Fotowoltaika PV Poland 2021 – opinie i recenzja

fotowoltaika-pv-poland

PV Poland to młoda firma, która systematycznie buduje sobie coraz silniejszą pozycję w branży. Z oferowane przez nią usług, związanych z zaprojektowaniem i zamontowaniem fotowoltaiki, skorzystało już wielu klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Czym wyróżnia się fotowoltaika PV Poland?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland – spółka córka Krajowego Instytutu Energii Odnawialnej

Tym, czym odznacza się PV Poland, jest z pewnością jej pochodzenie. Firma, powstała bowiem jako spółka córka Krajowego Instytutu Energii Odnawialnej. Podmiot ten przez lata zajmowała się przygotowywaniem szeroko zakrojonych audytów, ekspertyz i analiz dotyczących sektora energetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii.

Swoim doświadczeniem, KIER do tej pory wspierał przede wszystkim większe przedsiębiorstwa oraz jednostki administracji publicznej, wskazując im sprawdzone sposoby na efektywne i odpowiedzialne zarządzanie gospodarką energetyczną. Z czasem jednak firma postanowiła połączyć teorię z praktyką i zacząć oferować kompleksowe usługi, uwzględniające również montaż instalacji fotowoltaicznych. Tak narodziła się spółka PV Poland.

Fotowoltaika PV Poland to zatem doskonałe połączenie merytorycznej wiedzy ekspertów z profesjonalną realizacją. Na co konkretnie mogą liczyć klienci firmy?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Fotowoltaika PV Poland – czego można spodziewać się po ofercie?

PV Poland, korzystając z doświadczenia jakie stoi za KIER opracowała przemyślaną ofertę, obejmującą:

 • profesjonalny, bezpłatny audyt fotowoltaiczny, który wskaże ile można zaoszczędzić dzięki fotowoltaice,
 • opracowanie projektu instalacji, dostosowanej do potrzeb klienta,
 • wsparcie w kwestii finansowania – PV Poland współpracuje w tym zakresie z rzetelnymi instytucjami finansowymi. Pomaga też zdobyć środki z programów rządowych i unijnych.
 • sprawny i fachowy montaż – odbiór instalacji odbywa się przy wizycie specjalisty z UDT,
 • szybkie i wygodne przyłączenie fotowoltaiki do sieci – PV Poland bierze na siebie całość formalności.

Z usług firmy może skorzystać każdy podmiot, zainteresowany produkcja czystej energii ze słońca. PV Poland skupia się przede wszystkim na:

 • gospodarstwach domowychfotowoltaika dla domu to obecnie jedna z najczęściej realizowanych opcji. W ramach swoich usług dla klientów indywidualnych, PV Poland zapewnia m.in. 30 lat gwarancji producenta na instalację fotowoltaiczną i jej wydajność, wysokiej klasy urządzenia (m.in. panele z funkcją samoczyszczenia) oraz idealnie dobraną moc zestawu (w razie niedowymiarowania, firma dopłaci do Waszych rachunków!). Co ciekawe, konsumenci mogą również skorzystać z opcji “Fotowoltaika – testuj przez rok”. W ramach rozwiązania, możecie przez rok sprawdzać działanie instalacji, a jeśli efekty Was nie zadowolą, wystarczy, że oddacie panele a firma wypłaci Wam wasze pieniądze.
 • przedsiębiorcach – klienci biznesowi to kolejna z grup, która chętnie decyduje się na fotowoltaikę PV Poland. Firmy cenią sobie kompleksowo przygotowaną ofertę, uwzględniającą profesjonalny audyt, wysokiej klasy komponenty, terminowe wykonanie oraz wsparcie w pozyskaniu dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm. Co istotne, PV Poland dla Was, jako firmy, może zrealizować różne typy inwestycji – np. farmę fotowoltaiczną, fotowoltaikę na gruncie czy instalację na dachu lub ścianie budynku (również na budynkach biurowych i przemysłowych).
 • gospodarstwach rolnych – to jedna z grup najbardziej uzależnionych od stanu środowiska. Dlatego też po fotowoltaikę PV Poland chętnie sięgają rolnicy oraz ogrodnicy, którzy chcą dbać o środowisko i jednocześnie oszczędzać. Fotowoltaika dla rolnika to doskonałe rozwiązanie szczególnie teraz, gdy mogą oni korzystać z szeregu ulg i dotacji.

Finansowanie fotowoltaiki PV Poland

Jak wspominaliśmy, PV Poland zatroszczyło się kwestię dogodnego finansowania inwestycji w fotowoltaikę dla swoich klientów. Na co możecie liczyć? Firma pomoże Wam dobrać najkorzystniejszą formę finansowania, a także przygotuje i uzupełni dokumentację niezbędną do uzyskania środków z programów publicznych (takich jak np. z programu “Mój prąd”) czy komercyjnych źródeł. Wśród dostępnych opcji znajduje się:

 • kredyt na fotowoltaikę – czyli, opcja skierowana do szerokiego grona interesariuszy – osób fizycznych, firm oraz rolników. PV Poland współpracuje w tym zakresie m.in. z BGŻ BNP Paribas.
 • leasing fotowoltaiki – to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą. Dzięki niemu można czerpać z korzyści związanych z fotowoltaiką, nie angażując jednocześnie własnych środków.
 • abonament na fotowoltaikę to możliwość ratalnego spłacania instalacji, przeznaczona dla gospodarstw domowych. Wysokość rat jest tak dobrana, by nie przekraczała wysokości rachunków za prąd, dzięki temu inwestor nie odczuwa dodatkowych obciążeń.
 • dofinansowanie z funduszy rozwoju OZE – PV Poland jest na bieżąco ze zmianami prawnymi, umożliwiającymi uzyskanie dodatkowych środków z różnego rodzaju programów krajowych i europejskich. Klienci firmy mogą więc liczyć na merytoryczne wsparcie w wyborze i wnioskowaniu o pieniądze z tego typu projektów.

PV Poland – Twoja własna elektrownia słoneczna krok po kroku

W jaki sposób można skorzystać z możliwości jakie daje fotowoltaika PV Poland? Procedura jest bardzo prosta i wymaga od Was minimum wysiłku.

1. Zgłoszenie

Pierwszym krokiem jest zamówienie bezpłatnej konsultacji z doradcą PV Poland. Wystarczy, że uzupełnisz wniosek umieszczony na stronie, a przedstawiciel firmy niezwłocznie skontaktuje się z Tobą i ustali dalsze kroki postępowania.

2. Audyt fotowoltaiczny

Na podstawie kilku podstawowych informacji, takich wysokość rachunków, typ dachu, nasłonecznienie, azymut czy moc przyłączeniowa, specjaliści z PV Poland opracują projekt instalacji, idealnie dopasowany do Waszych potrzeb. Przy audycie otrzymacie też wycenę instalacji oraz kalkulację oszczędności.

3. Podpisanie umowy

Podczas podpisywania umowy otrzymasz podsumowanie wszystkich ustaleń i ostateczną ofertę współpracy. Jeśli będziesz tego potrzebować, PV Poland pomoże Ci również dobrać i zdobyć optymalną formę finansowania.

4. Montaż instalacji

Instalacja zaczyna się zwykle w terminie od 7 dni do 4 tygodni od podpisania umowy. Co ważne, jej odbiór będzie nadzorowany przez przedstawiciela UDT, tak byście mieli pewność, że wszystko zostało zamontowane zgodnie z najwyższymi standardami.

5. Przyłączenie do sieci

Po montażu, od generowania czystej energii ze słońca dzieli Was już tylko procedura przyłączenia. Na szczęście, związane z tym formalności pozostają po stronie PV Poland.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika PV Poland – zalety i wady

Jakie plusy i minusy ma oferta PV Poland? Czy warto ją wziąć pod uwagę?

Zalety fotowoltaiki PV Poland

Wyjątkowo szerokie zaplecze merytoryczne – PV Poland tworzą eksperci Krajowego Instytutu Energii Odnawialnej
Dobrze zaplanowana oferta, odpowiadająca na potrzeby różnych grup klienckich
Ubezpieczenie fotowoltaiki w cenie instalacji
30-letnia gwarancja na wydajność instalacji
Wysokiej klasy podzespoły – m.in. odporne na zabrudzenie panele
Szybka realizacja przedsięwzięcia
Odbiór instalacji przez UDT – gwarancja fachowego montażu
Pomoc w kwestii doboru i uzyskania finansowania
Możliwość przetestowania instalacji przez rok

Wady fotowoltaiki PV Poland

Brak informacji na temat orientacyjnych kosztów
Brak szerszych informacji na temat wykorzystywanych podzespołów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Fotowoltaika PV Poland, choć stosunkowo nie dawno pojawiła się na rynku, może stanowić silną konkurencję dla większych i bardziej znanych firm. Za instalatorem stoi gruntowna wiedza na temat rynku i odnawialnych źródeł energii, czerpana z doświadczeń Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej. W połączeniu z fachową usługą montażu (potwierdzoną przez odbiór instalacji przez przedstawiciela UDT) tworzy to ofertę, obok której trudno przejść obojętnie. Firma stawia na wysokie standardy i zadowolenie klienta - decydując się na fotowoltaikę PV Poland możecie liczyć m.in. na długą gwarancję, ubezpieczenie instalacji w cenie usługi, a nawet opcję testowania fotowoltaiki na rok. Szkoda jedynie, że firma nie opisała szerzej wykorzystywanych podzespołów. Zabrakło też chociażby orientacyjnej informacji o wysokości kosztów, co dla klientów jest zwykle bardzo ważne. Mimo tego, z pewnością jest to oferta, którą warto rozważyć.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz
guest
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Emi
Emi
16 marca 2021 15:15

A jak z rachunkami gdy nie ma słońca czy też macie nie małe opłaty stałe.

Jan
Jan
21 lutego 2021 11:48

Ja mam mała instalację 3,9 i jestem zadowolony

Marek
Marek
2 lutego 2021 16:24

A ja polecam. Mam 9.75 kw na gruncie i wszystko działa. Jestem zadowolony i u mnie to szybko poszło, nie mam się do czego przyczepić. Ekipa monterska działała sprawnie i bardzo w porządku ekipa.

Wiesiek
Wiesiek
22 marca 2021 08:04
Odpowiedz do:  Marek

A czy w tym okresie działa instalacja nic nie wybija przy starcie falownika np różnicowka.

ANDRE
ANDRE
31 stycznia 2021 19:43

Jestem niezadowolony z usług tej firmy. Instalacja 6kw W GRUDNIU dolny śląsk o montażu w 1 dzień prosze zapomnieć zmarnowałem 3 dni urlopu + 1 dzień na usuwanie zgłoszonych poważnych usterek. o wszystkie papiery, ubezpieczenia trzeba się upominać, tylko faktury za etapy bez problemu, dach totalnie zadeptany, radzę pilnować na każdym kroku a najlepiej wynająć kogoś znającego się na panelach. NIE POLECAM

Renata
Renata
4 lutego 2021 20:00
Odpowiedz do:  ANDRE

To samo czytałam w opiniach firmy Columbus energii !?

Łukasz
Łukasz
15 stycznia 2021 14:32

Jestem zadowolony z instalacji od PV Poland. szybki montaż, wszystko ok, cena dobra jak za to co otrzymałem w cenie.

Jan
Jan
6 stycznia 2021 22:08

Dla mnie firma w porządku, dobra cena jak za to co oferują, szybko zamontowali. Polecam

Joanna
Joanna
29 grudnia 2020 19:22

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z PV Poland. Doradca wszystko wyliczył, wyjaśnił, odpowiedział na wnikliwe pytania. Cena konkurencyjna, ale nie najniższa, jednak za to co mam w ‘pakiecie’ warto było. Instalacja już działa i wszystko jest ok. Dobry kontakt z biurem i handlowcem

Patryk
Patryk
29 grudnia 2020 14:06

Polecam fotowoltaikę od PV Poland. Szybki montaż, dobra cena, profesjonalny handlowcy.

Janusz
Janusz
21 grudnia 2020 16:13

Polecam, dobra oferta i szybki montaż.

Władysław
Władysław
18 grudnia 2020 09:16

Polecam PV Poland! Profesjonalna obsługa i bardzo szybki montaż. Gwarancja absolutna 30 lat na całą instalację.

Tomasz
Tomasz
27 stycznia 2021 23:02
Odpowiedz do:  Władysław

Jestem niezadowolony z usług tej firmy. Instalacja 6kw założona we wrześniu. Licznik dwukierunkowy zamontowano mi dopiero pod koniec grudnia… kiedy wydzwanialem do przedstawiciela to ciągle coś sciemnial. Przed podpisaniem umowy zapewniał mnie że kredyt zacznę spłacać za pół roku od podpisania umowy. A musialem spłacać jednoczesnie rachunki za prad i raty kredytu już miesiąc po podpisaniu umowy. NIE POLECAM

Darek
Darek
11 lutego 2021 23:52
Odpowiedz do:  Tomasz

A kto montuje licznik, przecież nie pv

Dawid
Dawid
15 grudnia 2020 14:15

PV Poland to chyba jedyna firma montująca wyłącznie moduły typu Double glass które działają bezawaryjnie ponad 40 lat.