Fotowoltaika Solgen – opinie i recenzja

Solgen to kolejna firma, której podstawą działalności jest projektowanie i montowanie instalacji OZE, przy czym specjalizuje się ona w fotowoltaice. Na swoim koncie przedsiębiorstwo ma około 700 instalacji solarnych, o łącznej mocy ponad 6 MWp. To efekt pracy 20-osobowego zespołu wykwalifikowanych i doświadczonych montażystów oraz doradców. Czym Solgen fotowoltaika wyróżnia się wśród konkurencji?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Solgen fotowoltaika – dla domu, rolnika, firmy i nie tylko

Jako silną stronę firmy z pewnością można wskazać fakt, że Solgen to oficjalny partner wielu wiodących marek podzespołów fotowoltaicznych, takich jak Huawei, Fronius, Jinko (panele te weszły do naszego rankingu paneli fotowoltaicznych).

Docenić należy też kompleksowe wsparcie klienta na każdym etapie inwestycji oraz pełne zaangażowanie pracowników w realizowany projekt. Cechy te sprawiają, że z usług firmy chętnie korzystają przede wszystkim:

 • różnego rodzaju przedsiębiorstwa – firma Solgen ma praktykę we wdrażaniu większej, bardziej wymagającej fotowoltaiki dla firm. Największa, zrealizowana przez Solgen instalacja miała aż 900 kW mocy.
 • rolnicy – zużycie energii w gospodarstwach rolnych może być bardzo zróżnicowane, w zależności od profilu działalności czy zastosowanych rozwiązań technicznych – projekt fotowoltaiki dla rolnika wymaga więc odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. W Solgen fotowoltaika wdrażana jest przez wyszkoloną załogę (m.in. absolwentów AGH), co zapewnia odpowiednio skomponowanie i zamontowanie instalacji.
 • osoby fizyczne – podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych firm fotowoltaicznych, w Solgen znaczną część realizacji stanowi właśnie fotowoltaika dla domu.

W Solgen fotowoltaika instalowana jest głównie na terenie województwa małopolskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Działalność jest jednak rozszerzana o kolejne obszary.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Solgen fotowoltaika – ceny instalacji

Jeśli chodzi o cenę fotowoltaiki Solgen, to podobnie jak w przypadku konkurencji, stawki uzależnione są od różnych czynników. Największy wpływ na koszt fotowoltaiki Solgen ma:

 • rodzaj użytych podzespołów – firma komponuje instalacje w oparciu o podzespoły różnych marek – m.in. panele Jinko, Suntech, Phono Solar czy Sunport oraz falowniki SMA< Huawei, SolarEdge czy Fronius. Ich ceny mogą odmienne w zależności od mocy, technologii czy cech użytkowych.
 • miejsce montażu – koszt przedsięwzięcia zależy też od tego, gdzie trafi instalacja. Dla przykładu, ze względu na bardziej wymagający montaż, fotowoltaika na gruncie zwykle jest droższa od fotowoltaiki na dachu. Jednak nawet instalacja dachowa może występować w różnych wariantach cenowych, uzależnionych od rodzaju pokrycia.
 • charakterystyka projektu – im bardziej wymagające miejsce montażu (przykładem może być nietypowy dach wyposażony w wiele okien czy tzw. jaskółek), tym cena przedsięwzięcia może być wyższa.

Przejdźmy teraz do konkretnych danych na temat kosztów fotowoltaiki Solgen. Jak plasują się one wśród rynkowych stawek?

Całkowita cena z montażem
Miejsce 3 kWp 5 kWp 8 kWp 10 kWp
Dachówka ok. 18.300 – 20.300 zł ok. 25.900 – 26.800 zł ok. 35.500 – 37.800 zł ok. 41.700 – 43.700 zł
Blachodachówka ok. 17.900 – 20.000 zł ok. 25.200 – 26.100 zł ok. 34.500 – 36.400 zł ok. 40.400 – 42.000 zł
Blacha trapezowa ok. 16.600 – 18.700 zł ok. 23.100 – 23.900 zł ok. 31.300 – 33.300 zł ok. 36.400 – 38.200 zł
Dach płaski ok. 18.800 – 20.700 zł ok. 26.600 – 27.400 zł ok. 36.600 – 38.400 zł ok. 43.000 zł – 44.400 zł
Grunt na dwóch podporach ok. 19.300 – 21.300 zł ok. 27.400 zł – 28.300 zł ok. 37.700 – 39.700 zł ok. 44.400 – 45.900 zł

Przeciętne, orientacyjne koszty fotowoltaiki Solgen w przeliczeniu na 1 kWp wynoszą od ok. 3.730 do ok. 6.150 zł. Biorąc pod uwagę stawki rynkowe, które wahają się w granicach od ok. 4.500 do 6.500 zł za 1 kWp, oferta prezentuje się zatem ciekawie.

Pamiętajcie jednak, że są to wyłącznie szacunkowe dane – ostateczny cena inwestycji będzie uzależniona od indywidualnego projektu.

Finansowanie fotowoltaiki Solgen – Twoje opcje

Choć własna elektrownia słoneczna to pod różnymi względami korzystne rozwiązanie, wciąż stanowi stosunkowo kosztowne przedsięwzięcie. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich potencjalnych klientów, firma Solgen przygotowała kilka opcji finansowych, które z pewnością ułatwią wdrożenie inwestycji.

Warto podkreślić, że firma Solgen posiada status pośrednika kredytowego i w tym zakresie figuruje w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego. Za swoje wsparcie w kwestii finansowania nie pobiera jednak żadnych prowizji i opłat.

W zależności od potencjalnego inwestora dostępne są następujące rozwiązania:

 • kredyt na fotowoltaikę – Solgen współpracuje z kilkoma instytucjami (m.in. z BNP Paribas) w zakresie korzystnych kredytów bankowych, dedykowanych fotowoltaice. Skierowane są one głównie do osób fizycznych, jak również rolników. Wasza zdolność kredytowa może zostać oszacowana od ręki, a firma pomoże Wam dobrać odpowiedni plan kredytowy.
 • leasing na fotowoltaikę – to rozwiązanie przeznaczone jest dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Ofertę leasingu możecie otrzymać od wiodących organizacji finansowych, takich jak np. PKO Leasing czy Santander Consumer Bank. Co istotne, dzięki współpracy tych instytucji z firmą Solgen, cała procedura może zostać uproszczona do minimum.

Decydując się na usługi firmy Solgen możecie też liczyć na wyczerpujące informacje na temat dostępnych form i warunków dofinansowania do fotowoltaiki 2023, a także różnego rodzaju promocje – np. bon na rozbudowę instalacji.

Solgen – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Zastanawiacie się, w jaki sposób można skorzystać z oferty fotowoltaiki w Solgen? Cały proces wygląda bardzo podobnie jak u konkurencji i sprowadza się do kilku, prostych kroków.

 1. Kontakt telefoniczny

Na tym etapie przeprowadzany jest wywiad telefoniczny, podczas którego specjaliści z firmy Solgen uzyskują podstawowe informacje na temat do wymagań klienta i warunków montażu. Możecie zostać zapytani o kwestie takie jak rodzaj pokrycia dachu, kąt nachylenia połaci czy orientacja budynku względem południa.

 1. Oferta wstępna

Na podstawie uzyskanych danych firma przygotuje wyjściową ofertę, dzięki której będziecie mogli zorientować się w kwestii warunków współpracy. Pamiętajcie jednak, że na dalszych etapach inwestycji może ona ulec modyfikacji.

 1. Potwierdzenie warunków i podpisanie umowy

Przed podpisaniem umowy przeprowadza się jeszcze wizję lokalną, której celem jest ostateczne potwierdzenie warunków realizacji przedsięwzięcia. To na tym etapie ustala się też m.in. kwestie finansowania.

 1. Montaż i zgłoszenie instalacji

Instalacja fotowoltaiki, w zależności od indywidualnych uwarunkowań projektu może potrwać od jego do kilku dni roboczych. Po zakończeniu prac montażowych, firma Solgen pomoże Wam w formalnościach związanych ze zgłoszeniem instalacji do OSD i jej uruchomieniem.

 1. Rozliczenie z klientem

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Solgen – zalety, wady

Co jest mocną stroną firmy, a nad czym warto byłoby popracować?

Zalety fotowoltaiki w Solgen

Szeroki wybór wysokiej klasy urządzeń
Doświadczony, przeszkolony zespół
Różne formy finansowania
Oferta atrakcyjna cenowo
Możliwość skorzystania z promocji
Wsparcie dla klienta na każdym etapie realizacji
Indywidualne podejście do inwestora

Wady fotowoltaiki w Solgen

Zlecenia realizowane są głównie na obszarze kilku województw

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Oferta Solgen fotowoltaika to jedna z bardziej interesujących propozycji na rynku. Wykorzystywane przez firmę panele fotowoltaiczne i falowniki produkowane są przez rynkowych liderów, co gwarantuje wysoką jakość i wieloletnią, bezawaryjną pracę. Decydując się na usługi Solgen możecie też być pewni profesjonalnego montażu, nadzorowanego przez specjalistów. Podobnie jak konkurenci (których możecie sprawdzić m.in. w naszym rankingu firm fotowoltaicznych, Solgen zadbał o dostępność różnych form finansowania - co jest dużą zaletą, gdyż ułatwia cały proces wdrożenia instalacji. Niestety, na razie firma skupia się na obsłudze zaledwie kilku województw. Może się zatem okazać, że osoby spoza wybranych obszarów działalności będą musiały poszukać alternatywy.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
12 grudnia 2022 02:46

Zdecydowanie odradzam współpracę z firmą Solgen. Firma monterska zainstalowała pompę ciepła. Przyjechał fachowiec na odbiór i stwierdził, że jest wszystko ok. Po czym z pompy wyciekła woda, przestała działać. Pan serwisant powiedział, że mamy ściągnąć sobie instrukcję z internetu. Po kilkunastu próbach kontaktu z firmą, przyjechał kolejny Pan i stwierdził, że są spalone moduły, i są do wymiany. Po kilku dniach przyjechał kolejny fachowiec i okazało się, że pompa była źle podłączona od samego początku i zamiast grzać, to ona chłodziła wodę. Trzeba wymienic moduły, za którymi czekamy już prawie dwa tygodnie. I nic. Zero odzewu, zero kontaktu. Pompa w tej chwili pracuje w trybie awaryjnym, co wiąże się z kolosalnym poborem prądu. Mija miesiąc od naszej interwencji i nikt z nami się nie kontaktuje. Jestem teraz na etapie pisania wniosku do sądu. Nie odpuszczę tej sprawy, chociażby ze względu na koszty jakie już w tej chwili ponosimy. Palenie w jednym pomieszczeniu w kominku, czyli drewno! Po drugie kto zapłaci za prąd, który przez miesiąc zużywa pompa. Więc spotkamy się w sądzie, są na to paragrafy.

Marcin
Marcin
7 lipca 2022 09:04

Zdecydowanie odradzam współpracę w zakresie montażu fotowoltaiki z firmą Solgen. Miesiąc temu firma zamontowała fotowoltaikę na dachu drewnianej pergoli. Niestety ekipa montująca wykonała ponad 20 otworów, które nie trafiły prawidłowo w elementy konstrukcyjne powodując trwałe uszkodzenia desek i belek dachowych. Uszkodzenia te szpecą podsufitkę. Dodatkowo ekipa obcięła kilka wystających śrub uszkadzając trwale belki pergoli. Kilka wystających niepotrzebnych śrub zostawili i wystają teraz z dachu. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM TEJ FIRMY. Oczywiście zainteresowanym osobom chętnie udostępnię zdjęcia tego beznadziejnego montażu i trwałych uszkodzeń.
Aż boję się pomyśleć jak wyglądają dachy innych domów po montażu przez tą firmę…

Rafał
Rafał
15 października 2021 11:54

Absolutnie odradzam. Zgodnie z informacjami internetowymi można było liczyć na solidną instalacje i rzeczowe doradztwo. Okazało się, że firma wyznaje zasadę „sprzedać i zapomnieć”. Szkoda, że w Solgen liczy się tylko ich interes. Odradzam!!!

Kazimierz
Kazimierz
23 lipca 2021 21:17

U mnie również jest podobna sytuacja. Podczas montażu interweniowałem bo dachówki odstawały po założeniu uchwytów. Najgorszych kilka dachówek podszlifowano ale nie wygląda to dobrze. Monterzy dziwili się, że mam jakieś zastrzeżenia bo oni wszędzie tak montują. Od kilku miesięcy proszę o przeniesienie mniej wydajnych paneli ze strony wschodniej na południową otrzymałem tylko zbywające maile. To samo z dwoma panelami na stronie południowej, które mają 30% mniejszą wydajność – żadnej reakcji.

Darek
Darek
25 marca 2021 12:20

Jestem klientem firmy Solgen. Niestety montaż instalacji spowodował, iż śniego który intensywnie padał teh zimy w moim regionie znalazł się pod dachówkami a memebraną na strychu. Podczas roztopów śnieg zamienił się w wodę i nie trudno sobie wyobrazić co się wydarzyło.
Co gorsza, zgłoszona reklamacja do firmy Solgen zaraz po zdarzeniu do dziś nie znalazła finału, poza wymianą maili, przesyłaniem zdjęć i obietnic iż wszystko zostanie poprawione.
Jestem zdegustowany postawą doradcy z centrali firmy w Krakowie i nie polecam usług tej firmy.

Solgen
Solgen
16 kwietnia 2021 13:43
Odpowiedz do:  Darek

Panie Darku, przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Ta usterka montażowa podlega reklamacji w ramach udzielanej przez nas 5-letniej gwarancji na montaż. Nasz dział techniczny pozostaje z Panem w stałym kontakcie, dzięki czemu jesteśmy pewni, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemu, a przede wszystkim naprawimy szkodę. Dziękujemy za krytyczne uwagi związane z montażem. Są one dla nas szczególnie cenne, ponieważ jakość i zadowolenie klientów są naszym priorytetem.