dokumentami wogóle nie musiałam się martwić- wszystko załatwili za mnie.

Robert W
Robert W
26 sierpnia 2020 09:08

U nas wszystko poszło zgodnie z planem. Podczas spotkania z doradcą poprosiłem o jak najszybszy termin montażu z uwagi na zbliżający się urlop. Mimo dużej kolejki koordynatorowi udało się wyznaczyć termin na 7 dni od podpisania umowy! Ekipa sprawna, panele położone równo, montaż zaczął się i zakończył w ciągu jednego dnia (instalacja 10 kW).
Wczoraj energetyka wymieniła licznik i wszystko chodzi jak trzeba. Za 2 tygodnie montaż z Helioexpert u mojego teścia.

Mariusz R
Mariusz R
25 sierpnia 2020 20:07

Ja nie miałem najmniejszych problemów. Żadnych. Ekipa zrobiła co miała. Nic mnie nie obchodziły papiery. Michał
wcześniej miał chyba pecha – zdarza się. Pooleciłem ich znajomym i poszło gładko jak u mnie.

Urszula
Urszula
25 sierpnia 2020 08:02

Nie polecam amatorka

Michał
Michał
21 sierpnia 2020 09:53

Nie polecam i ostrzegam!
Firma działa w oparciu o podwykonawców,o których najczęściej nie maja pojęcia.
Brak terminowości,błędy w dokumentacji.
Szczegóły moich kłopotów z Helioexperts opisałem w opiniach Google.zapraszam do zapoznania się i kontaktu.

HelioExpert
HelioExpert
30 października 2020 14:40
Odpowiedz do:  Michał

Potwierdzamy, że Pan Michał R. jest naszym klientem. Dodajmy: klientem-oszustem-trollem internetwym, który nie chciał zapłacić nam ponad 6300 zł za prawidłowo wykonaną i działającą instalację, a na wezwanie do zapłaty zareagował szantażem „obsmarowania firmy w internecie”. Sąd przyznał nam rację i wydał prawomocny nakaz zapłaty, Pan Michał R pieniądze przelał, ale od tego czasu pod swoim imieniem i różnymi nickami „nas obsmarowuje”.
Co miesiąc badamy zadowolenie naszych klientów z obsługi, a nasi pracownicy otrzymują premie za wysokie oceny satysfakcji klientów. Dzięki temu w ostatnim miesiącu (wrzesień 2020) aż 92% klientów było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z montażu. Dziękujemy – to dla nasz najlepsza ocena.
Klientów rzeczywiście zainteresowanych jakością naszych prac proszę o kontakt na kontakt@helioexpert.pl – udostępnimy referencje lub namiary na naszych klientów.

Michał
Michał
24 grudnia 2020 17:28
Odpowiedz do:  HelioExpert

Byłem klientem Helio”expert”i bardzo żałuję.rzeczywiście,za stracony czas i pieniądze nie chciałem zapłacić brakującej kwoty.moje straty wyniosły więcej niż 6300.Kwotę powyższą zapłaciłem,zawierając ugodę z prezesem.Pan prezes”zapomniał” jednak o porozumieniu i dalej nękał mnie wezwaniami do zapłaty.zablokował mój numer na WhatsApp w nadziei,że usunie w ten sposób korespondencje z treścią ugody.
Nie trolluje,nie używam innych nicków.
Zawsze się podpisuję i zostawiam adres e-mail.

Ewa W.
Ewa W.
14 sierpnia 2020 14:33

U nas sprawnie i bez większych problemów. Jedyne co to zabrakło im jakiejś części jak montowali i przez chwilę było zamieszanie, ale przyjechał jakiś ich pracownik i przywiózł czego tam brakowało. Robili jeden dzień i po krzyku. Posprzątali po sobie. Pani od dokumentacji bardzo miła i pomocna.. bo tu to trochę my namieszaliśmy. Teraz już tylko na dotację czekamy.

Mateusz
Mateusz
24 lipca 2020 10:26

NIE POLECAM. NIEPOWAŻNE PODEJŚCIE. BŁĘDY W DOKUMENTACH . BRAK KONTAKTU!!!

Bogdan
Bogdan
27 lipca 2020 20:35
Odpowiedz do:  Mateusz

Nie polecam, nie reagują na zgłoszone awarie ,czkam na kontakt od 02 lipca 2020 w sprawie usunięcia awarii.

Darek
Darek
17 października 2020 14:26
Odpowiedz do:  Mateusz

Większość firm nie chciała się podjąć instalacji na naszym dachu, Helio wykonało instalację, co prawda zajęło im to 4 dni, ale budynek jest wysoki a dach z dużym spadkiem. Mieliśmy różnice zdań co do średnicy przewodów, ale po rozmowie z działem technicznym zgodzili się na wymianę.