Tauron opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii

Tauron to druga pod względem wielkości firma energetyczna w Polsce. Działa w różnych sektorach energetyki – zajmuje się m.in. wydobyciem węgla, a przede wszystkim wytwarzaniem prądu, ciepła oraz sprzedażą tych zasobów. Oprócz tego, zgodnie z krajowymi i światowymi wymogami, spółka inwestuje w odnawialne źródła energii – OZE. Dzięki temu, od jakiegoś czasu, konsumenci we współpracy z Tauronem mogą wdrożyć własną elektrownie słoneczną. Jak prezentuje się fotowoltaika od Taurona? Czy warunki, jakie oferuje ten energetyczny gigant są warte uwagi?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Tauron – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Fotowoltaika Tauron – prąd ze słońca od energetycznego giganta

Według danych Agencji Rynku Energii moc zainstalowana w fotowoltaice na koniec 2021 roku wyniosła 6,7 GW, co stanowi ok. 42% całkowitej mocy zainstalowanej w OZE. Fotowoltaika w naszym kraju rozwija się zatem bardzo dynamicznie. To zasługa m.in. dostępności dotacji, zmian w prawie (choć te ostatnie, z 2021 roku, wprowadzające net-biling nie są już tak korzystne), ale także przeobrażeń w branży fotowoltaicznej – spadków cen podzespołów, stosowania nowych technologii i większej konkurencji.

Jak szacuje Stowarzyszenie Energii Odnawialnej, wartość rynku fotowoltaiki, w ciągu dekady może sięgnąć nawet 80 mld zł. Tauron, podobnie jak między innymi Enea, PGE czy Innogy, dostrzegając ten potencjał instalacji fotowoltaicznych, postanowił zawalczyć o klientów, przygotowując własną ofertę. Co konkretnie daje fotowoltaika od Taurona? Przyjrzyjmy się jej z bliska.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Tauron fotowoltaika – oferta

Jak już wspominaliśmy, Tauron to druga największa firma energetyczna w Polsce. W teorii mogłaby zatem pozwolić sobie na rozbudowaną, konkurencyjną ofertę fotowoltaiki. Czy faktycznie tak jest?

Zacznijmy od tego, że podobnie jak w przypadku konkurencji, z oferty fotowoltaiki od Taurona mogą skorzystać może właściwie każdy, a zatem zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa.

O samych podzespołach wiadomo nie wiele – to, z jakich urządzeń będziemy korzystać, zależy bowiem od podwykonawcy, który nam się trafi. Sam Tauron nie posiada własnych ekip montażowych i korzysta w tym zakresie z outsourcingu (podobnie zresztą jak wiele firm fotowoltaicznych w Polsce).

Wśród partnerów biznesowych, współpracujących z Tauronem w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych można znaleźć m.in.: firmę ML System (czyli jednego z najbardziej znanych, polskich producentów modułów PV), a także mniejszych i większych instalatorów – Soleo PV, PVM Consulting, Interbud Tomasz Langner czy Elektro Masters.

Co zawiera się w usłudze fotowoltaiki Tauron?

 • Doradztwo w doborze mocy i podzespołów PV, poprzedzone bezpłatnym audytem fotowoltaicznym;
 • Pomoc w uzyskaniu dotacji „Mój prąd” i nie tylko;
 • Fachowy i sprawny montaż;
 • Wsparcie w formalnościach związanych z podłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci;

Ofertę fotowoltaiki Tauron wyróżnia jeszcze coś – usługi dodatkowe, takie jak „Prosument PLUS z Bonusem” oraz „Ochrona fotowoltaiki 24h”.

Prosument Plus w Tauronie

Pierwsze rozwiązanie zakłada, że energia z fotowoltaiki zostanie rozliczona w postaci zwrotu za prąd. Jak to wygląda w praktyce? Opcja ta dotyczy wyłącznie właścicieli mikroinstalacji – 70 lub 80% energii (w zależności od mocy) zostanie rozliczone zgodnie z ustawą o OZE, a równowartość 20% lub 30% zostanie zwrócona na Wasze konto w formie pieniężnej.

Ochrona fotowoltaiki 24H – Tauron

Druga opcja zakłada specjalne ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej, m.in. od ognia, piorunów, kradzieży, dewastacji i awarii, w kwocie do 100 tys zł. Dodatkowo możliwe jest ubezpieczenie od przerw w dostawach prądu, do kwoty 20 tys zł.

W obu przypadkach konieczne jest jednak skorzystanie z oferty na prąd, z dość wysoką stawką opłaty handlowej – w przypadku taryfy G11 wynosi ona aż kilkadziesiąt złotych (w zależności od konfiguracji i oferty – 49-59 zł brutto).

Fotowoltaika od Taurona – krok po kroku

Wdrożenie instalacji fotowoltaicznej przez wyspecjalizowaną firmę to stosunkowo prosty proces. W przypadku Tauronu składa się on z pięciu etapów.

Kontakt z firmą
Pierwszym krokiem do własnej, czystej energii ze słońca jest kontakt z Tauronem. W tym celu można skorzystać ze specjalnego formularza dostępnego na stronie firmy. Po podaniu najważniejszych danych (kontaktowych i adresowych), skontaktuje się z Wami konsultant firmy i przedstawi ofertę.

Przygotowanie projektu
Na podstawie m.in. ilości zużywanej przez Was energii i planowanego miejsca montażu zostanie dobrana moc i wariant instalacji. Co istotne, audyt i projekt będzie przeprowadzał jeden z autoryzowanych partnerów firmy.

Instalacja fotowoltaiki
Jeśli zaoferowane warunki będą dla Was satysfakcjonujące, na tym etapie następuje podpisanie umowy. Dopiero po tym przychodzi czas na montaż instalacji. W zależności od instalatora, wielkości i stopnia skomplikowania inwestycji, prace mogą trwać od jednego do kilkunastu dni roboczych. Jednak w waszym zakresie będzie jedynie udostępnienie ekipie miejsca montażowego – resztą zajmą się instalatorzy.

Podłączenie do sieci
To etap, podczas którego należy dopełnić wszystkie formalności – zgłosić instalację do operatora sieci i zawnioskować o wymianę licznika na dwukierunkowy. Jak deklaruje Tauron, firma pomaga swoim klientom w przejściu przez wszystkie procedury związane z włączeniem instalacji do sieci.

Produkcja prądu ze słońca
Jeśli wszystkie wcześniejsze kroki przejdziecie pomyślnie, będziecie mogli zacząć produkować dla siebie prąd z promieni słonecznych – tanio i ekologicznie.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Tauron Fotowoltaika – cena

Teraz z pewnością zadajecie sobie pytanie, ile kosztuje fotowoltaika od Taurona? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż jeśli chodzi o fotowoltaikę, na cenę wpływać może wiele różnych czynników, takich jak np.:

 • rodzaj wybranych paneli – nowsze technologicznie, wysokowydajne panele będą droższe;
 • moc instalacji – na którą wypływa ilość zużywanej energii;
 • miejsce montażu;
 • stopień skomplikowania przedsięwzięcia.

Jak podaje Tauron, koszt instalacji, która wyprodukuje ok. 4.000 kWh energii rocznie może wahać się od 20.000 zł do nawet 40.000 zł! Zatem według najprostszej kalkulacji, 1 kW instalacji fotowoltaicznej od Taurona może kosztować od ok. 5.000 zł do nawet 10.000 zł. Jak ma się do stawek rynkowych? Jak wynika z naszego doświadczenia, w przypadku większości firm fotowoltaicznych, cena za 1 kW instalacji raczej waha się w granicach 4.500 – 6.500 zł. Czy zatem w przypadku oferty “Tauron Fotowoltaika” cena jest zawyżona? O tym trudno wyrokować, bez rzetelnej analizy instalacji, w tym m.in. rodzaju wykorzystanych podzespołów.

Tauron – kredyt na fotowoltaikę, czyli jak sfinansować inwestycję?

Własna elektrownia słoneczna to doskonały sposób na oszczędzanie pieniędzy. Dzięki fotowoltaice dla domu czy fotowoltaice dla firmy rachunki za prąd mogą spaść nawet o 90%. Jednak, jak każda inwestycja, fotowoltaika od Taurona wymaga wyłożenia dość dużych środków na start. Skąd wziąć pieniądze?

Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście środki własne, uzupełnione chociażby o dofinansowanie do fotowoltaiki z jednego z wielu rządowych programów. A tych jest kilka – dla przykładu, instalacje o mocy od 2 do 10 kWp mogą ubiegać się o dotacje z “Mój prąd”. Inwestycje o zbliżonej mocy mogą też otrzymać wsparcie z programu “Czyste powietrze”.

Dotacja nie pokryje jednak wszystkich wydatków – co zatem, gdy brakuje nam własnych środków? Tu z pomocą może przyjść Tauron i kredyt na fotowoltaikę. Firma we współpracy z bankiem Alior Bankiem przygotowała dwa warianty produktu.

 • Tauron – kredyt na fotowoltaikę 0% – w przypadku tego produktu RRSO wynosi dokładnie 0%, co oznacza, że kredyt jest całkowicie darmowy. Dodatkowo, w ramach oferty można skorzystać z odroczenia pierwszej raty, a decyzja kredytowa ma być wydawana błyskawicznie. Jest to jednak opcja, dla tych, którzy chcą szybko spłacić zobowiązanie i którzy poradzą sobie z wyższą ratą.
 • Tauron – kredyt na fotowoltaikę ze spłatą do 12 lat – jeśli zależy Wam na dłuższym okresie spłaty i niskiej racie, możecie skorzystać z alternatywnego produktu. Tu jednak RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi już 9,38%. W zamian spłatę rozłożycie nawet na 144 miesiące. Nie będziecie musieli też uiszczać wpłaty własnej.

Czy warto wziąć pod uwagę te opcje? Jeśli chodzi o darmowy kredyt – z pewnością! Jednak nawet drugi produkt, w starciu z “eko ofertami” od innych banków, takich jak PKO BP czy BOŚ Bank wypada korzystnie – o czym przekonacie się sprawdzając nasz ranking kredytów na fotowoltaikę.

Magazyny energii Tauron – cena, warunki

W bogatej ofercie instalatorskiej firmy Tauron znalazły się także magazyny energii. Co więcej, okazuje się, że instalator proponuje swoim klientom akumulatory sygnowane jego własną marką. Choć ich parametry są mało konkurencyjne w porównaniu z innymi urządzeniami magazynującymi dostępnymi na rynku, to Tauron w swoim serwisie internetowym informuje, że pracuje nad nowymi rozwiązaniami w tym obszarze. Trzeba przyznać, że zamieszczenie w ofercie usługi montażu magazynów energii wpisuje się w założenia dotyczące miksu energetycznego Grupy Tauron zmierzającego do obniżenia emisyjności o 50% w 2030 roku względem roku 2018. Magazyny energii są niezbędną składową na drodze transformacji energetycznej, a osiągnięcie jej celów powinno być priorytetem zarówno podmiotów gospodarczych, jak i prywatnych odbiorców energii.

Magazyny energii Tauron – dla kogo?

Tauron posiada w swojej ofercie domowe magazyny energii dedykowane klientom indywidualnym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z korzyści z użytkowania magazynów energii od Taurona mogli czerpać także właściciele przedsiębiorstw czy choćby rolnicy. Celem popularyzacji technologii magazynowania energii, a tym samym dbałości o środowisko naturalne, zapewnienia większej elastyczności i sprawności krajowym sieciom elektroenergetycznym, a także podniesienia poziomu autokonsumcji energii wytwarzanej w systemach wykorzystujących OZE, oferta instalatorska powinna trafiać do różnych grup klientów. Można zatem przyjąć, że w zakresie montażu magazynów energii, podobnie jak w przypadku fotowoltaiki, pomp, ciepła, czy systemów klimatyzacji i ogrzewania Tauron oferuje swoje usługi:

 • klientom indywidualnym;
 • firmom;
 • dużym przedsiębiorstwom;
 • rolnikom.

Każda oferta instalacyjna bez względu na to, czy dotyczy fotowoltaiki, pompy ciepła, klimatyzacji, czy magazynu energii dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta i jego sytuacji w kontekście systemu energetycznego. Celem zapoznania się z propozycjami instalatora dostosowanymi własnego zapotrzebowania, warto skontaktować się z przedstawicielem Taurona na przykład poprzez dostępny w serwisie internetowym formularz.

Magazyny energii Tauron – oferta

Chcąc zaproponować swoim klientom doskonałe uzupełnienie do instalacji fotowoltaicznej, Tauron zdecydował się na opracowanie własnej oferty w zakresie magazynów energii. MET (Magazyny Energii od Taurona) to urządzenia zaprojektowane z dbałością o jakość (falowniki Victron), a także wysoką estetykę samego magazynu energii, który może być dzięki temu instalowany nawet w bardziej eksponowanych miejscach. Tauron komunikuje, że oferowane przez niego urządzenia zagwarantują użytkownikowi wyższy stopień niezależności energetycznej i bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia awarii sieci, instalacji lub anomalii pogodowych. Do najważniejszych parametrów magazynów energii MET należą:

 • technologia litowo-jonowa;
 • żywotność 3000 cykli;
 • 5 lat gwarancji producenta;
 • sprawność maksymalna 95%;
 • modułowa konstrukcja pozwalająca rozbudowywać pojemność;
 • stopień ochrony określony normą IP22;
 • max prąd AC – 32A;
 • komunikacja WiFi, Ethernet, CAN, Modbus TCP;
 • w cenie urządzenia jest jego dobór i montaż.

Magazyny energii Tauron – cena

Pomimo tego, że Tauron zamieszcza na temat swoich magazynów energii wiele informacji i niezbędnych parametrów, to niestety nie podaje ceny tych urządzeń. Zważywszy na fakt, że w koszcie akumulatora zawarte jest także doradztwo, dobór odpowiedniego urządzenia oraz jego instalacji, prawdopodobnie Tauron każde zlecenie wycenia indywidualnie. Celem sprawdzenia kosztów zakupu magazynu energii MET oraz jego montażu należy zatem skontaktować się z instalatorem i przedstawić swoje potrzeby. Warto w tym miejscu pamiętać, że cena magazynów energii uzależniona jest od wielu aspektów, w tym technologii wykonania akumulatora oraz jego pojemności (ilości modułów bateryjnych).

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki od Taurona

Zalety fotowoltaiki Tauron

Znana i stabilna marka
Dodatkowe rozwiązania i promocje
Jasne zasady współpracy – firma zadbała od dość szczegółowe przedstawienie oferty
Dedykowana oferta finansowania – Tauron przygotował dla swoich klientów dwie oferty kredytów
Wsparcie w dopełnianiu formalności

Wady fotowoltaiki Tauron

Brak szczegółów na temat podzespołów
Duża rozpiętość cenowa, jeśli chodzi o instalację – cena może być wyższa niż u konkurencji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Przyglądając się ofercie fotowoltaiki od Taurona, trudno oprzeć się przeświadczeniu, że firma mogła wykazać się nieco bardziej. Konkurencja może poszczycić się m.in. większym wsparciem w kwestii finansowania - wiele firm oprócz pomocy w uzyskaniu kredytu oferuje leasing na fotowoltaikę dla firm czy abonament na fotowoltaikę. Oprócz tego, konkurencja gwarantuje np. opiekę posprzedażową, indywidualne podejście do klienta czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania do instalacji. Trzeba jednak przyznać, że oferta jest przemyślana i każdy, nawet bardziej wymagający klient powinien znaleźć coś dla siebie. Na plus można też zaliczyć bonus, dzięki któremu klienci firmy mogą odzyskać do 2% wartości instalacji. Tu jednak kolejna wada - środki mogą trafić tylko na konto rozliczeniowe w Tauronie.
4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzuchu
Krzuchu
12 sierpnia 2022 12:43

Witam, odradzam firmę zimującą się montażem klimy dla Taurona. Od razu chcieli przyjśc montować, bez żadnej dyskusji, bez audytu energetycznego, bez konsultacji z klientem. Poprosiłem o spotkanie w celu rozmowy na temat ile urządzeń i z jakich firm, jakiej mocy zainstalować w dużym domu to powiedzieli, że oni tylko przychodzą i montują na żywca – porażka odradzam wszystko z Taurona a w szczególności klimatyzację

Mariusz
Mariusz
16 maja 2022 12:22

Witam, ze wszystkich partnerów Taurona chyba najbardziej rzetelną jest firma ML System. Zakładałem instalacje początkiem tego roku i owszem swoje musiałem odczekać (ponad 2 miesiące) ale założenie główne zostało spełnione tzn. obsługa na starych zasadach. Kontakt z przedstawicielem konkretny. Widać, że zna się na swojej robocie.
Podsumowując jest ok. 🙂

Janusz
Janusz
28 lutego 2022 12:07

To jakaś popierdółka wszystko zrobimy a-z przyjeżdża pani dziecko 100km w jedną stronę a ona mi ale my nie robimy wykopów pod kabel to jakaś kpina

Ewa
Ewa
25 stycznia 2022 13:57

Ostrzegam wszystkich klientów firmy TAURON, którzy chcą podpisać z wspomnianą firmą umowę na montaż instalacji fotowoltaicznej. Na instalację czekam od września 2021r. Po wielu próbach kontaktu firma przesłała mi Aneks do zawartej we wrześniu umowy. Aneks spowoduje, że termin rozpoczęcia montażu, który wynosi 45 dni od dnia wpłaty zaliczki zacznie biec od nowa. Spowoduje to brak możliwości zawarcia umowy na preferencyjnych warunkach dla Prosumenta.
Zaufałam firmie TAURON- firmie Polskiej z tradycjami. Sądziłam, że będę obsłużona fachowo i solidnie. Zostałam na lodzie bez instalacji i jeżeli podpiszę w takiej formie Aneks bez możliwości zawarcie umowy na preferencyjnych zasadach dla Prosumenta.

Dariusz
Dariusz
3 stycznia 2022 13:39

Fotowoltaika od Taurona ale nie od Taurona. W przypadku awarii gwarancji szukaj w polu firmy nie ma a Tauron ma to gdzieś

piotr
piotr
7 czerwca 2021 13:23

RADZE WAM SIE DOBRZE ZASTANOWIC CZY TO BRAC I NIEWAZNE OD JAKIEGO PRODUCENTA
W PIERWSZYM ROKU BYŁO SPOKO
ALE O DZIWO ZUZYCIE MI WZROSŁO
W DRUGIM PODŁACZYŁE SOBIE BOJLER BO MIAŁEM NADPRODUKCJE
IDZIE TRZECI ROK SŁONCE SWIECI ALE NIE JEST GORACO INSTALACJA ZACZYNA [RODUKOWAC POWYZEJ 3KW I FALOWNIK BĘC WYŁACZONY
PYTAM INSTALATORA O CO CHODZI …..STARA NIE PRZYGOTOWANA SIEĆ A W OKOLICY INSTALACJI PRZYBYŁO POPROSTUY ZENADA

piotr
piotr
7 czerwca 2021 13:05

jak tauron moze oferowac fotovoltaike skoro nie moze w pełni odebrać nadprodukcji
zenada i naciagania
w najwiekszym słońcu wylacza mi falownik kpina
mialo być tak eko i co wychodzi na to ze my produkujemy a alektrownia dalej produkuje jak produkowała nie ma spadku zuzycia WEGLA

Yaro
Yaro
24 maja 2021 17:29

Uwaga na firme tauron!!! Ponad rok temu zglosilem sie do programu foto..za 0 proc i do dzis dnia nikt sie ze mna nie skontaktowal. Zrobilem instalacje za kredyt z banku to zaczeli mi naliczac prognozy zuzycia pradu!!! Teraz place raty w banku produkuje energie i place rachunki jakbym nie mial instalacji!! W ciagu roku juz prawie 1 tys zl

Grzegorz
Grzegorz
4 maja 2021 21:49

Nie polecam firmy Soleo PV i przedstawiciela przynajmniej na rejon Tarnów( p.Marcin) .Zrobic umowę wziąć kasę a ty się bujaj. Jak by co piszcie opowiem jak są konkretni .

grzpas
grzpas
3 lutego 2022 07:22
Odpowiedz do:  Grzegorz

Ciekawe jest to że umowę podpisuje się z firmą S…, nie z Tauron. O Tauronie nawet nie ma wzmianki w umowie.

marcin a
marcin a
14 lutego 2023 09:38
Odpowiedz do:  Grzegorz

Jest mi przykro, że doświadczył Pan niezadowalającej usługi ze strony firmy Soleo PV i przedstawiciela handlowego w rejonie Tarnowa. Zachęcam Pana do skontaktowania się z firmą Soleo PV i wyjaśnienia sytuacji. W ten sposób firma będzie mogła rozwiązać problem. Jeśli ma Pan pytania lub potrzebuje dalszych wskazówek, służę pomocą.

Grzegorz
Grzegorz
27 kwietnia 2021 15:25

Witam, chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami.
Najpierw był kontakt telefoniczny w marcu, po kilku dniach wizyta i dyskusja na temat oferty. Po tygodniu i porównaniu kilku innych ofert zdecydowałem się na SOLEO PV. Bardzo dobre komponenty i cena też mi odpowiadała, szczególnie, że pan z SOLEO dodatkowo zaoferował program „Słoneczny Tysiąc”, który właśnie w marcu obowiązywał w Tauronie, więc 1000 zł z powrotem na konto, to już jest coś. Po kilku tygodniach miałem instalatora z Taurona do wymiany licznika a po kilku dniach ekipę do montażu instalacji. Montaż trwał około 6 godzin, szybko, czysto, sprawnie.
Chciałem zgłosić swoja instalację do programu „Słoneczny Tysiąc” no i niestety zaczęły się schody…
W Tauronie, nikt o tym programie nie słyszał, są oczywiście inne programy zwrotów na konto ale akurat mnie najbardziej interesował ten program. Po kontakcie z SOLEO pan zapewnił mnie, że wszystko jest OK i trzeba tylko odczekać „bo w Tauronie… to wiadomo jak jest”.
No nic czekam….w miedzy czasie zarejestrowałem swoja instalację do programu: „Zwrot Za Prąd” ale to jest zaledwie 2% od wartości netto instalacji.
Jeśli cos się zmieni, oczywiście poinformuję na forum.
Pozdrawiam

Artur
Artur
24 marca 2021 09:51

Witam, nie polecam firmt soleopv. Zacznijmy od tego że Pan przedstawiciel był zaskoczony ze chce żeby przyjechał zobaczyć co i jak bo przecież „to się przez email załatwia” Jak się okazało tak namieszał ze zamiast falownika 10 zainstalowali 6. Walka od 3 miesięcy żeby to wymienili ale mają to gdzieś. Nie odbierają nie odpisują itd. Sprawa zajął się rzecznik praw konsumenta, także radzę omijać z daleka. Co tauron na to? Generalnie ma to gdzieś bo podpisałeś umowę z firmą soleopv a nie z tauronem, ale ze polecają […] to już ich nie obchodzi.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Michal Mucha
Michal Mucha
24 lutego 2021 12:48

Niekopetentny technicznie sprzedawca. Zasadniczo nie zna sie na tym co sprzedaje. Sprzedaje 5 paneli w stringu, dopiero od monterow dowiaduje sie ze to nie moze dzialac. Nieoptymalne wykoszystanie dachu, jest miejsce na panele a prosilem o maksymalne wykorzystanie bo mam malo mocy. Na pomiar dachu przyjezedza w bez sprzetu, wchodzi na zasniezony dach w letnich butach prawie spada. Tauron kazal zaplacic pelne koszty za dolozenie brakujaych paneli, pomylka handlowca kompletnie nie ma znaczenia, koszty po mojej stronie. Jekiekolwiek techniczne pytanie gosc nie wie, nie ma z kim rozmawiac. Zenada. Jestem wkurzony. Bo prosilem o rozne opcje instalacja naziemna, podeslalem rozwiazanie konkurencji ulozenia paneli na moim dachu. Zaufalem, gosc spieprzyl, ja mam za mala instalacje i to moj problem. Tauron Krakow, jesli handlowiec to Damian proponuje zerwac kontakt. Gosc mily, dyspozycjny, dobry kontakt ale totalny techniczny laik. Najgorsze jest to olanie ze strony taurona. Chcialem tylko zebym nie musial placic za dodatkowy przyjazd ekipy do montazu dodatkowych paneli, w koncu to ich blad spowodowal taka potrzebe

Jacek
Jacek
24 grudnia 2020 14:20

TAURON to zupełne dno. Po 2x zgłoszeniu chęci zainstalowania fotowoltaiki zadzwoniła do Mnie Pani wypytywała o dane a potem powiedziała , że zgłosi się przedstawiciel i umówi się na audyt.
Przedstawicie do dzisiaj się nie zgłosił. Mija już 3 tygodnie.

Sebastian Wierzchowisko
Sebastian Wierzchowisko
9 listopada 2020 21:51

Mają bardzo dobry sprzęt. Pan z Solo PV bardzo dobre podejście do klienta . Przedstwicelka Taurona również duze wiadomości odbiera telefon nawet o 12 w nocy. Sprzęt troszkę droższy niż u konkurencji ale to maja i zakładają A nie trzeba czekać nie wiadomo ile na sprzęt. Wszystko robione profesjonalnie projekt instalacja i odbiór licznika. Polecam

waldemar
waldemar
22 września 2020 12:25

przeszedłem pierwszy krok – przyjechal przedstawiciel , dużo szumu pięknie bedzie – zlożyl umowe do podpisu – CZYSTA KPINA .Nie tauron tylko firemka -jakiś SOLEN , nie ma gwarancji , nie ma jakości , nr polisy , nic o terminach i karach w umowie nic nie ma za nic nie odpowiadają . Sam pracuje w Tauronie i wiem jakie standardy są wymagane od dostawców Taurona ale wg tej umowy to koszmar -Z DALEKA NIC NIE DOSTANIECIE JAK SIĘ COŚ ZEPSUJE .

Jan
Jan
6 września 2020 21:33

Współpraca z Tauronem w sprawie mikroinstalacji to prawdziwy koszmar. Brak kompetencji pracowników Torona.

Kazimierz
Kazimierz
27 lipca 2020 10:33

Niepotrzebnie zmarnowane pieniądze dużo szumu i same kłopoty omijajcie na kilometr wolę wiatrak na polu

Tomasz
Tomasz
22 lipca 2020 23:14

Witam byłem zainteresowanym tym produktem ale po rozmowie czekam na spotkanie z ich przedstawicielem ponad pół roku i nic do bani takie coś pozdrawiam

Ed
Ed
29 maja 2020 09:40

Ktoś korzystal? Tauron to mój osd i się zastanawiam czy wiecie szybciej to wszystko by nie poszlo jakbym wział od nich zestaw. W teorii w Tauron fotowoltaika powinna byc przyzwoita (bo jednak firma duza) ale znając ich to roznie moze byc

Marian
Marian
10 czerwca 2020 13:24
Odpowiedz do:  Ed

Znając Tauron, to raczej „szybciej by im nie poszło”, a i ceny mają dość wysokie. Z mojego doświadczenia, korzystniej jest zamówić fotowoltaikę tam gdzie szanują klienta i nawet w 2 tygodnie można się z całym tematem uporać.

Jo
Jo
2 sierpnia 2020 17:56
Odpowiedz do:  Ed

Nie bierz , miesiące oczekiwania na panele a potem ,nie 4 tygodnie a 6,7 … tygodni czekania na zmianę licznika , przypominanie o warunkach umowy itd… Koszmar