Hymon opinie 2022: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Hymon jest jedną z czołowych polskich firm, realizujących elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Od niedawna posiada ona również w swojej ofercie ekologiczne pompy ciepła, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z usług firmy Hymon skorzystało dotychczas dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji w urządzenia OZE mogli zminimalizować swoje rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie do minimum. Jakie są warunki oferty Hymon?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika od Hymon – cena, warunki

Hymon funkcjonuje na rynku od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

 • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
 • uzgodnienia terminu instalacji;
 • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
 • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
 • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
 • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
 • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Firma ma na swoim koncie ponad 75.000 wykonanych mikroinstalacji, o łącznej mocy 500 MW –  można zatem mówić o sporym doświadczeniu. Ponadto, Hymon jest także dystrybutorem wiodących producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 100 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego “know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą. Warto podkreślić, że Hymon (jako jedna z niewielu firm w Polsce) dysponuje także własnym laboratorium badawczym w Tarnowie, w którym testuje jakość i parametry oferowanych przez siebie urządzeń. Wszystko to po to, by upewnić, że sprzęty dostarczane klientom faktycznie spełniają deklarowane normy.

Jakie podzespoły w ofercie fotowoltaiki Hymon?

Ważną informację jest, że firma Hymon jest wyłącznym dystrybutorem modułów sygnowanych marką Blaupunkt. Są to urządzenia stosunkowo nowe na rynku, które zapewniają sprawność sięgającą blisko 21% (moduł 410 W) i moc na poziomie ok. 84,8% po 25 latach. Dodatkowo objęte są gwarancją produktową wynoszącą 15 lat.

Jeśli chodzi o inwertery, to w ofercie znajdziemy urządzenia m.in. Sofar, Fronius, Solar Edge czy Deye. Oprócz tego, dostępne są również inwertery Blaupunkt (również i w ich przypadku, Hymon jest wyłącznym dystrybutorem – tych falowników nie dostaniecie nigdzie indziej). Powyżsi producenci należą do wiodących na rynku.

Co ciekawe, firma Hymon jest także producentem systemów montażowych do PV (ale też pomp ciepła), co zapewnia doskonałe dopasowanie i wytrzymałość całych konstrukcji.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Hymon fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2022 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po kilku latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

 • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nawet do 5.000 zł);
 • kredyt na fotowoltaikę – Hymon współpracuje z instytucjami finansowymi (m.in. z Alior Bankiem), które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
 • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Co istotne, współpracując z Hymon można liczyć na vendorskie warunki leasingowe i kredytowe. Dzięki temu produkty oferowane przez Hymon dostępne są na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach.

Hymon – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Pompy ciepła Hymon – cena, warunki

Nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła obok fotowoltaiki, to jedne z popularniejszych urządzeń OZE, na które decydują się Polacy (tylko między 2017, a 2020 rokiem rynek pomp ciepła urósł pięciokrotnie). Coraz częściej, zwłaszcza na obszarach miejskich i podmiejskich stają się one technologią pierwszego wyboru. Nic dziwnego, bowiem wyróżniają się one:

 • niezawodnością – urządzenia te mogą pracować z pełną efektywnością nawet przez 50 lat. Do tego, pompy ciepła czerpią nawet do ok. 75 – 80 proc. energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń i c.w.u. z otoczenia, a tylko pozostałe 20 – 25 proc. energii musi zostać dostarczone z sieci (lub jak ktoś posiada, z instalacji PV);
 • niskimi kosztami eksploatacji – pompa ciepła to doskonały sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody. Ponadto, dzięki montażowi pompy ciepła można uniezależnić się rosnących cen materiałów opałowych;
 • maksymalnym komfortem i wygodą – nie tylko nie trzeba pamiętać o zakupie paliwa, czy składowaniu opału, ale i obsłudze pompy ciepła. Najczęściej wystarczy przed sezonem grzewczym dokonać serwisu pompy ciepła, a w przypadku jej obsługi dużym udogodnieniem jest możliwość zdalnego nadzorowania instalacji poprzez aplikację MELCloud;
 • bezpieczeństwem i wkładem w ochronę środowiska – biorąc pod uwagę ten pierwszy aspekt, pompy ciepła nie mają sobie równych (ich działanie nie wiąże się z ryzykiem wybuchu czy ulatniania się gazu, nie stwarzają one także zagrożenia pożarowego). Pompy ciepła, przez to, że do podgrzewania pomieszczeń i wody użytkowej wykorzystuje głównie OZE, przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery (nie następuje w nich proces spalania, a tym samym nie są produkowane żadne toksyczne substancje).

Prawidłowo dobrana powietrzna pompa ciepła jaką w swojej ofercie posiada firma Hymon
jest niezawodnym urządzeniem, który zapewnia wysoki komfort termiczny nawet w przypadku ekstremalnych temperatur zewnętrznych.

Hymon pompa ciepła – dla kogo?

Pompy ciepła są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła, przeznaczonym zarówno dla gospodarstw domowych, rolników, jak i firm. Przy czym najlepiej sprawdzają się one zwłaszcza w instalacjach z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania.

Co istotne, pompę ciepła powietrze-woda zainstalować można zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku, a jej montaż jest niemal bezinwazyjny (nie wymaga tak, jak w przypadku gruntowej pompy ciepła skomplikowanych prac ziemnych czy budowlanych). Kompaktowa budowa i czysta, cicha praca pompy ciepła Hymon umożliwiają jej montaż nawet w przypadku braku specjalnych pomieszczeń w rodzaju kotłowni.

Pompy ciepła Hymon – oferta

Firma Hymon posiada w swojej ofercie zarówno pompy ciepła dla klientów indywidualnych, jak i te dedykowane do biznesu (wysokotemperaturowe, oraz łączone w kaskady dla budynków przemysłowych i komercyjnych). Wśród nich znajdują się pompy ciepła Hisense i pompy ciepła Hymon RSV. Hymon jest również wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła Blaupunkt w Polsce, które powstały po to, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Ten niemiecki producent w swojej ofercie posiada powietrzne pompy ciepła Monoblok i Split. Pompy ciepła Blaupunkt wykorzystują wysokiej jakości komponenty od wiodących dostawców (w tym sprężarkę rotacyjną Panasonic, sterownik i zawór rozprężny Carel, czy wentylator inwerterowy Wolong). Dodatkowo, urządzenia grzewcze tej marki wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną (oszczędzają energię o ponad 30 proc.), inteligentnym sterowaniem i odszranianiem, cichym trybem pracy, a także nowoczesnym designem i precyzją wykonania. Pompy ciepła Blaupunkt mają różną moc (od 10kW do 19 kW), co pozwala na dobór optymalnego rozwiązania.

Hymon pompy ciepła – cena

Pompy ciepła Hymon, to ogrzewanie przyszłości oferujące każdemu użytkownikowi komfort cieplny i niezależność od zewnętrznych dostaw, szczególnie teraz kiedy ceny gazu i innych paliw kopalnych drastycznie rosną. To, jaki będzie koszt pompy ciepła w dużej mierze zależy od m.in.

 • dolnego źródła – najtańszym rozwiązaniem są pompy ciepła powietrzne, które w ofercie posiada firma Hymon;
 • od parametrów jakimi charakteryzuje się urządzenie (czyli mocy pompy ciepła i współczynników wydajności COP i SCOP);
 • technologii budowania domu oraz powierzchni i sposobu jej użytkowania.

Warto jednak pamiętać, że zakup i montaż pompy ciepła to inwestycja, która zwraca się w stosunkowo krótkim czasie (niekiedy już po 5-7 latach). Może to jednak nastąpić znacznie szybciej, kiedy inwestor zdecyduje się na skorzystanie, z którejś z form dofinansowania do tych urządzeń grzewczych. Może to być np.

Hymon – zalety i wady

Zalety Hymon

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych
Duże doświadczenie na rynku
Własne magazyny (firma ta jako jedna z nielicznych wszystko co ma w ofercie, posiada również na magazynie w Polsce)
17 fizycznych oddziałów w całej Polsce (na 10 firm z TOP PV i PC firma Hymon posiada ich najwięcej)
Profesjonalne ekipy montażowe, jak i serwisowe, z czego każda z nich pracuje na wyłączność firmy Hymon
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Ugruntowana marka
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
Monitorowanie i optymalizacja każdej instalacji pod względem doboru elementów i montażu
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju
Wysoka jakość najbardziej innowacyjnych produktów dostępnych na rynku
Gruntowna wiedza na temat aktualnych trendów w temacie paneli słonecznych i pomp ciepła
Gwarancja obejmująca montaż (firma bierze pełną odpowiedzialność za to co wykonuje, a nie tylko odwołuje się do gwarancji produktowych producenta)
Własne laboratorium badawcze z siedzibą w Tarnowie (firma nie wypuszcza na rynek niczego co nie przejdzie szeregu testów potwierdzających sprawność oraz parametry podawane przez producentów)

Wady Hymon

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety, ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Ponadto firma Hymon ma w swojej ofercie pompy ciepła, które pozwalają na ekologiczne i oszczędne ogrzewanie domu oraz przygotowanie c.w.u.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
239 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zaranek
Zaranek
28 września 2022 00:02

Jakość i całkiem niezłe warunki. Parametry też niezłe w projekcie. Dopasowanie do klienta, możliwości i potrzeb domu i firmy. Widać od razu duże doświadczenie i profesjonalizm w podejściu i oferowanych rozwiązaniach, które nie zawsze sa tak proste, jakby się wydawało.

Jola
Jola
22 września 2022 21:32

Po prostu elegancko. Wszystko zrobione na czas. Do tego sam projekt elegancki, jakoś tak fajnie te panele zaprojektowane, że ładnie się na dachu układają. No i najważniejsze, że zaoferowana moc, jest odpowiednio duża, a nawet trochę większa niż to, co normalnie płacimy. Oczywiście wiem, i też to został mi wytłumaczone, że zimą będzie tego prądu mniej, ale latem o wiele więcej i raczej musze na to patrzeć właśnie z perspektywy roku, a nie miesiąca. Fajnie że też trochę edukują 🙂

Ślusarska
Ślusarska
15 września 2022 00:15

Bezproblemowy kontakt i fajne podejście. Miła ekipa. I człowiek od projektu 🙂 całkiem konstruktywna rozmowa która przełożyła się w rozwiązanie na dach. optymalne pod względem zagospodarowania przestrzeni i wykorzystania możliwej mocy.

Beata
Beata
12 września 2022 18:51

Jestem zadowolona z całości. Fajne podejście i całkiem ok. Oferta i wykonanie raczej na plus. Ekipa sie postarała, projektant też. Wyniki są, wiec liczy sie na plus.

BBolek
BBolek
10 września 2022 21:26

No i ekstra. Firma ma fajne podejście do klienta i bardzo rozległą ofertę. Bo to nie tylko panele PV. Całkiem sensowne podejscie i spore mozliwosci. W końcu to jedna z wiekszych firm, wiec stworzenie czegoś duzego to dla nich normalne zadanie.

JerzyK
JerzyK
7 września 2022 20:20

Potrafią zrobić dobrą ofertę i dać dobry sprzęt. Wszystko dobrane pod klienta. Tak jak lubię. Nie jest, ze cos z katalogu, że musi być zrobione tak a nie inaczej. Moja sugestia i tak dopasowana forma, bym to ja był zadowolonym klientem. W końcu to moja instalacja, mój dach i moja kasiorka 🙂

Miro
Miro
4 września 2022 14:09

Hymon potrafi dać całkiem fajna ofertę. Oczywiście trochę trzeba przedstawiciela nacisnąć, by to nie było takie rozwiązanie z katalogu, ale potrafią zrobić naprawdę dużo fajnych rzeczy. Tylko trzeba im trochę pokazać kierunek. Ale są otwarci. Dobra rozmowa z przedstawicielem potrafi sporo. Szczególnie jak robi się dużo i panele i pompę i to w komplecie. A do tego ma się dość nietypowy dach, to nie da się do tego podejść katalogowo. Bo to się po prostu nie sprawdzi.

Wiola
Wiola
1 września 2022 11:30

Raczej jestem z tych zadowolonych klientów. Może czas montażu był długi, ale samo projektowanie i podejście do klienta, jego potrzeb i różnych rozwiązań był bardzo ok. Uwzględniono właściwie wszystkie potrzeby i zrobiono to całkiem profesjonalnie. A dach nie jest łatwy do takich zadań, bo wielospadowy i trochę wykuszy ma.

BorysZ
BorysZ
28 sierpnia 2022 14:01

Na projekt trochę się czeka ale jego koncepcja i jakość jest naprawdę fajna. Widać, że zadbano o wszystko. Panele rozłożone w najbardziej optymalny sposób przy stosunkowo małej powierzchni dachu. Co jest sporym problemem u mnie, a nie chcieliśmy instalacji na gruncie, bo szkoda po prostu działki. Hymon z tej sytuacji wybrnął całkiem dobrze. Zastosowali chyba mocniejsze moduły, by wykorzystać tak ograniczoną przestrzeń. Najważniejsze, że planowany uzysk z instalacji jest na odpowiednim poziomie.

Sawicka
Sawicka
24 sierpnia 2022 16:08

Firma która ma szerokie możliwości i potrafi się dopasować do klienta. Czy jest to dom mieszkalny czy firma, gdzie możliwości i potrzeby są zupełnie inne. Ważne, że jest z kim pogadać i można dostać sensowne propozycje. Z punktu widzenia klienta to najważniejsze. I nie tylko panele mają w ofercie, wiec spokojnie da się tu ugrać coś więcej jak potrzeba 🙂

Szymon
Szymon
10 sierpnia 2022 20:46

Oferują nie tylko montaż ale i wsparcie podczas realizacji i nie tylko gdyż serwisowaniem też się zajmują.

Hubert
Hubert
8 sierpnia 2022 20:59

Doskonałe podejście i wykonanie projektu kompleksowo wraz z montażem. Wzorcowa obsługa godna pozytywnej rekomendacji.

Zuza
Zuza
6 sierpnia 2022 20:58

Jak dla mnie najważniejszy był kontakt i wytłumaczenie wszystkiego z oferty i projektu. Ja się na tym nie znam, a chce świadomie dokonać zakupu. Bez wiedzy nie da się. Tutaj nie było z tym żadnego problemu. Doskonale przekazane informacje, wszystko wytłumaczone. Bardzo na plus. Też dobry kontakt z przedstawicielem. Od razu sugestia (praktyczna) by zrobić większą instalację niż aktualne potrzeby. Konsumpcja i tak rośnie z czasem. Sensowne podejście.

Dawid
Dawid
4 sierpnia 2022 20:25

Dobry znawca spraw dotyczących paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Podpowie i wykona dobrą robotę, która zadba o energię dla domu.

Kaśka
Kaśka
2 sierpnia 2022 21:07

Umiejętne oszacowanie zapotrzebowania w energię, a do tego doskonale i w szybkim terminie wykonany montaż. Warto im zaufać.

Marta
Marta
31 lipca 2022 14:19

Posiadana wiedza i doświadczenie czyni z nich mistrzów w swej profesji. Prace wykonane sprawnie i bez żadnych komplikacji..

Michał
Michał
18 lipca 2022 20:41

Hymon to szybka obsługa, gwarancja dobrze dobranych parametrów i instalacji działającej perfekcyjnie przez lata.

Lach
Lach
12 lipca 2022 21:28

Niezawodni wykonawcy dzięki którym sne o niższych rachunkach za prąd się ziści.

Duda
Duda
8 lipca 2022 22:20

Najważniejsze by firma dawała poczucie bezpieczeństwa, że to, co robią będzie działać dobrze, i że bedzie można liczyć długo na prawdiwa pomoc. Tutaj nie ma ztym problemu. Duża firma to gwarancja stabilnosci. A sama oferta sensowna i bezproblemowa. Uwzględniająca właściwie większość założeń.

Iza
Iza
4 lipca 2022 20:06

Świetne podejście do tematu. Handlowiec sporo wyjaśnił. Do tego to duża firma, wiec i duże zaufanie. Jakoś nie mam zaufania do tych małych, bo dziś są a jutro? Kto to wie? Wolę wybierać ofertę u stabilnego dostawcy.

SłaWol
SłaWol
3 lipca 2022 20:33

Długoletnie doświadczenie budzące zaufanie u inwestora gdyż ważny jest nie tylko montaż ale i serwisowanie by to wszystko działało sprawnie długie lata.

Ala
Ala
28 czerwca 2022 19:04

Firma godna polecenia z ekipami na medal.

Oskar
Oskar
26 czerwca 2022 20:40

Duża, poważna firma. Mają i panele i pompy ciepła. Działają na dużą skalę, bo to duża firma. Sporo ekip montażowych, dobra obsługa. Wszystko na czas. Nawet przy dużych zamówieniach.

sobczak
sobczak
24 czerwca 2022 20:26

Fajna współpraca z firmą. Oferta, produkt. Parametry dobre, wiec nie ma się do czego przyczepić. Kontakt i samo podejście do mnie, jako klienta było ok. Nie było jakiś momentów, ze miałem problem i nikt nie odbierał, nie odzwaniał. Jakoś takich problemów nie miałem.

Dawid
Dawid
12 czerwca 2022 12:03

Wysoka jakość paneli i doświadczenie w tworzeniu całej instalacji, a do tego wycena wykonywana bezpłatnie.

Łukasz
Łukasz
8 czerwca 2022 16:22

Godni zaufania, a ich prace objęte są 15-letnią gwarancją.

Przemysław
Przemysław
7 czerwca 2022 20:35

Dobry kontakt i kompleksowe przedstawienie oferty.

Marcin
Marcin
6 czerwca 2022 21:06

Wieloletnie doświadczenie, a to liczy się na tle konkurencji.

Mago
Mago
25 maja 2022 22:35

Przedstawiona oferta na atrakcyjnym poziomie cenowym. Wykonanie na dobrym, satysfakcjonującym poziomie i przed czasem założonym w umowie. Polecam.

Czapiewska
Czapiewska
22 maja 2022 20:32

Współpraca co prawda miała miejsce pół roku, ale za to mieliśmy czas na sprawdzenie, czy wszystko działa tak, jak powinno. Wiadomo, zima to nie jest najlepszy wyznacznik skuteczności instalacji. Raczej wartości są małe. Ale już kwiecień/maj pokazuje, ze parametry instalacji są dobre i fajnie rosną. Lato to dopiero będzie coś. Także nasza instalacja od Hymona pracuje dobrze. I nam to pasuje.

Paweł
Paweł
11 maja 2022 19:22

Dobra współpraca, a instalacja wytwarza efektywnie energię, aż miło się to nadzoruje.

Dubiel
Dubiel
9 maja 2022 20:18

Kontakt średni lecz wykonanie staranne i zgodnie z przyjętymi terminami. Oceniając całość to pozytyw zasłużony.

Sebastian
Sebastian
5 maja 2022 08:48

Sama oferta i jakość wydają się byc ok. niestety obsługa na 1 (w skali od 1 do 10). brak terminowaości i jakiejkolwiek komunikacji na poziomie. Moim zdaniem są zdecydowanie lepsze frmy na rynku.

Marzena
Marzena
23 sierpnia 2022 10:26
Odpowiedz do:  Sebastian

jaką firmę Pan by polecił ?

Karola
Karola
3 maja 2022 21:28

Nie mam uwag 🙂 Wszystko załatwione tak, jak w umowie. I to całkiem szybko, z minimalnym obsunięciem terminu, co dla mnie jest dużym zaskoczeniem. Patrząc na cały proces budowy to byłam przyzwyczajona do ciągłych przesunięć terminów. A tutaj to naprawdę wyszło całkiem dobrze.

Endi
Endi
27 kwietnia 2022 23:31

Niestety skusiłem się na montaż pompy ciepła 15kw przez firmę Hymon pół roku temu, już za mną kilka wizyt monterów i liczne przeróbki, a instalacja dalej nie pracuje poprawnie. Beznadziejny kontakt z serwisem i wybiórcze odpisywanie na maile. Koordynator serwisu do dzisiaj nie zorientowany w temacie lub nie chce przyznać w czym problem. NIE POLECAM.

Jaworska
Jaworska
27 kwietnia 2022 21:01

Udało nam się całkiem sprawnie wykonać instalację. Szybo dostaliśmy cały projekt i fajnie zostało wykonane. Cenowo tez całkiem fanie. Sama instalacja jest na plus.

Maja
Maja
24 kwietnia 2022 20:23

Firma na medal bo umowa zrealizowana w 100% bez żadnych potknięć, nawet tych terminowych.

Michał
Michał
19 kwietnia 2022 21:27

Budowa instalacji bez najmniejszych potknięć, a praca wykonana perfekcyjnie.

Galos
Galos
12 kwietnia 2022 15:25

Hymon u mnie sie sprawdził. Wykonali swoją robotę w ekspresowym tempie. I projekt i montaż. A już nie miałem nadzieji na to. Ale po ich stronie wszystko zagrało perfekcyjnie.

Laura
Laura
11 kwietnia 2022 18:11

Ekipę, która u mnie działała tworzyli pasjonaci fotowoltaiki. Działali sprawnie i zadbali o wysoki standard jej wykonania.

Daria
Daria
7 kwietnia 2022 20:41

Przedstawione koszty wykonania przystępne, a efekt ekipy, która u mnie wykonywała całą instalację godna pochwały. Dobrzy są w swym fachu.

Angelika
Angelika
5 kwietnia 2022 20:54

Współpraca z nimi to doskonałe oświadczenie bo jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z ekipą tak słowną i wykonującą swą pracę z rzetelnie i z przyjemnością. Ekipa warta polecenia.

Paweł G.
Paweł G.
31 marca 2022 21:27

Wykonawca godny polecenia, który wykazał się kunsztem już w momencie doboru parametrów instalacji jak i później przy montażu. Instalacja sprawna i każdego dnia pracuje generując większe lub mniejsze zasoby energii w zależności od pogody co mnie jako użytkownika bardzo cieszy.

Marek
Marek
26 marca 2022 21:08

Bezpłatny audyt przeprowadzili błyskawicznie, a wycena instalacji była na dobrym poziomie w porównaniu z konkurencją. Po podpisaniu umowy kontakt i współpraca bez zastrzeżeń. Warto było im zaufać.

Barbara
Barbara
16 marca 2022 21:25

W idealnym momencie się zgłosiłam i zdążyli z wykonaniem przed zmianą przepisów. Natrafiłam na ekipę pasjonatów, którzy dbali o jakość i porządek podczas wykonywania swej pracy.

Konrad
Konrad
11 marca 2022 18:47

Jakość i precyzja godna polecenia.

Witek
Witek
9 marca 2022 18:57

Doświadczeni, pilni i obowiązkowi fachowcy z ekipy, która ze mną współpracowała godni polecenia. Instalacja oddana w terminie działająca perfekcyjnie.

Andrzej
Andrzej
9 marca 2022 11:39

Może ktoś doradzić, instalacja nadal nie działa błąd falownika 30 dni od zgłoszenia 14 od wizyty serwisanta nikt nie czuje się winny. Moim zdaniem towar jest wadliwy i podlega wymianie, może mam sam kupić drugi i wymienić na działający bo jak na razie to płacę raty za fotowoltaike I za prąd jeśli ktoś tak chce to polecam

Karol
Karol
8 marca 2022 20:03

Hymon to doskonały partner w realizowaniu systemu energii odnawialnej, która wprowadza oszczędność.

Filip
Filip
6 marca 2022 20:43

Doskonali znawcy tematu, którzy potrafią w fachowy sposób teorię przemienić w działającą instalacje.