Fotowoltaika w każdym domu? Duże zainteresowanie programem „Prosument”

0 /5
(Ocen: 0)

Ponad 4 tys. osób stara się o dofinansowanie z programu „Prosument” – pierwsza transza wysokości 20 mln zł została wyczerpana już pierwszego dnia, a zainteresowanie klientów indywidualnych projektem nie spada. „Prosument” to program na lata 2014-2020 z możliwością wypłaty pieniędzy do 2022 roku, jego budżet wynosi 800 mln zł.

Całkiem niedawno prezentowaliśmy Wam ofertę „Energia przyszłości” PGE oraz ofertę Tauronu dla prosumentów, a dzisiaj zaprezentujemy Wam parę liczb, które świadczą, o tym, że Polacy przekonują się coraz bardziej do odnawialnych źródeł energii. Program „Prosument”, który prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) posiada budżet wysokości 800 mln zł – tylko w tym roku przewidziano wsparcie na poziomie 200 mln zł, które zostało rozłożone na transze. Warto wspomnieć, że pierwsza transza wysokości 20 mln zł, została wykorzystana już pierwszego dnia – wnioski złożyło 4,5 tys. osób, z czego 90 proc. z nich dotyczyło instalacji fotowoltaicznych.

Klienci indywidualni coraz chętniej decydują się na instalację paneli fotowoltaicznych, ponieważ to właśnie dzięki nim mogą zredukować koszty energii elektrycznej – w niektórych przypadkach nawet do zera. Ponadto, odbiorcy mają prawo odsprzedawać nadwyżki prądu operatorowi – w ten sposób inwestycja zwróci się w ciągu 6 lat, a nie 15.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że kolejne transze rozejdą się równie szybko, jak pierwsza, więc jeśli jesteście zainteresowani tematyką OZE, to radzimy Wam już szykować wnioski 🙂 Na koniec dodamy tylko, że dwa lata temu zainstalowanych było 1,901 MW instalacji PV, aktualnie jest to 27 MW.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments