Fotowoltaika Hymon Energy 2021 – opinie i recenzja

fotowoltaika Hymon Energy 2020 - opinie i recenzje

Hymon Energy jest czołową polską firmą, która realizuje elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Z jej usług skorzystały już dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji zaoszczędzili na energii elektrycznej setki złotych w skali roku. Jakie są warunki oferty Hymon Energy?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Hymon Energy – lider fotowoltaiki

Hymon Energy jest liderem rynku fotowoltaicznego w Polsce już od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Hymon Energy swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

  • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
  • uzgodnienia terminu instalacji;
  • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
  • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
  • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
  • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
  • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Ponad 20.000 wykonanych realizacji popartych jest pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Ponadto, Hymon Energy jest także dystrybutorem najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 75 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 700 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon Energy jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon Energy jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego “know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Hymon Energy fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2021 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon Energy? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon Energy.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon Energy fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po ok. 5-6 latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

  • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nie wyższą jednak niż 5.000 zł);
  • kredyt na fotowoltaikę – Hymon Energy współpracuje z instytucjami finansowymi, które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
  • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Hymon Energy – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon Energy otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon Energy dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Hymon Energy – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Hymon Energy

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Korzystne ceny materiałów
75 własnych doświadczonych ekip monterskich
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
Monitorowanie i optymalizacja każdej instalacji pod względem doboru elementów i montażu
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju;
Wysoka jakość najbardziej innowacyjnych produktów dostępnych na rynku
Gruntowna wiedza na temat aktualnych trendów w temacie paneli słonecznych
15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego

Wady fotowoltaiki Hymon Energy

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon Energy jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Jedyne czego brakuje na stronie firmy to informacji dotyczących kosztów inwestycji i sposobów finansowania fotowoltaiki.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, energetyką i naukami przyrodniczymi. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i taniec flamenco.

Dodaj komentarz
guest
79 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Inga
Inga
11 kwietnia 2021 20:51

Pierwszorzędny kontakt i jakość wykonanej pracy. Jesteśmy zadowoleni z działającej instalacji i opieki serwisowej jaką zostaliśmy objęci.

cropka
cropka
18 marca 2021 15:06

Mam ponad rok instalację zrobioną przez Hymon. Po takim czasie mogę napisać kilka słów 🙂 Sama umowa i proces zakupu raczej ok. Do tego długo nie czekaliśmy na montaż. No ale boom na instalacje dopiero się zaczynał. Teraz pewnie jest inaczej, dłuższe terminy. Sama instalacja to jak dla nas bardzo trafiona inwestycja. Ilość generowanego prądu przekroczyła zamierzone wartości. Jesteśmy z tego tytułu zadowoleni. Wszystko działa i nic się z sama instalacją nie dzieje niepokojącego. Uważam, że panele PV to obecnie najlepsze rozwiązanie do domu.

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:35

Czy ktoś z państwa wspolpracowal z p. Sandro? Proszę o e-mail justynalis89@gmail.com

Sikora
Sikora
2 marca 2021 18:44

Ja jestem zadowolony z całego kształtu współpracy z Hymonem. I na etapie wstępnych rozmów było dobrze i przy projekcie było fajnie. A ekipa od montażu tez sie spisała. Opóźnienia typu jeden dzień przy takiej inwestycji to żaden problem jak dla mnie. Najważniejszy tak naprawdę jest efekt który dają panele. A ten jest bardzo fajny. U mnie się to rozwiązanie bardzo sprawdza.

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:20
Odpowiedz do:  Sikora

Witam czy mógłby się pan / pani odezwać na e mail ? justynalis89@gmail.com chciałabym zaczerpnąć informacji będę wdzięczna.

Agnieszka
Agnieszka
28 lutego 2021 20:57

Miesiąc temu była u mnie pani przedstawicielka wszystko ładnie pięknie poprosiliśmy o audyt dla pompy ciepła wszystko tez ok miesiąc czekania na wycenę z panią przedstawiciel tylko kontak mailowy A to technik chory A to dużo pracy totalne olanie klienta firma powinna dobierać sobie bardziej kompetentnych pracowników żenada

Karol Mielcarek
Karol Mielcarek
25 lutego 2021 20:22

Doświadczenie, rzetelność, terminowość to cechy, którymi wykazali się podczas pracy przy budowie instalacji fotowoltaicznej na mym dachu.

Artur
Artur
18 lutego 2021 19:45

Realizacja umowy w 100%. Instalacja działa doskonale, a z serwisem jest dobry kontakt.

jan
jan
17 lutego 2021 11:09

witam jak macie jakiekolwiek wątpliwości wynikające z umowy należy jak najprędzej wypowiedzieć umowę za zwrotnym potwierdzeniem odbioru bo po 14 dniach to do prawnika itd

Karolina
Karolina
14 lutego 2021 07:27

Witam. Czy ktoś odstąpił od umowy dostawy paneli po terminie 14 dni od dnia podpisania umowy?

Mieczyslawa
Mieczyslawa
18 lutego 2021 01:22
Odpowiedz do:  Karolina

To tak to źle wygląda?A dlaczego rezygnujesz?

Remigiusz
Remigiusz
11 lutego 2021 21:48

Zrubmy im tą przyjemność i podajmy ich do UWAGI albo SPRAWA DO REPORTERA krutko bo się bawią z nami

Remigiusz
Remigiusz
11 lutego 2021 21:42

Firma nie godna polecenia zaczęli prace po 2 m-ce od podpisania umowy na licznik czekałem 3 miesiące bo zapomnieli zgłosić do energetyki solary do dzisiaj nie wytwarzają prądu a oni twierdzą że tak jest dobrze kto ma płacić za rachunki poraszka mają gdzieś klienta

Sylwia
Sylwia
9 lutego 2021 14:08

NIE POLECAM, Sprzedawca powie wszystko, aby sprzedać towar […], a firma nie bierze odpowiedzialności za jego działania, obsługa posprzedażowa na zerowym poziomie.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

KAROLINA
KAROLINA
14 lutego 2021 07:34
Odpowiedz do:  Sylwia

Pani Sylwio mam podobny problem. Mogę prosić o kontakt pod adresem spidusx@o2pl
Pozdrawiam serdecznie

Kaja
Kaja
8 lutego 2021 19:01

Fajne podejście do klienta, a praca wykonana rzetelnie. Instalacja działa, a wnioski o refundacje, w czym Hymon nam również pomógł złożone.

Maciej J.
Maciej J.
25 stycznia 2021 18:23

Szybki kontakt i montaż terminowy. Jestem zadowolony z współpracy w 100%

jan
jan
22 stycznia 2021 13:16

witam i oddali kasę firma ok ale warto zaznajomić się dokładnie z umową jak to mówią nieznajomość przepisów nie chroni przed odpowiedzialnością

Sławomir
Sławomir
21 stycznia 2021 12:14

Nie rozumiem czemu ludzie nie narzekają rpbila firma hymon u rodziców 2dni 21paneli i skończone teraz robią u mnie jestem zadowolony porostu konkretna firma od popisania umowy po montaż i tyle kto mady to wie dzieci kupić jeden kupi w hymon a inny u firmy krzak wszyscy maja wybor

Marek
Marek
19 stycznia 2021 10:03

Dzisiaj byłem umówiony z przedstawicielem na 9.00. Jest to, jak mówiłem jedyny dzień w miesiącu gdzie mogę go przyjąć. I co? I nie przyjechał!!! Jestem bardzo sumienny i zupełnie nie rozumiem, że mając do mnie numer telefonu, nikt nie potrafił powiadomić mnie, że nie przyjedzie lub spóźni się. Dla mnie ta firma już na tym etapie straciła w oczach.

jan
jan
14 stycznia 2021 16:19

jak nie oddadzą to media… na pewno się o moim przypadku dowiedzą ja nie mam nic do ukrycia

jan
jan
11 stycznia 2021 14:24

a i czy oddadzą mi pieniądze

Michał
Michał
12 stycznia 2021 15:51
Odpowiedz do:  jan

Na pewno nie oddadzą pieniedyz poniewaz ja czekam ponad 3 miesiace na zalozenie paneli na dachu i niiiiic!!
to gdzie ty chcesz zwrot hajsu??
nie moge sie tam dodzwonic wgl

Arkadiusz
Arkadiusz
14 stycznia 2021 00:30
Odpowiedz do:  Michał

Panie Janie i Panie Michale,

próbowali Panowie skontaktować się z infolinią 575 910 300? Czego dotyczy sprawa Panie Janie? Powiem tak – jako autoryzowany przedstawiciel Hymon zawsze Klientom pomagam, nawet tym, którym nie znam. Jeśli nie są to złośliwe komentarze konkurencji, zapraszam skontaktować się ze mną 790 774 730. 🙂

jan
jan
11 stycznia 2021 14:21

podpisałem umowę. i po sześciu dniach odstąpiłem od umowy po dokładnym jej przeczytaniu oczywiście wysłałem na adres firmy i teraz czekam jak się zachowają

Mieczyslawa
Mieczyslawa
18 lutego 2021 01:27
Odpowiedz do:  jan

I co Ci odpisali?Na jaki adres napisałeś,bo ja też chcę zrezygnować.

Mieczyslawa
Mieczyslawa
18 lutego 2021 01:33
Odpowiedz do:  jan

Czy napisałeś na tej umowie ,bo tam jest wydrukowane na dole kartki,że odstępujesz od umowy z dniem tym a tym i trzeba się podpisać.Wysłałeś to czy napisałeś odręcznie?

jan
jan
18 lutego 2021 14:17
Odpowiedz do:  Mieczyslawa

wysłałem rezygnacje o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa ściągnąć z internetu a najlepiej iść do kogoś kto pracuje w jakimś urzędzie i znacie osobiście tą osobę nie wstydzić się urzędnicy mają bardzo dużą wiedzę z znajomości przepisów i pomagają

baranek szon
baranek szon
11 stycznia 2021 11:36

Firma krzak. nie polecam nikomu zakupu instalacji w tej firmie. Zdecydowanie lepiej wybrać firmy konkurencyjen ktore chociaz dotrzymują danego slowa i terminu. Tutaj terminowośc jest jakims zartem i tyle. Za dlugo sie czeka na montaz a na dodatek jest wiele bledow w instalacji. zawsze cos nie dziala, trzeba zcekac w nueskoncznosc na poprawki a i tak nie mozna sie doczekac

Maciej
Maciej
7 stycznia 2021 14:10

Kkasa wyrzucona w błoto bo ta instalacja nie działa jak trza

halina
halina
6 stycznia 2021 11:15

bardzo dlugi czas oczekiwania na zamontowanie instalacji. Przypuszcam ze konkurenja zrobiłaby to syzbciej

niezadowolony klijęt
niezadowolony klijęt
4 stycznia 2021 09:19

Bardzo niekompetentni pracownicy którzy nie umieją zainstalowac prostej instalacji na dachu a wykonannie bardzo marne.

Z całego serca nie polecam

michaił
michaił
5 stycznia 2021 10:44
Odpowiedz do:  niezadowolony klijęt

Pisze się: klient. To całkiem proste słowo.

Ewelina
Ewelina
30 grudnia 2020 22:10

nie polecam tej firmy w lubuskim .Panele przyszły nie takie jak chcieliśmy wciskany kit że te są lepsze.Po kontakcie z doradcą umowa była że obniży cenę. Po zamontowaniu paneli okazało się że z ceny można zejść tylko o parę groszy.koniec końcem faktura została wystawiona jak za te droższe panele a dostaliśmy tańsze a przedstawiciel przestał odbierać telefony.Centrala karze dzwonić do przedstawiciela i tak w kółko.Będę odradzać tą firmę każdemu

Adam
Adam
22 grudnia 2020 19:40

Z całym szacunkiem nie polecam tej firmy z Tarnowa i ludzie którzy tam pracują są nie odpowiedzialni, wręcz nie udolni. Dlaczego, otóż o 3 tygodnie opóźnili mi montaż instalacji 4kw zaczęli 9 listopada ostatecznie skończyli 25 listopada (łącznie robili 3 dni). Ponieważ kierownik nie potrafił załatwić zwyżki na konkretny dzień przez to owe opóźnienie. Dlatego stwierdzam iż kompletnie nie byli przygotowani pierwszego dnia montażu. 26 listopada przelałem ekspresowo pieniądze na konto by firma miała tego samego dnia a następnego mogła złożyć pełnomocnictwo do zakładu energetycznego na wymianę licznika dwu kierunkowego. Mijają kolejne 3 tygodnie i cisza w Energii. Dzwonię do Hymon 21 grudnia a tu sie okazuje ze wniosek nie złożony, faktury nie otrzymałem. Po prostu robią sobie kpiny z klientów, za nic kompletnie nie odpowiadają, ludzie nie chcecie nerwów omijajcie tą firmę szerokim łukiem.

Milena
Milena
22 grudnia 2020 17:47

Może ktoś tutaj pomoże, panele z firmy Hymon założone wszystko niby działa, pierwszy rachunek niby ok 50zl a następny 400zl czyli minimalnie mniejszy niż przed założeniem paneli, pan nam obliczył że może spokojnie sobie plyte indukcyjna założyć, ja nic nie zmieniłam tylko rachunki mam praktycznie jeszcze raz takie. Miał ktoś taka sytuację?

Martyna
Martyna
19 stycznia 2021 10:34
Odpowiedz do:  Milena

Również nie polecam firmy. Klient jest dobry do momentu podpisania umowy, później olewka. Składam reklamację ponieważ wydałam na instalacje 41000zl a rachunki za prąd bez zmian. Może coś nie działa, niech przyjadą i sprawdzą. Ale umywają ręce tłumacząc się, ze moc 8,32kw to jest moc orientacyjna i ch…j. Energii miało wystarczyć na ogrzanie domu a tu dupa, nawet na użytkowanie domowe nie starcza. Nie polecam ten firmy.

Kasia
Kasia
29 stycznia 2021 12:45
Odpowiedz do:  Milena

Witam mam podobna sytyacje i wyjaśniałam to niby panele pracują ponad normę ale rachunek za pół roku to 497 zł. W energetyce mi wyjaśnili co jest nie tak bo za mało się wprowadza Energy czyli nadprodukcjia zamała. Mi wyliczono 13 paneli o mocy 4,16 ale przy takiej mocy ja do energetyki powinnam odprowadzać 3,800 kWh a wprowadziłam 2,900 bo jak mi pani ładnie to wyjaśniła że to co na bieżąco się zużywa nie jest rejestrowane przez licznik a dopiero pobór i wprowadzenie jest rejestrowane u mnie to wyglądało tak pierwsze półrocze 1466 wykorzystane a pobrane 160 kWh 169 do zapłaty a drugie półrocze wykorzystane 1889 a pobrane 867 do zapłaty 497 tak że brakuje mi abym na czysto wyszła 0,900 kWh tak to mi pani wyliczyła a i powiedziała że mają dużo takich telefonów wina tkwi po stronie firmy i ludzie składają reklamację i mają na koszt firmy dokładane panele. Też mam zamiar tak zrobić

Wojciech
Wojciech
19 grudnia 2020 17:24

Jeśli chodzi o firmę to mają fatalną obsługę serwisową przez rok nie mogą sobie poradzić z błędem przy montażu przez co instalacja jest do niczego

Milena
Milena
22 grudnia 2020 17:48
Odpowiedz do:  Wojciech

A jaki pan ma ten błąd? Co się dzieje?

Krzysztof
Krzysztof
18 grudnia 2020 19:21

Dzisiaj przedstawiciel firmy hymon.pl był umówiony ze mną na rekonesans i przedstawienie oferty, niestety nie przyjechał pomimo że pani z telefonu dzwoniła 2 razy i przypominała mi że mam dziś spotkanie z ich przedstawicielem, nie stety a może wlaśnie stety dobrze się stało że firma hymon nie zaloży mi paneli na moim dachu

Mieczysław
Mieczysław
17 grudnia 2020 08:43

Mają na swojej stronie internetowej możliwość przedstawienia opinii Tylko pozytywnejj. Spróbuj napisać o Twoich zastrzeżeniach. – nie będzą opublikowane.

Marek
Marek
15 grudnia 2020 05:07

Niestety firma ma ogromne opóźnienia przy podłączaniu do sieci. Obiecują miesiąc czeka się znacznie dłużej. Po ukończonym montażu trudności z kontaktem z wykonawcami. Nie polecam

Wojciech P
Wojciech P
10 grudnia 2020 10:15

Polecam gorąco od podpisania umowy do zakończenia montażu 18 dni fachowe doradztwo monterów dobra obsługa i doradztwo, wszystko zgodnie z zapewnieniami jeszcze raz polecam

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:27
Odpowiedz do:  Wojciech P

W jakim rejonie pan mieszka ?

Tomek
Tomek
7 grudnia 2020 13:41

Czytam te komentarze i mam wrażenie, że u mnie była zupełnie inna firma. Kontakt z przedstawicielem można powiedzieć wzorowy od momentu audytu aż po zakończenie instalacji. Ekipa montażowa, mieszana, ale bardzo kompetentni i ogarnięci. Umowa podpisana we wrześniu, w połowie października było wszystko zamontowane, Pod koniec listopada zakład energetyczny wymienił licznik i wszystko działa prawidłowo.

Witold
Witold
11 grudnia 2020 13:12
Odpowiedz do:  Tomek

Niestety ja uważam że nie warto. Zamontowali mi 17 paneli w listopadzie ubiegłego roku, po ciężkich bojach bo technik na podstawie zdjęcia z google maps stwierdził że na moim dachu można zamontować tylko 11 szt i to rozstrzelone w grupkach po 2-3 szt i musiałem długo udowadniać i ostatecznie samemu sporządzić i przesłać im plan montażu paneli. Okazało się że można zamontować 17 szt w dwóch rządach i pozostaje jeszcze miejsce na kolejne 10- 12 szt. Niestety wbrew moim prośbą zamontowali mi wszystkie panele na jednym stringu i dla pewności odcięli kable z drugiego stringa przy zasilaniu inwertera. Po roku doszedłem do wniosku , że trzeba powiększyć instalację o kolejne 4 panele i znów zaczęły się problemy. Najpierw Pan “Jajogłowy” znów stwierdził, że na moim dachu się nie da, później jak już udowodniłem że się da, to łaskawie się zgodzili pod warunkiem natychmiastowej wpłaty na konto i kontakt się urwał. Po około 2 tygodniach zadzwonił kurier że ma przesyłkę (z firmy żadnego kontaktu), uprosiłem kuriera żeby nie zostawiał palety pod bramą i pomógł wciągnąć na teren posesji i tak minęły kolejne dwa tygodnie ( z firmy nadal żadnego kontaktu). Wreszcie zadzwonili z pytaniem, czy mam już zamontowane te panele ( ręce mi opadły) bo jak nie to Oni przyślą ekipę w najbliższą środę. W środę przyjechała ekipa, zmontowali konstrukcję i okazało się, że jeden panel jest popękany a trzy kolejne wyglądają jak z rozbiórki, całe w brudzie i błocie. Zamontowali mi tylko jeden, reszta dalej leży pod garażem, do firmy nie mogę się dodzwonić, nikt też nie próbował się kontaktować ze mną. Takie właśnie mam doświadczenia z Hymon Energy . Pozdrawiam Witold

Karacz
Karacz
2 grudnia 2020 15:22

Mamy instalację od Hymon od kilku miesięcy. Działającą już kilka miesięcy. Jest ok. Wyniki z zysków na energii całkiem fajne. Widać, że projekt jak i instalacja zrobiona z głową. Nie mieliśmy żadnych problemów ani na etapie uzgadniania projektu i liczenia potrzebnej mocy, ani przy montażu. Mieliśmy całkiem sprawną ekipę, która uwinęła się chyba w rekordowym czasie. Co prawda mamy prostą konstrukcję dwuspadowego dachu, centralnie na południe, więc pewnie mieli wszystko ułatwione, no ale nie zajęło im to wiele czasu by zmontować całkiem sporą instalację. My jesteśmy zadowoleni z całości.

Mariusz
Mariusz
27 listopada 2020 17:09

Kolejny niezadowolony klijęt. Nie popełniajcie tego błędu co ja wybierając „HUMONA” sprawdźcie opinie i te negatywne weźcie do serca.
-lekceważenie klijęta
-opóźnienia zgłoszenia do dystrybutora ponad miesiąc
Potwierdzam MASAKRA

Marek
Marek
26 listopada 2020 11:01

Mam na dachu panele od sierpnia i wszystko jest ok.Dostałem zwrot 5000 i chciałem podziękować przedstawicoelowi Hymon.
Tak przy okazji czytając te komentarze zastanawiam się kto to pisze.Może jest jakaś inn firma Hymon bo w tej z Tarnowa dział serwisu działa, miałem sytuację stukał mi na dachu jeden panel.zadzwoniłem przyjechali za 4 dni i dokręcili.Ale wy sie żrecie na tym forum.Ja jestem zadowolony i polecam zresztą 4 domy z mojej rodziny też mają już zbudowne panele .W razie potrzeby mogę zarekomendować osobiście.
Pozdrawiam .

Dorota
Dorota
8 kwietnia 2021 19:13
Odpowiedz do:  Marek

Niestety , ale te złe opinie to szczera prawda mam od maja zeszłego roku i też były problemy Najpierw był problem z montażem . Pani która podpisała z nami umowę nie odbierała od nas tel A przy umowie sama zaoferowała że wszystko wypełni pomoże przy papierach o dotację i koniecznie chciała być przy montażu jak przyjechali panowie na montaż to do tej pani nie można było się dodzwonić A ekipa przyjechała nie z naszymi panelami i czterokrotnie przyjeżdżali, bo kolejnym razem z naszymi tylko znowu nie tyle ile w umowie. Panele założone w maju zeszłego roku, a już dziś dostałam rachunek 500 zł i to jest rozliczenie do grudnia 2020 I już wiem na pewno że nie wyprodukują tyle ile jest zawarte w umowie ,Opinie które są wystawiane po 3 miesiącach po założeniu ,że panele świetnie pracują są nie miarodajne po pełnym roku można stwierdzić czy wyprodukują tyle ile zapewnił dostawca .dlatego że mi zostało do pełnego roku niespełna 38 dni wiem już że co najmniej, 0,500kWh braknie ,Mam znajomych w mojej okolicy którzy też już składali reklamacje i mieli ten sam problem po niedzieli też będziemy reklamować Wiem tylko że Pani która podpisywała z nami umowę już w tej firmie nie pracuje

Beti
Beti
20 listopada 2020 20:44

Tak czytam te komentarze bo mieliśmy w planach panele i szczerze mówiąc wiem jeazcze mniej.Komentarze pozytywne rozumię bo tych nie trzeba udowadniać ale wydaje mi się że jeśli ktoś miał problemy z jaką kolwiek firmą i rzeczywiście jest tak jak piszą państwo w negatywnych komentarzach to wydaje mi się że trzeba by to w jakiejkolwiek formie udokumentować(publikując zdjęcia czy też inne rzeczy np.niezgodności w umowach)Tylko w ten sposób na rynku zostaną firmy które naprawdę są coś warte i w ten sposób my konsumenci tylko zyskamy.Naprzemienne przerzucanie się komentarzami nic nie zmieni,w dalszym ciągu ciężko pracujacy ludzie będą płacić i płakać nabijając kasę nieuczviwym ludziom.

Tomek
Tomek
18 listopada 2020 12:15

Widać, że wiele komentarzy pochodzi od konkurencji firmy. Z mojego doświadczenia wiem, że proponowane przez Hymon usługi są na najwyższym poziomie.

Henryk
Henryk
17 listopada 2020 21:41

DRAMATURGIA. Dach połamany, przecieka, kabel puszczony przez komin. Sprawa w sondzie!

Martyna
Martyna
12 listopada 2020 12:40

Firma dno, kontakt tylko jak oni czegoś chcą, inaczej nikt nie oddzwoni…. Montaż dwa miesiące, balagan. Trzy dostawy paneli żadne niezgodne z zamówieniem. NIE POLECAM A NAWET PRZESTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ

Marek
Marek
23 października 2020 15:08

Wszystko ok.
Nie miałem mocy umownej na fakturze kosultant doradził co zrobić.Zabudowana 24 sierpnia montaż po 3 tygodniach.Licznik wymieniony i dotacja zgłoszona.Pozdrowienia dla pana Maćka świetny doradca.

Marek
Marek
23 października 2020 15:04

Konkretnie i rzeczwo.Wszystko w terminie.
budowa koniec sierpnia produkcja prądu już jest.Polecam.

Zbigniew Stolarczyk
Zbigniew Stolarczyk
19 października 2020 10:55

kontakt z serwisem jest nie osiągalny ,nie odbierają telefonów,od miesiąca próbuję zamierzam powiadomic UOkik .To są drwiny z klienta i brak szacunku .W najgorszym wypadku zlecę demontaż instsalacji rękojmia obowiązuje ,ktoś musi zakończyć ten niechlubny procder.Panie na centrali telefonicznej firmy są miłe ,ale brak wiedzy podstawowj i kpetencji ogólny bałagan nie wspomnę o Panu Prezesie który nie raczy odpowoedzieć na email.Pozdrwiam kierownioctwo BRAWO!.

Marek
Marek
23 października 2020 23:08
Odpowiedz do:  Zbigniew Stolarczyk

U mnie bez zastrzeżeń może masz zły numer do serwisu mogę podać odbierają i są.
Najważniejsze że mam kontakt z przedstawicielem dzwonię on odbiera i pomaga.

Guest
Guest
10 października 2020 23:48

Nie polecam tej firmy. Wręcz odradzam. U mnie była masakra. Wszystko co mogłoby pójść, poszło nie tak. Opublikuje zdjęcia o cały komentarz, jeżeli ktoś by chciał. Z daleka od tej firmy. To jest masakra.

MARIUSZ
MARIUSZ
21 października 2020 14:33
Odpowiedz do:  Guest

Witam. Mógłbym prosić o jakiś kontakt? Miałbym kilka pytań. Dziękuję

Paweł
Paweł
21 października 2020 22:43
Odpowiedz do:  Guest

Cześć,
mam prośbę, jestem świeżo po rozmowach z tą firmą, bardzo chciałbym poznać Twoje doświadczenie z nimi

Kasia
Kasia
23 listopada 2020 19:07
Odpowiedz do:  Paweł

Wątpię żeby komentarze były od konkurencji bo u nas ta sama sytuacja panele założone a licznik i wymieniony i niestety w tym momencie nikogo to nie obchodzi każą dzwonić do elektrowni bo to nie ich problem a przed podpisaniem umowy było inaczej mówione.

Danny
Danny
8 października 2020 23:09

Dramat firma nie polecam szkoda czasu… Zero szacunku do ludzi…

oszukana
oszukana
7 października 2020 18:38

Pod koniec czerwca podpisałam umowę z hymon.
Do dnia dzisiejszego panele nie działają (dodam, że zostały zamontowane dopiero po ponad 2 msc od zawarcia umowy)
Po wpłaceniu całej kwoty z firmy nie ma żadnej wiadomości. Do firmy nie można się dodzwonić, po kilku dniach spędzonych z telefonem w końcu ktoś odebrał. Licznik do tej pory nie został zmieniony, firma zarzuca winę przedstawicielowi, a przedstawiciel firmie. Nikt nic nie wie, nikt nic nie może zrobić.
Ja spłacam kredyt za drogą dekoracje w formie paneli na dachu
NIE POLECAM !!!!!

Łukasz
Łukasz
6 października 2020 16:25

Podzielam opinie p.Małgorzaty. Przyszedł niby przedstawiciel z polecenia, a jak się okazało umowa podpisana nie z nim jako przedstawicielem tylko na jakąś jego laskę. Obiecanki, że w ciągu 2 tygodni założą a czekałem 5 tygodni i to po wielu telefonach do gościa. Zajmą się złożeniem wniosku o dopłatę a teraz jak dzwonie to obrażony wypina się że taka procedura. ŻENADA.

lesze
lesze
30 września 2020 14:19

Czytająć tekst p. Katarzyny wygląda na to że jest na etacie Hymon i bardzo lobbuje w/w firmę . Ja podzielam uwagi i opinie inwestorów którzy po przeczytaniu takiego teksu wybierają własnie ją.Moje opinia o w/w firmie jest też bardzo negatywna i nie chce być ekologiczny i miec coś wspólnego z opisaną firmą

Ireneusz
Ireneusz
28 września 2020 16:41

17 08 2020 zakończono montaż do dnia 29 09 2020 nie zgłosili do dostawcy prądu mimo wielu ponagleń.
Firma niesolidna bałaganiarze jakich mało winni wszyscy tylko nie oni
NIE POLECAM Wręcz ODRADZAM!!!!!!

Klientka
Klientka
24 września 2020 11:58

U mnie również wniosek zaginął. jak już licznik założony to alarm na czerwono i tez nie ma kto przyjechać do awarii. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A niby 48 godzin na usuniecie awarii
NIE POLECAM