Fotowoltaika Stilo Energy 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 3.7 (ilość ocen: 64)

Ocena: 3.7
(ilość ocen: 64)

Stilo Energy to firma działająca w branży energetycznej już od kilkunastu lat. Kluczem do jej sukcesu jest innowacyjna oferta fotowoltaiki opartej na tzw. mikrofalownikach. Na czym polega to rozwiązanie? Dla kogo może okazać się przydatne? Sprawdź szczegóły fotowoltaiki w Stilo Energy.

Stilo Energy – fotowoltaika oparta na mikroinwerterach

Stilo Energy, jako jedna z niewielu firm fotowoltaicznych, oferuje swoim klientom instalacje fotowoltaiczne oparte na mikroinwerterach (mikrofalownikach) podłączonych bezpośrednio do panelu fotowoltaicznego. W przypadku takiego rozwiązania, cały proces zmiany energii świetlnej w energię elektryczną odbywa przy module. Stamtąd też wytworzony prąd przesyłany jest wprost do sieci. Co daje ta technologia?

Mikroinwertery zapewniają przede wszystkim maksymalną wydajność każdego modułu, bez względu na warunki. Dzięki zastosowaniu mikrofalowników, panele pracujące z pełną mocą, nie są ograniczane przez te działające gorzej (np. przez te będące w cieniu lub zabrudzone).

Fotowoltaika Stilo Energy oparta na mikrofalownikach to opcja, która sprawdzi się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie występują wymagające warunki montażu – np. w przypadku dachów o skomplikowanej budowie czy w miejscach, gdzie pojawiają się czasowe zacienienia.


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź ofertę fotowoltaiki


Dla kogo jest oferta fotowoltaiki w Stilo Energy?

Stilo Energy posiada ogromne doświadczenie w montażu, szczególnie mikroinstalacji, czyli fotowoltaiki o mocy do 50 kWp. Firma zrealizowała już kilkaset tego typu przedsięwzięć. Zatem kto najwięcej może zyskać na tej ofercie?

Gospodarstwa domowe – do tej pory to właśnie fotowoltaika dla domu miała największy wpływ na boom w branży energetyki słonecznej. Osoby fizyczne, dzięki właściwie dobranej instalacji mogą ograniczyć rachunki za prąd nawet o 80-90%. Sporą zachętą dla tej grupy są również rządowe projekty wspierające rozwój fotowoltaiki – np. dofinansowanie “Mój prąd”. Warto nadmienić, że Stilo Energy jest oficjalnym partnerem tego programu.

Rolnicy – którzy mogą zyskać również dzięki tzw. uldze inwestycyjnej, o której więcej dowiesz się z naszego artykułu „Fotowoltaika dla rolnika„.

Firmy – w szczególności te, zainteresowane czerpaniem korzyści z net-meteringu, a zatem planujące montaż instalacji o mocy nieprzekraczającej 50 kWp. Obecnie, przedsiębiorcy stanowią ok. 25% klientów Stilo Energy.

To jednak nie jedne podmioty zainteresowane rozwiązaniami oferowanymi przez firmę. Według Stilo Energy coraz większe triumfy święci także fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, dzięki której możliwe jest obniżenie opłat za wspólnie zużytą energię elektryczną.

Stilo Energy – cena instalacji fotowoltaicznej

Przejdźmy teraz do kosztów fotowoltaiki w Stilo Energy. Jakich wydatków można się spodziewać? I od czego będą one zależeć?

Zacznijmy od czynników, które mają wpływ na ceny instalacji fotowoltaicznej od Stilo Energy. Podobnie, jak w przypadku innych firm fotowoltaicznych, będą to m.in.

 • miejsce montażu (na dachu, na gruncie),
 • wielkość instalacji,
 • wykorzystywane urządzenia (stosowanie mikroinwerterów może być droższe używanie tradycyjnych falowników).

Zatem o jakich kosztach mowa, w przypadku Stilo Energy? Oto orientacyjne ceny dla różnych instalacji.

Moc 3 KW 6 KW 8 KW 10 KW
Miejsce instalacji Dach skośny Dach skośny Dach skośny Dach skośny
Cena brutto za 1 KW ok. 6.801 zł ok. 5.544 zł ok. 5.419 zł ok. 4.966 zł
Razem brutto z montażem
(8% VAT)
ok. 20.405 zł ok. 33.264 zł ok. 44.355 zł ok. 49.660 zł

Uwaga! Powyższe dane prezentują dane szacunkowe. Ostateczny koszt przedsięwzięcia uzależniony jest od indywidualnego projektu instalacji.

W Stilo Energy ceny są zatem nieco wyższe niż w przypadku chociażby fotowoltaiki w Hewalex, jednak w zamian zyskuje się innowacyjne rozwiązania oparte o wspomniane już mikroinwertery.

Fotowoltaika w Stilo Energy również na kredyt i w leasingu

Bez względu na długofalowe korzyści wynikające z fotowoltaiki, inwestycja w tego typu technologie wciąż związana jest ze sporymi wydatkami wstępnymi. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Stilo Energy uwzględniła kilka form finansowania instalacji. Inwestorzy, przedsięwzięcie mogą więc pokryć za pomocą:

własnych środków wspieranych przez rządowe programy rozwoju fotowoltaiki,

kredytu na fotowoltaikę – pozyskanego samodzielnie przez klienta lub otrzymanego z pomocą firmy Stilo Energy, która współpracuje w tym zakresie z kilkoma bankami, m.in. z Alior Bankiem,

leasingu fotowoltaiki – przy czym opcja ta skierowana jest do klienta biznesowego. Rata leasingu często sięga przeciętnej wysokości rachunku za prąd, dlatego inwestor nie odczuwa dodatkowego obciążenia. Po spłacie leasingu fotowoltaika zaczyna produkować energię za darmo.

Jak wygląda instalacja fotowoltaiki w Stilo Energy?

Proces wdrożenia instalacji fotowoltaicznej przez Stilo Energy, jest zbliżony do procedur stosowanych przez inne firmy fotowoltaiczne i składa się z kilku, prostych etapów.

 1. Kontakt z firmą – pierwszym krokiem jest skontaktowanie się inwestora z firmą, w celu podania wstępnych danych na temat przewidywanej instalacji. Przydatne będą dane m.in. na temat miesięcznych lub rocznych rachunków za prąd czy usytuowanie dachu (lub innego miejsca montażu) względem południa.
 2. Właściwy projekt instalacji – pod dokonaniu audytu energetycznego i ustaleniu możliwości instalacyjnych, następnym krokiem jest przygotowanie projektu uwzględniającego potrzeby klienta i możliwości montażowe.
 3. Akceptacja warunków – jeśli klient zaakceptuje warunki instalacji, następuje podpisanie umowy.
 4. Montaż – po dopełnieniu formalności można przystąpić do montażu fotowoltaiki we wcześniej ustalonej lokalizacji. Zwykle zajmuje to od jednego do kilku dni roboczych, w zależności od wielkości instalacji czy warunków zabudowy.
 5. Końcowe formalności – Stilo Energy wspiera swoich klientów m.in. w zgłoszeniu instalacji do operatora energetycznego czy uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki 2020.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika w Stilo Energy – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Stilo Energy

Wykorzystanie mikroinwerterów
Doświadczony, zespół instalatorów
Pomoc w uzyskaniu dopłat do fotowoltaiki
Wysokowydajne podzespoły
Dogodne formy finansowania inwestycji
Obsługa zleceń na terenie całego kraju
25 lat gwarancji na efektywność paneli i 12 lat na falownik
Indywidualne podejście
Możliwość wstępnego oszacowania kosztów bez zobowiązań

Wady fotowoltaiki Stilo Energy

Wyższe niż przeciętnie koszty realizacji
Sporadyczne opóźnienia

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

 1. zastanawiam się nad tą firmą, bo mają fajne panele. znajomy z pracy polecał, ale on lubi koloryzować, więc bym chciał poznać inne opinie o stilo energy

 2. ja zdecydowalam sie na Stilo Energy opinie byly dobre i warunki tez mi odpowiadaly dostalam super panele i od konca zeszlego roku juz mi dzialaja polecam

  • Jesteśmy na etapie dokladnego czytania umowy i warunków gwarancji. Wszystkim to polecam przed podpisaniem umowy, ponieważ nic się nie zgada z tym co pierwotnie obiecywał handlowiec. Wczytajcie się dokladnie i w warunki techniczne i umowę i gwarancję. Masa rzeczy które się nie zgadzają. Polecam rozwagę i głębokie zastanowienie. Na razie nie polecam!!!!!

  • Nie polecam tej firmy. Przy ich montażu gwarantowane uszkodzenia dachu. Nie wiem jeszcze jak ta firma naprawi szkody na moim dachu, ale będę dalej informować.Myślę, że zarządzający powinni rozliczyć kilku tzw.opiekunów logistycznych odpowiedzialnych za jakość wykonywanych usług.

 3. Posiadam panele od Stilo podłączone do sieci od ok. miesiąca.
  Montaż oceniam wysoko. Ekipa (warszawska) była profesjonalna i uporała się z instalacją 6,4 kWp na dachu skośnym ceramicznym w jeden dzień. Podczas montażu nie żałowali żadnych materiałów pomocniczych (grube, specjalne do PV kable, peszle, podwójne uziemienie wbijane do ziemi tak długo, aż rezystencja spadła grubo poniżej 10 Ohm). Jedyne o czym zapomnieli (prace zakończone zostały ok. godz. 19) to usunięcie z rynien resztek pokruszonych dachówek.
  Ponieważ instalację mam w układzie wschód-zachód, 33-procentowe przewymiarowanie mocy paneli w stosunku do mikrofalowników uważam za właściwe (panele 4x400W, falownik 1200W). Dzięki temu produkcja rozpoczyna się latem ok. 5:30 a kończy po 19. W godzinie szczytowej (ok. 13) max. moc na panelach dochodziła do 295 W (lipiec), więc póki co strat spowodowanych brakiem mocy falownika nie było. Pewnie w maju, najlepszym miesiącu dla PV, może się pojawić. Dołożenie kolejnych paneli (najlepiej wielokrotność 4 szt) to tylko wyzwanie montażowe – brak falownika centralnego pozwala zwiększać moc instalacji do ograniczeń powierzchni na dachu.
  Zgłoszenie instalacji do Energetyki odbyło się dopiero po 12 dniach kalendarzowych od jej wykonania. Proponuję rozważyć zrobienie tego osobiście – będzie szybciej.
  Aplikacja dostępna przez przeglądarkę jest, w porównaniu np. z aplikacją f-my SolarEdge, trochę siermiężna. Niby dostarcza wszystkich informacji, ale ta od SolerEdge jest o wiele lepsza. Nieco lepiej wygląda aplikacja na telefon.

  Ogólnie wystawiam ocenę 4 na 5. Zanim wybrałem Stilo wykonałem 4 spotkania z PH innych firm (wszyscy pozostali oferowali falowniki zbiorcze). Ja w kotłowni nie mam nic na ścianie poza małą skrzyneczką z wyłącznikiem głównym i bezpiecznikiem przepięciowym).

 4. Czas montażu przy dachu kopertowym , dachówka ceramiczna ,bardzo skomplikowanym, niecałe 2 doby.
  Projekt i wszystkie sprawy logistyczne oceniam bardzo dobrze.
  Prace wykonywane w bardzo dobrym tempie, ale z rozwagą, pomysłowością, entuzjazmem, oraz uzasadnionym profesjonalizmem.
  Brak niezrozumiałości i odstępstw od projektu ustalonego z doradcą ds sprzedaży, czyli osobą pierwszego kontaktu nb bardzo inteligentną i kulturalną.
  W zasadzie nie ma do czego się przyczepić.
  Polecam!!!

Dodaj komentarz