Hipoteka z ochroną w mBank – sprawdzamy ofertę!

5 /5
(Ocen: 2)

Jeśli szukasz kredytu hipotecznego a do tej pory nie zwróciłeś uwagi na ofertę mBanku to może zainteresuje Ciebie ich specjalna oferta. Od 25 maja ruszyła promocja “Hipoteka z ochroną”. mBank zachęca klientów obniżoną marżą kredytu hipotecznego i jasnymi warunkami promocji. Sprawdź sam, ile możesz oszczędzić!

Dla kogo jest promocja i jakie są jej warunki?

Promocja mBank “Hipoteka z ochroną” trwa od 25.05.2018 r. do 02.07.2018 r. i nie ma ograniczeń wiekowych. Kwota kredytu nie może być mniejsza niż 150 000 zł. Promocja obejmuje też pożyczkę hipoteczną, której dolny limit kwoty wynosi 20 000 zł. Poza tym każda osoba przystępująca do promocji musi spełnić następujące warunki:

  • złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w mBanku oraz podpisać w obecności przedstawiciela banku oświadczenie o przystąpieniu do promocji,
  • zgodzić się na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych,
  • przed uruchomieniem kredytu podpisać umowę o ubezpieczenie zgodną z warunkami określonymi dla klientów mBanku i przez 5 lat od zawarcia umowy posiadać status ubezpieczonego.

W przypadku, gdy o kredyt hipoteczny ubiega się więcej niż jedna osoba, przynajmniej jeden z kredytobiorców musi posiadać lub założyć rachunek osobisty w mBank oraz przez okres 5 lat od podpisania umowy zasilać, co miesiąc rachunek wymaganą przez warunki promocji kwotą.

Co zyskujemy? Korzyści dla uczestników promocji

Osoby spełniające powyższe warunki otrzymają promocyjne stawki marży dla kredytu hipotecznego lub pożyczki: dla LTV równego lub mniejszego 80% wynosi 2,20 p.p. A dla LTV większego od 80% 2,30 p.p. W obu przypadkach prowizja od udzielenia kredytu jest równa 1%.

Co więcej, jeżeli kredyt hipoteczny zostanie przeznaczony na nabycie lub budowę lokalu o powierzchni użytkowej do 80 m2, można uzyskać dodatkową obniżkę prowizji o 0,5 p.p. Poza tym, dla kredytobiorcy uzyskującego dochód tylko z umowy o pracę,  wprowadza się możliwość dodatkowej obniżki marży o 0,10 p.p.

Darmowe konto i atrakcyjne ubezpieczenie

W ramach promocji kredytobiorca może korzystać z darmowego rachunku eKonto Standard, przez cały okres kredytowania. Także opłaty za ubezpieczenie na życie prezentują się atrakcyjnie, bo ich wysokość wynosi 0.0450% od salda zadłużenia kredytu lub pożyczki.

Po okresie 5 lat od podpisania umowy, gdy wszystkie warunki promocji będą spełnione, promocyjna marża kredytu hipotecznego staje się marża ostateczną i będzie obowiązywać do końca okresu kredytowania.

Jak wypada promocja Hipoteki z ochroną w porównaniu ze standardową ofertą mBanku?

Atrakcyjnie to mało powiedziane. Przyjrzyjmy się analizie kredytu przy następujących kryteriach: wartość nieruchomości to 300 000 zł, kwota kredytu wynosi 240 000 zł (przy wkładzie własnym 20%, czyli 60 000 zł). Czas kredytowania wynosi 25 lat z równymi ratami.

Jak widać w przypadku promocji całkowity koszt kredytu wyniesie Cię 382 422 zł, a miesięczna rata to 1266 zł. Jeśli wziąłbyś standardowy kredyt hipoteczny w mBanku rata rośnie o 157 zł. Co oznacza, że przez 25 lat zapłaciłbyś o 48 378 zł więcej!

A jak wypada promocja w porównaniu z innymi specjalnymi ofertami?

Przyjmijmy dokładnie takie same założenia jak przykład wcześniej i zobaczmy jak promocja mBanku prezentuje się na tle innych specjalnych ofert kredytu hipotecznego od:

ING Banku Śląskiego, Mieszkanie bez kompromisów,

BZ WBK, Kredyt mieszkaniowy w letniej odsłonie,

BPS Kredyt mój dom z kartą mastercard

Najlepiej w tym zestawieniu wypadł kredyt hipoteczny banku BPS “Mój dom z kartą kredytową Mastercard” w pakiecie rozszerzonym (całkowity koszt kredytu w banku BPS niższy od Hipoteki z ochroną o 22 470 zł). Tylko nieco gorzej BZ WBK z kredytem w letniej odsłonie z różnicą 22 379 zł. Trzecie miejsce należy się promocji “Mieszkaj bez kompromisów – lekka rata” (różnica kosztów to 19 095 zł) ING Banku Śląskiego. Porównanie zamyka mBank z Hipoteką z ochroną. Czy to znaczy, że nie tak promocja mBanku dobra jak ją malują? Nie do końca.

Warto zauważyć, że specjalna oferta od banku z pasiastym logo ma najprostsze wymagania. Mieszkaj bez kompromisów od ING posiada ograniczenie wiekowe klientów (do 35 lat), a BPS wymaga od uczestnika promocji spełnienia wielu warunków. Odstąpienie choćby od jednego oznacza utratę bonusów. BZ WBK ma z kolei jeden, ale bardzo uciążliwy haczyk – do czasu uprawomocnienia nieruchomości, będącej zabezpieczeniem kredytu, marża kredytu jest podwyższona o 1 p.p.

Może w takim razie warto zastanowić się jeszcze, czy najtańszy kredyt hipoteczny to zawsze właściwy wybór. W końcu to zobowiązanie na wiele lat i oprócz kilkunastu tysięcy oszczędności ważny będzie też komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Nasza ocena promocji Hipoteka z ochroną w mBank

W porównaniu do oferty standardowej, wyraźnie widzimy, jakie korzyści daje nam promocja “Hipoteki z ochroną” w mBanku. Normalnie w pierwszym wariancie (LTV większe lub równe 80%) marża kredytu hipotecznego wynosi 3,30 p.p a w drugim (LTV mniejsze niż 80%) 3,45 p.p.

Jak wyglądają koszty z Hipoteką z ochroną? Pierwszy wariant to marża niższa o 1,10 p.p, czyli 2,20 p.p. W drugim przypadku mBank obniża marże o 1,15 p.p – co daje 2,30 p.p. Już to powinno starczyć, aby rozważyć kredyt hipoteczny w mBanku. Jednak osoby spełniające dodatkowe warunki mogą obniżyć koszty kredytu jeszcze bardziej.

Dla kredytobiorców, których dochód pochodzi tylko z umowy o pracę bank przewidział możliwość dodatkowej obniżki marży o 0,10 p.p. A osoby, które chcą przeznaczyć kredyt hipoteczny na zakup lub budowę lokalu o powierzchni nie przekraczającej 80 m2 mogą uzyskać obniżkę prowizji o 0,5 p.p.

Zaletą promocji są też jej atrakcyjne warunki, które dosyć łatwo spełnić. Wypada też wspomnieć o możliwości korzystania z darmowego rachunku w mBanku – eKonto Standard, które cieszy się dużą popularnością.

Jeżeli do tej pory mBank wyglądał na średniaka w kredytach hipotecznych, promocja “Hipoteka z ochroną” pokazuje, że znajdziemy tu jedną z najatrakcyjniejszych ofert na rynku. A mBank po raz kolejny pokazał jak skutecznie przyciągnąć uwagę klientów.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments