Fotowoltaika Hewalex 2022 – opinie i recenzja

Hewalex to firma, która już od 30 lat skutecznie działa w obszarze OZE – Odnawialnych Źródeł Energii. Swoją działalnością, w przeciwieństwie do innych firm fotowoltaicznych, obejmuje nie tylko montaż fotowoltaiki, lecz także samodzielną produkcję podzespołów do instalacji słonecznych oraz innych ekologicznych rozwiązań. Wieloletnie doświadczenie na tym polu sprawia, że oferowane przez firmę produkty i usługi cieszą poważaniem wśród klientów. Czym wyróżnia się fotowoltaika Hewalex? I kto na niej może zyskać?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Hewalex – fotowoltaika i nie tylko

Jak już wspominaliśmy, Hewalex to firma z 30-letnim stażem w sektorze szeroko pojętych rozwiązań solarnych. Początki jej działalności związane są przede wszystkim z produkcją kolektorów słonecznych. Jednak wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, oferta firmy ulegała poszerzeniu i obecnie, oprócz kolektorów, w jej skład wchodzą m.in. pompy ciepła czy podgrzewacze.

Doświadczenie z zakresu rozwiązań solarnych pozwoliło firmie z sukcesem wkroczyć również w sektor fotowoltaiczny. Klienci firmy Hewalex mogą zdecydować się na kompleksową usługę uwzględniającą profesjonalną instalację fotowoltaiki dla różnych grup klienckich.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika Hewalex – dla kogo?

Fotowoltaika Hewalex to rozwiązanie, z którego może skorzystać niemal każdy podmiot zainteresowany produkcją czystej energii ze słońca. Oferta trafi jednak przede wszystkim do osób fizycznych, właścicieli średniej wielkości gospodarstw rolnych i podmiotów gospodarczych z sektora MŚP.

Co daje fotowoltaika dla domu od Hewalex? Klienci z tej grupy mogą liczyć m.in. na:

instalację dobraną do potrzeb klienta przez eksperta firmy,

profesjonalny montaż w dogodnym terminie,

opcję zdalnego nadzoru nad instalacją,

podzespoły uznanych marek, takich jak m.in. JA Solar, Jinko Solar (jeśli chodzi o moduły) oraz inwertery Solis.

Podobne korzyści dostępne są również w przypadku pozostałych dwóch głównych grup klientów firmy Hewalex, a zatem w przypadku fotowoltaiki dla firmy czy fotowoltaiki dla rolnika.

Ceny fotowoltaiki Hewalex

Fotowoltaikę w Hewalex wyróżnia się jeszcze jedna kwestia – w przeciwieństwie do większości firm fotowoltaicznych, Hewalex posiada na swojej stronie informacje na temat szacunkowych kosztów instalacji.

Klienci chcący ustalić cenę fotowoltaiki Hewalex mają do wyboru dwie opcje. Po pierwsze mogą skorzystać z wygodnego kreatora instalacji PV dostępnego na stronie, który na podstawie kilku informacji, przygotuje wstępny kosztorys fotowoltaiki w Hewalex (wraz z montażem).

Informacje na temat ceny fotowoltaiki w Hewalex znajdują się również w ofercie wstępnie skonfigurowanych zestawów o określonej mocy. Szacunki przygotowano dla najbardziej popularnych mikroinstalacji o wydajności do 10 kWh. Cena z usługą montażu.

Moc 1 KW 2 KW 3 KW 5 KW 6 KW 8 KW 10 KW
Cena brutto
za 1 KW
od
7.535 zł
od
5.214 zł
od
4.928 zł
od
4.794 zł
od
4.649 zł
od
4.189 zł
od
3.946 zł
Razem
brutto (8% VAT)
od
7.535 zł
od
10.428 zł
od
14.785 zł
od
23.973 zł
od
27.893 zł
od
33.513 zł
od
39.461 zł

Uwaga! Podane powyżej kwoty są orientacyjne. Ostateczny koszt będzie zależał od różnych czynników, takich jak m.in. rodzaj pokrycia dachowego, miejsce montażu, lokalizacja budynku czy specyfikacja wybranych podzespołów.

Jak wygląda montaż fotowoltaiki Hewalex?

Przejdźmy teraz do tego, jak wygląda procedura montażu fotowoltaiki w Hewalex. Oto, jakie etapy należy przejść, aby zacząć czerpać czysty prąd ze słońca.

  1. Kontakt z firmą – pierwszym krokiem jest wysłanie formularza ze wstępnymi informacjami m.in. na temat lokalizacji budynku, rodzaju pokrycia dachowego oraz ilości zużywanej energii. Na tym etapie dobierana jest też szacunkowa moc instalacji oraz poszczególne urządzenia (np. rodzaj paneli i falownika).
  2. Właściwa oferta – po przeprowadzeniu rozbudowanego audytu energetycznego i zebraniu wszystkich niezbędnych danych, doradcy przygotowują ofertę skrojona na potrzeby klienta. Może on zapoznać się z umową i zasadami realizacji, jeszcze przed podjęciem dalszych kroków, aby upewnić się, że warunki mu odpowiadają.
  3. Wizja lokalna – na tym etapie pracownicy firmą oceniają możliwości montażowe oraz przygotowują wizualizację rozmieszczenia paneli.
  4. Podpisanie umowy – jeśli wszystkie ustalenia zostały zaakceptowane przez obie strony, następuje finalizacja umowy.
  5. Montaż – ekipa instalacyjna powinna rozpocząć pracę po ok. dwóch tygodniach od podpisania umowy. W zależności od wielkości zestawu fotowoltaicznego oraz specyfiki miejsca montażu, cały ten etap powinien zamknąć się w ciągu 2-3 dni roboczych.
  6. Zgłoszenie instalacji – ostatnim etapem jest zgłoszenie instalacji u operatora energetycznego. Warto wiedzieć, że firma Hewalex pomaga w wypełnieniu formalności z tym związanych.

Chcesz wiedzieć, jakie inne firmy działają w ten sposób? Sprawdź nasz ranking firm fotowoltaicznych!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w Hewalex 2022 – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Hewalex

Dostępność przykładowego cennika
Dobre podzespoły
Wsparcie w zgłoszeniu instalacji
Fachowy montaż
Możliwość zakupu na raty
Oferta korzystna cenowo

Wady fotowoltaiki Hewalex

Dość długi czas realizacji
Brak własnych ekip montażowych

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Hewalex to firma chętnie wybierana przez osoby zainteresowane skorzystaniem z fotowoltaiki. Dużym atutem fotowoltaiki Hewalex są z pewnością atrakcyjne warunki cenowe. Co istotne, o szacunkowych kosztach całego przedsięwzięcia klient może się przekonać nawet podczas wstępnych poszukiwań - wszystko dzięki kreatorowi oferty PV. Na plus należy również zaliczyć możliwość indywidualnego zakupu zestawu fotowoltaicznego (bez usługi montażu), a także dostęp do rozwiązań uzupełniających dla fotowoltaiki (np. pomp ciepła lub kolektorów słonecznych). Jeśli chodzi o wykorzystywane technologie paneli i innych podzespołów, firma plasuje pośrodku stawki. Oferowane urządzenia powinny z powodzeniem sprawdzić się w przypadku większości mikroinstalacji, pracujących w standardowych warunkach.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
19 kwietnia 2022 12:57

podziękowanie

Patryk
Patryk
7 grudnia 2021 09:00

Kontakt z przedstawicielem na bardzo niskim poziomie. Jego pomoc polega jedynie na przekazywaniu danych kontaktowych do podwykonawców, ci z kolei nie są zainteresowani. Od tygodnia czekam na kontakt i zero odzewu. Myślałem że to firmom zależy na klientach a nie odwrotnie. Nie polecam. Zachodniopomorskie