Happy Energy opinie 2021: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii

Happy Energy jest stosunkowo młodym przedsiębiorstwem, które zajmuje się Odnawialnymi Źródłami Energii – OZE. W swojej ofercie posiada takie rozwiązania jak fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii czy stacje ładowania aut elektrycznych. Czym wyróżnia się oferta Happy Energy? Co warto wiedzieć o firmie? Sprawdźmy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Happy Energy – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Co warto wiedzieć o Happy Energy?

Firma Happy Energy powstała w 2019 roku i od tego czasu zrealizowała ponad 2500 inwestycji. W 2020 roku przedsiębiorstwo wypracowało 1,6 MLN zł zysku netto. W okresie od lutego do sierpnia 2021 roku Happy Energy uzyskało 17,5 MLN przychodu, czyli o 479%  więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jak samo Happy Energy podaje na swojej stronie – firma cieszy się zaufaniem i ma liczne grono zadowolonych klientów. Liczba wykonanych instalacji, świadczy o zdobytym doświadczeniu, ale także o odpowiednim podejściu do inwestorów. Oprócz realizowania instalacji fotowoltaicznych “pod klucz” Happy Energy zajmuje się również montażem pomp ciepła, magazynów energii oraz stacji ładowania aut elektrycznych.

Firma planuje również zadebiutować na giełdzie NewConnect w drugiej połowie 2022 roku.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Fotowoltaika Happy Energy – warunki, ceny

Usługa sprzedaży i montażu fotowoltaiki przez Happy Energy jest dostępna na terenie całej Polski i kierowana jest do każdego rodzaju klienta, zainteresowanego pozyskiwaniem energii słonecznej. Jednak specjalnie wyróżnione są trzy główne grupy docelowe, mianowicie gospodarstwa domowe, rolne oraz przedsiębiorstwa. Jak przedstawia się fotowoltaika od Happy Energy dla tych grup?

Fotowoltaika dla domu od Happy Energy

Najwięcej instalacji fotowoltaicznych w Polsce powstaje właśnie na potrzeby domów jednorodzinnych. Podobnie jest w przypadku Happy Energy, gdzie osoby prywatne również stanowią największą grupę odbiorców usług firmy. Happy Energy wykonało wiele instalacji tego typu, dzięki czemu posiadają oni dość spore doświadczenie w montowaniu instalacji tego typu. Klienci doceniają indywidualne, profesjonalne podejście firmy.

Happy Energy – fotowoltaika dla firm

Energia słoneczna jest także dobrym rozwiązaniem dla klientów biznesowych. Nie tylko pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ale także pokazuje, że przedsiębiorstwu zależy na ekologii. Również w tym przypadku Happy Energy oferuje kompleksowe wykonanie instalacji oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki dla firm.

Fotowoltaika dla rolnika z Happy Energy

Gospodarstwa rolne z fotowoltaiki mają jeszcze większe korzyści, ponieważ tutaj szczególnie istotna jest jakość powietrza. Panele fotowoltaiczne nie wydzielają żadnych spalin ani pyłów, co znacznie może poprawić stanu środowiska. Happy Energy chętnie wykonuje instalacje fotowoltaiczne zarówno dla małych jak i dużych gospodarstw rolnych, dobierając przy tym najodpowiedniejsze podzespoły – np. odporne na amoniak.

Jak wygląda oferta fotowoltaiki w Happy Energy?

Firma na jakość swoich prac daje aż 20-letnią gwarancję montażową. Podzespoły stosowane przez przedsiębiorstwo są na wysokim poziomie i pochodzą od cenionych producentów. W przypadku paneli fotowoltaicznych firma wykorzystuje moduły od:

Falowniki z kolei pochodzą od takich producentów jak: Sofar, Huawei, Growatt, Fronius oraz SolarEdge.

fotowotlaika happy energy

Źródło: happyenergy.pl

Panele fotowoltaiczne oferowane przez Happy Energy, posiadają 25-letnią gwarancję na uzysk energii powyżej 80%. Dodatkowo w ofercie znajdują się moduły fotowoltaiczne wykonane w technologi Half-Cut.

Firma Happy Energy gwarantuje montaż instalacji fotowoltaicznej i zgłoszenie jej do zakładu energetycznego w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Zasada ta dotyczy także pozostałych usług oferowanych przez firmę, takich jak pompy ciepła, magazyny energii oraz stacji ładowania.

W ramach usługi fotowoltaiki otrzymamy:

 • Darmowy audyt techniczny;
 • Indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej;
 • Dostawę oraz montaż podzespołów w najbardziej dogodnym terminie;
 • Zgłoszenie instalacji do operatora sieci, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Na swojej stronie Happy Energy podaje, że łączą wysoką jakość z dobrą ceną. Jak wyglądają koszty fotowoltaiki Happy Energy?

Koszt fotowoltaiki Happy Energy

Na całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej składa się wiele czynników, między innymi:

 • wielkość instalacji,
 • zastosowane technologie,
 • położenie i charakterystyka miejsca montażu,
 • zastosowane podzespoły.

Happy Energy niestety nie udostępniło żadnego kalkulatora fotowoltaicznego czy innych narzędzi do ustalenia lub przybliżenia ceny ich zestawów fotowoltaicznych. Firma nie podaje tego prawdopodobnie przez duże zróżnicowanie warunków na miejscu montażu. Ostatecznie kwota fotowoltaiki jest dość indywidualna i teoretycznie dwie takie same instalacje, wykonane w różniących się warunkach, mogą mieć inną cenę. Mimo wszystko przybliżone ceny poszczególnych zestawów fotowoltaicznych mogłyby zostać podane, aby było je łatwiej porównać z ofertami innych firm, np. tych, które można znaleźć w rankingu firm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika Happy Energy – krok po kroku!

Aby skorzystać z fotowoltaiki Happy Energy, wystarczy spełnić kilka prostych kroków:

 1. Kontakt z doradcą – po kontakcie z firmą spotkamy się w ustalonym terminie z przedstawicielem firmy, który na podstawie warunków montażowych i rachunków za prąd opracuje najkorzystniejszą ofertę.
 2. Podpisanie umowy – jeśli warunki przedstawione przez przedstawiciela będą satysfakcjonujące, od razu będzie możliwość podpisania umowy. Po uzupełnieniu formalności Happy Energy umówi się z Wami na termin montażu.
 3. Realizacja inwestycji – w ustalonym terminie przyjeżdża ekipa monterska i przystępuje do pracy. W zależności od skomplikowania projektu oraz wielkości instalacji montaż zajmie 1-2 dni robocze. Po wykonaniu i sprawdzeniu wszystkiego, pracownicy powinny wytłumaczyć, jak działa falownik i jak kontrolować pracę instalacji fotowoltaicznej.
 4. Zgłoszenie instalacji – po zakończeniu prac, Happy Energy zgłosi w Waszym imieniu instalację do operatora, ten z kolei po odebraniu zgłoszenia wymieni licznik na dwukierunkowy. Wymiana licznika trwa zazwyczaj do 30 dni.
 5. Możecie cieszyć się korzyściami, jakie daje fotowoltaika!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert
 

Zalety i wady Happy Energy

Zalety fotowoltaiki Happy Energy:

20-letnia gwarancja montażowa,
Wykorzystywanie podzespołów cenionych producentów,
Darmowy audyt techniczny,
Kompleksowa realizacja fotowoltaiki,
Możliwość połączenia fotowoltaiki z innymi ofertami znajdującymi się w ofercie Happy Energy.

Wady fotowoltaiki Happy Energy:

Brak orientacyjnego cennika na stronie firmy.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika od Happy Energy, podobnie jak pompy ciepła, magazyny energii czy stacje ładowania, kierowane są do każdego zainteresowanego klienta. Z usług można skorzystać w całym kraju. Happy Energy przeprowadzi inwestora przez wszystkie etapy realizacji-od projektu do zgłoszenia instalacji do operatora sieci. Na plus należy zaliczyć 20-letnią gwarancję montażową oraz możliwość kompleksowych rozwiązań, czyli połączenia fotowoltaiki z pozostałymi produktami oferowanymi przez Happy Energy. Niestety na stronie nie zostały podane przykładowe cenny zestawów fotowoltaicznych, ani innych rozwiązań.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kontrahent
Kontrahent
26 listopada 2021 21:15

Happy Energy S.A. widnieje na giełdzie długów, lepiej uważać na tą firmę – nie chce płacić za kontrakty, nie przestrzega warunków umowy, wymyśla dodatkowe koszty, kary nigdzie nigdy wcześniej nie ujęte, dodatkowe opłaty, tak aby tylko nie wypłacać należności. Ciekawe na jak skalę prowadzone są takie naganne praktyki w tej firmie. Nie wróżę im wielu lat w branży a Ci jeszcze emisję akcji zrobili…
Prezes ewidentnie nie dorósł do zadania i funkcji sprawowanej w firmie.