Fotowoltaika Synteza OZE – opinie i recenzja

Synteza Sp.J. to firma, która na rynku Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), działa już od 2013 roku. Posiada zatem spore doświadczenie m.in. w sprzedaży i montażu ekologicznych rozwiązań (fotowoltaiki i pomp ciepła) dla szerokiego grona klientów. Jakie są warunki fotowoltaiki Synteza OZE? Kto może skorzystać z oferty? I jakie są jej zalety i wady?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Synteza Fotowoltaika – kompleksowa oferta OZE

Czym zajmuje się firma Synteza OZE? Podstawowa działalność spółki opiera się na trzech głównych filarach:

 • projektowaniu instalacji fotowoltaicznych – kluczem do wydajnej (a tym samym opłacalnej) fotowoltaiki jest właściwie zaprojektowana instalacja. Synteza OZE oferuje swoim klientom plany systemów fotowoltaicznych, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb, związanych z miejscem inwestycji czy możliwościami finansowymi.
 • montażu instalacji fotowoltaicznych – w skład fotowoltaiki Synteza OZE wchodzą również usługi instalacyjne, przeprowadzane w dowolnym miejscu (m.in. na dachu i gruncie) i regionie (firma działa na terenie całego kraju). Realizacje przeprowadzane przez własne ekipy montażowe – wykształconych i doświadczonych pracowników firmy, co nie pozostaje bez wpływu na jakość świadczonej usługi. Co więcej, zestawy fotowoltaiczne wdrażane przez instalatora, opierają się na cenionych w branży podzespołach, co zapewnia sprawny montaż i wieloletnie, bezawaryjne działanie.
 • serwis fotowoltaiki – choć w zasadzie fotowoltaika bardzo rzadko wymaga jakichkolwiek prac konserwacyjnych i serwisowych, to warto co jakiś czas przeprowadzić przegląd instalacji, by w razie konieczności móc jak najszybciej zareagować na ewentualne uszkodzenia. W ramach swoich usług serwisowych, firma Synteza OZE oferuje m.in. wizualną kontrolę stanu poszczególnych elementów instalacji, sprawdzenie połączeń i stanu przewodów (np. pod kątem uszkodzeń), weryfikację bezpieczeństwa i wydajności systemu (np. poprzez pomiary elektryczne).

Wspominaliśmy, że firma korzysta z urządzeń cenionych na rynku. Jakich konkretnie? Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne to dostępne są m.in. moduły LONGi Solar, Sharp, LG, które regularnie zdobywają wysokie noty m.in. w testach niezawodności PVEL i które znajdziecie w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych 2023. Klienci szukający wysokiej jakości nie powinni być rozczarowani również w temacie drugiego, kluczowego elementu instalacji fotowoltaicznej jakim jest falownik. I tu firma Synteza OZE stawia bowiem na liderów – SolarEdge, Huawei czy Sofar.

Dla kogo jest fotowoltaika Synteza OZE?

Oferta fotowoltaiki od Synteza OZE to jedna z bardziej rozbudowanych propozycji na rynku. Usługi spółki zostały opracowane w taki sposób, by odpowiadać na potrzeby m.in:

 • osób fizycznychfotowoltaika dla domu w ostatnich latach zdecydowanie święci triumfy na rynku odnawialnych źródeł energii. Z roku na rok, liczba mikroinstalacji prosumenckich zdecydowanie wzrasta. Bodźcem rozwojowym był szereg dotacji (m.in. dofinansowanie “Mój prąd”) i narzędzi finansowych, wspierających budowę przydomowych elektrowni słonecznych. Dzięki temu oraz dzięki spadkowi cen fotowoltaiki, to właśnie mikroinstalacje wiodą prym na polskim rynku fotowoltaicznym.
 • podmiotów biznesowych – sporo korzyści daje również fotowoltaika dla firmy. Dzięki niej, przedsiębiorstwa mogą m.in. realnie ograniczyć wydatki na prowadzenie działalności oraz wpłynąć na budowanie pozytywnego wizerunku, organizacji odpowiedzialnej ekologicznie.
 • rolników – gospodarstwa rolne, podobnie jak gospodarstwa domowe, mogą liczyć na specjalne programy finansowe, takie jak np. Agroenergia. Dzięki nim budowa i finansowanie fotowoltaiki dla rolnika jest prostsze i efektywniejsze, co wpływa na popularność tego rozwiązania.
 • spółdzielni mieszkaniowych – co ciekawe, Synteza OZE jako jedna z niewielu firm instalacyjnych opracowała ofertę również na fotowoltaikę dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Skorzystanie z tego rozwiązania to realne oszczędności na rachunkach, a tym samym niższe koszty dla lokatorów.
 • hoteli – kolejną grupą klientów, których nie pomija Synteza OZE są przedsiębiorstwa z branży HoReCa. Fotowoltaika dla hotelu i restauracji to doskonały sposób na obniżenie wydatków związanych z prowadzeniem działalności, a co za tym idzie – poprawa konkurencyjności biznesu.
 • przemysłu – firmy przemysłowe, to grupa, która w szczególności powinna rozważyć wdrożenie instalacji fotowoltaicznej, nie tylko ze względów ekonomicznych, ale przede wszystkich ze względów środowiskowych. Przemysł ma bowiem swój niechlubny udział, w pogarszaniu jakości powietrza w Polsce.

Każdy z powyższych grup klienckich może liczyć na kompleksowe usługi, obejmujące profesjonalne doradztwo (dopasowane do indywidualnych wymagań branży), kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji, montaż wykonany przez doświadczonych pracowników oraz pomoc w uzyskaniu wygodnej formy finansowania.

Gdy już pojawił się temat finansów, odpowiedzmy sobie na pytanie, jak wygląda kwestia kosztów fotowoltaiki Synteza OZE?

Synteza OZE Fotowoltaika – jak wyglądają koszty i finansowanie?

Fotowoltaika to system, w którym wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań miejsca inwestycji oraz potrzeb samego inwestora. Z tej przyczyny, koszty instalacji fotowoltaicznej od Synteza OZE mogą się znacząco różnić, po uwzględnieniu kwestii takich jak np.:

 • moc instalacji – standardowo, im większa instalacja, tym niższy koszt inwestycji, w przeliczeniu na 1 kWp,
 • miejsce montażu – na cenę instalacji wpływa również to gdzie i w jaki sposób zostanie zamontowana. Dla przykładu fotowoltaika na gruncie wymaga specjalnych stelaży oraz dodatkowych prac ziemnych, przez co jej cena zwykle jest większa od standardowej, dachowej konstrukcji. Jednak i tu występują rozbieżności, w zależności o typu poszycia.
 • zastosowane urządzenia – panele fotowoltaiczne wraz z falownikiem stanowią ponad 50-70% ogólnego kosztu instalacji. Wybór podzespołów danej marki ma zatem wpływ na całkowitą cenę fotowoltaiki Synteza OZE.

Instalator, podobnie jak wiele innych firm na rynku, nie udostępnia narzędzi do oszacowania nawet wstępnych kosztów przedsięwzięcia. Aby je poznać, trzeba zatem się skontaktować z przedstawicielem firmy.

Dobra wiadomość dla klientów Synteza OZE jest taka, że instalator przygotował dla nich specjalne oferty finansowania fotowoltaiki. W zależności od profilu inwestora może to być np. kredyt na fotowoltaikę (zwykle przeznaczony dla klientów indywidualnych) bądź skierowany dla podmiotów biznesowych leasing na fotowoltaikę. Synteza OZE w zakresie finansowania współpracuje m.in. z BNP Paribas, Alior Bankiem, Santander Consumer Bankiem czy PKO BP.

Synteza Fotowoltaika – procedura inwestycyjna krok po kroku

Zastanawiacie się, jak skorzystać z usług firmy? Od Waszej własnej elektrowni słonecznej dzieli Was zaledwie kilka, prostych etapów.

Etap 1. Kontakt z firmą

Żeby zacząć produkować czystą energię ze słońca, najpierw musicie skontaktować się z instalatorem. Na podstawie podanych przez Was informacji (np. rocznego zużycia energii), opracuje on dla Was wstępną ofertę, dopasowaną do Waszych potrzeb. Konsultacja jest darmowa, więc nie musicie się martwić ukrytymi kosztami.

Etap 2. Szczegółowe przygotowanie inwestycji

Jeśli wstępne warunki będą Wam odpowiadać, wstępny projekt trafi do dalszych prac. Dział techniczny firmy opracuje szczegółowy projekt instalacji, a doradca finansowy, przygotuje najkorzystniejszą ofertę finansowania.

Etap 3. Umowa i montaż

Na podstawie wcześniejszych ustaleń zostanie przygotowana umowa. Po jej podpisaniu będą mogły ruszyć prace przygotowawcze i montażowe. Sama instalacja, zwykle zajmuje maksymalnie kilka dni roboczych.

Etap 4. Uruchomienie

Zanim Wasza fotowoltaika zacznie produkować prąd, musi zostać podłączona do sieci energetycznej. A to wiąże się z formalnościami. Na szczęście, Synteza OZE wyręcza swoich klientów we wszystkich obowiązkach formalnych.

I tyle! Po tych krótkich krokach, zaczniecie oszczędzać i chronić środowisko, z pomocą własnej elektrowni słonecznej.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Synteza OZE fotowoltaika – zalety i wady

w przypadku fotowoltaiki Synteza, opinie są entuzjastyczne. Co na to wpływa? Jakie są zalety i wady oferowanych rozwiązań?

Zalety fotowoltaiki Synteza OZE

Własne ekipy montażowe gwarantujące wysoką jakość
Przygotowanie dla klientów specjalnych ofert finansowania
Bardzo dobre podzespoły, pochodzące od liderów w branży fotowoltaicznej
Szeroka oferta, opracowana pod kątem różnych klientów
Wsparcie dla klientów na różnych etapach współpracy
Jasne warunki współpracy – Synteza OZE udostępnia swoim klientom np. formularz reklamacyjny i formularz odstąpienia od umowy

Wady fotowoltaiki Synteza OZE

Brak szerszych informacji na temat orientacyjnych kosztów przedsięwzięcia – wycenę przygotowuje doradca

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Synteza OZE to firma, która zdecydowanie stawia na szeroko pojęty profesjonalizm. Sporą zaletą fotowoltaiki Synteza jest montaż, wykonywany przez ekipy należące do instalatora. Jako jedna z niewielu firm, Synteza OZE swoją ofertę przygotowała nie tylko dla rolników, firm czy osób fizycznych, ale również m.in. spółdzielni mieszkaniowych, które do tej pory często bywały pomijane przez instalatorów. Na plus zaliczyć też trzeba współpracę firmy z bankami i dostępność dedykowanych form finansowania instalacji. Szkoda jedynie, że klienci nie mają opcji poznania szacunkowych kosztów przedsięwzięcia, przed nawiązaniem kontaktu z firmą.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
12 września 2022 12:41

Jedna z niewielu firm gdzie pompa ciepła jest dostępna od ręki co ma ogromne znaczenie zwłaszcza jeśli montujemy tak jak my w październiku tuż przed sezonem grzewczym, plus dla sprawnej i wesołej ekipy

Artur
Artur
12 lutego 2021 16:22

Polecano nam firmę Sunteza. To dobra firma. Jednak jeżeli chodzi o rynek miasta Mielec i okolic dużo osób wybiera także Sun Flash Energy. Tym razem nasz wybór padł na tą drugą, chodź znamy zadowolonych klientów obydwu firm. Nie mniej jednak wygrały większe referencje wśród znajomych. Pozdrawiam

Maciek
Maciek
3 grudnia 2020 23:39

Super instalacja bardzo dobrze zrobiona, karta gwarancyjna na cały sprzęt, licznik ma być wymieniony max do 4 tygodni przez PGE.