Fotowoltaika Sun Pro 2021 – opinie i recenzja

Sun Pro to nasza kolejna firma, która zajmuje się obsługą klienta, panelami fotowoltaicznymi i pompami ciepła. Na rynku jest już 8 lat, a na swoim koncie ma setki zrealizowanych inwestycji. Kto może skorzystać z oferty Sun Pro i jakie są jej warunki?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Sun Pro fotowoltaika – dla domu, firmy, rolnictwa i nie tylko

Sun Pro to dynamicznie rozwijająca się firma, która działa na polskim rynku już od 2012 roku. Firma początkowo zajmowała się sprzedażą oraz montażem kolektorów słonecznych (systemów służących do podgrzewania wody), a jej działalność ograniczona była wyłącznie do województwa pomorskiego. Po wejściu w życie ustawy regulującej zasady mikroinstalacji (do 40 kW) odnawialnych źródeł energii, Sun Pro rozpoczęła również działanie w sektorze fotowoltaiki. Obecnie ta gdańska firma świadczy swoje usługi na terenie 8 województw, nieustannie poszerzając swoją kadrę o grono najlepszych specjalistów do spraw OZE.

Systemy fotowoltaiczne Sun Pro projektowane są na dziesięciolecia, w związku z czym składają się one wyłącznie z produktów renomowanych marek. Nad prawidłowym funkcjonowanie instalacji nieustannie czuwa dział techniczny monitorujący parametry zainstalowanych systemów PV. Z tego też powodu Sun Pro plasuje się w pierwszej 5 firm zajmujących się sprzedażą oraz montażem modułów fotowoltaicznych w Polsce. Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania dla domu, firmy i rolnictwa. Dzięki fotowoltaice klienci Sun Pro nie tylko uniezależniają się od wzrostu cen prądu, ale co najważniejsze – dbają o ekologię. Firma Sun Pro zapewnia swoim klientom:

 • bezpłatny audyt techniczny oraz wizualizację instalacji połączoną z ofertą;
 • doradztwo wykwalifikowanego specjalisty, który pomoże dobrać odpowiedni zestaw wraz z komponentami według indywidualnych potrzeb klienta;
 • profesjonalny montaż;
 • pomoc przy wszystkich czynnościach formalno-prawnych przy przyłączaniu instalacji fotowoltaicznej i pozyskiwaniu środków wsparcia z różnych instytucji;
 • ekipy monterskie z ogromnym doświadczeniem, które konstruktywnie rozwiązują wszystkie zaistniałe trudności;
 • stałą opiekę działu technicznego, która nieustannie czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem instalacji wykonanych przez firmę;
 • gwarancję na poszczególne elementy układu (moduły, inwertery czy konstrukcje);
 • partnerskie i bardzo dobre relacje ze swoimi klientami, co sprawia, że firma jest często rekomendowana.

Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Cena fotowoltaiki w firmie Sun Pro

Dzięki własnej elektrowni słonecznej można obniżyć swoje rachunki za prąd do zera i cieszyć się darmową energią przez kolejne kilkadziesiąt lat. Co ważne, w ten sposób zwiększyć można również swoje bezpieczeństwo energetyczne i finansowe oraz stać się wśród znajomych i rodziny prekursorem nowych trendów. Należy wiedzieć, że cena fotowoltaiki uzależniona jest od wielu czynników, w tym od:

 • rozmiaru instalacji – im jest ona większa i bardziej skomplikowana, tym więcej za nią zapłacimy;
  miejsca montażu – wpływ na koszt fotowoltaiki ma także: układ dachu, kąt nachylenia i rodzaj pokrycia. Droższa będzie również fotowoltaika na gruncie, wymagająca zaawansowanego systemu montażowego;
 • elementów i parametrów technicznych – ponieważ każdy komponent (taki jak: panele, inwerter, okablowanie, czy system monitoringu wydajności) dostępny jest w kliku wariantach i o różnych parametrach, co oczywiście ma duży wpływ na ostateczny koszt instalacji fotowoltaicznej;
 • możliwości skorzystania z dofinansowania – obecnie w Polsce funkcjonuje rządowy Mój Prąd (w ramach którego można ubiegać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV) oraz oferty banków, które coraz chętniej przyznają atrakcyjne kredyty na zakup fotowoltaiki.

Niestety, na stronie Sun Pro nie znajdziemy szczegółów dotyczących montażu instalacji fotowoltaicznej. Aby uzyskać wycenę, trzeba osobiście skontaktować się z przedstawicielem firmy lub wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy, znajdujący się w zakładce “Kontakt”. Ile można zaoszczędzić dzięki instalacjom fotowoltaicznym? Otóż dzięki:

 • Sun Pro oferta dla domu – można otrzymać zwrot 18% ceny wartości instalacji i zredukować koszty energii elektrycznej o 85%;
  Sun Pro oferta dla firmy – można zmniejszyć koszty stałe i osiągać zyski roczne rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy zł (możliwość amortyzacji jednorazowej do 100.000 zł);
 • Sun Pro oferta dla rolnictwa – inwestycja może zwrócić się już po 4 latach (przysługuje także ulga w podatku rolnym, można odpisać 25% od ceny instalacji PV przez 15 lat). Po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej można osiągać zyski kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zł rocznie;
 • Sun Pro system abonamentowy – opłata za panele słoneczne i ich instalacji wynosi 0 zł. W momencie, gdy opłaty do firmy wyrównają koszt paneli, to klient przestaje spłacać panele i zaczyna zarabiać.

Finansowanie Sun Pro fotowoltaika

Jednym ze sposobów uniknięcia podwyżek cen prądu, jest budowa własnej elektrowni słonecznej. Inwestowanie w odnawialne źródła energii cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak mimo tego, że w przeciągu ostatnich 10 lat, koszt paneli fotowoltaicznych zmniejszył się o ok. 70%, to i tak, tego typu rozwiązanie nie należy do najtańszych. Firma Sun Pro wspiera jednak swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania na fotowoltaikę. Ponieważ posiada zaplecze biurowo-administracyjne, które nie tylko pomaga szybko i bez komplikacji przejść przez drogę formalno-prawną przy przyłączaniu instalacji, ale również pozyskać środki wsparcia z różnych instytucji.

Sun Pro pomaga i informuje o tym, co należy zrobić, aby móc skorzystać m.in. ze wsparcia w ramach programu “Mój prąd”, którego wysokość wynosi maksymalnie 3.000 zł i obejmuje do 50% kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.

Sun Pro – jak wygląda cała procedura?

Jesteście ciekawi, w jaki sposób możecie skorzystać z oferty fotowoltaiki w Sun Pro? Cała procedura, przebiega w ten sam sposób, jak w przypadku innych firm fotowoltaicznych (sprawdź nasz: ranking firm fotowoltaicznych) i polega na przejściu kilku następujących kroków:

1. Audyt i bezpłatna wizualizacja

Każdy zainteresowany współpracą z firmą Sun Pro na samym początku otrzymuje bezpłatnie audyt techniczny i wizualizację instalacji połączoną z ofertą. Podczas spotkania ze specjalistą do spraw źródeł odnawialnych, można omówić szczegóły dotyczące tego, jakie oszczędności przynieść może zamontowanie instalacji oraz jakie są najkorzystniejsze formy jej dofinansowania (Sun Pro pomaga swoim klientom uzyskać środki wsparcia z różnych instytucji).

2. Umowa i finansowanie

Jeśli zaoferowane przez Sun Pro warunki zainteresują klienta, to kolejnym etapem jest podpisanie umowy oraz wybór najlepszej formy finansowania inwestycji.

3. Montaż i uruchomienie instalacji

Ekipy monterskie Sun Pro wyróżnia wysoka kultura osobista i higiena pracy oraz ogromne doświadczenie uzyskane w ciągu ostatnich kilku lat działalności firmy. Instalacja fotowoltaiki, w zależności od konkretnego projektu, może potrwać od jednego do kilku dni roboczych, a montażyści nawet w trudnej sytuacji konstruktywnie rozwiązują wszystkie zaistniałe problemy, po to by klienci byli zawsze zadowoleni. Po zakończeniu prac dokonuje się uruchomienia instalacji i udziela właścicielowi niezbędnych wyjaśnień. Po zakończeniu prac, instalator dokonuje pierwszego uruchomienia instalacji i udziela klientowi niezbędnych wyjaśnień. Następnie nad prawidłowym funkcjonowaniem instalacji cały czas czuwać będzie dział techniczny monitorujący parametry zainstalowanych systemów PV.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Sun Pro – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Sun Pro

Indywidualne podejście do klienta i wsparcie na każdym etapie realizacji
Pomoc w skorzystaniu z dofinansowania do fotowoltaiki 2021
Najlepszy zespół specjalistów do spraw OZE
Wysoka jakość obsługi
Profesjonalna ekipa montażowa
Wysoka jakość produktów – w ofercie firmy znajdują się tylko systemy fotowoltaiczne składające się z urządzeń renomowanych marek

Wady fotowoltaiki Sun Pro

Mało informacji na temat kosztów całej inwestycji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika wykorzystuje do produkcji prądu ogólnodostępną i darmową energię promieniowania słonecznego, którą można następnie wykorzystać do zasilania urządzeń w gospodarstwach domowych, czy przedsiębiorstwach. Firma Sun Pro przygotowała atrakcyjną ofertę skierowaną zarówno dla domu, jak i firm oraz rolnictwa. Tak samo, jak w przypadku wielu innych firm fotowoltaicznych, Snu Pro nie pobiera od swoich nowych klientów żadnych opłat na etapie przygotowania inwestycji. Darmowa jest: konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą, audyt techniczny i wizualizacja instalacji połączona z ofertą. Klienci mogą także liczyć na pomoc i wsparcie firmy na każdym etapie realizacji inwestycji. Czego jednak brakuje na stronie Sun Pro, to informacji na temat kosztów całego przedsięwzięcia i wygodnego narzędzia, jakim jest kalkulator fotowoltaiczny. Z pewnością pomógłby on w dokonaniu wstępnych obliczeń i podjęciu decyzji.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Emilia
Emilia
31 sierpnia 2021 09:41

Profesjonalizm na każdym etapie. Fachowe doradztwo i pomoc w ” papierkowej robocie”. Ekipa montażowa na 6+, przesympatyczne i kompetentne panie w biurze. POLECAM!

Tomasz
Tomasz
17 kwietnia 2021 22:23

Najlepsze panele na rynku. Mam od trzech lat, zero problemów, fantastyczna wydajność. POLECAM

Krzysztof
Krzysztof
28 marca 2021 11:02

Zamontowali instalację 7,4 kw ,gdzie informowaliśmy przedstawiciela że będziemy chcieli zwiększyć z czasem moc. Zamontowany został falownik 6,0 kw, który w słoneczne dni obcina moc wyprodukowanego prądu do 6 kw. Na wezwanie aby usunęli wadę techniczną i że instalacja jest niezgodna z umową ,radca prawny odpisał, że nie mają sobie nic do zarzucenia . Przedstawiciel firmy nie poinformował nas o tym, iż falownik ograniczy moc instalacji do 6 kw. NIE POLECAM TEJ FIRMY

Piotr i Barbara Ogrodzińscy
Piotr i Barbara Ogrodzińscy
5 stycznia 2021 16:33

Szczerze polecamy firmę Sun Pro. Profesjonalne podejście do klienta. Świetny kontakt z dyrektorem regionalnym, jak i z pozostałymi pracownikami, którzy zawsze służą pomocą. Solidni monterzy, którym zależy na zadowoleniu klienta.

Waldemar
Waldemar
17 grudnia 2020 14:32

Chcąc opisać swoje doświadczenia, musiałbym przepisać pierwsze pięć linijek komentarza pana Szymona. Moja instalacja produkuje o ok.35% mniej prądu niż zakładano. Nie uwzględniono możliwości zacienienia paneli. W moim przypadku powinny być zastosowane optymalizatory, wyłączające tylko zacienione panele (o tym niestety dowiedziałem się dużo za późno i to od innej firmy). Instalacje jedno lub dwuobwodowe (jak w moim przypadku) mogą być stosowane przy całkowitym braku zacienienia gdyż nawet minimalnie zacieniony jeden panel wyłącza cały obwód. Po złożonej reklamacji poinformowano mnie, że sprawą się zajmą i skontaktują się ze mną. Czas mija a nikt nie raczy się ze mną skontaktować. Telefonu do serwisu nikt nie odbiera. Dziwne. Na razie jeszcze spokojnie czekam.:(

Szymon
Szymon
16 grudnia 2020 20:20

Audyt wstępny przeprowadzony po łebkach. Panele na wizualizacji naciepane gdzie popadnie, trzeba było samemu podejść do tematu i rozmieścić w taki sposób, żeby to jakoś wyglądało. Brak jakiejkolwiek informacji o kosztach poszczególnych podzespołów, tylko zbiorcza cena za całość. Po podpisaniu umowy, wymiana falownika na tańszy, bo droższy niby niedostępny. Oczywiście brak zweryfikowania ceny w dół, ale polecam powalczyć.
Co do samego montażu, zero uwag. Fachowcy pełną gębą. Pomimo nietypowego układu, wszystko zamontowane elegancko i zgodnie ze sztuką. Panowie sympatyczni i punktualni. Same panele, trochę różnią się między sobą odcieniem co psuje nieco efekt wizualny. Praca póki co bez zarzutów.

Piotr nie działa pompa ciepła od 3 dnimasz małe dzieci nie zakładaj pompy ciepła bo nie są w stanie ci naprawić usterki brak jakiegokolwiek zainteresowania
Piotr nie działa pompa ciepła od 3 dnimasz małe dzieci nie zakładaj pompy ciepła bo nie są w stanie ci naprawić usterki brak jakiegokolwiek zainteresowania
6 grudnia 2020 02:55

Po półtora miesiąca wystąpiła awaria prawdopodobnie sprężarki w domu jest zimno od 6 dni jest problem usunięciem usterki

Zbigniew
Zbigniew
2 grudnia 2020 22:59

Uwaga firma nie wywiązuje się napraw gwarancyjnych zawartych w umowie
Od dwóch tygodni panele nie produkują energii inie mogę poprosić się o naprawę

Barbara i Dariusz Piaseccy
Barbara i Dariusz Piaseccy
21 października 2020 20:49

Reklamę firmy zauważyliśmy na facebooku Mąż zaprosił specjalistę na konsultacje. Otrzymaliśmy bezpłatny audyt techniczny i wizualizację instalacji połączoną z ofertą.Specjalista do spraw źródeł odnawialnych omówił szczegóły dotyczące tego, jakie oszczędności przyniesie nam zamontowanie instalacji oraz formy jej dofinansowania.Dowiedzieliśmy się że Sun Pro pomoże nam uzyskać środki wsparcia z różnych instytucji.Informacje były rzetelne i jasne dla laika w tej dziedzinie. Miłe usposobienie i kompetencje Pana Przekonały nas do tego aby podpisać umowę na montaż fotowoltaiki.Na bieżąco otrzymywaliśmy informacje z postępem dokumentacji, dostaw i prac.
Ekipa monterska Sun Pro poinformowała nas z tygodniowym wyprzedzeniem kiedy będą i o której.Dzień wcześniej przypomnieli się.W ferwirze azjęć zawodowych i prywatnych można zapomnieć, więc taka praktyka ułatwia zaplanowanie sobie dnia.Przyjechali punktualnie co do minuty zgodnie z tym co zostało uzgodnione.Niesamowite, ostatnio wiele ekip budowlanych u nas było i z tą punktualnością to kiepsko było. Chłopaki stawili się zwarci i gotowi.Od pierwszego kontaktu zrobili na nas ogromne wrażenie, komunikatywni, gotowi do współpracy,i pomimo młodego wyglądu poczuliśmy że to fachowcy. Mają ogromne doświadczenie. Wyróżnia ich wysoka kultura osobista . Instalacja fotowoltaiki trwała dwa dni, a właściwie jeden cały dzień, od rana do nocy, i jedna godzina następnego dnia. Montażyści napotkali kilka problemów ,stary dom kryje swoje tajemnice.Oni jednak konstruktywnie rozwiązali zaistniałe problemy konsultując je z nami. Po zakończeniu prac dokonali uruchomienia instalacji i udzielili nam niezbędnych wyjaśnień. Następnego dnia instalator dokonuje pierwszego uruchomienia instalacji . Nie pamiętaliśmy hasła do wifi , on bez trudu je odzyskał. Chłopcy spisali się na medal. Tak prężnie i efektownie pracującej ekipy nie widzieliśmy.Godni polecenia i docenienia.

bogdan
bogdan
23 września 2020 14:40

panele mam zalozone od dwuch tygodni , teraz czekam na wymiane licznika,panele zakladala ekipa ze szczecina,wszystko zrobili szybko ipanele ladnie wygladaja na dachu.jest elegancko bogdan z mrzezyno