Fotowoltaika Stilo Energy 2021 – opinie i recenzja

Przykładowa fotowoltaika Stilo Energy.

Stilo Energy to firma działająca w branży energetycznej już od kilkunastu lat. Kluczem do jej sukcesu jest innowacyjna oferta fotowoltaiki opartej na tzw. mikrofalownikach. Na czym polega to rozwiązanie? Dla kogo może okazać się przydatne? Sprawdź szczegóły fotowoltaiki w Stilo Energy.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Stilo Energy – fotowoltaika oparta na mikroinwerterach

Stilo Energy, jako jedna z niewielu firm fotowoltaicznych, oferuje swoim klientom instalacje fotowoltaiczne oparte na mikroinwerterach (mikrofalownikach) podłączonych bezpośrednio do panelu fotowoltaicznego. W przypadku takiego rozwiązania, cały proces zmiany energii świetlnej w energię elektryczną odbywa przy module. Stamtąd też wytworzony prąd przesyłany jest wprost do sieci. Co daje ta technologia?

Mikroinwertery zapewniają przede wszystkim maksymalną wydajność każdego modułu, bez względu na warunki. Dzięki zastosowaniu mikrofalowników, panele pracujące z pełną mocą, nie są ograniczane przez te działające gorzej (np. przez te będące w cieniu lub zabrudzone).

Fotowoltaika Stilo Energy oparta na mikrofalownikach to opcja, która sprawdzi się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie występują wymagające warunki montażu – np. w przypadku dachów o skomplikowanej budowie czy w miejscach, gdzie pojawiają się czasowe zacienienia.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Dla kogo jest oferta fotowoltaiki w Stilo Energy?

Stilo Energy posiada ogromne doświadczenie w montażu, szczególnie mikroinstalacji, czyli fotowoltaiki o mocy do 50 kWp. Firma zrealizowała już kilkaset tego typu przedsięwzięć. Zatem kto najwięcej może zyskać na tej ofercie?

Gospodarstwa domowe – do tej pory to właśnie fotowoltaika dla domu miała największy wpływ na boom w branży energetyki słonecznej. Osoby fizyczne, dzięki właściwie dobranej instalacji mogą ograniczyć rachunki za prąd nawet o 80-90%. Sporą zachętą dla tej grupy są również rządowe projekty wspierające rozwój fotowoltaiki – np. dofinansowanie “Mój prąd”. Warto nadmienić, że Stilo Energy jest oficjalnym partnerem tego programu.

Rolnicy – którzy mogą zyskać również dzięki tzw. uldze inwestycyjnej, o której więcej dowiesz się z naszego artykułu “Fotowoltaika dla rolnika“.

Firmy – w szczególności te, zainteresowane czerpaniem korzyści z net-meteringu, a zatem planujące montaż instalacji o mocy nieprzekraczającej 50 kWp. Obecnie, przedsiębiorcy stanowią ok. 25% klientów Stilo Energy.

To jednak nie jedne podmioty zainteresowane rozwiązaniami oferowanymi przez firmę. Według Stilo Energy coraz większe triumfy święci także fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, dzięki której możliwe jest obniżenie opłat za wspólnie zużytą energię elektryczną.

Stilo Energy – cena instalacji fotowoltaicznej

Przejdźmy teraz do kosztów fotowoltaiki w Stilo Energy. Jakich wydatków można się spodziewać? I od czego będą one zależeć?

Zacznijmy od czynników, które mają wpływ na ceny instalacji fotowoltaicznej od Stilo Energy. Podobnie, jak w przypadku innych firm fotowoltaicznych, będą to m.in.

  • miejsce montażu (na dachu, na gruncie),
  • wielkość instalacji,
  • wykorzystywane urządzenia (stosowanie mikroinwerterów może być droższe używanie tradycyjnych falowników).

Zatem o jakich kosztach mowa, w przypadku Stilo Energy? Oto orientacyjne ceny dla różnych instalacji.

Moc 3 KW 6 KW 8 KW 10 KW
Miejsce instalacji Dach skośny Dach skośny Dach skośny Dach skośny
Cena brutto za 1 KW ok. 6.801 zł ok. 5.544 zł ok. 5.419 zł ok. 4.966 zł
Razem brutto z montażem
(8% VAT)
ok. 20.405 zł ok. 33.264 zł ok. 44.355 zł ok. 49.660 zł

Uwaga! Powyższe dane prezentują dane szacunkowe. Ostateczny koszt przedsięwzięcia uzależniony jest od indywidualnego projektu instalacji.

W Stilo Energy ceny są zatem nieco wyższe niż w przypadku chociażby fotowoltaiki w Hewalex, jednak w zamian zyskuje się innowacyjne rozwiązania oparte o wspomniane już mikroinwertery.

Fotowoltaika w Stilo Energy również na kredyt i w leasingu

Bez względu na długofalowe korzyści wynikające z fotowoltaiki, inwestycja w tego typu technologie wciąż związana jest ze sporymi wydatkami wstępnymi. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Stilo Energy uwzględniła kilka form finansowania instalacji. Inwestorzy, przedsięwzięcie mogą więc pokryć za pomocą:

własnych środków wspieranych przez rządowe programy rozwoju fotowoltaiki,

kredytu na fotowoltaikę – pozyskanego samodzielnie przez klienta lub otrzymanego z pomocą firmy Stilo Energy, która współpracuje w tym zakresie z kilkoma bankami, m.in. z Alior Bankiem,

leasingu fotowoltaiki – przy czym opcja ta skierowana jest do klienta biznesowego. Rata leasingu często sięga przeciętnej wysokości rachunku za prąd, dlatego inwestor nie odczuwa dodatkowego obciążenia. Po spłacie leasingu fotowoltaika zaczyna produkować energię za darmo.

Jak wygląda instalacja fotowoltaiki w Stilo Energy?

Proces wdrożenia instalacji fotowoltaicznej przez Stilo Energy, jest zbliżony do procedur stosowanych przez inne firmy fotowoltaiczne i składa się z kilku, prostych etapów.

  1. Kontakt z firmą – pierwszym krokiem jest skontaktowanie się inwestora z firmą, w celu podania wstępnych danych na temat przewidywanej instalacji. Przydatne będą dane m.in. na temat miesięcznych lub rocznych rachunków za prąd czy usytuowanie dachu (lub innego miejsca montażu) względem południa.
  2. Właściwy projekt instalacji – pod dokonaniu audytu energetycznego i ustaleniu możliwości instalacyjnych, następnym krokiem jest przygotowanie projektu uwzględniającego potrzeby klienta i możliwości montażowe.
  3. Akceptacja warunków – jeśli klient zaakceptuje warunki instalacji, następuje podpisanie umowy.
  4. Montaż – po dopełnieniu formalności można przystąpić do montażu fotowoltaiki we wcześniej ustalonej lokalizacji. Zwykle zajmuje to od jednego do kilku dni roboczych, w zależności od wielkości instalacji czy warunków zabudowy.
  5. Końcowe formalności – Stilo Energy wspiera swoich klientów m.in. w zgłoszeniu instalacji do operatora energetycznego czy uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki 2021.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w Stilo Energy – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Stilo Energy

Wykorzystanie mikroinwerterów
Doświadczony, zespół instalatorów
Pomoc w uzyskaniu dopłat do fotowoltaiki
Wysokowydajne podzespoły
Dogodne formy finansowania inwestycji
Obsługa zleceń na terenie całego kraju
25 lat gwarancji na efektywność paneli i 12 lat na falownik
Indywidualne podejście
Możliwość wstępnego oszacowania kosztów bez zobowiązań

Wady fotowoltaiki Stilo Energy

Wyższe niż przeciętnie koszty realizacji
Sporadyczne opóźnienia

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Fotowoltaika Stilo Energy to oferta dla osób, którym zależy przede wszystkim na wysokiej wydajności. Zastosowanie mikrofalowników sprawdzi się w przypadku tych klientów, którzy nie dysponują zbyt dużą przestrzenią do montażu instalacji lub w przypadku obszarów o częściowym zacienieniu lub skomplikowanej budowie. Instalacja oparta na mikroinwerterach to jednak przedsięwzięcie wiążące się z kosztami wyższymi niż przeciętnie. Mimo to, dla wielu zdecydowanym plusem będzie łatwy dostęp do informacji na temat szacunkowych kosztów inwestycji. Na podkreślenie zasługuje też możliwość skorzystania z różnych form finansowania (m.in. leasing, kredyt) oraz długie okresy gwarancji na zastosowane podzespoły (25 lat na panele i 12 lat na falownik). Jest to zatem jedna z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Jeśli chcesz poznać alternatywy, sprawdź nasz ranking firm fotowoltaicznych.
4.7
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz
guest
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
23 marca 2021 16:49

Witam, jak sprawdza się firma na Podkarpaciu ?

Michał
Michał
10 marca 2021 12:17

Instalacja zamontowana w okolicach trójmiasta w połowie 2020r.
Instalacja szybko i sprawnie aczkolwiek wiele “improwizacji” na miejscu w trakcie montażu.
Dokumenty również szybko bez zbędnej zwłoki.
Niestety zadowolenie minęło po tym jak się zorientowałem, że nie do końca dobrze działa system monitorujący. Obsługa serwisowa fatalna. Gdyby przed instalacją ktoś pomyślał gdzie zamontować komponenty monitorujące to może problemu by nie było.
Generalnie nie polecam.

Aneta
Aneta
8 marca 2021 08:04

Czy ktoś korzystał w Kraków ,- okolice? Bardzo proszę o opinie

Piotr
Piotr
8 stycznia 2021 11:08

Umowę podpisaliśmy w czerwcu, panele założone, ekipa ok, posprzątane, panele działają. Do dnia dzisiejszego, czyli ok 7 miesięcy nie mogę doczekać się dokumentów z poprawnymi danymi co za tym idzie, nie otrzymaliśmydotacji z funduszu mój prąd(-5tyś). Po 6 miesiącach dostałem aplikacje, która i tak nie działa. MASAKRA NIE FIRMA. NIE POLECAM!!!

Klient
Klient
12 grudnia 2020 11:25

Najgorsza firma w tej branży, nie polecam nikomu!!! Jeśli decydujecie się na montaż fotowoltaiki weźcie każdą tylko nie tą firmę. Firma zatrudnia niekompetentnych pracowników, którzy chyba metoda chybił trafił dobierają moc paneli do potrzeb klienta. Kiedy pojawia się problem umywają od wszystkiego ręce, zasłaniają się umowa i nie biorą pod uwagę żadnych argumentów, twierdząc że z ich strony wszystko jest ok i to wina klienta. Porazka, a nie FIRMA. Zapomniałam dodać, że wciskają ludziom stare panele, które produkują tyle co kot napłakał!!!!! Zainwestowałam w instalację od nich ponad 30000, a żeby miały one jakaś rację bytu musiałam dolozyc paneli za ponad 40000!!!

Maciej z gm. Żabia Wola
Maciej z gm. Żabia Wola
26 listopada 2020 11:39

mazowieckie (jak sie okazuje w zależności od regionu bywa róznie) okolice Zabiej Woli
dach skośny, ok 44 st. Ale w nietypowej technologii. Bo dachówka połozona jest na styropian nakrokwiowy który jest dodatkową izolacją poddasza. (z firmy Thermodom) Technologia bez deskowania, łat i kontrłat, foli itp. Ale styropian ma ok 17cm grubości. Wstępnie Stilo odrzuciło mozliwość instalacji na dachu. Po konsultacjach z producentem który przewidział mozliwość instalacji na dachu – moich i Stilo, podjęto decyzję na TAK.Przyjechała ponoć najlepsza ekipa z Mazowsza. Pełny profesjonalizm, na każdym etapie proponowali rozwiązania najbardziej optymalne.Lepsze ! niż we wstępnym projekcie.Po montażu dla mnie duza satysfakcja- przy wypełnianiu dokumentów pozycja Uwagi instalatora została wykreślona. Bo… było idealnie. Co podobno rzadko sie dzieje, a w przypadku mojej ekipy co najmniej od miesiaca. Dla mnie to duża satysfakcja – bo potwierdza słuszność wybranych technologii i wysoką jakość wykonawstwa ekip pracujących przy budowie budynku. Dom ma ponad 5 lat.
Instalacja działa od ok 2 tyg, tj od czasu wymiany licznika na dwukierunkowy. Licznik wymieniono po ok 2,5 tyg od zarejestrowania zgłoszenia w Żyrardowie.
Generalnie moja ocena na 5 z +.
Polecam. Stilo i przedstawiciela bo z nim mieliśmy znakomity kontakt.
I żeby nie było – trochę przedstawiciela „przeczołgaliśmy” i „poznęcaliśmy” się nad nim.
Był to efekt opinii z np pomorskiego.
Dlatego tym bardziej mamy słowa uznania dla profesjonalizmu firmy i przedstawiciela.

Krzysztof
Krzysztof
12 listopada 2020 12:46

Zdecydowanie nie polecam, od końca września mam zainstalowane przez nich panele które nie działają. Reklamowałem już wszędzie ale tylko mówią że ktoś przyjedzie a od półtora miesiąca nikt się nie zjawił, dzwonię tam kilka razy w tygodniu i ciągle słyszę to samo że ktoś przyjedzie, KATASTROFA, Odradzam wszystkim i przestrzegam przed tą firmą.

Robert
Robert
9 listopada 2020 17:06

Posiadam instalacje 3,4kw założona maj 2020 i jestem bardzo zadowolony wielkopolska pila

Malgorzata
Malgorzata
20 października 2020 12:28

Witam wszystkich,wszyscy zachwalają ,ale chciałabym poznać opinie chociaż jedną z wielkopolski,

Maciej
Maciej
7 października 2020 14:09

Czas montażu przy dachu kopertowym , dachówka ceramiczna ,bardzo skomplikowanym, niecałe 2 doby.
Projekt i wszystkie sprawy logistyczne oceniam bardzo dobrze.
Prace wykonywane w bardzo dobrym tempie, ale z rozwagą, pomysłowością, entuzjazmem, oraz uzasadnionym profesjonalizmem.
Brak niezrozumiałości i odstępstw od projektu ustalonego z doradcą ds sprzedaży, czyli osobą pierwszego kontaktu nb bardzo inteligentną i kulturalną.
W zasadzie nie ma do czego się przyczepić.
Polecam!!!

Dariusz
Dariusz
2 września 2020 13:58

Posiadam panele od Stilo podłączone do sieci od ok. miesiąca.
Montaż oceniam wysoko. Ekipa (warszawska) była profesjonalna i uporała się z instalacją 6,4 kWp na dachu skośnym ceramicznym w jeden dzień. Podczas montażu nie żałowali żadnych materiałów pomocniczych (grube, specjalne do PV kable, peszle, podwójne uziemienie wbijane do ziemi tak długo, aż rezystencja spadła grubo poniżej 10 Ohm). Jedyne o czym zapomnieli (prace zakończone zostały ok. godz. 19) to usunięcie z rynien resztek pokruszonych dachówek.
Ponieważ instalację mam w układzie wschód-zachód, 33-procentowe przewymiarowanie mocy paneli w stosunku do mikrofalowników uważam za właściwe (panele 4x400W, falownik 1200W). Dzięki temu produkcja rozpoczyna się latem ok. 5:30 a kończy po 19. W godzinie szczytowej (ok. 13) max. moc na panelach dochodziła do 295 W (lipiec), więc póki co strat spowodowanych brakiem mocy falownika nie było. Pewnie w maju, najlepszym miesiącu dla PV, może się pojawić. Dołożenie kolejnych paneli (najlepiej wielokrotność 4 szt) to tylko wyzwanie montażowe – brak falownika centralnego pozwala zwiększać moc instalacji do ograniczeń powierzchni na dachu.
Zgłoszenie instalacji do Energetyki odbyło się dopiero po 12 dniach kalendarzowych od jej wykonania. Proponuję rozważyć zrobienie tego osobiście – będzie szybciej.
Aplikacja dostępna przez przeglądarkę jest, w porównaniu np. z aplikacją f-my SolarEdge, trochę siermiężna. Niby dostarcza wszystkich informacji, ale ta od SolerEdge jest o wiele lepsza. Nieco lepiej wygląda aplikacja na telefon.
Ogólnie wystawiam ocenę 4 na 5. Zanim wybrałem Stilo wykonałem 4 spotkania z PH innych firm (wszyscy pozostali oferowali falowniki zbiorcze). Ja w kotłowni nie mam nic na ścianie poza małą skrzyneczką z wyłącznikiem głównym i bezpiecznikiem przepięciowym).

Arek
Arek
8 września 2020 21:07
Odpowiedz do:  Dariusz

Też mam Stilo – przewymiarowanie 30% to farsa – reklamuje usługę, firmy nie polecam, są lepsze lokalne które nie olewają klienta

Małgorzata
Małgorzata
28 września 2020 15:41
Odpowiedz do:  Arek

Też podpisałam umowę 18 sierpnia,ale do tej pory nie ma odpowiedzi,nie wiem co się dzieje

WIKI
WIKI
25 września 2020 18:44
Odpowiedz do:  Dariusz

Nie polecam tej firmy. Przy ich montażu gwarantowane uszkodzenia dachu. Nie wiem jeszcze jak ta firma naprawi szkody na moim dachu, ale będę dalej informować.Myślę, że zarządzający powinni rozliczyć kilku tzw.opiekunów logistycznych odpowiedzialnych za jakość wykonywanych usług.

Dariusz
Dariusz
10 lipca 2020 15:31

Mam zamiar skorzystać z ich oferty. Czy ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia?

Jacek
Jacek
29 sierpnia 2020 10:41
Odpowiedz do:  Dariusz

Jesteśmy na etapie dokladnego czytania umowy i warunków gwarancji. Wszystkim to polecam przed podpisaniem umowy, ponieważ nic się nie zgada z tym co pierwotnie obiecywał handlowiec. Wczytajcie się dokladnie i w warunki techniczne i umowę i gwarancję. Masa rzeczy które się nie zgadzają. Polecam rozwagę i głębokie zastanowienie. Na razie nie polecam!!!!!

Leon
Leon
2 sierpnia 2020 00:51
Odpowiedz do:  Taeko

wlasnie jestem po montazu i nie jestem zadowlony mialobyc dokladnie a wyszlo niezbytciekawie. Załuje ze skorzystaem panele wadliwe, ekipa nie doswiadczona .

Jan
Jan
6 września 2020 13:57
Odpowiedz do:  Leon

Proszę podać adres. Sprawdzimy, poprawimy.