Jamat opinie 2021: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii i inne

Firma Jamat to lokalna firma działająca w branży elektro-energetycznej, od jakiegoś czasu zajmująca się się również m.in. instalacjami fotowoltaicznymi czy pompami ciepła. Swoją działalnością obejmuje województwo małopolskie, opolskie i śląskie. Na co można liczyć decydując się na współpracę z tym wykonawcą? Jakie korzyści przynosi? Sprawdź!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Jamat Fotowoltaika – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Jamat – co warto wiedzieć o firmie?

Choć marka Jamat z Bielska-Białej ma raczej krótką historię (powstała w 2020 roku), osoby ją tworzące w branży elektrycznej działają już dość długo, bo od 2012 roku. Wykonawca dysponuje 7 własnymi ekipami monterskimi, które obsłużyły już ponad 1,4 tysiąca klientów! W jej szeregach znajdują się m.in. certyfikowani monterzy OZE, architekci, konstruktorzy czy pomiarowcy. Dzięki nim możliwe było opracowanie obecnej oferty, która obejmuje:

 • projektowanie, montaż i serwis instalacji fotowoltaicznych,
 • dobór i montaż pomp ciepła,
 • wdrożenia magazynów energii,
 • dobór i wykonawstwo stacji ładowania,
 • instalację i konfigurację mat grzewczych,
 • projektowanie i wykonawstwo instalacji elektrycznych,
 • montaż i konserwację instalacji sanitarnych.

W przypadku podmiotów biznesowych, do tej listy należy jeszcze dodać redukcję mocy biernej.

Jak widać, zakres produktów i usług, po które możecie sięgnąć jest naprawdę szeroki. Jednocześnie są do rozwiązania, które doskonale ze sobą współpracują, pozwalając ograniczyć wydatki na energię oraz ogrzewanie.

Oferta firmy Jamat

Źródło: jamat.pl

Przyjrzyjmy się teraz przez chwilę usługom związanym z fotowoltaiką i pompami ciepła. Na czym polegają?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Jamat Fotowoltaika – warunki i opinie

Instalacje fotowoltaiczne realizowane przez Jamat są dostępne dla szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Na fotowoltaice może zaoszczędzić bowiem właściwie każdy, kto zdecyduje się na jej montaż. Przy czym największe korzyści uzyskują zwykle:

 • osoby indywidualne – dla właścicieli budynków jednorodzinnych, fotowoltaika dla domu może być sposobem na ograniczenie rachunków za prąd nawet o 90%. Jednocześnie, długa lista dotacji sprawia, że czas zwrotu z inwestycji oscyluje w granicach kilku lat.
 • jednostki biznesowe – jako że klienci coraz częściej zwracają większą uwagę na ekologicznie działające przedsiębiorstwa, fotowoltaika dla firm może być dla nich przepustką do nowej jakości i sposobem na zwiększenie konkurencyjności.

Z usług fotowoltaicznych Jamat z powodzeniem mogą oczywiście skorzystać również inne podmioty, takie jak gospodarstwa rolne, szpitale czy gminy. Każdy z nich może osiągnąć inne wartości dodane, jednak wspólne dla nich wszystkich będą niższe rachunki za prąd.

Jamat – szczegóły współpracy

Co wchodzi w skład oferty Jamat fotowoltaika? Zakres usług realizowanych przez wykonawcę jest raczej standardowy – co oznacza tyle, że nie różni się od pakietu usług oferowanych nawet przez największych. Znajdziecie w nim:

 • indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej, poprzedzony szczegółowym audytem fotowoltaicznym – dzięki temu, zestaw PV będzie idealnie dopasowany do potrzeb i nie będzie generował niepotrzebnych kosztów,
 • montaż przeprowadzony przez profesjonalnych instalatorów, z uprawnieniami SEP D+E lub UDT OZE,
 • wsparcie w pozyskiwaniu dotacji (np. “Mój prąd”), ale również ewentualnego kredytu na fotowoltaikę, którego rata będzie zbliżona do wysokości dawnych rachunków za prąd,
 • pomoc w podłączeniu fotowoltaiki do sieci – firma przygotuje niezbędne dokumenty i wypełni wszystkie formalności.

Na swoje usługi firma daje standardowo 5-lat gwarancji, z opcją przedłużenia nawet do 15 lat.

Jeśli chodzi o urządzenia wykorzystywane w instalacjach, to jesteśmy przekonani, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Lista marek jest naprawdę bardzo długa i zawierają się na niej liderzy branży. W przypadku modułów będą to marki takie jak: m.in. LG Solar, Panasonic, LONGi Solar, Q.Cells czy JA Solar. Falowniki to przede wszystkim urządzenia SolarEdge, Huawei czy Fronius.

Podzespoły w firmie Jamat

Źródło: jamat.pl

Koszt fotowoltaiki Jamat

Pewnie zastanawiacie się, jak wyglądają ceny instalacji zaprojektowany i zamontowanych przez firmę Jamat? Dobra wiadomość jest taka, że firma przygotowała dla swoich klientów narzędzie do oszacowania potencjalnych kosztów inwestycji. I tak przykładowo:

 • Instalacja o mocy 3,33 kW to koszt rzędu ok. 14.770 zł netto, czyli ok. 15.950 brutto (z uwzględnieniem 8% podatku VAT). W przeliczeniu na 1 kW daje to ok. 4.790 zł.
 • Instalacja o mocy 5,18 kW to wydatek ok. 21.730 zł (ok. 23.470 zł brutto) – czyli ok. 4.530 za 1 kW.
 • Instalacja o mocy 7,4 kW kosztuje ok. 29.780 zł (32.160 zł brutto) – co daje ok. 4.350 zł/1kW.

Biorąc pod uwagę wykorzystywane podzespoły oraz ofertę konkurencji można stwierdzić, że są to całkiem rozsądne stawki.

Pamiętajcie jednak, powyższe wartości są wyłącznie orientacyjne. Ostateczny koszt uzależniony jest bowiem od kilku kwestii, traktowanych indywidualnie w przypadku właściwie każdego inwestora. Mowa tu np. o:

 • miejscu montażu – instalacje dachowe zwykle są tańsze od fotowoltaiki na gruncie. Jednak ceny mogą być zróżnicowane także dla poszczególnych kształtów czy typów poszyć dachu. Wynika to z tego, że na inne systemy montażowe potrzebne są na dach skośny pokryty blachodachówką, a inne na dach płaski, kryty papą.
 • typ i parametry urządzeń – tak jak w przypadku każdego innego urządzenia elektrycznego, cena modułów czy inwertera waha się w zależności od użytej technologii (np. half-cut, MWT czy PERC), parametrów wydajnościowych (np. sprawności, mocy) czy też jakościowych. Dla przykładu, najbardziej klasyczne moduły polikrystaliczne o sprawności w okolicach 17% będą znacznie tańsze od monokrystalicznych, wykonanych w technologii half-cut o sprawności 20%.
 • typie inwestora – na instalacje PV z usługą montażu w większości przypadków naliczany jest 8% podatek VAT. Dla firm wynosi on jednak 23%, przy czym przedsiębiorstwo może go w całości odliczyć, obniżając tym samym koszt instalacji.

Dlatego, by uzyskać szczegółowe stawki, skontaktujcie się z firmą.

Warto przy tym pamiętać, że firma zobowiązała się do pomocy w zdobyciu kredytu ratalnego na sfinansowanie inwestycji.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Jamat – zalety i wady

W przypadku firmy Jamat, opinie i oceny pisane przez klientów są w większości przypadków pozytywne, o czym przekonacie się przeczesując sieć. Co może mieć na to wpływ?

Jamat – zalety

Szeroka oferta uwzględniająca m.in. fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii
Podzespoły od wiodących producentów
Długa gwarancja na montaż – od 5 do 15 lat
Pomoc w formalnościach związanych z dofinansowaniem i zgłoszeniem instalacji
Własne ekipy montażowe

Jamat – wady

Dość krótki staż firmy

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Jamat to lokalny wykonawca, który swoją ofertą dotrzymuje kroku największym instalatorom na rynku. Duży wybór produktów i usług (m.in. instalacje elektryczne, pompy ciepła, maty grzewcze i inne) oraz bardzo dobre podzespoły (m.in. LG Solar, SolarEdge) sprawiają, że każdy potencjalny inwestor powinien tu znaleźć coś dla siebie. Na plus zdecydowanie należy zaliczyć 5-letnią gwarancję, z możliwością przedłużenia do 15 lat oraz własne, certyfikowane ekipy instalatorów. Podobnie jak konkurencja, Jamat wesprze Was na każdym kroku realizacji oraz pomoże w zdobyciu środków z dotacji lub kredytu. Ofertę warto więc wziąć pod uwagę.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments