Jakie możliwości ma WordPress?

5 /5
(Ocen: 1)

Wybierając oprogramowanie do strony internetowej sprawdzamy przede wszystkim jakie możliwości daje nam dany dostawca. Bez wątpienia WordPress jest jednym z najczęściej wybieranych systemów do zarządzania treścią CMS. Korzystają z niego, zarówno strony i sklepy internetowe, jak i blogerzy. Posiadając odrobinę wiedzy możemy stworzyć każdy rodzaj witryny.

Możliwości WordPress

WordPress w podstawowej wersji nie jest zbyt rozbudowanym narzędziem. Jednak jako projekt open source jest rozwijany dzięki olbrzymiej społeczności. Nieskończona liczba motywów oraz wtyczek jakie można wgrać do tego systemu pozwala zrobić z niego sklep, blog, forum, itd. Najważniejszą zaletą pluginów jest prostota i łatwość w obsłudze. Osoby, które nie mają umiejętności technicznych w większości przypadków poradzą sobie z ich użyciem i wdrożeniem na stronę. Każdy, kto posiada stronę internetową lub blog dobrze wie, że prędzej czy później przychodzi moment, kiedy trzeba dodać do niej różne elementy, np. przyciski social media czy formularz. Wtyczki do WordPressa są w takich sytuacjach zbawieniem. Dzięki nim bez zaawansowanych umiejętności kodowania można stworzyć funkcjonalną i atrakcyjną stronę.

Lista przydatnych wtyczek do WordPress

Symple Shortcodes (darmowa)

Obsługując strony samodzielnie bardzo często kiedy trzeba coś do niej dodać, mogą okazać się potrzebne umiejętności programistyczne. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi wtyczka Symple Shortcodes, która pozwala na dodanie do strony boxów, zakreśleń tekstu, wypunktowań, przycisków social media, pól z opiniami klientów, buttonów i wielu innych elementów. A najważniejsze jest to, że nie musimy znać się na kodzie źródłowym. Po zainstalowaniu wtyczki w edytorze tekstu pojawi się dodatkowa ikona Symple Shortcodes. Po jej kliknięciu rozwinie się lista z kilkudziesięcioma propozycjami elementów, które można dodać na stronę.

Easy Digital Downloads (darmowa i płatna)

Wtyczka bardzo często wykorzystywana przez blogerów, ponieważ umożliwia sprzedaż produktów cyfrowych (np. e-booki). Można ją łatwo skonfigurować z pośrednikiem płatności, z którego korzystamy także w sklepie internetowym, co oznacza, że na blogu wystarczy umieścić jeden przycisk „kup teraz”, żeby umożliwić czytelnikowi zakup e-booka i płatność online.

Contact Form 7 (darmowa)

Wtyczka, która pozwala na stworzenie profesjonalnego formularza kontaktowego. To narzędzie będzie szczególnie przydatne na stronach biznesowych, gdzie zachęcamy użytkowników do kontaktu. Żeby stworzyć formularz musimy wybrać pola, które chcemy umieścić w formularzu z listy (np. treść, adres email, przycisk wyślij wiadomość). Po ustawieniu wszystkich opcji wygeneruje się krótki kod do umieszczenia na stronie.

Powyżej przedstawione wtyczki to tylko mała część tego, co oferuje WordPress. Może jednak zdarzyć się taka sytuacja, że nie znajdziemy nic co spełni nasze oczekiwania, a nasze umiejętności programistyczne nie pozwalają na stworzenie odpowiedniej wtyczki. Warto wówczas zlecić takie prace specjalistom, którzy wykonają dodatek zgodny z wytycznymi WordPress. Dedykowane wtyczki WordPress np. w WP-OPIEKA zaspokoją potrzeby większości właścicieli stron internetowych. Niezależnie czy to będą dodatki łączące witrynę z social media czy skomplikowane kalkulatory pożyczkowe.

fot.: pixabay.com

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments