GDF Suez został udziałowcem Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie

0 /5
(Ocen: 0)

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie zyskała nowego udziałowca – w czwartek GDF Suez odkupił 30% udziałów od E.ON Sverige. Wartość transakcji nie została przekazana do publicznej wiadomości.

Przejęcie udziałów przez GDF Suez w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Koszalinie to dopiero początek transakcji, podczas której francuski koncern przejmie wszystkie aktywa niemieckiego E.ON Sverige w kraju. Jak podkreślił pełnomocnik niemieckiego koncernu – firma, wycofuje się z Polski, bo chce się skupić na rynku skandynawskim. GDF Suez przejmie udziały w Słupsku, Ostrowie Wielkopolskim, Złotowie oraz Ustce.

Jan Woźniak, pełnomocnik GDF Suez, poinformował, że firma skupi się teraz na zwiększeniu produkcji i sprzedaży ciepła w MEC Koszalin. Ponadto koszalińska ciepłownia może liczyć na wsparcie techniczne oraz finansowe ze strony GDF Suez przy projektach rozwojowych oraz modernizacyjnych. Oprócz GDF Suez, udziałowcem MEC jest miasto Koszalin. W 2012 roku zysk brutto spółki wyniósł 6,2 mln zł.

(źródło: PAP)

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments