Fotowoltaika HSG Sun 2021 – opinie i recenzja

fotowoltaika-hsg-sun-opinie-recenzja

HSG Sun to kolejna firma, które oferuje montaż zestawów fotowoltaicznych dla różnych grup odbiorców. Klienci firmy, dzięki profesjonalnie wdrożonej instalacji PV zaoszczędzili do tej pory na rachunkach ponad 1.500.000 złotych. Na czym polega fotowoltaika HSG Sun? Kto może na niej zyskać?

Fotowoltaika HSG Sun – co warto wiedzieć o ofercie?

HSG Sun to młoda firma, która na swoim koncie posiada już wiele, skutecznie zrealizowanych przedsięwzięć. Co sprawia, że klienci sięgają po oferowane przez nią rozwiązania?

Nie bez znaczenia jest fakt, że HSG Sun kompleksowo zajmuje się całym procesem wdrożenia instalacji. Korzystając z ich usług możecie liczyć na:

  • profesjonalne doradztwo – zespół firmy HSG Sun tworzą specjaliści o szerokim doświadczeniu w budowie zarówno mikroinstalacji, jak i farm fotowoltaicznych;
  • indywidualne podejście – firma opracowuje projekt instalacji w oparciu o wymagania inwestora i najlepsze praktyki branżowe. Co więcej, pomaga w uzyskaniu wygodnych, dopasowanych do inwestycji, form finansowania;
  • terminowy montaż – sprawna ekipa monterów, to podstawa w przypadku firm fotowoltaicznych. HSG Sun może poszczycić się rozbudowaną siecią grup montażowych w całej Polsce;
  • sprzęt najwyższej jakości – używane przez firmę podzespoły produkowane są przez liderów rynku, takich jak Huawei, SolarEdge, Longi, Sharp czy Ulica Solar. Moduły tych marek zajmują wysokie miejsca w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych;
  • rozbudowana opieka nad klientem – osoby zainteresowane fotowoltaiką HSG Sun mogą liczyć na wyczerpujące informacje na każdym etapie współpracy, zarówno przed jak i po sprzedaży;
  • wsparcie przy uruchomieniu instalacji – firma posiada doświadczenie w kontaktach z OSD, dzięki czemu podłączenie fotowoltaiki do sieci przebiega bezproblemowo.

Kto konkretnie może skorzystać z tych korzyści?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Dla kogo jest fotowoltaika HSG Sun?

Oferta fotowoltaiki HSG Sun skierowana jest przede wszystkim do czterech grup klienckich:

  • osób fizycznych fotowoltaika dla domu to najczęściej wybierana opcja, zarówno w przypadku firmy HSG Sun, jak i w przypadku rynku fotowoltaicznego ogółem. Swoim klientom indywidualnym, firma pomaga we wszystkich formalnościach, m.in. w otrzymaniu dofinansowania “Mój prąd”.
  • przedsiębiorstw – chętnie, po fotowoltaikę HSG Sun sięgają również klienci biznesowi. Dzięki fotowoltaice dla firm mogą oni budować wizerunek organizacji przyjaznej środowisku i innowacyjnej.
  • rolników – gospodarstwa rolne to podmioty w znacznym stopniu uzależnione od stanu środowiska naturalnego. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika dla rolnika to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Szczególnie, że ostatnim czasie pojawiło się wiele programów wspierających rozwój instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw rolnych.
  • inwestorów – co istotne, po usługi HSG Sun warto sięgnąć również wtedy, gdy interesuje Was inwestycja w postaci farm fotowoltaicznych. Firma gwarantuje realizację przedsięwzięcia “pod klucz”. W gestii instalatora pozostaje znalezienie optymalnej lokalizacji, dokonanie wszelkich uzgodnień, dobór komponentów, a także nadzór nad realizacją przedsięwzięcia.

Fotowoltaika HSG Sun – ceny i finansowanie

Jeśli chodzi o rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych, przeciętne ceny za 1 kWp instalacji fotowoltaicznej wahają się od ok. 4.000 do ok. 6.500 zł brutto wraz z montażem. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników, takich jak wielkość instalacji, miejsce montażu, rodzaj zastosowanych podzespół czy stopień skomplikowania projektu.

Jak na tle rynkowych opłat wypada HSG Sun? Niestety, firma nie podaje szerszych informacji na temat szacunkowych wydatków związanych z przedsięwzięciem. Biorąc jednak pod uwagę wykorzystywany przez firmę sprzęt (m.in. panele Longi, Sharp czy inwertery SolarEdge oraz Huawei), można przyjąć, że ceny fotowoltaiki HSB Sun będą mieścić się w rynkowych stawkach.

Co warto podkreślić, firma stara się zapewnić swoim klientom wsparcie w zakresie finansowania inwestycji. Jak już wspominaliśmy, osoby fizyczne mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu dodatkowych 5.000 zł z programu “Mój prąd”. Również klienci biznesowi nie pozostają zostawieni sami sobie. Za pośrednictwem HSG Sun mogą oni uzyskać pożyczkę bez dodatkowych opłat i prowizji, z niskim oprocentowaniem (0,5%) na zakup instalacji fotowoltaicznej. Niestety, oferta ta skierowana jest jedynie dla przedsiębiorstw z regionu Dolnego Śląska.

HSG Sun fotowoltaika – jak wygląda montaż instalacji?

Przejdźmy teraz do tego, jakie kroki należy podjąć, aby skorzystać z fotowoltaiki HSG Sun? Procedura jest prosta i zbliżona do tej, znanej z innych firm instalacyjnych.

1. Kontakt z HSG Sun

Standardowo, pierwszym etapem jest kontakt z firmą. W tym celu można skorzystać z numeru telefonu lub formularza dostępnego na stronie przedsiębiorstwa. Po wysłaniu zgłoszenia, w ciągu 48 godzin skontaktuje się z nami specjalista z HSG Sun.

2. Audyt

Kolejnym krokiem jest audyt fotowoltaiczny. Na podstawie informacji na temat m.in. wysokości rachunków, planowanego miejsca montażu, pracownik firmy HSG Sun opracuje rozwiązanie fotowoltaiczne, które najlepiej będzie odpowiadać Waszym potrzebom. Co istotne, ze względu na pandemię koronawirusa, firma udostępnia opcję przeprowadzenia telefonicznego audytu.

3. Umowa

Jeśli wszystkie założenia audytu zostaną przez Was zaakceptowane, będziecie mogli podpisać umowę, podsumowującą warunki współpracy.

4. Montaż

Po dopięciu formalności, ekipa zajmie się montażem instalacji w wybranym przez Was miejscu. Czas realizacji różni się w zależności o mocy instalacji, jednak zwykle nie przekracza kilku dni roboczych.

5. Podłączenie do sieci

Ostatnim etapem jest podłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej. Dużym ułatwieniem, szczególnie dla klientów indywidualnych jest fakt, że formalności z OSD firma HSG Sun bierze na siebie. Dzięki temu proces przebiega sprawnie, a inwestorzy mogą cieszyć się czystym prądem ze słońca.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

HSG fotowoltaika – zalety i wady

Czy fotowoltaika HSG to opcja dla każdego? Jakie są zalety i wady oferowanych usług?

Zalety fotowoltaiki HSG

Kompleksowe wsparcie do klienta na każdym etapie realizacji
Podzespoły renomowanych marek, takich jak Longi, Sharp, Ulica Solar czy SolarEdge
Pomoc w uzyskaniu środków na finansowanie inwestycji
Realizacja inwestycji na terenie całej Polski
Sprawny i profesjonalny montaż
Doświadczony i zaangażowany zespół
Wsparcie w wypełnianiu formalności związanych z podłączeniem instalacji do sieci
Doświadczenie, zarówno w montażu mikroinstalacji jak i farm PV

Wady fotowoltaiki HSG

Brak szerszej informacji na temat oferty i warunków współpracy
Brak szczegółowego cennika

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Fotowoltaika HSG Sun to stosunkowo nowy gracz na rynku fotowoltaiki. Oferowane przez firmę usługi, z pewnością mogą przyciągać zainteresowanie klientów. Dużym atutem produktu są m.in. wysokiej klasy komponenty, od wiodących marek, takich jak Longi czy SolarEdge. Szkoda jednak w ofercie zabrakło szerszych informacji na temat warunków współpracy i cen. Transparentność w tych kwestiach jest niezwykle ważna dla klientów i może decydować o przyjęciu lub odrzuceniu danej oferty. Szczególnie teraz, gdy konkurencja jest tak silna.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
14 lutego 2021 22:13

Firma nie realizuje swoich zobowiązań. Czy spółka ma jakieś problemy finansowe?

Kamilla
Kamilla
10 lutego 2021 14:35

Witam! Niestety też nie mam dobrego zdania o tej firmie. Tak jak poprzednik, uważam, że tylko terminowy był kontakt z ich strony odnośnie mojej wpłaty. Niby, mam (po wielu interwencjach) założone panele i falownik, ale nic nie działa, bo nie ma kto mi tego podłączyć (po zmianie licznika). Nie mogę się doprosić. Szkoda, że wcześniej nie było tylu opinii. Na pewno bym z ich usług nie skorzystała. Ku przestrodze.

Andrzej
Andrzej
25 stycznia 2021 17:08

Czy toczą się jakieś postępowania sądowe wobec HSG Sun odnośnie nie wykonania zlecenia lub dewastacji pieniędzy?

Mikołaj
Mikołaj
30 listopada 2020 11:14

Firma nie wywiązuje się z umowy. Kontakt tylko jednostronny jeśli chodzi o wpłatę, potem zero kontaktu. Nie odpowiadają na maile. Towar zapłacony i od miesiąca nie dostarczony.

Andrzej
Andrzej
9 stycznia 2021 21:45
Odpowiedz do:  Mikołaj

Ja również mam ten sam problem. we wrześniu wpłaciłem 1 i 2 transzę ok. 19 000 zł. Realizacja zlecenia miała być w październik/listopad, telefoniczne reklamacje są ignorowane i bez skutku. Jak w pana przypadku został rozwiązany problem? Proszę o kontakt.

Dariusz
Dariusz
11 stycznia 2021 18:01
Odpowiedz do:  Mikołaj

Taki sam mam problem.. Firma nie wywiązuje się z umowy.. Zero kontaktu, zainteresowania i odpowiedzi