Hymon opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Hymon jest jedną z czołowych polskich firm, realizujących elektrownie fotowoltaiczne na użytek prywatny i przemysłowy, na terenie całego kraju. Od niedawna posiada ona również w swojej ofercie ekologiczne pompy ciepła, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z usług firmy Hymon skorzystało dotychczas dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy dzięki inwestycji w urządzenia OZE mogli zminimalizować swoje rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie do minimum. Jakie są warunki oferty Hymon?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika od Hymon – cena, warunki

Hymon funkcjonuje na rynku od 2011 roku. Usługi firmy adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, kierując się zasadą 360°, która oznacza kompletne rozwiązania i maksymalizację wygody użytkownika. Firma zapewnia całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej i zobowiązuje się do:

 • wykonania bezpłatnego audytu przed montażowego celem określenia optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego dla klienta;
 • uzgodnienia terminu instalacji;
 • dobrania, zakupu i dostarczenia podzespołów;
 • wykonania montażu instalacji (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych);
 • dokonania zgłoszenia instalacji do OSD;
 • usługi serwisowej, która jest ujęta w gwarancji na montaż fotowoltaiki;
 • zapewnienia 15 lat gwarancji premium na instalacje dla każdego klienta indywidualnego (co stanowi jedyną taką ofertę na rynku).

Każdy zainteresowany więc, otrzymuje elektrownie fotowoltaiczną gotową do działania, która cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz wysokim poziomem niezawodności. Firma ma na swoim koncie ponad 75.000 wykonanych mikroinstalacji, o łącznej mocy 500 MW –  można zatem mówić o sporym doświadczeniu. Ponadto, Hymon jest także dystrybutorem wiodących producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych (inwerterów, systemów montażowych i pozostałego sprzętu), co jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji. Firma posiada 100 własnych ekip monterskich, które pozwalają zrealizować miesięcznie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Co ważne, Hymon jest w stanie nie tylko zaproponować korzystne ceny materiałów, ale i opiekę dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Służą oni doradztwem w doborze ulg i dotacji w imieniu klienta oraz pomagają w załatwieniu formalności (w tym ulgi Mój Prąd). Firma posiada również swój własny dział projektowy i dział wsparcia, co oznacza, że elektrownie fotowoltaiczne projektują doświadczeni inżynierowie OZE. Należy także podkreślić, że jednym z głównych celów Hymon jest także stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego „know-how”. Firma zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą. Warto podkreślić, że Hymon (jako jedna z niewielu firm w Polsce) dysponuje także własnym laboratorium badawczym w Tarnowie, w którym testuje jakość i parametry oferowanych przez siebie urządzeń. Wszystko to po to, by upewnić, że sprzęty dostarczane klientom faktycznie spełniają deklarowane normy.

Jakie podzespoły w ofercie fotowoltaiki Hymon?

Ważną informację jest, że firma Hymon jest wyłącznym dystrybutorem modułów sygnowanych marką Blaupunkt. Są to urządzenia stosunkowo nowe na rynku, które zapewniają sprawność sięgającą blisko 21% (moduł 410 W) i moc na poziomie ok. 84,8% po 25 latach. Dodatkowo objęte są gwarancją produktową wynoszącą 15 lat.

Jeśli chodzi o inwertery, to w ofercie znajdziemy urządzenia m.in. Sofar, Fronius, Solar Edge czy Deye. Oprócz tego, dostępne są również inwertery Blaupunkt (również i w ich przypadku, Hymon jest wyłącznym dystrybutorem – tych falowników nie dostaniecie nigdzie indziej). Powyżsi producenci należą do wiodących na rynku.

Co ciekawe, firma Hymon jest także producentem systemów montażowych do PV (ale też pomp ciepła), co zapewnia doskonałe dopasowanie i wytrzymałość całych konstrukcji.

Hymon fotowoltaika – cena instalacji

Instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce coraz większą popularność nie tylko dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska, ale również chęci zaoszczędzenia. Dzięki fotowoltaice można bowiem uniezależnić się od rosnących cen prądu 2022 i jego dostaw z zakładu energetycznego. Początkowo, koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja i sposób na spore oszczędności. Zwłaszcza, że w ostatnich latach, cena paneli znacznie się obniżyła (od 2010 do 2019 roku koszt paneli fotowoltaicznych spadł o 70%). Dodatkowo można także skorzystać z różnych programów oferujących dofinansowanie fotowoltaiki.

Kluczowym elementem instalacji solarnych są panele fotowoltaiczne (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych), które dobrze dobrane i zamontowane, mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie. Firma prowadzi ich montaż na dachu i na ziemi, w dowolnej lokalizacji w kraju. A jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej Hymon? Na stronie internetowej firmy, klient znajdzie jedynie informację dotyczącą tego, że jest ona mu w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny. Jednak, aby poznać szczegóły oferty, trzeba wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać, aż skontaktuje się z nami przedstawiciel Hymon.

Obecnie stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł. Przy czym, cena zestawu (panele fotowoltaiczne i inwerter) zależy głównie od jego rozmiaru oraz rodzaju i jakości poszczególnych komponentów. Na ostateczny koszt ma również wpływ rodzaju dachu, na którym montowane są panele oraz cena montażu fotowoltaiki. Warto wiedzieć, że bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych.

Finansowanie Hymon fotowoltaika

Zakup paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, a zwrot całej inwestycji następuje dopiero po kilku latach. W związku z tym, inwestorzy chętnie sięgają po różne formy finansowania tego przedsięwzięcia. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

 • dofinansowanie do fotowoltaiki – np. w postaci rządowego programu “Mój Prąd”, który skierowany jest do gospodarstw domowych i wspiera budowę nowych instalacji fotowoltaicznych. W jego ramach, osoba prywatna, może starać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV (nawet do 5.000 zł);
 • kredyt na fotowoltaikę – Hymon współpracuje z instytucjami finansowymi (m.in. z Alior Bankiem), które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE, dzięki czemu pokrycie kosztów inwestycji staje się praktycznie dostępne dla wszystkich klientów firmy;
 • leasing na fotowoltaikę – w ofertach banków i instytucji finansowych, coraz łatwiej znaleźć leasing na fotowoltaikę. Jest to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania inwestycji, której największą zaletą są uproszczone procedury i spełnienie minimalnych wymogów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Co istotne, współpracując z Hymon można liczyć na vendorskie warunki leasingowe i kredytowe. Dzięki temu produkty oferowane przez Hymon dostępne są na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach.

Hymon – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Klienci firmy Hymon otrzymują kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”. Cała procedura przebiega zgodnie z następującymi etapami:

1. Bezpłatny audyt

W celu umówienia się na spotkanie z doradcą należy skontaktować się z biurem firmy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo. Wykonany zostanie wówczas audyt przed montażowy, którego celem jest określenie optymalnego rozwiązania technicznego i finansowego. Jest to również idealny moment, na uzyskanie odpowiedzi, na wszystkie pytania związane z elektrownią słoneczną (w tym i formy jej finansowania).

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient Hymon otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej. Jeśli warunki współpracy będą mu w pełni odpowiadać, to uzgodniony zostanie termin instalacji i podpisana zostanie umowa.

3. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Następnym etapem jest dobranie, zakup i dostarczanie podzespołów na wskazane przez klienta miejsce. Każda instalacja jest wykonywana przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych, firma Hymon dokonuje zgłoszenia instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji (OSD) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zamawiającego. W zależności od zakładu energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci (za wymianę licznika płaci operator, a nie prosument).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Pompy ciepła Hymon – cena, warunki

Nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła obok fotowoltaiki, to jedne z popularniejszych urządzeń OZE, na które decydują się Polacy (tylko między 2017, a 2020 rokiem rynek pomp ciepła urósł pięciokrotnie). Coraz częściej, zwłaszcza na obszarach miejskich i podmiejskich stają się one technologią pierwszego wyboru. Nic dziwnego, bowiem wyróżniają się one:

 • niezawodnością – urządzenia te mogą pracować z pełną efektywnością nawet przez 50 lat. Do tego, pompy ciepła czerpią nawet do ok. 75 – 80 proc. energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń i c.w.u. z otoczenia, a tylko pozostałe 20 – 25 proc. energii musi zostać dostarczone z sieci (lub jak ktoś posiada, z instalacji PV);
 • niskimi kosztami eksploatacji – pompa ciepła to doskonały sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody. Ponadto, dzięki montażowi pompy ciepła można uniezależnić się rosnących cen materiałów opałowych;
 • maksymalnym komfortem i wygodą – nie tylko nie trzeba pamiętać o zakupie paliwa, czy składowaniu opału, ale i obsłudze pompy ciepła. Najczęściej wystarczy przed sezonem grzewczym dokonać serwisu pompy ciepła, a w przypadku jej obsługi dużym udogodnieniem jest możliwość zdalnego nadzorowania instalacji poprzez aplikację MELCloud;
 • bezpieczeństwem i wkładem w ochronę środowiska – biorąc pod uwagę ten pierwszy aspekt, pompy ciepła nie mają sobie równych (ich działanie nie wiąże się z ryzykiem wybuchu czy ulatniania się gazu, nie stwarzają one także zagrożenia pożarowego). Pompy ciepła, przez to, że do podgrzewania pomieszczeń i wody użytkowej wykorzystuje głównie OZE, przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery (nie następuje w nich proces spalania, a tym samym nie są produkowane żadne toksyczne substancje).

Prawidłowo dobrana powietrzna pompa ciepła jaką w swojej ofercie posiada firma Hymon
jest niezawodnym urządzeniem, który zapewnia wysoki komfort termiczny nawet w przypadku ekstremalnych temperatur zewnętrznych.

Hymon pompa ciepła – dla kogo?

Pompy ciepła są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła, przeznaczonym zarówno dla gospodarstw domowych, rolników, jak i firm. Przy czym najlepiej sprawdzają się one zwłaszcza w instalacjach z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania.

Co istotne, pompę ciepła powietrze-woda zainstalować można zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku, a jej montaż jest niemal bezinwazyjny (nie wymaga tak, jak w przypadku gruntowej pompy ciepła skomplikowanych prac ziemnych czy budowlanych). Kompaktowa budowa i czysta, cicha praca pompy ciepła Hymon umożliwiają jej montaż nawet w przypadku braku specjalnych pomieszczeń w rodzaju kotłowni.

Pompy ciepła Hymon – oferta

Firma Hymon posiada w swojej ofercie zarówno pompy ciepła dla klientów indywidualnych, jak i te dedykowane do biznesu (wysokotemperaturowe, oraz łączone w kaskady dla budynków przemysłowych i komercyjnych). Wśród nich znajdują się pompy ciepła Hisense i pompy ciepła Hymon RSV. Hymon jest również wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła Blaupunkt w Polsce, które powstały po to, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Ten niemiecki producent w swojej ofercie posiada powietrzne pompy ciepła Monoblok i Split. Pompy ciepła Blaupunkt wykorzystują wysokiej jakości komponenty od wiodących dostawców (w tym sprężarkę rotacyjną Panasonic, sterownik i zawór rozprężny Carel, czy wentylator inwerterowy Wolong). Dodatkowo, urządzenia grzewcze tej marki wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną (oszczędzają energię o ponad 30 proc.), inteligentnym sterowaniem i odszranianiem, cichym trybem pracy, a także nowoczesnym designem i precyzją wykonania. Pompy ciepła Blaupunkt mają różną moc (od 10kW do 19 kW), co pozwala na dobór optymalnego rozwiązania.

Hymon pompy ciepła – cena

Pompy ciepła Hymon, to ogrzewanie przyszłości oferujące każdemu użytkownikowi komfort cieplny i niezależność od zewnętrznych dostaw, szczególnie teraz kiedy ceny gazu i innych paliw kopalnych drastycznie rosną. To, jaki będzie koszt pompy ciepła w dużej mierze zależy od m.in.

 • dolnego źródła – najtańszym rozwiązaniem są pompy ciepła powietrzne, które w ofercie posiada firma Hymon;
 • od parametrów jakimi charakteryzuje się urządzenie (czyli mocy pompy ciepła i współczynników wydajności COP i SCOP);
 • technologii budowania domu oraz powierzchni i sposobu jej użytkowania.

Warto jednak pamiętać, że zakup i montaż pompy ciepła to inwestycja, która zwraca się w stosunkowo krótkim czasie (niekiedy już po 5-7 latach). Może to jednak nastąpić znacznie szybciej, kiedy inwestor zdecyduje się na skorzystanie, z którejś z form dofinansowania do tych urządzeń grzewczych. Może to być np.

Hymon – zalety i wady

Zalety Hymon

Kompleksowa oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych
Duże doświadczenie na rynku
Własne magazyny (firma ta jako jedna z nielicznych wszystko co ma w ofercie, posiada również na magazynie w Polsce)
17 fizycznych oddziałów w całej Polsce (na 10 firm z TOP PV i PC firma Hymon posiada ich najwięcej)
Profesjonalne ekipy montażowe, jak i serwisowe, z czego każda z nich pracuje na wyłączność firmy Hymon
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Ugruntowana marka
Opieka dedykowanych opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi
Monitorowanie i optymalizacja każdej instalacji pod względem doboru elementów i montażu
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju
Wysoka jakość najbardziej innowacyjnych produktów dostępnych na rynku
Gruntowna wiedza na temat aktualnych trendów w temacie paneli słonecznych i pomp ciepła
Gwarancja obejmująca montaż (firma bierze pełną odpowiedzialność za to co wykonuje, a nie tylko odwołuje się do gwarancji produktowych producenta)
Własne laboratorium badawcze z siedzibą w Tarnowie (firma nie wypuszcza na rynek niczego co nie przejdzie szeregu testów potwierdzających sprawność oraz parametry podawane przez producentów)

Wady Hymon

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Obecnie ponad jedna trzecia domowego budżetu przeciętnej polskiej rodziny przeznaczana jest na wydatki związane z życiem i użytkowaniem energii. Niestety, ceny prądu będą rosnąć, a dzięki fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i dbać o środowisko naturalne. Hymon jest czołową marką na polskim rynku produktów i usług z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Firma prowadzi montaż paneli fotowoltaicznych na dachu i na ziemi w całym kraju. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania systemów fotowoltaicznych. Ponadto firma Hymon ma w swojej ofercie pompy ciepła, które pozwalają na ekologiczne i oszczędne ogrzewanie domu oraz przygotowanie c.w.u.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
304 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
RajmundS
RajmundS
25 maja 2023 20:31

W tym wszystkim najważniejsze jest podejście osoby, która projektuje. I tutaj jest po prostu ok. A nawet lepiej. Projekt zrobiony z głową tak, by wykorzystać najlepiej możliwości dachu i potrzeby wynikające z zapotrzebowania. Oczywiście doliczono wszystkie straty, jakie są generowane w systemie, autokonsupcje itd. A wykonanie? Jest ok. Bez problemów działa i zyski są całkiem niezłe. A to się po prostu przekłada na fajne rachunki za prąd, a właściwie na ich prawie brak 🙂

Marian
Marian
23 maja 2023 23:19

Jest dobrze. Panele teraz robią niezłą robotę. A sezon na słońce dopiero się rozkręca. Także produkcja jest na dobrym, dodatnim poziomie. A wykonanie? Jest niezłe. Czysto i bezproblemowo. Nie mam tutaj żadnych uwag do wykonania. A projektu nie będę komentować bo się nie znam 🙂 Tylko wyniki mają dla mnie jakiś sens.

Tytus
Tytus
18 maja 2023 23:43

Świetny system. I panele i inwerter. Nieźle to razem połączono i bardzo optymalnie pracuje. Duże zyski. Wynika z tego, że sam projekt zrobiony z głową. I właśnie o to chodzi, by te drobne kropi tak połączyć, by to miało najlepszy sens.

MarcinL
MarcinL
11 maja 2023 20:19

Jak dla mnie to Hymon zrobił dobrą robotę. Wywiązał się z umowy i wszystko zostało wykonane tak jak w umowie i w projekcie. I działa. Chyba nie ma na co narzekać. No może krótszy czas realizacji, ale to pewnie musieli by mieć więcej ekip w terenie do zrealizowania większej ilości prac 🙂

Walery
Walery
9 maja 2023 18:24

Rozwiązanie w fotowoltaike, to obecnie chyba najsensowniejsza opcja. Byle trafić na dobrego fachowca, partnera, do zrobienia dobrego projektu, systemu, całej instalacji. Patrząc po sąsiednich budynkach, to bywa z tym różnie. U nas stanęło na Hymonie i jest ok. Nieźle to wygląda i całkiem sprawnie poszło montowanie. Ekipa całkiem zgrana i z bogatym sprzętem na wyposażeniu. Działa i efekty są na plus. Pewnie jak w większości, gdzie instalacja jest po prostu zrobiona z głową. I działa. Bo nie ma opcji by było inaczej.

Juras
Juras
6 maja 2023 19:24

Gra gitara. Panele na dachu, trzymają się nieźle. Mocny wiatr i nic się nie dzieje. Kable nawet tak pomocowane, że nic nie lata, nic nie hałasuje. A ja słońce świeci, to całkiem fajny wynik produkcji. Także jest na plus ta instalacja.

Gabrysia
Gabrysia
4 maja 2023 19:51

Całość, czyli projekt i wykonanie, oceniam pozytywnie. Trochę gorzej z samym czasem montażu, ale ujdzie. Jest, działa, wiec nie będziemy się czepiać 😉 Projekt dość dobry, instalacja też. Jak na razie nie mamy problemów z włączeniami inwertera. Jak na razie jest po prostu stabilna praca. Wydajna, co pokazuje aplikacja. I to się po prostu podoba.

Marzena
Marzena
29 kwietnia 2023 16:45

Jak dla mnie jest tu wszystko zrobione dobrze i zgodnie z umową. To na co się umawialiśmy, zostało zrobione. I to całkiem dobrze. Wszystko się zgadza z projektem, jest tak wykonane jak było ustalone. Więc opinia raczej musi być pozytywna, bo negatywów tu nie widzę.

Rzepicha
Rzepicha
23 kwietnia 2023 19:47

Plusem dla mnie było na pewno to, ze Hymon nie jest tak nachalny, jak te inne firmy. Nigdy nie mieliśmy od nich telefonów. Sami do nich się zgłosiliśmy, bo montowali po sąsiedzku. I sąsiad zadowolony. Projekt wyszedł ok, chłopak który nam go robił był bardzo konkretny, ale miał tez sporo ciekawych pomysłów, które można było uwzględnić. Też wyliczenie mocy było zrobione inaczej niż nasze wstępne szacunki. Raczej wyszło to korzystniej. Montaż? No nie mam uwag. Jest ok jak dla mnie.

Henry
Henry
19 kwietnia 2023 21:06

Panele to świetne rozwiązanie. Działa to super i jest bardzo przydatną inwestycją w domu. I bardzo się cieszę, że mam to zrobione przez tak dużą firmę jak Hymon. Wszystko zrobione profesjonalnie i bez problemów. Tak, jak powinno być zrobione. Szczególnie jak bierze sie taką inwestycje właśnie na firmę, to szuka się dużego, sprawdzonego partnera.

Kamil
Kamil
16 kwietnia 2023 16:41

Wszystko fajnie ale oszczedzanie na bezpieczenstwie poprzez brak rozlacznika przeciwpozarowego? Wstyd! Jasne ze mozna przepisy naciagac ale dlaczego ma to byc kosztem ryzyka mojego i mojej rodziny?

Mirek
Mirek
15 kwietnia 2023 13:53

Ma działać i działa. I to chyba najważniejsze w tym wszystkim. Trochę czasowo się nie spięło z montażem. Projekt był na czas. No ale przy budowie to się człowiek przyzwyczaja do różnych przesunięć. Efekt tak naprawdę bywa najważniejszy. I to, by ekipa była ok, a nie jakaś taka mało robotna. Tutaj nie miałem na co narzekać.

jurek
jurek
11 kwietnia 2023 23:19

instalacja zrobiona dobrze i działa dobrze, nie ma co do tego wątpliwości, jest po prostu całkiem fajnie, no i najważniejsze, że projekt jest taki, jak ja chciałem, warto miec ostatnie zdanie, ale zeby to zostało dobrze zrobione 😉

Walery
Walery
8 kwietnia 2023 13:35

Panele to jedno z lepszych rozwiązań. Szczególnie teraz, jak ceny za prąd idą do góry i to jeszcze tak bardzo. Warto mieć. Im droższy prąd, tym szybciej cała inwestycja się po prostu spłaca. Można jeszcze miec tak zrobioną instalację, by ją z czasem rozbudować i tak mi się udało zrobić w Hymonie. I jest to fajny pomysł. Wykonanie, projekt na dobrym poziomie. No i uwzględnione pomysły z rozbudową.

Wojtek
Wojtek
5 kwietnia 2023 00:02

Wykonanie tak na 4+ jak dla mnie. Można sie rpzyczepić o pierdoły, które bardziej estetycznie wpływają, a nie na samą jakość i funkcjonowanie. Projekt przemyślaniy. Czas mógłby być krótszy, chodzi o czekanie między projektem a montażem. Ale jak dla mnie jest całkiem nieźle.

Maksio
Maksio
29 marca 2023 18:38

Panele PV to całkiem fajna sprawa. Dają spory zysk. Tylko trzeba mieć dobry projekt i jeszcze lepsze wykonanie. A potem tylko patrzeć na te słupki jak prąd rośnie. Znaczy ilość wygenerowana. Fajna sprawa. Wszystko działa i to ma największe znaczenie. Przy ostatnich wzrostach cen to nic, tylko się cieszyć z tego, ze ma się częściowo własny prąd i można go wykorzystać.

Przemek
Przemek
26 marca 2023 14:30

Robota na 102 🙂 jak to mawiają. Projekt uwzględnia wszystko co chciałem. Można się spokojnie dogadać. Fajnie poszło wyliczenie potrzeb i tu można się zdziwić, bo nie każdy bierze wszystko pod uwagę. Warto porozmawiać z kimś ogarnięty, w tym temacie. A montaż? No zrobiony i działa. Nie mam uwag. Sprawnie poszło, choć się na chłopaków naczekałem 🙂

Kazury
Kazury
22 marca 2023 19:59

Na nasze jest ok. Projekt zrobiony całkiem logicznie, wykorzystano praktycznie całą powierzchnię dachu, która jest skierowana w kierunku na południe. Do tego całkiem fajnie cała instalacja zrobiona, przygotowana przyszłościowo pod magazyn energii, jak będzie lepszy czas na montaż. Na razie nie decydowaliśmy się na taka opcję. Może kiedyś, ale możliwość jest. Całość jest całkiem nieźle zrobiona. I to mi się po prostu podoba.

Sergiusz
Sergiusz
15 marca 2023 21:09

Trzeba się trochę upominać, by w terminie było, ale to taki jeden mankament jaki nas spotkał. Zalatani strasznie byli, albo nam się tak trafiło. Ale poza tym to ok. Projekt całkiem ok, wykonanie też bez jakiś zastrzeżeń. Po prostu zrobione to, co w projekcie i jakościowo całkiem dobrze. Działa, wiec nie ma jakiś problemów.

Kazimierz
Kazimierz
11 marca 2023 12:34

Zrobiliśmy komplet. Pompa i panele. W domu i warsztacie obok, wiec instalacja duża. Same panele sporo zajmują, pompy ciepła dwie, bo osobno na dom i na biuro. Wszystko całkiem dobrze rozwiązane i działa jak na razie bez awarii. Trochę przewymiarowane w górę, bo w planach mamy dogrzanie kolejnego pomieszczenia w warsztacie. Ale dopiero po remoncie w połowie roku. Wszystko przygotowane na większe możliwości w przyszłości. Inwerter pozwala na dołożenie jeszcze paneli, wiec mamy możliwości na pewne manewry w rozbudowie całości. Projekt i wykonanie uwzględnia te wszystkie możliwości jakie planujemy.

Dawid
Dawid
7 marca 2023 23:32

Jak na moje to dobra robota. I jezeli chodzi o projekt jak i o wykonanie całości. Ma działac i ma dawać tyle, by sie wszystko spinało. Takie było załozenie. Ja nie wiem jak to zrobić, od tego są fachowcy co robią projekty i potem ci, co to sklejają w konstrukcje. Dla mnie liczy sie to, czy działa i robi to, co miało robić. Jak robi to jest dobrze i tyle.

Andrzej
Andrzej
2 marca 2023 10:34

Mam duży problem z pompą ciepła założoną przez Firmę . Otóż 1-02 została zainstalowana pompa ciepła . Niestety od razu były problemy z ogrzewaniem . Serwisant przez telefon próbował zmienić ustawienia , jednak nic to nie dało . Nadal był problem z dogrzaniem domu i wody .Pomijając to ,że wykonywałam po kilkadziesiąt telefonów do serwisu , które nie odbierano , a jak już to i tak nie potrafili mi pomóc . W końcu po kilku dniach przyjechali panowie z serwisu i stwierdzili ,że najprawdopodobniej jest za mała pompa . Na drugi dzień zrobili ponowny audyt , który został przekazany do ponownego obliczenia. I od 09-02 czekam na informację co dalej . Albo nie odbierają telefonu , a jeżeli już to informacja ,że muszę jeszcze czekać na zatwierdzenie przez Kierownika , który właśnie jest na szkoleniu. Muszę dogrzewać się piecem elektrycznym , gdyż pompę musiałem wyłączyć , bo przy minusowej temperaturze w domu było bardzo zimno .
Zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy i zwrotem wpłaconej zaliczki .Napisałam skargę z prośbą o przekazanie do Prezesa i do Biura Obsługi Klienta , bez echa .
Jeżeli jest to możliwe omijajcie Firmę szerokim łukiem i nagrywajcie rozmowę z przedstawicielem, gdyż nie można wierzyć w to co obiecał .

Marek
Marek
1 marca 2023 19:35

Hymon się postarał. Panele założone, działają i nie ma co tu mówić o jakiejś fuszerce czy cos. Wszystko działa i jest ok. Nawet sama instalacja, jak dla mnie zrobiona dobrze. Bezproblemowa. Wszystko zgodnie z ustaleniami i projektem. Wiec na plus.

Sylwia
Sylwia
25 lutego 2023 19:25

Jesteśmy zadowoleni. Można powiedzieć, że wszystko zostało zrobione genialnie. Trochę rozciągło się to w czasie, ale najważniejsze, ze panele są całkiem dobrze zrobione. Nawet mamy tak przygotowaną instalacje, że możemy w przyszłości dołożyć jeszcze paneli na dachu. Jest na to miejsce i wszystko pod to przygotowane. Technicznie nie ma ograniczeń. Czyli można powiedzieć, że jest to pomyślane przyszłościowo.

Paweł
Paweł
23 lutego 2023 17:03

Witam. Czy ktoś z Państwa posiada pompę ciepła HYMON RSV-15A/SC?

Boguś
Boguś
22 lutego 2023 16:20

Nieźle zrobione. I cały montaż i projekt. Uwzględniono ogrzewanie elektryczne u mnie, wiec teraz mam po prostu tanio, choć wcześniej źle nie było. Całkiem fajny system. Lubię takie nowoczesne rozwiązania, a do tego eko. Jak dla mnie zrobili to wszystko nieźle. Nawet czas nie był jakiś zaskakująco długi. Znam dłuższe terminy 🙂

Sobiesław
Sobiesław
18 lutego 2023 17:46

Moim zdaniem się postarali. I wykonanie genialne i projekt. Nie mam się właściwie do czego doczepić. Może sam termin mógłby byc szybszy, ale od razu miałem info, ze nie jest od razu, bo sporo zamówień. Projekt niezły, dobrze przemyślany, wszystko ma uwzględnione. Z czasem moim zdaniem będzie ok. Wykonanie też dobre. Tutaj nie ma nic, do czego się można przyczepić. Wszystko dobrze zrobione, całkiem fajnie.

Łukasz
Łukasz
14 lutego 2023 19:33

Nie do końca byłem przekonany do instalacji w panele. Jakoś dla mnie na początku, ta technologia to taka trochę wymyślona. Ale po 2-3 rozmowach z przedstawicielem i jeszcze ze znajomymi, zdecydowałem się. Całkiem ciekawie podeszli do wyliczenia tego, co potrzebuje. Sam bym tak na to nie spojrzał. Pewnie bym zaniżył wartość, bo przecież tyle prądu to mi nie potrzeba. A jednak. No i mam i działa. Oczywiście zyski są bardzo uzależnione od słońca, bo zimą to w miesiącu mam tyle, co latem robię w dobę 🙂 ale tak to już u nas jest. Najważniejsze że działa i ma wpływ, dość znaczny obecnie, na rachunki za prąd. Nie trzeba liczyć, patrzyć na limity ani nic.

JacekS
JacekS
10 lutego 2023 21:36

Instalacja zrobiona prawidłowo i jak na moje sensownie. Wszystko jest zrobione i całkiem fajnie. Wygląda to dobrze. Działa dobrze. Wiec jest ok i nie ma z tym problemu. Najważniejsze że działa. No i jakość samej roboty taka, jak bym chciał mieć zrobione.

Luiza
Luiza
7 lutego 2023 20:58

W tym temacie jestem laikiem. Nie znam sie na parametrach, technologii, całej tej instalacji. Jak dla mnie liczy sie to, czy działa, czy nie i czy widze to na rachunkach. Reszta jest jakaś taka ode mnie niezależna. Nie mam wiedzy by inne aspekty oceniać. Tutaj mamy przykład instalacji, która po prostu działa i jest dobrze. Panele PV to dobra inwestycja, która z czasem daje fajne rezultaty. I tyle mi wystarcza.

bartlomiej
bartlomiej
4 lutego 2023 14:33

no jest dobrze. czysto i całkiem sprawna realizacja. bez jakiś dużych opóxnień. jak dla mnie hymon stanął na wysokości zadania i zrobił swoje. i to wszystko działa tak, jak powinno. i w zgodzie z obietnicami. najwiecej oczywiście latem ma sie zysków z prądu, ale tak to bywa w naszym regionie.

Kamila
Kamila
1 lutego 2023 17:55

A my panele mieliśmy założone w listopadzie 2022 roku i do tej pory nie są podłączone.

Grażyna
Grażyna
1 lutego 2023 13:10

Na początku mieliśmy duże wątpliwości, czy panele na dachu mają sens. mi osobiście to się tak średnio podoba. Ale przeważył element ekonomiczny. No i całkiem fajne wyliczenia przedstawiciela Hymona. Trafiły do mnie. A teraz z perspektywy i po ostatnich zmianach w cenach i wprowadzeniu tych limitów to już moje zdanie jest bardzo odmienne. Panele to obecnie najlepsza opcja 🙂 A jak zostały zrobione? No może mieliśmy szczęście, albo tak trafiliśmy z zamówieniem, że nawet za bardzo nie było opóźnień. Jak pisałam, handlowiec, czy też ta osoba, co robiła projekt, była bardzo doświadczona i potrafiła wszystko wytłumaczyć. A mieliśmy wiele pytań. Montaż i ekipa montująca tez całkiem sprawna. W jeden dzień ogarnęli całość.

Julian
Julian
29 stycznia 2023 16:30

Wykonanie jak dla mnie bardzo dobre. Sprawna ekipa i nawet szybko poszedł montaż. Posprzątali po sobie, wiec jak dla mnie plus, bo nie tego się spodziewałem, patrząc na inne ekipy budowlane 🙂 Projekt dokładnie zrobiony pode mnie, wiec tu nie ma co oceniać bo i tak miałem ostatnie zdanie 🙂 Oczywiście pewne sugestie projektanta były ale ja decydowałem. moje pieniądze, moja decyzja. Trochę czas montażu mógłby być krótszy, ale dało radę zrobić i to jest najważniejsze. Wiedziałem co i jak.

Władysław
Władysław
25 stycznia 2023 19:10

Panele to dobre rozwiązanie. Obecnie najlepsza alternatywa dla drogiego prądu. Działa to fajnie. Hymon się postarał i całkiem dobrze zrobił i projekt i sama realizację. Widać doświadczenie, bo nie było u mnie łatwo z dziwnym dachem i różnymi konstrukcjami. A wymagana była duża moc bo i dom i firma, wiec trochę trzeba było kombinować.

Dora
Dora
19 stycznia 2023 19:17

Co się w tym wszystkim liczy? Ale tak naprawdę? Chyba to, ile możemy zaoszczędzić. Instalacja jest wydatkiem, to fakt. Ale to musimy liczyć w kategorii inwestycji, która się nam spłaci za jakiś czas. Nie dziś i nie jutro. Za jakieś 7-8-9 lat. A przy rosnących cenach za prąd, ten czas będzie się tylko skracał. Czy warto? Oczywiście. Panele to mega rozwiązanie. Byle z głową podejść do tematu, dobrze zrobić i po prostu cieszyć się z tego, co nam dają.

Rafał
Rafał
13 stycznia 2023 20:10

Zrobili dobrze. Całość. Ja tam uwag nie mam. Sa panele, jest moc, fajnie to działa. Przy dzisiejszych cenach to bardzo się cieszę na to, że mam te panele już na dachu i to całkiem fajnie działa. Na plus oczywiście. Jak zrobione? No jak na moje to prosto 🙂 Nie znam się, to sie wypowiem, jak każdy Polak 🙂 Wygląda to dobrze i dobrze działa, ot co.

Danka
Danka
8 stycznia 2023 18:31

Panele to teraz podstawa. Daje dużo korzyści, no i to ekologia. Fajny system i fajne rozwiązanie. A Hymon robi całkiem fajne projekty i niezły montaż. Cały projekt mega fajnie przygotowany i właściwie ma wszystko to, co potrzeba. Niezłe komponenty i całkiem ciekawie zrobione. Ekipa też sprawna. U mnie ok zrobione i działa dobrze.

Klaudia.W
Klaudia.W
3 stycznia 2023 19:02

Jest i działa. Chociaż teraz mało wydajnie, bo zima, ale pod koniec jesieni, jak słońce mocniej przyświeciło, to było widać różnicę w produkcji. Potencjał jest spory. Całość od projektu po montaż w 5 tygodni, wiec chyba sensowny termin. Nie wiem jak inne firmy, ale jak dla mnie to całkiem znośny czas. Dłużej to na licznik się czekało, niż na panele 😉

Dorota
Dorota
29 grudnia 2022 20:37

Tutaj dostaliśmy najlepszą ofertę i chyba najlepsze rozwiązanie. Tak trochę wynikało ze szczegółów samego projektu. Sprzęt ok, sam montaż zrobiony całkiem fajnie, tylko trochę czasu minęło od projektu po montaż. Nie było to tak od reki. No ale to chyba wszędzie tak jest. Ważne, że jest i działa. Efekt końcowy rekompensuje oczekiwanie.

Klara
Klara
25 grudnia 2022 18:17

Co tu dużo pisać, no zrobili. Zaprojektowali i wykonali. I działa. I chyba najważniejsze, dla konsumenta, jest to, że wszystko jest zrobione. Czas na realizację może nie jest najkrótszy, ale w budowlance na wszystko się czeka. Czy to dach, okna czy każda inna instalacja. Wszędzie są terminy i nikt dobrego fachowca nie będzie mieć z dnia na dzień. Jak ktoś jest tak dostępny, to znaczy że nie robi za dobrze i nie jest polecany. Tutaj trochę czekaliśmy, ale wiedzieliśmy od razu jak to wygląda, że sporo zamówień i czekamy na swoją kolej. Lokalna ekipa miała dużo zleceń, więc swoje odczekaliśmy, ale przyjechali fachowcy i uwinęli się w ekspresowym tempie. Widać, że taki montaż to dla nich prosta sprawa. Raz dwa trzy i zrobione. Wraz z odpaleniem. I wszystko działa.

ares
ares
20 grudnia 2022 18:50

Wybór paneli niby łatwa sprawa, a jednak nie zawsze na wszystko patrzymy co ma sens. niby dane z liczników, a jednak nie bierzemy pod uwagę trendu, że jednak z roku na rok zużywa się więcej i warto więcej paneli położyć, a nawet mieć jakąś alternatywę na przyszłość. Hymon, a tak naprawdę właściwy człowiek od nich to wiedział. Niby teraz są polecane magazyny energii, ale to jeszcze nie ta technologia i nie ten czas. Też słowa właściwego człowieka 🙂 I tu też nie ma co się nie zgadzać. Lepiej dołożyć te 2 panele i produkować więcej, niż inwestować dużo więcej w technologię, która się nie do końca sprawdzi i starczy na kilka lat. Właściwy człowiek dobrze podpowiada. Widać wiedza i znajomość rynku. I realiów. A to idzie w parze z projektem, możliwościami i sama instalacją. Wszystko zrobione z głową. Bo widać doświadczenie.

DominikP
DominikP
15 grudnia 2022 19:55

Projekt i instalacja bez większych problemów. Trochę się naczekałem na sama instalację. Projekt miałem po, chyba, dwóch tygodniach, instalacja, znaczy montaż po kolejnych czterech. Ale w sumie raczej sprawnie. Ekipa z panelami na 10kWh uwinęła się całkiem ekspresowo i miała niezły sprzęt do wnoszenia paneli na dość wysoki dach. Widać dobre przygotowanie na instalacje. Moim zdaniem nieźle im poszło.

Miron
Miron
12 grudnia 2022 19:37

Właściwie to można powiedzieć, że całość bez zastrzeżeń. Działa, choć teraz to niewiele co generuje. Ledwo co widać. Ale słońca to ja nie widziałem długie tygodnie 🙂 Pełną moc pokaże dopiero od marca. Wtedy zacznie się zabawa w generowanie prądu i prawdziwe zyski z całej instalacji. Jakość wykonania? Na moje oko jest ok. Nie widzę niedoróbek.

Basia
Basia
11 grudnia 2022 20:34

Jest i działa. I nie ma na co narzekać, a tak bardzo bym chciała 🙂 No może na to, ze teraz mało słońca i nie widać w pełni efektu pracy paneli, ale to już nie wina Hymona, tylko pory roku. Trzeba było się decydować wiosną a nie na zimę 🙂 Jestem pod wrażeniem tego, jak fajnie zrobiono projekt i jak uwzględniono moje, rodziny, zapotrzebowanie na prąd. Zobaczymy jak to będzie w przyszłym roku, ale mamy nadzieję, że uciekniemy przed tymi planowanymi podwyżkami kosztów.

MarekR
MarekR
4 grudnia 2022 11:34

Panele to u mnie była długa droga do położenia. Sama decyzja nie była tak od ręki. Jakoś tak nie potrafiłem się zdecydować. I ciągle miałem dylematy. Dużo pytań. Długa rozmowa z człowiekiem od Hymona sporo wyjasniła. I dała sporo odpowiedzi. I to też przesądzło o wyborze firmy. Projekt też był robiony pode mnie. Miałem sporo uwag. No taki jestem, że bez mojego zdania nic się nie dzieje. Każdy budowlaniec, co budował u mnie dom narzekał 🙂 No ale buduję dom dla siebie i tak też go wyposażam. Tu nie było problemu. Mam panele tak zrobione by było dobrze, ale i uwzględniono moje uwagi. Albo wyjaśniono dlaczego tak nie można zrobić 🙂 Ja jestem zadowolony z całości i chyba tylko to ma teraz znaczenie.

Ksawery
Ksawery
28 listopada 2022 10:39

Jestem zadowolony z instalacji. A to chyba najważniejsze. Pewne problemy po drodze były, ale jak to bywa w starym, przerabianym domu, to można spodziewać się naprawdę dziwnych rzeczy. Konstrukcja nie była łatwa, o czym od razu było wiadomo. Ale fachowcy spokojnie podeszli do tematu i dali radę. Może nie tak od razu i nie w czasie, jaki by im to zajęło w nowym budownictwie, ale się nie poddali i robili swoje 🙂 No i jest i działa. I ja mam. I to w ostatecznym rozrachunku jest najważniejsze.

Czesław
Czesław
24 listopada 2022 19:56

Montaż trochę się odwlókł w czasie, co trochę szkoda, bo teraz mało słońca na testowanie w pełnej mocy. Ale sam projekt i wykonanie, sama ekipa robiąca instalację tutaj złego słowa powiedzieć nie mogę. Zrobione dobrze, pierwsza klasa. Podoba mi się też to, że sam projekt nie jest tak tylko zrobiony, by panele były na dachu, ale również by sam ich układ był estetyczny. Niby nic, ale jeżeli wszystko jest dobrze i tak samo wszędzie, to ładne wykonanie stanowi dobry plus do całości.

Dominik
Dominik
22 listopada 2022 00:06

Można powiedzieć, że jest całkiem ok. Projekt zrobiony z głową i trochę na górkę. Mam miejsce na położenie dodatkowych paneli w przyszłości, jak wzrośnie zapotrzebowanie, ale cała instalacja jest już pod to przygotowana. Brakuje tylko paneli i ich podłączenia. Na teraz tego nie potrzebuję 🙂 Ale fajnie, ze można było zrobić taką opcję. Myślałem jeszcze nad możliwością podłączenia magazynu energii, ale po konsultacjach to raczej odległa perspektywa. Obecnie trwałość to jakieś 7 lat, wiec mało opłacalny dodatek. Jeszcze nie czas na takie rzeczy. A jak zmieni się technologia, to wtedy się pomyśli jak nowe rozwiązania wpiąć do sieci.

Chodecki
Chodecki
16 listopada 2022 20:31

Panele działają i generują prąd. Teraz trochę mało, ale wiadomo – jesień zima to nie czas na duże zyski ze słońca. Bo go po prostu nie ma. Ale działa to wszystko całkiem sprawnie. Projekt fajny, montaż czasowo trochę się przeciągnął ale wszystko dojechało na miejsce i tylko czekaliśmy na chłopaków, co poskładają nam to do kupy 😉 I tak później się czeka na wymianę licznika, a tego się już nie da przyspieszyć. U nas to nawet nie trwało tak długo, ale słyszałem że i niektórzy po 2 miesiące za licznikiem czekali. No ale to zależy od dystrybutora prądu a nie od firmy, która montuje panele. Oni swoje robią dobrze.