GreenEnerga fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Greenenerga Polska to spółka, która już od kilku lat prężnie rozwija się w branży fotowoltaicznej. Od momentu założenia w 2015 roku, firmie udało się zrealizować kilkaset projektów mikroinstalacji fotowoltaicznych, a także kilkadziesiąt instalacji powyżej 50 kW (w tym również farm fotowoltaicznych). Czym wyróżnia się fotowoltaika od Greenenerga Polska? Sprawdzamy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Greenenerga – na czym polega oferta?

Oferta Greenenerga Polska zawiera standardowe pozycje oferowane przez większość, profesjonalnych instalatorów. Opiera się zatem przede wszystkim na:

 • indywidualnym doradztwie dotyczącym optymalnych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii,
 • przygotowywaniu projektu instalacji fotowoltaicznej, z uwzględnieniem wymagań inwestora oraz możliwości i ograniczeń wynikających z docelowej lokalizacji inwestycji,
 • profesjonalnym zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej,
 • wsparciu inwestorów w uzyskaniu środków na przedsięwzięcie – zarówno ze źródeł publicznych (np. jako dofinansowanie do fotowoltaiki “Mój prąd”), jak i źródeł komercyjnych.

W naszej opinii fotowoltaika Greenenerga to opcja, którą powinni rozważyć szczególnie Ci, którzy stawiają na jak najlepszy stosunek jakości podzespołów do ceny.

Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to w swoich projektach firma wykorzystuje włoskie moduły FuturaSun, charakteryzujące się bardzo dobrą sprawnością (ok. 20,5%), niską utratą mocy w czasie (gwarancja wydajności linowej 89% na koniec 25. roku) oraz 20-letnią gwarancją produktową.

W przypadku inwerterów, mamy już do czynienia z markami znanymi i cenionymi na całym świecie – m.in. Fronius, SMA, Huawei.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Dla kogo jest fotowoltaika Greenenerga Polska?

Jak już wspominaliśmy, Greenenerga w swoich realizacjach skupia się na trzech głównych grupach klienckich: gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach oraz rolnikach.

 • Fotowoltaika dla domu od Greenenerga to sposób na znaczne ograniczenie comiesięcznych rachunków i uniezależnienie się od corocznych podwyżek cen prądu. Na klientów indywidualnych, decydujących się na inwestycję w energię słoneczną w Greenenerga czeka szereg rozwiązań finansowych, dzięki którym zakup instalacji nie będzie obciążał domowego budżetu. Co istotne, konsumenci mogą liczyć na kompleksowe i profesjonalne wsparcie na każdym etapie przedsięwzięcia.
 • Również jeśli chodzi o fotowoltaikę dla firmy, Greenenerga gwarantuje wysokiej jakości kompleksowe usługi projektowe i montażowe, dzięki którym przedsiębiorstwa zyskują tanie i ekologiczne źródło energii. Jednocześnie, instalacja fotowoltaiczna to sposób na zwiększenie przewagi konkurencyjnej oraz podniesienie wartości nieruchomości należących do firmy. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku konsumentów, Greenenerga przygotowała dla firm dopasowane formy finansowania. Z usług firmy skorzystała m.in. sieć Carrefour.
 • Oferta Greenenerga to również propozycja skierowana do rolników. Dzięki szeregowi programów i narzędzi wspierających (takim jak m.in. Agroenergia czy ulga podatkowa ) mogą oni zaopatrzyć się w ekonomiczne i przyjazne środowisku źródło energii, co ma ogromne znaczenie w przypadku tej branży.

Co warto podkreślić, Greenenerga na swoim koncie ma również przedsięwzięcia realizowane w ramach projektów badawczo-rozwojowych. Przykładem może być Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy.

Greenenerga fotowoltaika – ceny i finansowanie

A jak wygląda kwestia kosztów i ich finansowania w Greenenerga? Osoby zainteresowane ceną fotowoltaiki w 2021 roku w tej firmie nie powinny być rozczarowane. Instalator przygotował bowiem dla swoich klientów narzędzie pozwalające oszacować koszty inwestycji. Jak zatem wyglądają orientacyjne ceny fotowoltaiki Greenenerga?

Moc instalacji ok. 4 kWp ok. 6 kWp ok. 10 kWp
Cena brutto (8% VAT) 19.150 zł 28.230 zł ok. 47.420 zł
Cena za 1 kWp ok. 4.787 zł ok. 4.705 zł ok. 4.742 zł

Dla najpopularniejszych instalacji o mocy 4-10 kWp, koszt oscyluje zatem w granicach ok. 4.700 zł za 1 kWp. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że koszty fotowoltaiki w 2020 roku wahają się od od ok. 4.000 do ok. 6.000 zł.

Co warto podkreślić, powyższe stawki to dane szacunkowe. Ostateczna cena zależy bowiem od wielu czynników, takich jak m.in.:

 • wielkość instalacji,
 • miejsce montażu,
 • stopień skomplikowania projektu.
 • poziom obsługi.

W efekcie, po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb inwestora, ogólny koszt może ulec zmianie.

Dobra wiadomość jest taka, że Greenenerga zatroszczyła się o przygotowanie dla swoich klientów optymalnej formy finansowania. W zależności od inwestora może to być:

 • kredyt na fotowoltaikę skierowany przede wszystkim do osób fizycznych. Plusem tego rozwiązania są niskie koszty – RRSO dla reprezentatywnego przykładu to zaledwie 3,51%, oraz dopasowanie rat do możliwości finansowych.
 • leasing fotowoltaiki lub pożyczka leasingowa to natomiast opcja dedykowana przedsiębiorcom.

Jak już wspominaliśmy, firma wspiera również swoich klientów w pozyskiwaniu dotacji – np. z programu “Czyste powietrze”.

Greenenerga – jak skorzystać z oferty? Instrukcja krok po kroku

Zastanawiacie się w jaki sposób możecie sięgnąć po fotowoltaikę Greenenerga? Procedura nie jest skomplikowana i składa się z kilku punktów:

1. Kontakt z firmą

Jeśli jesteście gotowi na tanią i ekologiczną energię od Greenenerga, pierwszym krokiem powinien być kontakt z firmą – możecie go nawiązać telefonicznie lub korzystając z dostępnych na stronie formularzy. Już na tym etapie, na podstawie wysokości rachunków zostanie opracowany wstępny wygląd i koszt instalacji.

2. Wizja lokalna

Następnym krokiem jest konfrontacja początkowych ustaleń z warunkami montażowymi. Przedstawiciel firmy sprawdzi m.in. czy instalacja nie będzie przez nic zasłaniana oraz dokona niezbędnych pomiarów.

3. Projekt

Na podstawie wszystkich danych, projektant firmy przygotuje wizualizację instalacji i dokumentację, na podstawie której zostanie ona później zamontowana.

4. Umowa

Na tym etapie firma uzgadnia z klientem ostateczne warunki współpracy, czego efektem jest podpisanie umowy.

5. Montaż

Gdy wszystkie ustalenia zostaną dopięte na ostatni guzik, firma rozpoczyna montaż instalacji. Całość prac to zwykle 1 dzień roboczy – choć wszystko zależy to m.in. od wielkości przedsięwzięcia.

6. Formalności

Po montażu przychodzi czas na podłączenie fotowoltaiki do sieci. Greenenerga zapewnia swoim klientom odpowiednią dokumentację i pomoc w formalnościach związanych z procedurami podłączeniowymi.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Greenenerga fotowoltaika – zalety i wady

Jeśli chodzi o Greenenerga, opinie klientów są raczej pozytywne. Co na nie wpływa? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Zalety fotowoltaiki Greenenerga

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny – wybierają tę ofertę nie przepłacicie niepotrzebnie

Gwarancja na montaż – aż 10 lat, co jest rzadkością na rynku

Możliwość wykupienia ubezpieczenia fotowoltaiki

Jakościowe podzespoły

Doświadczony i kompetentny zespół

Pomoc w uzyskaniu finansowania – zarówno ze źródeł komercyjnych (kredytów, leasingów), jak i publicznych (dofinansowanie)

Dostępność kalkulatora pozwalającego na oszacowanie kosztów

Wady fotowoltaiki Greenenerga

Sporadyczne opóźnienia

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika Greenenerga to ciekawa propozycja dla osób, które kładą nacisk na jakość, ale też i optymalizację kosztów związanych z inwestycją. Duża w tym zasługa rozsądnie dobranych podzespołów, które gwarantują bardzo dobrą wydajność, bez przepłacania za markę. Choć firma jest stosunkowo młoda, może poszczycić się sporym doświadczeniem, zdobytym w różnego typu przedsięwzięciach - mikroinstalacjach, farmach fotowoltaicznych czy nawet projektach badawczych. Dużym plusem jest 10-letnia gwarancja na usługi montażowe, a także zapewnienie przez firmę różnych opcji finansowania.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments