Hewalex opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Hewalex to firma, która już od 30 lat skutecznie działa w obszarze odnawialnych źródeł energii. Swoją działalnością, w przeciwieństwie do innych firm fotowoltaicznych, obejmuje nie tylko montaż fotowoltaiki, lecz także samodzielną produkcję podzespołów do instalacji słonecznych oraz innych ekologicznych rozwiązań. W swojej ofercie posiada ona również energooszczędne pompy ciepła i kolektory słoneczne. Wieloletnie doświadczenie na tym polu sprawia, że oferowane przez firmę produkty i usługi cieszą poważaniem wśród klientów. Czym wyróżniają się warunki oferty Hewalex? Kto może na niej skorzystać?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Hewalex – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Fotowoltaika od Hewalex – cena, warunki

Jak już wspominaliśmy, Hewalex to firma z 30-letnim stażem w sektorze szeroko pojętych rozwiązań solarnych. Początki jej działalności związane są przede wszystkim z produkcją kolektorów słonecznych. Jednak wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, oferta firmy ulegała poszerzeniu i obecnie, oprócz kolektorów, w jej skład wchodzą m.in. pompy ciepła czy podgrzewacze.

Doświadczenie z zakresu rozwiązań solarnych pozwoliło firmie z sukcesem wkroczyć również w sektor fotowoltaiczny. Klienci firmy Hewalex mogą zdecydować się na kompleksową usługę uwzględniającą profesjonalną instalację fotowoltaiki dla różnych grup klienckich.

Fotowoltaika Hewalex – dla kogo?

Fotowoltaika Hewalex to rozwiązanie, z którego może skorzystać niemal każdy podmiot zainteresowany produkcją czystej energii ze słońca. Oferta trafi jednak przede wszystkim do osób fizycznych, właścicieli średniej wielkości gospodarstw rolnych i podmiotów gospodarczych z sektora MŚP.

Co daje fotowoltaika dla domu od Hewalex? Klienci z tej grupy mogą liczyć m.in. na:

instalację dobraną do potrzeb klienta przez eksperta firmy,

profesjonalny montaż w dogodnym terminie,

opcję zdalnego nadzoru nad instalacją,

podzespoły uznanych marek, takich jak m.in. JA Solar, Jinko Solar (jeśli chodzi o moduły) oraz inwertery Solis.

Podobne korzyści dostępne są również w przypadku pozostałych dwóch głównych grup klientów firmy Hewalex, a zatem w przypadku fotowoltaiki dla firmy czy fotowoltaiki dla rolnika.

Ceny fotowoltaiki Hewalex

Fotowoltaikę w Hewalex wyróżnia się jeszcze jedna kwestia – w przeciwieństwie do większości firm fotowoltaicznych, Hewalex posiada na swojej stronie informacje na temat szacunkowych kosztów instalacji.

Klienci chcący ustalić cenę fotowoltaiki Hewalex mają do wyboru dwie opcje. Po pierwsze mogą skorzystać z wygodnego kreatora instalacji PV dostępnego na stronie, który na podstawie kilku informacji, przygotuje wstępny kosztorys fotowoltaiki w Hewalex (wraz z montażem).

Informacje na temat ceny fotowoltaiki w Hewalex znajdują się również w ofercie wstępnie skonfigurowanych zestawów o określonej mocy. Szacunki przygotowano dla najbardziej popularnych mikroinstalacji o wydajności do 10 kWh. Cena z usługą montażu.

Moc 1 KW 2 KW 3 KW 5 KW 6 KW 8 KW 10 KW
Cena brutto
za 1 KW
od
7.535 zł
od
5.214 zł
od
4.928 zł
od
4.794 zł
od
4.649 zł
od
4.189 zł
od
3.946 zł
Razem
brutto (8% VAT)
od
7.535 zł
od
10.428 zł
od
14.785 zł
od
23.973 zł
od
27.893 zł
od
33.513 zł
od
39.461 zł

Uwaga! Podane powyżej kwoty są orientacyjne. Ostateczny koszt będzie zależał od różnych czynników, takich jak m.in. rodzaj pokrycia dachowego, miejsce montażu, lokalizacja budynku czy specyfikacja wybranych podzespołów.

Jak wygląda montaż fotowoltaiki Hewalex?

Przejdźmy teraz do tego, jak wygląda procedura montażu fotowoltaiki w Hewalex. Oto, jakie etapy należy przejść, aby zacząć czerpać czysty prąd ze słońca.

 1. Kontakt z firmą – pierwszym krokiem jest wysłanie formularza ze wstępnymi informacjami m.in. na temat lokalizacji budynku, rodzaju pokrycia dachowego oraz ilości zużywanej energii. Na tym etapie dobierana jest też szacunkowa moc instalacji oraz poszczególne urządzenia (np. rodzaj paneli i falownika).
 2. Właściwa oferta – po przeprowadzeniu rozbudowanego audytu energetycznego i zebraniu wszystkich niezbędnych danych, doradcy przygotowują ofertę skrojona na potrzeby klienta. Może on zapoznać się z umową i zasadami realizacji, jeszcze przed podjęciem dalszych kroków, aby upewnić się, że warunki mu odpowiadają.
 3. Wizja lokalna – na tym etapie pracownicy firmą oceniają możliwości montażowe oraz przygotowują wizualizację rozmieszczenia paneli.
 4. Podpisanie umowy – jeśli wszystkie ustalenia zostały zaakceptowane przez obie strony, następuje finalizacja umowy.
 5. Montaż – ekipa instalacyjna powinna rozpocząć pracę po ok. dwóch tygodniach od podpisania umowy. W zależności od wielkości zestawu fotowoltaicznego oraz specyfiki miejsca montażu, cały ten etap powinien zamknąć się w ciągu 2-3 dni roboczych.
 6. Zgłoszenie instalacji – ostatnim etapem jest zgłoszenie instalacji u operatora energetycznego. Warto wiedzieć, że firma Hewalex pomaga w wypełnieniu formalności z tym związanych.

Chcesz wiedzieć, jakie inne firmy działają w ten sposób? Sprawdź nasz ranking firm fotowoltaicznych!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Hewalex pompy ciepła – cena, warunki

Ekologiczne pompy ciepła, które mogą służyć zarówno do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, jak i przygotowania c.w.u. coraz częściej zastępują tradycyjne źródła ciepła. Ambitne cele Komisji Europejskiej zakładają zainstalowania w UE około 20 milionów pomp ciepła do 2026 roku i prawie 60 milionów do 2030 roku, co ma m.in. zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne UE poprzez ograniczenie zużycia paliw kopalnych z Rosji. Już teraz nasz kraj może pochwalić się pierwszym miejscem w Europie pod względem liczby sprzedaży tych urządzeń grzewczych w przeliczeniu na mieszkańca, wyprzedzając przy tym Niemcy i Wielką Brytanię. Tym co zachęca do montażu pomp ciepła jest na pewno:

 • niska lub zerowa emisyjność CO2 oraz bezpieczeństwo;
 • możliwość instalacji pompy ciepła w nowym i starym domu;
 • niewielkie koszty eksploatacyjne;
 • możliwość skorzystania z dotacji OZE;
 • możliwość współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną;
 • niezawodność (mogą one pracować z pełną efektywnością nawet przez kilkadziesiąt lat);
 • komfort i wygoda.

Pompa ciepła Hewalex – dla kogo?

Pompy ciepła są jednymi z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych. Wszystko dzięki temu, że nawet do ok. 75 – 80 proc. energii potrzebnej do ogrzania budynku i c.w.u. czerpią z OZE (powietrza, gruntu lub wody). Te ekologiczne urządzenia zastosowanie znajdują praktycznie w każdej strefie klimatycznej, spełniając szerokie funkcje. Doskonale sprawdzają się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach, gdzie mogą pracować jako samodzielne źródło ciepła lub w układzie hybrydowym.

Dodatkowo, pompy ciepła w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi gwarantują nie tylko znaczne obniżenie rachunków, ale i niezależność energetyczną. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza teraz, kiedy przez trudną sytuację gospodarczo – polityczną, drastycznie rosną ceny prądu i ceny gazu, co stanowi duże utrudnienie dla rodzin jak i firm. Warto tu również dodać, że duet ten przynosi także korzyści latem, kiedy pompa ciepła zasilana energią wyprodukowaną przez instalację PV skutecznie chłodzi pomieszczenia. Powietrzne pompy ciepła, które w swojej ofercie posiada firma Hewalex idealnie sprawdzają się zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budownictwie. Przy czym ich montaż jest znacznie łatwiejszy i tańszy niż w przypadku gruntowych pomp ciepła, które wymagają już skomplikowanych prac ziemnych czy budowlanych.

Pompy ciepła Hewalex – oferta

Firma Hewalex oferuje swoim klientom kilka rodzajów pomp ciepła, które przeznaczone są do przygotowania c.w.u., ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, czy podgrzewania wody basenowej. Tak duża różnorodność oferowanych konstrukcji pozwala dostosować wybór pompy ciepła nie tylko do oczekiwań technicznych, ale i cenowych inwestora. Klienci mogą wybierać wśród takich pomp ciepła Hewalex, jak:

 • pompy ciepła PCCO/PCOP, które służą do grzania i chłodzenia pomieszczeń oraz do przygotowania wody użytkowej. Cechują się wysoką efektywnością energetyczną (do klasy A+++) oraz wysokoefektywnymi i trwałymi sprężarkami renomowanych producentów. Ponadto posiadają one najkorzystniejsze na rynku warunki gwarancji podstawowej i System EKONTROL dla zdalnego nadzoru pracy. Pompy ciepła powietrze-woda Hewalex oferowane są w dwóch podstawowych typach: Monoblok lub Split. W przypadku PCCO MONO dostępne są następujące modele: PCCO MONO 6, PCCO MONO 9, PCCO MONO 11, PCCO MONO 15, PCCO MONO 18. W przypadku zaś PCCO SPLIT – do dyspozycji inwestorów są pompy ciepła PCCO SPLIT 6 i PCCO SPLIT 13. Natomiast dla obiektów przemysłowych dostępne są pompy ciepła PCOP MONO HX EVI (PCOP MONO HX25 EVI, PCOP MONO HX38 EVI, PCOP MONO HX77 EVI);
 • pompy ciepła do basenu PCWB, które wyróżniają się wysoką efektywnością pracy COP, szybkimi pracami montażowymi (bezpośrednie podłączenie wody), niskimi kosztami korzystania z wody basenowej, czy łatwym demontażem urządzenia po sezonie. Dostępne są pompy ciepła serii PCWB (ze sprężarką 1-stopniową) i pompy ciepła serii PCWB (ze sprężarką inwerterową) oraz dedykowane im dodatkowe wyposażenie);
 • pompy ciepła PCWU (CWU). Pompy ciepła do c.w.u. tego polskiego producenta to urządzenia modułowe z integralnym podgrzewaczem ciepłej wody, które cechują się wysokiej klasy efektywnością energetyczną A lub A+, sprawdzonymi komponentami uznanych producentów oraz najkorzystniejszymi na rynku warunkami gwarancji (do 5 lat). Posiadają one również trwałe i ciche w pracy sprężarki rotacyjne.

Hewalex pompy ciepła – cena

Wysokie ceny pomp ciepła to obecnie ich główna wada. Przy czym najwięcej przyjdzie nam zapłacić z gruntową pompę ciepła, które wymaga montażu kolektorów poziomych lub pionowych. Tańsze są natomiast powietrzne pompy ciepła, które w swojej ofercie posiada firma Hewalex. Ponadto to jaki będzie koszt zakupu tego ekologicznego urządzenia grzewczego zależeć będzie nie tylko od dolnego źródła, ale i m.in.

 • źródła górnego którym jest system grzewczy wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń i/lub podgrzewania wody użytkowej;
 • parametrów jakimi charakteryzuje się urządzenie (a więc współczynników wydajności COP i SCOP, czy mocy grzewczej pompy ciepła);
 • powierzchni budynku i technologii, w jakiej został on wybudowany;
 • sposobu użytkowania wnętrza;
 • lokalizacji domu.

Na stronie internetowej firmy znaleźć można katalogi dotyczące oferowanych przez nią urządzeń oraz aktualny, szczegółowy cennik pomp ciepła Hewalex. Dla przykładu:

 • w przypadku pomp ciepła PCCO SPLIT (INWERTER), w zależności od mocy urządzenia, cena netto za jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną waha się od 21. 990 zł (PCCO SPLIT 6) do 30.575 zł (PCCO SPLIT 13 z grzałką 6 kW). Jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła PCCO MONO (INWERTER) to wówczas przyjdzie nam za nią zapłacić od 23.860 zł (PCCO MONO 6) do 27.450 zł (PCCO MONO 1);
 • w przypadku pompy ciepła PCWU (do ciepłej wody użytkowej) inwestor musi zapłacić od 6.840 zł netto (pompa ciepła PCWU 3,0 kW) do 12.900 zł netto (podgrzewacz z pompą ciepła PCWU 300eK-2,5kW).

Hewalex pompy ciepła – dofinansowanie

Należy jednak pamiętać, że pomimo wysokich kosztów początkowych, zwrot z takiej inwestycji jest bardzo szybki. Można go dodatkowo przyspieszyć korzystając z różnych form dofinansowania do pomp ciepła, takich jak m.in.

 • program Moje Ciepło, którego zadaniem jest wspieranie zakupu i montażu pomp ciepła w nowych domach. W jego przypadku można uzyskać wsparcie udzielane w formie bezzwrotnej dotacji stanowiącej od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji;
 • program Czyste Powietrze, w przypadku którego wsparcie dotyczy także likwidacji starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwo stałe), a także zakupu i montażu nowych urządzeń spełniających wymagania programu, takich jak m.in. pompy ciepła;
 • ulga termomodernizacyjna – tutaj kwota odliczenia nie może przekroczyć 53.000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budynkach (w tym również całkowitej lub częściowej zmianie źródeł energii na źródła odnawialne).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Hewalex – zalety i wady

Zalety Hewalex

Dostępność przykładowego cennika
Dobre podzespoły
Wsparcie w zgłoszeniu instalacji
Fachowy montaż
Możliwość zakupu na raty
Oferta korzystna cenowo

Wady Hewalex

Dość długi czas realizacji
Brak własnych ekip montażowych

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Hewalex to firma chętnie wybierana przez osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty fotowoltaiki, pomp ciepła czy kolektorów słonecznych. Dużym atutem pomp ciepła i fotowoltaiki Hewalex są z pewnością atrakcyjne warunki cenowe. Co istotne, o szacunkowych kosztach całego przedsięwzięcia klient może się przekonać nawet podczas wstępnych poszukiwań. Na plus należy również zaliczyć możliwość indywidualnego zakupu zestawu fotowoltaicznego (bez usługi montażu), a także dostęp do rozwiązań uzupełniających dla fotowoltaiki, w tym ekologicznych pomp ciepła lub kolektorów słonecznych. Nie można również zapominać o tym, że firma Hewalex to jeden z czołowych producentów w segmencie OZE na rynku krajowym, który może pochwalić się 30-letnim doświadczenie w produkcji i obecnością na 40 rynkach zagranicznych.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
19 kwietnia 2022 12:57

podziękowanie

Patryk
Patryk
7 grudnia 2021 09:00

Kontakt z przedstawicielem na bardzo niskim poziomie. Jego pomoc polega jedynie na przekazywaniu danych kontaktowych do podwykonawców, ci z kolei nie są zainteresowani. Od tygodnia czekam na kontakt i zero odzewu. Myślałem że to firmom zależy na klientach a nie odwrotnie. Nie polecam. Zachodniopomorskie