Hymon opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Hymon jest jedną z czołowych polskich firm, realizujących elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Od niedawna posiada ona również w swojej ofercie ekologiczne pompy ciepła, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z usług firmy Hymon skorzystało dotychczas dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji w urządzenia OZE mogli zminimalizować swoje rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie do minimum. Jakie są warunki oferty Hymon?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika od Hymon – cena, warunki

Hymon funkcjonuje na rynku od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

 • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
 • uzgodnienia terminu instalacji;
 • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
 • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
 • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
 • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
 • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Firma ma na swoim koncie ponad 75.000 wykonanych mikroinstalacji, o łącznej mocy 500 MW –  można zatem mówić o sporym doświadczeniu. Ponadto, Hymon jest także dystrybutorem wiodących producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 100 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego „know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą. Warto podkreślić, że Hymon (jako jedna z niewielu firm w Polsce) dysponuje także własnym laboratorium badawczym w Tarnowie, w którym testuje jakość i parametry oferowanych przez siebie urządzeń. Wszystko to po to, by upewnić, że sprzęty dostarczane klientom faktycznie spełniają deklarowane normy.

Jakie podzespoły w ofercie fotowoltaiki Hymon?

Ważną informację jest, że firma Hymon jest wyłącznym dystrybutorem modułów sygnowanych marką Blaupunkt. Są to urządzenia stosunkowo nowe na rynku, które zapewniają sprawność sięgającą blisko 21% (moduł 410 W) i moc na poziomie ok. 84,8% po 25 latach. Dodatkowo objęte są gwarancją produktową wynoszącą 15 lat.

Jeśli chodzi o inwertery, to w ofercie znajdziemy urządzenia m.in. Sofar, Fronius, Solar Edge czy Deye. Oprócz tego, dostępne są również inwertery Blaupunkt (również i w ich przypadku, Hymon jest wyłącznym dystrybutorem – tych falowników nie dostaniecie nigdzie indziej). Powyżsi producenci należą do wiodących na rynku.

Co ciekawe, firma Hymon jest także producentem systemów montażowych do PV (ale też pomp ciepła), co zapewnia doskonałe dopasowanie i wytrzymałość całych konstrukcji.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Hymon fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2022 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po kilku latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

 • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nawet do 5.000 zł);
 • kredyt na fotowoltaikę – Hymon współpracuje z instytucjami finansowymi (m.in. z Alior Bankiem), które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
 • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Co istotne, współpracując z Hymon można liczyć na vendorskie warunki leasingowe i kredytowe. Dzięki temu produkty oferowane przez Hymon dostępne są na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach.

Hymon – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Pompy ciepła Hymon – cena, warunki

Nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła obok fotowoltaiki, to jedne z popularniejszych urządzeń OZE, na które decydują się Polacy (tylko między 2017, a 2020 rokiem rynek pomp ciepła urósł pięciokrotnie). Coraz częściej, zwłaszcza na obszarach miejskich i podmiejskich stają się one technologią pierwszego wyboru. Nic dziwnego, bowiem wyróżniają się one:

 • niezawodnością – urządzenia te mogą pracować z pełną efektywnością nawet przez 50 lat. Do tego, pompy ciepła czerpią nawet do ok. 75 – 80 proc. energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń i c.w.u. z otoczenia, a tylko pozostałe 20 – 25 proc. energii musi zostać dostarczone z sieci (lub jak ktoś posiada, z instalacji PV);
 • niskimi kosztami eksploatacji – pompa ciepła to doskonały sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody. Ponadto, dzięki montażowi pompy ciepła można uniezależnić się rosnących cen materiałów opałowych;
 • maksymalnym komfortem i wygodą – nie tylko nie trzeba pamiętać o zakupie paliwa, czy składowaniu opału, ale i obsłudze pompy ciepła. Najczęściej wystarczy przed sezonem grzewczym dokonać serwisu pompy ciepła, a w przypadku jej obsługi dużym udogodnieniem jest możliwość zdalnego nadzorowania instalacji poprzez aplikację MELCloud;
 • bezpieczeństwem i wkładem w ochronę środowiska – biorąc pod uwagę ten pierwszy aspekt, pompy ciepła nie mają sobie równych (ich działanie nie wiąże się z ryzykiem wybuchu czy ulatniania się gazu, nie stwarzają one także zagrożenia pożarowego). Pompy ciepła, przez to, że do podgrzewania pomieszczeń i wody użytkowej wykorzystuje głównie OZE, przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery (nie następuje w nich proces spalania, a tym samym nie są produkowane żadne toksyczne substancje).

Prawidłowo dobrana powietrzna pompa ciepła jaką w swojej ofercie posiada firma Hymon
jest niezawodnym urządzeniem, który zapewnia wysoki komfort termiczny nawet w przypadku ekstremalnych temperatur zewnętrznych.

Hymon pompa ciepła – dla kogo?

Pompy ciepła są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła, przeznaczonym zarówno dla gospodarstw domowych, rolników, jak i firm. Przy czym najlepiej sprawdzają się one zwłaszcza w instalacjach z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania.

Co istotne, pompę ciepła powietrze-woda zainstalować można zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku, a jej montaż jest niemal bezinwazyjny (nie wymaga tak, jak w przypadku gruntowej pompy ciepła skomplikowanych prac ziemnych czy budowlanych). Kompaktowa budowa i czysta, cicha praca pompy ciepła Hymon umożliwiają jej montaż nawet w przypadku braku specjalnych pomieszczeń w rodzaju kotłowni.

Pompy ciepła Hymon – oferta

Firma Hymon posiada w swojej ofercie zarówno pompy ciepła dla klientów indywidualnych, jak i te dedykowane do biznesu (wysokotemperaturowe, oraz łączone w kaskady dla budynków przemysłowych i komercyjnych). Wśród nich znajdują się pompy ciepła Hisense i pompy ciepła Hymon RSV. Hymon jest również wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła Blaupunkt w Polsce, które powstały po to, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Ten niemiecki producent w swojej ofercie posiada powietrzne pompy ciepła Monoblok i Split. Pompy ciepła Blaupunkt wykorzystują wysokiej jakości komponenty od wiodących dostawców (w tym sprężarkę rotacyjną Panasonic, sterownik i zawór rozprężny Carel, czy wentylator inwerterowy Wolong). Dodatkowo, urządzenia grzewcze tej marki wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną (oszczędzają energię o ponad 30 proc.), inteligentnym sterowaniem i odszranianiem, cichym trybem pracy, a także nowoczesnym designem i precyzją wykonania. Pompy ciepła Blaupunkt mają różną moc (od 10kW do 19 kW), co pozwala na dobór optymalnego rozwiązania.

Hymon pompy ciepła – cena

Pompy ciepła Hymon, to ogrzewanie przyszłości oferujące każdemu użytkownikowi komfort cieplny i niezależność od zewnętrznych dostaw, szczególnie teraz kiedy ceny gazu i innych paliw kopalnych drastycznie rosną. To, jaki będzie koszt pompy ciepła w dużej mierze zależy od m.in.

 • dolnego źródła – najtańszym rozwiązaniem są pompy ciepła powietrzne, które w ofercie posiada firma Hymon;
 • od parametrów jakimi charakteryzuje się urządzenie (czyli mocy pompy ciepła i współczynników wydajności COP i SCOP);
 • technologii budowania domu oraz powierzchni i sposobu jej użytkowania.

Warto jednak pamiętać, że zakup i montaż pompy ciepła to inwestycja, która zwraca się w stosunkowo krótkim czasie (niekiedy już po 5-7 latach). Może to jednak nastąpić znacznie szybciej, kiedy inwestor zdecyduje się na skorzystanie, z którejś z form dofinansowania do tych urządzeń grzewczych. Może to być np.

Hymon – zalety i wady

Zalety Hymon

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych
Duże doświadczenie na rynku
Własne magazyny (firma ta jako jedna z nielicznych wszystko co ma w ofercie, posiada również na magazynie w Polsce)
17 fizycznych oddziałów w całej Polsce (na 10 firm z TOP PV i PC firma Hymon posiada ich najwięcej)
Profesjonalne ekipy montażowe, jak i serwisowe, z czego każda z nich pracuje na wyłączność firmy Hymon
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Ugruntowana marka
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
Monitorowanie i optymalizacja każdej instalacji pod względem doboru elementów i montażu
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju
Wysoka jakość najbardziej innowacyjnych produktów dostępnych na rynku
Gruntowna wiedza na temat aktualnych trendów w temacie paneli słonecznych i pomp ciepła
Gwarancja obejmująca montaż (firma bierze pełną odpowiedzialność za to co wykonuje, a nie tylko odwołuje się do gwarancji produktowych producenta)
Własne laboratorium badawcze z siedzibą w Tarnowie (firma nie wypuszcza na rynek niczego co nie przejdzie szeregu testów potwierdzających sprawność oraz parametry podawane przez producentów)

Wady Hymon

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety, ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Ponadto firma Hymon ma w swojej ofercie pompy ciepła, które pozwalają na ekologiczne i oszczędne ogrzewanie domu oraz przygotowanie c.w.u.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
273 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
1 lutego 2023 17:55

A my panele mieliśmy założone w listopadzie 2022 roku i do tej pory nie są podłączone.

Grażyna
Grażyna
1 lutego 2023 13:10

Na początku mieliśmy duże wątpliwości, czy panele na dachu mają sens. mi osobiście to się tak średnio podoba. Ale przeważył element ekonomiczny. No i całkiem fajne wyliczenia przedstawiciela Hymona. Trafiły do mnie. A teraz z perspektywy i po ostatnich zmianach w cenach i wprowadzeniu tych limitów to już moje zdanie jest bardzo odmienne. Panele to obecnie najlepsza opcja 🙂 A jak zostały zrobione? No może mieliśmy szczęście, albo tak trafiliśmy z zamówieniem, że nawet za bardzo nie było opóźnień. Jak pisałam, handlowiec, czy też ta osoba, co robiła projekt, była bardzo doświadczona i potrafiła wszystko wytłumaczyć. A mieliśmy wiele pytań. Montaż i ekipa montująca tez całkiem sprawna. W jeden dzień ogarnęli całość.

Julian
Julian
29 stycznia 2023 16:30

Wykonanie jak dla mnie bardzo dobre. Sprawna ekipa i nawet szybko poszedł montaż. Posprzątali po sobie, wiec jak dla mnie plus, bo nie tego się spodziewałem, patrząc na inne ekipy budowlane 🙂 Projekt dokładnie zrobiony pode mnie, wiec tu nie ma co oceniać bo i tak miałem ostatnie zdanie 🙂 Oczywiście pewne sugestie projektanta były ale ja decydowałem. moje pieniądze, moja decyzja. Trochę czas montażu mógłby być krótszy, ale dało radę zrobić i to jest najważniejsze. Wiedziałem co i jak.

Władysław
Władysław
25 stycznia 2023 19:10

Panele to dobre rozwiązanie. Obecnie najlepsza alternatywa dla drogiego prądu. Działa to fajnie. Hymon się postarał i całkiem dobrze zrobił i projekt i sama realizację. Widać doświadczenie, bo nie było u mnie łatwo z dziwnym dachem i różnymi konstrukcjami. A wymagana była duża moc bo i dom i firma, wiec trochę trzeba było kombinować.

Dora
Dora
19 stycznia 2023 19:17

Co się w tym wszystkim liczy? Ale tak naprawdę? Chyba to, ile możemy zaoszczędzić. Instalacja jest wydatkiem, to fakt. Ale to musimy liczyć w kategorii inwestycji, która się nam spłaci za jakiś czas. Nie dziś i nie jutro. Za jakieś 7-8-9 lat. A przy rosnących cenach za prąd, ten czas będzie się tylko skracał. Czy warto? Oczywiście. Panele to mega rozwiązanie. Byle z głową podejść do tematu, dobrze zrobić i po prostu cieszyć się z tego, co nam dają.

Rafał
Rafał
13 stycznia 2023 20:10

Zrobili dobrze. Całość. Ja tam uwag nie mam. Sa panele, jest moc, fajnie to działa. Przy dzisiejszych cenach to bardzo się cieszę na to, że mam te panele już na dachu i to całkiem fajnie działa. Na plus oczywiście. Jak zrobione? No jak na moje to prosto 🙂 Nie znam się, to sie wypowiem, jak każdy Polak 🙂 Wygląda to dobrze i dobrze działa, ot co.

Danka
Danka
8 stycznia 2023 18:31

Panele to teraz podstawa. Daje dużo korzyści, no i to ekologia. Fajny system i fajne rozwiązanie. A Hymon robi całkiem fajne projekty i niezły montaż. Cały projekt mega fajnie przygotowany i właściwie ma wszystko to, co potrzeba. Niezłe komponenty i całkiem ciekawie zrobione. Ekipa też sprawna. U mnie ok zrobione i działa dobrze.

Klaudia.W
Klaudia.W
3 stycznia 2023 19:02

Jest i działa. Chociaż teraz mało wydajnie, bo zima, ale pod koniec jesieni, jak słońce mocniej przyświeciło, to było widać różnicę w produkcji. Potencjał jest spory. Całość od projektu po montaż w 5 tygodni, wiec chyba sensowny termin. Nie wiem jak inne firmy, ale jak dla mnie to całkiem znośny czas. Dłużej to na licznik się czekało, niż na panele 😉

Dorota
Dorota
29 grudnia 2022 20:37

Tutaj dostaliśmy najlepszą ofertę i chyba najlepsze rozwiązanie. Tak trochę wynikało ze szczegółów samego projektu. Sprzęt ok, sam montaż zrobiony całkiem fajnie, tylko trochę czasu minęło od projektu po montaż. Nie było to tak od reki. No ale to chyba wszędzie tak jest. Ważne, że jest i działa. Efekt końcowy rekompensuje oczekiwanie.

Klara
Klara
25 grudnia 2022 18:17

Co tu dużo pisać, no zrobili. Zaprojektowali i wykonali. I działa. I chyba najważniejsze, dla konsumenta, jest to, że wszystko jest zrobione. Czas na realizację może nie jest najkrótszy, ale w budowlance na wszystko się czeka. Czy to dach, okna czy każda inna instalacja. Wszędzie są terminy i nikt dobrego fachowca nie będzie mieć z dnia na dzień. Jak ktoś jest tak dostępny, to znaczy że nie robi za dobrze i nie jest polecany. Tutaj trochę czekaliśmy, ale wiedzieliśmy od razu jak to wygląda, że sporo zamówień i czekamy na swoją kolej. Lokalna ekipa miała dużo zleceń, więc swoje odczekaliśmy, ale przyjechali fachowcy i uwinęli się w ekspresowym tempie. Widać, że taki montaż to dla nich prosta sprawa. Raz dwa trzy i zrobione. Wraz z odpaleniem. I wszystko działa.

ares
ares
20 grudnia 2022 18:50

Wybór paneli niby łatwa sprawa, a jednak nie zawsze na wszystko patrzymy co ma sens. niby dane z liczników, a jednak nie bierzemy pod uwagę trendu, że jednak z roku na rok zużywa się więcej i warto więcej paneli położyć, a nawet mieć jakąś alternatywę na przyszłość. Hymon, a tak naprawdę właściwy człowiek od nich to wiedział. Niby teraz są polecane magazyny energii, ale to jeszcze nie ta technologia i nie ten czas. Też słowa właściwego człowieka 🙂 I tu też nie ma co się nie zgadzać. Lepiej dołożyć te 2 panele i produkować więcej, niż inwestować dużo więcej w technologię, która się nie do końca sprawdzi i starczy na kilka lat. Właściwy człowiek dobrze podpowiada. Widać wiedza i znajomość rynku. I realiów. A to idzie w parze z projektem, możliwościami i sama instalacją. Wszystko zrobione z głową. Bo widać doświadczenie.

DominikP
DominikP
15 grudnia 2022 19:55

Projekt i instalacja bez większych problemów. Trochę się naczekałem na sama instalację. Projekt miałem po, chyba, dwóch tygodniach, instalacja, znaczy montaż po kolejnych czterech. Ale w sumie raczej sprawnie. Ekipa z panelami na 10kWh uwinęła się całkiem ekspresowo i miała niezły sprzęt do wnoszenia paneli na dość wysoki dach. Widać dobre przygotowanie na instalacje. Moim zdaniem nieźle im poszło.

Miron
Miron
12 grudnia 2022 19:37

Właściwie to można powiedzieć, że całość bez zastrzeżeń. Działa, choć teraz to niewiele co generuje. Ledwo co widać. Ale słońca to ja nie widziałem długie tygodnie 🙂 Pełną moc pokaże dopiero od marca. Wtedy zacznie się zabawa w generowanie prądu i prawdziwe zyski z całej instalacji. Jakość wykonania? Na moje oko jest ok. Nie widzę niedoróbek.

Basia
Basia
11 grudnia 2022 20:34

Jest i działa. I nie ma na co narzekać, a tak bardzo bym chciała 🙂 No może na to, ze teraz mało słońca i nie widać w pełni efektu pracy paneli, ale to już nie wina Hymona, tylko pory roku. Trzeba było się decydować wiosną a nie na zimę 🙂 Jestem pod wrażeniem tego, jak fajnie zrobiono projekt i jak uwzględniono moje, rodziny, zapotrzebowanie na prąd. Zobaczymy jak to będzie w przyszłym roku, ale mamy nadzieję, że uciekniemy przed tymi planowanymi podwyżkami kosztów.

MarekR
MarekR
4 grudnia 2022 11:34

Panele to u mnie była długa droga do położenia. Sama decyzja nie była tak od ręki. Jakoś tak nie potrafiłem się zdecydować. I ciągle miałem dylematy. Dużo pytań. Długa rozmowa z człowiekiem od Hymona sporo wyjasniła. I dała sporo odpowiedzi. I to też przesądzło o wyborze firmy. Projekt też był robiony pode mnie. Miałem sporo uwag. No taki jestem, że bez mojego zdania nic się nie dzieje. Każdy budowlaniec, co budował u mnie dom narzekał 🙂 No ale buduję dom dla siebie i tak też go wyposażam. Tu nie było problemu. Mam panele tak zrobione by było dobrze, ale i uwzględniono moje uwagi. Albo wyjaśniono dlaczego tak nie można zrobić 🙂 Ja jestem zadowolony z całości i chyba tylko to ma teraz znaczenie.

Ksawery
Ksawery
28 listopada 2022 10:39

Jestem zadowolony z instalacji. A to chyba najważniejsze. Pewne problemy po drodze były, ale jak to bywa w starym, przerabianym domu, to można spodziewać się naprawdę dziwnych rzeczy. Konstrukcja nie była łatwa, o czym od razu było wiadomo. Ale fachowcy spokojnie podeszli do tematu i dali radę. Może nie tak od razu i nie w czasie, jaki by im to zajęło w nowym budownictwie, ale się nie poddali i robili swoje 🙂 No i jest i działa. I ja mam. I to w ostatecznym rozrachunku jest najważniejsze.

Czesław
Czesław
24 listopada 2022 19:56

Montaż trochę się odwlókł w czasie, co trochę szkoda, bo teraz mało słońca na testowanie w pełnej mocy. Ale sam projekt i wykonanie, sama ekipa robiąca instalację tutaj złego słowa powiedzieć nie mogę. Zrobione dobrze, pierwsza klasa. Podoba mi się też to, że sam projekt nie jest tak tylko zrobiony, by panele były na dachu, ale również by sam ich układ był estetyczny. Niby nic, ale jeżeli wszystko jest dobrze i tak samo wszędzie, to ładne wykonanie stanowi dobry plus do całości.

Dominik
Dominik
22 listopada 2022 00:06

Można powiedzieć, że jest całkiem ok. Projekt zrobiony z głową i trochę na górkę. Mam miejsce na położenie dodatkowych paneli w przyszłości, jak wzrośnie zapotrzebowanie, ale cała instalacja jest już pod to przygotowana. Brakuje tylko paneli i ich podłączenia. Na teraz tego nie potrzebuję 🙂 Ale fajnie, ze można było zrobić taką opcję. Myślałem jeszcze nad możliwością podłączenia magazynu energii, ale po konsultacjach to raczej odległa perspektywa. Obecnie trwałość to jakieś 7 lat, wiec mało opłacalny dodatek. Jeszcze nie czas na takie rzeczy. A jak zmieni się technologia, to wtedy się pomyśli jak nowe rozwiązania wpiąć do sieci.

Chodecki
Chodecki
16 listopada 2022 20:31

Panele działają i generują prąd. Teraz trochę mało, ale wiadomo – jesień zima to nie czas na duże zyski ze słońca. Bo go po prostu nie ma. Ale działa to wszystko całkiem sprawnie. Projekt fajny, montaż czasowo trochę się przeciągnął ale wszystko dojechało na miejsce i tylko czekaliśmy na chłopaków, co poskładają nam to do kupy 😉 I tak później się czeka na wymianę licznika, a tego się już nie da przyspieszyć. U nas to nawet nie trwało tak długo, ale słyszałem że i niektórzy po 2 miesiące za licznikiem czekali. No ale to zależy od dystrybutora prądu a nie od firmy, która montuje panele. Oni swoje robią dobrze.

Iza
Iza
10 listopada 2022 19:47

Nie znam się na panelach, na instalacjach. Liczy się dla mnie efekt. Zamówiliśmy panele, zrobili projekt, skonsultowali to z nami, z naszymi rachunkami. A potem przyjechał towar, a potem ekipa na montaż. Czy trwało to długo? Podczas budowy to wszystkie terminy były kilkutygodniowe, wiec raczej wszystko w normie. Zamontowali, uruchomili i działa. Chyba na wymianę licznika z energetyki czekaliśmy dłużej niż na montaż. Działa i chyba tylko to się liczy.

Czesio
Czesio
5 listopada 2022 17:24

Smiga i generuje prąd. I tyle mi wystarczy. To, że się trochę naczekałem, to już nieważne. W całej branży budowlanej się czeka. Każdy ma przesunięcia terminów i jak ktoś buduje, to jest przyzwyczajony, że termin nie jest do końca świętością. Liczy się efekt. A ten jest ok. I chyba tylko to się liczy. Projekt, wykonanie, działanie na plus.

RoksaO
RoksaO
31 października 2022 15:49

Obyło się bez większych problemów i komplikacji. Wszystko zostało zrobione w zgodzie z umową, projektem i naszymi wymaganiami. Wiec chyba tak, jak być powinno przy takiej inwestycji, jakim jest położenie paneli. Wszystko działa i jest raczej ok. Czas czekania trochę długi, ale od razu mieliśmy sygnał, że to może trochę potrwać, bo końcówka roku i jest sporo instalacji w trakcie realizacji. Każdy przed zima i wzrostem cen chce zyskać jak najwięcej. Ja sie nie dziwię że jest ruch.

Aleks
Aleks
28 października 2022 20:48

Już na dachu, już się produkuje. Naczekaliśmy się ale to nieistotne. Efekt najważniejszy. Sam kontakt z firmą dobry, projekt uwzględnił nasze uwagi. Wiadomo, że było brane pod uwagę to, co zużywamy, by jak najbardziej pokryć nasze roczne zapotrzebowanie. Nawet zrobiliśmy średnią z 3 lat do tyłu, bo jakby nie patrzeć to się zmienia. Całość całkiem szybko do nas dojechała, jedynie czekaliśmy trochę na montaż i jeszcze dłużej na licznik (enea – oni to podobno maja czas). No ale już jest i to najwazniejsze.

Agnieszka
Agnieszka
25 października 2022 20:22

Jedyna wada to chyba czas. Może jakbyśmy brali same panele, to byłoby szybciej, bo szybciej do nas dojechały. Ale już z pompą ciepła było dłużej. Z tego co wiem, to wszędzie jest obecnie problem. Jak rozmawiamy ze znajomymi, co się dopiero decydują, to terminy teraz są praktycznie na 2023 i to nie na początek. Niezależnie od firm. Także nasze 2-3 miesiące do obecnych terminów to nic takiego. Wszyscy się rzucili na alternatywne ogrzewanie, jak nigdzie nie ma czym palić. I to jest problem dla wszystkich. I ludzi, bo muszą czekać. I ekip, bo nie nadążają. Ale najważniejsze jest to, że jest zrobione i działa tak, jak powinno.

Sylwia
Sylwia
24 października 2022 13:04

Przedstawiciel tej firmy P. ŁUKASZ wprowadził nas w błąd […] zapewniając że dostaniemy dofinansowanie do pompy ciepła po podpisaniu umowy okazało się że dofinansowania nie dostaniemy. Zapewniał o montażu w ciągu max 3 miesięcy obecnie mija 3 miesiące i dowiadujemy się ze do końca roku nie zamontują nam pompy ponieważ nasza umowa była podpisana na początku sierpnia gdyby umowa była podpisaną do końca lipca to montaż byłby do końca tego roku 2022….Ogólnie porażka. Więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać. Obietnice obietnicami a wyszło nie tak jak nas zapewniał przedstawiciel który nabił nas w butelke brak z jego strony rzetelnych informacji […] tylko złapać klienta na wędkę. Gdybyśmy od początku wiedzieli ze dofinansowanie nam się nie należy i czas realizacji jest aż tak długi nie zdecydowalibyśmy się na pompę ciepła i nie podpisaliśmy umowy z firmą Hymon.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

GabrysiaW
GabrysiaW
19 października 2022 21:33

Kompleksowe podejście do tematu. I panele PV i pompa. Wszystko w jednym miejscu. Całkiem fajne rozwiązanie, bo w jednym miejscu można załatwić bardziej kompleksowe rozwiązanie. I to rozwiązanie które działa. Tak po prostu. I to mi się podoba. Nie trzeba było kombinować z umawianiem kilku firm, ekip, projektów. Duży plus dla mnie.

Honia
Honia
14 października 2022 19:31

Trochę trwało, zanim wszystko ruszyło, ale ogólnie pozytyw. Projekt szybko, panele zjechały w ciągu właściwie 2-3 tygodni, a potem czekaliśmy na ekipę montażową. Najgorzej było z odbiorem przez energetykę. Niby mają 30 dni na wymianę licznika a i tak ten termin minął i nic się nie działo. Hymon tutaj za dużo nie może, bo energetyka to zupełnie inna firma. No ale panele juz sa i jak widzę, to wszystko działa.

Danuta
Danuta
11 października 2022 19:17

Całość ok. Właściwie od pierwszego kontaktu z przedstawicielem było całkiem fajnie. Sporo wyjaśniono podczas rozmowy. Pokazany projekt i parametry całkiem zaspokoiły potrzeby. A całość wykonana właściwie perfekcyjnie.

Radek
Radek
11 października 2022 11:17

Kto pisze te dziwne opinie -właściciel. Specjaliści z łapanki ,czepiają jak im wygodnie a o dofinansowaniu i kontakcie można zapomnieć. Lipa

enerad.pl
enerad.pl
12 października 2022 08:59
Odpowiedz do:  Radek

Panie Radku,

dokładamy wszelkich starań, aby publikowane opinie nie były działaniami PR. Każdy komentarz przechodzi przez moderację – więcej informacji znajdzie Pan na stronie: Komentarze w enerad.pl – Zasady dla Użytkowników.

Pozdrawiamy serdecznie
zespół enerad.pl

KaroHel
KaroHel
7 października 2022 17:58

U nas było nieźle. Może spodziewałam się innego terminu, ale poszło całkiem dobrze. Oferta całkiem fajna, tak jak i cały projekt. Montaż, jak już przyjechała ekipa, właściwie bez zakłóceń. Szybko i sprawnie. Działać, działa, tylko jesienią wyniki nie są takie jak się oczekuje. Dopiero lato pokaże prawdę. Ale jest dobrze.

Grad
Grad
4 października 2022 19:51

Projekt zrobiony szybko, towar zjechał też szybko, tylko trochę było czekania na ekipę, ale o tym od razu wiedzieliśmy, bo w naszej okolicy sporo montaży było. I tak teraz już nie ma takich dotacji, więc nie ma się co spieszyć. Zyski i tak dopiero będą na wiosnę, lato, a nie teraz.

Heniek
Heniek
4 października 2022 07:42

Nie polecam tej firmy ! Przedstawiciele wciskają kit o zwrocie podatku a rzeczywistość jest całkiem inna .Firma opóźnia się z terminami .

Błażej
Błażej
1 października 2022 14:49

Elegancko zrobiony projekt i instalacja. Wszystko tak, jak planowałem Bez zbędnych rozwiązań i dodatków, które by przedrozyły system, ale z zachowaniem maksymalnej mocy i wygody. Najważniejsze, że działa i jest zrobione pode mnie. I tak ma być

Zaranek
Zaranek
28 września 2022 00:02

Jakość i całkiem niezłe warunki. Parametry też niezłe w projekcie. Dopasowanie do klienta, możliwości i potrzeb domu i firmy. Widać od razu duże doświadczenie i profesjonalizm w podejściu i oferowanych rozwiązaniach, które nie zawsze sa tak proste, jakby się wydawało.

Jola
Jola
22 września 2022 21:32

Po prostu elegancko. Wszystko zrobione na czas. Do tego sam projekt elegancki, jakoś tak fajnie te panele zaprojektowane, że ładnie się na dachu układają. No i najważniejsze, że zaoferowana moc, jest odpowiednio duża, a nawet trochę większa niż to, co normalnie płacimy. Oczywiście wiem, i też to został mi wytłumaczone, że zimą będzie tego prądu mniej, ale latem o wiele więcej i raczej musze na to patrzeć właśnie z perspektywy roku, a nie miesiąca. Fajnie że też trochę edukują 🙂

Ślusarska
Ślusarska
15 września 2022 00:15

Bezproblemowy kontakt i fajne podejście. Miła ekipa. I człowiek od projektu 🙂 całkiem konstruktywna rozmowa która przełożyła się w rozwiązanie na dach. optymalne pod względem zagospodarowania przestrzeni i wykorzystania możliwej mocy.

Beata
Beata
12 września 2022 18:51

Jestem zadowolona z całości. Fajne podejście i całkiem ok. Oferta i wykonanie raczej na plus. Ekipa sie postarała, projektant też. Wyniki są, wiec liczy sie na plus.

BBolek
BBolek
10 września 2022 21:26

No i ekstra. Firma ma fajne podejście do klienta i bardzo rozległą ofertę. Bo to nie tylko panele PV. Całkiem sensowne podejscie i spore mozliwosci. W końcu to jedna z wiekszych firm, wiec stworzenie czegoś duzego to dla nich normalne zadanie.

JerzyK
JerzyK
7 września 2022 20:20

Potrafią zrobić dobrą ofertę i dać dobry sprzęt. Wszystko dobrane pod klienta. Tak jak lubię. Nie jest, ze cos z katalogu, że musi być zrobione tak a nie inaczej. Moja sugestia i tak dopasowana forma, bym to ja był zadowolonym klientem. W końcu to moja instalacja, mój dach i moja kasiorka 🙂

Miro
Miro
4 września 2022 14:09

Hymon potrafi dać całkiem fajna ofertę. Oczywiście trochę trzeba przedstawiciela nacisnąć, by to nie było takie rozwiązanie z katalogu, ale potrafią zrobić naprawdę dużo fajnych rzeczy. Tylko trzeba im trochę pokazać kierunek. Ale są otwarci. Dobra rozmowa z przedstawicielem potrafi sporo. Szczególnie jak robi się dużo i panele i pompę i to w komplecie. A do tego ma się dość nietypowy dach, to nie da się do tego podejść katalogowo. Bo to się po prostu nie sprawdzi.

Wiola
Wiola
1 września 2022 11:30

Raczej jestem z tych zadowolonych klientów. Może czas montażu był długi, ale samo projektowanie i podejście do klienta, jego potrzeb i różnych rozwiązań był bardzo ok. Uwzględniono właściwie wszystkie potrzeby i zrobiono to całkiem profesjonalnie. A dach nie jest łatwy do takich zadań, bo wielospadowy i trochę wykuszy ma.

BorysZ
BorysZ
28 sierpnia 2022 14:01

Na projekt trochę się czeka ale jego koncepcja i jakość jest naprawdę fajna. Widać, że zadbano o wszystko. Panele rozłożone w najbardziej optymalny sposób przy stosunkowo małej powierzchni dachu. Co jest sporym problemem u mnie, a nie chcieliśmy instalacji na gruncie, bo szkoda po prostu działki. Hymon z tej sytuacji wybrnął całkiem dobrze. Zastosowali chyba mocniejsze moduły, by wykorzystać tak ograniczoną przestrzeń. Najważniejsze, że planowany uzysk z instalacji jest na odpowiednim poziomie.

Sawicka
Sawicka
24 sierpnia 2022 16:08

Firma która ma szerokie możliwości i potrafi się dopasować do klienta. Czy jest to dom mieszkalny czy firma, gdzie możliwości i potrzeby są zupełnie inne. Ważne, że jest z kim pogadać i można dostać sensowne propozycje. Z punktu widzenia klienta to najważniejsze. I nie tylko panele mają w ofercie, wiec spokojnie da się tu ugrać coś więcej jak potrzeba 🙂

Szymon
Szymon
10 sierpnia 2022 20:46

Oferują nie tylko montaż ale i wsparcie podczas realizacji i nie tylko gdyż serwisowaniem też się zajmują.

Hubert
Hubert
8 sierpnia 2022 20:59

Doskonałe podejście i wykonanie projektu kompleksowo wraz z montażem. Wzorcowa obsługa godna pozytywnej rekomendacji.

Zuza
Zuza
6 sierpnia 2022 20:58

Jak dla mnie najważniejszy był kontakt i wytłumaczenie wszystkiego z oferty i projektu. Ja się na tym nie znam, a chce świadomie dokonać zakupu. Bez wiedzy nie da się. Tutaj nie było z tym żadnego problemu. Doskonale przekazane informacje, wszystko wytłumaczone. Bardzo na plus. Też dobry kontakt z przedstawicielem. Od razu sugestia (praktyczna) by zrobić większą instalację niż aktualne potrzeby. Konsumpcja i tak rośnie z czasem. Sensowne podejście.

Dawid
Dawid
4 sierpnia 2022 20:25

Dobry znawca spraw dotyczących paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Podpowie i wykona dobrą robotę, która zadba o energię dla domu.

Kaśka
Kaśka
2 sierpnia 2022 21:07

Umiejętne oszacowanie zapotrzebowania w energię, a do tego doskonale i w szybkim terminie wykonany montaż. Warto im zaufać.

Marta
Marta
31 lipca 2022 14:19

Posiadana wiedza i doświadczenie czyni z nich mistrzów w swej profesji. Prace wykonane sprawnie i bez żadnych komplikacji..

Michał
Michał
18 lipca 2022 20:41

Hymon to szybka obsługa, gwarancja dobrze dobranych parametrów i instalacji działającej perfekcyjnie przez lata.