Fotowoltaika Wolna Energia 2021 – opinie i recenzja

Choć zapewne nie każdy z Was słyszał o firmie Wolna Energia, ma ona swój wkład w ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza w Polsce. Podejmowane przez nią działania przyczyniły się do uratowania 153 tys. drzew i zmniejszyły ilość dwutlenku węgla w powietrzu o 21,4 mln m3. Jednocześnie jej klienci zaoszczędzili już 18 mln zł. Jak to możliwe? Firma ta oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań energetycznych, w tym również instalacje fotowoltaiczne. Czy firma Wolna Energia i fotowoltaika to połączenie doskonałe? Sprawdzamy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Wolna Energia – firma o szerokim doświadczeniu

Firma Wolna Energia na rynku energetycznym działa już od ponad 10 lat. W jej ofercie znajdują się nie tylko zestawy fotowoltaiczne, ale również oświetlenie, panele grzewcze, systemy do monitoringu zużycia prądu czy zabezpieczenia elektryczne (przeciwprzepięciowe i odgromowe).

Firma stawia na wartości, które z pewnością będą Wam bliskie:

 • odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego,
 • kompleksowe podejście do projektów, dopasowane do potrzeb inwestora,
 • wysoka jakość obsługi i oferowanych produktów,
 • przejrzyste zasady współpracy – na każdym etapie realizacji.

Jak zapewnia sama firma, jako jedyny przedstawiciel branży OZE w Polsce, Wolna Energia zapewnia swoim klientom gwarancję produktywności, a tym samym – gwarancję oszczędności. Kto może sięgnąć po te korzyści?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Wolna Energia – fotowoltaika, na której skorzysta każdy

Podobnie, jak w przypadku innych firm instalacyjnych, fotowoltaika Wolna Energia skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z różnymi podmiotami sprawia, że usługi oferowane przez firmę Wolna Energia mogą trafić m.in. do:

 • gospodarstw domowych – Wolna Energia posiada spore doświadczenie w realizacji inwestycji związanych z fotowoltaiką dla domu – zarówno tą dedykowaną dla budynków jednorodzinnych, jak i bardziej wymagających – wielorodzinnych.
 • przedsiębiorstw – przez ponad dekadę działalności firmy, rozwiązaniom oferowanym przez Wolna Energia zaufało wielu klientów biznesowych. Mocną stroną fotowoltaiki dla firm od Wolna Energia jest z pewnością zespół specjalistów, który może wesprzeć kontrahentów nie tylko zakresie energetyki, ale również np. finansów.
 • gospodarstwa rolne – po ofertę opracowaną przez firmę z powodzeniem mogą sięgać rolnicy, bez względu na to czy prowadzą działalność gospodarczą czy też są osobami fizycznymi.

Gdy o ofercie mowa, warto zauważyć, że ta w firmie Wolna Energia różni się nieco od konkurencji. Instalator daje swoim potencjalnym klientom możliwość skorzystania z dwóch wariantów – fotowoltaiki dopasowanej do indywidualnych wymagań oraz predefiniowanego zestawu fotowoltaicznego.

Jeśli chodzi o wstępnie skomponowane instalacje fotowoltaiczne ON-GRID, firma podzieliła je na cztery kategorie, które różnią się pod względem mocy i użytych podzespołów, a co za tym idzie – również ceny. Jakie są opcje?

 • Wersja Standard – wykorzystująca panele marki SunPro oraz inwerter Sofar,
 • Wersja Platinum – opierająca się o ogniwa producenta SUN POWER oraz inwerter firmy STECA,
 • Wersja Premium – działająca na panelach fotowoltaicznych Q.Cells oraz falowniku Sofar,
 • Wersja Prestiż – na którą składają się panele firmy SHARP oraz falownik marki Steca.

Jak wygląda koszt fotowoltaiki Wolna Energia?

Cena fotowoltaiki w firmie Wolna Energia

Zanim posłużymy się konkretnymi danymi dotyczącymi cen oferty “Wolna Energia fotowoltaika”, warto zauważyć, że w większości przypadków koszty, nawet bardzo podobnej instalacji, mogą się różnić. Dlaczego?

Różnice mogą wynikać z kilku czynników, najczęściej ich źródłem są jednak:

 • kwestie związane z miejscem montażu – ceny fotowoltaiki Wolna Energia zainstalowanej na dachu będą zwykle niższe, niż w przypadku fotowoltaiki na gruncie. W tym drugim przypadku konieczne są bowiem dodatkowe prace ziemne, które po prostu są droższe. Jednak nawet koszt instalacji dachowej może się różnić, w zależności od rodzaju pokrycia.
 • wykorzystane podzespoły – tak, jak to ma miejsce w przypadku innych urządzeń, ceny paneli fotowoltaicznych czy inwerterów o zbliżonych parametrach, mogą mieć różne ceny, w zależności np. od technologi, producenta czy modelu.
 • stopień skomplikowania projektu – im trudniejszy do wykonania projekt i bardziej wymagające miejsce montażu (np. dach o nietypowym kształcie), tym wyższe mogą być koszty przedsięwzięcia.

Spójrzmy teraz na szacunkowe ceny fotowoltaiki Wolna Energia:

Moc 3 kW 5 kW 7 kW
Całkowita cena brutto 19.600 zł 31.493 zł 39.424 zł
Cena brutto za 1 kW ok. 6.530 ok. 6.290 zł ok. 5.630 zł

Powyższe ceny są wyłącznie orientacyjne i mogą się różnić, w zależności od zlecenia. W kwotach uwzględniono podatek VAT w wysokości 8% – przewidziany dla osób fizycznych.

Koszty fotowoltaiki Wolna Energia mieszczą w stawkach rynkowych, które wynoszą od ok. 4.500 do 6.500 zł za 1 kW. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku firm fotowoltaicznych (np. z naszego rankingu firm fotowoltaicznych), jednostkowy koszt inwestycji spada wraz ze wzrostem mocy instalacji.

Wolna Energia – fotowoltaika krok po kroku

W jaki sposób można skorzystać z oferty fotowoltaiki Wolna Energia? Proces nie jest trudny i składa się z kilku etapów.

1. Kontakt z firmą

Pierwszym krokiem do produkcji własnej energii ze słońca jest kontakt z firmą instalacyjną. Można to zrobić telefonicznie bądź za pomocą formularza dostępnego na stronie. Należy w nim podać dane osobowe i kontaktowe, informacje na temat inwestycji (planowane miejsce montażu) oraz wydatków na energię.

2. Dobór instalacji

Na podstawie otrzymanych danych, specjaliści z Wolna Energia opracują plan instalacji, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.

3. Umowa i finansowanie

Jeśli zaoferowane warunki Was zainteresują, będziecie mogli podpisać umowę. Warto wiedzieć, że firma może pomóc Wam zarówno przy wyborze najlepszej formy finansowania, jak i zdobyciu środków.

4. Instalacja

Montaż przeprowadzają przeszkolone ekipy monterskie, należące do firmy Wolna Energia. Przeciętnie prace trwają jeden dzień roboczy, przy czym czas ten może się wydłużyć, jeśli instalacja będzie większa bądź bardziej skomplikowana.

5. Uruchomienie instalacji

Firma Wolna Energia wspiera swoich klientów podczas formalności związanych z wdrożeniem fotowoltaiki, współpracując z zakładem energetycznym.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Wolna Energia – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Wolna Energia

Doświadczony zespół doradców i monterów
Wsparcie klienta podczas formalności związanych z przyłączeniem instalacji
Pomoc w kwestii finansowania inwestycji – firma Wolna Energia współpracuje w tym zakresie m.in. z bankiem Credit Agricole czy BNP Paribas
Realizacja przedsięwzięć na terenie całej Polski

Wady fotowoltaiki Wolna Energia
Mało informacji na temat kosztów
Trudności w kontakcie z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Oferta fotowoltaiki Wolna Energia niewiele różni się od tego, co proponuje konkurencja. Podobnie jak w większości przypadków, firma wspiera swoich klientów podczas procedur przyłączenia instalacji oraz w kwestii pozyskania dofinansowania do fotowoltaik - czy to ze środków publicznych czy to ze źródeł komercyjnych (np. w formie kredytu na fotowoltaikę). Niestety, mogą pojawić się problemy w kontakcie z firmą oraz montażem instalacji. Na plus z pewnością trzeba zaliczyć firmie korzystanie z podzespołów od renomowanych producentów, takich jak Q.Cells, SUN POWER czy Sharp. Zajmują wysokie miejsca w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych 2020. Ciekawostką jest również fakt, że firma daje gwarancję produktywności, co jak sama twierdzi jest ewenementem w polskiej branży OZE. Niestety, podobnie jak cześć innych firm fotowoltaicznych, firma Wolna Energia nie udostępnia narzędzi, które pozwoliłyby na wstępne oszacowanie kosztów przedsięwzięcia. Nie zmienia to jednak faktu, że fotowoltaikę Wolna Energia warto wziąć pod uwagę.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila, Leszno
Kamila, Leszno
18 maja 2021 11:08

Bardzo miła obsługa 🙂

Jadwiga
Jadwiga
7 maja 2021 11:51

Prosiłam przedstawiciela, żeby montaz był wcześniej i tak się stało. Po 2 tygodniach ekipa monterska zamontowała mi panele i falownik. Swoją drogą bardzo mili ludzie.

Sandra
Sandra
19 marca 2021 16:10

U mnie montaz odbył się prawie idealnie w terminie. Obsunięcie w czasie bylo spowodowane pogodą, która nie jest winą firmy, ale montaz odbyl się 2 dni po terminie. Bardzo fajna ekipa monterów, młodzi ludzie, uśmiechnięci. Przedstawiciel dzwonił też do mnie po montażu i upewniał się czy wszystko w porządku. Nic dodać nic ująć, jak dla mnie firma spisała się na medal.

zbyszek
zbyszek
17 marca 2021 11:41

Nie wiem skąd negatywne komentarze, u mnie montaż przebiegł sprawnie, od miesiąca instalacja działa, czekam na dotacje

Paweł Kr.
Paweł Kr.
17 marca 2021 11:34

Moja współpraca z ta firma zakończyła się sukcesem, wszystko przebiegało bez problemów, począwszy od pierwszego kontaktu z Przedstawicielem aż do końca instalacji. Polecam każdemu, kto jest świadomy i chce zaoszczędzić, a przy tym pomóc naszej planecie 🙂

Kryspin
Kryspin
15 marca 2021 15:00

Muszę pochwalić ze względu na system poleceń, nigdzie indziej mi tego nie zaproponowano.

Regina G.
Regina G.
10 marca 2021 08:42

Bardzo fajna i profesjonalna obsługa stojąca na wysokim poziomie. Montaż odbywa odbywał się bez żadnych problemów, na pewno będę polecał !

Anastazja
Anastazja
9 marca 2021 18:56

W przeciwieństwie do pana Bartosza złego słowa o formie nie mogę powiedzieć. Jeśli chodzi o wszystkie sprawy papierkowe – zajęła się firma i całkiem sprawnie to przebiegło, montaż również szybko się odbył. Po 1,5 miesiąca cieszę się energia z paneli, a trochę teraz słoneczka jest i działa wszystko bez zarzutu.

Paula S.
Paula S.
4 marca 2021 09:57

Firma oprócz sprzedaży i montażu fotowoltaiki zdeklarowała się do pomocy mi w uregulowaniu spraw w tauronie. Handlowiec przesyłał mi wszystkie dokumenty już wypełnione do podpisu i wysyłki. Ta firma po prostu dba o klienta.

Kasia
Kasia
3 marca 2021 13:31

Ta firma to konkret!! Wszystko w umowie jasne i klarowne, montaż wykonany bez zarzutu w dodatku przemiła ekipa na czele z panem Marcinem – polecam z całego serduszka. Licznik wymieniony dokładnie 30 dni od instalacji. W dodatku otrzymałam bon za polecenie, opłaca się pomagać ☺️

Andrzej N.
Andrzej N.
3 marca 2021 10:21

w dniu wczorajszym mialem wymieniony licznik, jakies 2-3 tygodnie po wykonanej instalacji i jestem w szoku, ze taka dobra wspolpraca jest miedzy enea a wolna energia, choc nie wiem czy to rzeczywiscie jest kwestia wspolpracy czy po prostu dobrze wypelnione i szyko wyslanie dokumenty do zakladu energetycznego, na ta chwile polecam jak najbardziej, skomentuje ponownie jak dluzej skorzystam z instalacji

Robert Ptaszyński
Robert Ptaszyński
26 lutego 2021 10:10

Wszystko działa bez zarzutu. Cena przystępna, montaż na naprawdę wysokim poziomie. Od strony formalnej nie mam zastrzeżeń, wszysto załatwili. Licznik wymieniony już po 2tyg.

Mirosław
Mirosław
25 lutego 2021 12:26

Ja osobiście nie mam żadnych zarzutów co do działania tej firmy. Fajna ekipa monterów, czynny kontakt z przedstawicielem, który zajmował się moją instalacją i profesjonalne podejście do sprawy

jerzy
jerzy
24 lutego 2021 11:36

witam serdecznie, niecałe 3 miesiące temu założyłem instalację od firmy wolna energia, czekałem za podzieleniem się opinią póki instalacja nie zacznie mi działać. Teraz gdy instalajcja ruszyła mogę z ręką na sercu podzielić się pozytywną opinią. Mówiąc szczerze nie myślałem nad instalacją z powodu braku środków, ale skorzystałem z formy kredytowania gdyż zaproponowano mi kredyt 0% w wolnej energii z banku alior. Wszystko działa sprawnie, polecam

Paweł
Paweł
24 lutego 2021 11:31

Wszystko przebiegło poprawnie, montaż po ok 2 tygodniach, teraz montują u sąsiada.

Tomasz
Tomasz
24 lutego 2021 08:23

Firma jak każda inna, dobre komponenty, dostałem ofertę, cena znośna

Dagmara, Sebastian
Dagmara, Sebastian
22 lutego 2021 20:49

Razem z mężem jesteśmy zadowoleni z instalacji. Szczególnie polecamy Pana Tomasza który zaopiekował się nami tak naprawdę od początku do końca. Kontakt z nim mamy nawet teraz po montażu za co jesteśmy bardzo wdzięczni-zawsze można o coś dopytać. Ekipa monterska również na plus. Możemy śmiało polecić

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
22 stycznia 2021 13:40

Panie Piotrze,
dziękujemy za komentarz. Bardzo prosimy o poinformowanie nas dlaczego uważa Pan, że firma robi sobie żarty z Klientów. 🙂 O każdego z naszych Klientów staramy się dbać należycie, tak więc chcielibyśmy mieć możliwość odpowiedzi na Pańską opinię.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu pod adresem: biuro@wolnaenergia.eu,
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 17:07

Svetlak69, prosimy o informację, dlaczego uważa Pan naszą firmę za „firmę krzak”. Chcielibyśmy mieć możliwość odpowiedzi na Pańskie zażalenie.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu pod adresem: biuro@wolnaenergia.eu
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

PS Cieszymy się, że mimo wszystko coś Panu się spodobało, skoro dostaliśmy od Pana 1 punkcik na 10. 😉

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 15:08

Panie Bartoszu,
bardzo nam przykro, że spotkała Pana taka sytuacja pierwszego dnia w pracy. Trudno nam w to uwierzyć, ponieważ należycie dbamy o standardy w naszej firmie. W związku z tym prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia tej sytuacji pod adresem: biuro@wolnaenergia.eu.
Prosimy również o wyjaśnienie skąd posiada Pan nieprawdziwe informacje na temat rzekomych pozwów skierowanych w stronę naszej firmy, a także na jakiej podstawie zarzuca Pan firmie łamanie prawa oraz oszustwo.
Zapraszamy do kontaktu i służymy pomocą celem rozwiązania wszystkich zaistniałych sytuacji.
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Porażka
Porażka
22 listopada 2020 12:49

Rozumiem, że udałeś się do innej firmy, gdzie na starcie dostałeś furę, 8k netto podstawy i fotel dyrektora? Porażka, nic Ci z nieba nie spadnie kolego.

Bartosz
Bartosz
7 marca 2021 16:12
Odpowiedz do:  Porażka

Ale to nie ma nic do rzeczy czy spadnie mi z nieba ‘kolego’ i czy dostałem gdzieś indziej jakieś 8k i samochód. Ja napisałem swoją obiektywną opinię na temat tego co tam się u was dzieje 🙂

Patryk
Patryk
13 października 2020 11:49

Witam, ja osobiście bardzo polecam firmę. Łatwo jest ocenić negatywnie, mało kto wystawi ocenę kiedy wszystko zostanie zrobione dobrze. Podczas spotkania zostałem poinformowany o wszystkim tj. o montażu, sprzęcie, czyli panelach, falowniku i okablowaniu. Mogłem sam sobie sprawdzić ten sprzęt i producenta. Taki sam też sprzęt został do mnie dostarczony i zamontowany. w około 2,5tyg wszystko było na dachu. Przedstawiciel zawsze był pod telefonem i na każde pytanie odpowiadał mi jasno, przedstawił mi kilka rozwiązań i doradził, która opcja będzie najkorzystniejsza. Nie mam zastrzeżeń.

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 15:10
Odpowiedz do:  Patryk

Dzień dobry Panie Patryku,
bardzo dziękujemy za komentarz. Chcielibyśmy poinformować Pana, że ruszyliśmy z akcją POLECASZ–>ZYSKUJESZ. Każdy z naszych Klientów, który poleci nam kolejnego u którego wykonamy instalację fotowoltaiczną otrzyma bon podarunkowy o wysokości 500 zł do wykorzystania na zakupy w Media Expert oraz na Allegro.pl. Aby skorzystać z naszej promocji prosimy o kontakt z Pana doradcą bądź pod numerem telefonu: +48 666 166 866.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu!
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Last edited 7 miesięcy temu by ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
Mark
Mark
10 października 2020 07:51

A więc którą firmę polecacie do montażu paneli fotowoltaicznych ?

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
22 stycznia 2021 13:41
Odpowiedz do:  Mark

Dzień dobry,
zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym pod numerem telefonu: +48 537 561 286. Nasza ekipa z pewnością przedstawi Panu ofertę przygotowaną na miarę Pana potrzeb. 🙂
Pozdrawiamy,
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Krzysztof
Krzysztof
23 września 2020 13:29

Nie wiem skąd negatywne oceny, u mnie montaż obył się miesiąc temu, w 3 tyg od podpisania umowy instalacja pojawiła się na dachu wszystko tak jak Pan Łukasz tłumaczył. Monterzy zakończyli pracę sprawnie w jeden dzień a instalacja działa jak powinna.

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 16:35
Odpowiedz do:  Krzysztof

Panie Krzysztofie,
bardzo dziękujemy za komentarz. Chcielibyśmy poinformować Pana, że ruszyliśmy z akcją POLECASZ–>ZYSKUJESZ. Każdy z naszych Klientów, który poleci nam kolejnego, u którego wykonamy instalację fotowoltaiczną otrzyma bon podarunkowy o wysokości 500 zł do wykorzystania na zakupy w Media Expert bądź na Allegro.pl. Aby skorzystać z naszej promocji prosimy o kontakt z Pana doradcą bądź pod numerem telefonu: +48 666 166 866.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu!
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Tomasz
Tomasz
7 września 2020 12:25

Witam, u mnie były montowane 2 instalacje na jednym dachu, podoba mi sie to, że ciagle miałem kontakt z przedstawicielem który informował mnie na bieżąco o wszystkim. Wszystko zostało wykonane sprawnie i działa jak należy, w mojej ocenie wszystko profesjonalnie i rzetelnie

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
22 stycznia 2021 15:14
Odpowiedz do:  Tomasz

Panie Tomaszu,
bardzo dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że pana zadowolenie z naszych instalacji nie spadło. 🙂 Chcielibyśmy poinformować Pana, że ruszyliśmy z akcją POLECASZ–>ZYSKUJESZ. Każdy z naszych Klientów, który poleci nam kolejnego, u którego wykonamy instalację fotowoltaiczną otrzyma bon podarunkowy o wysokości 500 zł do wykorzystania na zakupy w Media Expert bądź na Allegro.pl. Aby skorzystać z naszej promocji prosimy o kontakt z Pana doradcą bądź pod numerem telefonu: +48 666 166 866.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu!
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Kalabarii
Kalabarii
7 lipca 2020 14:23

Andrzej, Grzegorz, mogliście się bardziej postarać z tą pozytywna opinią 😂 😂
Dla mnie to upokarzające jeżeli pracownicy muszą podszywać się pod klientów, żeby dodać coś pozytywnego o firmie która reprezentują.
A może czas pomyśleć o zmianie pracodawcy?
Bo polityka firmy nic się nie zmieniła, jak było tak jest i te prośby do pracowników o napisanie miłego komentarza, zupełnie tak samo jak z Energetycznym centrum!

Grzegorz
Grzegorz
1 lipca 2020 18:25

Instalacja założona w 1.5 tyg czekam teraz na wymianę licznika. bezproblemowy kontakt z firma. Polecam

Andrzej
Andrzej
25 czerwca 2020 21:43

Witam, parę miesięcy zakładana była u mnie instalacja 5.44 kwp i z czystym sumieniem złego słowa na tą firmę nie powiem, przynajmniej na te osoby z którymi miałem do czynienia, nie wiem jak jest z innymi. Instalacja chodzi bez zarzutu a komponenty, które mam wcale nie są “najtańsza tandetą” jak to było powiedziane przez jednego Pana, który rzekomo ma instalacje. O wszystkich komponentach można poczytać i może nie są to lamborghini to i tak nie ma się do czego przyczepić. Polecam wśród rodziny i znajomych pomimo tego chłamu, który wylał się tutaj na firme. Pozdrawiam

K. Mennicki
K. Mennicki
23 czerwca 2020 11:11

Firma Wolna Energia robiła mi instalacje w Grodzisku Mazowieckim, montaż odbył się po około 3 tygodniach.
Po tym firma zgłosiła instalacje do PGE, wymiana licznika około 3 tyg( to chyba nie zależy od firmy).
Pan Kamil, przeszedł ze mną przez formularz zgłoszeniowy o dotacje do pogramu z NFOŚ.
Za instalacje 7,04 KW zapłaciłem 32 tyś zł/brutto.
Dobry kontakt ze sprzedawcą jak i z działem który na bieżąco informował mnie o etapach instalacji.
Instalatorzy widać ze znali się na robocie, po ich wyjeździe nie mogłem włączyć światła w garażu, po 3 dniach przyjechał inny instalator i poprawił błąd. Polecam Pana Kamila oraz Instalatora Pana Sebastiana.

Jarek
Jarek
23 czerwca 2020 00:34

Proszę podać przykład? Na jaki numer Pan dzwonił?

Wiesław
Wiesław
23 czerwca 2020 00:28

Również podpiszę się fake imieniem jak powyżsi zazdrośni 🙂 jest nas już wielu w Polsce i nikt nie ma problemu ani z panem Putonem ani Zagożdżonem. Konkurencja działa, jak i firmy tworzące czarny PR (wystarczy wpisać w Google, jest ich wiele w tym czasie – oferujących pieniążki za negatywne komentarze). Oczywiście dzieje się to na stronach gdzie nie trzeba publikować swojego wizerunku. Skoro tak wiele skarg jest na firmę, to czemu dalej funkcjonuje? Czemu ludzie przychodzą do firmy i zarabiają? Czemu klienci chętnie udostępniają zdjęcia swoich dachów do zdjęć na portale społecznościowe? Standardowe szykanowanie, żeby zbić wizerunek – strach ma wielkie oczy, co? I na końcu szkolne – „nie polecam” na końcu wiadomości. No brawo Marketingowcy, ile szkół skończyliście, żeby takie komentarze pisać? Każda firma popełnia błędy, niezależnie od branży, im więcej negatywnych komentarzy – tym większe prawdopodobieństwo opłacanego hejtu. Polecam film Hejter – tam wiele o bojaźliwym działaniu konkurencji. Pozdrawiam 🙂

Flora
Flora
15 grudnia 2020 11:00
Odpowiedz do:  Wiesław

Dokładnie! Opłacane komentarze zawsze mają jakąś cechę wspólną. Tutaj np. widać nazwę użytkownika o tej samej strukturze: nazwa plus dwie cyferki. Żałosne to jak konkurencja kopie dołki pod tą firmą. Może ma się czego obawiać?

anonim76
anonim76
22 czerwca 2020 21:06

był u mnie Pan od nich w domu, nawet zostawił wizytówkę, gadał takie głupoty ile to nie pracuje w fotowoltaice a na najprostszych pytaniach go gasilem. poza tym że był ładnie ubrany i ładnie opowiadał mojej żonie bajki jak to w cztery lata się zwróci na czysto nasza inwestycja to niczego ciekawego nie przedstawił. firma niech lepiej zainwestuje w szkolenia i wysyła expertow a nie jakiś zoltodziobow. widać że naciagaczy nie brakuje, brak słów

Sylwek29
Sylwek29
22 czerwca 2020 07:17

Również nie polecam!! Jak najdalej od takich firm!

Robert
Robert
11 czerwca 2020 14:31

Posiadam od 6 miesięcy instalacje na gruncie z tej firmy. Perfekcyjne doradztwo ogniw i sprawny montaż, polecam z czystym sumieniem !!!

Radek
Radek
23 czerwca 2020 07:26
Odpowiedz do:  Robert

Ja mogę polecić , instalacja od roku na dachu produkcja większa niż myślałem a instalacja wschód zachód .

Zirytownay
Zirytownay
24 czerwca 2020 14:36
Odpowiedz do:  Radek

Mozesz polecić bo tam pracujesz ? 😂
Kolego ja wiem jak są zadowoleni wasi klienci z montażu i z efektywności.
Nawet w połowie nie jest tak kolorowo jak mówicie na spotkaniach.

anonim
anonim
1 lipca 2020 18:27
Odpowiedz do:  Zirytownay

Zawistny jesteś, co nie wyszło w sprzedaży to będziesz tu wypacał się?

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
22 stycznia 2021 15:36
Odpowiedz do:  Zirytownay

Zirytowany, czy mógłbyś powiedzieć skąd posiadasz opinie od naszych Klientów? Informacje dotyczące naszych Klientów nie są dostępne, a pracownicy nie mają bezpośredniego dostępu do imion, nazwisk czy kontaktów naszych Klientów, więc bardzo sporne jest to, że posiadasz wiedzę dotyczącą opinii czy satysfakcji. Prawdziwość Twojego komentarza podaję więc w wątpliwość, ale zapraszam do kontaktu pod adresem: biuro@wolnaenergia.eu
POZDRAWIAMY
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA