Fotowoltaika SUNtrio – opinie i recenzja

Choć firma SUNtrio powstała dopiero w 2019 roku, doświadczenie w branży energetycznej i elektrycznej jej twórcy budowali przez 10 lat. U podstaw działalności firmy leży chęć promowania fotowoltaiki, jako ekologicznego i ekonomicznego źródła energii, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Co warto wiedzieć o fotowoltaice SUNtrio?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika SUNtrio – energia słoneczna od lokalnego dostawcy

SUNtrio to lokalny instalator, który swoją siedzibę i działalność związał z województwem warmińsko-mazurskim. Projektując swoją ofertę, firma postawiła na prostotę. W efekcie działalność SUNtrio opiera się na dwóch podstawowych filarach.

Pierwszym z nich jest projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych. Instalator oferuje w tym zakresie oferuje kompleksowe usługi uwzględniające:

  • bezpłatne doradztwo połączone z audytem fotowoltaicznym, które pozwala dobrać rozwiązania optymalne dla danego inwestora.
  • profesjonalny projekt, montaż i kontrolę instalacji fotowoltaicznej,
  • dedykowaną ofertę finansowania inwestycji,
  • wsparcie serwisowe, po wykonaniu usługi.

Dodatkowo, w ramach oferty SUNtrio, jako klienci możecie skorzystać m.in. z opcjonalnego ubezpieczenia fotowoltaiki.

Drugą kluczową usługą zapewnianą przez instalatora jest mycie paneli fotowoltaicznych. Choć moduły fotowoltaiczne zwykle posiadają specjalne powłoki ułatwiające samoistne oczyszczenie, to jednak od czasu do czasu wskazane byłoby dokładnie usunięcie pyłów, glonów czy ptasich odchodów. Dlaczego? Mogą one bowiem zmniejszyć wydajność całego systemu, niekiedy nawet o 20%. Dodatkowo, zabrudzenia mogą przyczyniać się do powstawania hot- spotów (gorących miejsc na panelu, które prowadzą do uszkodzeń urządzenia).

Choć rozwiązanie to jest najchętniej wykorzystywane przez właścicieli farm fotowoltaicznych, również posiadacz fotowoltaiki dla domu czy firmy powinien co jakiś czas zatroszczyć się tego typu konserwację.

Omawiając cechy oferty SUNtrio, warto wspomnieć o urządzeniach, z jakich korzysta. Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to dostępne są zarówno podzespoły znanych i cenionych producentów (m.in. LONGi Solar, Sharp, Q.Cells, które zajmują wysokie miejsca w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych), jak i mniej popularnych (m.in. EXE Solar czy Saronic). W przypadku inwerterów, mamy do czynienia z liderami rynku (SolarEdge, Fronius, Huawei czy GoodWe).

Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Dla kogo jest oferta fotowoltaiki SUNtrio?

Usługi SUNtrio koncentrują się na dwóch podstawowych grupach klienckich – klientach biznesowych oraz klientach indywidualnych.

Fotowoltaika dla domu realizowane przez SUNtrio to głównie mikroinstalacje o mocy do 10 kWp. Jednocześnie, to właśnie fotowoltaika dla domu ma znaczny udział w ogólnej ilości projektów wykonanych przez instalatora. Popularność tego typu systemów wynika z szeregu programów i narzędzi wspierających rozwój instalacji prosumenckich, takich jak np. dofinansowanie “Mój prąd” czy program “Czyste powietrze”.

W SUNtrio również fotowoltaika dla firmy cieszy się sporym zainteresowaniem. Instalator ma na swoim koncie realizacje mikroinstalacji o mocy od 10 do 50 kWp, a także większe systemy, o mocy nawet powyżej 150 kWp.

Ile zapłacisz? Cena i finansowanie fotowoltaiki SUNtrio

Przejdźmy teraz do tematu kosztów, jakie trzeba ponieść decydując się na ofertę SUNtrio. Jak wyglądają ceny fotowoltaiki w 2023 roku w tej firmie?

Niestety, firma nie opracowała dla swoich klientów żadnego narzędzia, które pozwoliłoby oszacować koszty inwestycji, przed nawiązaniem kontaktu z firmą. Wiemy jednak, że dla instalacji o mocy ok. 9,92 kWp, koszt fotowoltaiki SUNtrio może wynieść od ok. 35.000 zł do 41.000 zł, co w przeliczeniu na 1 kWp, daje ok. 3.530 zł – 4.130 zł. Jak firma wypada na tle stawek rynkowych? Bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że rynkowy koszt instalacji fotowoltaicznej, w przeliczeniu na 1 kWp wynosi od ok. 4.000 zł (dla większych instalacji) do ok. 6.000 zł (dla mikroinstalacji).

Trzeba jednak podkreślić, że ostateczne stawki są kwestią bardzo indywidualną. Wysokość wydatków na inwestycję zależy bowiem m.in. od:

  • typu i specyfikacji wykorzystanych urządzeń,
  • wielkości instalacji,
  • miejsca montażu,
  • warunków montażu.

Precyzyjnie, koszty ustalicie zatem dopiero po kontakcie z firma i przeprowadzeniu analizy warunków inwestycji.

Finansowanie fotowoltaiki w SUNtrio

Co warto zauważyć, firma wspiera swoich klientów w temacie finansowania fotowoltaiki. W tym zakresie, instalator współpracuje m.in. z BNp Paribas. Pracownicy firmy, na życzenie klienta mogą przygotować wnioski o kredyt na fotowoltaikę. Pomogą też inwestorom w pozyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki z publicznych programów.

Jak wygląda przykładowy kredyt na fotowoltaikę SUNtrio?

Według przykładu reprezentatywnego, RRSO wynosi w tym przypadku ok. 4,92%, co oznacza, że przy kredycie w wysokości 30.000 zł, zaciągniętym na 10 lat, do zapłaty będziecie mieli ok. 37.856 zł. Rata kredytu wyniesie natomiast ok. 315,47 zł.

Fotowoltaika SUNtrio – jak skorzystać?

Zainteresowała Was oferta współpracy z firmą? Oto, jak możecie zacząć produkować ekologiczną i tanią energię ze słońca, z pomocą SUNtrio.

Krok 1. Kontakt z firmą

Pierwszym etapem jest zamówienie bezpłatnej wyceny. W tym celu należy skorzystać z formularza załączonego na stronie. Firma zapewnia, że odezwie się do Was w ciągu 48 godzin.

Krok 2. Audyt fotowoltaiczny

Doradca firmy, na podstawie m.in. wysokości rachunków oraz informacji na temat docelowego miejsca inwestycji, ustali jaka instalacja będzie dla Was najkorzystniejsza.

Krok 3. Umowa i montaż

Na podstawie wcześniejszych ustaleń dotyczących instalacji i warunków współpracy, zostanie opracowana umowa. Po jej podpisaniu, montażyści z firmy ustalą z Wami dogodny termin prac. Sam montaż, dla instalacji o mocy do 10 kWp, przeciętnie trwa od 1 do 5 dni roboczych.

Krok 4. Podłączenie instalacji do sieci

Ostatnim etapem, który dzieli Was od produkowania energii ze słońca jest podłączenie instalacji do sieci energetycznej. Po wypełnieniu formalności z Zakładem Energetycznym, Wasza instalacja może zacząć działać.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

SUNtrio fotowoltaika – zalety i wady

Przeglądają Internet z pewnością przekonacie się, że o firmie SUNtrio opinie są zwykle pozytywne. Co na to wpływa? Jakie są plusy i minusy oferty?

Zalety fotowoltaiki SUNtrio

Przemyślany dobór urządzeń – instalacje budowana są na urządzeniach z różnych półek cenowych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć opcję dla siebie
Realizacja inwestycji “pod klucz” – firma zajmie się wszystkimi etapami przedsięwzięcia
Dostępność atrakcyjnych form finansowania
Wsparcie klientów na każdym etapie współpracy
Gwarancja na usługi wynosząca 5 lat
Dostępność dodatkowych usług: ubezpieczenia lub mycia fotowoltaiki

Wady fotowoltaiki SUNtrio

Brak szczegółowych informacji na temat warunków współpracy i oferty dla poszczególnych klientów
Stosunkowo młoda firma
Brak danych na temat szacunkowych kosztów inwestycji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
SUNtrio, to lokalny instalator, który pomimo krótkiego stażu w branży ma szansę zbudować dystans do konkurencji. Zdecydowaną zaletą oferty jest to, że opiera się na różnych typach podzespołów (zarówno tych premium, jak i budżetowych). Dzięki temu, zarówno Ci stawiający przede wszystkim na jakość, jak i Ci, szukający optymalizacji kosztów, znajdą coś dla siebie. Na plus zaliczyć trzeba też pomoc w uzyskaniu środków na sfinansowanie inwestycji. Szkoda, że w ofercie nie znalazło się więcej na temat warunków współpracy - np. czy firma zajmuje się formalnościami związanymi z przyłączeniem instalacji. Klienci cenią sobie bowiem transparentność w tym zakresie. Potencjalnych inwestorom, może też brakować opcji oszacowania kosztów, przed nawiązaniem kontaktu z firmą.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments