PGE opinie – Fotowoltaika, Pompy ciepła

Grupa Kapitałowa PGE jest największą w Polsce firmą z sektora elektroenergetycznego – i to zarówno pod względem przychodów, jak i generowanego zysku. Co mogą zyskać osoby, które zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła z PGE Obrót? Co wyróżnia ofertę od PGE?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

PGE fotowoltaika – cena, warunki

Grupa Kapitałowa PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym w kraju przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej z paliw kopalnych (węgla kamiennego, gazu ziemnego i węgla brunatnego) i OZE, dystrybucją i sprzedażą energii oraz wydobyciem węgla brunatnego. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa, wytwarzania energii, a także posiadaniu sieci dystrybucyjnych, spółka gwarantuje stabilne i bezpieczne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Ponadto PGE jest także niezawodnym i aktywnym dostawcą mediów i usług oraz liderem rozwoju nowych modeli biznesowych i segmentów działalności.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

PGE fotowoltaika – co składa się na usługę firmy?

Oferta PGE stanowi doskonałą inwestycję dla tych wszystkich, którzy nie tylko troszczą się o środowisko naturalne (pozyskiwanie energii ze słońca oznacza niższą emisję CO2), ale również chcą uniezależnić się od rosnących cen prądu –  dzięki fotowoltaice. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że daje ona długofalowe bezpieczeństwo, ponieważ szacowany okres sprawności instalacji wynosi nawet 30 lat. W ramach oferowanych przez firmę usług, klienci zyskują m.in.

darmowy audyt techniczny i wycenę instalacji;
projekt instalacji PV idealnie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości;
montaż zestawu paneli fotowoltaicznych wykonany przez certyfikowanych i doświadczonych monterów;
kompleksową pomoc na każdym kroku – a więc nie tylko przy doborze odpowiedniej instalacji, ale także w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki 2023;
wysokiej jakości komponenty – PGE dba o jakość materiałów i podzespołów, wszystko po to, aby przez długie lata mogli oni cieszyć się własną instalacją fotowoltaiczna.

Oczywiście, należy pamiętać, że PGE nie posiada własnych ekip montażowych, a zatem wszystkie systemy PV, które powstają pod szyldem Polskiej Grupy Energetycznej, są instalowane przez podwykonawców. To od nich będzie również dobór podzespołów oraz jakość prac. PGE, inaczej niż np. Tauron nie informuje jednak, z jakimi firmami współpracuje w tym zakresie.

Cena fotowoltaiki w firmie PGE

Rynek fotowoltaiczny w Polsce z roku na rok rozwija się coraz szybciej, a panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców oraz rolników (fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firmy, fotowoltaika dla rolnika). Wpływ na to ma nie tylko rosnąca świadomość ekologiczna Polaków, ale i korzyści finansowe. Ponieważ dzięki swojej własnej elektrowni słonecznej uniknąć można nieprzewidzianych wzrostów cen za energię z sieci.

W dodatku panele słoneczne zwiększają wartość nieruchomości (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych 2023). Osoby planujące kupno nieruchomości, skuszone zerowymi lub minimalnymi rachunkami za energię elektryczną są dodatkowo w stanie, zapłacić o 30 tys. zł więcej za dom średniej wielkości z instalacją fotowoltaiczną (3,6 kW), w porównaniu z tym, który jej nie posiada.

Jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej w PGE? Niestety na stronie internetowej firmy nie znajdziemy informację dotyczących jej całkowitego kosztu. Żeby zapoznać się z szczegółowym regulaminem oferty, należy zapytać o to konsultanta w Biurze Obsługi Klienta PGE lub też zadzwonić na Infolinię PGE. Warto jednak mieć na uwadze to, że koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od takich czynników, jak m.in.

rodzaj i jakość komponentów;
złożoności projektu;
miejsce montażu;
możliwość skorzystania z dofinansowania do fotowoltaiki;
doświadczenie firmy fotowoltaicznej (przedsiębiorstwa oferujące najwyższej jakości usługi znajdziecie w naszym rankingu firm fotowoltaicznych).

Stąd też cenniki na stronie, nie do końca byłyby rzetelnym źródłem informacji i mało która firma się na nie decyduje.

Finansowanie PGE fotowoltaika

Koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki i zniechęcać część osób do tego rodzaju przedsięwzięcia. Chcąc bowiem zainwestować w wysokiej jakości zestaw fotowoltaiczny o mocy 4 kW trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu ok. 25 tys. zł brutto z montażem. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja, która zwraca się już po 5-6 latach.

Cena ta jednak może być niższa gdy inwestor zdecyduje się na dofinansowanie do fotowoltaiki np. w postaci rządowego programu Mój Prąd. Wsparcie w jego ramach wynosi do 50% wartości całej instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 7 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. W praktyce dopłata ta pokrywa około 15-25% wartości inwestycji, co przyspiesza jej zwrot. Beneficjentami programu są osoby fizyczne, a bezzwrotną dotacją objęte są instalacje o mocy od 2 do 10 kW. Co ważne, uzyskane dofinansowanie z programu “Mój Prąd” można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną. Ponadto, wszyscy zainteresowani fotowoltaiką mogą ubiegać się także kredyt na fotowoltaikę, czy też leasing na fotowoltaikę. PGE pomaga swoim klientom nie tylko w doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej, ale również wspiera ich gdy potrzebują oni pomocy w uzyskaniu finansowania inwestycji.

PGE – fotowoltaika krok po kroku

Klienci firmy PGE Obrót otrzymują kompleksową obsługę całej inwestycji, w zakresie projektowania, finansowania, wykonywania systemów fotowoltaicznych oraz uruchomienia systemu. Cała procedura przebiega według następujących kroków:

1.Kontakt z konsultantem

Pierwszy krok obejmuje kontakt z konsultantem w Biurze Obsługi Klienta PGE lub po skorzystaniu z Infolinii PGE. Na tym etapie konieczne jest wypełnienie razem z doradcą krótkiej ankiety i pozostawienie swoich danych kontaktowych dla partnera PGE.

2. Dobór instalacji fotowoltaicznej i akceptacja warunków

Po wypełnieniu ankiety, partner PGE przeprowadza audyt techniczny i bezpłatnie dobiera optymalne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Jest to również dobry moment na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące nie tylko samej inwestycji, ale również sposobów jej finansowania. Ważne jest to, że wszyscy zainteresowani fotowoltaiką od PGE mogą liczyć na pomoc w załatwieniu formalności wraz z możliwością wsparcia w zakresie dostępnych form dofinansowania.

3. Montaż i uruchomienie systemu

Po ustaleniu warunków i dopełnieniu niezbędnych formalności następuje podpisanie umowy
Następnie dostarczone zostają urządzenia wysokiej jakości, z polską gwarancją i serwisem. Sam montaż natomiast trwa od 1 do 2 dni i wykonywany jest przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Uruchomienie systemu i zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych następuje uruchomienie systemu. Partner PGE pomaga także w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wpięciem instalacji do sieci dystrybucyjnej. Ostatnim zaś krokiem jest dostarczenie do PGE Obrót protokołu odbioru instalacji, na podstawie którego pracownicy spółki dobierają dedykowaną prosumentowi ofertę sprzedaży energii elektrycznej.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Pompy ciepła PGE – cena, warunki

Pompy ciepła są ekologicznym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Warto tu jednak podkreślić, że dom z pompą ciepła to również szereg korzyści związanych z tym, że urządzenia te:

  • stanowią najtańszy w eksploatacji sposób ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej;
  • są przyjazne dla środowiska (w swojej pracy w 75 proc. wykorzystują OZE, a tylko 25 proc. energii pochodzi z sieci);
  • charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A++ i A+++ wśród urządzeń grzewczych, a także najwyższą klasą A+ wśród urządzeń do przygotowywania c.w.u.;
  • wyróżniają się szeroką i zróżnicowaną ofertą, co pozwala na dopasowanie pompy do indywidualnych potrzeb inwestora (zapraszamy do naszego rankingu pomp ciepła 2022);
  • są wielofunkcyjne, albowiem nie tylko ogrzewają, ale i chłodzą pomieszczenia w cieplejsze dni;
    można zamontować praktycznie w każdym budynku, ponieważ pompy ciepła doskonale sprawdzają, zarówno w nowych jak i starych domach;
  • współpracują z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki połączeniu pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi można nie tylko obniżyć rachunki do minimum, ale i również zwiększyć wykorzystanie na własne potrzeby energii elektrycznej, wyprodukowanej przez instalację PV.

PGE pompa ciepła – dla kogo?

Oferta pomp ciepła z PGE kierowana jest do klientów indywidualnych, którzy są zainteresowani montażem tego energooszczędnego urządzenia grzewczego w swoim domu i planują taką inwestycję. Jak podkreśla Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót:

Odpowiadamy na potrzeby klientów szukających najbardziej optymalnych rozwiązań dla swoich domów w zakresie używania energii. Wspieramy ich doradczo, zapewniając pakiet informacji przez cały proces inwestycji. Pompy ciepła zastosowane wraz z fotowoltaiką to bardzo korzystny pakiet rozwiązań dla domu, zarówno jeżeli chodzi o oszczędności, jak i ochronę środowiska. Naszą ekologiczną ofertę projektujemy tak, aby umożliwić klientom maksymalnie jak największe korzyści w zakresie wsparcia z programu Mój Prąd 4.0., a także w perspektywie rozliczania prosumentów w systemie net-billing i trendu zachęcającego do zużywania wytworzonej energii na własne potrzeby.

Pompy ciepła PGE – oferta

Pompy ciepła z PGE to przede wszystkim oszczędności wynikające z niskich kosztów eksploatacji i efektywnego wykorzystania energii, a także kompatybilności z własną instalacją PV. Warto również podkreślić, że dzięki tym ekologicznym urządzeniom, inwestorzy zyskują komfort użytkowania (są one całkowicie bezobsługowe) oraz bezpieczeństwo (nie stwarzają one zagrożenia wybuchem i nie emitują spalin).

W ramach oferty PGE, klienci mogą liczyć na kompleksowy pakiet usług, jakim jest:

  • doradztwo w celu dobrania odpowiedniego urządzenia dopasowanego do potrzeb inwestora (firma PGE oferuje swoim klientom wysokiej jakości pompy ciepła renomowanych producentów z gwarancją i serwisem);
  • szybki i łatwy profesjonalny montaż pompy ciepła realizowany przez wykwalifikowany zespół monterów, którymi są sprawdzone i doświadczone firmy zajmujące się całościową obsługą takich przedsięwzięć. Dzięki możliwości wykorzystania istniejących instalacji ogrzewania, nie ma konieczności ingerencji w konstrukcję budynku.

PGE pompy ciepła – cena

Każda instalacja, czy to samej pompy ciepła, czy też w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, projektowane są indywidualnie dla każdego budynku. Przy czym pierwszym najważniejszym krokiem jest optymalne dopasowanie urządzenia do potrzeb konkretnego klienta oraz technicznych warunków budynku. W tym celu doradcy wykonują precyzyjną analizę, dobierając odpowiedni rodzaj i moc pompy ciepła, która będzie najwydajniej współpracować z obecną instalacją grzewczą klienta PGE.

W związku z tym, że dobór tego urządzenia grzewczego jest bardzo indywidualną sprawą, to nie da się jednoznacznie określić szacowanych kosztów takiej inwestycji. Aby dowiedzieć się, ile wyniesie cena pompy ciepła w naszym przypadku należy skontaktować się z doradcą handlowym firmy. Można to zrobić, wypełniając dostępny na stronie internetowej eFormularz. Po jego wysłaniu eksperci PGE Obrót skontaktują się z nami w celu omówienia szczegółów i przeprowadzenia przez całość procesu.

Przy czym warto pamiętać, że koszt pompy ciepła można obniżyć korzystając z rządowego wsparcia, jakim są liczne dofinansowania do pomp ciepła, takie jak:

PGE – zalety, wady

Zalety PGE

Usługa od największej w Polsce firmy energetycznej
Bezpłatny audyt techniczny
Kompleksowa obsługa inwestycji
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Pomoc w uzyskaniu finansowania inwestycji
Szybka instalacja – montaż systemu fotowoltaicznego na dachu domku jednorodzinnego trwa od 1 do 2 dni

Wady PGE

Brak informacji na temat kosztów
Znikoma ilość informacji o warunkach współpracy, przed nawiązaniem kontaktu

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Wszyscy zainteresowani, którzy zdecydują się na fotowoltaikę od PGE zapewnione mają długofalowe bezpieczeństwo. Bowiem szacowany okres sprawności instalacji z min. 80 proc. uzysku wynosi nawet 30 lat (sam zwrot inwestycji jest znacznie krótszy, a produkowana po tym czasie energia jest całkowicie darmowa). Ponadto partner PGE przyjmuje na siebie większość formalności - związanych zarówno z uzyskaniem dofinansowania do fotowoltaiki, jak i z wpięciem instalacji do sieci dystrybucyjnej. Co istotne, Grupa PGE posiada w swojej ofercie także ekologiczne i energooszczędne pompy ciepła. Na duży plus należy też zaliczyć terminowość realizacji oraz używanie wyłącznie wysokiej jakości komponentów. Brakuje jednak na stronie firmy narzędzia, które pozwoliłoby osobom zainteresowanym fotowoltaiką i pompą ciepła, na oszacowanie kosztów całego przedsięwzięcia oraz informacji dotyczących sposobów jej finansowania.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
17 lipca 2022 10:48

Ostrzegam przed STILO ENERGY , maja ekipy z łapanki oraz brak ekip serwisowych , reklamacje odnośnie założonych przez nich instalacji są zbywane. Mam instalacje założona przez nich 4 lata temu , problemy zaczęły sie od falownika Wolta, który nie ma wsparcia technicznego u nich , przeprowadziłem sążnistą korespondencje odnośni zalogowania go do internetu bez skutku. W tym roku produkcja energii spadła o 40% korespondencja ze STILO nic nie przyniosła. Wezwana firma lokalna stwierdziła zastosowanie niewłaściwych konektorów oraz zaciskanie ich prawdopodobnie kombinerkami nie zaciskaczką, końcowa opinia -niebezpieczeństwo p-poż. Po naprawie instalacja uzyskała wzrost produkcji energii .Chętnie podzielę sie dokładniejszymi info.

Marcin
Marcin
7 lipca 2022 09:21

Na przełomie maja i czerwca została podpisana umowa z PGE. Na początku czerwca z ramienia firmy PGE na montaż instalacji pojawiła się firma Solgen. Zdecydowanie odradzam współpracę w zakresie montażu fotowoltaiki z firmą Solgen. Miesiąc temu firma zamontowała fotowoltaikę na dachu drewnianej pergoli. Niestety ekipa montująca wykonała ponad 20 otworów, które nie trafiły prawidłowo w elementy konstrukcyjne powodując trwałe uszkodzenia desek i belek dachowych. Uszkodzenia te szpecą podsufitkę. Dodatkowo ekipa obcięła kilka wystających śrub uszkadzając trwale belki pergoli. Kilka wystających niepotrzebnych śrub zostawili i wystają teraz z dachu. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM TEJ FIRMY. Oczywiście zainteresowanym osobom chętnie udostępnię zdjęcia tego beznadziejnego montażu i trwałych uszkodzeń.
Aż boję się pomyśleć jak wyglądają dachy innych domów po montażu przez tą firmę…

Michal
Michal
10 listopada 2022 19:38
Odpowiedz do:  Marcin

Gościu jak złe zrobili to się ich bierze za fraki, jak żeś podpisał papieru po robocie to sam sobie jesteś winien i płac i placz

Heniek
Heniek
31 marca 2022 18:49

umowa podpisana w grudniu do dnia dzisiejszego nie zamontowana instalacja […] myślę o rezygnacji

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Halina
Halina
11 marca 2022 15:09

Ja też skorzystałam z usługi PGE i jestem raczej zadowolona aczkolwiek termin oczekiwania mnie trochę zawiódł . Cena za instalację była porównywalna z firmą , która jest liderem rankingu na tym portalu . Sam montaż wykonywany był przez podwykonawę z warszawy i przebiegł dość sprawnie, może trochę lekko nieostrożni pracownicy . od podpisania umowy panowei pojawili sie po miesiącu czasu , co rozumiem bo teraz jest gorący okres , a na założenie licznika czekałam również ponad 5 tygodni więc raczej długo tym bardziej , że to jedna firma a sasiad który w podobnym czasie zakładał panele miał juz licznik po 2 tygodniach.

Paweł
Paweł
22 lutego 2022 18:33

Ktoś wie czy PGE traktuje swoich klientów bardziej priorytetowo i wymienia liczniki w krótkim czasie od instalacji czy dalej przedłużają to w nieskończoność?

danka
danka
28 grudnia 2021 21:09

,jesteśmy b. zadowoleni. Umowę o montaż paneli podpisaliśmy 15.10.21 i już w dniu 22/12/21 mieliśmy zamontowany licznik dwukierunkowy.
Polecamy doradcę p. Roberta który przeprowadził nas przez cały proces .I pomimo zakończenia procesu realizacji nadal pozostaje z nami w kontakcie i służy pomocą 5z +

Pio
Pio
20 stycznia 2022 16:25
Odpowiedz do:  danka

danka,
Czy mogę prosić o kontakt/namiar na p. Roberta?

Danuta
Danuta
23 stycznia 2022 15:57
Odpowiedz do:  Pio

Proszę o podanie kontaktu to podeślę namiary

Pio
Pio
24 stycznia 2022 12:38
Odpowiedz do:  Danuta

[e-mail do wglądu w Redakcji]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

danka
danka
25 stycznia 2022 20:41
Odpowiedz do:  Pio

po rozmowie z p.Robertem za jego zgoda udostepniam […].Prośba aby w rozmowie powołac sie na mnie
pozdrawiam

Komentarz edytowany przez Redakcję.

enerad.pl
enerad.pl
26 stycznia 2022 09:04
Odpowiedz do:  danka

Szanowni Użytkownicy,

w sekcji komentarzy nie publikujemy danych osobowych oraz kontaktowych. Zapraszamy do zapoznania się z Zasadami komentowania.

Pozdrawiamy serdecznie
zespół enerad.pl

Maria
Maria
22 stycznia 2022 15:54
Odpowiedz do:  danka

Dzień dobry, czy mogę poprosić o telefon kontaktowy do Pana Roberta tego polecanego doradcy? z góry dziękuję, pozdrawiam , Maria