Fotowoltaika Sun Pro – opinie i recenzja

Sun Pro to nasza kolejna firma, która zajmuje się obsługą klienta, panelami fotowoltaicznymi i pompami ciepła. Na rynku jest już 8 lat, a na swoim koncie ma setki zrealizowanych inwestycji. Kto może skorzystać z oferty Sun Pro i jakie są jej warunki?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Sun Pro fotowoltaika – dla domu, firmy, rolnictwa i nie tylko

Sun Pro to dynamicznie rozwijająca się firma, która działa na polskim rynku już od 2012 roku. Firma początkowo zajmowała się sprzedażą oraz montażem kolektorów słonecznych (systemów służących do podgrzewania wody), a jej działalność ograniczona była wyłącznie do województwa pomorskiego. Po wejściu w życie ustawy regulującej zasady mikroinstalacji (do 40 kW) odnawialnych źródeł energii, Sun Pro rozpoczęła również działanie w sektorze fotowoltaiki. Obecnie ta gdańska firma świadczy swoje usługi na terenie 8 województw, nieustannie poszerzając swoją kadrę o grono najlepszych specjalistów do spraw OZE.

Systemy fotowoltaiczne Sun Pro projektowane są na dziesięciolecia, w związku z czym składają się one wyłącznie z produktów renomowanych marek. Nad prawidłowym funkcjonowanie instalacji nieustannie czuwa dział techniczny monitorujący parametry zainstalowanych systemów PV. Z tego też powodu Sun Pro plasuje się w pierwszej 5 firm zajmujących się sprzedażą oraz montażem modułów fotowoltaicznych w Polsce. Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania dla domu, firmy i rolnictwa. Dzięki fotowoltaice klienci Sun Pro nie tylko uniezależniają się od wzrostu cen prądu, ale co najważniejsze – dbają o ekologię. Firma Sun Pro zapewnia swoim klientom:

 • bezpłatny audyt techniczny oraz wizualizację instalacji połączoną z ofertą;
 • doradztwo wykwalifikowanego specjalisty, który pomoże dobrać odpowiedni zestaw wraz z komponentami według indywidualnych potrzeb klienta;
 • profesjonalny montaż;
 • pomoc przy wszystkich czynnościach formalno-prawnych przy przyłączaniu instalacji fotowoltaicznej i pozyskiwaniu środków wsparcia z różnych instytucji;
 • ekipy monterskie z ogromnym doświadczeniem, które konstruktywnie rozwiązują wszystkie zaistniałe trudności;
 • stałą opiekę działu technicznego, która nieustannie czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem instalacji wykonanych przez firmę;
 • gwarancję na poszczególne elementy układu (moduły, inwertery czy konstrukcje);
 • partnerskie i bardzo dobre relacje ze swoimi klientami, co sprawia, że firma jest często rekomendowana.

Cena fotowoltaiki w firmie Sun Pro

Dzięki własnej elektrowni słonecznej można obniżyć swoje rachunki za prąd do zera i cieszyć się darmową energią przez kolejne kilkadziesiąt lat. Co ważne, w ten sposób zwiększyć można również swoje bezpieczeństwo energetyczne i finansowe oraz stać się wśród znajomych i rodziny prekursorem nowych trendów. Należy wiedzieć, że cena fotowoltaiki uzależniona jest od wielu czynników, w tym od:

 • rozmiaru instalacji – im jest ona większa i bardziej skomplikowana, tym więcej za nią zapłacimy;
  miejsca montażu – wpływ na koszt fotowoltaiki ma także: układ dachu, kąt nachylenia i rodzaj pokrycia. Droższa będzie również fotowoltaika na gruncie, wymagająca zaawansowanego systemu montażowego;
 • elementów i parametrów technicznych – ponieważ każdy komponent (taki jak: panele, inwerter, okablowanie, czy system monitoringu wydajności) dostępny jest w kliku wariantach i o różnych parametrach, co oczywiście ma duży wpływ na ostateczny koszt instalacji fotowoltaicznej;
 • możliwości skorzystania z dofinansowania – obecnie w Polsce funkcjonuje rządowy Mój Prąd (w ramach którego można ubiegać się o dotację do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV) oraz oferty banków, które coraz chętniej przyznają atrakcyjne kredyty na zakup fotowoltaiki.

Niestety, na stronie Sun Pro nie znajdziemy szczegółów dotyczących montażu instalacji fotowoltaicznej. Aby uzyskać wycenę, trzeba osobiście skontaktować się z przedstawicielem firmy lub wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy, znajdujący się w zakładce “Kontakt”. Ile można zaoszczędzić dzięki instalacjom fotowoltaicznym? Otóż dzięki:

 • Sun Pro oferta dla domu – można otrzymać zwrot 18% ceny wartości instalacji i zredukować koszty energii elektrycznej o 85%;
  Sun Pro oferta dla firmy – można zmniejszyć koszty stałe i osiągać zyski roczne rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy zł (możliwość amortyzacji jednorazowej do 100.000 zł);
 • Sun Pro oferta dla rolnictwa – inwestycja może zwrócić się już po 4 latach (przysługuje także ulga w podatku rolnym, można odpisać 25% od ceny instalacji PV przez 15 lat). Po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej można osiągać zyski kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zł rocznie;
 • Sun Pro system abonamentowy – opłata za panele słoneczne i ich instalacji wynosi 0 zł. W momencie, gdy opłaty do firmy wyrównają koszt paneli, to klient przestaje spłacać panele i zaczyna zarabiać.

Finansowanie Sun Pro fotowoltaika

Jednym ze sposobów uniknięcia podwyżek cen prądu, jest budowa własnej elektrowni słonecznej. Inwestowanie w odnawialne źródła energii cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak mimo tego, że w przeciągu ostatnich 10 lat, koszt paneli fotowoltaicznych zmniejszył się o ok. 70%, to i tak, tego typu rozwiązanie nie należy do najtańszych. Firma Sun Pro wspiera jednak swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania na fotowoltaikę. Ponieważ posiada zaplecze biurowo-administracyjne, które nie tylko pomaga szybko i bez komplikacji przejść przez drogę formalno-prawną przy przyłączaniu instalacji, ale również pozyskać środki wsparcia z różnych instytucji.

Sun Pro pomaga i informuje o tym, co należy zrobić, aby móc skorzystać m.in. ze wsparcia w ramach programu “Mój prąd”, którego wysokość wynosi maksymalnie 4.000 zł i obejmuje do 50% kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.

Sun Pro – jak wygląda cała procedura?

Jesteście ciekawi, w jaki sposób możecie skorzystać z oferty fotowoltaiki w Sun Pro? Cała procedura, przebiega w ten sam sposób, jak w przypadku innych firm fotowoltaicznych (sprawdź nasz: ranking firm fotowoltaicznych) i polega na przejściu kilku następujących kroków:

1. Audyt i bezpłatna wizualizacja

Każdy zainteresowany współpracą z firmą Sun Pro na samym początku otrzymuje bezpłatnie audyt techniczny i wizualizację instalacji połączoną z ofertą. Podczas spotkania ze specjalistą do spraw źródeł odnawialnych, można omówić szczegóły dotyczące tego, jakie oszczędności przynieść może zamontowanie instalacji oraz jakie są najkorzystniejsze formy jej dofinansowania (Sun Pro pomaga swoim klientom uzyskać środki wsparcia z różnych instytucji).

2. Umowa i finansowanie

Jeśli zaoferowane przez Sun Pro warunki zainteresują klienta, to kolejnym etapem jest podpisanie umowy oraz wybór najlepszej formy finansowania inwestycji.

3. Montaż i uruchomienie instalacji

Ekipy monterskie Sun Pro wyróżnia wysoka kultura osobista i higiena pracy oraz ogromne doświadczenie uzyskane w ciągu ostatnich kilku lat działalności firmy. Instalacja fotowoltaiki, w zależności od konkretnego projektu, może potrwać od jednego do kilku dni roboczych, a montażyści nawet w trudnej sytuacji konstruktywnie rozwiązują wszystkie zaistniałe problemy, po to by klienci byli zawsze zadowoleni. Po zakończeniu prac dokonuje się uruchomienia instalacji i udziela właścicielowi niezbędnych wyjaśnień. Po zakończeniu prac, instalator dokonuje pierwszego uruchomienia instalacji i udziela klientowi niezbędnych wyjaśnień. Następnie nad prawidłowym funkcjonowaniem instalacji cały czas czuwać będzie dział techniczny monitorujący parametry zainstalowanych systemów PV.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Sun Pro – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Sun Pro

Indywidualne podejście do klienta i wsparcie na każdym etapie realizacji
Pomoc w skorzystaniu z dofinansowania do fotowoltaiki 2021
Najlepszy zespół specjalistów do spraw OZE
Wysoka jakość obsługi
Profesjonalna ekipa montażowa
Wysoka jakość produktów – w ofercie firmy znajdują się tylko systemy fotowoltaiczne składające się z urządzeń renomowanych marek

Wady fotowoltaiki Sun Pro

Mało informacji na temat kosztów całej inwestycji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika wykorzystuje do produkcji prądu ogólnodostępną i darmową energię promieniowania słonecznego, którą można następnie wykorzystać do zasilania urządzeń w gospodarstwach domowych, czy przedsiębiorstwach. Firma Sun Pro przygotowała atrakcyjną ofertę skierowaną zarówno dla domu, jak i firm oraz rolnictwa. Tak samo, jak w przypadku wielu innych firm fotowoltaicznych, Snu Pro nie pobiera od swoich nowych klientów żadnych opłat na etapie przygotowania inwestycji. Darmowa jest: konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą, audyt techniczny i wizualizacja instalacji połączona z ofertą. Klienci mogą także liczyć na pomoc i wsparcie firmy na każdym etapie realizacji inwestycji. Czego jednak brakuje na stronie Sun Pro, to informacji na temat kosztów całego przedsięwzięcia i wygodnego narzędzia, jakim jest kalkulator fotowoltaiczny. Z pewnością pomógłby on w dokonaniu wstępnych obliczeń i podjęciu decyzji.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Wiśniewski
Andrzej Wiśniewski
28 listopada 2022 09:25

Współpraca z firmą Sunpro to czysta przyjemność 🙂 Pan, który przyjechał i doradził mi w kwestii instalacji fotowoltaicznej – pełen profesjonalizm oraz zaangażowanie. Podczas montażu zero problemów, ekipa zorganizowana, potrafiąca odpowiedzieć na każde moje pytanie – klasa! Szczerze polecam

Katarzyna
Katarzyna
27 listopada 2022 09:44

Bardzo serdecznie polecam firme Sun-Pro oraz przedstawiciela Pana Grzegorza G.!
W polowie listopada 2022 Firma Sun-Pro wykonala u nas montaz pompy ciepla wraz z modernizacją kotłowni
Zaraz po montażu nastąpiło uruchomienie pompy.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z dobranej pompy I estetycznych instalacji oraz opieki przedstawiciela firmy Pana Grzegorza G.
Pan Grzegorz od samego początku cierpliwie wysluchiwal naszych pytań i był zawsze pod telefonem. Pomógł nam też w skompletowaniu dokumentacji potrzebnej do dotacji na pompe. W imieniu swoim I męża jeszcze raz
Dziekuję I szczerze POLECAM!

Maria i Henryk Bielińscy
Maria i Henryk Bielińscy
25 listopada 2022 13:52

Bardzo dziękujemy za profesjonalną obsługę i solidne wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Od ponad 2 lat działa bez zarzutów. Montaż przebiegł szybko, bezproblemowo i sprawnie, Panowie monterzy – profesjonaliści. Pan Zbyszek wytłumaczył wszystko na spokojnie i rzetelnie. Dziękujemy i polecamy dalej!

Kasia i Marcin Cwalińścy
Kasia i Marcin Cwalińścy
22 listopada 2022 13:54

Z firmy Sunpro jesteśmy bardzo zadowoleni. Kupiliśmy u nich instalację w 2017 roku, a w tym rozbudowaliśmy instalację oraz zamontowaliśmy pompę ciepła. Zarówno za pierwszym jak i za drugim razem kontakt i przebieg całego procesu bez zarzutów. Musimy pochwalić Panią z sekretariatu za szybkie reakcje na nasze prośby, plus zawsze bardzo miło. Począwszy od doradcy, skończywszy na monterach – to jest naprawdę firma godna polecenia! Pozdrawiamy! Kasia i Marcin

Lidia
Lidia
22 listopada 2022 13:36

Mam instalacje od 3 lat, działa jak należy, firma regularnie mnie odwiedza i sprawdza czy jestem zadowolona. Większość mieszkancow osiedla posiada instalację pc od sunpro i wszyscy są zadowoleni 🙂

Michał
Michał
21 listopada 2022 20:31

Wszystko super. Przyjechał do mnie na spotkanie Pan Grzesio i jak powiedział a mówił dużo, tak zrobili. Było szybko, sprawnie i profesjonalnie.

Iwona
Iwona
21 listopada 2022 11:12

Mamy instalację PV od 3 lat i drugą od 2 lat. Przez cały czas kontakt z przedstawicielem jest dobry i co najważniejsze i w sumie zaskakujące jest to cały czas ta sama osoba. Zawsze przed sezonem lub po sezonie przyjeżdża i sprawdza czy wszystko jest ok. Jak czegoś nie wiem lub mam obawy to zawsze mogę liczyć na cierpliwość i wytłumaczenie! współpraca na 5*

Zbigniew
Zbigniew
12 listopada 2022 10:38

Firma bardzo profesjonalnie podchodzi do klienta jak i do motnażu. Została mi zamontowana pompa ciepła Kaisai wraz z fotowoltaiką 8,1 kw. Zestaw działa wyśmienicie, miałem obawy czy na grzejnikach się sprawdzi ale jest bardzo dobrze i co ważne ciepło. Polecam firmę tym co się wahają

Stanisław
Stanisław
3 listopada 2022 17:21

Firma Sun-Pro wykonała instalację na mojej firmie rok temu. Ostatnio zdecydowałem się na inwestycję także w moim domu prywatnym. Prace wykonane wzorowo, Panowie montażyści kulturalni i kreatywni w trudnych rozwiązaniach. Kontakt z firmą świetny i z czystym sumieniem polecam moim znajomym i nie znajomym 🙂

Mirosław
Mirosław
27 października 2022 17:06

Mamy instalacje od 1,5 roku. Wszystko pracuje tak jak powinno. Kontakt z tym samym doradca od pierwszego spotkania do dziś. Jak coś potrzeba, to jest załatwiane, nawet jeśli chodzi o ustawienie wifi. Bardzo rzetelne podejście

Piotr
Piotr
27 października 2022 10:15

Zdecydowanie polecam, moja przygoda z Sun pro zaczęła się od zainstalowania fotowoltaiki w 2018 roku, od tego czasu wystąpiła jedna awaria ale firma zareagowała jak należy i w ciągu 2 dni było po sprawie. W tym roku założyli mi pompę ciepła marki Viessmann, montaż trwał 1 dzień, ekipa miła, sprawna i bezproblemowa.
W tym czasie poleciłem firmę kilku znajomym i również nie słyszałem o żadnych kłopotach

Beata
Beata
27 października 2022 10:08

Różne opinie czytam na tym portalu i zastanawiam się skąd one się biorą.. Każda osoba jaka pracuje w tej firmie dała z siebie bardzo dużo, żeby rozjaśnić nam poszczególne etapy do montażu i po nim. Uzyskaliśmy wszystkie odpowiedzi na pytania od przedstawiciela a cały proces poszedł sprawnie.

Polecam SUNPRO!

Brunon
Brunon
21 maja 2022 18:39

Nie polecam sum pro firma która utrzymuje się z naciągania klienta zapłaciłem za instalacje 10 kw a uzysk instalacji fotowoltaicznej kolejny rok mam zaledwie 7 kw według tej firmy to normalne . Nie polecam .Sun pro

Olek
Olek
21 kwietnia 2022 11:37

Niestaty nie polecam na dzien dzisiejszy. Do dnia montazu bylo ok. o zgloszeniu problemow po montazu i zaplacie firma nie reaguje. Szerszy komentarz dodalem przez konto google i bede go aktualizowal w zaleznosci od dalszych uzyskow i reakcji firmy.

Jacek
Jacek
11 kwietnia 2022 21:07

Witam wszystkich oszukanych przez firmę dużo powiedziane partaczy z sun-pro.Zainstalowali panele fotowoltaiczne które nie produkują energii bo po prostu jest wszystko źle zrobione wydałem 40 tyś w błoto reklamacji nie uznają i nie pozostaje nic innego jak sąd.Kto chce coś wiedzieć czy wybrać ich do instalacji dzwoń z chęcią opowiem [zgodnie z naszymi zasadami nie publikujemy danych kontaktowych, więcej informacji: Komentarze w enerad.pl – Zasady dla Użytkowników]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Grażyna
Grażyna
18 marca 2022 12:41

Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z profesjonalnej obsługi pana doradcy, potem panów montujących i również osób z biura. Mieliśmy trochę obaw, dużo pytan, ale nie żałujemy decyzji. Nasza instalacja działa bez problemu już 7 miesiąc bez zastrzeżeń. Polecamy.

izabela
izabela
15 marca 2022 12:11

Witam umowe na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych podpisałam ok 8 listopada …. i w ciągu miesiąca miałam już zamontowane ,,montaż trwał jeden dzień ,szybko i fachowo szła Panom praca. Jednocześnie podpisałam umowę na zakup i montaż pompy ciepła tu jednak czas realizacji opóżnilł się jakieś dwa i pół tygodnia , a czas oczekiwania na realizacje 3-miesiące -jednak montaż wykonany w ciągu dwóch dni i pompa działa idealnie (Panowie monteży sympatyczni,mili,pracowici,fachowcy pierwsza klasa,nawet przyjechał Pan na usterke bo lekko woda ciekła na filtrze bez żadnego gadania i ociągania…Ten Pan Marek to wyjątkowo solidna firma ,pełny szacunek do Niego) -w domu cieplutko i nie trzeba nic robić ,żadnego popiołu itd a szczerze to bałam się, że będzie zimno bo nie mam ogrzewania podłogowego i stare kaloryfery,jednak wszystko jest ok ,ale okaże się jak przyjdzie rozliczenie roczne za energię elektryczną 🙂 Przedstawiciel i Pani z biura Sun Pro pomogli mi wypełniać wnioski na uzyskanie dofinansowania z programu Czyste Powietrze i czekam teraz na pieniażki:)

Piotr
Piotr
8 lutego 2022 08:38

Umowa podpisana na koniec listopada, panele miały zostać zainstalowane na początku grudnia, do 8 lutego żadnych informacji co do terminu montażu, po kilku telefonach do przedstawiciela pan grzecznie prosi o cierpliwość, ta firma to żart kasę biorą szybko ale później to niech się klient martwi serdecznie nie polecam

Wojciech
Wojciech
5 lutego 2022 13:57

Czekam na instalację 3 miesiąc , sprawa idzie do sądu . Po otrzymaniu pieniędzy nikt się nie interesuje montażem . Brak kontaktu tylko zbywanie . Nie długo pojawi się strona z poszkodowanymi przez tą firmę . Pozew zbiorowy o odszkodowanie

Jacek
Jacek
11 kwietnia 2022 21:09
Odpowiedz do:  Wojciech

Też mogę się dołączyć do was

Szkodaczasu
Szkodaczasu
31 października 2021 17:30

Nie polecam, obiecują jedno, robią drugie, kompletny brak wsparcia jak jest jakis problem.

Piotr
Piotr
27 października 2021 12:31

Cała instalacja od momentu podpisania umowy do momentu zmiany licznika trwała 25 dni czyli moim zdaniem ekspresowo profesjonalnie rzetelnie i estetycznie osobiście serdecznie polecam

Brunon
Brunon
19 października 2021 21:12

Nie polecam tej firmy gdyż po zapłaceniu za montaż paneli fotowoltaicznych ta firma ma klienta gdzieś zostawia na pastwę losu naprawdę nie polecam.

Emilia
Emilia
31 sierpnia 2021 09:41

Profesjonalizm na każdym etapie. Fachowe doradztwo i pomoc w ” papierkowej robocie”. Ekipa montażowa na 6+, przesympatyczne i kompetentne panie w biurze. POLECAM!

Tomasz
Tomasz
17 kwietnia 2021 22:23

Najlepsze panele na rynku. Mam od trzech lat, zero problemów, fantastyczna wydajność. POLECAM

Sławek
Sławek
10 marca 2023 18:12
Odpowiedz do:  Tomasz

Jakiej firmy panele

Krzysztof
Krzysztof
28 marca 2021 11:02

Zamontowali instalację 7,4 kw ,gdzie informowaliśmy przedstawiciela że będziemy chcieli zwiększyć z czasem moc. Zamontowany został falownik 6,0 kw, który w słoneczne dni obcina moc wyprodukowanego prądu do 6 kw. Na wezwanie aby usunęli wadę techniczną i że instalacja jest niezgodna z umową ,radca prawny odpisał, że nie mają sobie nic do zarzucenia . Przedstawiciel firmy nie poinformował nas o tym, iż falownik ograniczy moc instalacji do 6 kw. NIE POLECAM TEJ FIRMY

Piotr i Barbara Ogrodzińscy
Piotr i Barbara Ogrodzińscy
5 stycznia 2021 16:33

Szczerze polecamy firmę Sun Pro. Profesjonalne podejście do klienta. Świetny kontakt z dyrektorem regionalnym, jak i z pozostałymi pracownikami, którzy zawsze służą pomocą. Solidni monterzy, którym zależy na zadowoleniu klienta.

Waldemar
Waldemar
17 grudnia 2020 14:32

Chcąc opisać swoje doświadczenia, musiałbym przepisać pierwsze pięć linijek komentarza pana Szymona. Moja instalacja produkuje o ok.35% mniej prądu niż zakładano. Nie uwzględniono możliwości zacienienia paneli. W moim przypadku powinny być zastosowane optymalizatory, wyłączające tylko zacienione panele (o tym niestety dowiedziałem się dużo za późno i to od innej firmy). Instalacje jedno lub dwuobwodowe (jak w moim przypadku) mogą być stosowane przy całkowitym braku zacienienia gdyż nawet minimalnie zacieniony jeden panel wyłącza cały obwód. Po złożonej reklamacji poinformowano mnie, że sprawą się zajmą i skontaktują się ze mną. Czas mija a nikt nie raczy się ze mną skontaktować. Telefonu do serwisu nikt nie odbiera. Dziwne. Na razie jeszcze spokojnie czekam.:(

Szymon
Szymon
16 grudnia 2020 20:20

Audyt wstępny przeprowadzony po łebkach. Panele na wizualizacji naciepane gdzie popadnie, trzeba było samemu podejść do tematu i rozmieścić w taki sposób, żeby to jakoś wyglądało. Brak jakiejkolwiek informacji o kosztach poszczególnych podzespołów, tylko zbiorcza cena za całość. Po podpisaniu umowy, wymiana falownika na tańszy, bo droższy niby niedostępny. Oczywiście brak zweryfikowania ceny w dół, ale polecam powalczyć.
Co do samego montażu, zero uwag. Fachowcy pełną gębą. Pomimo nietypowego układu, wszystko zamontowane elegancko i zgodnie ze sztuką. Panowie sympatyczni i punktualni. Same panele, trochę różnią się między sobą odcieniem co psuje nieco efekt wizualny. Praca póki co bez zarzutów.

Zbigniew
Zbigniew
2 grudnia 2020 22:59

Uwaga firma nie wywiązuje się napraw gwarancyjnych zawartych w umowie
Od dwóch tygodni panele nie produkują energii inie mogę poprosić się o naprawę

Barbara i Dariusz Piaseccy
Barbara i Dariusz Piaseccy
21 października 2020 20:49

Reklamę firmy zauważyliśmy na facebooku Mąż zaprosił specjalistę na konsultacje. Otrzymaliśmy bezpłatny audyt techniczny i wizualizację instalacji połączoną z ofertą.Specjalista do spraw źródeł odnawialnych omówił szczegóły dotyczące tego, jakie oszczędności przyniesie nam zamontowanie instalacji oraz formy jej dofinansowania.Dowiedzieliśmy się że Sun Pro pomoże nam uzyskać środki wsparcia z różnych instytucji.Informacje były rzetelne i jasne dla laika w tej dziedzinie. Miłe usposobienie i kompetencje Pana Przekonały nas do tego aby podpisać umowę na montaż fotowoltaiki.Na bieżąco otrzymywaliśmy informacje z postępem dokumentacji, dostaw i prac.
Ekipa monterska Sun Pro poinformowała nas z tygodniowym wyprzedzeniem kiedy będą i o której.Dzień wcześniej przypomnieli się.W ferwirze azjęć zawodowych i prywatnych można zapomnieć, więc taka praktyka ułatwia zaplanowanie sobie dnia.Przyjechali punktualnie co do minuty zgodnie z tym co zostało uzgodnione.Niesamowite, ostatnio wiele ekip budowlanych u nas było i z tą punktualnością to kiepsko było. Chłopaki stawili się zwarci i gotowi.Od pierwszego kontaktu zrobili na nas ogromne wrażenie, komunikatywni, gotowi do współpracy,i pomimo młodego wyglądu poczuliśmy że to fachowcy. Mają ogromne doświadczenie. Wyróżnia ich wysoka kultura osobista . Instalacja fotowoltaiki trwała dwa dni, a właściwie jeden cały dzień, od rana do nocy, i jedna godzina następnego dnia. Montażyści napotkali kilka problemów ,stary dom kryje swoje tajemnice.Oni jednak konstruktywnie rozwiązali zaistniałe problemy konsultując je z nami. Po zakończeniu prac dokonali uruchomienia instalacji i udzielili nam niezbędnych wyjaśnień. Następnego dnia instalator dokonuje pierwszego uruchomienia instalacji . Nie pamiętaliśmy hasła do wifi , on bez trudu je odzyskał. Chłopcy spisali się na medal. Tak prężnie i efektownie pracującej ekipy nie widzieliśmy.Godni polecenia i docenienia.

bogdan
bogdan
23 września 2020 14:40

panele mam zalozone od dwuch tygodni , teraz czekam na wymiane licznika,panele zakladala ekipa ze szczecina,wszystko zrobili szybko ipanele ladnie wygladaja na dachu.jest elegancko bogdan z mrzezyno