Fotowoltaika PGE 2022 – opinie i recenzja

Grupa Kapitałowa PGE jest największą w Polsce firmą z sektora elektroenergetycznego – i to zarówno pod względem przychodów, jak i generowanego zysku. Co mogą zyskać osoby, które zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych z PGE Obrót? Co wyróżnia ofertę fotowoltaiki od PGE?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

PGE – gigant polskiego sektora elektroenergetycznego

Grupa Kapitałowa PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym w kraju przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej z paliw kopalnych (węgla kamiennego, gazu ziemnego i węgla brunatnego) i OZE, dystrybucją i sprzedażą energii oraz wydobyciem węgla brunatnego. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa, wytwarzania energii, a także posiadaniu sieci dystrybucyjnych, spółka gwarantuje stabilne i bezpieczne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Ponadto PGE jest także niezawodnym i aktywnym dostawcą mediów i usług oraz liderem rozwoju nowych modeli biznesowych i segmentów działalności.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

PGE fotowoltaika – co składa się na usługę firmy?

Oferta PGE stanowi doskonałą inwestycję dla tych wszystkich, którzy nie tylko troszczą się o środowisko naturalne (pozyskiwanie energii ze słońca oznacza niższą emisję CO2), ale również chcą uniezależnić się od rosnących cen prądu –  dzięki fotowoltaice. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że daje ona długofalowe bezpieczeństwo, ponieważ szacowany okres sprawności instalacji wynosi nawet 30 lat. W ramach oferowanych przez firmę usług, klienci zyskują m.in.

darmowy audyt techniczny i wycenę instalacji;
projekt instalacji PV idealnie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości;
montaż zestawu paneli fotowoltaicznych wykonany przez certyfikowanych i doświadczonych monterów;
kompleksową pomoc na każdym kroku – a więc nie tylko przy doborze odpowiedniej instalacji, ale także w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki 2022;
wysokiej jakości komponenty – PGE dba o jakość materiałów i podzespołów, wszystko po to, aby przez długie lata mogli oni cieszyć się własną instalacją fotowoltaiczna.

Oczywiście, należy pamiętać, że PGE nie posiada własnych ekip montażowych, a zatem wszystkie systemy PV, które powstają pod szyldem Polskiej Grupy Energetycznej, są instalowane przez podwykonawców. To od nich będzie również dobór podzespołów oraz jakość prac. PGE, inaczej niż np. Tauron nie informuje jednak, z jakimi firmami współpracuje w tym zakresie.

Cena fotowoltaiki w firmie PGE

Rynek fotowoltaiczny w Polsce z roku na rok rozwija się coraz szybciej, a panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców oraz rolników (fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firmy, fotowoltaika dla rolnika). Wpływ na to ma nie tylko rosnąca świadomość ekologiczna Polaków, ale i korzyści finansowe. Ponieważ dzięki swojej własnej elektrowni słonecznej uniknąć można nieprzewidzianych wzrostów cen za energię z sieci.

Szacuje się, że prawidłowo dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie zredukować opłaty za prąd do kosztów przesyłowych, wynoszących ok. 20 zł miesięcznie. W dodatku panele słoneczne zwiększają wartość nieruchomości (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych 2022). Osoby planujące kupno nieruchomości, skuszone zerowymi lub minimalnymi rachunkami za energię elektryczną są dodatkowo w stanie, zapłacić o 30 tys. zł więcej za dom średniej wielkości z instalacją fotowoltaiczną (3,6 kW), w porównaniu z tym, który jej nie posiada.

Jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej w PGE? Niestety na stronie internetowej firmy nie znajdziemy informację dotyczących jej całkowitego kosztu. Żeby zapoznać się z szczegółowym regulaminem oferty, należy zapytać o to konsultanta w Biurze Obsługi Klienta PGE lub też zadzwonić na Infolinię PGE. Warto jednak mieć na uwadze to, że koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od takich czynników, jak m.in.

rodzaj i jakość komponentów;
złożoności projektu;
miejsce montażu;
możliwość skorzystania z dofinansowania do fotowoltaiki;
doświadczenie firmy fotowoltaicznej (przedsiębiorstwa oferujące najwyższej jakości usługi znajdziecie w naszym rankingu firm fotowoltaicznych).

Stąd też cenniki na stronie, nie do końca byłyby rzetelnym źródłem informacji i mało która firma się na nie decyduje.

Finansowanie PGE fotowoltaika

Koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki i zniechęcać część osób do tego rodzaju przedsięwzięcia. Chcąc bowiem zainwestować w wysokiej jakości zestaw fotowoltaiczny o mocy 4 kW trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu ok. 25 tys. zł brutto z montażem. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja, która zwraca się już po 5-6 latach.

Cena ta jednak może być niższa gdy inwestor zdecyduje się na dofinansowanie do fotowoltaiki np. w postaci rządowego programu Mój Prąd. Wsparcie w jego ramach wynosi do 50% wartości całej instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 4 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. W praktyce dopłata ta pokrywa około 15-25% wartości inwestycji, co przyspiesza jej zwrot. Beneficjentami programu są osoby fizyczne, a bezzwrotną dotacją objęte są instalacje o mocy od 2 do 10 kW. Co ważne, uzyskane dofinansowanie z programu “Mój Prąd” można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną. Ponadto, wszyscy zainteresowani fotowoltaiką mogą ubiegać się także kredyt na fotowoltaikę, czy też leasing na fotowoltaikę. PGE pomaga swoim klientom nie tylko w doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej, ale również wspiera ich gdy potrzebują oni pomocy w uzyskaniu finansowania inwestycji.

PGE – fotowoltaika krok po kroku

Klienci firmy PGE Obrót otrzymują kompleksową obsługę całej inwestycji, w zakresie projektowania, finansowania, wykonywania systemów fotowoltaicznych oraz uruchomienia systemu. Cała procedura przebiega według następujących kroków:

1.Kontakt z konsultantem

Pierwszy krok obejmuje kontakt z konsultantem w Biurze Obsługi Klienta PGE lub po skorzystaniu z Infolinii PGE. Na tym etapie konieczne jest wypełnienie razem z doradcą krótkiej ankiety i pozostawienie swoich danych kontaktowych dla partnera PGE.

2. Dobór instalacji fotowoltaicznej i akceptacja warunków

Po wypełnieniu ankiety, partner PGE przeprowadza audyt techniczny i bezpłatnie dobiera optymalne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Jest to również dobry moment na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące nie tylko samej inwestycji, ale również sposobów jej finansowania. Ważne jest to, że wszyscy zainteresowani fotowoltaiką od PGE mogą liczyć na pomoc w załatwieniu formalności wraz z możliwością wsparcia w zakresie dostępnych form dofinansowania.

3. Montaż i uruchomienie systemu

Po ustaleniu warunków i dopełnieniu niezbędnych formalności następuje podpisanie umowy
Następnie dostarczone zostają urządzenia wysokiej jakości, z polską gwarancją i serwisem. Sam montaż natomiast trwa od 1 do 2 dni i wykonywany jest przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Uruchomienie systemu i zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych następuje uruchomienie systemu. Partner PGE pomaga także w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wpięciem instalacji do sieci dystrybucyjnej. Ostatnim zaś krokiem jest dostarczenie do PGE Obrót protokołu odbioru instalacji, na podstawie którego pracownicy spółki dobierają dedykowaną prosumentowi ofertę sprzedaży energii elektrycznej.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

PGE fotowoltaika – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki PGE

Usługa od największej w Polsce firmy energetycznej
Bezpłatny audyt techniczny
Kompleksowa obsługa inwestycji
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Pomoc w uzyskaniu finansowania inwestycji
Szybka instalacja – montaż systemu fotowoltaicznego na dachu domku jednorodzinnego trwa od 1 do 2 dni

Wady fotowoltaiki PGE

Brak informacji na temat kosztów
Znikoma ilość informacji o warunkach współpracy, przed nawiązaniem kontaktu

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacjiacji
Oferta
Wszyscy zainteresowani, którzy zdecydują się na fotowoltaikę od PGE zapewnione mają długofalowe bezpieczeństwo. Bowiem szacowany okres sprawności instalacji z min. 80% uzysku wynosi nawet 30 lat (sam zwrot inwestycji jest znacznie krótszy, a produkowana po tym czasie energia jest całkowicie darmowa). Ponadto partner PGE przyjmuje na siebie większość formalności - związanych zarówno z uzyskaniem dofinansowania do fotowoltaiki, jak i z wpięciem instalacji do sieci dystrybucyjnej. Na duży plus należy też zaliczyć terminowość realizacji oraz używanie wyłącznie wysokiej jakości komponentów. Brakuje jednak na stronie PGE Obrót narzędzia, które pozwoliłoby osobom zainteresowanym fotowoltaiką, na oszacowanie kosztów całego przedsięwzięcia oraz informacji dotyczących sposobów jej finansowania.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Heniek
Heniek
31 marca 2022 18:49

umowa podpisana w grudniu do dnia dzisiejszego nie zamontowana instalacja […] myślę o rezygnacji

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Halina
Halina
11 marca 2022 15:09

Ja też skorzystałam z usługi PGE i jestem raczej zadowolona aczkolwiek termin oczekiwania mnie trochę zawiódł . Cena za instalację była porównywalna z firmą , która jest liderem rankingu na tym portalu . Sam montaż wykonywany był przez podwykonawę z warszawy i przebiegł dość sprawnie, może trochę lekko nieostrożni pracownicy . od podpisania umowy panowei pojawili sie po miesiącu czasu , co rozumiem bo teraz jest gorący okres , a na założenie licznika czekałam również ponad 5 tygodni więc raczej długo tym bardziej , że to jedna firma a sasiad który w podobnym czasie zakładał panele miał juz licznik po 2 tygodniach.

Paweł
Paweł
22 lutego 2022 18:33

Ktoś wie czy PGE traktuje swoich klientów bardziej priorytetowo i wymienia liczniki w krótkim czasie od instalacji czy dalej przedłużają to w nieskończoność?

danka
danka
28 grudnia 2021 21:09

,jesteśmy b. zadowoleni. Umowę o montaż paneli podpisaliśmy 15.10.21 i już w dniu 22/12/21 mieliśmy zamontowany licznik dwukierunkowy.
Polecamy doradcę p. Roberta który przeprowadził nas przez cały proces .I pomimo zakończenia procesu realizacji nadal pozostaje z nami w kontakcie i służy pomocą 5z +

Pio
Pio
20 stycznia 2022 16:25
Odpowiedz do:  danka

danka,
Czy mogę prosić o kontakt/namiar na p. Roberta?

Danuta
Danuta
23 stycznia 2022 15:57
Odpowiedz do:  Pio

Proszę o podanie kontaktu to podeślę namiary

Pio
Pio
24 stycznia 2022 12:38
Odpowiedz do:  Danuta

[e-mail do wglądu w Redakcji]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

danka
danka
25 stycznia 2022 20:41
Odpowiedz do:  Pio

po rozmowie z p.Robertem za jego zgoda udostepniam […].Prośba aby w rozmowie powołac sie na mnie
pozdrawiam

Komentarz edytowany przez Redakcję.

enerad.pl
enerad.pl
26 stycznia 2022 09:04
Odpowiedz do:  danka

Szanowni Użytkownicy,

w sekcji komentarzy nie publikujemy danych osobowych oraz kontaktowych. Zapraszamy do zapoznania się z Zasadami komentowania.

Pozdrawiamy serdecznie
zespół enerad.pl

Maria
Maria
22 stycznia 2022 15:54
Odpowiedz do:  danka

Dzień dobry, czy mogę poprosić o telefon kontaktowy do Pana Roberta tego polecanego doradcy? z góry dziękuję, pozdrawiam , Maria