Jak jeszcze można skorzystać z Mieszkania dla Młodych?

5 /5
(Ocen: 1)

We wtorek, piątego lipca Bank Gospodarki Krajowej wydał komunikat o wstrzymaniu zapisów na pierwszą pulę środków przeznaczonych na MdM 2017. Czy to znaczy wstrzymanie działania programu na prawie pół roku? Oczywiście, że nie! Podpowiemy Ci z jakich opcji można ciągle skorzystać.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Najbardziej przy tegorocznej edycji musieli się śpieszyć ci, którzy zdecydowali się na nieruchomość z rynku wtórnego. Sprzedającym w tym sektorze przeważnie zależy na czasie, nie chcą czekać na kolejne transze. Co nie znaczy, że rynek nieruchomości z drugiej ręki, kupowanych w ramach Mieszkania dla Młodych, nie rósł sukcesywnie od początku roku. Część właścicieli ułatwiła zadanie zainteresowanym i umowy spisywane były z terminem płatności na początek 2017.
Budowa bloku lub domku jednorodzinnego trwa nawet parę lat. Dlatego deweloperzy rozpoczynający nowe inwestycje chętnie przystaną na propozycje kupujących, chcących skorzystać z MdM 2018. To wcale nie jest trudne! Wystarczy swojemu doradcy podpowiedzieć takie rozwiązanie, środki z kredytu wpłyną nawet w tym roku, potem nastąpi przekazanie własności a następnie firma deweloperska dostanie resztę środków na początku 2018 roku.
Zapisy na drugą pulę środków ruszą wraz z pierwszym stycznia 2017 roku! Do rozdysponowania zostało 373 milionów złotych.

Co jeszcze możemy zrobić?

Przede wszystkim teraz mamy czas na zapoznanie się z ofertą wszystkich banków, biorących udział w programie Mieszkanie dla Młodych. Instytucji jest 14, każda ma ciekawą propozycje, każda prezentuje inne warunki. Warto sprawdzić, gdzie będzie najkorzystniej dla Ciebie. Konieczne jest jednak mieszczenie się w podstawowych kryteriach programu MdM. Dlatego warto wypełnić test zdolności MdM. Dzięki niemu dowiemy się, czy jesteśmy już gotowi do starania się o kredyt, czy jest jeszcze coś do poprawienia.
Warto również dowiedzieć się, jakie dokumenty będziemy potrzebować od pracodawcy i odpowiednich urzędów. Czasem również potrzebne będą informacje o poprzednich kredytach, także o dalej spłacanych ratach. Formalności zajmują nieco czasu, warto więc przystąpić do nich z odpowiednim wyprzedzeniem, by dopłata nie przeszła koło nosa.
Biorąc udział w programie MdM możemy liczyć na spore finansowe wsparcie. Dlatego zachęcamy do sprawdzania różnych możliwości. Własne mieszkanie czy dom to marzenie wielu z nas. Warto zrobić pierwszy krok i zainteresować się ciekawymi rozwiązaniami dostępnymi dla młodych Polaków na życiowym starcie.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
marzena
marzena
1 sierpnia 2016 15:24

Witam, mam pytanie. Chciałabym wybudować dom bądź zlecić budowę firmie. Posiadam własną działkę budowlaną. Mamy z mężem 2 dzieci i planujemy 3. Czy chcąc samemu wybudować dom (systemem gospodarczym) bądź zlecić budowę firmie zalapiecie się na dofinansowanie z mdm?

Radosław
Radosław
2 sierpnia 2016 22:12
Odpowiedz do:  marzena

Szanowna Pani!
oczywiście, jest to możliwe, nie warto jednak kupować materiałów przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Na więcej pytań chętnie odpowiemy i skontaktujemy się z Panią po wypełnieniu formularza na stronie głównej – http://mdm.nazwa.pl/no_vc
zespół MdMprogram.com

Adam
Adam
25 lipca 2016 13:41

Nie załapałem się na pierwszy program rządowych dopłat więc kupiłem mieszkanie bez dopłat. Teraz planuję sprzedać to mieszkanie i kupić większe z racju urodzenia się dziecka i planowanego kolejnego dziecka. Czy po sprzedaży posiadanego mieszkania załapię się na program MDM? Nie będę miał już żadnych wówczas mieszkań na własność. Czy jednak sprawdzane jest czy wniskujący posiadał w przeszłości mieszkanie?

Radosław
Radosław
25 lipca 2016 14:45
Odpowiedz do:  Adam

Szanowny Panie!
Wszystko zależy od tego ile dzieci jest w rodzinie. W razie pytań zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie i kontaktu z naszym konsultantem.
Zespół MdMprogram.com

mania
mania
11 lipca 2016 19:27

A co z ludźmi którzy kończą 35 lat w grudniu? Jak widać już nie młodzi i nie mający zdolności na spełnienie swoich marzeń o mieszkaniu. Polska rzeczywistość jest beznadziejna i cały program mdm. Gratuluję tym którym się udało.

Radosław
Radosław
12 lipca 2016 09:26
Odpowiedz do:  mania

Szanowna Pani!
Proszę sprawdzić zapisy na 2018 rok! więcej informacji uzyska Pani wypełniając formulaż na: http://mdm.nazwa.pl/no_vc .
Również w takiej sytuacji, jeżeli tworzy Pani związek, to pod uwagę brana jest młodsza osoba. Trójka dzieci także znosi to ograniczenie.
zespół MdMprogram