Fotowoltaika PGE 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 5 (ilość ocen: 5)

Ocena: 5
(ilość ocen: 5)

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego, zarówno pod względem przychodów, jak i generowanego zysku. Z myślą o właścicielach domów jednorodzinnych, którzy zdecydowali się na montaż paneli fotowoltaicznych, PGE Obrót przygotowało ofertę „EKOlogicznie w przyszłość”, w ramach której wszyscy zainteresowani otrzymują doradztwo i pomoc przy wdrożeniu najlepszego rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb, a także promocyjne warunki rozliczania zużywanej energii elektrycznej. Co wyróżnia ofertę fotowoltaiki od PGE?

PGE – gigant polskiego sektora elektroenergetycznego

Grupa Kapitałowa PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym w kraju przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej z paliw kopalnych (węgla kamiennego, gazu ziemnego i węgla brunatnego) i OZE, dystrybucją i sprzedażą energii oraz wydobyciem węgla brunatnego. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa, wytwarzania energii, a także posiadaniu sieci dystrybucyjnych, spółka gwarantuje stabilne i bezpieczne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Ponadto PGE jest także niezawodnym i aktywnym dostawcą mediów i usług oraz liderem rozwoju nowych modeli biznesowych i segmentów działalności.

PGE ma w swojej ofercie fotowoltaikę dla właścicieli gospodarstw domowych. W ramach pakietu „EKOlogicznie w przyszłość” obowiązującego od 01.07.2020 do 31.12.2020 roku, klienci zyskują m.in.

montaż zestawu paneli fotowoltaicznych dostosowanych do potrzeb swojego gospodarstwa domowego;
promocyjną ofertę sprzedaży energii elektrycznej;
dedykowaną ofertę energii elektrycznej, która pozwala zakupić dodatkową energię z sieci gdy tylko będzie potrzebna;
pomoc na każdym kroku – a więc nie tylko przy doborze odpowiedniej instalacji, ale także w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki 2020;
wysokiej jakości komponenty – PGE dba o jakość materiałów i podzespołów, wszystko po to, aby przez długie lata mogli oni cieszyć się własną instalacją fotowoltaiczna.


  • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

    W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

    Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki


PGE fotowoltaika – co zawiera pakiet “EKOlogicznie w przyszłość”?

Oferta “EKOlogicznie w przyszłość” stanowi doskonałą inwestycję dla tych wszystkich, którzy nie tylko troszczą się o środowisko naturalne (pozyskiwanie energii ze słońca oznacza niższą emisję CO2), ale również chcą uniezależnić się od rosnących cen prądu 2020. Ogromną zaletą fotowoltaiki jest również to, że daje ona długofalowe bezpieczeństwo, ponieważ szacowany okres sprawności instalacji wynosi nawet 30 lat. Jednak proponowany przez PGE Obrót pakiet „EKOlogicznie w przyszłość” to nie tylko możliwość wprowadzenia do sieci wyprodukowanej, ale niespożytkowanej energii elektrycznej (można ją później odebrać w 80 lub 70 proc. w ramach systemu opustów), ale również realizowana przy współpracy partnerów zewnętrznych obsługa inwestycji. Swoim zakresem obejmuje ona:

bezpłatny audyt techniczny;
indywidualny projekt dla każdego klienta wraz z wyceną;
dostawę wysokiej jakości urządzeń (z polskim serwisem i gwarancją) i ich montaż;
uruchomienie instalacji fotowoltaicznej;
sprzedaż energii elektrycznej w atrakcyjnej cenie w momentach, gdy klient potrzebuje jej w większej ilości, niż wyprodukowało je jego własne odnawialne źródło energii;
pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności, również tych związanych z możliwością wsparcia w zakresie dostępnych form finansowania inwestycji.

Cena fotowoltaiki w firmie PGE

Rynek fotowoltaiczny w Polsce z roku na rok rozwija się coraz szybciej, a panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców oraz rolników (fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firmy, fotowoltaika dla rolnika). Wpływ na to ma nie tylko rosnąca świadomość ekologiczna Polaków, ale i korzyści finansowe. Ponieważ dzięki swojej własnej elektrowni słonecznej uniknąć można nieprzewidzianych wzrostów cen za energię z sieci.

Szacuje się, że prawidłowo dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie zredukować opłaty za prąd do kosztów przesyłowych, wynoszących ok. 20 zł miesięcznie. W dodatku panele słoneczne zwiększają wartość nieruchomości (sprawdź nasz ranking paneli fotowoltaicznych 2020). Osoby planujące kupno nieruchomości, skuszone zerowymi lub minimalnymi rachunkami za energię elektryczną są dodatkowo w stanie, zapłacić o 30 tys. zł więcej za dom średniej wielkości z instalacją fotowoltaiczną (3,6 kW), w porównaniu z tym, który jej jej nie posiada.

Jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej w PGE? Niestety na stronie internetowej firmy nie znajdziemy informację dotyczących jej całkowitego kosztu. Żeby zapoznać się z szczegółowym regulaminem oferty należy zapytać o to konsultanta w Biurze Obsługi Klienta PGE lub też zadzwonić na Infolinię PGE. Warto jednak mieć na uwadze to, że koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od takich czynników, jak m.in.

rodzaj i jakość komponentów;
złożoności projektu;
miejsce montażu;
możliwość skorzystania z dofinansowania do fotowoltaiki;
doświadczenie firmy fotowoltaicznej (przedsiębiorstwa oferujące najwyższej jakości usługi znajdziecie w naszym rankingu firm fotowoltaicznych).

Finansowanie PGE fotowoltaika

Koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wysoki i zniechęcać część osób do tego rodzaju przedsięwzięcia. Chcąc bowiem zainwestować w wysokiej jakości zestaw fotowoltaiczny o mocy 4 kW trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu ok. 25 tys. zł brutto z montażem. Jednak biorąc pod uwagę efektywność paneli i realne oszczędności, jakie mogą one wygenerować, to z pewnością doskonała inwestycja, która zwraca się już po 5-6 latach.

Cena ta jednak może być niższa gdy inwestor zdecyduje się na dofinansowanie do fotowoltaiki np. w postaci rządowego programy Mój Prąd. Wsparcie w jego ramach wynosi do 50% wartości całej instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. W praktyce dopłata ta pokrywa około 15-25% wartości inwestycji, co przyspiesza jej zwrot. Beneficjentami programu są osoby fizyczne, a bezzwrotną dotacją objęte są instalacje o mocy od 2 do 10 kW. Co ważne, uzyskane dofinansowanie z programu “Mój Prąd” można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną. Ponadto, wszyscy zainteresowani fotowoltaiką mogą ubiegać się także kredyt na fotowoltaikę, czy też leasing na fotowoltaikę. PGE pomaga swoim klientom nie tylko w doborze odpowiedniej
instalacji fotowoltaicznej, ale również wspiera ich gdy potrzebują oni pomocy w uzyskaniu finansowania inwestycji.

PGE – fotowoltaika krok po kroku

Klienci firmy PGE Obrót otrzymują kompleksową obsługę całej inwestycji, w zakresie projektowania, finansowania, wykonywania systemów fotowoltaicznych oraz uruchomienia systemu. Cała procedura przebiega według następujących kroków:

1.Kontakt z konsultantem

Pierwszy krok obejmuje kontakt z konsultantem w Biurze Obsługi Klienta PGE lub po skorzystaniu z Infolinii PGE. Dzięki czemu możliwe jest zapoznanie się z ofertą „EKOlogicznie w przyszłość”. Na tym etapie konieczne jest wypełnienie razem z doradcą krótkiej ankiety i pozostawienie swoich danych kontaktowych dla partnera PGE. Partnerami, z którymi współpracuje PGE Obrót są: Promag International, Solgen sp. z o.o. (sprawdź: Fotowoltaika Solgen 2020 – opinie i recenzja), oraz Sunday Polska Sp. z o.o. (sprawdź: Fotowoltaika Sunday Polska 2020 – opinie i recenzja).

2. Dobór instalacji fotowoltaicznej i akceptacja warunków

Po wypełnieniu ankiety, partner PGE przeprowadza audyt techniczny i bezpłatnie dobiera optymalne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Jest to również dobry moment na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące nie tylko samej inwestycji, ale również sposobów jej finansowania. Ważne jest to, że wszyscy zainteresowani fotowoltaiką od PGE mogą liczyć na pomoc w załatwieniu formalności wraz z możliwością wsparcia w zakresie dostępnych form dofinansowania.

3. Montaż i uruchomienie systemu

Po ustaleniu warunków i dopełnieniu niezbędnych formalności następuje podpisanie umowy
Następnie dostarczone zostają urządzenia wysokiej jakości, z polską gwarancją i serwisem. Sam montaż natomiast trwa od 1 do 2 dni i wykonywany jest przez doświadczonych montażystów z zachowaniem najwyższych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych.

4. Uruchomienie systemu i zgłoszenie instalacji

Po zakończeniu prac montażowych następuje uruchomienie systemu. Partner PGE pomaga także w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wpięciem instalacji do sieci dystrybucyjnej. Ostatnim zaś krokiem jest dostarczenie do PGE Obrót protokołu odbioru instalacji, na podstawie którego pracownicy spółki dobierają dedykowaną prosumentowi ofertę sprzedaży energii elektrycznej.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

PGE fotowoltaika – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki PGE

Bezpłatny audyt techniczny
Kompleksowa obsługa inwestycji
Doświadczony zespół specjalistów
Wsparcie na każdym etapie realizacji
Wykwalifikowana ekipa montażowa
Wysoka jakość używanych komponentów
Pomoc w uzyskaniu finansowania inwestycji
Szybka instalacja – montaż systemu fotowoltaicznego na dachu domku jednorodzinnego trwa od 1 do 2 dni

Wady fotowoltaiki PGE

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz