Helio Centrum opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii

Firmy działające w branży odnawialnych źródeł energii coraz częściej chcą oferować różne usługi z nimi związane. Przy czym nie ograniczają się one jedynie do instalowania fotowoltaiki, bowiem swoją ofertę rozbudowują również o inne współpracujące z nią urządzenia, takie jak pompy ciepła, magazyny energii czy ładowarki aut elektrycznych. Jedną z firm, które świadczą szeroki zakres usług OZE jest Helio Centrum. Jak przedstawia się oferta tego instalatora? Czym się wyróżnia?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Centrum – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Nie

Co warto wiedzieć o Helio Centrum?

Helio Centrum jest firmą powstałą w 2017 roku, a jej siedziba główna znajduje się w Warszawie. Od początku swojego istnienia firma wykonała ponad 9 tys. instalacji, montując przy tym ponad 136 tys. paneli fotowoltaicznych. Firma obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych w zakresie fotowoltaiki, pomp ciepła oraz magazynów energii. Jak zaznacza na swojej stronie, wydajność, najwyższa jakość montażu, a także kompleksowość, mają sprawić, by klienci poczuli się bezpieczni i zyskali jak najwięcej z rozwiązań Helio Centrum.

Firma współpracuje z wieloma producentami podzespołów, a także z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu klienci mogą być spokojni w kwestii dostępności urządzeń niezbędnych do instalacji, a także liczyć na wsparcie Helio Centrum w kwestii pozyskania rządowych dotacji do OZE.

Fotowoltaika od Helio Centrum – cena, warunki

Każdy zainteresowany produkcją energii ze słońca może skorzystać z fotowoltaiki Helio Centrum. Na stronie firmy wyróżnione są jednak trzy główne grupy odbiorców:

 • Osoby indywidualne fotowoltaika dla domu cieszy się największą popularnością i to właśnie takie montaże są wykonywane najczęściej przez Helio Centrum. Dzięki instalacji fotowoltaicznej osoby prywatne zyskują przede wszystkim niezależność względem podwyżek cen prądu;
 • Przedsiębiorcyfotowoltaika dla firm, to dobra inwestycja, która pozwala obniżyć koszty prowadzenia działalności, a przez to zwiększa rentowność przedsiębiorstwa. Dodatkowym jej atutem, jest poprawa wizerunku – klienci lepiej postrzegają firmy dbające o ekologię;
 • Rolnicyinstalacje fotowoltaiczne dla rolnika, które wykonuje Helio Centrum są specjalnie przygotowane pod warunki, jakie panują w danym gospodarstwie rolnym. W tym przypadku należy szczególnie wyróżnić indywidualne podejście do każdego klienta, bowiem w tych miejscach szczególnie liczy się wytrzymałość i żywotność paneli słonecznych, zwłaszcza na amoniak czy mgłę solną.

Fotowoltaika Helio Centrum to nie tylko małe i średnie instalacje fotowoltaiczne. W ofercie firmy znajduje się również coś dla inwestorów – mianowicie farmy fotowoltaiczne. Oprócz kompleksowego wykonania takiej inwestycji Helio Centrum oferuje również możliwość dzierżawy gruntu pod fotowoltaikę, od zainteresowanych osób. Co zyskuje osoba wydzierżawiająca? Do 15 tys. zł rocznie, za każdy hektar oraz umowę obowiązującą na 29 lat. Jest to stabilne źródło dochodu, które w dodatku pozwala wykorzystać różne nieużytki gruntu.

Helio Centrum fotowoltaika – szczegóły oferty

Klienci, którzy zdecydują się na fotowoltaikę z Helio Centrum w ramach świadczonej usługi otrzymają:

 • Darmowy audyt fotowoltaiczny – podczas takiego spotkania dobierana jest zarówno moc instalacji, dostosowana do naszego zapotrzebowania, jak i podzespoły. Ponadto ustalane są również warunki instalacji.
 • Projekt instalacji – przygotowany indywidualnie pod warunki montażowe u danego klienta i uwzględniający informacje uzyskane podczas audytu.
 • Dostarczenie i montaż podzespołów – montaż jest wykonywany zazwyczaj w przeciągu 1-2 dni roboczych, we wcześniej ustalonym terminie.
 • Zgłoszenie instalacji do operatora sieci – Helio Centrum załatwia w naszym imieniu wszelkie formalności związane z tą procedurą.
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki – jest to istotne udogodnienie, które oferuje instalator.

Wszystkie instalacje wykonywane przez Helio Centrum są traktowane indywidualnie, a każdy projekt jest realizowany z zachowaniem najwyższej jakości. Warto również zwrócić uwagę na producentów podzespołów, z jakich korzysta Helio Centrum w swoich instalacjach, są to bowiem takie marki, jak:

Natomiast inwertery wykorzystywane w projektach, pochodzą od takich producentów jak: Sofar Solar, Hyundai Energy Solutions, Fox Ess, Solar Edge czy Goodwe. Helio Centrum na swojej stronie wspomina o 25-letniej gwarancji.

Ceny fotowoltaiki Helio Centrum

Cena fotowoltaiki zależy od wielu czynników. Kilka z nich, sprawia, że ciężko oszacować koszt instalacji, nawet przy identycznych zestawach. Chodzi przede wszystkim o takie kwestie jak warunki montażowe, rodzaj poszycia dachu, jego skomplikowanie czy ustawienie. Przez te aspekty wielu instalatorów decyduje się nie podawać ceny za instalację fotowoltaiczną, podobnie postąpiło Helio Centrum.

Jeśli chodzi o kwestie finansowania, to w Helio Centrum można skorzystać z kredytu na fotowoltaikę lub w przypadku przedsiębiorstw leasingu na fotowoltaikę. Takie formy finansowania są zawsze mile widziane, pozwalają bowiem uczynić fotowoltaikę jeszcze przystępniejszą. Cenę instalacji fotowoltaicznej można dodatkowo zmniejszyć, stosując dofinansowanie do fotowoltaiki. Najbardziej popularnym programem aktualnie jest Mój Prąd, z którego można otrzymać do 4 tys. zł. Inne dotacje to chociażby Czyste Powietrze, Energia Plus czy dotacja dla rolników – Agroenergia.

Jak skorzystać z fotowoltaiki Helio Centrum?

Aby skorzystać z fotowoltaiki Helio Centrum, wystarczy wykonać kilka kroków:

 1. Kontakt z firmą – wyrażenie chęci posiadania instalacji jest niezbędne. Można tego dokonać poprzez telefon, mail lub załączony na stronie Helio Centrum formularz kontaktowy.
 2. Podpisanie umowy – gdy już ustalone zostaną wszystkie warunki, należy podpisać umowę.
 3. Montaż podzespołów – we wcześniej ustalonym terminie zostaną do nas dostarczone elementy instalacji i przeprowadzony zostanie montaż. Standardowo trwa on 1 – 2 dni robocze.
 4. Zgłoszenie instalacji do operatora sieci – Helio Centrum załatwia w naszym imieniu formalności z tym związane.
 5. Wymiana licznika na dwukierunkowy – po tym etapie będziemy mogli cieszyć się energią produkowaną ze słońca.

Pompy ciepła Helio Centrum – cena, warunki

W ofercie Helio Centrum znalazło się miejsce również na inne urządzenia korzystające z OZE – pompy ciepła, które mogą współpracować z fotowoltaiką. Realizacja usługi wygląda bardzo podobnie jak w przypadku instalacji PV – Helio Centrum oferuje najwyższą jakość wykonania i kompleksowość.

Dla kogo pompy ciepła Helio Centrum?

Warto wiedzieć, że pompy ciepła są aktualnie jednym z najbardziej ekologicznych i najtańszych w eksploatacji rozwiązań do ogrzewania budynków, przygotowywania ciepłej wody użytkowej, a także jak trzeba – chłodzenia pomieszczeń.

Pompy ciepła dzięki swojej różnorodności dotyczącej mocy, mogą zostać zastosowane praktycznie w każdym budynku, zarówno dużym jak i małym. Ponadto, urządzenie to może współpracować z innym źródłem ciepła, a oba rozwiązania będą się uzupełniać w razie potrzeby. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w modernizowanych budynkach. A jakie podmioty mogą skorzystać z tej oferty? Helio Centrum wykona instalację pompy ciepła każdemu zainteresowanemu, usługa obejmuje podobnie jak w przypadku fotowoltaiki: osoby indywidualne, przedsiębiorstwa oraz rolników.

Pompy ciepła Helio Centrum – oferta

Helio Centrum oferuje kompleksowe wdrożenie pompy ciepła, obejmujące dobranie odpowiednich urządzeń do zapotrzebowania inwestora, projekt instalacji, a także montaż wszystkich podzespołów, wraz z uruchomieniem i prezentacją, jak to wszystko działa. Firma zajmuje się aktualnie montażem powietrznych pomp ciepła. Są one znacznie prostsze we wdrożeniu i nie wymagają specjalnych projektów, czy odwiertów. Ich dużym atutem jest również to, że można je zamontować praktycznie w każdym budynku, a ich cena jest znacznie niższa niż gruntowych pomp ciepła.

Helio Centrum montuje pompy ciepła dwóch producentów: Bosch i Daikin, które sprawdzają się w wielu różnych typach budynków. Ich głównymi zaletami są:

 • zapewnienie ogrzewania budynku i ciepłej wody użytkowej (do 65°C) przy temperaturze zewnętrznej do -25°C;
 • wysoki współczynnik COP zapewniający niższe koszty eksploatacji urządzenia;
 • zastosowanie czynnika R32, dzięki któremu osiągają one wyższą efektywność energetyczną i oferują niższą emisję CO2 o około 73% w porównaniu do czynnika chłodzącego R410A;
 • sprężarki z podwójnym wtryskiem, dzięki którym te pompy ciepła są w stanie zapewnić temperaturę wody na wylocie wynoszącą aż 70°C;
 • elegancka i modna obudowa, która będzie idealnie komponować się z otoczeniem zewnętrznym, jak i nowoczesnymi wnętrzami domu;
 • możliwość współpracy pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu można jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji tego urządzenia grzewczego;
 • możliwość sterowania za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca.

Helio Centrum pompy ciepła – cena

Koszt instalacji pompy ciepła w Helio Centrum nie został przez firmę udostępniony. Podobnie jednak, jak w przypadku fotowoltaiki, zależy on od indywidualnych czynników zastałych u danego klienta.

Za to bez problemu można znaleźć w sieci ceny pomp ciepła, stosowanych przez Helio Centrum. Dla przykładu koszt urządzenia BOSCH CS7000i AW 13 ORE-T to 37.900 zł. Cena za Daikin ALTHERMA 3 Bluevolution 8kW 230L to natomiast wydatek rzędu około 38.000 zł.

W tym miejscu również warto zaznaczyć, że koszty zakupu i montażu tych urządzeń można obniżyć, stosując dofinansowanie do pompy ciepła. Najczęściej stosowane dotacje to:

W tym roku, na przełomie kwietnia i maja pojawi się również specjalny program – Moje Ciepło, działający na podobnych zasadach jak “Mój Prąd”.

Magazyny energii Helio Centrum – cena, warunki

Helio Centrum oferuje również rozwiązanie, jakim są magazyny energii, które umożliwiają przechowywanie energii wyprodukowanej przez fotowoltaikę. Dzięki ich zastosowaniu, można znacznie zwiększyć autokonsumpcję energii pozyskiwanej z instalacji PV. Niestety, na stronie firmy nie znajdziemy żadnych, bardziej szczegółowych informacji odnośnie tego rozwiązania. Prawdopodobnie może z niego skorzystać każdy, kto podjął decyzję o montażu fotowoltaiki.

Magazyn Energii od TAURONA, który znajduje się w ofercie Helio Centrum, umożliwia przechowywanie energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną oraz bezpieczne i nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Warto tu również zaznaczyć, że instalator pracuje nad nową ofertą magazynów energii, którą wkrótce przedstawi.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Centrum 2022 – zalety, wady

Zalety Helio Centrum

dogodne formy finansowania
dostęp do komplementarnych rozwiązań (pompy ciepła i magazyny energii)
stosowanie dobrej jakości podzespołów
własne ekipy montażowe
duża ilość wykonanych instalacji fotowoltaicznych, co za tym idzie – doświadczenie
opcja kontrolowania instalacji za pomocą aplikacji
pomoc w uzyskaniu dofinansowań

Wady Helio Centrum

brak cennika na stronie firmy
niedziałające odnośniki czy linki przenoszące do złych podstron
brak szerszych informacji na temat oferty

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Helio Centrum posiada w swojej ofercie różne urządzenia z branży odnawialnych źródeł energii, które bardzo dobrze ze sobą współpracują. Dzięki temu można zlecić jednej firmie montaż komplementarnego rozwiązania. Mimo stosunkowo niedużego stażu na rynku Helio Centrum udało się zrealizować wiele instalacji, a przedsiębiorstwo stale się rozwija. Instalator ten korzysta z urządzeń znanych producentów, które posiadają wysoką jakość i wydajność. Niestety na stronie brakuje cennika usług, a także wielu informacji na temat oferty, które mogą być istotne dla inwestora.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
10 maja 2023 08:25

Robiłem z Helio Centrum fotowoltaike. Nie gadają przynajmniej tych bełkotów marketingowych. Duża wiedza o produkcie. W 1.5 miesiąca od podpisania mi założyli. Kontakt z firmą ok. Chcą rekomendacje. Polecam

Marek
Marek
8 maja 2023 07:53

Wszystko działa. Montaż w 3 tygodnie. Brałem od nich fotowoltaike. Polecam

Kamil
Kamil
4 maja 2023 23:11

Jestem właśnie po montażu fotowoltaiki. Wymienili mi licznik kilka dni temu. Sprawdzona instalacja w dobrym słońcu. Na razie działa bez zarzutu. Pomogli mi złożyć wniosek mp5.0. Był trochę problem z połączeniem z WIFI ale kupiłem wzmacniacz do anteny i działa już ok. Również uważam że mają dużą wiedzę produktową. Polecam

Teodor
Teodor
22 kwietnia 2023 09:01

Mam pompe i fotowotaike od heliocentrum. Wszystko działa. Pomogli mi złożyć wniosek na dotacje i właśnie ją dostałem:) Duża wiedza na temat produktu. 5 dni poślizgu w terminie montażu, ale o wszystkim wiedziałem już wcześniej. Polecam

Tomasz
Tomasz
16 kwietnia 2023 10:38

Instalacja działa poprawnie. Robiłem z nimi fotowoltaike. Otrzymałem już środki z dotacji. Kontakt ze spółką jest ok. Ogólnie polecam. Duża wiedza o produkcie. Ceny średnie. Mają moduły grafenowe.

Teresa
Teresa
17 marca 2023 11:30

Dostałam wiadomość od spółki, czy mogę podzielić się opinią na temat współpracy z Helio Centrum. Gdybym miała ją wystawiać zaraz po montażu, to była by ta opinia niepochlebna, jednakże jak się okazało nie był to błąd firmy tylko po stronie mojego układu hydraulicznego co zostało mi wyjaśnione i potwierdzone w sposób jednoznaczny. Mam pompę ciepła 15kW i na stan obecny działa bez zarzutu. Instalacja była wykonywana w listopadzie i w okresie zimowym wszystko działa bez zarzutu. Mogę polecić z czystym sumieniem, a jestem klientka wymagająca. Pozdraiwam Pana Łukasza.

Tomek
Tomek
16 marca 2023 18:17

Ja akurat mam 3 pompy od tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa jak na ten moment bez zarzutu. Mam to już prawie 3 msc. Był chwilowy problem z odbiorem w przypadku 1 pompy ale po 2 dniach wszytsko już działało. W mojej sytuacji akurat kontakt był na wysokim poziomie stąd nie ukrywam, że zaskoczony jestem widząc komentarze negatywne.

Iga
Iga
28 grudnia 2022 07:16

Moi rodzice kupili od tej firmy pompę i była to najgorsza decyzja. Robota spartolona po całości. Musimy załatwiać inną firmę do poprawek. Nie polecam!

Monika
Monika
13 stycznia 2023 18:25
Odpowiedz do:  Iga

Proszę o więcej szczegółów. Podpisałam umowę z tą firmą

Kamila
Kamila
15 grudnia 2022 12:34

Ta firma to dramat, przez nich nie mamy ogrzewania w domu. Niekompetencja pracowników powala na kolana

Monika
Monika
13 stycznia 2023 18:26
Odpowiedz do:  Kamila

Poproszę o więcej szczegółów. Co źle zrobili?