Fotowoltaika Wolna Energia 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Ocena: 5
(ilość ocen: 1)

Choć zapewne nie każdy z Was słyszał o firmie Wolna Energia, ma ona swój wkład w ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza w Polsce. Podejmowane przez nią działania przyczyniły się do uratowania 153 tys. drzew i zmniejszyły ilość dwutlenku węgla w powietrzu o 21,4 mln m3. Jednocześnie jej klienci zaoszczędzili już 18 mln zł. Jak to możliwe? Firma ta oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań energetycznych, w tym również instalacje fotowoltaiczne. Czy firma Wolna Energia i fotowoltaika to połączenie doskonałe? Sprawdzamy!

Wolna Energia – firma o szerokim doświadczeniu

Firma Wolna Energia na rynku energetycznym działa już od ponad 10 lat. W jej ofercie znajdują się nie tylko zestawy fotowoltaiczne, ale również oświetlenie, panele grzewcze, systemy do monitoringu zużycia prądu czy zabezpieczenia elektryczne (przeciwprzepięciowe i odgromowe).

Firma stawia na wartości, które z pewnością będą Wam bliskie:

 • odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego,
 • kompleksowe podejście do projektów, dopasowane do potrzeb inwestora,
 • wysoka jakość obsługi i oferowanych produktów,
 • przejrzyste zasady współpracy – na każdym etapie realizacji.

Jak zapewnia sama firma, jako jedyny przedstawiciel branży OZE w Polsce, Wolna Energia zapewnia swoim klientom gwarancję produktywności, a tym samym – gwarancję oszczędności. Kto może sięgnąć po te korzyści?


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki


Wolna Energia – fotowoltaika, na której skorzysta każdy

Podobnie, jak w przypadku innych firm instalacyjnych, fotowoltaika Wolna Energia skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z różnymi podmiotami sprawia, że usługi oferowane przez firmę Wolna Energia mogą trafić m.in. do:

 • gospodarstw domowych – Wolna Energia posiada spore doświadczenie w realizacji inwestycji związanych z fotowoltaiką dla domu – zarówno tą dedykowaną dla budynków jednorodzinnych, jak i bardziej wymagających – wielorodzinnych.
 • przedsiębiorstw – przez ponad dekadę działalności firmy, rozwiązaniom oferowanym przez Wolna Energia zaufało wielu klientów biznesowych. Mocną stroną fotowoltaiki dla firm od Wolna Energia jest z pewnością zespół specjalistów, który może wesprzeć kontrahentów nie tylko zakresie energetyki, ale również np. finansów.
 • gospodarstwa rolne – po ofertę opracowaną przez firmę z powodzeniem mogą sięgać rolnicy, bez względu na to czy prowadzą działalność gospodarczą czy też są osobami fizycznymi.

Gdy o ofercie mowa, warto zauważyć, że ta w firmie Wolna Energia różni się nieco od konkurencji. Instalator daje swoim potencjalnym klientom możliwość skorzystania z dwóch wariantów – fotowoltaiki dopasowanej do indywidualnych wymagań oraz predefiniowanego zestawu fotowoltaicznego.

Jeśli chodzi o wstępnie skomponowane instalacje fotowoltaiczne ON-GRID, firma podzieliła je na cztery kategorie, które różnią się pod względem mocy i użytych podzespołów, a co za tym idzie – również ceny. Jakie są opcje?

 • Wersja Standard – wykorzystująca panele marki SunPro oraz inwerter Sofar,
 • Wersja Platinum – opierająca się o ogniwa producenta SUN POWER oraz inwerter firmy STECA,
 • Wersja Premium – działająca na panelach fotowoltaicznych Q.Cells oraz falowniku Sofar,
 • Wersja Prestiż – na którą składają się panele firmy SHARP oraz falownik marki Steca.

Jak wygląda koszt fotowoltaiki Wolna Energia?

Cena fotowoltaiki w firmie Wolna Energia

Zanim posłużymy się konkretnymi danymi dotyczącymi cen oferty “Wolna Energia fotowoltaika”, warto zauważyć, że w większości przypadków koszty, nawet bardzo podobnej instalacji, mogą się różnić. Dlaczego?

Różnice mogą wynikać z kilku czynników, najczęściej ich źródłem są jednak:

 • kwestie związane z miejscem montażu – ceny fotowoltaiki Wolna Energia zainstalowanej na dachu będą zwykle niższe, niż w przypadku fotowoltaiki na gruncie. W tym drugim przypadku konieczne są bowiem dodatkowe prace ziemne, które po prostu są droższe. Jednak nawet koszt instalacji dachowej może się różnić, w zależności od rodzaju pokrycia.
 • wykorzystane podzespoły – tak, jak to ma miejsce w przypadku innych urządzeń, ceny paneli fotowoltaicznych czy inwerterów o zbliżonych parametrach, mogą mieć różne ceny, w zależności np. od technologi, producenta czy modelu.
 • stopień skomplikowania projektu – im trudniejszy do wykonania projekt i bardziej wymagające miejsce montażu (np. dach o nietypowym kształcie), tym wyższe mogą być koszty przedsięwzięcia.

Spójrzmy teraz na szacunkowe ceny fotowoltaiki Wolna Energia:

Moc 3 kW 5 kW7 kW
Całkowita cena brutto19.600 zł31.493 zł39.424 zł
Cena brutto za 1 kWok. 6.530ok. 6.290 złok. 5.630 zł

Powyższe ceny są wyłącznie orientacyjne i mogą się różnić, w zależności od zlecenia. W kwotach uwzględniono podatek VAT w wysokości 8% – przewidziany dla osób fizycznych.

Koszty fotowoltaiki Wolna Energia mieszczą w stawkach rynkowych, które wynoszą od ok. 4.500 do 6.500 zł za 1 kW. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku firm fotowoltaicznych (np. z naszego rankingu firm fotowoltaicznych), jednostkowy koszt inwestycji spada wraz ze wzrostem mocy instalacji.

Wolna Energia – fotowoltaika krok po kroku

W jaki sposób można skorzystać z oferty fotowoltaiki Wolna Energia? Proces nie jest trudny i składa się z kilku etapów.

1. Kontakt z firmą

Pierwszym krokiem do produkcji własnej energii ze słońca jest kontakt z firmą instalacyjną. Można to zrobić telefonicznie bądź za pomocą formularza dostępnego na stronie. Należy w nim podać dane osobowe i kontaktowe, informacje na temat inwestycji (planowane miejsce montażu) oraz wydatków na energię.

2. Dobór instalacji

Na podstawie otrzymanych danych, specjaliści z Wolna Energia opracują plan instalacji, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.

3. Umowa i finansowanie

Jeśli zaoferowane warunki Was zainteresują, będziecie mogli podpisać umowę. Warto wiedzieć, że firma może pomóc Wam zarówno przy wyborze najlepszej formy finansowania, jak i zdobyciu środków.

4. Instalacja

Montaż przeprowadzają przeszkolone ekipy monterskie, należące do firmy Wolna Energia. Przeciętnie prace trwają jeden dzień roboczy, przy czym czas ten może się wydłużyć, jeśli instalacja będzie większa bądź bardziej skomplikowana.

5. Uruchomienie instalacji

Firma Wolna Energia wspiera swoich klientów podczas formalności związanych z wdrożeniem fotowoltaiki, współpracując z zakładem energetycznym.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika w firmie Wolna Energia – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Wolna Energia

Profesjonalny, doświadczony zespół doradców i monterów
Wsparcie klienta podczas formalności związanych z przyłączeniem instalacji
Wykorzystywanie renomowanych podzespołów
Pomoc w kwestii finansowania inwestycji – firma Wolna Energia współpracuje w tym zakresie m.in. z bankiem Credit Agricole czy BNP Paribas
Realizacja przedsięwzięć na terenie całej Polski

Wady fotowoltaiki Wolna Energia
Mało informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz