Gdzie powstanie Mieszkanie plus?

0 /5
(Ocen: 0)

Na konferencji prasowej premier Beata Szydło wskazała miejsca pierwszych inwestycji zaplanowanych w ramach Mieszkania plus. Wraz z wicepremierem Mateuszem Morawieckim i ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem również podtrzymała dotychczasowe zapewnienia.

Mieszkanie + praktycznie bez zmian

Z głównych założeń – filarów programu Mieszkanie plus zniknął zapis o tworzeniu nowego prawodawstwa. Zmiany już się kształtują, proces ten ma charakter ciągły. Zostały trzy:
Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, jako zarządca gruntów Skarbu Państwa, na których powstaną inwestycje,
– szeroko rozumianym wsparciu budownictwa społecznego,
Indywidualne Konta Mieszkaniowe, mają za zadanie mobilizować do oszczędzania na cele mieszkaniowe, takie jak zakup mieszkania czy remont.

będzie skierowany do wszystkich, bez ograniczeń. W pierwszej kolejności ma pomóc osobom, które mimo zadowalającej sytuacji materialnej nie mogą sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, Wsparcie otrzymają też osoby zagrożone wykluczeniem, nie są w stanie pozwolić sobie na wynajem po cenach rynkowych.

Przyszłe lokalizacje programu Mieszkanie plus

Wśród siedemnastu nowych lokalizacji wymienionych podczas spotkania możemy wymienić wszystkie, które podpisały listy intencyjne:

Starogard Gdański (woj. pomorskie),
Dębica (woj. podkarpackie),
Katowie (woj. śląskie),
Tychy (woj. śląskie),
Trzebinia (woj. małopolskie),
Poznań (woj. wielkopolskie),
Kobyłka (woj. mazowieckie),
Nowa Dęba (woj. podkarpackie),
Stalowa Wola (woj. podkarpackie),
Radom (woj. mazowieckie)
Września (woj. wielkopolskie)
Biała Podlaska (woj. lubelskie),
Pelplin (woj. pomorskie),
Skawina (woj. małopolskie),
Gliwice (woj. śląskie),
Wałbrzych (woj. dolnośląskie),
Chorzów (woj. śląskie).

Na naszych oczach program Mieszkanie + nabiera rozpędu. Zainteresowanie samorządów nie dziwi. Państwo jest najpewniejszym inwestorem. Sektor mieszkaniowy musi się rozwijać, ponieważ potrzeby są ogromne. Niektóre z badań, mówią o nawet 6 milionach brakujących mieszkań. Tylko kompleksowe działania na szeroką skalę mogą rozwiązać problem.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments