Jak efektywnie wykorzystywać energię elektryczną i cieplną? Nowy projekt TAURONu!

0 /5
(Ocen: 0)

tauron logoFirmy energetycznie chętnie inwestują w innowacyjne projekty, dzięki którym odbiorcy prądu uczą się, jak świadomie wykorzystywać energię elektryczną, czy cieplną. Z takim projektem już niedługo startuje TAURON.

MOBISTYLE to nowy projekt firmy TAURON, który będzie realizowany z funduszy programu Horyzont 2020 – jego budżet to 2,4 mln euro. Inicjatywa organizowana jest przez holenderską spółkę Huygen Installatie i potrwa 36 miesięcy.

MOBISTYLE – projekt TAURONu

Pełna nazwa programu brzmi „Motywowanie użytkowników końcowych do zmiany zachowania przez zaangażowanie narzędzi ICT i usług informacyjnych dotyczy wykorzystania energii, środowiska wewnętrznego, zdrowia i stylu życia”. Głównym celem projektu jest propagowanie efektywnego wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej, poprzez zmianę zachowań oraz wzrost świadomości. Kluczową rolę w projekcie będą odgrywać nowoczesne technologie m.in. inteligentne opomiarowanie.

W projekcie, TAURON będzie odpowiedzialny za infrastrukturę, która obecnie realizowana jest w ramach AMI+ Wrocław (Smart City Wrocław). W programie TAURON Polską Energię, będzie wspierać TAURON Sprzedaż oraz TAURON Dystrybucja. Wyniki badań firma wykorzysta do opracowania nowoczesnych produktów energetycznych.

Warto zaznaczyć, że podobne projekty realizowane są w innych zakątkach kraju – aktualnie Energa prowadzi Living Lab w Gdyni.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments