Jak jeszcze można skorzystać z Mieszkania dla Młodych?

Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Ocena: 5
(ilość ocen: 1)

We wtorek, piątego lipca Bank Gospodarki Krajowej wydał komunikat o wstrzymaniu zapisów na pierwszą pulę środków przeznaczonych na MdM 2017. Czy to znaczy wstrzymanie działania programu na prawie pół roku? Oczywiście, że nie! Podpowiemy Ci z jakich opcji można ciągle skorzystać.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Najbardziej przy tegorocznej edycji musieli się śpieszyć ci, którzy zdecydowali się na nieruchomość z rynku wtórnego. Sprzedającym w tym sektorze przeważnie zależy na czasie, nie chcą czekać na kolejne transze. Co nie znaczy, że rynek nieruchomości z drugiej ręki, kupowanych w ramach Mieszkania dla Młodych, nie rósł sukcesywnie od początku roku. Część właścicieli ułatwiła zadanie zainteresowanym i umowy spisywane były z terminem płatności na początek 2017.
Budowa bloku lub domku jednorodzinnego trwa nawet parę lat. Dlatego deweloperzy rozpoczynający nowe inwestycje chętnie przystaną na propozycje kupujących, chcących skorzystać z MdM 2018. To wcale nie jest trudne! Wystarczy swojemu doradcy podpowiedzieć takie rozwiązanie, środki z kredytu wpłyną nawet w tym roku, potem nastąpi przekazanie własności a następnie firma deweloperska dostanie resztę środków na początku 2018 roku.
Zapisy na drugą pulę środków ruszą wraz z pierwszym stycznia 2017 roku! Do rozdysponowania zostało 373 milionów złotych.

Co jeszcze możemy zrobić?

Przede wszystkim teraz mamy czas na zapoznanie się z ofertą wszystkich banków, biorących udział w programie Mieszkanie dla Młodych. Instytucji jest 14, każda ma ciekawą propozycje, każda prezentuje inne warunki. Warto sprawdzić, gdzie będzie najkorzystniej dla Ciebie. Konieczne jest jednak mieszczenie się w podstawowych kryteriach programu MdM. Dlatego warto wypełnić test zdolności MdM. Dzięki niemu dowiemy się, czy jesteśmy już gotowi do starania się o kredyt, czy jest jeszcze coś do poprawienia.
Warto również dowiedzieć się, jakie dokumenty będziemy potrzebować od pracodawcy i odpowiednich urzędów. Czasem również potrzebne będą informacje o poprzednich kredytach, także o dalej spłacanych ratach. Formalności zajmują nieco czasu, warto więc przystąpić do nich z odpowiednim wyprzedzeniem, by dopłata nie przeszła koło nosa.
Biorąc udział w programie MdM możemy liczyć na spore finansowe wsparcie. Dlatego zachęcamy do sprawdzania różnych możliwości. Własne mieszkanie czy dom to marzenie wielu z nas. Warto zrobić pierwszy krok i zainteresować się ciekawymi rozwiązaniami dostępnymi dla młodych Polaków na życiowym starcie.

Najnowsze aktualności / recenzje

 1. A co z ludźmi którzy kończą 35 lat w grudniu? Jak widać już nie młodzi i nie mający zdolności na spełnienie swoich marzeń o mieszkaniu. Polska rzeczywistość jest beznadziejna i cały program mdm. Gratuluję tym którym się udało.

  • Szanowna Pani!
   Proszę sprawdzić zapisy na 2018 rok! więcej informacji uzyska Pani wypełniając formulaż na: http://mdm.nazwa.pl/no_vc .
   Również w takiej sytuacji, jeżeli tworzy Pani związek, to pod uwagę brana jest młodsza osoba. Trójka dzieci także znosi to ograniczenie.
   zespół MdMprogram

 2. Nie załapałem się na pierwszy program rządowych dopłat więc kupiłem mieszkanie bez dopłat. Teraz planuję sprzedać to mieszkanie i kupić większe z racju urodzenia się dziecka i planowanego kolejnego dziecka. Czy po sprzedaży posiadanego mieszkania załapię się na program MDM? Nie będę miał już żadnych wówczas mieszkań na własność. Czy jednak sprawdzane jest czy wniskujący posiadał w przeszłości mieszkanie?

  • Szanowny Panie!
   Wszystko zależy od tego ile dzieci jest w rodzinie. W razie pytań zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie i kontaktu z naszym konsultantem.
   Zespół MdMprogram.com

 3. Witam, mam pytanie. Chciałabym wybudować dom bądź zlecić budowę firmie. Posiadam własną działkę budowlaną. Mamy z mężem 2 dzieci i planujemy 3. Czy chcąc samemu wybudować dom (systemem gospodarczym) bądź zlecić budowę firmie zalapiecie się na dofinansowanie z mdm?

  • Szanowna Pani!
   oczywiście, jest to możliwe, nie warto jednak kupować materiałów przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Na więcej pytań chętnie odpowiemy i skontaktujemy się z Panią po wypełnieniu formularza na stronie głównej – http://mdm.nazwa.pl/no_vc
   zespół MdMprogram.com

Dodaj komentarz