Fotowoltaika Solgen 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 3.9 (ilość ocen: 11)

Ocena: 3.9
(ilość ocen: 11)

Solgen to kolejna firma, której podstawą działalności jest projektowanie i montowanie instalacji OZE, przy czym specjalizuje się ona w fotowoltaice. Na swoim koncie przedsiębiorstwo ma około 700 instalacji solarnych, o łącznej mocy ponad 6 MWp. To efekt pracy 20-osobowego zespołu wykwalifikowanych i doświadczonych montażystów oraz doradców. Czym Solgen fotowoltaika wyróżnia się wśród konkurencji?

Solgen fotowoltaika – dla domu, rolnika, firmy i nie tylko

Jako silną stronę firmy z pewnością można wskazać fakt, że Solgen to oficjalny partner wielu wiodących marek podzespołów fotowoltaicznych, takich jak Huawei, Fronius, Jinko (panele te weszły do naszego rankingu paneli fotowoltaicznych).

Docenić należy też kompleksowe wsparcie klienta na każdym etapie inwestycji oraz pełne zaangażowanie pracowników w realizowany projekt. Cechy te sprawiają, że z usług firmy chętnie korzystają przede wszystkim:

 • różnego rodzaju przedsiębiorstwa – firma Solgen ma praktykę we wdrażaniu większej, bardziej wymagającej fotowoltaiki dla firm. Największa, zrealizowana przez Solgen instalacja miała aż 900 kW mocy.
 • rolnicy – zużycie energii w gospodarstwach rolnych może być bardzo zróżnicowane, w zależności od profilu działalności czy zastosowanych rozwiązań technicznych – projekt fotowoltaiki dla rolnika wymaga więc odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. W Solgen fotowoltaika wdrażana jest przez wyszkoloną załogę (m.in. absolwentów AGH), co zapewnia odpowiednio skomponowanie i zamontowanie instalacji.
 • osoby fizyczne – podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych firm fotowoltaicznych, w Solgen znaczną część realizacji stanowi właśnie fotowoltaika dla domu.

W Solgen fotowoltaika instalowana jest głównie na terenie województwa małopolskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Działalność jest jednak rozszerzana o kolejne obszary.


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź ofertę fotowoltaiki


Solgen fotowoltaika – ceny instalacji

Jeśli chodzi o cenę fotowoltaiki Solgen, to podobnie jak w przypadku konkurencji, stawki uzależnione są od różnych czynników. Największy wpływ na koszt fotowoltaiki Solgen ma:

 • rodzaj użytych podzespołów – firma komponuje instalacje w oparciu o podzespoły różnych marek – m.in. panele Jinko, Suntech, Phono Solar czy Sunport oraz falowniki SMA< Huawei, SolarEdge czy Fronius. Ich ceny mogą odmienne w zależności od mocy, technologii czy cech użytkowych.
 • miejsce montażu – koszt przedsięwzięcia zależy też od tego, gdzie trafi instalacja. Dla przykładu, ze względu na bardziej wymagający montaż, fotowoltaika na gruncie zwykle jest droższa od fotowoltaiki na dachu. Jednak nawet instalacja dachowa może występować w różnych wariantach cenowych, uzależnionych od rodzaju pokrycia.
 • charakterystyka projektu – im bardziej wymagające miejsce montażu (przykładem może być nietypowy dach wyposażony w wiele okien czy tzw. jaskółek), tym cena przedsięwzięcia może być wyższa.

Przejdźmy teraz do konkretnych danych na temat kosztów fotowoltaiki Solgen. Jak plasują się one wśród rynkowych stawek?
Całkowita cena z montażem
Miejsce 3 kWp 5 kWp 8 kWp 10 kWp
Dachówka ok. 18.300 – 20.300 zł ok. 25.900 – 26.800 zł ok. 35.500 – 37.800 zł ok. 41.700 – 43.700 zł
Blachodachówka ok. 17.900 – 20.000 zł ok. 25.200 – 26.100 zł ok. 34.500 – 36.400 zł ok. 40.400 – 42.000 zł
Blacha trapezowa ok. 16.600 – 18.700 zł ok. 23.100 – 23.900 zł ok. 31.300 – 33.300 zł ok. 36.400 – 38.200 zł
Dach płaski ok. 18.800 – 20.700 zł ok. 26.600 – 27.400 zł ok. 36.600 – 38.400 zł ok. 43.000 zł – 44.400 zł
Grunt na dwóch podporach ok. 19.300 – 21.300 zł ok. 27.400 zł – 28.300 zł ok. 37.700 – 39.700 zł ok. 44.400 – 45.900 zł

Przeciętne, orientacyjne koszty fotowoltaiki Solgen w przeliczeniu na 1 kWp wynoszą od ok. 3.730 do ok. 6.150 zł. Biorąc pod uwagę stawki rynkowe, które wahają się w granicach od ok. 4.500 do 6.500 zł za 1 kWp, oferta prezentuje się zatem ciekawie.

Pamiętajcie jednak, że są to wyłącznie szacunkowe dane – ostateczny cena inwestycji będzie uzależniona od indywidualnego projektu.

Finansowanie fotowoltaiki Solgen – Twoje opcje

Choć własna elektrownia słoneczna to pod różnymi względami korzystne rozwiązanie, wciąż stanowi stosunkowo kosztowne przedsięwzięcie. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich potencjalnych klientów, firma Solgen przygotowała kilka opcji finansowych, które z pewnością ułatwią wdrożenie inwestycji.

Warto podkreślić, że firma Solgen posiada status pośrednika kredytowego i w tym zakresie figuruje w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego. Za swoje wsparcie w kwestii finansowania nie pobiera jednak żadnych prowizji i opłat.

W zależności od potencjalnego inwestora dostępne są następujące rozwiązania:

 • kredyt na fotowoltaikę – Solgen współpracuje z kilkoma instytucjami (m.in. z BNP Paribas) w zakresie korzystnych kredytów bankowych, dedykowanych fotowoltaice. Skierowane są one głównie do osób fizycznych, jak również rolników. Wasza zdolność kredytowa może zostać oszacowana od ręki, a firma pomoże Wam dobrać odpowiedni plan kredytowy.
 • leasing na fotowoltaikę – to rozwiązanie przeznaczone jest dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Ofertę leasingu możecie otrzymać od wiodących organizacji finansowych, takich jak np. PKO Leasing czy Santander Consumer Bank. Co istotne, dzięki współpracy tych instytucji z firmą Solgen, cała procedura może zostać uproszczona do minimum.

Decydując się na usługi firmy Solgen możecie też liczyć na wyczerpujące informacje na temat dostępnych form i warunków dofinansowania do fotowoltaiki 2020, a także różnego rodzaju promocje – np. bon na rozbudowę instalacji.

Solgen – fotowoltaika krok po kroku. Jak wygląda procedura?

Zastanawiacie się, w jaki sposób można skorzystać z oferty fotowoltaiki w Solgen? Cały proces wygląda bardzo podobnie jak u konkurencji i sprowadza się do kilku, prostych kroków.

 1. Kontakt telefoniczny

Na tym etapie przeprowadzany jest wywiad telefoniczny, podczas którego specjaliści z firmy Solgen uzyskują podstawowe informacje na temat do wymagań klienta i warunków montażu. Możecie zostać zapytani o kwestie takie jak rodzaj pokrycia dachu, kąt nachylenia połaci czy orientacja budynku względem południa.

 1. Oferta wstępna

Na podstawie uzyskanych danych firma przygotuje wyjściową ofertę, dzięki której będziecie mogli zorientować się w kwestii warunków współpracy. Pamiętajcie jednak, że na dalszych etapach inwestycji może ona ulec modyfikacji.

 1. Potwierdzenie warunków i podpisanie umowy

Przed podpisaniem umowy przeprowadza się jeszcze wizję lokalną, której celem jest ostateczne potwierdzenie warunków realizacji przedsięwzięcia. To na tym etapie ustala się też m.in. kwestie finansowania.

 1. Montaż i zgłoszenie instalacji

Instalacja fotowoltaiki, w zależności od indywidualnych uwarunkowań projektu może potrwać od jego do kilku dni roboczych. Po zakończeniu prac montażowych, firma Solgen pomoże Wam w formalnościach związanych ze zgłoszeniem instalacji do OSD i jej uruchomieniem.

 1. Rozliczenie z klientem

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika Solgen – zalety, wady

Co jest mocną stroną firmy, a nad czym warto byłoby popracować?

Zalety fotowoltaiki w Solgen

Szeroki wybór wysokiej klasy urządzeń
Doświadczony, przeszkolony zespół
Różne formy finansowania
Oferta atrakcyjna cenowo
Możliwość skorzystania z promocji
Wsparcie dla klienta na każdym etapie realizacji
Indywidualne podejście do inwestora

Wady fotowoltaiki w Solgen

Zlecenia realizowane są głównie na obszarze kilku województw

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz