Hymon 2022: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Hymon jest jedną z czołowych polskich firm, realizujących elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Od niedawna posiada ona również w swojej ofercie ekologiczne pompy ciepła, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z usług firmy Hymon skorzystały dotychczas dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji w urządzenia OZE mogli zminimalizować swoje rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie do minimum. Jakie są warunki oferty Hymon?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika od Hymon – cena, warunki

Hymon funkcjonuje na rynku od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

 • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
 • uzgodnienia terminu instalacji;
 • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
 • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
 • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
 • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
 • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Ponad 20.000 wykonanych realizacji popartych jest pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Ponadto, Hymon jest także dystrybutorem najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 100 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego “know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.

Jakie podzespoły w ofercie fotowoltaiki Hymon?

Firma Hymon jest wyłącznym dystrybutorem modułów sygnowanych marką Blaupunkt. Są to urządzenia stosunkowo nowe na rynku, które zapewniają sprawność sięgającą blisko 21% (moduł 410 W) i moc na poziomie ok. 84,8% po 25 latach. Dodatkowo objęte są gwarancją produktową wynoszącą 15 lat.

Jeśli chodzi o inwertery, to w ofercie znajdziemy urządzenia m.in. Sofar, Fronius, Solar Edge, Deye czy Kodak (Hymon jest wyłącznym dystrybutorem marki na Europę). Powyżsi producenci należą do wiodących na rynku.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Hymon fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2021 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po ok. 5-6 latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

 • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nawet do 5.000 zł);
 • kredyt na fotowoltaikę – Hymon współpracuje z instytucjami finansowymi (m.in. z Alior Bankiem), które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
 • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Hymon – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Pompy ciepła Hymon – cena, warunki

Nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła obok fotowoltaiki, to jedne z popularniejszych urządzeń OZE, na które decydują się Polacy (tylko między 2017, a 2020 rokiem rynek pomp ciepła urósł pięciokrotnie). Coraz częściej, zwłaszcza na obszarach miejskich i podmiejskich stają się one technologią pierwszego wyboru. Nic dziwnego, bowiem wyróżniają się one:

 • niezawodnością – urządzenia te mogą pracować z pełną efektywnością nawet przez 50 lat. Do tego, pompy ciepła czerpią nawet do ok. 75 – 80 proc. energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń i c.w.u. z otoczenia, a tylko pozostałe 20 – 25 proc. energii musi zostać dostarczone z sieci (lub jak ktoś posiada, z instalacji PV);
 • niskimi kosztami eksploatacji – pompa ciepła to doskonały sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody. Ponadto, dzięki montażowi pompy ciepła można uniezależnić się rosnących cen materiałów opałowych;
 • maksymalnym komfortem i wygodą – nie tylko nie trzeba pamiętać o zakupie paliwa, czy składowaniu opału, ale i obsłudze pompy ciepła. Najczęściej wystarczy przed sezonem grzewczym dokonać serwisu pompy ciepła, a w przypadku jej obsługi dużym udogodnieniem jest możliwość zdalnego nadzorowania instalacji poprzez aplikację MELCloud;
 • bezpieczeństwem i wkładem w ochronę środowiska – biorąc pod uwagę ten pierwszy aspekt, pompy ciepła nie mają sobie równych (ich działanie nie wiąże się z ryzykiem wybuchu czy ulatniania się gazu, nie stwarzają one także zagrożenia pożarowego). Pompy ciepła, przez to, że do podgrzewania pomieszczeń i wody użytkowej wykorzystuje głównie OZE, przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery (nie następuje w nich proces spalania, a tym samym nie są produkowane żadne toksyczne substancje).

Prawidłowo dobrana powietrzna pompa ciepła jaką w swojej ofercie posiada firma Hymon
jest niezawodnym urządzeniem, który zapewnia wysoki komfort termiczny nawet w przypadku ekstremalnych temperatur zewnętrznych.

Hymon pompa ciepła – dla kogo?

Pompy ciepła są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła, przeznaczonym zarówno dla gospodarstw domowych, rolników, jak i firm. Przy czym najlepiej sprawdzają się one zwłaszcza w instalacjach z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania.

Co istotne, pompę ciepła powietrze-woda zainstalować można zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku, a jej montaż jest niemal bezinwazyjny (nie wymaga tak, jak w przypadku gruntowej pompy ciepła skomplikowanych prac ziemnych czy budowlanych). Kompaktowa budowa i czysta, cicha praca pompy ciepła Hymon umożliwiają jej montaż nawet w przypadku braku specjalnych pomieszczeń w rodzaju kotłowni.

Pompy ciepła Hymon – oferta

Firma Hymon posiada w swojej ofercie:

 • pompy ciepła Kaisai, które produkowane są przy wykorzystaniu doświadczeń nie tylko polskich, ale także japońskich i chińskich producentów. Mogę być one zamontowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach (w tym w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, czy też komercyjnym). Cechują się one: najwyższą klasą energetyczną A+++, kompaktową konstrukcją i cichą pracą, łatwym montażem i prostą konserwacją, sprężarką inwerterową, możliwością podłączenia do paneli fotowoltaicznych oraz wydajną pracą w bardzo szerokim zakresie temperatur zewnętrznych;
 • pompę ciepła Hymon-Bosch, która bazuje na nowoczesnych technologiach, dzięki czemu zapewnia ogrzewanie budynku w efektywny sposób. W tym przypadku połączenie dwóch skutecznych i znanych marek skutkuje jednym doskonałym urządzeniem. Specjalnie dla firmy Hymon produkowana jest jednostka wewnętrzna pompy ciepła. Posiada ono dwa tryby pracy Hi (w przypadku, którego osiąga zadany parametr w najkrótszym czasie) i Low (wówczas, dzięki logarytmowi sterowania osiąga maksymalną sprawność energetyczną, zapewniając równocześnie wysoki komfort cieplny ogrzewanych pomieszczeń). Ponadto pompa ciepła Hymon-Bosch wyróżniają się m.in. wydajnością grzewczą do temperatury zewnętrznej -15°C oraz niezawodnością i trwałością.

Hymon pompy ciepła – cena

Pompy ciepła Hymon, to ogrzewanie przyszłości oferujące każdemu użytkownikowi komfort cieplny i niezależność od zewnętrznych dostaw, szczególnie teraz kiedy ceny gazu i innych paliw kopalnych drastycznie rosną. To, jaki będzie koszt pompy ciepła w dużej mierze zależy od m.in.

 • dolnego źródła – najtańszym rozwiązaniem są pompy ciepła powietrzne, które w ofercie posiada firma Hymon;
 • od parametrów jakimi charakteryzuje się urządzenie (czyli mocy pompy ciepła i współczynników wydajności COP i SCOP);
 • technologii budowania domu oraz powierzchni i sposobu jej użytkowania.

Warto jednak pamiętać, że zakup i montaż pompy ciepła to inwestycja, która zwraca się w stosunkowo krótkim czasie (niekiedy już po 5-7 latach). Może to jednak nastąpić znacznie szybciej, kiedy inwestor zdecyduje się na skorzystanie, z którejś z form dofinansowania do tych urządzeń grzewczych. Może to być np.

Hymon – zalety i wady

Zalety Hymon

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych
Duże doświadczenie na rynku
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Profesjonalna ekipa montażowa
Ugruntowana marka
100 własnych doświadczonych ekip monterskich
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
Monitorowanie i optymalizacja każdej instalacji pod względem doboru elementów i montażu
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju;
Wysoka jakość najbardziej innowacyjnych produktów dostępnych na rynku
Gruntowna wiedza na temat aktualnych trendów w temacie paneli słonecznych i pomp ciepła
15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego

Wady Hymon

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety, ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Ponadto firma Hymon ma w swojej ofercie pompy ciepła, które pozwalają na ekologiczne i oszczędne ogrzewanie domu oraz przygotowanie c.w.u.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
205 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
11 maja 2022 19:22

Dobra współpraca, a instalacja wytwarza efektywnie energię, aż miło się to nadzoruje.

Dubiel
Dubiel
9 maja 2022 20:18

Kontakt średni lecz wykonanie staranne i zgodnie z przyjętymi terminami. Oceniając całość to pozytyw zasłużony.

Sebastian
Sebastian
5 maja 2022 08:48

Sama oferta i jakość wydają się byc ok. niestety obsługa na 1 (w skali od 1 do 10). brak terminowaości i jakiejkolwiek komunikacji na poziomie. Moim zdaniem są zdecydowanie lepsze frmy na rynku.

Karola
Karola
3 maja 2022 21:28

Nie mam uwag 🙂 Wszystko załatwione tak, jak w umowie. I to całkiem szybko, z minimalnym obsunięciem terminu, co dla mnie jest dużym zaskoczeniem. Patrząc na cały proces budowy to byłam przyzwyczajona do ciągłych przesunięć terminów. A tutaj to naprawdę wyszło całkiem dobrze.

Endi
Endi
27 kwietnia 2022 23:31

Niestety skusiłem się na montaż pompy ciepła 15kw przez firmę Hymon pół roku temu, już za mną kilka wizyt monterów i liczne przeróbki, a instalacja dalej nie pracuje poprawnie. Beznadziejny kontakt z serwisem i wybiórcze odpisywanie na maile. Koordynator serwisu do dzisiaj nie zorientowany w temacie lub nie chce przyznać w czym problem. NIE POLECAM.

Jaworska
Jaworska
27 kwietnia 2022 21:01

Udało nam się całkiem sprawnie wykonać instalację. Szybo dostaliśmy cały projekt i fajnie zostało wykonane. Cenowo tez całkiem fanie. Sama instalacja jest na plus.

Maja
Maja
24 kwietnia 2022 20:23

Firma na medal bo umowa zrealizowana w 100% bez żadnych potknięć, nawet tych terminowych.

Michał
Michał
19 kwietnia 2022 21:27

Budowa instalacji bez najmniejszych potknięć, a praca wykonana perfekcyjnie.

Galos
Galos
12 kwietnia 2022 15:25

Hymon u mnie sie sprawdził. Wykonali swoją robotę w ekspresowym tempie. I projekt i montaż. A już nie miałem nadzieji na to. Ale po ich stronie wszystko zagrało perfekcyjnie.

Laura
Laura
11 kwietnia 2022 18:11

Ekipę, która u mnie działała tworzyli pasjonaci fotowoltaiki. Działali sprawnie i zadbali o wysoki standard jej wykonania.

Daria
Daria
7 kwietnia 2022 20:41

Przedstawione koszty wykonania przystępne, a efekt ekipy, która u mnie wykonywała całą instalację godna pochwały. Dobrzy są w swym fachu.

Angelika
Angelika
5 kwietnia 2022 20:54

Współpraca z nimi to doskonałe oświadczenie bo jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z ekipą tak słowną i wykonującą swą pracę z rzetelnie i z przyjemnością. Ekipa warta polecenia.

Paweł G.
Paweł G.
31 marca 2022 21:27

Wykonawca godny polecenia, który wykazał się kunsztem już w momencie doboru parametrów instalacji jak i później przy montażu. Instalacja sprawna i każdego dnia pracuje generując większe lub mniejsze zasoby energii w zależności od pogody co mnie jako użytkownika bardzo cieszy.

Marek
Marek
26 marca 2022 21:08

Bezpłatny audyt przeprowadzili błyskawicznie, a wycena instalacji była na dobrym poziomie w porównaniu z konkurencją. Po podpisaniu umowy kontakt i współpraca bez zastrzeżeń. Warto było im zaufać.

Barbara
Barbara
16 marca 2022 21:25

W idealnym momencie się zgłosiłam i zdążyli z wykonaniem przed zmianą przepisów. Natrafiłam na ekipę pasjonatów, którzy dbali o jakość i porządek podczas wykonywania swej pracy.

Konrad
Konrad
11 marca 2022 18:47

Jakość i precyzja godna polecenia.

Witek
Witek
9 marca 2022 18:57

Doświadczeni, pilni i obowiązkowi fachowcy z ekipy, która ze mną współpracowała godni polecenia. Instalacja oddana w terminie działająca perfekcyjnie.

Andrzej
Andrzej
9 marca 2022 11:39

Może ktoś doradzić, instalacja nadal nie działa błąd falownika 30 dni od zgłoszenia 14 od wizyty serwisanta nikt nie czuje się winny. Moim zdaniem towar jest wadliwy i podlega wymianie, może mam sam kupić drugi i wymienić na działający bo jak na razie to płacę raty za fotowoltaike I za prąd jeśli ktoś tak chce to polecam

Karol
Karol
8 marca 2022 20:03

Hymon to doskonały partner w realizowaniu systemu energii odnawialnej, która wprowadza oszczędność.

Filip
Filip
6 marca 2022 20:43

Doskonali znawcy tematu, którzy potrafią w fachowy sposób teorię przemienić w działającą instalacje.

Andrzej
Andrzej
3 marca 2022 01:31

Witam, z podpisaniem umowy z dostawą nie było problemu, po za tym montaż instalacji miesiąc po terminie. Miesiąc pracowała bez problemu aż zaczęły się z falownikiem, zgłosiłem do serwisu po 14 dniach przyjechał, może to tak długo trwało bo jechał za wschodniej granicy stwierdził że to wina programu, czekam następne dwa tygodnie, serwis twierdzi że wina nie leży po ich stronie tylko producenta falownika (Kodak). Komentarzu nie zamieszczę…..

Małgośka
Małgośka
1 marca 2022 22:41

Udało się przed zmianą przepisów. Współpraca dobra, a instalacja już pracuje i każdy wyprodukowany kW cieszy.

Slawomir
Slawomir
1 marca 2022 16:05

Umowa podpisana 4 stycznia z terminem montażu paneli 18 luty. Przedstawicielka nie odpowiada na telefony i smsy. Obsługa klienta obiecała montaż w następnym tygodniu, minął kolejny i kolejny, nie można się dodzwonić. Właśnie przyszedł pierwszy termin zapłaty kredytu a paneli nadal nie ma. Sprawa prawdopodobnie zakończy się w sądzie. Nie polecam.

Łukasz
Łukasz
24 lutego 2022 22:32

Wybór paneli nie był łatwy. Jednak po kontakcie z Hymon wszystko poszło gładko, a do tego oferta była bardzo konkurencyjna.

Radek
Radek
22 lutego 2022 13:12

Efektywnie z dobrym kontaktem z ekipą wykonawczą. Byłem na bieżąco informowany o etapach realizacji i to mi odpowiadało gdyż nie było żadnych niedopowiedzeń.

andre21alina21
andre21alina21
20 lutego 2022 20:06

Kilkukrotnie rozmawiałam z panem kierownikiem serwisu prawdopodobnie guru firmy […] który lekceważy wszystkie nasze słowa. Miał rozwiązać problem po instalacji pompy ciepła w naszym domu ale od początku wszystko było dziwne. zostałam poinformowana że handlowiec nasz oszukał odnośnie sprzętu, że firme to nic nie interesuje i żebym się cieszyła ze w ogóle odbiera ode mnie telefon. […] sprawy nie zostawiłam i po kontakcie z handlowcem i problem niedogrzewania wody został wytłumaczony i rozwiązany w następnym tygodniu z kimś z firmy

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Monika
Monika
1 marca 2022 18:17
Odpowiedz do:  andre21alina21

U mnie też Hymon zamontował pompę ciepła niskotemperaturowa do żeliwnych grzejników. W domu zimno i także mają moje reklamacje w nosie

Łukasz
Łukasz
18 lutego 2022 09:28

[…] NIE DOŚĆ ŻE ŹLE DOBRALI PANELE DO POTRZEB, OBIECYWALI FALOWNIK Z ZAPASEM MOCY CZEGO TEŻ NIE MA TO JESZCZE OBIECYWALI SZYBKIE ZAŁATWIENIE DOTACJI DO PROGRAMU MOJ PRĄD Z CZEGO SIE NIE WYWIĄZALI. MINĄŁ JUŻ PRAWIE ROK OD ZAŁOŻENIA INSALACJI I 7 MIESIĘCY OD DOSTARCZENIA DOKUMENTÓW DO DOTACJI A ONI NAWET WNIOSKU NIE RACZYLI ZŁOŻYĆ W TERMINIE , PROGRAM SIĘ SKOŃCZYŁ I CZEKAJĄ NASTĘPNY TERMIN…. NIE DOŚĆ ZE PŁACĘ WIĘCEJ ZA RATY NIŻ PŁACIŁEM ZA PRĄD TO JESZCZE MUSZE ZA PRĄD DOPŁACAĆ. NIE POLECAM !!!!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Piotr
Piotr
12 lutego 2022 17:52

Bardzo na tak. Zdążyli w terminie. I mam instalację jeszcze na starych zasadach, a nie, że na tych nowych. Dla mnie to było ważne, bo jednak wiecej się na tym zyskuje. Mają niezłe mozliwości przerobowe. I jeżeli chodzi o wykonanie projektu ale i samo wykonanie instalacji. Szybko, pewnie i całkiem dobrze.

DankaJ
DankaJ
9 lutego 2022 21:24

Jestem zadowolona. Zdążyliśmy z projektem na dachu przet tymi zmianami, jakie zapowiedziano. Czyli mamy całą instalację jeszcze na starych zasadach. Inne firmy nie miały już możliwości przerobowych, i nie dałyby rady. A tu Hymon nie robił problemu. Pewnie przez to, że ma dużo ekip monterskich. Całość bardzo na plus. I projekt i montaż.

Szuwand
Szuwand
3 lutego 2022 20:39

Atrakcyjna oferta szybki termin realizacji i udało się przed zmianą przepisów. Dobra robota!

Dawid
Dawid
1 lutego 2022 21:41

Sumienny wykonawca – polecam.

Elka
Elka
31 stycznia 2022 22:21

Zależało mi na dobrym wykonawcy, który pierwszorzędnie wykona audyt i przedstawi atrakcyjną ofertę. Z kilku ofert wybrałam właśnie firmę Hymon, która sprawdziła się również w praktyce o czym świadczy działająca, zamontowana na mym dachu instalacja.

Tanaś
Tanaś
24 stycznia 2022 23:10

Wykonawca godny polecenia. Wykonywali u mnie instalacje, która została perfekcyjnie dobrana parametrami. Wszystko doskonale się działa, a i dofinansowanie udało mi się załatwić przed zapowiadanymi zmianami.

Kamila
Kamila
20 stycznia 2022 14:11

Od początku do końca profesjonalna obsługa. Zadzwoniłam do działu handlowego i umówiono mnie z doradcą- kontakt tego samego dnia. Jedynie opóźniony transport o jeden dzień, ale poza tym wszystko na 5 🙂

Andrzej
Andrzej
18 stycznia 2022 12:11

Niestety skusiłem się na montaż pompy ciepła 15kw przez firmę Hymon pół roku temu, już za mną kilka wizyt monterów i liczne przeróbki, a instalacja dalej nie pracuje poprawnie. Beznadziejny kontakt z serwisem i wybiórcze odpisywanie na maile. Koordynator serwisu do dzisiaj nie zorientowany w temacie lub nie chce przyznać w czym problem. NIE POLECAM.

Adam
Adam
17 stycznia 2022 19:48

Praca wykonana terminowo, a wszystko działa znakomicie. Lubię współprace z tak słownymi i rzetelnymi fachowcami jak ci z firmy Hymon.

Konrad
Konrad
11 stycznia 2022 19:47

Firma godna polecenia. Znają się na swojej profesji jak i sprawnie i dobrze ją wykonują. Jestem zadowolony z tej współpracy.

Olga
Olga
10 stycznia 2022 19:54

Audyt wraz z wyceną wykonany w dość krótkim terminie. Na sam montaż z racji dużego zainteresowania i mego urlopu troszkę poczekałam. Warto było bo działa to pierwszorzędnie.

Maciej
Maciej
9 stycznia 2022 19:10

Bez zastrzeżeń. Porządnie wykonana praca, dobrze dobrane parametry, wszystko pracuje bez żadnej usterki.

Alek
Alek
7 stycznia 2022 14:39

Nie polecam nawet odradzam kontaktu z ta firma !

AntekMat
AntekMat
6 stycznia 2022 20:03

Mam instalację Hymona na dachu już jakieś pół roku. Jest ok. Działa i generuje całkiem nieźle. Latem to było naprawdę dobrze. Teraz wiadomo, sporo mniej ale i tak jestem zadowolony z poczynionej inwestycji, która jest opłacalna.

Oliwier
Oliwier
3 stycznia 2022 20:37

Mam dość nietypowy, mansardowy dach. Nie tak łatwo było go pokryć, więc i połozenie paneli jest problematyczne. I też projekt musi być zrobiony z głową. Fachowcom z Hymona to sie udało. Jakosć naprawdę dobra i wykonanie pełna profeska.

Wiktor
Wiktor
30 grudnia 2021 17:13

przy zawieraniu umowy ze spółką HYMON fotowoltaika z Tarnowa nie znając się na fotowoltaice, podpisałem w pospiechu wszystkie dokumenty jakie chcieli, bo trzeba było zdążyć z wnioskiem o dofinansowanie 5 tys. złotych ze Skarbu Państwa z terminem do listopada 2020. Okazało się, że tylko termin był prawdziwy, reszta niestety nie. Termin nie został dotrzymany i w/w kwota przepadła. Umowę zawarłem 10/09/2020 a zaświadczenie z energetyki otrzymałem 18/01/2021. Nie zainstalowali trzech faz tylko jedną fazę 10 paneli o mocy 3,65 KV i falownik 3 faz, by mieściło się to w normach i zaleceniach energetyki. Podłączyli się do skrzynki licznikowej (na siłę), żeby to ukryć. Nie sprawdzili, do której fazy się podłączyć. Zaproponowali mi kwotę 14 tys. za minielektrownię. Teraz mam zszarpane nerwy, uszkodzony telewizor, pralkę, garnek i piec elektryczny od Skarbu Państwa za 6 tys. złotych, którego nie mogę podłączyć do tej fotowoltaiki. Prąd płynie 100% do energetyki, na czym tracę. Odpowiedzi na ostatnią skargę nie otrzymałem, natomiast napisali mi, że ” w ocenie spółki przedmiotowe oświadczenie jest nieuzasadnione i nie może wywrzeć żadnych skutków prawnych”. Firma czuje się bezkarna bo wspiera ich energetyka.

Marcin
Marcin
26 grudnia 2021 22:04

U mnie robią instalację od 28 października i nie wiem kiedy skończą trzecia wersja nie przechodzi pomiarów !!!

MarekM
MarekM
22 grudnia 2021 20:56

Działali u mnie ponad rok temu. Nie miałem żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa co mnie cieszy. Kontakt w sprawie serwisowania był już trudniejszy lecz w końcu dotarli i wszystko sprawdzone. Myślę, że popularność instalacją fotowoltaiczną sprawiła, że mają mniej czasu. Czasami jednak warto poczekać i mieć gwarancję dobrej jakości.

Jan
Jan
9 grudnia 2021 23:30

Witam sam montaż ok ,ale jeśli chodzi dotację mój prąd wzięli pełnomocnictwo a nie złożyli wniosku w ogóle tylko mnie wprowadzali w błąd podali numery złożenia wniosku który był niby mój a jak się okazało nie należał do mnie i 5000 przepadło kazali czekać na pieniądze .złożyli dopiero teraz na 3000 i to z licznymi błędami nie podając w ogóle mojego maila aby nie miałbym żadnej kontroli ani informacji od Narodowego Fund.,Po długich pisanych pismach i telefonach do Narodowego Fund. cała prawda ujrzała światło dzienne jak firma która podająca się za Lidera na rynku polskim mnie potraktowała, nie składając wniosku w terminie .Przestrzegam chcących powierzyć wypełnienie wniosku Mój Prąd firmie Hymon. Firma w ogóle nie poczuwa się do odpowiedzialności.

KaminZo
KaminZo
6 grudnia 2021 20:27

Konkretna, atrakcyjna oferta i fachowe podejście do wykonania instalacji.

Krzysztof
Krzysztof
4 grudnia 2021 12:40

Nie działa jak powinna
Po założeniu cię olewają-martwe telefony
Nie polecam
Tylko nerwy
Szkoda kasy na to

Lidka
Lidka
30 listopada 2021 20:49

Dobra oferta, a i wykonanie bez żadnych komplikacji. Szkoda, że nie załatwiają w całości dofinansowania ale pomoc, której mi udzielili przy wypełnianiu papierów jak i liczne podpowiedzi okazały się pomocne i udało mi się to okiełznać.

JAN
JAN
23 listopada 2021 11:51

od pół roku nie mogą załatwić mojej reklamacji.
totalnie olewają.
mimo stwierdzenia przez ich serwisanta iż zamontowany falownnik jest nie do instalacji o tej mocy na którą opiewa umowa, to nikt nie raczy się tym zająć. Umowa była zawarta na 9,78 KW a zamontowano falownik do 8KW. Nigdy instalacja nie osiągnęła mocy zapisanej w umowie.
Nie polecam tej firmy

Adrian
Adrian
24 listopada 2021 15:09
Odpowiedz do:  JAN

Przewymiarowanie mocy instalacji względem falownika w zakresie 105%-120% nie jest wcale takim złym rozwiązaniem, jeśli nie ma Pan w planie rozbudowy instalacji na standardowej jednostce centralnej. Ja nalegałem na inwerter o mocy 5k do instalacji 6kwp. Jest masa filmików omawiających szczegółowo temat. Naturalnie, jeśli ofertowano falownik większej mocy to taki powinni zamontować.

Pozdrawiam,
AD