I już po dodatkowym naborze…

Ocena: 3 (ilość ocen: 2)

Ocena: 3
(ilość ocen: 2)

Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał nabór na dodatkową pulę zaledwie… 6 godzin po otwarciu przyjmowania wniosków, czyli o godzinie 15.30. Niedoszli beneficjenci są rozżaleni, że pieniędzy starczyło na tak krótko. Z góry jednak zakładano, że tak się stanie.

Gigantyczne zainteresowanie dodatkowymi środkami w programie MdM

O tym, że pieniędzy starczy na maksymalnie dwa dni eksperci z BGK informowali już kilka dni temu. Wszystkim zainteresowanym radzili jak najszybsze przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. O otrzymaniu lub nie dopłaty mogły decydować nawet minuty. Jak przy wcześniejszych naborach w tym roku, osoby, których wniosek wpłynął do BGK po odpowiedniej godzinie, nie ukrywają rozgoryczenia.

Adam z Poznania: O pulę MdM staraliśmy się drugi raz. Za pierwszym razem złożyliśmy wniosek 8 maja, niestety do BGK wpłynął dopiero następnego dnia, co wyłączyło nas z tamtego naboru. Bank co prawda namawiał na nas na kredyt bez dopłaty, jednak bez niej nie mielibyśmy wymaganego wkładu własnego. Gdy usłyszeliśmy o dodatkowym naborze poszukaliśmy innej nieruchomości, tym razem z rynku wtórnego. Niestety, nasz wniosek wpłynął po 15:30… Nie liczę, że dostaniemy dopłatę, choć na pewno będę sprawdzał ostatni zaakceptowany numer NRW, ponieważ czasami część osób rezygnuje. Jeśli nie – zostaje nam jeszcze nabór w styczniu, to nasza ostatnia szansa.

Co z osobami, które się nie załapały na pulę?

Rozwiązań jest kilka:

MdM nie zawsze cieszył się tak dużą popularnością. W latach 2014-2015 dopłaty nie były w całości wykorzystywane. Zmianę przyniosła nowelizacja ustawy, które dopuściła do udziału w programie nabywców mieszkań z rynku wtórnego. Od tego momentu dopłaty rozchodzą się praktycznie na pniu, a każdy kolejny nabór bije rekordy.

Najnowsze aktualności / recenzje

    • system sie w BGK wy$#$ a kasy starczylo na 2600 NWR , przy wplynieciu okolo 5tys… to co sie dziwic… chyba ze Minister dorzuci z 20mln wtedy ok. 1000wnioskow ma szanse sie zalapac..

    • noel, ja najpierw przeczytałam, że już po naborze a dopiero potem że jest dodatkowy. wszystko poszło tak szybko, że drugi raz nie miałam okazji skorzystać. skoro widzą że zainteresowaie jest ogromne, to powinni zwiększyć środki.

  1. bardzo szybko ta pula się rozeszła, ciekawe kto tak szybko się z tym wyrobił? trudno, trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać do stycznia, oby wtedy się udało.

Dodaj komentarz