Fotowoltaika Hymon 2021 – opinie i recenzja

Hymon jest czołową polską firmą, która realizuje elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Z jej usług skorzystały już dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji zaoszczędzili na energii elektrycznej setki złotych w skali roku. Jakie są warunki oferty Hymon?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Hymon – lider fotowoltaiki

Hymon jest liderem rynku fotowoltaicznego w Polsce już od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Hymon swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

  • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
  • uzgodnienia terminu instalacji;
  • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
  • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
  • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
  • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
  • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Ponad 20.000 wykonanych realizacji popartych jest pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Ponadto, Hymon jest także dystrybutorem najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 100 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego “know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Hymon fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2021 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po ok. 5-6 latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

  • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nie wyższą jednak niż 3.000 zł);
  • kredyt na fotowoltaikę – Hymon współpracuje z instytucjami finansowymi, które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
  • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Hymon – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Hymon – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Hymon

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych, uwzględniająca m.in. pompy ciepła
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Urządzenia marki Blaupunkt – m.in. panele, pompy ciepła, falowniki
100 własnych doświadczonych ekip monterskich
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego

Wady fotowoltaiki Hymon

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Jedyne czego brakuje na stronie firmy to informacji dotyczących kosztów inwestycji i sposobów finansowania fotowoltaiki.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
145 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
19 października 2021 18:41

Dokładnie tak jak piszecie. HYMON to najgorsza firma jaka mogła się trafić. Banda kłamców. Zaczynając od przedstawiciela po sama górę.

Dorta
Dorta
18 października 2021 21:41

Cieszę się, że trafiłam na tak rzetelnych wykonawców gdyż realizacja nie przysporzyła mi dodatkowych nerwów, a pomoc w załatwianiu dofinansowania bardzo ułatwiła mi działania.

Monika
Monika
12 października 2021 14:36

Witam,
nie polecam firmy Hymon. Podczas przedstawienia oferty Pan przedstawiciel zobowiązał się do przygotowania wszystkich formalności i również do wysłania wniosku o dotacje. Po 8 miesiącach okazało się, że wniosek nie został wysłany. Panie z firmy na początku opieszale odpisały a później dostaliśmy numer wniosku, który jak się okazało, że został wysłany w ten sam dzień. Brak profesjonalizmu, poziom obsługi klienta na bardzo niskim poziomie (chociaż ciężko to nazwać obsługą klienta). Firma nie poczuwa się do odpowiedzialności. Sprawa zgłoszona do Rzecznika Praw Konsumenta. Nie polecam!

Zaneta
Zaneta
11 października 2021 13:55

Witam! W kwietniu firma Hymon założyła panele nie mam się do czego doczepić praca sprawna ! Z energetyki również szybkie podłączenie ale , Pan który u nas był na podpisanie umowy to naciągacz obiecał ze nas nic nie interesuje z wnioskami o dofinansowanie czekałam i czekałam za jakimś mailem i brak dopiero koleżanka mnie uświadomiła ze ja to sama wszystko muszę załatwić kiedy wysłałam dokumenty okazało się ze pieniążki się skończyły na dotacje Uwaga ! Nie ufać przedstawiciela wciskają towar i zapewniają wszelkie formalności z załatwieniem dotacji ! A potem za pozno na odzyskanie pieniążków ! Bo ich brak ! Czuje się oszukana ! Zero zainteresowania klientem po założeniu paneli nikt nie informuje o dotacji ! A Pan Łukasz który reprezentuje firmę Hymon w Poznaniu i jej okolicach obiecuje wszystko tylko po to aby podpisać umowę .Potem nawet nie odbiera telefonu nie odpisuje na SMS

Antczak
Antczak
6 października 2021 20:09

Podłączona miesiąc instalacja działa więc jestem zadowoloną klientką Hymona. Sam proces jej powstawania nie zawierał żadnych utrudnień z czego jestem bardzo ucieszona.

Piotr K
Piotr K
1 października 2021 19:11

chcesz stracić 20.000zł z firmą HYMON? zamów przedstawiciela HYMON oddz..Bielsko Biała p..D i p A .w ramach kompleksowości tak pokierują Twoim dofinansowaniem ,że w programu ,,CZYSTE POWIETRZE ”nie poinformują Cię o zasadach recyclingu starego pieca ani o możliwości dofinansowania z Urzędu Miasta z tytułu likwidacji ,,kopciucha” .Dbałość o klienta kończy się w momencie podpisania umowy i skasowania prowizji .No i teraz nastała cisza -zapewne upajają się ,iż złowili następnego naiwnego, OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM TYCH (BIELSKO-BIAŁA )PRZEDSTAWICIELI

walczak
walczak
30 września 2021 21:06

Rozwiązanie zaproponowane przez Hymona jest całkiem optymalne. Niestety dom nie ma zbyt korzystnego położenia i miejscami jest zacieniony, dlatego instalacja została położona na budynku gospodarczym i wiacie. Było to miejsce dające większe możliwości i bardziej optymalne. Zamawiając usługę nie myśleliśmy o takim rozwiązaniu. Wszyscy dookoła mieli na domach i tak też myśleliśmy, że będziemy mieć. No ale nie byłoby to najlepsze rozwiązanie, także duży plus dla osoby robiącej audyt za wypatrzenie innej możliwości. Montaż przebiegł całkiem sprawnie, chociaż trochę czekaliśmy na same komponenty do instalacji. No ale 3 tygodnie to nie jest jakoś długi czas. Obecnie instalacja działa, jest już odebrana, mamy zamontowany licznik i wygląda wszystko całkiem ok. Teraz działamy z dotacją, ale to już się toczy poza firmą 🙂

Marek
Marek
26 września 2021 19:36

porażka nie polecam brak słów ,1,5 roku instalacja nada nie działa omijajcie firmę Hymon z Tarnowa z daleka

Aldona
Aldona
20 września 2021 22:16

Szybkość działań i dotrzymanie terminu jestem zadowolona z współpracy z Hymon.

Inga
Inga
11 września 2021 20:36

Pierwszorzędne podejście do obsługi z czego jestem bardzo zadowolona. Prace montażowe też odbyły się bez żadnych komplikacji. Całość działa co cieszy i powoduje me zadowolenie z podjętej współpracy z Hymon. Dziękuję.

Wojciech
Wojciech
8 września 2021 15:02

Wybrałem HYMON i jestem mega zadowolony, dlaczego?
Odpowiadam mającym ból głowy przy wyborze firmy – ja miałem przez tydzień 🙂 a mogłem to skrócić gdybym od razu brał HYMON-a:
1. 5+ za przygotowaną ofertę (cena/jakość) i zainteresowanie kontynuacją projektu dla Pana Mariusza (Dyrektora sprzedaży regionu północ);
2. 5+ za logistykę HYMON-a (kurier przywiózł instalację do montażu po 2 tygodniach a mógł po tygodniu gdyby nie mój urlop);
3. 5+ za montaż instalacji przez ekipę z Ukrainy, doświadczone oko montażysty pozwoliło na nieznaczną ale trafną modyfikację ułożenia paneli (uniknięcie zacienienia przez przednią część budynku);
4. 5+ za sprawne wysłanie dokumentów do ENERGI przez pracowników z centrali HYMON-a co pozwoliło na sprawną wymianę licznika;
5. 5+ za przygotowanie dokumentów dla dofinansowania “Mój prąd” przez pracowników z centrali HYMON-a, czekamy jeszcze na oświadczenie z Energi o przyłączeniu instalacji ale to niezależne od HYMON-a;
6. 5+ dla wszystkich pracowników z centrali HYMON-a, do których dzwoniłem w różnych sprawach czasami przez pomyłkę aby przyspieszyć włączenie instalacji (żaden telefon nie został “olany”, jeżeli ktoś nie odebrał za pierwszym razem to wkrótce oddzwaniał, nawet serwis :-);
Podsumuję mój elaborat 🙂
03.08.21 r. – podpisanie umowy na instalację 9kWp;
17.08.21 r. – dostarczenie instalacji na palecie do miejsca montażu;
01-02.09.21 r. – montaż instalacji (gdyby nie mój urlop mógł być szybszy o tydzień);
07.09.21 r. – wymiana licznika na dwukierunkowy;
07.09.21 r. – oficjalne włączenie instalacji od godz. 10.30 – do zachodu słońca wyprodukowała 46 kWh, czego chcieć więcej??
HYMON – dziękuję Wam i polecam

Dariusz
Dariusz
19 września 2021 14:34
Odpowiedz do:  Wojciech

46 kwh jaka moc instalacji i jakie komponenty ? Pozdrawiam

Andrzej
Andrzej
6 września 2021 22:37

Mam instalację od Hymona. Słabe przygotowanie oferty, musiałem podpisać aneks do umowy. jakby firma oszczędzała na szkoleniu handlowców. Dopiero po kilku tygodniach przyjechał montażysta, trochę przez przypadek, pracował w pobliżu i wyjaśnił problemy montażu i opłacalnej zainstalowanej mocy. Przywieźli panele ponad miesiąc przed montażem. Leżały sobie. Sam montaż OK, młodzi chłopcy pracowali, przynajmniej na oko wydajnie. Zgłoszenie do energetyki- szybko w dwa tygodnie miałem nowy licznik.Potem same problemy. O wszystko trzeba się upominać. Firma nie poczuwa się do żadnego obowiązku wprowadzenia w obsługę, nie przekazuje sama specyfikacji instalacji /poza książeczką obsługi falownik/. Instalacja daje około 60% zakontraktowanej w umowie mocy. Na reklamacje firma nie odpowiedziała tylko przysłała pismo od prawnika z żądaniem zapłaty. A z paneli 5.85 kW nigdy nie osiągnąłem więcej niż 4,1 kW. /tego lata/. Dach mam skośny, dobrze ustawiony.Porażka.

Piotr
Piotr
6 września 2021 21:46

Nie poleca firmy serwis tragedia mam awarie falownika instalacja nie pracuje 4 tygodnie i co zadzwonię to mi wciskają że zgłosili awarię do producenta falownik a gdze te 2 tygodnie na usuniecie awaria kture obiecują zastepczy falownik nie ma nie polecam

Last edited 1 miesiąc temu by Piotr
Robert
Robert
4 września 2021 16:23

Szybki kontakt i audyt. Z realizacja też poradzili sobie całkiem sprawnie. Jestem zadowolony z ich pracy i działającej inwestycji.

borger
borger
24 sierpnia 2021 19:01

Mam instalację od Hymona. Trochę czekałam na montaż, ale jest. Działa i jest ok. Sąsiad załatwiał w innej firmie i jeszcze nie ma. A w podobnym czasie zamawiał co my. Z tego co się dowiedziałam od ekipy montującej, to robi się problem z wolnymi terminami i z dostępnością. Bardzo dużo osób teraz chce zamontować panele i niektórzy nie nadążają z dostawami. I może z tego powodu bywają teraz problemy z opóźnieniami. Nie wiem. W każdym razie u mnie opóźnienie to było jakieś 2 tygodnie od planowanego montażu. Teraz mam i jestem zadowolona. Działa tak, jak to miało być. Na efekty poczekamy, bo po pierwszych tygodniach ciężko ocenić, szczególnie, że teraz było sporo słońca. Dopiero po okresie zimowym będzie można powiedzieć, jak sie spisała instalacja. Postaram się tu wrócić z informacją 🙂

Ewa
Ewa
6 sierpnia 2021 16:13

Bialystok. FIRMA PORAŻKA!! Wszystko pięknie ładnie do momentu podpisania umowy ,potem same problemy.Panele zamontowane 13 mają podłączone dopiero 2 sierpnia .Kontakt z pracownikiem firmy woła o pomstę do nieba. Nie wiem jak reszta przedstawicieli, ale ten z biura w Czarnej Białostockiej jest jedną wielką PORAŻKĄ. Bierze upoważnienie do PGE i nie potrafi nic załatwić .Kontakt z firmą jest praktycznie nijaki.Albo nie odbierają wcale albo odsyłają jedni do drugich. Miała być dotacja z mój prąd 5 tys. przez błędy przedstawiciela będą tylko 3 tyś. Omijajcie firmę HYMON dalekim łukiem.

jaroslaw
jaroslaw
23 sierpnia 2021 19:02
Odpowiedz do:  Ewa

potwierdzam Pani opinię montaż 17.07.21 do tej pory tylko wyłożona kasa i panele na dachu więcej nic dotacja jak u Pani Ewo obiecanki cacanki i czy się doczekamy tych 4 tys.

Joanna
Joanna
31 sierpnia 2021 03:00
Odpowiedz do:  Ewa

Umowa podpisałam 8 kwietnia 2021 r. Montaż paneli 19 maja (miały być w ciagu dwóch tygodni), do dzisiaj 31 sierpnia nie mam swojego prądu. Z powodu niekompetencji pracownika!!! Mój “opiekun” przestał odbierać ode mnie telefony. Myślę, że mnie zablokował, bo natychmiast włącza sie poczta głosowa. Nie oddzwania. OMIJAĆ I NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ!!!

Antek
Antek
3 sierpnia 2021 19:54

Dziwią mnie Wasze komentarze gdyż miałem sposobność współpracować z Hymon przy mojej instalacji i nie mam żadnych zastrzeżeń ani pod względem kontaktu z wykonawcami ani jakości wykonanych prac.

Wojtek
Wojtek
8 września 2021 19:50
Odpowiedz do:  Antek

To spróbuj zgłosić im awarię, to zobaczysz jak działa GWARANCJA PREMIUM, o ile się dodzwonisz. U mnie działa ale tak na 60% co obiecali, ale podobno wszystko gra, a sąsiad ma o 1 kw mniej i podobną produkcję. Warunki takie same kierunek też

Maciej
Maciej
23 lipca 2021 13:14

Firma krzak. Serwis? A co to? Kontakt – tylko gdy chca sprzedac. Omijajcie.

Darek
Darek
20 lipca 2021 22:02

Totalna porażka .Stanowczo nie polecam. W przypadku tej firmy -KLIENT NASZ PAN-zapomnij. Było pięknie tylko do momentu podpisania umowy. Później same błędy i ignorancja. Umowa niezgodna z projektem, przysłanie po miesiącu o 1 panel za mało, wysłany stelaż trafił w dwa różne miejsca , do Wrocławia i do Szczecina- nikt nie potrafił odpowiedzieć dlaczego? .Gdy w końcu dotarł okazało się że jest niewłaściwy. Trzeba czekać na następny . Sam montaż -następne rozczarowanie . Zaproponowano mi położenie kabla na kominie, aby nie kopać w gruncie-Brak koparki . Gdy w końcu się koparka znalazła. okazało się że wykop muszę zasypać sam i układać płytki chodnikowe. Do tej pory nie wiem dlaczego więcej płaciłem za wykop. Od dnia montażu trzeba czekać cały tydzień aż szanowna opiekunka raczy zgłosić to do energetyki. Nawet na koniec przysłano mi fakturę z błędem w danych i musiałem prosić o korektę. Pozdrawiam p. Karolinę (opiekunkę mojego projektu), która nic nie miała sobie do zarzucenia i potrafiła tylko odsyłać do dyrektora. Podsumowując -3 miesiące nerwów, ciągłego dzwonienia i ignorancja

Rafał
Rafał
16 lipca 2021 21:55

Jak najbardziej polecam. Od samego audytu ktory odbył się w umówionym czasie i miłej atmosferze po projekt i dobór podzespołów Pan Bartosz służył szczerymi informacjami i duża wiedza. Montaz w terminie wymiana licznika po pięciu dniach. Pomoc w złożeniu wniosku o „moj prąd 3.0” jaki i zgłoszeniu do straży pożarnej. Województwo warmińsko-mazurskie.

Szymom
Szymom
14 lipca 2021 21:27

Zdecydowanie nie polecam słodko gadają tylko.

Damian
Damian
14 lipca 2021 15:39

Firma HYMON nieżetelna,niesłowna. Zacznę od tego, że podczas montażu uszkodzili rynnę, montaż okablowania kiepski, uziemieniem ochronne zrobione tak na pograniczu dopuszczalności, brak poszanowania czyjejś własności(wjechali samochodem na nowy trawnik narobili kolein, uszkodzili darń i zraszacze następne koszty) Przedewszystkim nie zgłosili mnie do programu Mój Prąd poprzedniej edycji.

Anna
Anna
12 lipca 2021 14:59

Mam PV 9,75 i pompę ciepła 10 od Hymona, super realizacja! Jestem ogromnie zadowolona z ekip i sprzętu. Pompa ciepła zagrzała 200l za 1,5 kwh czyli około 90 groszy, mega oszczędna pompa. Nie ma problemu z dodzwonieniem się do firmy jak inni poniżej piszą a kontakt z przedstawicielem Panem Darkiem jest stały, mega profesjonalizm! Ogromnie polecam, zgłoszenie PV do Taurona zaraz na drugi dzień po montażu. Miałam ponad 15 ofert, wybrałam Hymona również ze względu na bezpieczeństwo umowy. To, że trzeba zapłacić za przedłużenie gwarancji po 5 latach … 250 zł za wszystko łącznie z dojazdem, roboczogodzinami, wymianą sprzętu czy okablowań w razie potrzeby … żaden pieniądz w porównaniu z innymi firmami. Czytajcie ludzie również umowy.

Wojtek
Wojtek
3 sierpnia 2021 05:14
Odpowiedz do:  Anna

Pięknie napisane. Dokładnie tak jak mówią przedstawiciele Hymona. Szkoda że nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości. Życzę dalej takiej współpracy.

Kamil
Kamil
10 lipca 2021 10:52

[…] radzę omijać z daleka….zachwała serwisu w ciągu 48 H A jak się później okazuje przez dwa tygodnie proponują włączyć i wyłączyć falownik i niby samo by się miało naprawić…nie polecam

Komentarz edytowany przez Redakcję.

KRZYSZTOF
KRZYSZTOF
9 lipca 2021 15:41

No niestety jestem zawiedziony firmą Hymon ponieważ przez ponad tydzień czasu od zgłoszenia awarii firma nie dotarła na usunięcie awari

Adam
Adam
8 lipca 2021 13:02

Totalna porażka!!!!!!!!! 2 miesiące od montażu brak wymiany licznika bo nie zgłosili. Kontakt zerowy. 10 minut słuchania melodyjki i samo wyłączenie. Podobno mamy współpracować przez 15 lat. Niezły początek.

Wiktoria
Wiktoria
1 lipca 2021 20:53

Dobra oferta i terminowa realizacja. Jestem zadowolona z efektów swej inwestycji.

Paulina
Paulina
28 czerwca 2021 17:59

Witam, czy ma ktoś problem z dofinansowaniem? Jak dzwonimy to nie odbierają,a jak już się dodzwonimy to odsyłają. Firma miała zająć się złożeniem wniosku mój prąd a jak dzwonię do ochrony środowiska to mówią że nikt wniosku nie złożył, ciągle sciemnianie i oni nie wiedzą co się stało.wszystko dobrze do podpisania umowy potem olewka. Proszę o kontakt jeśli ktoś ma podobny problem

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:41
Odpowiedz do:  Paulina

Mam podobny problem nikt nie odbiera i z dotacja też mam problem mogę nie dostać dlatego iż pan przedstawiciel nie poinformował że na firmę nie ma dotacji tylko aby podpisać umowę i koniec teraz straszą mnie sądem jak nie zapłacę reszty kasy i nie dostałem żadnych papierów zwrotnych

Paulina
Paulina
30 czerwca 2021 23:09
Odpowiedz do:  Tomasz

To jest olewanie klienta. ja im tego nie popuszczę,podam sprawę do sądu,może będzie nas wiecej i więcej zdziałamy

Damian
Damian
15 lipca 2021 15:37
Odpowiedz do:  Paulina

Mam ten sam problem od zeszłego roku, najpierw obiecywali i podjęli się załatwić apotem olali sprawę

SELGROS
SELGROS
22 czerwca 2021 14:35

Są dobrzy dopóki się cos nie wydarzy. Spróbuj się do nich dodzwonić. kilkadziesiąt telefonów w trzy dni i ani jednego odebranego. To jest szacunek do klienta który już im zapłacił.

Piotrek
Piotrek
13 czerwca 2021 20:10

Czy ktoś z państwa może mi szczerze napisać czy firma hymon jest godna zaufania przy zakładaniu fotowoltanike czy lepiej się wycofać

Rafał
Rafał
14 czerwca 2021 22:31
Odpowiedz do:  Piotrek

Jeszcze nie wiem ale kontakt i to co mówią wystarczy poczytać nie sciemniaja jeszcze można dorzucić przy montażu paneli piece elektrodowe bardzo dobra rzecz do ogrzewania i ciepłej wody wystarczy poczytać

Wojtek
Wojtek
16 czerwca 2021 05:53
Odpowiedz do:  Piotrek

Przed montażem wszystko w pożądku sami wydzwaniają. Po montażu jeżeli wszystko działa to ok, ale jak już zaczną się problemy jakieś to brak kontaktu z firmą. Kredyt oraz mój prąd też we własnym zakresie, a żeby mieć 15 lat gwarancji to po 5 latach trzeba dodatkowo płacić niby za przegląd po 250 zł na rok o czym nie informują w ofercie. Jak widać lepiej się mocno zastanowić, a jeżeli już to kontakt bezpośrednio z firmą bo przedstawiciele to typowi naganiacze. Ja drugi raz bym ich nie wziął.

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:43
Odpowiedz do:  Piotrek

Daj sobie spokój ja dałem się wciągnąć i teraz mam problem nawet zasilanie źle podłączyli mi

Agnieszka
Agnieszka
3 lipca 2021 00:39
Odpowiedz do:  Piotrek

Proszę się wycofać póki Pan jeszcze może ja niestety nie miałam tyle szczęścia i muszę teraz spłacać kredyt. Montaż paneli się odbył i na tym koniec wniosek o wymianę licznika nawet nie został złożony a minęły już 3 miesiące. Z dotacją też ściema. Nie polecam!

Damian
Damian
15 lipca 2021 11:43
Odpowiedz do:  Piotrek

Odradzam!!!

Graża
Graża
7 czerwca 2021 14:41

Kontakt pierwszorzędny, wszystkie pytania czy wątpliwości nie pozostawione bez odpowiedzi. Przeprowadzony audyt i otrzymana oferta satysfakcjonująca. Umowa podpisana czekam na realizację, którą mam mieć w tym miesiącu.

Piotrek
Piotrek
13 czerwca 2021 20:13
Odpowiedz do:  Graża

Jeśli można wiedzieć kiedy pani zakładała fotowoltanike i czy ta firma jest wiarygodna

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:44
Odpowiedz do:  Graża

To powodzenia życzę

JacekB
JacekB
31 maja 2021 13:33

Instalacja paneli PV to całkiem niezłe rozwiązanie do domu. Generuje całkiem fajne oszczędności. Instalacja od Hymona też działa i też jest ok. Nie miałem do tej pory z nią żadnych problemów. a mam je ponad rok już. Oszczędności generuje całkiem dobre. Sam zakup przebiegł, w mojej opini, całkiem normalnie. Telefon do przedstawiciela, przedstawienie projektu, akceptacja, czekanie na montaż i oddanie do użytku. Nic skomplikowanego. I działa.

Wojtek
Wojtek
26 maja 2021 15:33

Nie polecam. Firma oszukuje aby złapać klienta. Brak kontaktu nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile. Po montażu totalna olewka klienta, a gwarancja premium to ściema gdyż po 5 latach trzeba za nią płacić bo inaczej przepada, także z polecenia innych klientów się nie wywiązują. Z mojego polecenia dwie osoby założyły instalację i do tej pory nie wypłacili bonusu a kontakt się urwał. Instalacja co prawda działa ale brak szacunku dla klientów. Omijać z daleka, ceny wszędzie są podobne.

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:45
Odpowiedz do:  Wojtek

Dokładnie tak

Rafał
Rafał
19 maja 2021 15:48

U mnie trzech sąsiadów ma już instalację i miałem możliwość zobaczyć ekipę przy pracy a potem efekt wiec i ja się zdecydowałem i to strzał w dziesiątkę. Było fachowo, stosunek jakości do ceny też jak najbardziej dobry i dobra obsługa. Oceniam na plus

Tomasz
Tomasz
17 maja 2021 21:21

U mnie wykonali instalację prawidłowo. Nie miałem, jakiś większych problemów z zamówieniem i rozmową z przedstawicielem. Sam montaż trochę przesunął się w czasie. No ale z tego co wiem, to większość teraz ma opóźnienia. Sporo budów się ruszyło i sporo się montuje więc i terminy nie są najkrótsze. W każdym razie instalacja juz na dachu. Jest zgodna z tym, co dostałem w wyliczeniach z projektem. Teraz tylko potrzeba czasu by potestowac jej wydajność. A tego nie zrobi sie w tydzień 🙂

Sisii
Sisii
9 maja 2021 19:52

Nie polecam tej firmy źle wyliczone panele. Po podpisaniu umowy czekałam na założenie paneli 3 miesiące a późnej 2 miesiące na licznik bo zapomnieli zgłosić do elektrowni. Powiedzieli że załatwia wszystkie dokumenty z dofinansowaniem a teraz telefonów nie odbierają. Nie można sie dodzwonić do przedstawiciela a jak dzwonie do siedzimy to każą kontaktować się z przedstawicielem. Jak się wkoncu dodzwoniłam do przedstawiciela i żeby umówić się na wizytę to ani razu nie przyjechał. Olewanie klientów. Klient jest dobry przy podpisaniu umowy a później niech sam sobie radzi.

Małgorzata
Małgorzata
14 czerwca 2021 23:35
Odpowiedz do:  Sisii

Niestety,ale z bólem potwierdzam tę opinię……we wszystkim!

AgnieszkaM
AgnieszkaM
6 maja 2021 22:08

Pierwszy kontakt i mielismy trochę mieszanych uczuć co do wyboru. Ale już sam projekt i przedstawione możliwości były ok. Sama instalacja wykonana co prawda z pewnym opóźnieniem, no ale teraz to wszystko jest tak trochę poprzesówane. Wiadomo, nie mamy normalnej sytuacji w zwiazku z pandemią i po prostu biorąc to pod uwagę, wiedzieliśmy że moga być pewne przesuniecia czasowe. Sama instalacja wykonana prawidłowo i sprawnie. Dość szybko zgłoszona wymiana licznika na ten prawidłowy dla tego typu instalacji. trochę czekania na operatora i już mamy. Działa. I to chyba najważniejsze. Zyski z instalacji obecnie są ok, ciekawe jakie będą latem.

Adrian
Adrian
6 maja 2021 11:45

Do czasu montażu wszystko ok, po przelaniu drugiej transzy,a wiec niezwłocznie po montażu zaczęły się problemy. Hymon zgłasza wymianę licznika u operatora, ale dopiero po blisko 20 dniach tłumacząc sie ze Covid19( ale co mnie to interesuje) W dniu dzisiejszym telefon do operatora, brak zlecenia na wymiane licznika… Tak jak piszą inni użytkownicy, po wpłacie kasy pocałuj mnie w … Minęło 30 dnia a ja podziwiam wydane 20 tys na dachu, ktore nic nie wnoszą. Końca załatwienia sprawy nie widać, a Hymona nie interesuję już fakt, ze prądu nie produkuje, chociaż to Hymon dopełnia wszystkich obowiązków. Ciekaw jestem czytając powyższe komentarze czy to dopiero początek przygody z tą pseudo firmą…

Tomasz
Tomasz
7 maja 2021 21:55
Odpowiedz do:  Adrian

Mam podobny problem czekam do poniedziałek i zacznę działać jeśli się nic nie ruszy fakturę dostałem do zapłaty i tyle a instalacja nie działa. Nie zapłacę dopuki nie załatwia wszystkiego

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 20:34
Odpowiedz do:  Tomasz

Mam podobnie zero kontaktu brak dokumentów też zacznę działać i fakturę zapłacę dopiero jak dostanę dotacje która mieli załatwić mój adwokat się tym zajmie nie będą mnie straszyć sądem jak nie zapłacę pozdrawiam

Michał
Michał
5 maja 2021 17:15

Niestety przedstawiciel tej firmy nie potrafił dobrze przedstawić mi oferty. Co więcej oferta zawierała błędy m.in. źle dobry dobrany falownik do mocy instalacji. Co więcej po powiadomieniu władz firmy Hymon o zaistniałej sytuacji brak kontaktu. Niestety nie polecam choć wstępnie oferta wydawała się bardzo obiecująco.

Aza
Aza
4 maja 2021 19:47

Gorliwa, rzetelna ekipa, która stworzyła instalację fotowoltaiczną generującą oszczędności.

Marek
Marek
4 maja 2021 18:01

Instalacja wykonana w terminie. Jednak …niezgodnie z ustaleniami i projektem. Skutek – mniejsza sprawność od zakładanej. Poza tym pośpiech – pod panelami nie dosunięte dachówki spowodowały przeciek wody po deszczach, remont i malowanie sufitu i ścian na poddaszu. Instalatorzy sympatyczni, ale słabo mówiący po polsku stąd trudności w porozumieniu się. Brak instruktarzu obsługi systemu. Dokumentacja nieczytelna, bo wielokrotna kopia z kopii bardzo złej jakości.
Generalnie firma nastawiona na maksymalny zysk, a klient martwi się sam o siebie i swoje problemy.

Gabriela
Gabriela
26 kwietnia 2021 08:46

Świetna firma, z dużym doświadczeniem. Gwarantuje pełną satysfakcję.

Alex
Alex
25 kwietnia 2021 19:20

Super rozwiązanie. Przekonał nas do niej przedstawiciel. Wyliczył wszystkie możliwości i pokazał realne oszczędności. I te wyliczenia są realne, bo widzimy to w praktyce z już działającej instalacji.

Staszek
Staszek
23 kwietnia 2021 18:10

Pozdrawiam Pana Mirka i ekipę montującą 19.03.21 przy ul. cedrowej w Białymstoku. Dzisiaj PGE zamontowało licznik dwukierunkowy i instalacja ruszyła 🙂👏👍

Inga
Inga
11 kwietnia 2021 20:51

Pierwszorzędny kontakt i jakość wykonanej pracy. Jesteśmy zadowoleni z działającej instalacji i opieki serwisowej jaką zostaliśmy objęci.

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:35

Czy ktoś z państwa wspolpracowal z p. Sandro? Proszę o e-mail justynalis89@gmail.com

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:27

W jakim rejonie pan mieszka ?

Sikora
Sikora
2 marca 2021 18:44

Ja jestem zadowolony z całego kształtu współpracy z Hymonem. I na etapie wstępnych rozmów było dobrze i przy projekcie było fajnie. A ekipa od montażu tez sie spisała. Opóźnienia typu jeden dzień przy takiej inwestycji to żaden problem jak dla mnie. Najważniejszy tak naprawdę jest efekt który dają panele. A ten jest bardzo fajny. U mnie się to rozwiązanie bardzo sprawdza.

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:20
Odpowiedz do:  Sikora

Witam czy mógłby się pan / pani odezwać na e mail ? justynalis89@gmail.com chciałabym zaczerpnąć informacji będę wdzięczna.

Agnieszka
Agnieszka
28 lutego 2021 20:57

Miesiąc temu była u mnie pani przedstawicielka wszystko ładnie pięknie poprosiliśmy o audyt dla pompy ciepła wszystko tez ok miesiąc czekania na wycenę z panią przedstawiciel tylko kontak mailowy A to technik chory A to dużo pracy totalne olanie klienta firma powinna dobierać sobie bardziej kompetentnych pracowników żenada

Karol Mielcarek
Karol Mielcarek
25 lutego 2021 20:22

Doświadczenie, rzetelność, terminowość to cechy, którymi wykazali się podczas pracy przy budowie instalacji fotowoltaicznej na mym dachu.

Gabriela
Gabriela
26 kwietnia 2021 08:48
Odpowiedz do:  Karol Mielcarek

Dokładnie, zgadzam się w 100 procenatch