Fotowoltaika Hymon Energy 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 3.8 (ilość ocen: 98)

Ocena: 3.8
(ilość ocen: 98)

Hymon Energy jest czołową polską firmą, która realizuje elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Z jej usług skorzystały już dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji zaoszczędzili na energii elektrycznej setki złotych w skali roku. Jakie są warunki oferty Hymon Energy?

Hymon Energy – lider fotowoltaiki

Hymon Energy jest liderem rynku fotowoltaicznego w Polsce już od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Hymon Energy swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

 • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
 • uzgodnienia terminu instalacji;
 • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
 • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
 • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
 • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
 • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Ponad 20.000 wykonanych realizacji popartych jest pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Ponadto, Hymon Energy jest także dystrybutorem najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 75 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 700 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon Energy jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon Energy jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego „know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź ofertę fotowoltaiki


Hymon Energy fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2020 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon Energy? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon Energy.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon Energy fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po ok. 5-6 latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

 • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nie wyższą jednak niż 5.000 zł);
 • kredyt na fotowoltaikę – Hymon Energy współpracuje z instytucjami finansowymi, które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
 • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Hymon Energy – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon Energy otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon Energy dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika w firmie Hymon Energy – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Hymon Energy

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Korzystne ceny materiałów
75 własnych doświadczonych ekip monterskich
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
Monitorowanie i optymalizacja każdej instalacji pod względem doboru elementów i montażu
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju;
Wysoka jakość najbardziej innowacyjnych produktów dostępnych na rynku
Gruntowna wiedza na temat aktualnych trendów w temacie paneli słonecznych
15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego

Wady fotowoltaiki Hymon Energy

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

 1. Brak zastrzeżeń co do jakości realizacji zamówienia oraz obsługi przez przedstawiciela.
  Natomiast brak kompetencji pracowników BOK – obrażanie się, ignorowanie przytaczanych faktów lub np ja już skończyłam prace a Pan dzwoni, uwaga również na błędy w wystawianiu dokumentów księgowych – faktur , pomimo zapłaty całości firma wpisuje brak zapłaty i żąda ponownej zapłaty – po mojej informacji o błędzie pracownik zażądał zdjęcia podartej faktury(która blednie otrzymałem) i tym uwarunkował wystawienie nowej żenujące!!!!!
  Panele działają lecz dokumentów pomimo montażu 14-07 do dzisiaj nie mam.

 2. Firma publikuje ze jest na rynku liderem niestety projekt montażu paneli niestaranny nie było możliwości jego realizacji w związku z tym firma powinna zwrócić zapłacone pieniądze.Niestety kontakt z biurem i księgowością w celu rozliczenia płatności to tygodniowa szarpanina i przerzucanie się odpowiedzialnością i przedłużanie sprawy Dawno nie miałam do czynienia z tak mało profesjonalna obsługa i niekompetencją Gorąco nie polecam żenada i wstyd za takie traktowanie klientów

 3. MASAKRA JAKAŚ TRAGEDIA I ŻAL TO JAKI BAŁAGAN I JAK PRZEDSTAWICIEL PODCHODZI DO SPRAWY!!! PRZED UMOWA WSZYSTKO OK, ALE JAK TYLKO PODPISANE TO NIE MA KOMU ODBIERAĆ TEL… PISZĘ ŻE ZARAZ ODDZWONIĘ OCZYWIŚCIE NIE ODZWONIL… DZWONISZ DO GŁÓWNEJ SIEDZIBY W TARNOWIE TO OKAZUJE SIĘ ŻE NIE MAJĄ ZGLOSZONE DO ENERGII I TAK DNI MIJAJA! DZIŚ ZMIENILI MI LICZNIKI I CO? OKAZUJE SIĘ ŻE JAKIEŚ BŁĘDY I NA CZERWONO SIĘ ŚWIECI, A OCZYWIŚCIE TERAZ NIE MA KOMU SPR GDZIE JEST PROBLEM… PRZEDSTAWICIEL NIE ODBIERA I NIE ODDZWANIA HEH LUDZIE SZUKAJCIE INNEJ BO TA NIBY FIRMA JEST GOWNEM STRASZNYM I ZERO DBANIA O KLIENTÓW!!!!! NIE POLECAM!!!!

 4. TRAGEDIA !!!!!!!
  HYMON TO NIEKOMPETENTNA FIRMA,PRÓBUJĄ […] NA MATERIAŁACH.
  OD TRZECH MIESIĘCY SPŁACAM KREDYT +ODSETKI. A FIRMA NIE MOŻE DOKOŃCZYĆ INSTALACJI.
  NIE WIEM JAK DŁUGO TO BĘDZIE JESZCZE TRWAŁO.
  PRZEDSTAWICIEL Z KTORYM PODPISAŁEM UMOWĘ NIE ODBIERA TELEFONÓW .
  […]

  Komentarz moderowany przez Redakcję.

 5. Uważajcie na umowy, czytajcie je dokładnie

  powinien zająć się nimi rzecznik praw konsumentów

  Brak wizji
  Brak projektu
  Brak pomiarów lub wpisane fałszywe dane.
  Zabezpieczenia i ochronniki najgorszynaj tanszy szajs

  Zrobili projekt po.. Ale to jakieś kopiuj wklej z innego projektu masakra

  Co innego ustalasz a co innego chcą robić.

  Ukraińcy, przeklinają plują i zaśmiecając posesję petami

  Ekipy montażowe wzięte z przypadku

  Co drugi to cwaniak z niska wiedzą elektryczna

 6. Polecam u mnie wszystko sprawnie i szybko! Tydzień opóźnienia, ale do przełknięcia. Pomimo opóźnienia polecam, szczególnie super obsługę i pomoc ze strony p. Arkadiusza

 7. U mnie również wniosek zaginął. jak już licznik założony to alarm na czerwono i tez nie ma kto przyjechać do awarii. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A niby 48 godzin na usuniecie awarii
  NIE POLECAM

 8. 17 08 2020 zakończono montaż do dnia 29 09 2020 nie zgłosili do dostawcy prądu mimo wielu ponagleń.
  Firma niesolidna bałaganiarze jakich mało winni wszyscy tylko nie oni
  NIE POLECAM Wręcz ODRADZAM!!!!!!

Dodaj komentarz