Jak obniżyć rachunki za prąd w firmie? Sprawdź!

4.76 /5
(Ocen: 17)

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej, czy taryfy prądu może sprawić, że nasze rachunki za energię elektryczną będą znacznie niższe. Dzięki naszej porównywarce ceny prądu możecie, znaleźć najlepsze oferty dla Waszych firm. Jednak nadal niewielu przedsiębiorców wie, że faktury za energię elektryczną można obniżyć też na inne sposoby. Jednym z głównych grzechów ludzi biznesu jest korzystanie z energochłonnych urządzeń i oświetlenia.

Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?

Energochłonne nowe i stare urządzenia

Energochłonne urządzenia mogą mieć bardzo duży wpływ na nasze rachunki za energię elektryczną – na pewno dobrze o tym wiedzą właściciele np. zakładów produkcyjnych. Ale wysokimi kosztami związanymi z używaniem niewłaściwych sprzętów obciążeni są też mniejsi przedsiębiorcy. Dlatego warto już dzisiaj zastanowić się nad wymianą sprzętu i oświetlenia.

W każdej firmie znajdują się urządzenia elektryczne, które pobierają mniejsze lub większe ilości energii. Nie do końca prawdą jest, że wszystkie nowe technologie zużywają mniej prądu niż starsze urządzenia. Przykład? Otóż telewizory kineskopowe pobierają o połowę mniej prądu niż telewizory plazmowe. Z czego to wynika? Przede wszystkim z większych możliwości nowoczesnych sprzętów – by móc się cieszyć świetnym dźwiękiem, czy doskonałym obrazem, nasz telewizor potrzebuje większej ilości energii.

Analogiczne sytuacje zdarzają się z komputerami, czy maszynami produkcyjnymi, dlatego tak ważne jest, by przed zakupem nowego urządzenia dokładnie zapoznać się z parametrami nowego i starego sprzętu. Zadanie może Wam ułatwić nasz kalkulator cen i kosztów prądu. Ponadto, naszym sprzymierzeńcem będzie też wiedza – wybierajmy do naszych firm tylko te urządzenia z najwyższymi klasami energetycznymi (więcej o tym w naszym dziale Energooszczędność).

Zwróć uwagę na oświetlenie!

O ile większość przedsiębiorców orientuje się, że warto wybierać energooszczędne urządzenia, o tyle nadal wielu ludzi biznesu zapomina o oświetleniu. A wbrew pozorom ma ono bardzo duży wpływ na nasze rachunki. Jak wyliczył nasz Partner Technologiczny Axpo, odbiorcy taryf C2x i B2x, dzięki energooszczędnemu oświetleniu mogą zaoszczędzić nawet 50% na kosztach związanych z jego użytkowaniem. Prawda, że robi to wrażenie?

Warto zatem zrezygnować z energochłonnego oświetlenia i zdecydować się tańsze w eksploatacji oświetlenie (dobrym rozwiązaniem może być wymiana żarówek na lampy LED). Klienci, którzy nie chcą tracić czasu na szukanie lepszych rozwiązań, powinni zdecydować się na profesjonalny audyt oświetlenia.

Energooszczędność, niezależnie czy mamy do czynienia z małym biurem, czy z wielkim magazynem, powinna być jednym z najważniejszych punktów w działalności firmy. Wymiana urządzeń energochłonnych na te pobierające mniejsze ilości prądu, to nie tylko niższe rachunki, to także wsparcie ochrony środowiska, bo trzeba pamiętać, że w naszym kraju energetyka opiera się na węglu, który nie należy do ekologicznych rozwiązań.

Jeśli chcecie jeszcze bardziej zoptymalizować swoje wydatki na energię elektryczną, to zapraszamy Was do zapoznania się z usługami z zakresu doradztwa energetycznego oraz do naszego małego poradnika: 4 kroki jak obniżyć rachunki za prąd w biurze.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments