Fotowoltaika Hymon Energy 2021 – opinie i recenzja

Hymon Energy jest czołową polską firmą, która realizuje elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Z jej usług skorzystały już dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji zaoszczędzili na energii elektrycznej setki złotych w skali roku. Jakie są warunki oferty Hymon Energy?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Hymon Energy – lider fotowoltaiki

Hymon Energy jest liderem rynku fotowoltaicznego w Polsce już od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Hymon Energy swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

  • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
  • uzgodnienia terminu instalacji;
  • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
  • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
  • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
  • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
  • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Ponad 20.000 wykonanych realizacji popartych jest pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Ponadto, Hymon Energy jest także dystrybutorem najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 100 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon Energy jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon Energy jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego “know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Hymon Energy fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2021 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon Energy? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon Energy.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon Energy fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po ok. 5-6 latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

  • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nie wyższą jednak niż 3.000 zł);
  • kredyt na fotowoltaikę – Hymon Energy współpracuje z instytucjami finansowymi, które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
  • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Hymon Energy – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon Energy otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon Energy dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Hymon Energy – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Hymon Energy

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych, uwzględniająca m.in. pompy ciepła
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Bardzo dobre urządzenia, od wiodących marek – m.in. Sunpower czy Fronius
100 własnych doświadczonych ekip monterskich
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego

Wady fotowoltaiki Hymon Energy

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon Energy jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Jedyne czego brakuje na stronie firmy to informacji dotyczących kosztów inwestycji i sposobów finansowania fotowoltaiki.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
123 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
23 lipca 2021 13:14

Firma krzak. Serwis? A co to? Kontakt – tylko gdy chca sprzedac. Omijajcie.

Darek
Darek
20 lipca 2021 22:02

Totalna porażka .Stanowczo nie polecam. W przypadku tej firmy -KLIENT NASZ PAN-zapomnij. Było pięknie tylko do momentu podpisania umowy. Później same błędy i ignorancja. Umowa niezgodna z projektem, przysłanie po miesiącu o 1 panel za mało, wysłany stelaż trafił w dwa różne miejsca , do Wrocławia i do Szczecina- nikt nie potrafił odpowiedzieć dlaczego? .Gdy w końcu dotarł okazało się że jest niewłaściwy. Trzeba czekać na następny . Sam montaż -następne rozczarowanie . Zaproponowano mi położenie kabla na kominie, aby nie kopać w gruncie-Brak koparki . Gdy w końcu się koparka znalazła. okazało się że wykop muszę zasypać sam i układać płytki chodnikowe. Do tej pory nie wiem dlaczego więcej płaciłem za wykop. Od dnia montażu trzeba czekać cały tydzień aż szanowna opiekunka raczy zgłosić to do energetyki. Nawet na koniec przysłano mi fakturę z błędem w danych i musiałem prosić o korektę. Pozdrawiam p. Karolinę (opiekunkę mojego projektu), która nic nie miała sobie do zarzucenia i potrafiła tylko odsyłać do dyrektora. Podsumowując -3 miesiące nerwów, ciągłego dzwonienia i ignorancja

Rafał
Rafał
16 lipca 2021 21:55

Jak najbardziej polecam. Od samego audytu ktory odbył się w umówionym czasie i miłej atmosferze po projekt i dobór podzespołów Pan Bartosz służył szczerymi informacjami i duża wiedza. Montaz w terminie wymiana licznika po pięciu dniach. Pomoc w złożeniu wniosku o „moj prąd 3.0” jaki i zgłoszeniu do straży pożarnej. Województwo warmińsko-mazurskie.

Szymom
Szymom
14 lipca 2021 21:27

Zdecydowanie nie polecam słodko gadają tylko.

Damian
Damian
14 lipca 2021 15:39

Firma HYMON nieżetelna,niesłowna. Zacznę od tego, że podczas montażu uszkodzili rynnę, montaż okablowania kiepski, uziemieniem ochronne zrobione tak na pograniczu dopuszczalności, brak poszanowania czyjejś własności(wjechali samochodem na nowy trawnik narobili kolein, uszkodzili darń i zraszacze następne koszty) Przedewszystkim nie zgłosili mnie do programu Mój Prąd poprzedniej edycji.

Anna
Anna
12 lipca 2021 14:59

Mam PV 9,75 i pompę ciepła 10 od Hymona, super realizacja! Jestem ogromnie zadowolona z ekip i sprzętu. Pompa ciepła zagrzała 200l za 1,5 kwh czyli około 90 groszy, mega oszczędna pompa. Nie ma problemu z dodzwonieniem się do firmy jak inni poniżej piszą a kontakt z przedstawicielem Panem Darkiem jest stały, mega profesjonalizm! Ogromnie polecam, zgłoszenie PV do Taurona zaraz na drugi dzień po montażu. Miałam ponad 15 ofert, wybrałam Hymona również ze względu na bezpieczeństwo umowy. To, że trzeba zapłacić za przedłużenie gwarancji po 5 latach … 250 zł za wszystko łącznie z dojazdem, roboczogodzinami, wymianą sprzętu czy okablowań w razie potrzeby … żaden pieniądz w porównaniu z innymi firmami. Czytajcie ludzie również umowy.

Kamil
Kamil
10 lipca 2021 10:52

[…] radzę omijać z daleka….zachwała serwisu w ciągu 48 H A jak się później okazuje przez dwa tygodnie proponują włączyć i wyłączyć falownik i niby samo by się miało naprawić…nie polecam

Komentarz edytowany przez Redakcję.

KRZYSZTOF
KRZYSZTOF
9 lipca 2021 15:41

No niestety jestem zawiedziony firmą Hymon ponieważ przez ponad tydzień czasu od zgłoszenia awarii firma nie dotarła na usunięcie awari

Adam
Adam
8 lipca 2021 13:02

Totalna porażka!!!!!!!!! 2 miesiące od montażu brak wymiany licznika bo nie zgłosili. Kontakt zerowy. 10 minut słuchania melodyjki i samo wyłączenie. Podobno mamy współpracować przez 15 lat. Niezły początek.

Wiktoria
Wiktoria
1 lipca 2021 20:53

Dobra oferta i terminowa realizacja. Jestem zadowolona z efektów swej inwestycji.

Paulina
Paulina
28 czerwca 2021 17:59

Witam, czy ma ktoś problem z dofinansowaniem? Jak dzwonimy to nie odbierają,a jak już się dodzwonimy to odsyłają. Firma miała zająć się złożeniem wniosku mój prąd a jak dzwonię do ochrony środowiska to mówią że nikt wniosku nie złożył, ciągle sciemnianie i oni nie wiedzą co się stało.wszystko dobrze do podpisania umowy potem olewka. Proszę o kontakt jeśli ktoś ma podobny problem

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:41
Odpowiedz do:  Paulina

Mam podobny problem nikt nie odbiera i z dotacja też mam problem mogę nie dostać dlatego iż pan przedstawiciel nie poinformował że na firmę nie ma dotacji tylko aby podpisać umowę i koniec teraz straszą mnie sądem jak nie zapłacę reszty kasy i nie dostałem żadnych papierów zwrotnych

Paulina
Paulina
30 czerwca 2021 23:09
Odpowiedz do:  Tomasz

To jest olewanie klienta. ja im tego nie popuszczę,podam sprawę do sądu,może będzie nas wiecej i więcej zdziałamy

Damian
Damian
15 lipca 2021 15:37
Odpowiedz do:  Paulina

Mam ten sam problem od zeszłego roku, najpierw obiecywali i podjęli się załatwić apotem olali sprawę

SELGROS
SELGROS
22 czerwca 2021 14:35

Są dobrzy dopóki się cos nie wydarzy. Spróbuj się do nich dodzwonić. kilkadziesiąt telefonów w trzy dni i ani jednego odebranego. To jest szacunek do klienta który już im zapłacił.

Piotrek
Piotrek
13 czerwca 2021 20:10

Czy ktoś z państwa może mi szczerze napisać czy firma hymon jest godna zaufania przy zakładaniu fotowoltanike czy lepiej się wycofać

Rafał
Rafał
14 czerwca 2021 22:31
Odpowiedz do:  Piotrek

Jeszcze nie wiem ale kontakt i to co mówią wystarczy poczytać nie sciemniaja jeszcze można dorzucić przy montażu paneli piece elektrodowe bardzo dobra rzecz do ogrzewania i ciepłej wody wystarczy poczytać

Wojtek
Wojtek
16 czerwca 2021 05:53
Odpowiedz do:  Piotrek

Przed montażem wszystko w pożądku sami wydzwaniają. Po montażu jeżeli wszystko działa to ok, ale jak już zaczną się problemy jakieś to brak kontaktu z firmą. Kredyt oraz mój prąd też we własnym zakresie, a żeby mieć 15 lat gwarancji to po 5 latach trzeba dodatkowo płacić niby za przegląd po 250 zł na rok o czym nie informują w ofercie. Jak widać lepiej się mocno zastanowić, a jeżeli już to kontakt bezpośrednio z firmą bo przedstawiciele to typowi naganiacze. Ja drugi raz bym ich nie wziął.

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:43
Odpowiedz do:  Piotrek

Daj sobie spokój ja dałem się wciągnąć i teraz mam problem nawet zasilanie źle podłączyli mi

Agnieszka
Agnieszka
3 lipca 2021 00:39
Odpowiedz do:  Piotrek

Proszę się wycofać póki Pan jeszcze może ja niestety nie miałam tyle szczęścia i muszę teraz spłacać kredyt. Montaż paneli się odbył i na tym koniec wniosek o wymianę licznika nawet nie został złożony a minęły już 3 miesiące. Z dotacją też ściema. Nie polecam!

Damian
Damian
15 lipca 2021 11:43
Odpowiedz do:  Piotrek

Odradzam!!!

Graża
Graża
7 czerwca 2021 14:41

Kontakt pierwszorzędny, wszystkie pytania czy wątpliwości nie pozostawione bez odpowiedzi. Przeprowadzony audyt i otrzymana oferta satysfakcjonująca. Umowa podpisana czekam na realizację, którą mam mieć w tym miesiącu.

Piotrek
Piotrek
13 czerwca 2021 20:13
Odpowiedz do:  Graża

Jeśli można wiedzieć kiedy pani zakładała fotowoltanike i czy ta firma jest wiarygodna

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:44
Odpowiedz do:  Graża

To powodzenia życzę

JacekB
JacekB
31 maja 2021 13:33

Instalacja paneli PV to całkiem niezłe rozwiązanie do domu. Generuje całkiem fajne oszczędności. Instalacja od Hymona też działa i też jest ok. Nie miałem do tej pory z nią żadnych problemów. a mam je ponad rok już. Oszczędności generuje całkiem dobre. Sam zakup przebiegł, w mojej opini, całkiem normalnie. Telefon do przedstawiciela, przedstawienie projektu, akceptacja, czekanie na montaż i oddanie do użytku. Nic skomplikowanego. I działa.

Wojtek
Wojtek
26 maja 2021 15:33

Nie polecam. Firma oszukuje aby złapać klienta. Brak kontaktu nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile. Po montażu totalna olewka klienta, a gwarancja premium to ściema gdyż po 5 latach trzeba za nią płacić bo inaczej przepada, także z polecenia innych klientów się nie wywiązują. Z mojego polecenia dwie osoby założyły instalację i do tej pory nie wypłacili bonusu a kontakt się urwał. Instalacja co prawda działa ale brak szacunku dla klientów. Omijać z daleka, ceny wszędzie są podobne.

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 16:45
Odpowiedz do:  Wojtek

Dokładnie tak

Rafał
Rafał
19 maja 2021 15:48

U mnie trzech sąsiadów ma już instalację i miałem możliwość zobaczyć ekipę przy pracy a potem efekt wiec i ja się zdecydowałem i to strzał w dziesiątkę. Było fachowo, stosunek jakości do ceny też jak najbardziej dobry i dobra obsługa. Oceniam na plus

Tomasz
Tomasz
17 maja 2021 21:21

U mnie wykonali instalację prawidłowo. Nie miałem, jakiś większych problemów z zamówieniem i rozmową z przedstawicielem. Sam montaż trochę przesunął się w czasie. No ale z tego co wiem, to większość teraz ma opóźnienia. Sporo budów się ruszyło i sporo się montuje więc i terminy nie są najkrótsze. W każdym razie instalacja juz na dachu. Jest zgodna z tym, co dostałem w wyliczeniach z projektem. Teraz tylko potrzeba czasu by potestowac jej wydajność. A tego nie zrobi sie w tydzień 🙂

Sisii
Sisii
9 maja 2021 19:52

Nie polecam tej firmy źle wyliczone panele. Po podpisaniu umowy czekałam na założenie paneli 3 miesiące a późnej 2 miesiące na licznik bo zapomnieli zgłosić do elektrowni. Powiedzieli że załatwia wszystkie dokumenty z dofinansowaniem a teraz telefonów nie odbierają. Nie można sie dodzwonić do przedstawiciela a jak dzwonie do siedzimy to każą kontaktować się z przedstawicielem. Jak się wkoncu dodzwoniłam do przedstawiciela i żeby umówić się na wizytę to ani razu nie przyjechał. Olewanie klientów. Klient jest dobry przy podpisaniu umowy a później niech sam sobie radzi.

Małgorzata
Małgorzata
14 czerwca 2021 23:35
Odpowiedz do:  Sisii

Niestety,ale z bólem potwierdzam tę opinię……we wszystkim!

AgnieszkaM
AgnieszkaM
6 maja 2021 22:08

Pierwszy kontakt i mielismy trochę mieszanych uczuć co do wyboru. Ale już sam projekt i przedstawione możliwości były ok. Sama instalacja wykonana co prawda z pewnym opóźnieniem, no ale teraz to wszystko jest tak trochę poprzesówane. Wiadomo, nie mamy normalnej sytuacji w zwiazku z pandemią i po prostu biorąc to pod uwagę, wiedzieliśmy że moga być pewne przesuniecia czasowe. Sama instalacja wykonana prawidłowo i sprawnie. Dość szybko zgłoszona wymiana licznika na ten prawidłowy dla tego typu instalacji. trochę czekania na operatora i już mamy. Działa. I to chyba najważniejsze. Zyski z instalacji obecnie są ok, ciekawe jakie będą latem.

Adrian
Adrian
6 maja 2021 11:45

Do czasu montażu wszystko ok, po przelaniu drugiej transzy,a wiec niezwłocznie po montażu zaczęły się problemy. Hymon zgłasza wymianę licznika u operatora, ale dopiero po blisko 20 dniach tłumacząc sie ze Covid19( ale co mnie to interesuje) W dniu dzisiejszym telefon do operatora, brak zlecenia na wymiane licznika… Tak jak piszą inni użytkownicy, po wpłacie kasy pocałuj mnie w … Minęło 30 dnia a ja podziwiam wydane 20 tys na dachu, ktore nic nie wnoszą. Końca załatwienia sprawy nie widać, a Hymona nie interesuję już fakt, ze prądu nie produkuje, chociaż to Hymon dopełnia wszystkich obowiązków. Ciekaw jestem czytając powyższe komentarze czy to dopiero początek przygody z tą pseudo firmą…

Tomasz
Tomasz
7 maja 2021 21:55
Odpowiedz do:  Adrian

Mam podobny problem czekam do poniedziałek i zacznę działać jeśli się nic nie ruszy fakturę dostałem do zapłaty i tyle a instalacja nie działa. Nie zapłacę dopuki nie załatwia wszystkiego

Tomasz
Tomasz
29 czerwca 2021 20:34
Odpowiedz do:  Tomasz

Mam podobnie zero kontaktu brak dokumentów też zacznę działać i fakturę zapłacę dopiero jak dostanę dotacje która mieli załatwić mój adwokat się tym zajmie nie będą mnie straszyć sądem jak nie zapłacę pozdrawiam

Michał
Michał
5 maja 2021 17:15

Niestety przedstawiciel tej firmy nie potrafił dobrze przedstawić mi oferty. Co więcej oferta zawierała błędy m.in. źle dobry dobrany falownik do mocy instalacji. Co więcej po powiadomieniu władz firmy Hymon o zaistniałej sytuacji brak kontaktu. Niestety nie polecam choć wstępnie oferta wydawała się bardzo obiecująco.

Aza
Aza
4 maja 2021 19:47

Gorliwa, rzetelna ekipa, która stworzyła instalację fotowoltaiczną generującą oszczędności.

Marek
Marek
4 maja 2021 18:01

Instalacja wykonana w terminie. Jednak …niezgodnie z ustaleniami i projektem. Skutek – mniejsza sprawność od zakładanej. Poza tym pośpiech – pod panelami nie dosunięte dachówki spowodowały przeciek wody po deszczach, remont i malowanie sufitu i ścian na poddaszu. Instalatorzy sympatyczni, ale słabo mówiący po polsku stąd trudności w porozumieniu się. Brak instruktarzu obsługi systemu. Dokumentacja nieczytelna, bo wielokrotna kopia z kopii bardzo złej jakości.
Generalnie firma nastawiona na maksymalny zysk, a klient martwi się sam o siebie i swoje problemy.

Gabriela
Gabriela
26 kwietnia 2021 08:46

Świetna firma, z dużym doświadczeniem. Gwarantuje pełną satysfakcję.

Alex
Alex
25 kwietnia 2021 19:20

Super rozwiązanie. Przekonał nas do niej przedstawiciel. Wyliczył wszystkie możliwości i pokazał realne oszczędności. I te wyliczenia są realne, bo widzimy to w praktyce z już działającej instalacji.

Staszek
Staszek
23 kwietnia 2021 18:10

Pozdrawiam Pana Mirka i ekipę montującą 19.03.21 przy ul. cedrowej w Białymstoku. Dzisiaj PGE zamontowało licznik dwukierunkowy i instalacja ruszyła 🙂👏👍

Inga
Inga
11 kwietnia 2021 20:51

Pierwszorzędny kontakt i jakość wykonanej pracy. Jesteśmy zadowoleni z działającej instalacji i opieki serwisowej jaką zostaliśmy objęci.

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:35

Czy ktoś z państwa wspolpracowal z p. Sandro? Proszę o e-mail justynalis89@gmail.com

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:27

W jakim rejonie pan mieszka ?

Sikora
Sikora
2 marca 2021 18:44

Ja jestem zadowolony z całego kształtu współpracy z Hymonem. I na etapie wstępnych rozmów było dobrze i przy projekcie było fajnie. A ekipa od montażu tez sie spisała. Opóźnienia typu jeden dzień przy takiej inwestycji to żaden problem jak dla mnie. Najważniejszy tak naprawdę jest efekt który dają panele. A ten jest bardzo fajny. U mnie się to rozwiązanie bardzo sprawdza.

Justyna
Justyna
11 marca 2021 17:20
Odpowiedz do:  Sikora

Witam czy mógłby się pan / pani odezwać na e mail ? justynalis89@gmail.com chciałabym zaczerpnąć informacji będę wdzięczna.

Agnieszka
Agnieszka
28 lutego 2021 20:57

Miesiąc temu była u mnie pani przedstawicielka wszystko ładnie pięknie poprosiliśmy o audyt dla pompy ciepła wszystko tez ok miesiąc czekania na wycenę z panią przedstawiciel tylko kontak mailowy A to technik chory A to dużo pracy totalne olanie klienta firma powinna dobierać sobie bardziej kompetentnych pracowników żenada

Karol Mielcarek
Karol Mielcarek
25 lutego 2021 20:22

Doświadczenie, rzetelność, terminowość to cechy, którymi wykazali się podczas pracy przy budowie instalacji fotowoltaicznej na mym dachu.

Gabriela
Gabriela
26 kwietnia 2021 08:48
Odpowiedz do:  Karol Mielcarek

Dokładnie, zgadzam się w 100 procenatch

Artur
Artur
18 lutego 2021 19:45

Realizacja umowy w 100%. Instalacja działa doskonale, a z serwisem jest dobry kontakt.

jan
jan
17 lutego 2021 11:09

witam jak macie jakiekolwiek wątpliwości wynikające z umowy należy jak najprędzej wypowiedzieć umowę za zwrotnym potwierdzeniem odbioru bo po 14 dniach to do prawnika itd

Ewa
Ewa
30 maja 2021 14:39
Odpowiedz do:  jan

Czy może ktoś był w podobnej sytuacji…I przegapił te magiczne 14 dni,?

Karolina
Karolina
14 lutego 2021 07:27

Witam. Czy ktoś odstąpił od umowy dostawy paneli po terminie 14 dni od dnia podpisania umowy?

Mieczyslawa
Mieczyslawa
18 lutego 2021 01:22
Odpowiedz do:  Karolina

To tak to źle wygląda?A dlaczego rezygnujesz?

Remigiusz
Remigiusz
11 lutego 2021 21:48

Zrubmy im tą przyjemność i podajmy ich do UWAGI albo SPRAWA DO REPORTERA krutko bo się bawią z nami

Remigiusz
Remigiusz
11 lutego 2021 21:42

Firma nie godna polecenia zaczęli prace po 2 m-ce od podpisania umowy na licznik czekałem 3 miesiące bo zapomnieli zgłosić do energetyki solary do dzisiaj nie wytwarzają prądu a oni twierdzą że tak jest dobrze kto ma płacić za rachunki poraszka mają gdzieś klienta

Katarzyna
Katarzyna
28 kwietnia 2021 20:33
Odpowiedz do:  Remigiusz

Masakra ja zapłaciłam nie będę pisać ile ,od założenia kotła co rusz coś,serwis za serwisem od 6 kwietnia kocioł nie działa w domu zimno ponadto zamontowali mi kocioł który zuzył mi ponad 20 tys.kilowatow .Rachunki ,a prąd już 3 tysiące a jeszcze z 8 tys pewnie będzie do zapłaty .Panele na dachu ogrzewanie nie działa a rachunki za prąd i kredyt trzeba płacić .

Sylwia
Sylwia
9 lutego 2021 14:08

NIE POLECAM, Sprzedawca powie wszystko, aby sprzedać towar […], a firma nie bierze odpowiedzialności za jego działania, obsługa posprzedażowa na zerowym poziomie.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

KAROLINA
KAROLINA
14 lutego 2021 07:34
Odpowiedz do:  Sylwia

Pani Sylwio mam podobny problem. Mogę prosić o kontakt pod adresem spidusx@o2pl
Pozdrawiam serdecznie

Kaja
Kaja
8 lutego 2021 19:01

Fajne podejście do klienta, a praca wykonana rzetelnie. Instalacja działa, a wnioski o refundacje, w czym Hymon nam również pomógł złożone.

Maciej J.
Maciej J.
25 stycznia 2021 18:23

Szybki kontakt i montaż terminowy. Jestem zadowolony z współpracy w 100%

jan
jan
22 stycznia 2021 13:16

witam i oddali kasę firma ok ale warto zaznajomić się dokładnie z umową jak to mówią nieznajomość przepisów nie chroni przed odpowiedzialnością

Sławomir
Sławomir
21 stycznia 2021 12:14

Nie rozumiem czemu ludzie nie narzekają rpbila firma hymon u rodziców 2dni 21paneli i skończone teraz robią u mnie jestem zadowolony porostu konkretna firma od popisania umowy po montaż i tyle kto mady to wie dzieci kupić jeden kupi w hymon a inny u firmy krzak wszyscy maja wybor

Marek
Marek
19 stycznia 2021 10:03

Dzisiaj byłem umówiony z przedstawicielem na 9.00. Jest to, jak mówiłem jedyny dzień w miesiącu gdzie mogę go przyjąć. I co? I nie przyjechał!!! Jestem bardzo sumienny i zupełnie nie rozumiem, że mając do mnie numer telefonu, nikt nie potrafił powiadomić mnie, że nie przyjedzie lub spóźni się. Dla mnie ta firma już na tym etapie straciła w oczach.

jan
jan
14 stycznia 2021 16:19

jak nie oddadzą to media… na pewno się o moim przypadku dowiedzą ja nie mam nic do ukrycia

jan
jan
11 stycznia 2021 14:24

a i czy oddadzą mi pieniądze

Michał
Michał
12 stycznia 2021 15:51
Odpowiedz do:  jan

Na pewno nie oddadzą pieniedyz poniewaz ja czekam ponad 3 miesiace na zalozenie paneli na dachu i niiiiic!!
to gdzie ty chcesz zwrot hajsu??
nie moge sie tam dodzwonic wgl

Arkadiusz
Arkadiusz
14 stycznia 2021 00:30
Odpowiedz do:  Michał

Panie Janie i Panie Michale,

próbowali Panowie skontaktować się z infolinią 575 910 300? Czego dotyczy sprawa Panie Janie? Powiem tak – jako autoryzowany przedstawiciel Hymon zawsze Klientom pomagam, nawet tym, którym nie znam. Jeśli nie są to złośliwe komentarze konkurencji, zapraszam skontaktować się ze mną 790 774 730. 🙂

jan
jan
11 stycznia 2021 14:21

podpisałem umowę. i po sześciu dniach odstąpiłem od umowy po dokładnym jej przeczytaniu oczywiście wysłałem na adres firmy i teraz czekam jak się zachowają

Mieczyslawa
Mieczyslawa
18 lutego 2021 01:27
Odpowiedz do:  jan

I co Ci odpisali?Na jaki adres napisałeś,bo ja też chcę zrezygnować.

Mieczyslawa
Mieczyslawa
18 lutego 2021 01:33
Odpowiedz do:  jan

Czy napisałeś na tej umowie ,bo tam jest wydrukowane na dole kartki,że odstępujesz od umowy z dniem tym a tym i trzeba się podpisać.Wysłałeś to czy napisałeś odręcznie?

jan
jan
18 lutego 2021 14:17
Odpowiedz do:  Mieczyslawa

wysłałem rezygnacje o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa ściągnąć z internetu a najlepiej iść do kogoś kto pracuje w jakimś urzędzie i znacie osobiście tą osobę nie wstydzić się urzędnicy mają bardzo dużą wiedzę z znajomości przepisów i pomagają

baranek szon
baranek szon
11 stycznia 2021 11:36

Firma krzak. nie polecam nikomu zakupu instalacji w tej firmie. Zdecydowanie lepiej wybrać firmy konkurencyjen ktore chociaz dotrzymują danego slowa i terminu. Tutaj terminowośc jest jakims zartem i tyle. Za dlugo sie czeka na montaz a na dodatek jest wiele bledow w instalacji. zawsze cos nie dziala, trzeba zcekac w nueskoncznosc na poprawki a i tak nie mozna sie doczekac

Maciej
Maciej
7 stycznia 2021 14:10

Kkasa wyrzucona w błoto bo ta instalacja nie działa jak trza

halina
halina
6 stycznia 2021 11:15

bardzo dlugi czas oczekiwania na zamontowanie instalacji. Przypuszcam ze konkurenja zrobiłaby to syzbciej