IET Gawrych Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Jeśli jesteście z obszaru małopolski, być może spotkaliście się już z firmą IET Gawrych oferującą usługi elektryczne. Jednak czy wiecie, że w jej ofercie znajduje się także fotowoltaika? Czym wyróżniają się instalacje PV od IET Gawrych? Sprawdzamy!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

IET Gawrych – kilka słów o firmie

Instalatorstwo elektryczne i telemechanika Gawrych (IET Gawrych) to lokalna firma, która na rynku elektrycznym działa już od 1991 roku. Wykonawca świadczy usługi w kilku dziedzinach. IET Gawrych:

  • wykonuje i serwisuje różnego rodzaju instalacje elektryczne (m.in. instalacje monitorujące, odgromowe, teletechniczne, ogrzewania elektrycznego, przyłącza elektryczne) dla firm oraz osób fizycznych;
  • realizuje i modernizuje wszelkiego typu sieci elektroenergetyczne (nn, SN) – firma współpracuje w tych zakresie z firmą Tauron;
  • zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych dla różnych typów klientów.
  • montażem pomp ciepła.

Wszystkie prace są wykonywane przez własne ekipy montażowe, złożone z elektryków posiadających spore doświadczenie w instalacjach elektrycznych oraz fotowoltaicznych. Co warto podkreślić, posiadają oni uprawnienia niezbędne w tego typu pracach – m.in. SEP E/D, OZE UDT. Stale też poszerzają swoją wiedzę.

Wróćmy jednak do samej fotowoltaiki IET Gawrych. Jakie są szczegóły oferty?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Oferta IET Gawrych, czyli fotowoltaika od doświadczonych elektryków

Przypomnijmy, że IET Gawrych to lokalna, rodzinna firma wywodząca się z regionu małopolski – a konkretnie z miejscowości Łukowica. Z tej przyczyny swoje usługi świadczy głównie na terenie tego województwa, jak i powiatów ościennych – na tym obszarze realizowane są instalacje o mocy do 15 kWp. Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku instalacji o mocy od 15 do 20 kWp firma jest gotowa obsłużyć klientów w promieniu 450 km od siedziby firmy. Fotowoltaikę o mocy ponad 20 kWp IET Gawrych jest w stanie zrealizować na terenie całego kraju. Zła jest natomiast taka, że firma podejmie się zlecenia o mocy od 2 kWp.

Jak już wspominaliśmy, wszystkie instalacje firmy, w tym również te fotowoltaiczne, są wykonywane przez własne ekipy montażowe – co jest dużym plusem, gdyż dzięki temu łatwiej jest zadbać o wysoką jakość usług.

A co wchodzi w ich skład? Wykonawca, w ramach współpracy zapewnia:

  • projekt z wizualizacją umiejscowienia instalacji fotowoltaicznej,
  • szczegółową wycenę wraz z szacunkowymi zyskami i oszczędnościami z instalacji,
  • montaż wykonany przez profesjonalistów,
  • wsparcie w zakresie formalności związanych z podłączeniem fotowoltaiki do sieci,
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki – np. “Mój prąd”.

IET Gawrych korzystnie wypada też w temacie wykorzystywanych urządzeń fotowoltaicznych. Na jakich materiałach montażowych działa instalator?

Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to znajdziemy tu podzespoły polskich i zagranicznych producentów, takich jak: JA Solar, Jinko, Selfa, REC, Sharp, Bruk-Bet, ML System, Q.Cells, Sunpower, LONGi Solar – zajmujących wysokie miejsca w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych. Oprócz tego, dostępne są też produkty Seraphim, Trina Solar, Risen, Astronergy czy ZN Shine. Również falowniki wykorzystywane przez firmę należą do czołówki branży – mowa tu o urządzeniach Fronius, SolarEdge, SMA, Growatt czy Sofar.

IET Gawrych – kto może skorzystać? Kto już skorzystał?

Z usług firmy może skorzystać właściwie każdy zainteresowany produkowaniem ekologicznej energii ze słońca – oczywiście z obszaru obsługiwanego przez wykonawcę. IET Gawrych posiada doświadczenie w realizacji różnego rodzaju instalacji, m.in.:

Potwierdzeniem profesjonalizmu firmy z zakresie przeprowadzanych prac mogą być referencje wystawiane przez zadowolonych klientów.

IET Gawrych – ceny instalacji i finansowanie

Przejdźmy teraz do kwestii, która często najbardziej interesuje inwestorów, czyli kosztów. Ile trzeba zapłacić za instalację fotowoltaiczną wykonaną przez IET Gawrych?

Tego niestety nie dowiecie, dopóki nie skontaktujecie się z wykonawcą – firma nie opracowała bowiem żadnego cennika bądź narzędzia do oszacowania kosztów.

Tak jest jednak w przypadku większości instalatorów na rynku. Przyczyna jest dość prosta. Każda instalacja powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego inwestora, a to oznacza, że określenie jej kosztów “z góry” bez uprzedniego wykonania audytu, będzie niemiarodajne.

Wiadomo jednak, że jak informuje instalator na swojej stronie (ietgawrych.pl), “cena za całościowe wykonanie fotowoltaiki zaczyna się (…) już od 3.400 zł za 1 kWp”. Przy czym kwota ta z pewnością dotyczy projektów o większej mocy. Dla przykładu, instalacja PV dla firmy o mocy 22,68 kW kosztowała 81.3600 zł brutto, co daje w przeliczeniu na 1 kW za 3.587,30 zł. Z kolei zestawy fotowoltaiczne o łącznej mocy 32,16 kW kosztowały 112.000 zł, czyli 3.482,58 zł za 1 kWp.

Warto jeszcze wspomnieć, że przeciętne stawki rynkowe wahają się od ok. 6.500 do 4.000 zł brutto, w zależności od wielkości instalacji. Zatem oferta IET Gawrych jest bardzo konkurencyjna.

Finansowanie fotowoltaiki IET Gawrych

Jeśli chcecie skorzystać z oferty IET Gawrych, ale nie macie środków na realizację inwestycji, nie musicie się martwić.
W kwestii finansowania, wykonawca współpracuje bowiem z Łąckim Bankiem Spółdzielczym. Dzięki temu, klienci z Małopolski i okolicznych powiatów mogą zakupić instalację za pomocą atrakcyjnego kredytu na fotowoltaikę, oferowanego przez wspomnianą instytucję finansową.

Źródło: www.bslacko.pl

Bank przygotował dla swoich klientów wygodny kalkulator kredytowy, który na bieżąco wylicza wysokość raty i kosztów kredytu. Maksymalnie można pożyczyć 50.000 zł na okres do 120 miesięcy. Oprocentowanie kredytu w tym przypadku niskie i wynosi zaledwie 4,11%. Bank nie pobiera też prowizji. W efekcie RRSO dla takiego zobowiązania to jedyne 4,19%.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

IET Gawrych Fotowoltaika – zalety i wady

Jeśli będziecie przeczesywać Internet w poszukiwaniu informacji na temat firmy, opinie o IET Gawrych jakie znajdziecie będą raczej pozytywne. Co wpływa na taką ocenę internautów?

IET Gawrych Fotowoltaika – zalety

Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników
Stabilna firma działająca 30 lat w branży energetycznej
Bardzo dobre podzespoły – m.in. Sunpower, Jinko, SolarEdge, Fronius
Własne ekipy montażowe
Atrakcyjne ceny
Wsparcie w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki
Pomoc w formalnościach przyłączeniowych

IET Gawrych Fotowoltaika – wady

Brak szerszych informacji na temat oferty – np. cen instalacji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
IET Gawrych to niewielka, lokalna firma, która na swoim koncie ma kilkadziesiąt realizacji fotowoltaicznych. Posiadane 30-letnie doświadczenie w branży energetycznej sprawia jednak, że można na ten fakt przymknąć oko. Instalacje fotowoltaiczne w IET Gawrych są bowiem wykonywane przez profesjonalnych instalatorów energetycznych, posiadających niezbędne certyfikaty i uprawnienia. Firma korzysta z podzespołów, które cieszą się sporym zaufaniem na rynku - m.in. Sunpower, Risen, Astronergy, Jinko, SolarEdge czy Fronius. Na plus trzeba zaliczyć też pomoc w przyłączeniu instalacji czy uzyskaniu dofinansowania. Szkoda jedynie, że zabrakło szerszych danych na temat m.in. kosztów inwestycji. Mimo wszystko, poziom oferowanych usług i referencje sugerują, że firmę IET Gawrych warto wziąć pod uwagę jako wykonawcę fotowoltaiki.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Jędrzejczyk
Krzysztof Jędrzejczyk
16 sierpnia 2021 09:47

Polecam! Firma solidna i terminowa. Polecam szczególnie Pana Mariusza Gawrych (chyba też właściciel firmy), nikt mi tak nie wytłumaczył zasady działania instalacji oraz wszelkich komponentów jak Pan Mariusz. Instalacja działa bez zarzutu, zapłaciłem dużo mniej niż oferowały firmy objazdowe dużych firm, praktycznie 40% mniejszą kwotę.

Dariusz Lorek
Dariusz Lorek
16 maja 2021 23:06

Konkret instalacje mi zrobili, chwilkę poczekałem (2-3 tygodnie) na instalację po podpisaniu umowy , ale było warto . Niczym się nie musiałem przejmować , wszystko zostało zrobione lepiej niż myślałem . Mają własne ekipy , zero podwykonawców , przedstawiciel z firmy po wykonanej instalacji zadzwonił do mnie czy wszystko jest okej i czy mam jakieś ewentualne zastrzeżenia . Oczywiście ich nie miałem , bo robota wykonana super i za odpowiednie pieniądze . Widać , że dbają o klienta. Polecam ! nie dawajcie się nacinać grubym rybom, bierzcie lokalne firmy, choćby IET-gawrych .

Józef Stomagała
Józef Stomagała
29 kwietnia 2021 12:34

Fachowa robota równiez i u mnie wykonana. pzdr Józek

Robert Majewski
Robert Majewski
18 kwietnia 2021 20:18

Fotowoltanika wykonana zgodnie z umowa, firma z długim stażem. Pomogli mi nawet z alarmem w domu, z kturym zawsze był problem. POLECAM!!!

Przemysław
Przemysław
3 kwietnia 2021 22:31

Bardzo polecam te firmę. Oferty przygotowują inżynierowie, a nie handlowcy bez pojęcia o elektryce i fotowoltaice. Ja jestem bardzo zadwolony i zdaję mi się, że sporo zaoszczędziłem.