Fotowoltaika OnePV – opinie i recenzja

Choć rynek fotowoltaiki w Polsce stale rośnie, nadal wiele potencjalnych obszarów rozwoju pozostaje niewykorzystanych. Przykładem może tu być np. fotowoltaika na balkonie, która pomimo zainteresowania ze strony inwestorów, bywa pomijana przez firmy fotowoltaiczne. Sytuacja może się jednak zmienić za sprawą firmy OnePV. Oferuje ona swoim klientom prostą w obsłudze, prefabrykowaną instalację, do samodzielnego montażu. Na czym konkretnie polegają rozwiązania zastosowane w fotowoltaice OnePV?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

OnePV – fotowoltaika w nowym wydaniu

OnePV to jedna z pierwszych, polskich firm oferujących rewolucyjne rozwiązanie jakim jest PV plug and play – fotowoltaika do gniazdka. W przypadku tego typu instalacji, jako klienci otrzymujecie wstępnie skonfigurowany zestaw fotowoltaiczny, który wystarczy w prosty sposób zamontować w wybranym miejscu i podłączyć do domowej sieci elektrycznej za pomocą wtyczki.

Do uruchomienia instalacji nie potrzebujecie wyspecjalizowanej ekipy. Cały proces montażu z powodzeniem możecie przeprowadzić sami – jest bardzo prosty i przypomina procedury znane z popularnych sieci meblowych. Konieczne będą jedyne podstawowe narzędzia oraz chwila czasu – nie więcej niż godzina.

A co z formalnościami związanymi z podłączeniem fotowoltaiki do sieci? Wymagania określone w Rozporządzeniu Komisji Unii Europejskiej 2016/631 z dnia 14.04.2016 roku (Kodeks Sieci RfG) obowiązują względem instalacji o mocy powyżej 800 wat. A zatem fotowoltaika OnePV o mocy od ok. 0,3 do ok. 0,6 kWp nie będzie postrzegana jako system i nie powinna podlegać procedurze zgłoszeniowej zawartej w dokumencie.

Szczegóły związane z przyłączeniem instalacji warto jednak skonsultować ze swoim operatorem sieci dystrybucyjnej, aby uniknąć ewentualnych trudności.

Fotowoltaika OnePV – kiedy warto po nią sięgnąć?

Fotowoltaika od OnePV, to innowacyjne rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdzi się m.in.:

  • na terenach miejskich – instalacja fotowoltaiczna OnePV to idealna opcja dla osób mieszkających w blokach i budynkach wielorodzinnych, które dysponują ograniczoną przestrzenią montażową. Dzięki specjalnym hakom, panele w łatwy sposób mogą zostać zamontowane np. na balkonie, gdzie będą pełnić dwie funkcje – źródła czystej energii oraz osłony wizualnej.
  • jako fasada fotowoltaiczna – fotowoltaika OnePV została zaprojektowana w taki sposób, że bez problemu umieścicie ją nawet na płaszczyznach ustawionych pod kątem 90 stopni. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby do produkcji energii służyła Wam elewacja budynku czy ogrodzenie.
  • jako fotowoltaika na działkę – elektrownia słoneczna to rozwiązanie wręcz stworzone na potrzeby ogródków działkowych, domków letniskowych czy gospodarczych. Prosta w obsłudze i montażu instalacja dostarczy Wam niezbędnej energii, bez zbędnych wymagań i formalności.

Tę lekką i nieskomplikowaną konstrukcję możecie też wykorzystać na wiatach, tarasach czy na gruncie.

Komu można zatem polecić fotowoltaikę OnePV? Przede wszystkim:

  • Osobom fizycznym, dla których będzie ona stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnej, rozbudowanej fotowoltaiki dla domu,
  • Mikroprzedsiębiorstwom, które szukają sposobów na szybkie i proste ograniczenie wydatków na energię elektryczną, bez ponoszenia kosztów na standardową fotowoltaikę dla firm.

Oprócz tego, fotowoltaika OnePV może też posłużyć podmiotom zainteresowanym np. fotowoltaiką dla szkół czy fotowoltaiką dla parafii, które przed większą inwestycją chcą przetestować skuteczność rozwiązań solarnych.

Instalacja fotowoltaiczna od OnePV – ile kosztuje?

Przejdźmy teraz do jednej z kluczowych kwestii, czyli kosztów. Jak kształtują się ceny fotowoltaiki OnePV?

Wszystko zależy od tego jak duża instalacja nas interesuje oraz gdzie planujemy ją zamontować.

Moc 0,315 kWp 0,63 kWp 0,945 kWp
Montaż na gruncie ok. 1.720 zł ok. 3.400 zł ok. 5.300 zł
Montaż na balkonie ok. 1.650 zł ok. 3.540 zł ok. 5.100 zł
Montaż na fasadzie ok. 1.790 zł ok. 3.660 zł. ok. 5.500 zł

Średnia cena małego (0,3 kWp) zestawu fotowoltaicznego, który przy optymalnych warunkach pokryje ok. 15% całkowitego zapotrzebowania na prąd w mieszkaniu dwupokojowym wynosi ok. 1.700 zł. Dwukrotnie większa instalacja o mocy ok. 0,6 kWp to średni wydatek rzędu ok. 3.500 zł. Z kolei decydując się na fotowoltaikę OnePV o mocy ok. 1 kWp musimy przygotować się na wydatek rzędu ok. 5.300 zł.

Jak oferta fotowoltaiki OnePV wypada na tle konkurencji? Wyjątkowo korzystnie. Stawki za 1 kWp instalacji w innych firmach spadają do poziomu ok. 5.000 zł dopiero w przypadku dość dużej fotowoltaiki, o mocy ok. 3-6 kWp. Na tym rozwiązaniu sporo mogą zatem oszczędzić szczególnie Ci, którzy są zainteresowani instalacją o mniejszej mocy.

Jak skorzystać z fotowoltaiki OnePV?

Zastanawiacie się, jak wygląda uruchomienie własnej elektrowni słonecznej z pomocą firmy OnePV? Oto, jak możecie sięgnąć po tanią i czystą energię ze słońca.

1. Wybór mocy instalacji

Pierwszym etapem jest dopasowanie wielkości instalacji do Waszego zapotrzebowania na energię. To nie powinno być trudne, gdyż w ofercie OnePV znajdziecie zarówno gotowy zestaw (o mocy 0,63 kW), jak i oddzielne komponenty, dzięki którym łatwo skomponujecie idealną instalację dla Waszego domu lub firmy. Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek problemów z doborem fotowoltaiki, możecie skontaktować się firmą, która udzieli Wam wyczerpujących informacji.

2. Zamówienie

Następnym etapem jest złożenie zamówienia na wybrany przez Was zestaw fotowoltaiczny. Obecnie fotowoltaika OnePV sprzedawana jest w modelu pre-order, co oznacza, że należność będziecie musieli wpłacić na rachunek firmy dopiero przed dostawą urządzeń (ok. 7 dni przed planowaną realizacją – o terminie firma poinformuje Was mailowo). Docelowo, będziecie mogli jednak dokonywać standardowych płatności elektronicznych. Czas dostawy będzie wynosił ok. 3-5 dni roboczych.

3. Samodzielny montaż

Gdy otrzymacie zamówiony zestaw pozostaje już Wam tylko montaż, który nie powinien potrwać dłużej niż 50-60 minut. W praktyce polega on na zamontowaniu fotowoltaiki w wybranym wcześniej miejscu (za pomocą dołączonego systemu mocowania) i podłączeniu przewodów, zgodnie z instrukcją opracowaną przez OnePV.

4. Własny prąd ze słońca

Po podłączeniu fotowoltaiki do domowej sieci elektrycznej zacznie ona produkować energię, która zasili urządzenia w Waszym domu.

Uwaga! Przed uruchomieniem instalacji, warto skonsultować z operatorem sieci kwestie zgłoszeniowe.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika OnePV – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki OnePV

Atrakcyjna cena – dzięki opcji samodzielnego montażu fotowoltaika OnePV jest o kilkadziesiąt procent tańsza od standardowej instalacji dostępnej na rynku
Łatwość montażu – do zestawu dołączona jest instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi Was przez proces składania zestawu
Proste uruchomienie i obsługa – rozruch instalacji sprowadza się do podłączenia wtyczki do gniazdka. W trakcie działania fotowoltaika OnePV jest całkowicie bezobsługowa
Bezpieczeństwo – w razie awarii sieci panele automatycznie się zatrzymują produkcję prądu i wyłączają się, aby uniknąć ryzyka np. porażenia
Elastyczność – panele można łatwo dopasować do swoich potrzeb, zarówno pod względem mocy, jak i sposobu montażu
Godne uwagi podzespoły – instalacja opiera się panelach marki Sunlink oraz na niemieckich mikrofalownikach oraz przewodach.

Wady fotowoltaiki OnePV

Ograniczona oferta podzespołów – jak na razie dostępne są tylko panele o mocy 315 W.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Fotowoltaika OnePV to rozwiązanie, które ma potencjał, by zrewolucjonizować branżę mikroinstalacji fotowoltaicznych. Wielu klientów, którzy do tej pory byli pomijani przez firmy fotowoltaiczne, wreszcie będzie miało szansę sięgnąć po korzyści płynące z własnej instalacji fotowoltaicznej. Jednak nie tylko dla nich fotowoltaika plug and play od OnePV może być kusząca. Korzystna cena, łatwość obsługi i montażu oraz minimum formalności to cechy, które z pewnością doceni szersze grono klientów, z różnych grup klienckich. Oprócz tego, jako duży plus oferty należy wskazać transparentność cen. W przeciwieństwie do części konkurencji z naszego rankingu firm fotowoltaicznych, firma OnePV jasno określa koszty, na które należy się przygotować. Zatem, jeśli szukacie atrakcyjnej cenowo fotowoltaiki, na przejrzystych warunkach, z minimum formalności i bez montażu, sięgnijcie po tę fotowoltaikę OnePV.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
8 czerwca 2021 16:47

Prosze o kontakt osoby ktore skorzystały z oferty paneli i maja je zamontowane interesuja mnie opinie. sauron 732 @ gmail.com bez spacji

Michal_S
Michal_S
2 sierpnia 2020 15:55

Uważam, że jest to dobre rozwiązanie dla tych którzy chcą mieć swoją małą minielektrownie lub rozpocząć przygodę z fotowoltaiką, myśle, że skorzystam z produktu OnePV, będe informować o rezultatach.

Tomek
Tomek
16 czerwca 2020 15:15

Nareszcie ktoś pomyślał i znalazł rozwiązanie dla mieszkańców mieszkań. Mieszkam na Krakowskim osiedlu i też chcę być prosumentem do tej pory nie było możliwości żeby to się spełniło. Dodatkowo panele zasłonią mi graty które czasem leżą na balkonie. Słyszałem że nasza spółdzielnia nie ma problemów w takich sprawach, zakładam że panele dopasują mi się do wielkości balustrady i będzie to estetycznie wyglądać.