GreenEnerga fotowoltaika – opinie i recenzja

Greenenerga Polska to spółka, która już od kilku lat prężnie rozwija się w branży fotowoltaicznej. Od momentu założenia w 2015 roku, firmie udało się zrealizować kilkaset projektów mikroinstalacji fotowoltaicznych, a także kilkadziesiąt instalacji powyżej 50 kW (w tym również farm fotowoltaicznych). Czym wyróżnia się fotowoltaika od Greenenerga Polska? Sprawdzamy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Greenenerga – na czym polega oferta?

Oferta Greenenerga Polska zawiera standardowe pozycje oferowane przez większość, profesjonalnych instalatorów. Opiera się zatem przede wszystkim na:

 • indywidualnym doradztwie dotyczącym optymalnych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii,
 • przygotowywaniu projektu instalacji fotowoltaicznej, z uwzględnieniem wymagań inwestora oraz możliwości i ograniczeń wynikających z docelowej lokalizacji inwestycji,
 • profesjonalnym zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej,
 • wsparciu inwestorów w uzyskaniu środków na przedsięwzięcie – zarówno ze źródeł publicznych (np. jako dofinansowanie do fotowoltaiki “Mój prąd”), jak i źródeł komercyjnych.

W naszej opinii fotowoltaika Greenenerga to opcja, którą powinni rozważyć szczególnie Ci, którzy stawiają na jak najlepszy stosunek jakości podzespołów do ceny.

Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to w swoich projektach firma wykorzystuje włoskie moduły FuturaSun, charakteryzujące się bardzo dobrą sprawnością (ok. 20,5%), niską utratą mocy w czasie (gwarancja wydajności linowej 89% na koniec 25. roku) oraz 20-letnią gwarancją produktową.

W przypadku inwerterów, mamy już do czynienia z markami znanymi i cenionymi na całym świecie – m.in. Fronius, SMA, Huawei.

Dla kogo jest fotowoltaika Greenenerga Polska?

Jak już wspominaliśmy, Greenenerga w swoich realizacjach skupia się na trzech głównych grupach klienckich: gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach oraz rolnikach.

 • Fotowoltaika dla domu od Greenenerga to sposób na znaczne ograniczenie comiesięcznych rachunków i uniezależnienie się od corocznych podwyżek cen prądu. Na klientów indywidualnych, decydujących się na inwestycję w energię słoneczną w Greenenerga czeka szereg rozwiązań finansowych, dzięki którym zakup instalacji nie będzie obciążał domowego budżetu. Co istotne, konsumenci mogą liczyć na kompleksowe i profesjonalne wsparcie na każdym etapie przedsięwzięcia.
 • Również jeśli chodzi o fotowoltaikę dla firmy, Greenenerga gwarantuje wysokiej jakości kompleksowe usługi projektowe i montażowe, dzięki którym przedsiębiorstwa zyskują tanie i ekologiczne źródło energii. Jednocześnie, instalacja fotowoltaiczna to sposób na zwiększenie przewagi konkurencyjnej oraz podniesienie wartości nieruchomości należących do firmy. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku konsumentów, Greenenerga przygotowała dla firm dopasowane formy finansowania. Z usług firmy skorzystała m.in. sieć Carrefour.
 • Oferta Greenenerga to również propozycja skierowana do rolników. Dzięki szeregowi programów i narzędzi wspierających (takim jak m.in. Agroenergia czy ulga podatkowa ) mogą oni zaopatrzyć się w ekonomiczne i przyjazne środowisku źródło energii, co ma ogromne znaczenie w przypadku tej branży.

Co warto podkreślić, Greenenerga na swoim koncie ma również przedsięwzięcia realizowane w ramach projektów badawczo-rozwojowych. Przykładem może być Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy.

Greenenerga fotowoltaika – ceny i finansowanie

A jak wygląda kwestia kosztów i ich finansowania w Greenenerga? Osoby zainteresowane ceną fotowoltaiki w 2023 roku w tej firmie nie powinny być rozczarowane. Instalator przygotował bowiem dla swoich klientów narzędzie pozwalające oszacować koszty inwestycji. Jak zatem wyglądają orientacyjne ceny fotowoltaiki Greenenerga?

Moc instalacji ok. 4 kWp ok. 6 kWp ok. 10 kWp
Cena brutto (8% VAT) 19.150 zł 28.230 zł ok. 47.420 zł
Cena za 1 kWp ok. 4.787 zł ok. 4.705 zł ok. 4.742 zł

Dla najpopularniejszych instalacji o mocy 4-10 kWp, koszt oscyluje zatem w granicach ok. 4.700 zł za 1 kWp. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że koszty fotowoltaiki w 2020 roku wahają się od od ok. 4.000 do ok. 6.000 zł.

Co warto podkreślić, powyższe stawki to dane szacunkowe. Ostateczna cena zależy bowiem od wielu czynników, takich jak m.in.:

 • wielkość instalacji,
 • miejsce montażu,
 • stopień skomplikowania projektu.
 • poziom obsługi.

W efekcie, po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb inwestora, ogólny koszt może ulec zmianie.

Dobra wiadomość jest taka, że Greenenerga zatroszczyła się o przygotowanie dla swoich klientów optymalnej formy finansowania. W zależności od inwestora może to być:

 • kredyt na fotowoltaikę skierowany przede wszystkim do osób fizycznych. Plusem tego rozwiązania są niskie koszty – RRSO dla reprezentatywnego przykładu to zaledwie 3,51%, oraz dopasowanie rat do możliwości finansowych.
 • leasing fotowoltaiki lub pożyczka leasingowa to natomiast opcja dedykowana przedsiębiorcom.

Jak już wspominaliśmy, firma wspiera również swoich klientów w pozyskiwaniu dotacji – np. z programu “Czyste powietrze”.

Greenenerga – jak skorzystać z oferty? Instrukcja krok po kroku

Zastanawiacie się w jaki sposób możecie sięgnąć po fotowoltaikę Greenenerga? Procedura nie jest skomplikowana i składa się z kilku punktów:

1. Kontakt z firmą

Jeśli jesteście gotowi na tanią i ekologiczną energię od Greenenerga, pierwszym krokiem powinien być kontakt z firmą – możecie go nawiązać telefonicznie lub korzystając z dostępnych na stronie formularzy. Już na tym etapie, na podstawie wysokości rachunków zostanie opracowany wstępny wygląd i koszt instalacji.

2. Wizja lokalna

Następnym krokiem jest konfrontacja początkowych ustaleń z warunkami montażowymi. Przedstawiciel firmy sprawdzi m.in. czy instalacja nie będzie przez nic zasłaniana oraz dokona niezbędnych pomiarów.

3. Projekt

Na podstawie wszystkich danych, projektant firmy przygotuje wizualizację instalacji i dokumentację, na podstawie której zostanie ona później zamontowana.

4. Umowa

Na tym etapie firma uzgadnia z klientem ostateczne warunki współpracy, czego efektem jest podpisanie umowy.

5. Montaż

Gdy wszystkie ustalenia zostaną dopięte na ostatni guzik, firma rozpoczyna montaż instalacji. Całość prac to zwykle 1 dzień roboczy – choć wszystko zależy to m.in. od wielkości przedsięwzięcia.

6. Formalności

Po montażu przychodzi czas na podłączenie fotowoltaiki do sieci. Greenenerga zapewnia swoim klientom odpowiednią dokumentację i pomoc w formalnościach związanych z procedurami podłączeniowymi.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Greenenerga fotowoltaika – zalety i wady

Jeśli chodzi o Greenenerga, opinie klientów są raczej pozytywne. Co na nie wpływa? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Zalety fotowoltaiki Greenenerga

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny – wybierają tę ofertę nie przepłacicie niepotrzebnie

Gwarancja na montaż – aż 10 lat, co jest rzadkością na rynku

Możliwość wykupienia ubezpieczenia fotowoltaiki

Jakościowe podzespoły

Doświadczony i kompetentny zespół

Pomoc w uzyskaniu finansowania – zarówno ze źródeł komercyjnych (kredytów, leasingów), jak i publicznych (dofinansowanie)

Dostępność kalkulatora pozwalającego na oszacowanie kosztów

Wady fotowoltaiki Greenenerga

Sporadyczne opóźnienia

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika Greenenerga to ciekawa propozycja dla osób, które kładą nacisk na jakość, ale też i optymalizację kosztów związanych z inwestycją. Duża w tym zasługa rozsądnie dobranych podzespołów, które gwarantują bardzo dobrą wydajność, bez przepłacania za markę. Choć firma jest stosunkowo młoda, może poszczycić się sporym doświadczeniem, zdobytym w różnego typu przedsięwzięciach - mikroinstalacjach, farmach fotowoltaicznych czy nawet projektach badawczych. Dużym plusem jest 10-letnia gwarancja na usługi montażowe, a także zapewnienie przez firmę różnych opcji finansowania.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
26 października 2021 16:12

Firma wykazała się rażącym brakiem profesjonalizmu, jak również kompetencji. Najpierw firma twierdziła, że źle skalkulowała koszty, grożąc, że nie rozpoczną prac bez znacznej dopłaty, sama instalacja została finalnie zamontowana miesiąc po terminie, w trakcie samego montażu uszkodzone zostały biegnące w ścianie rury, usterka której naprawy firma odmówiła. Rażący brak profesjonalizmu, jak również zawalatość i brak odpowiedzialności. Zdecydowanie nie polecam.

Jola
Jola
21 października 2021 15:26

Firma podpisała umowę na wykonanie instalacji. Wystawiła fakturę za otrzymanie zaliczki i kontakt się urwał. W międzyczasie dwa razy zmienili siedzibę, uciekając od wierzycieli. W internecie można znaleźć kilka osób oszukanych na przełomie września i października. Nie bójcie się składać zawiadomienia do prokuratury.