Fotowoltaika Wolna Energia – opinie i recenzja

Choć zapewne nie każdy z Was słyszał o firmie Wolna Energia, ma ona swój wkład w ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza w Polsce. Podejmowane przez nią działania przyczyniły się do uratowania 153 tys. drzew i zmniejszyły ilość dwutlenku węgla w powietrzu o 21,4 mln m3. Jednocześnie jej klienci zaoszczędzili już 18 mln zł. Jak to możliwe? Firma ta oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań energetycznych, w tym również instalacje fotowoltaiczne. Czy firma Wolna Energia i fotowoltaika to połączenie doskonałe? Sprawdzamy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Wolna Energia – firma o szerokim doświadczeniu

Firma Wolna Energia na rynku energetycznym działa już od ponad 10 lat. W jej ofercie znajdują się nie tylko zestawy fotowoltaiczne, ale również oświetlenie, panele grzewcze, systemy do monitoringu zużycia prądu czy zabezpieczenia elektryczne (przeciwprzepięciowe i odgromowe).

Firma stawia na wartości, które z pewnością będą Wam bliskie:

 • odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego,
 • kompleksowe podejście do projektów, dopasowane do potrzeb inwestora,
 • wysoka jakość obsługi i oferowanych produktów,
 • przejrzyste zasady współpracy – na każdym etapie realizacji.

Jak zapewnia sama firma, jako jedyny przedstawiciel branży OZE w Polsce, Wolna Energia zapewnia swoim klientom gwarancję produktywności, a tym samym – gwarancję oszczędności. Kto może sięgnąć po te korzyści?

Wolna Energia – fotowoltaika, na której skorzysta każdy

Podobnie, jak w przypadku innych firm instalacyjnych, fotowoltaika Wolna Energia skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z różnymi podmiotami sprawia, że usługi oferowane przez firmę Wolna Energia mogą trafić m.in. do:

 • gospodarstw domowych – Wolna Energia posiada spore doświadczenie w realizacji inwestycji związanych z fotowoltaiką dla domu – zarówno tą dedykowaną dla budynków jednorodzinnych, jak i bardziej wymagających – wielorodzinnych.
 • przedsiębiorstw – przez ponad dekadę działalności firmy, rozwiązaniom oferowanym przez Wolna Energia zaufało wielu klientów biznesowych. Mocną stroną fotowoltaiki dla firm od Wolna Energia jest z pewnością zespół specjalistów, który może wesprzeć kontrahentów nie tylko zakresie energetyki, ale również np. finansów.
 • gospodarstwa rolne – po ofertę opracowaną przez firmę z powodzeniem mogą sięgać rolnicy, bez względu na to czy prowadzą działalność gospodarczą czy też są osobami fizycznymi.

Gdy o ofercie mowa, warto zauważyć, że ta w firmie Wolna Energia różni się nieco od konkurencji. Instalator daje swoim potencjalnym klientom możliwość skorzystania z dwóch wariantów – fotowoltaiki dopasowanej do indywidualnych wymagań oraz predefiniowanego zestawu fotowoltaicznego.

Jeśli chodzi o wstępnie skomponowane instalacje fotowoltaiczne ON-GRID, firma podzieliła je na cztery kategorie, które różnią się pod względem mocy i użytych podzespołów, a co za tym idzie – również ceny. Jakie są opcje?

 • Wersja Standard – wykorzystująca panele marki SunPro oraz inwerter Sofar,
 • Wersja Platinum – opierająca się o ogniwa producenta SUN POWER oraz inwerter firmy STECA,
 • Wersja Premium – działająca na panelach fotowoltaicznych Q.Cells oraz falowniku Sofar,
 • Wersja Prestiż – na którą składają się panele firmy SHARP oraz falownik marki Steca.

Jak wygląda koszt fotowoltaiki Wolna Energia?

Cena fotowoltaiki w firmie Wolna Energia

Zanim posłużymy się konkretnymi danymi dotyczącymi cen oferty “Wolna Energia fotowoltaika”, warto zauważyć, że w większości przypadków koszty, nawet bardzo podobnej instalacji, mogą się różnić. Dlaczego?

Różnice mogą wynikać z kilku czynników, najczęściej ich źródłem są jednak:

 • kwestie związane z miejscem montażu – ceny fotowoltaiki Wolna Energia zainstalowanej na dachu będą zwykle niższe, niż w przypadku fotowoltaiki na gruncie. W tym drugim przypadku konieczne są bowiem dodatkowe prace ziemne, które po prostu są droższe. Jednak nawet koszt instalacji dachowej może się różnić, w zależności od rodzaju pokrycia.
 • wykorzystane podzespoły – tak, jak to ma miejsce w przypadku innych urządzeń, ceny paneli fotowoltaicznych czy inwerterów o zbliżonych parametrach, mogą mieć różne ceny, w zależności np. od technologi, producenta czy modelu.
 • stopień skomplikowania projektu – im trudniejszy do wykonania projekt i bardziej wymagające miejsce montażu (np. dach o nietypowym kształcie), tym wyższe mogą być koszty przedsięwzięcia.

Spójrzmy teraz na szacunkowe ceny fotowoltaiki Wolna Energia:

Moc 3 kW 5 kW 7 kW
Całkowita cena brutto 19.600 zł 31.493 zł 39.424 zł
Cena brutto za 1 kW ok. 6.530 ok. 6.290 zł ok. 5.630 zł

Powyższe ceny są wyłącznie orientacyjne i mogą się różnić, w zależności od zlecenia. W kwotach uwzględniono podatek VAT w wysokości 8% – przewidziany dla osób fizycznych.

Koszty fotowoltaiki Wolna Energia mieszczą w stawkach rynkowych, które wynoszą od ok. 4.500 do 6.500 zł za 1 kW. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku firm fotowoltaicznych (np. z naszego rankingu firm fotowoltaicznych), jednostkowy koszt inwestycji spada wraz ze wzrostem mocy instalacji.

Wolna Energia – fotowoltaika krok po kroku

W jaki sposób można skorzystać z oferty fotowoltaiki Wolna Energia? Proces nie jest trudny i składa się z kilku etapów.

1. Kontakt z firmą

Pierwszym krokiem do produkcji własnej energii ze słońca jest kontakt z firmą instalacyjną. Można to zrobić telefonicznie bądź za pomocą formularza dostępnego na stronie. Należy w nim podać dane osobowe i kontaktowe, informacje na temat inwestycji (planowane miejsce montażu) oraz wydatków na energię.

2. Dobór instalacji

Na podstawie otrzymanych danych, specjaliści z Wolna Energia opracują plan instalacji, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.

3. Umowa i finansowanie

Jeśli zaoferowane warunki Was zainteresują, będziecie mogli podpisać umowę. Warto wiedzieć, że firma może pomóc Wam zarówno przy wyborze najlepszej formy finansowania, jak i zdobyciu środków.

4. Instalacja

Montaż przeprowadzają przeszkolone ekipy monterskie, należące do firmy Wolna Energia. Przeciętnie prace trwają jeden dzień roboczy, przy czym czas ten może się wydłużyć, jeśli instalacja będzie większa bądź bardziej skomplikowana.

5. Uruchomienie instalacji

Firma Wolna Energia wspiera swoich klientów podczas formalności związanych z wdrożeniem fotowoltaiki, współpracując z zakładem energetycznym.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Wolna Energia – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Wolna Energia

Doświadczony zespół doradców i monterów
Wsparcie klienta podczas formalności związanych z przyłączeniem instalacji
Pomoc w kwestii finansowania inwestycji – firma Wolna Energia współpracuje w tym zakresie m.in. z bankiem Credit Agricole czy BNP Paribas
Realizacja przedsięwzięć na terenie całej Polski

Wady fotowoltaiki Wolna Energia
Mało informacji na temat kosztów
Trudności w kontakcie z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Oferta fotowoltaiki Wolna Energia niewiele różni się od tego, co proponuje konkurencja. Podobnie jak w większości przypadków, firma wspiera swoich klientów podczas procedur przyłączenia instalacji oraz w kwestii pozyskania dofinansowania do fotowoltaik - czy to ze środków publicznych czy to ze źródeł komercyjnych (np. w formie kredytu na fotowoltaikę). Niestety, mogą pojawić się problemy w kontakcie z firmą oraz montażem instalacji. Na plus z pewnością trzeba zaliczyć firmie korzystanie z podzespołów od renomowanych producentów, takich jak Q.Cells, SUN POWER czy Sharp. Zajmują wysokie miejsca w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych 2020. Ciekawostką jest również fakt, że firma daje gwarancję produktywności, co jak sama twierdzi jest ewenementem w polskiej branży OZE. Niestety, podobnie jak cześć innych firm fotowoltaicznych, firma Wolna Energia nie udostępnia narzędzi, które pozwoliłyby na wstępne oszacowanie kosztów przedsięwzięcia. Nie zmienia to jednak faktu, że fotowoltaikę Wolna Energia warto wziąć pod uwagę.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
73 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
21 marca 2023 21:15

[…] Zamówienie zapłacone, nie dostarczone. Brak kontaktu

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Arek
Arek
19 marca 2023 18:29

[…] w czerwcu 2022 wzięli pieniądze na zakup i montaż pompy ciepła do dziś nic nie oddali z całej kwoty zasłaniając się restrukturyzacją setki oszukanych osób i kontrahentów

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Marek
Marek
2 marca 2023 11:16

Jak jest problem z wykonaniem i płatnością proszę zadzwonić [nr telefonu do wglądu w Redakcji] postaram się pomóc

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Zbigniew
Zbigniew
4 lutego 2023 11:10

firma tragedia! Nie wywiązali się z umowy instalacji fotowoltaiki, nie zwracają zaliczek (20tyś zł). Telefon odbiera pani która obiecuje, że „zarząd firmy zadzwoni do pana do 3.02” i oczywiście nikt nie dzwoni. Następny telefon, to samo, tylko że zadzwonią do 6.02. Podobno mają bardzo dużo niewykonanych umów.
Podaję ich do sądu i komornika.
Łobuzy! Radzę trzymać się od nich z daleka!!!!

Bogdan
Bogdan
23 stycznia 2023 15:34

U mnie montaż ok. Natomiast na dotacje czekam od lipca 2021r.prubuję cokolwiek się dowiedzieć to czeski film imówią że mam sobie sam załatwiać przed montażem obiecali się wszystkim zająć nie polecam!!!!!!!!

Krzysztof
Krzysztof
20 stycznia 2023 10:38

Jednym słowem najgorsza firma w Polsce od w Sierpniu miałem mieć zakatowane do tej pory zbywanie!

MARTI
MARTI
19 stycznia 2023 14:37

Za panelami czekam od października. Kontakt nijaki. Ciągle przekładają terminy realizacji. Ręce opadają.

Eric
Eric
18 stycznia 2023 23:26

Rok po instalacji panele fotovoltaiczny przez Wolna Energia, panele przestali działać. Od 2 miesiąc spróbuję odzyskać od nich interwencja naprawcza a od 2 miesiąc unikają kontaktu do dzis i uczekają od gwarancja które podali w umowie.

Katarzyna
Katarzyna
7 listopada 2022 09:38

Nie polecam firmy Wolna Energia Sp. z o.o. Firma podpisała ze mną umowę na montaż pompy ciepła, niestety nie była w stanie wywiązać się z terminu realizacji. W związku z powyższym w dniu 30.09.2022 roku, wystawiła fakturę korygującą na zwrot zaliczki. Do dnia dzisiejszego, pomimo licznych monitów z mojej strony nie otrzymałam zwrotu pieniędzy.

Piotr
Piotr
31 października 2022 08:48

Nie polecam usług firmy Wolna Energia. Nie dotrzymują terminów, nie odpowiadają na telefony i maile, nie chcą oddać pieniędzy. W maju zawarłem z nimi umowę na montaż pompy ciepła, wpłacona została zaliczka. Dostarczenie sprzętu: lipiec, instalacja sierpień. W tym czasie przedstawiciel handlowy jak i biuro firmy we Wrocławiu unikali kontaktu telefonicznego. Po licznych próbach kontaktu udało mi się ustalić, że firma nie jest w stanie określić terminu montażu, jak również nie posiada modelu pompy określonego w umowie. W związku z tym, we wrześniu zdecydowałem się zrezygnować z usługi firmy Wolna Energia i wystąpić o zwrot zaliczki. Została wystawiona faktura korygująca z terminem zwrotu zaliczki 3.10.2022. pomimo licznych przypomnień telefonicznych i mailowych do dziś pieniądze nie zostały zwrócone. W zaistniałej ej sytuacji o sprawie powiadomione zostały: UOKiK, Urząd Skarbowy, Prokuratura Rejonowa w Warszawie

Julia
Julia
10 października 2022 10:58

Montaż fotowoltaiki zakończony zgodnie z przewidzanym terminem, wszystko zgłoszone przez firmę do zakładu energetycznego oraz wniosek na dotacje. Wszystko na plus, bardzo polecam 🙂

Jacek
Jacek
5 października 2022 09:27

fotowoltaika zainstalowana zgodnie z planem, dokumenty zlozylem na dotacje. czekam za pompami ciepła, oby poszlo tak sprawnie jak fotowoltaika

Oliwia
Oliwia
30 sierpnia 2022 14:36

Montaż odbył się w terminie, bez komplikacji. Dotacje udało się załatwić.

Ja na szczęście pomimo zły opinii które widzę nie mogęich potwierdzić..

Andrzej
Andrzej
30 sierpnia 2022 10:16

wczoraj zakonczyl sie montaz paneli na dachu, teraz czekam za pompa ciepla, mam nadzieje, ze pojdzie tak sprawnie jak fotowoltaika to bede polecac, na razie jestem zadowolony

Jacek
Jacek
12 września 2022 09:11
Odpowiedz do:  Andrzej

Dzień dobry. Jestem jeszcze klientem firmy Wolna Energia (później wyjaśnię dlaczego jeszcze). Czy może mi Pan powiedzieć jaka pompę panu zaoferowali i kiedy dojdzie do jej montażu? Jeszcze dlatego,że umowę podpisałem w maju, montaż po lekkich trudnościach koniec czerwca, pompa montaż przewidziany czerwiec lipiec. Połowa września pompy nadal nie ma, nie wiedzą kiedy będzie. Ponoć zamówiona 8 kw firmy Feria.

Justyna
Justyna
19 września 2022 20:45
Odpowiedz do:  Jacek

Dzień dobry, jestem w tej samej sytuacji…u mnie jeszcze telefonów nie odbierają. Ogólnie masakra w umowie mamy, że do 23.06.2022 termin realizacji a tym czasem 19.09.2022 i nic. Dziś dostałam informację, że montaż na październik. Ale wierzyć mi się nie chce bo mam maila od nich że komponenty miały być dostarczone do końca sierpnia.

Renata
Renata
22 listopada 2022 20:43
Odpowiedz do:  Jacek

Witam panie Jacku czy doczekał się Pan może już swojej pompy ? Pytam się ponieważ jestem w podobnej sytuacjiu umowę podpisałam w maju powiedziano mi że montaż będę miała do końca wakacji a jest koniec listopada a ja nawet nie mam pompy. Jak dzwoniłam do nich i pytałam kiedy dostanę pompe to pani mi powiedziała że niestety nie ma jeszcze żadnej informacji. Masakra jakaś. Siostra też kupiła u nich pompe dostała ja w sierpniu ale do tej pory nie może się doprosić montażu cały czas ja zbywają.

Jacek
Jacek
12 września 2022 09:12
Odpowiedz do:  Andrzej

Pompa Feria, montaż paneli koniec czerwca.

Jacek
Jacek
12 września 2022 09:13
Odpowiedz do:  Andrzej

Feris, komputer poprawia ciągle na Feria

Marek
Marek
16 sierpnia 2022 13:01

Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Dotacja została załatwiona za mnie. Wszystko działa bez zarzutu. Bedę polecał dalej

Maciek
Maciek
3 czerwca 2022 11:15

Bardzo niewiarygodna firma. Od dokonania wpłaty do montażu minęło prawie 90 dni. przez ten czas kilka razy przekładali termin realizacji zamówienia. Przedstawiciel, który dokonał pomiarów, zrobił to źle. Nie wszedł na dach, a pomiary wykonał z drona. Stwierdził, że dach jest płaski i montaż będzie realizowany na betonach. Po wciągnięciu materiałów na dach okazało się, że jest on kopertowy i montaż może być realizowany na ekierkach. Po kolejnym miesiącu panele zostały zamontowane, a betony zostały na mojej posesji. Uczciwość wymaga abym przyznał, że ekipa monterska realizowała montaż bardzo profesjonalnie. Po tym próbowałem skontaktować się z przedstawicielem, ponieważ chciałem aby została zainstalowana aplikacja dająca kontrolę pracy paneli na moim telefonie. Raz udało mi się rozmawiać z przedstawicielką firmy na Bydgoszcz, której po miesiącu zagroziłem, że jeśli w ciągu tygodnia nie zabiorą betonów z mojej posesji, to oddam je innej firmie. W tym czasie obiecała mi również zainstalowanie aplikacji na telefon. Z odbiorem betonów wyrobili się w terminie, ale od ponad miesiąca nie ma z nimi żadnego kontaktu. Reasumując mogę stwierdzić, że chodzi im tylko o pieniądze. Chciałem jeszcze zamówić pompę ciepła, ale na pewno poszukam bardziej wierygodnej firmy. Mieszkam w Białych Błotach koło Bydgoszczy

stanisław
stanisław
21 maja 2022 20:33

Witam.Nie polecam.Kontakt urywa się po zamontowaniu.Nie odpowiadają na pisma Obiecali załatwić dotację .Ważne że mają kasę.Doradźcie z jakiej firmy zamontować piec elektryczny czy podobne urządzenie do podgrzewania c.o.

Ewa
Ewa
17 maja 2022 17:45

Nie polecam kompetentni i profesjonalni do momentu zakupu a potem ciągła walka w dodatku nieskuteczna. Kontakt urywa sie po instalacji, która nie działa jak powinna ale firma nie jest zainteresowana znalezieniem rozwiązania czy chociażby szukaniem problemu. Klapa

Wojciech
Wojciech
31 marca 2022 23:31

Z ciekawości przeczytałem ponownie wszystkie opinie i doszedłem do ciekawego wniosku, Firma w ogóle nie odpowiada na negatywne opinie, jest to co najmniej dziwne i zastanawiające…

Wojciech
Wojciech
3 marca 2022 22:38

Ja nie mam najlepszej opinii o tej Firmie i nikomu jej nie polecam jeśli ktoś chce spać spokojnie.Bardzo natrętna forma akwizycji, rażące błędy montażowe wynikające z nastawienia na szybki zysk, utrudniony kontakt przed realizacją inwestycji gwarantuje murowane kłopoty w przyszłości w razie awarii, antydatowanie dokumentów, bardzo wysokie kary za odstępstwo od umowy po terminie, mimo, że Firma wyraźnie pisze, że uruchamia procedurę realizacji usługi dopiero po wpłacie zaliczki, czyli ponosi tak naprawdę tylko koszty audytu, kary dla klientów, ale nie dla siebie za opóźnienie w realizacji usługi…

Grzegorz
Grzegorz
31 stycznia 2022 09:24

Dzisiaj już jest 82 dni jak nie mam zamówionych paneli. Wg umowy zamontują do 21 dni ! Mieli montować w czwartek i piątek. Zadzwonił do mnie niby szef, kierownik, nie wiem. Przeprosił b. gorąco że nie mogą wykonać prac i przesunął realizację na poniedziałek i wtorek i zapewnił że sam będzie to kontrolował i na 100 procent zamontują panele. Wczoraj, w niedzielę otrzymałem od jakies pani że warunki będą nie sprzyjające i NIE PRZYJADĄ !!! Po raz setny mam dzisiaj i jutro wolne z pracy. Świeci słońce nie ma wiatru, pogoda idealna. LUDZI OMIJAJCIE TĄ FIRMĘ Z DALEKA !!

Grzegorz
Grzegorz
23 stycznia 2022 19:26

Dzień Dobry. Skorzystałem z montażu paneli z danej firmy prawie dwa lata temu. Czekałem z montażem około 1,5 miesiąca, gdyż zamówiono nieprawidłowe uchwyty do montażu ( za krótkie do rodzaju mojej dachówki). W tym roku postanowiłem zamontować kolejną fotowoltaikę na tym samym budynku. Doświadczenie z poprzedniego montażu nakazało mi uczulić firmę aby nie dali znów ciała i zmierzyłem dachówkę zwracając na to uwagę. Zgadnijcie co? Znów przyszły złe uchwyty. Montaż został przesunięty. Ale trudno se myślałem. Zawiodłem się i tyle….tylko że firma po raz kolejny odwlekła montaż z nieznanych mi powodów. Wyobraźcie sobie że czekam już na montaż 75 DNI !! A dwa dni temu znów do mnie zatelefonowali że nie będą mogli zrealizować montażu !!! Strasznie się zawiodłem, nie polecam !!Myślałem o montażu pieca elektrycznego. ALE NA PEWNO NIE Z TEJ FIRMY !! Grzegorz K

Zofia
Zofia
18 stycznia 2022 20:29

Czy można wpłacić 20,10,2021 50% kwoty za materiały i montaż fotowoltaiki i czekać na dokończenie montażu do dnia dzisiejszego? Można!!! Następny termin to 25,01,2022.
Bez komentarza.

Jolanta
Jolanta
14 października 2021 14:45

Nie polecam! Firma nie potrafiła właściwie złożyć wniosku do zakładu energetycznego, w wyniku czego czekam już przeszło dwa miesiące na zmianę licznika (w umowie było do 1 miesiąca) Ale to jeszcze nic, przez zaniedbanie że strony firmy(przedstawiciel nie odbiera telefonu)straciłam dotację 3000zł,bo nabór wniosków zakończył sìę 6 pażdziernika.Najważniejsze,że wzięli kasę.

Kamila, Leszno
Kamila, Leszno
18 maja 2021 11:08

Bardzo miła obsługa 🙂

Jadwiga
Jadwiga
7 maja 2021 11:51

Prosiłam przedstawiciela, żeby montaz był wcześniej i tak się stało. Po 2 tygodniach ekipa monterska zamontowała mi panele i falownik. Swoją drogą bardzo mili ludzie.

Sandra
Sandra
19 marca 2021 16:10

U mnie montaz odbył się prawie idealnie w terminie. Obsunięcie w czasie bylo spowodowane pogodą, która nie jest winą firmy, ale montaz odbyl się 2 dni po terminie. Bardzo fajna ekipa monterów, młodzi ludzie, uśmiechnięci. Przedstawiciel dzwonił też do mnie po montażu i upewniał się czy wszystko w porządku. Nic dodać nic ująć, jak dla mnie firma spisała się na medal.

zbyszek
zbyszek
17 marca 2021 11:41

Nie wiem skąd negatywne komentarze, u mnie montaż przebiegł sprawnie, od miesiąca instalacja działa, czekam na dotacje

Paweł Kr.
Paweł Kr.
17 marca 2021 11:34

Moja współpraca z ta firma zakończyła się sukcesem, wszystko przebiegało bez problemów, począwszy od pierwszego kontaktu z Przedstawicielem aż do końca instalacji. Polecam każdemu, kto jest świadomy i chce zaoszczędzić, a przy tym pomóc naszej planecie 🙂

Kryspin
Kryspin
15 marca 2021 15:00

Muszę pochwalić ze względu na system poleceń, nigdzie indziej mi tego nie zaproponowano.

Regina G.
Regina G.
10 marca 2021 08:42

Bardzo fajna i profesjonalna obsługa stojąca na wysokim poziomie. Montaż odbywa odbywał się bez żadnych problemów, na pewno będę polecał !

Anastazja
Anastazja
9 marca 2021 18:56

W przeciwieństwie do pana Bartosza złego słowa o formie nie mogę powiedzieć. Jeśli chodzi o wszystkie sprawy papierkowe – zajęła się firma i całkiem sprawnie to przebiegło, montaż również szybko się odbył. Po 1,5 miesiąca cieszę się energia z paneli, a trochę teraz słoneczka jest i działa wszystko bez zarzutu.

Paula S.
Paula S.
4 marca 2021 09:57

Firma oprócz sprzedaży i montażu fotowoltaiki zdeklarowała się do pomocy mi w uregulowaniu spraw w tauronie. Handlowiec przesyłał mi wszystkie dokumenty już wypełnione do podpisu i wysyłki. Ta firma po prostu dba o klienta.

Kasia
Kasia
3 marca 2021 13:31

Ta firma to konkret!! Wszystko w umowie jasne i klarowne, montaż wykonany bez zarzutu w dodatku przemiła ekipa na czele z panem Marcinem – polecam z całego serduszka. Licznik wymieniony dokładnie 30 dni od instalacji. W dodatku otrzymałam bon za polecenie, opłaca się pomagać ☺️

Andrzej N.
Andrzej N.
3 marca 2021 10:21

w dniu wczorajszym mialem wymieniony licznik, jakies 2-3 tygodnie po wykonanej instalacji i jestem w szoku, ze taka dobra wspolpraca jest miedzy enea a wolna energia, choc nie wiem czy to rzeczywiscie jest kwestia wspolpracy czy po prostu dobrze wypelnione i szyko wyslanie dokumenty do zakladu energetycznego, na ta chwile polecam jak najbardziej, skomentuje ponownie jak dluzej skorzystam z instalacji

Robert Ptaszyński
Robert Ptaszyński
26 lutego 2021 10:10

Wszystko działa bez zarzutu. Cena przystępna, montaż na naprawdę wysokim poziomie. Od strony formalnej nie mam zastrzeżeń, wszysto załatwili. Licznik wymieniony już po 2tyg.

Mirosław
Mirosław
25 lutego 2021 12:26

Ja osobiście nie mam żadnych zarzutów co do działania tej firmy. Fajna ekipa monterów, czynny kontakt z przedstawicielem, który zajmował się moją instalacją i profesjonalne podejście do sprawy

jerzy
jerzy
24 lutego 2021 11:36

witam serdecznie, niecałe 3 miesiące temu założyłem instalację od firmy wolna energia, czekałem za podzieleniem się opinią póki instalacja nie zacznie mi działać. Teraz gdy instalajcja ruszyła mogę z ręką na sercu podzielić się pozytywną opinią. Mówiąc szczerze nie myślałem nad instalacją z powodu braku środków, ale skorzystałem z formy kredytowania gdyż zaproponowano mi kredyt 0% w wolnej energii z banku alior. Wszystko działa sprawnie, polecam

Paweł
Paweł
24 lutego 2021 11:31

Wszystko przebiegło poprawnie, montaż po ok 2 tygodniach, teraz montują u sąsiada.

Tomasz
Tomasz
24 lutego 2021 08:23

Firma jak każda inna, dobre komponenty, dostałem ofertę, cena znośna

Dagmara, Sebastian
Dagmara, Sebastian
22 lutego 2021 20:49

Razem z mężem jesteśmy zadowoleni z instalacji. Szczególnie polecamy Pana Tomasza który zaopiekował się nami tak naprawdę od początku do końca. Kontakt z nim mamy nawet teraz po montażu za co jesteśmy bardzo wdzięczni-zawsze można o coś dopytać. Ekipa monterska również na plus. Możemy śmiało polecić

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
22 stycznia 2021 13:40

Panie Piotrze,
dziękujemy za komentarz. Bardzo prosimy o poinformowanie nas dlaczego uważa Pan, że firma robi sobie żarty z Klientów. 🙂 O każdego z naszych Klientów staramy się dbać należycie, tak więc chcielibyśmy mieć możliwość odpowiedzi na Pańską opinię.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu pod adresem: biuro@wolnaenergia.eu,
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 17:07

Svetlak69, prosimy o informację, dlaczego uważa Pan naszą firmę za „firmę krzak”. Chcielibyśmy mieć możliwość odpowiedzi na Pańskie zażalenie.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu pod adresem: biuro@wolnaenergia.eu
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

PS Cieszymy się, że mimo wszystko coś Panu się spodobało, skoro dostaliśmy od Pana 1 punkcik na 10. 😉

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 15:08

Panie Bartoszu,
bardzo nam przykro, że spotkała Pana taka sytuacja pierwszego dnia w pracy. Trudno nam w to uwierzyć, ponieważ należycie dbamy o standardy w naszej firmie. W związku z tym prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia tej sytuacji pod adresem: biuro@wolnaenergia.eu.
Prosimy również o wyjaśnienie skąd posiada Pan nieprawdziwe informacje na temat rzekomych pozwów skierowanych w stronę naszej firmy, a także na jakiej podstawie zarzuca Pan firmie łamanie prawa oraz oszustwo.
Zapraszamy do kontaktu i służymy pomocą celem rozwiązania wszystkich zaistniałych sytuacji.
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Porażka
Porażka
22 listopada 2020 12:49

Rozumiem, że udałeś się do innej firmy, gdzie na starcie dostałeś furę, 8k netto podstawy i fotel dyrektora? Porażka, nic Ci z nieba nie spadnie kolego.

Bartosz
Bartosz
7 marca 2021 16:12
Odpowiedz do:  Porażka

Ale to nie ma nic do rzeczy czy spadnie mi z nieba 'kolego’ i czy dostałem gdzieś indziej jakieś 8k i samochód. Ja napisałem swoją obiektywną opinię na temat tego co tam się u was dzieje 🙂

Patryk
Patryk
13 października 2020 11:49

Witam, ja osobiście bardzo polecam firmę. Łatwo jest ocenić negatywnie, mało kto wystawi ocenę kiedy wszystko zostanie zrobione dobrze. Podczas spotkania zostałem poinformowany o wszystkim tj. o montażu, sprzęcie, czyli panelach, falowniku i okablowaniu. Mogłem sam sobie sprawdzić ten sprzęt i producenta. Taki sam też sprzęt został do mnie dostarczony i zamontowany. w około 2,5tyg wszystko było na dachu. Przedstawiciel zawsze był pod telefonem i na każde pytanie odpowiadał mi jasno, przedstawił mi kilka rozwiązań i doradził, która opcja będzie najkorzystniejsza. Nie mam zastrzeżeń.

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 15:10
Odpowiedz do:  Patryk

Dzień dobry Panie Patryku,
bardzo dziękujemy za komentarz. Chcielibyśmy poinformować Pana, że ruszyliśmy z akcją POLECASZ–>ZYSKUJESZ. Każdy z naszych Klientów, który poleci nam kolejnego u którego wykonamy instalację fotowoltaiczną otrzyma bon podarunkowy o wysokości 500 zł do wykorzystania na zakupy w Media Expert oraz na Allegro.pl. Aby skorzystać z naszej promocji prosimy o kontakt z Pana doradcą bądź pod numerem telefonu: +48 666 166 866.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu!
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Last edited 2 lat temu by ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
Mark
Mark
10 października 2020 07:51

A więc którą firmę polecacie do montażu paneli fotowoltaicznych ?

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
22 stycznia 2021 13:41
Odpowiedz do:  Mark

Dzień dobry,
zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym pod numerem telefonu: +48 537 561 286. Nasza ekipa z pewnością przedstawi Panu ofertę przygotowaną na miarę Pana potrzeb. 🙂
Pozdrawiamy,
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Krzysztof
Krzysztof
23 września 2020 13:29

Nie wiem skąd negatywne oceny, u mnie montaż obył się miesiąc temu, w 3 tyg od podpisania umowy instalacja pojawiła się na dachu wszystko tak jak Pan Łukasz tłumaczył. Monterzy zakończyli pracę sprawnie w jeden dzień a instalacja działa jak powinna.

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
21 stycznia 2021 16:35
Odpowiedz do:  Krzysztof

Panie Krzysztofie,
bardzo dziękujemy za komentarz. Chcielibyśmy poinformować Pana, że ruszyliśmy z akcją POLECASZ–>ZYSKUJESZ. Każdy z naszych Klientów, który poleci nam kolejnego, u którego wykonamy instalację fotowoltaiczną otrzyma bon podarunkowy o wysokości 500 zł do wykorzystania na zakupy w Media Expert bądź na Allegro.pl. Aby skorzystać z naszej promocji prosimy o kontakt z Pana doradcą bądź pod numerem telefonu: +48 666 166 866.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu!
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Tomasz
Tomasz
7 września 2020 12:25

Witam, u mnie były montowane 2 instalacje na jednym dachu, podoba mi sie to, że ciagle miałem kontakt z przedstawicielem który informował mnie na bieżąco o wszystkim. Wszystko zostało wykonane sprawnie i działa jak należy, w mojej ocenie wszystko profesjonalnie i rzetelnie

ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA
22 stycznia 2021 15:14
Odpowiedz do:  Tomasz

Panie Tomaszu,
bardzo dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że pana zadowolenie z naszych instalacji nie spadło. 🙂 Chcielibyśmy poinformować Pana, że ruszyliśmy z akcją POLECASZ–>ZYSKUJESZ. Każdy z naszych Klientów, który poleci nam kolejnego, u którego wykonamy instalację fotowoltaiczną otrzyma bon podarunkowy o wysokości 500 zł do wykorzystania na zakupy w Media Expert bądź na Allegro.pl. Aby skorzystać z naszej promocji prosimy o kontakt z Pana doradcą bądź pod numerem telefonu: +48 666 166 866.
Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu!
ZESPÓŁ WOLNA ENERGIA

Kalabarii
Kalabarii
7 lipca 2020 14:23

Andrzej, Grzegorz, mogliście się bardziej postarać z tą pozytywna opinią 😂 😂
Dla mnie to upokarzające jeżeli pracownicy muszą podszywać się pod klientów, żeby dodać coś pozytywnego o firmie która reprezentują.
A może czas pomyśleć o zmianie pracodawcy?
Bo polityka firmy nic się nie zmieniła, jak było tak jest i te prośby do pracowników o napisanie miłego komentarza, zupełnie tak samo jak z Energetycznym centrum!