Fotowoltaika Hymon Energy 2021 – opinie i recenzja

fotowoltaika Hymon Energy 2020 - opinie i recenzje

Hymon Energy jest czołową polską firmą, która realizuje elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Z jej usług skorzystały już dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji zaoszczędzili na energii elektrycznej setki złotych w skali roku. Jakie są warunki oferty Hymon Energy?

Hymon Energy – lider fotowoltaiki

Hymon Energy jest liderem rynku fotowoltaicznego w Polsce już od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Hymon Energy swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

  • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
  • uzgodnienia terminu instalacji;
  • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
  • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
  • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
  • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
  • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Ponad 20.000 wykonanych realizacji popartych jest pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Ponadto, Hymon Energy jest także dystrybutorem najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 75 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 700 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon Energy jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon Energy jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego “know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Hymon Energy fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2020 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon Energy? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon Energy.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon Energy fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po ok. 5-6 latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

  • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nie wyższą jednak niż 5.000 zł);
  • kredyt na fotowoltaikę – Hymon Energy współpracuje z instytucjami finansowymi, które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
  • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Hymon Energy – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon Energy otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon Energy dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika w firmie Hymon Energy – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Hymon Energy

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Korzystne ceny materiałów
75 własnych doświadczonych ekip monterskich
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
Monitorowanie i optymalizacja każdej instalacji pod względem doboru elementów i montażu
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju;
Wysoka jakość najbardziej innowacyjnych produktów dostępnych na rynku
Gruntowna wiedza na temat aktualnych trendów w temacie paneli słonecznych
15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego

Wady fotowoltaiki Hymon Energy

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon Energy jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Jedyne czego brakuje na stronie firmy to informacji dotyczących kosztów inwestycji i sposobów finansowania fotowoltaiki.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, energetyką i naukami przyrodniczymi. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i taniec flamenco.

Dodaj komentarz
guest
56 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
22 stycznia 2021 13:16

witam i oddali kasę firma ok ale warto zaznajomić się dokładnie z umową jak to mówią nieznajomość przepisów nie chroni przed odpowiedzialnością

Sławomir
Sławomir
21 stycznia 2021 12:14

Nie rozumiem czemu ludzie nie narzekają rpbila firma hymon u rodziców 2dni 21paneli i skończone teraz robią u mnie jestem zadowolony porostu konkretna firma od popisania umowy po montaż i tyle kto mady to wie dzieci kupić jeden kupi w hymon a inny u firmy krzak wszyscy maja wybor

Marek
Marek
19 stycznia 2021 10:03

Dzisiaj byłem umówiony z przedstawicielem na 9.00. Jest to, jak mówiłem jedyny dzień w miesiącu gdzie mogę go przyjąć. I co? I nie przyjechał!!! Jestem bardzo sumienny i zupełnie nie rozumiem, że mając do mnie numer telefonu, nikt nie potrafił powiadomić mnie, że nie przyjedzie lub spóźni się. Dla mnie ta firma już na tym etapie straciła w oczach.

jan
jan
14 stycznia 2021 16:19

jak nie oddadzą to media… na pewno się o moim przypadku dowiedzą ja nie mam nic do ukrycia

jan
jan
11 stycznia 2021 14:24

a i czy oddadzą mi pieniądze

Michał
Michał
12 stycznia 2021 15:51
Odpowiedz do:  jan

Na pewno nie oddadzą pieniedyz poniewaz ja czekam ponad 3 miesiace na zalozenie paneli na dachu i niiiiic!!
to gdzie ty chcesz zwrot hajsu??
nie moge sie tam dodzwonic wgl

Arkadiusz
Arkadiusz
14 stycznia 2021 00:30
Odpowiedz do:  Michał

Panie Janie i Panie Michale,

próbowali Panowie skontaktować się z infolinią 575 910 300? Czego dotyczy sprawa Panie Janie? Powiem tak – jako autoryzowany przedstawiciel Hymon zawsze Klientom pomagam, nawet tym, którym nie znam. Jeśli nie są to złośliwe komentarze konkurencji, zapraszam skontaktować się ze mną 790 774 730. 🙂

jan
jan
11 stycznia 2021 14:21

podpisałem umowę. i po sześciu dniach odstąpiłem od umowy po dokładnym jej przeczytaniu oczywiście wysłałem na adres firmy i teraz czekam jak się zachowają

baranek szon
baranek szon
11 stycznia 2021 11:36

Firma krzak. nie polecam nikomu zakupu instalacji w tej firmie. Zdecydowanie lepiej wybrać firmy konkurencyjen ktore chociaz dotrzymują danego slowa i terminu. Tutaj terminowośc jest jakims zartem i tyle. Za dlugo sie czeka na montaz a na dodatek jest wiele bledow w instalacji. zawsze cos nie dziala, trzeba zcekac w nueskoncznosc na poprawki a i tak nie mozna sie doczekac

Maciej
Maciej
7 stycznia 2021 14:10

Kkasa wyrzucona w błoto bo ta instalacja nie działa jak trza

halina
halina
6 stycznia 2021 11:15

bardzo dlugi czas oczekiwania na zamontowanie instalacji. Przypuszcam ze konkurenja zrobiłaby to syzbciej

niezadowolony klijęt
niezadowolony klijęt
4 stycznia 2021 09:19

Bardzo niekompetentni pracownicy którzy nie umieją zainstalowac prostej instalacji na dachu a wykonannie bardzo marne.

Z całego serca nie polecam

michaił
michaił
5 stycznia 2021 10:44
Odpowiedz do:  niezadowolony klijęt

Pisze się: klient. To całkiem proste słowo.

Ewelina
Ewelina
30 grudnia 2020 22:10

nie polecam tej firmy w lubuskim .Panele przyszły nie takie jak chcieliśmy wciskany kit że te są lepsze.Po kontakcie z doradcą umowa była że obniży cenę. Po zamontowaniu paneli okazało się że z ceny można zejść tylko o parę groszy.koniec końcem faktura została wystawiona jak za te droższe panele a dostaliśmy tańsze a przedstawiciel przestał odbierać telefony.Centrala karze dzwonić do przedstawiciela i tak w kółko.Będę odradzać tą firmę każdemu

Adam
Adam
22 grudnia 2020 19:40

Z całym szacunkiem nie polecam tej firmy z Tarnowa i ludzie którzy tam pracują są nie odpowiedzialni, wręcz nie udolni. Dlaczego, otóż o 3 tygodnie opóźnili mi montaż instalacji 4kw zaczęli 9 listopada ostatecznie skończyli 25 listopada (łącznie robili 3 dni). Ponieważ kierownik nie potrafił załatwić zwyżki na konkretny dzień przez to owe opóźnienie. Dlatego stwierdzam iż kompletnie nie byli przygotowani pierwszego dnia montażu. 26 listopada przelałem ekspresowo pieniądze na konto by firma miała tego samego dnia a następnego mogła złożyć pełnomocnictwo do zakładu energetycznego na wymianę licznika dwu kierunkowego. Mijają kolejne 3 tygodnie i cisza w Energii. Dzwonię do Hymon 21 grudnia a tu sie okazuje ze wniosek nie złożony, faktury nie otrzymałem. Po prostu robią sobie kpiny z klientów, za nic kompletnie nie odpowiadają, ludzie nie chcecie nerwów omijajcie tą firmę szerokim łukiem.

Milena
Milena
22 grudnia 2020 17:47

Może ktoś tutaj pomoże, panele z firmy Hymon założone wszystko niby działa, pierwszy rachunek niby ok 50zl a następny 400zl czyli minimalnie mniejszy niż przed założeniem paneli, pan nam obliczył że może spokojnie sobie plyte indukcyjna założyć, ja nic nie zmieniłam tylko rachunki mam praktycznie jeszcze raz takie. Miał ktoś taka sytuację?

Martyna
Martyna
19 stycznia 2021 10:34
Odpowiedz do:  Milena

Również nie polecam firmy. Klient jest dobry do momentu podpisania umowy, później olewka. Składam reklamację ponieważ wydałam na instalacje 41000zl a rachunki za prąd bez zmian. Może coś nie działa, niech przyjadą i sprawdzą. Ale umywają ręce tłumacząc się, ze moc 8,32kw to jest moc orientacyjna i ch…j. Energii miało wystarczyć na ogrzanie domu a tu dupa, nawet na użytkowanie domowe nie starcza. Nie polecam ten firmy.

Wojciech
Wojciech
19 grudnia 2020 17:24

Jeśli chodzi o firmę to mają fatalną obsługę serwisową przez rok nie mogą sobie poradzić z błędem przy montażu przez co instalacja jest do niczego

Milena
Milena
22 grudnia 2020 17:48
Odpowiedz do:  Wojciech

A jaki pan ma ten błąd? Co się dzieje?

Krzysztof
Krzysztof
18 grudnia 2020 19:21

Dzisiaj przedstawiciel firmy hymon.pl był umówiony ze mną na rekonesans i przedstawienie oferty, niestety nie przyjechał pomimo że pani z telefonu dzwoniła 2 razy i przypominała mi że mam dziś spotkanie z ich przedstawicielem, nie stety a może wlaśnie stety dobrze się stało że firma hymon nie zaloży mi paneli na moim dachu

Mieczysław
Mieczysław
17 grudnia 2020 08:43

Mają na swojej stronie internetowej możliwość przedstawienia opinii Tylko pozytywnejj. Spróbuj napisać o Twoich zastrzeżeniach. – nie będzą opublikowane.

Marek
Marek
15 grudnia 2020 05:07

Niestety firma ma ogromne opóźnienia przy podłączaniu do sieci. Obiecują miesiąc czeka się znacznie dłużej. Po ukończonym montażu trudności z kontaktem z wykonawcami. Nie polecam

Wojciech P
Wojciech P
10 grudnia 2020 10:15

Polecam gorąco od podpisania umowy do zakończenia montażu 18 dni fachowe doradztwo monterów dobra obsługa i doradztwo, wszystko zgodnie z zapewnieniami jeszcze raz polecam

Tomek
Tomek
7 grudnia 2020 13:41

Czytam te komentarze i mam wrażenie, że u mnie była zupełnie inna firma. Kontakt z przedstawicielem można powiedzieć wzorowy od momentu audytu aż po zakończenie instalacji. Ekipa montażowa, mieszana, ale bardzo kompetentni i ogarnięci. Umowa podpisana we wrześniu, w połowie października było wszystko zamontowane, Pod koniec listopada zakład energetyczny wymienił licznik i wszystko działa prawidłowo.

Witold
Witold
11 grudnia 2020 13:12
Odpowiedz do:  Tomek

Niestety ja uważam że nie warto. Zamontowali mi 17 paneli w listopadzie ubiegłego roku, po ciężkich bojach bo technik na podstawie zdjęcia z google maps stwierdził że na moim dachu można zamontować tylko 11 szt i to rozstrzelone w grupkach po 2-3 szt i musiałem długo udowadniać i ostatecznie samemu sporządzić i przesłać im plan montażu paneli. Okazało się że można zamontować 17 szt w dwóch rządach i pozostaje jeszcze miejsce na kolejne 10- 12 szt. Niestety wbrew moim prośbą zamontowali mi wszystkie panele na jednym stringu i dla pewności odcięli kable z drugiego stringa przy zasilaniu inwertera. Po roku doszedłem do wniosku , że trzeba powiększyć instalację o kolejne 4 panele i znów zaczęły się problemy. Najpierw Pan “Jajogłowy” znów stwierdził, że na moim dachu się nie da, później jak już udowodniłem że się da, to łaskawie się zgodzili pod warunkiem natychmiastowej wpłaty na konto i kontakt się urwał. Po około 2 tygodniach zadzwonił kurier że ma przesyłkę (z firmy żadnego kontaktu), uprosiłem kuriera żeby nie zostawiał palety pod bramą i pomógł wciągnąć na teren posesji i tak minęły kolejne dwa tygodnie ( z firmy nadal żadnego kontaktu). Wreszcie zadzwonili z pytaniem, czy mam już zamontowane te panele ( ręce mi opadły) bo jak nie to Oni przyślą ekipę w najbliższą środę. W środę przyjechała ekipa, zmontowali konstrukcję i okazało się, że jeden panel jest popękany a trzy kolejne wyglądają jak z rozbiórki, całe w brudzie i błocie. Zamontowali mi tylko jeden, reszta dalej leży pod garażem, do firmy nie mogę się dodzwonić, nikt też nie próbował się kontaktować ze mną. Takie właśnie mam doświadczenia z Hymon Energy . Pozdrawiam Witold

Karacz
Karacz
2 grudnia 2020 15:22

Mamy instalację od Hymon od kilku miesięcy. Działającą już kilka miesięcy. Jest ok. Wyniki z zysków na energii całkiem fajne. Widać, że projekt jak i instalacja zrobiona z głową. Nie mieliśmy żadnych problemów ani na etapie uzgadniania projektu i liczenia potrzebnej mocy, ani przy montażu. Mieliśmy całkiem sprawną ekipę, która uwinęła się chyba w rekordowym czasie. Co prawda mamy prostą konstrukcję dwuspadowego dachu, centralnie na południe, więc pewnie mieli wszystko ułatwione, no ale nie zajęło im to wiele czasu by zmontować całkiem sporą instalację. My jesteśmy zadowoleni z całości.

Mariusz
Mariusz
27 listopada 2020 17:09

Kolejny niezadowolony klijęt. Nie popełniajcie tego błędu co ja wybierając „HUMONA” sprawdźcie opinie i te negatywne weźcie do serca.
-lekceważenie klijęta
-opóźnienia zgłoszenia do dystrybutora ponad miesiąc
Potwierdzam MASAKRA

Marek
Marek
26 listopada 2020 11:01

Mam na dachu panele od sierpnia i wszystko jest ok.Dostałem zwrot 5000 i chciałem podziękować przedstawicoelowi Hymon.
Tak przy okazji czytając te komentarze zastanawiam się kto to pisze.Może jest jakaś inn firma Hymon bo w tej z Tarnowa dział serwisu działa, miałem sytuację stukał mi na dachu jeden panel.zadzwoniłem przyjechali za 4 dni i dokręcili.Ale wy sie żrecie na tym forum.Ja jestem zadowolony i polecam zresztą 4 domy z mojej rodziny też mają już zbudowne panele .W razie potrzeby mogę zarekomendować osobiście.
Pozdrawiam .

Beti
Beti
20 listopada 2020 20:44

Tak czytam te komentarze bo mieliśmy w planach panele i szczerze mówiąc wiem jeazcze mniej.Komentarze pozytywne rozumię bo tych nie trzeba udowadniać ale wydaje mi się że jeśli ktoś miał problemy z jaką kolwiek firmą i rzeczywiście jest tak jak piszą państwo w negatywnych komentarzach to wydaje mi się że trzeba by to w jakiejkolwiek formie udokumentować(publikując zdjęcia czy też inne rzeczy np.niezgodności w umowach)Tylko w ten sposób na rynku zostaną firmy które naprawdę są coś warte i w ten sposób my konsumenci tylko zyskamy.Naprzemienne przerzucanie się komentarzami nic nie zmieni,w dalszym ciągu ciężko pracujacy ludzie będą płacić i płakać nabijając kasę nieuczviwym ludziom.

Tomek
Tomek
18 listopada 2020 12:15

Widać, że wiele komentarzy pochodzi od konkurencji firmy. Z mojego doświadczenia wiem, że proponowane przez Hymon usługi są na najwyższym poziomie.

Henryk
Henryk
17 listopada 2020 21:41

DRAMATURGIA. Dach połamany, przecieka, kabel puszczony przez komin. Sprawa w sondzie!

Martyna
Martyna
12 listopada 2020 12:40

Firma dno, kontakt tylko jak oni czegoś chcą, inaczej nikt nie oddzwoni…. Montaż dwa miesiące, balagan. Trzy dostawy paneli żadne niezgodne z zamówieniem. NIE POLECAM A NAWET PRZESTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ

Marek
Marek
23 października 2020 15:08

Wszystko ok.
Nie miałem mocy umownej na fakturze kosultant doradził co zrobić.Zabudowana 24 sierpnia montaż po 3 tygodniach.Licznik wymieniony i dotacja zgłoszona.Pozdrowienia dla pana Maćka świetny doradca.

Marek
Marek
23 października 2020 15:04

Konkretnie i rzeczwo.Wszystko w terminie.
budowa koniec sierpnia produkcja prądu już jest.Polecam.

Zbigniew Stolarczyk
Zbigniew Stolarczyk
19 października 2020 10:55

kontakt z serwisem jest nie osiągalny ,nie odbierają telefonów,od miesiąca próbuję zamierzam powiadomic UOkik .To są drwiny z klienta i brak szacunku .W najgorszym wypadku zlecę demontaż instsalacji rękojmia obowiązuje ,ktoś musi zakończyć ten niechlubny procder.Panie na centrali telefonicznej firmy są miłe ,ale brak wiedzy podstawowj i kpetencji ogólny bałagan nie wspomnę o Panu Prezesie który nie raczy odpowoedzieć na email.Pozdrwiam kierownioctwo BRAWO!.

Marek
Marek
23 października 2020 23:08
Odpowiedz do:  Zbigniew Stolarczyk

U mnie bez zastrzeżeń może masz zły numer do serwisu mogę podać odbierają i są.
Najważniejsze że mam kontakt z przedstawicielem dzwonię on odbiera i pomaga.

Guest
Guest
10 października 2020 23:48

Nie polecam tej firmy. Wręcz odradzam. U mnie była masakra. Wszystko co mogłoby pójść, poszło nie tak. Opublikuje zdjęcia o cały komentarz, jeżeli ktoś by chciał. Z daleka od tej firmy. To jest masakra.

MARIUSZ
MARIUSZ
21 października 2020 14:33
Odpowiedz do:  Guest

Witam. Mógłbym prosić o jakiś kontakt? Miałbym kilka pytań. Dziękuję

Paweł
Paweł
21 października 2020 22:43
Odpowiedz do:  Guest

Cześć,
mam prośbę, jestem świeżo po rozmowach z tą firmą, bardzo chciałbym poznać Twoje doświadczenie z nimi

Kasia
Kasia
23 listopada 2020 19:07
Odpowiedz do:  Paweł

Wątpię żeby komentarze były od konkurencji bo u nas ta sama sytuacja panele założone a licznik i wymieniony i niestety w tym momencie nikogo to nie obchodzi każą dzwonić do elektrowni bo to nie ich problem a przed podpisaniem umowy było inaczej mówione.

Danny
Danny
8 października 2020 23:09

Dramat firma nie polecam szkoda czasu… Zero szacunku do ludzi…

oszukana
oszukana
7 października 2020 18:38

Pod koniec czerwca podpisałam umowę z hymon.
Do dnia dzisiejszego panele nie działają (dodam, że zostały zamontowane dopiero po ponad 2 msc od zawarcia umowy)
Po wpłaceniu całej kwoty z firmy nie ma żadnej wiadomości. Do firmy nie można się dodzwonić, po kilku dniach spędzonych z telefonem w końcu ktoś odebrał. Licznik do tej pory nie został zmieniony, firma zarzuca winę przedstawicielowi, a przedstawiciel firmie. Nikt nic nie wie, nikt nic nie może zrobić.
Ja spłacam kredyt za drogą dekoracje w formie paneli na dachu
NIE POLECAM !!!!!

Łukasz
Łukasz
6 października 2020 16:25

Podzielam opinie p.Małgorzaty. Przyszedł niby przedstawiciel z polecenia, a jak się okazało umowa podpisana nie z nim jako przedstawicielem tylko na jakąś jego laskę. Obiecanki, że w ciągu 2 tygodni założą a czekałem 5 tygodni i to po wielu telefonach do gościa. Zajmą się złożeniem wniosku o dopłatę a teraz jak dzwonie to obrażony wypina się że taka procedura. ŻENADA.

lesze
lesze
30 września 2020 14:19

Czytająć tekst p. Katarzyny wygląda na to że jest na etacie Hymon i bardzo lobbuje w/w firmę . Ja podzielam uwagi i opinie inwestorów którzy po przeczytaniu takiego teksu wybierają własnie ją.Moje opinia o w/w firmie jest też bardzo negatywna i nie chce być ekologiczny i miec coś wspólnego z opisaną firmą

Ireneusz
Ireneusz
28 września 2020 16:41

17 08 2020 zakończono montaż do dnia 29 09 2020 nie zgłosili do dostawcy prądu mimo wielu ponagleń.
Firma niesolidna bałaganiarze jakich mało winni wszyscy tylko nie oni
NIE POLECAM Wręcz ODRADZAM!!!!!!

Klientka
Klientka
24 września 2020 11:58

U mnie również wniosek zaginął. jak już licznik założony to alarm na czerwono i tez nie ma kto przyjechać do awarii. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A niby 48 godzin na usuniecie awarii
NIE POLECAM

Piotr
Piotr
21 września 2020 23:56

Polecam u mnie wszystko sprawnie i szybko! Tydzień opóźnienia, ale do przełknięcia. Pomimo opóźnienia polecam, szczególnie super obsługę i pomoc ze strony p. Arkadiusza

HYMON 3x Nie Nie Nie
HYMON 3x Nie Nie Nie
10 września 2020 20:23

Uważajcie na umowy, czytajcie je dokładnie
powinien zająć się nimi rzecznik praw konsumentów
Brak wizji
Brak projektu
Brak pomiarów lub wpisane fałszywe dane.
Zabezpieczenia i ochronniki najgorszynaj tanszy szajs
Zrobili projekt po.. Ale to jakieś kopiuj wklej z innego projektu masakra
Co innego ustalasz a co innego chcą robić.
Ukraińcy, przeklinają plują i zaśmiecając posesję petami
Ekipy montażowe wzięte z przypadku
Co drugi to cwaniak z niska wiedzą elektryczna

Adam
Adam
12 listopada 2020 22:40
Odpowiedz do:  HYMON 3x Nie Nie Nie

Pewny jestem że opinie negatywne w Hymon piszą pracownicy konkurencji.Totalna bzdura co tu jest napisane.

paweł
paweł
17 listopada 2020 09:39
Odpowiedz do:  HYMON 3x Nie Nie Nie

Po Twojej opinii widać kolego że pracujesz w Columbus firmie konkurencyjnej.Bo to nam klienci zarzucają wszystko co tu wypisałeś.Ja juz nie pracuję tam

Kazimierz
Kazimierz
10 września 2020 05:20

TRAGEDIA !!!!!!!
HYMON TO NIEKOMPETENTNA FIRMA,PRÓBUJĄ […] NA MATERIAŁACH.
OD TRZECH MIESIĘCY SPŁACAM KREDYT +ODSETKI. A FIRMA NIE MOŻE DOKOŃCZYĆ INSTALACJI.
NIE WIEM JAK DŁUGO TO BĘDZIE JESZCZE TRWAŁO.
PRZEDSTAWICIEL Z KTORYM PODPISAŁEM UMOWĘ NIE ODBIERA TELEFONÓW .
[…]

Hymon Nie!!!
Hymon Nie!!!
2 września 2020 15:59

MASAKRA JAKAŚ TRAGEDIA I ŻAL TO JAKI BAŁAGAN I JAK PRZEDSTAWICIEL PODCHODZI DO SPRAWY!!! PRZED UMOWA WSZYSTKO OK, ALE JAK TYLKO PODPISANE TO NIE MA KOMU ODBIERAĆ TEL… PISZĘ ŻE ZARAZ ODDZWONIĘ OCZYWIŚCIE NIE ODZWONIL… DZWONISZ DO GŁÓWNEJ SIEDZIBY W TARNOWIE TO OKAZUJE SIĘ ŻE NIE MAJĄ ZGLOSZONE DO ENERGII I TAK DNI MIJAJA! DZIŚ ZMIENILI MI LICZNIKI I CO? OKAZUJE SIĘ ŻE JAKIEŚ BŁĘDY I NA CZERWONO SIĘ ŚWIECI, A OCZYWIŚCIE TERAZ NIE MA KOMU SPR GDZIE JEST PROBLEM… PRZEDSTAWICIEL NIE ODBIERA I NIE ODDZWANIA HEH LUDZIE SZUKAJCIE INNEJ BO TA NIBY FIRMA JEST GOWNEM STRASZNYM I ZERO DBANIA O KLIENTÓW!!!!! NIE POLECAM!!!!

Były pracownik Columbus
Były pracownik Columbus
17 listopada 2020 09:54
Odpowiedz do:  Hymon Nie!!!

Chłopie co Ty tu wypisujesz,mogę napisać to wszystko o Columbus. Naszym zadaniem było ( juz u nich nie pracuję ) tylko podpisanie umowy i klieci nt nie miał wyboru i sobie czekał. Ja nie chcę chodzić po sądach bo już klienci założyli sprawy. A w Hymon pracuję od 4 miesiecy,i moim zadaniem jest kontakt z klientem nawet po zamontowaniu paneli. Podoba mi się wspołpraca, wypłaca w terminie

Maciek
Maciek
22 listopada 2020 13:18

😂 Widzę, że już płacą za komentarze….. Hymon i kontakt z klientem to dno!

Małgorzata
Małgorzata
12 sierpnia 2020 14:27

Firma publikuje ze jest na rynku liderem niestety projekt montażu paneli niestaranny nie było możliwości jego realizacji w związku z tym firma powinna zwrócić zapłacone pieniądze.Niestety kontakt z biurem i księgowością w celu rozliczenia płatności to tygodniowa szarpanina i przerzucanie się odpowiedzialnością i przedłużanie sprawy Dawno nie miałam do czynienia z tak mało profesjonalna obsługa i niekompetencją Gorąco nie polecam żenada i wstyd za takie traktowanie klientów

Górczyński Sławomir
Górczyński Sławomir
10 sierpnia 2020 11:20

Brak zastrzeżeń co do jakości realizacji zamówienia oraz obsługi przez przedstawiciela.
Natomiast brak kompetencji pracowników BOK – obrażanie się, ignorowanie przytaczanych faktów lub np ja już skończyłam prace a Pan dzwoni, uwaga również na błędy w wystawianiu dokumentów księgowych – faktur , pomimo zapłaty całości firma wpisuje brak zapłaty i żąda ponownej zapłaty – po mojej informacji o błędzie pracownik zażądał zdjęcia podartej faktury(która blednie otrzymałem) i tym uwarunkował wystawienie nowej żenujące!!!!!
Panele działają lecz dokumentów pomimo montażu 14-07 do dzisiaj nie mam.