Fotowoltaika OZE Projekt – opinie i recenzja

OZE Projekt to wywodząca się z Olsztyna firma instalacyjna, która na koncie ma już ponad 1300 zrealizowanych projektów fotowoltaicznych, dla mniejszych i większych klientów. Co warto wiedzieć o rozwiązaniu jakim jest OZE Projekt fotowoltaika? Sprawdzamy!
W marcu 2023 roku spółka OZE Projekt z Olsztyna podjęła decyzję o otwarciu postępowania o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy. W związku z tym zalecamy ostrożność w podejmowaniu współpracy z tym podmiotem.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Oferta OZE Projekt – fotowoltaika i pompy ciepła

Firma OZE Projekt jest częścią grupy spółek zajmującej się branżą energetyczną, do której należą również: OZE Projekt Ciepło oraz OZE Projekt Investments. Jak wspominaliśmy, firma pochodzi z Olsztyna. Ma to znaczenie o tyle istotne, że wpływa na obsługiwany przez nią obszar Polski. Obecnie realizacje OZE Projekt Fotowoltaika odbywają się głównie na terenie 8 województw:

 • warmińsko-mazurskiego,
 • pomorskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • mazowieckiego,
 • wielkopolskiego,
 • łódzkiego,
 • podlaskiego,
 • zachodniopomorskiego.

To nie oznacza, że osoby spoza wymienionych obszarów nie mają szans na skorzystanie z usług OZE Projekt – firma jest bowiem otwarta na kontakt.

A co wchodzi w skład oferty? Firma zapewnia profesjonalne wsparcie swoich klientów w zakresie:

 • doradztwa i audytu fotowoltaicznego,
 • planowania i projektowania instalacji fotowoltaicznej,
 • montażu i uruchomienia zestawu,
 • podłączenia fotowoltaiki do sieci oraz monitoringu jej pracy.

Realizując projekty firma korzysta ze sprawdzonych podzespołów od znanych firm takich jak:

 • Fronius, Solar Edge, Sofar, Huawei – oferujących falowniki,
 • Ja Solar, jednego z największych producentów paneli fotowoltaicznych. Moduły Ja Solar są cenione za bardzo dobry stosunek ceny do jakości, dzięki czemu znalazły się w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych.

Co warto podkreślić, w OZE Projekt fotowoltaika to nie jedyne ekorozwiązanie, na które mogą liczyć klienci firmy. Instalator oferuje bowiem również dobór i montaż pomp ciepła, czyli urządzenia, które w połączeniu z fotowoltaiką zapewnia czyste źródła ciepła dla domu.

Warto też wiedzieć, że OZE Projekt Investments to zajmuje się dodatkowo sprzedażą modułów fotowoltaicznych – firma jest oficjalnym importerem modułów Ja Solar na Europę Środkowo-Wschodnią.

OZE Projekt: fotowoltaika dla domu, firm i rolnika

Przejdźmy teraz do tego, jacy klienci mogą skorzystać z usług oferowanych przez OZE Projekt? Firma skupia się na trzech, najpopularniejszych grupach klienckich, do których należą:

 • osoby fizyczne – w Polsce przeważającą większość całego rynku stanowi fotowoltaika dla domów jednorodzinnych. Aktywność konsumentów w tym zakresie w znacznym stopniu wynika w istniejących narzędzi wsparcia rozwoju rynku fotowoltaicznego. Programy dofinansowania “Mój Prąd” czy chociażby “Czyste powietrze” wprost zachęcają do inwestowania.
 • rolnicy – ta grupa, jak mało kto uzależniona jest od stanu środowiska naturalnego. Dlatego też, wielu właścicieli gospodarstw rolnych decyduje się na sięgnięcie po fotowoltaikę dla rolników, która zapewnia im dostęp do taniej i czystej energii, a jednocześnie pomaga im chronić naturę. Argumentem za skorzystaniem z tego rozwiązania są także programy pomocowe, jak np. Agroenergia czy zniżki w podatku.
 • przedsiębiorstwa – choć fotowoltaika dla firm nie cieszy się aż taką popularnością jak rozwiązania dla domu i rolników, wiele podmiotów biznesowych decyduje się na skorzystanie z tego odnawialnego źródła energii. Szczególnie, że niesie ono ze sobą wielopłaszczyznowe korzyści – m.in. niższe rachunki, ale także poprawę wizerunku firmy czy zwiększenie konkurencyjności.

Z racji tak określonej grupy docelowej, realizacje OZE Projekt w zakresie fotowoltaiki obejmują projekt i montaż głównie mikroinstalacji, o mocy do 50 kW. Zatem podmioty zainteresowane większymi inwestycjami w farmy fotowoltaiczne, będą raczej musiały poszukać alternatywnego wykonawcy. Gdzie go znaleźć? Sprawdźcie nasz ranking firm fotowoltaicznych.

Ile kosztuje fotowoltaika od OZE Projekt?

Przejdźmy teraz do temu, który z punktu widzenia inwestora należy do ważniejszych – cen. Jak wyglądają stawki w OZE Projekt za fotowoltaikę?

Choć firma przygotowała dla swoich klientów specjalny kalkulator, niestety nie pomaga on w ocenie potencjalnych kosztów przedsięwzięcia. Sugeruje on jednak, że firma w swoich realizacjach korzysta m.in. z paneli polikrystalicznych. Co to powinno oznaczać dla klienta?

Przede wszystkim niższe koszty. Panele polikrystaliczne są zwykle kilkanaście procent tańsze o popularnych obecnie paneli monokrystalicznych. A z racji tego, że w ogólnym udziale kosztów na inwestycję, moduły stanowią średnio ok. 48% wydatków, skorzystanie z wersji polikrystalicznej powinno znacznie obniżyć ceny fotowoltaiki od OZE Projekt.

W 2020 roku za 1 kWp instalacji fotowoltaicznej trzeba zapłacić od ok. 4.000 do 6.000 zł brutto (z 8% VAT). Stawki za fotowoltaikę OZE Projekt powinny się mieścić w dolnym zakresie cen.

W temacie kosztów i finansowania inwestycji od OZE Projekt warto jeszcze wspomnieć, że firma zapewnia swoim klientom dostęp do systemu ratalnego. Czym charakteryzuje się proponowany przez instalatora kredyt na fotowoltaikę? Minimum wkładu własnego, formalności oraz rata w stałych, niskich częściach, dopasowanych do wysokości rachunków sprzed instalacji.

Jak działa OZE Projekt? Fotowoltaika krok po kroku

Przejdźmy teraz do tego, w jaki sposób można sięgnąć po fotowoltaikę od OZE Projekt. Jak działa firma?

Tu nie ma większego zaskoczenia. Podobnie jak w przypadku większości firm fotowoltaicznych, procedura składa się z kilku kroków:

 • tzw. audyt fotowoltaiczny – to swego rodzaju wywiad, podczas którego pracownik OZE Projekt zbiera niezbędne informacje na temat Twoich wymagań co do instalacji. Ocenie będzie podlegać wysokość rachunków za prąd, docelowe miejsce montażu, warunki klimatyczne (m.in. nasłonecznienie) i inne. Na podstawie danych zostanie opracowany projekt i kosztorys fotowoltaiki dla Twojego domu lub firmy.
 • dopięcie współpracy – jeśli zaoferowane warunki będą Ci odpowiadać będziesz mógł podpisać umowę. Jak zapewnia OZE Projekt, zasady współpracy są proste i przejrzyste – przedstawiciel firmy czyta umowę wraz z klientem i na bieżąco wyjaśnia wszelkie wątpliwości.
 • montaż – firma dysponuje własnymi ekipami monterskimi, którzy dbają o profesjonalny montaż fotowoltaiki. Czas prac może być różny w zależności od wielkości instalacji. Dla standardowych projektów o mocy kilku kWp, nie powinien on przekroczyć jednego dnia.
 • formalności – fotowoltaika może zacząć działać dopiero po przyłączeniu jej do sieci energetycznej. A to wiąże się papierologią. Dobra wiadomość jest taka, że OZE Projekt pomaga swoim klientom w formalnościach. Również tych związanych z dofinansowaniem do fotowoltaiki.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika OZE Projekt – zalety i wady

Na temat rozwiązania jakim jest OZE Projekt fotowoltaika opinie mogą być dobre. Co zachęca klientów do skorzystania z usług firmy? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

OZE Projekt fotowoltaika – zalety
Własne ekipy monterskie gwarantujące sprawny montaż
Dedykowane formy finansowania fotowoltaiki
Kompleksowe wsparcie dla klienta – m.in. dostępność narzędzi do monitoringu instalacji
Pomoc w formalnościach związanych z uruchomieniem instalacji i uzyskaniem dofinansowania
Podzespoły pochodzące od renomowanych producentów – liderów branży
Dostępność urządzeń uzupełniających fotowoltaikę – pomp ciepła

OZE Projekt fotowoltaika – wady

Brak nawet orientacyjnych danych na temat kosztów
Oferta mogłaby zawierać więcej szczegółów współpracy

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
OZE Projekt to firma, która aktywnie działa na rynku fotowoltaicznym - jest nawet członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej. Na plus z pewnością są starania o bliski kontakt z klientem i troska o przejrzyste warunki współpracy. Nie bez znaczenia są też własne, przeszkolone i doświadczone ekipy monterskie, a także praca na renomowanych podzespołach. Niestety, to nie wystarczyło do stabilnego prowadzenia działalności gospodarczej i w marcu 2023 roku firma zgłosiła wniosek o ogłoszenie upadłości.
1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
21 maja 2023 21:35

Zrobili nas w pięknym stylu. Z kredytem na 60.000 i bez pompy….

Ewa
Ewa
15 maja 2023 17:53

Może powinniście napisać, że firma złożyła wniosek o upadłość?

enerad.pl
enerad.pl
16 maja 2023 16:05
Odpowiedz do:  Ewa

Pani Ewo,

dziękujemy za informację. Zweryfikowaliśmy ją i zaktualizowaliśmy profil.

Pozdrawiamy serdecznie
zespół enerad.pl

Klient
Klient
16 grudnia 2022 18:38

Ta firma to jedna wielka tragedia , nie polecam po zamontowaniu pv płacę za prąd tak jak płaciłem

Janusz
Janusz
1 września 2022 14:26

NIE POLECAM firmy OZE Projekt. Montowali u mnie klimatyzatory. Nie dość, że sam montaż 3 klimatyzatorów trwał dwa dni a to pewnie z powodu nieprzygotowania pracowników (brak wszystkich wymaganych części potrzebnych do zamontowania) oraz pewnie też z tego że serwisanci byli bardziej zainteresowani kiedy mają jechać do domu, lub rozmową przez telefon w prywatnych sprawach. Montaż niestaranny, pozostawiony brud, ściany nadające się do ponownego gipsowania i malowania. Klimatyzatory co prawda chodzą ale jak długo? Plastiki niedopasowane wciśnięte na siłę. Ogólnie nie jestem zadowolony że wybrałem tą firmę.

Renata
Renata
2 marca 2022 13:42

Od 1,5 roku mam instalacje wykonaną przez tą firmę. Instalacja o mocy 7,3 . długo zastanawialiśmy się czy zakładać tą instalację ponieważ był problem z miejscem na dachu . Przedstawiciel OZE Projekt powiedział, że miejsce jest odpowiednie i instalacja będzie pracowała efektywnie. Niestety tak nie jest , zgłaszaliśmy sprawę parę razy, najpierw telefonicznie do biura obsługi. Pani stwierdziła w rozmowie z nami, że falownik jest źle dobrany. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że przy tym położeniu paneli powinny być założone optymizatory, których Oze Projekt nie zainstalował. Napisałam oficjalną reklamację , przedstawiłam rachunki za energie ( zużycie energii było mniejsze niż przed założeniem paneli a i tak wyprodukowanej energii nie wystarczało). W odpowiedzi na reklamację przeczytałam ,że ich zdaniem instalacja działa poprawnie. Moc instalacji dobierał przedstawiciel OZE Projekt po sprawdzeniu naszego zapotrzebowania dobrał podobno odpowiednią instalacji. W ostatnim czasie moje zużycie spadło w skali roku z ponad 7000kWh do 4400 kWh a i tak instalacja nie pokrywa zapotrzebowania. Dlatego powtórzę jeszcze raz nie polecam a wręcz odradzam tą firmę

Praktyk
Praktyk
1 lipca 2021 07:57

Nie polecam firmy oze proiekt po prostu zdala od tej firmy i tyle

Karol
Karol
20 kwietnia 2021 18:45

Polecam firmę OZE PROJEKT za profesjonalne załatwienie dokumentacji i indywidualne podejście do klienta. Szybki i sprawny montaż instalacji.Na słowa uznania zasługuje cała załoga monterów wraz z doradcą p.Ryszardem – słowny i rzetelny.Polecam w 100%.Brawo całej firmie!!!

Sylwia
Sylwia
10 marca 2021 09:23

Pełen profesjonalizm.Firma OZE Projekt godna polecenia ,miła obsługa i bardzo szybki montaż

Joanna Matwiejczuk
Joanna Matwiejczuk
10 grudnia 2020 07:50

Z pełną odpowiedzialnością polecam firmę OZE ! Od pierwszego kontaktu pełen profesjonalizm . Począwszy od konsultanta poprzez ekipę montażystów . Cała inwestycja poprowadzona sprawnie i zgodnie z ustaleniami w konkurencyjnej cenie do innych firm .